RIJNSTREEK VRIJDAG 27 OCTOBER 193» DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JKERHOU1 Door trein aangereden te Woerden Vergadering van den Gemeenteraad van Noordwijkerhout gisteravond ie zeven uur. Aanwezig 10 raadsleden. Afwezig de hee- ren C. Ruigrok en D. J. Westrik. Verwisselen van wethouders- stoel. De voorzitter merkt op, dat in de vorige vergadering de heer J. v. d. Berg tot wet houder is benoemd en deze benoeming in beraad hield. Daarna heeft de heer v. d. Berg verklaard de benoeming te aanvaar den en spreker vindt daarin aanleiding om den heer v d. Berg hartelijk geluk te wen- schen met zijn benoeming. Spreker is over tuigd daarbij namens den geheelen Raad te spreker en spreker twijfelt er niet aan, of de heer v. d. Berg zal het in hem ge stelde vertrouwen niet beschamen en too- nen de rechte man op de rechte plaats Ie zijn. 't Is jammer, dat het optreden van den heer van den Berg is. moeten gepaard gaan met het aftreden van den heer Warmer dam. Het heengaan van den heer Warmer dam is dcor zeer velen niet het minst door spreker zelf betreurd. Spreker dankt den heer Warmerdam voor al het geen hij als wethouder heeft verricht, voor zijn prettigen omgang in de vergadering en niet het minst voor zyn hartelijke vriendschap, die hij hoopt dat ondanks het aftreden als wethouder onverzwakt zal blyven voortduren. De heei Warmerdam herinnert er aan, dat hij als wethouder de ups en downs in de gemeente heeft medegemaakt. Toen hij optrad leefden wij in den tijd van hoog conjunctuur, daarna kwam de laagcon junctuur en thans hebben wij de mobilisa tie en wie weet, wat ons nog verder boven het hoofd hangt. Spreker heeft in dien tijd den Burge meester altijd gekend als iemand, die op kwam voor de noodlijdenden vooral voor de armsten der armen en spreker hoopt vooral in het belang der laatste ca tegorie, dat de Burgemeester nog lang aan het hoofd der gemeente moge blijven. Hij dankt den Burgemeester voor de gespro ken woorden en wenscht hem met zijn vele jaren alle gceds toe. Spreker dankt voorts wethouder Oostdam en de raads leden voor de medewerking, als wethou der ondervonden. Ook den secretaris, den waarnemend secretaris en het secretarie- personeel dankt hij voor de ondervonden welwillendheid. Ten slotte feliciteert hij zijn opvolger, den heer v. d. Berg, met zijn benoeming. De heer v. d. Berg zal niet veel zeggen. Het is nu eenmaal een précaire positie, als men een plaats inneemt, die te voren ver dienstelijk bezet werd dcor een ander. Spreker heeft ten slotte daarin geen rede nen gevonden om de benoeming niet aan te nemen. Het gaat nu eenmaal zoo in de politiek, de een komt er in en de ander gaat er uit. Spreker dankt den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt, dit niet te beschamen. Aan de orde is thans: Ingekomen stuk ken. Ingekomen is een schrijven van den heer D. J Westrik, dat hy om bekende re denen de vergadering niet kan' bijwonen. Die bekende redenen zijn aldus de voorzitter het overlijden van de echt- genoote van den heer Westrik. Wy betreu ren allen den zwaren slag. die den heer Westrik heeft getroffen, en zullen als be wijs van deelneming een condoleancebrief zenden Op de verzoeken van J. v. Berkel en L. v. d. Aart, beiden uit de Zilk, om steun uit de gemeentekas, ingevolge art. 13 der L.O.-wet, ter tegemoetkoming in de kosten verbonden aan het bezoeken van M.U.L.O. scholen in andere gemeenten, wordt afwij zend beschikt daar de R.K. M.U.L.O. te Hillegom op een afstand van minder dan 4 K M. van de woning van adressanten is gelegen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten een overeenkomst van grond-ruil aan te gaan met de N.V. Landexploitatie-maat- schappij ..Noordwijkerhout". Het perceel, dat de gemeente afstaat, is grooter dan het ZOETERMEER Opening militair ontspanningslokaal. Woensdagavond had de officieele opening plaats van het ontwikkelings- en ontspan ningslokaal voor de alhier gelegerde mili tairen plaats, in een gebouw van Brin- kers Margarinefabrieken N.V. aan de Vla mingstraat alhier. Het gebouw is door den heer H. C. Brinkers belangloos en geheel ingericht, aan de militaire autoriteiten af gestaan. Op keurige wijze was de zaal ten overvloede nog versierd. Onder de of ficieele personen merkten we op de bur gemeester en mevr. Vernède, de wethou ders en gemeentesecretaris, verschillende raadsleden, pastoor en kapelaan, plaatse lijke doktoren en vele andere genoodig- den, al dan niet vergezeld van hun echtge- nooten, alsmede officieren ter plaatse en uit den omtrek, waaronder de commandant van het legerkorps waaronder het kanton- nement Zoetermeer ressorteert. De kapitein Brands, kantonnementscom- mandant te Zoetermeer memoreerde, dat door de burgerij van Zoetermeer de mili tairen gastvrij ontvangen zijn; een woord van dank aan de Katholieke en Prit. Chr. geestelijkheid voor de stichting van mili taire tehuizen, is wel op zijn plaats. Spr, memoreerde de order van den opperbevel- hebben, om de militairen zoo aangenaam mogelijk bezig te houden, waarvoor een centrale organisatie „O. en O." in het le ven was geroepen. Van de overheid had den we opdracht naar een lokaal hiervoor om te kijken, waarmede men alhier geen moeilijkheden had. zooals in andere plaat sen. De heer Brinkers kwam ons te hulp en bood ons het lokaal belangloos en ge stoffeerd aan, waarvoor wij hem onzen oprechten- dank betuigen.. Een woord van perceel, dat zij ontvangt. Daarvoor zal een bedrag van 2.50 per M2., welk bedrag de gemeente destijds voor den grond heeft betaald, worden bijbetaald. De kosten van overdracht komen ten laste van de Land- exploitatie-maatschappij. B. en W stellen voor om ingaande 1 September 1939 tot waarnemend admi nistrateur van het grondbedrijf te benoe men den heer C. A. M. Linders. De heer A. H. v. Noort vraagt of het niet belei is. dengene, die met het ontvangen en uitbetalen der gelden is belast in casu de gemeente-ontvanger als waar nemend administrateur aan te stellen. De voorzitter zegt, dat als de heer A. H. v. Noort een ander voorstel heeft, hij daarmede voor den dag kan komen. De heer A H. v. Noort zegt met geen ander voorstel te willen komen, waarna het voorstel van B. en W. bij acclamatie wordt aangenomen. De wijziging der begrooting dienst 1938 komt daarna aan de orde. De voorzitter doet mededeeling van de kosten, die de distributie medebrengt. Als hoofd der dis tributie is aangewezen de heer van Buijte nen, die daarvoor ƒ300.— extra per jaar zal ontvangen. Als hulp daarbij is voorloo- pig aangesteld de heer Gerard Backer, die 8.— per week ontvangt. De heer A. H. v. Noort zegt, dat hij daarmede wel accoord wil gaan, doch dat de heer van Buijtenen wel eens wat star is en wel wat soepeler kon zijn. De voorzitter zegt, dat de heer van Buij tenen zoo goed als ieder ander wel zijn gebreken zal hebben, doch men moet niet vergeten dai de positie van den heer van Buijtenen als hoofd van de afdeeling „So ciale Zaken" een moeilijke is. Wegens de wijziging der begrooting zal aan den volontair der politie, tevens onbe zoldigd gemeenteveldwachter, een gratifi catie worden toegekend van ƒ356.-, zijn de het aanvangsalaris van een -gemeente veldwachter voor het tijdvak, waarin hij den dienst waarnam. Voor de B-tuinders, die in Februari als zcodanig stonden ingeschreven, is door het Departement van Sociale Zaken een be drag beschikbaar gesteld, overeenkomende met 1.89 per tuinder, waarbij de gemeen te 1.— bij moet voegen. Op dezelfde wij ze als de extra B-steun voor de werkeloo- zen zal dit onder de tuinders worden ver deeld. De besluiten tot wijziging der begrooting worden daarna door den waarnemend se cretaris, den heer de Jong, voorgelezen en door den Raad bij acclamatie aangenomen. De heer C. v. d. Klauw vraagt, of de Raad deze wijzigingsbesluiten vóór de ver gadering niet thuis kan krijgen. De voorzitter zegt dat dit weder extra werk medebrengt voor de secretarie, die toch in dezen tijd al onder hoogspanning werkt. Spreker zal echter zorgen, dat voortaan de concept-begrootingsbesluiten tijdig met de andere stukken ter visie lig gen. Dezen keer is dit erbij ingeschoten door de overstelpende drukte. Bij de rondvraag vraagt de heer van der Klauw of de leuning van den Kwakel over de sloot van Guldemond al hersteld is. De voorzitter zegt, dat dit inderdaad is ge schied. De heer A. H. v. Noort klaagt over den toestand van den tweeden Ouden Schulp weg, zoodat de menschen er niet goed schiks over naar de kerk kunnen gaan en ook de schoolkinderen geen droog pad hebben om er over te loopen. De voorzitter zegt, dat de directeur der Landexploitatie-maatschappij „Noordwij kerhout", de heer H. v. Zonneveld, in de vergadering van B en W. heeft gezegd den weg in orde te zullen brengen. Als dit nog niet voldoende is geschied, zal nader over leg worden gepleegd. De heer Warmerdam vraagt om de kan ten van de bermen van den Zilkerbinnen- weg af te steken, daar er te veel water op den weg blijft staan. De voorzitter zal dit met den gemeente opzichter bespreken. Daarna wordt de openbare vergadering gesloten. dank werd gebracht aan de alhier geleger de Tilburgsche wachtmeester van Spaen- donck, die veel werk heeft verricht. Ver volgens werd op verzoek van spr. het 1ste couplet van het Wilhelmus gezongen De rede van den kapitein, die gekruid was met humoristische, rake opmerkingen, werd met applaus onderstreept. Door wachtmeester van Spaendonck werd medegedeeld, dat het revuegezelschap van Jan van Ostade bestaat uit amateurs die een revue „Gaat vroolijk door het leven", zouden opvoeren. Op een boven alle lof verheven wijze is de revue door de spelenden voor het voet licht gebracht. Er is gebruld, medegezongen by refreintjes en genoten van het be schaafde spel. De kunstenaarstalenten van alle medespelenden kwam aan 't daglicht, in 't bijzonder van den auteur, die een groot aandeel had in het spel. In de pauze richtte kapitein Brands zich tot den heer H. C. Brinkers, om hem na mens de kameraden oprechten dank te be tuigen voor al hetgeen hij voor hen had ge daan. Met een donderend applaus „Lang zat hij leven" werd de heer Brinkers door de aanwezigen gehuldigd. De heer Brin kers antwoordde hierop, dat hij hoopte ook in de toekomst zijn volle medewerking te mogen verleenen Aan het einde van den avond werd door majoor van Zon een woord van dank ge bracht aan kapitein Brands, aan wacht meester Van Spaendonck en aan het ge- heele gezelschap. Namens de burgerij bood niej. Stien Bos een bloemstuk aan voor den auteur en leider van het gezelschap J. van Ostade. De heer Van Ostade dankte ten slotte voor de bloemenhulde en hoopte meerdere malen met zijn gezelschap in Zoe termeer te mogen optreden. ALPHEN AAN DEN RIJN HANZE. Oprichting van een ziekenfonds in voorbereiding. In de St. .?ancratiuszaal hield de Hanze gisteravond onder voorzitterschap van den heer C. Y. Ponsioen een ledenvergadering, waarop deze voor het eerst het welkom mocht toeroepen, behalve tot de leden, aan den voorzitter, den heer Joh Ponsioen Yszn. en aan den wrn. secretaris, den heer Z. v. d. Putte, van de nog zeer jonge jeugd- standsorganisatie, de K.J.M.V. De voorzit ter sprak tevens het vertrouwen uit, dat de samenwerking, vooral in deze moeilijke ty- den, niet te wenschen zal overlaten. Spr. deelde mede, dat leden, die „mobilisatie- en distributie-moeilijkheden" hebben zich schriftelijk of mondeling kunnen wenden tot den le secretaris van de Hanze, den heer C. J. Winninghoff, Van Mandersloostraat, die dan de kwesties onmiddellijk by het Centraal Bureau aanhangig zal maken. Een kort maar zakelijk en vlot verslag van de vorige vergadering volgde, verzorgd door den tweeden secretaris, den heer N. J. Verkleij. Medegedeeld werd, dat het 25-jarig be- staansfeest van dc afd., hetwelk oorspron kelijk in November en December van dit jaar zou worden gevierd, door de tijdsom standigheden even k uitgesteld. Üe voor zitter gaf tevens de verzekering erbij, dal zulks geen afstel beteekent. Er is wel dege lijk een grootsch feest in voorbereiding, dat zelfs op een nog hooger cultureel peil zal worden gebracht, dan de feestcommissie oorspronkelijk var. plan was ten uitvoering te brengen. Door het bestuur werd de heer N. J. Verkleij aangewezen voor he onder houden van een contact met de K.J.M.V., waarmede de voorzitter van deze jeugd- slandsorganisalie latei zijn volle instem ming betuigde, alle medewerking verze kerend. Er wordt gewerkt aan een retraite- commissie voor middenstanders, mogelijk met een spaarregelingssysteem, zooals er eer reeds een bestaat voor den V.B. De na men der leden van die commissie zullen bin nenkort worden bekt nd gemaakt. Door de drie middenstandsvereenigingen wordt een commissie in het leven geroepen, die de verschillende aangelegenheden in verband met de distributie plaatselijk zal hebben te behandelen. Hiervoor werden als vertegenwoordigers van de Hanze aange zocht de heeren A. Breukel en G. Vrees wijk. Voor de actie van het zegelfonds ten behoeve van S.A.N.T.O.S. is als plaatsver vangend lid (voor den heer Le Grand) aangesteld de heer A. A. v^n Engelen, tot wien men zich voor zaken die onoerafdee- ling betreffend kan wenden. De voorzitter deed hierna belangrijke mededeelingen omtrent het initiatief van de drie middenstandsvereenigingen ter plaat se om te komen tot de oprichting van een ziekenfonds, los van de vereenigingen, welk fonds zijn diensten zal kunnen bewijzen voor alle niet bij het reeds bestaande maat schappijen of ziekenfondsen ondergebrach te categorieën, zooals o.a. middenstanders, ambtenaren, tuinders, landbouwers, kortom personen en gezinnen, die uit hoofde van het maximum inkomen 2000.— per jaar voor het zoo juist genoemde fonds niet in aanmerking kunnen komen. Nadruk werd erop gelegd, dat het hier gee i concurren tiestrijd betreft, doch uitsluitend een stre ven naar vooiziening in een rteds lang door een groot deel der bevolking gevoel de behoefte. De bedoeling is, na gebleken mogelijkheid van bestaan, het arbeidster rein uit te breiden tot andere plaatsen in de Rijnstreek op d wijze van Maatschap pij Ziekenfonds, echter niet geschoeid op eenzelfde leest als die van het M. Z. De le den van het nieuw in het leven tf roepen for.ds worden niet z.g. busklanten, en zul len geheel vry staan ir. hun keuze van ge neesheer, apotheek, tandarts etc. Ter be spreking van deze belangrijke aangelegen heid, waarvan de strekking voor een bree- dere laag van de bevolking /an nut kan zijn, werden namens de Hanze benoemd de heeren Th. Rozestraten, N. J. Verkleij en C. J. Winninghoff, waarvan de laatste reeds in deze vergadering een kort verslag heeft kunnen geven van de onlangs in eei gecom bir.eerde bijeenkomst, ook met andere plaatsen, gevoerde voorloopige bespreking. Na nog enkele mededeelingen van internen aard bleek men hier in principe niet tegen dit streven. De heer C. M. Deerenberg werd afge vaardigd om zitting te hebben namens den Katholieken Middelstand in het plaatse lijk comité van actie „Naar de nieuwe Ge meenschap." Hierna werd in behandeling geromen de agenda voor den Centralen Raad waarheen werd afgevaardigd de heer N. J. Verkleij De geestelijk adviseur kapelaan C. M. Kla ver deelde mede, dat ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van deze standsorga nisatie eA triduuir zal worden gehouden en wel op Maandag, Dinsdag en Woensdag 6, 7 en 8 November in de kapel van het St. Joseph-pension. Dit triduum zal werden ge houden door pater v. Harteveld. Ook 's mor gens, te 7.30 uur, worden de leden verwacht in de kapel ter bijwoning van een H. Mis, waaronder door denzelfden pater een korte predicatie zal worden gehouden, zulks op alle drie dagen, terwijl er bovendien op Donderdagmorgen algemeene H. Communie zal zyn. Voor de vrouwelijke huisgenooten zal tevens op Dinsdagmiddag te 2.30 uur, eveneens in de kapel een godsdienstoefe ning worden gehouden. Spr. wekte allen op tot algemeene deelname aan deze gods dienstoefeningen. De G. A. hield daarna een „geestelijk kwartiertje" over het a.s. feest van Christus' Koningschap en spoorde allen aan om zonder uitzondering aan deze grootsche viering op Zondag a.s. in de pa rochiekerk deel te nemen. By de rondvraag antwoordde de voorzit ter op een desbetreffend verzoek van den heer A. A. v. Engelen, dat de eventueele oprichting van een afdeeling ter plaatse van den Bond van gezinshoofden in de eerstvolgende bestuursvergadering aan de orde zal worden gesteld. Hierna sluiting. Geboren: Gerardus Petrus Jozef, z. van G. Meyer en C. M. van Deuzen. Ondertrouwd: J. H. van der Geer 37 j., wonende te Oegstgeest en A. M. Goedhart 32 j. L. van der Ploeg 32 j. en A. de Bruijn 33 j. E. L. Lekx 21 j. en W. H. Duiker. Gehuwd: A. van der Hulst 31 j. en J. M. Markx 24 j. A. S. Sampimon 27 j. en M. Haak 21 j. L. Koster 25 j., wonende te Boskoop en G. Houweling 25 j. A. L. Zaal 28 j. wonende te Achttienhoven en M. Zuidam 26 j. Overleden: H. Ch. Muller 73 j., we duwe van W. Snelleman. Gevestigd: W. Schouten van Rotter dam T. van Dam van Leiden W Winninghoff van Trier (Dl.) J. van der Meijden van Ede (Gld.) Vertrokken: J. W. van Ommeren naar Gouda J. A. Kemp naar Nieuwer 9mstel 'Amstelveen) L. de Kleer naar Ter Aar G. D. de Jong naar Barneveld H. van der Kraan naar Leiden H. van den Nieuwendijk naar Rosmalen (N. Br.) E. Kalis naar Strijen W. Bin ken naar Boskoop G. H. A. Wiertsema naar Haarlem. Geboren: Leendert Cornelis, z. van H. Schouten en C. P. van der Kwaak Adrianus Johannes, z. van Th. A. van den Elshout en G. M. van den Hoorn -- Cor nelia Maria. d. van M. M. de Jongh en D. W. Hf van Bekkum Pieter, z. van J. Pels en G. van Veen Trijntje, d van H. J. Runhaar en G. J. van der Kamp. BODEGRAVEN Zwemclnb „Actief". Dank zy de acti viteit van B. Z. en B. C. is door het bestuur van deze club beslotemom iederen Woens dagavond in de overdekte zweminrichting te Goude mede door samenwerking van „Boskoop" en „Elfhoeven" een gezamen lijke zwemavond aan te bieden aan haar le den en liefhebbers van deze zoo bij uitstek gezonde sport. Deze week ging voor het eerst een tiental personen per fiets aan de Pijpenstad, alwaar in een zéér gezellig club verband door allen weer werd gezien en er varen, hoe ook in den winter een zwemclub bestaansmogelijkheden kan hebben. Geboren: Leonardus Anthonius Ge rardus, z. van G. A. J. v. d. Oudenrijn en M. M. Steenbergen Johannes Theodo- rus Martinus, z. van M. W. Kaptein en M. Matze. Ondertrouwd: M. Makkink 26 j. en A. Beyeman 17 j. Gehuwd: A. A. Epping 24 j. en P. C. Huisman 21 j H. Bergsma 26 j. en P- Oudshoorn 19 j. Overleden: L. Zijderveld 74 j. Gevestigd: L. G. de Raadt van Hil versum G. D. Duisterhcf van Alphen J. W. de Rijk van Grevenmacher (Lux.). A. Koole van Gouda H. Rodenburg van Zwammerdam. Vertrokken: J. van Gunst naar Alk maar C. Th. Ouwendijk naar Zwammer dam M. N. Grootveld naar Soest G. A. S. Karssen naar Zeist J. W. Belonje en gezin naar Voorburg H. G. Wissink naar Sassenheim S. van Dieyen naar Harmeien L. Hoogendijk naar Laren N.-H. L. D. Klein naar Rotterdam. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK Jubileum Zuster Agnes. Gisteren vierde de eerw. Zuster Agnes haar koperen jubileum als hoofd der R. K. School aan hel Zwaantje. Des morgens om acht uur werd een H. Mis opgedragen ter harer intentie met een algemeene H. Com munie der schoolkinderen. De Misgezangen werden op voortreffelijke wyze door de kinderen gezongen. Daarna was de jeugd vry tot kwart voor tien. Op dien tijd ver zamelden zich allen in de school; om tien uur werd de zuster ingehaald door de kleinste kleuters. De Pastoor, het School-, Kerk- en Armbestuur verwelkomde de ju- bilaresse m de feestelijk versierde school, waarna door de kinderen een welkomstlied werd gezongen en een toespraak werd op gezegd. Daarna werden een paar geschen ken door de kinderen aangeboden. De Pastoor dankte zuster Agnes voor haar veie moeiten en zorgen en opofferingen aan ae jeugd besteed, bood namens de pa rochianen de zuster een mooi bureau aan, welk gecchenk buitengewoon in den smaak viel. Nadat de kinderen flink getracteerd waren, mochten zij tot 2 uur naar huis. In den namiddag mochten zij nogmaals ge nieten en wel van een paar mooie films. Wat genoten de kinderen! De lachsalvo's waren niet van de lucht en allen vonden het jammer, toen het einde kwam. Nadat allen nogmaals getracteero waren, gingen zij dankbaar en blij naar huis. Voorts zy nog vermeld, dat zeer velen met het feest van de zuster meeleefden door het zenden van oloemen of felicitaties en door een persoonlijk bezoek. KOUDEKERK Geboren: Alida Johanna, d. van C. van Veen en J. Verbree Marinus Arie, z. van J. F. Wiegman en A. van Eijk Hendrik Jan, z .van Th. Joh. Basie en P. van der Wilden. Getrouwd: C. Dissel 24 j. en A. Op- pelaar 25 j. A. van der Meijden 22 j. en A. Schonewille 21 j. Arbeider op slag gedood De laatste trein uit Gcuda heeft he dennacht te Woerden een droevig on geluk veroorzaakt, dat aan den 24- jarigen De W. uit Utrecht het leven kostte. Aan den overweg verrichtte een groep lijnarbeiders werkzaamheden, toen de trein binnenkwam. Een drietal arbeiders stond even m twijfel, welke wissel de trein zou ne men. Dit werd een van hen noodlottig, want toen zij op 't laatste oogenblik opzij sprongen, werd hy door de tree plank van de eerste wagen gegrepen en met het hoofd tegen een steenen paaltje gesmakt. De man was op slag dood. De politie heeft het lijk in beslag ge nomen. Het slachtoffer was ongehuwd. De consternatie onder de andere lyn- werkers was zeer groot. NOORDEN Volksbond. Woensdagavond was er op de St. Franciscuszaal een ledenvergadering van den R. K. Volksbond, welke vergade ring maar matig was bezocht. De voorzit ter, de heer P. de Jong heette een ieder van harte welkom. Daar de secretaris, de heer A. Leliveld in militairen dienst is, zal deze functie tijdelijk worden waargeno men door den heer G. Leliveld. Als lid voor de controle-commissie werd benoemd de heer L. Baas. Onder de ingekomen stuk ken was een schrijven over vrijstelling van betaling van contributie voor die le den, die thans in militairen dienst zijn. Het bestuur stelt voor om degene die in militairen dienst zijn, voorloopig vrijstel ling te verleenen van contributiebetaling, maar als later mocht blijken, dat de kas dit niet uit kan houden, zou dit punt op nieuw onder de oogen kunnen worden ge zien. Daarna kwam aan de orde de bespre king voor het a.s. winterprogramma. Het lid G. Vroonhof wilde meer jonge leden zien aan te. werven. De voorzitter dee'de mede. dat dit zeer zeker zou kunnen ge beuren bij de oprichting van een St. Jo- seohgezellenvereeniging, wat nu werke lijkheid schijnt te zullen worden. De gees telijk adviseur vond het jammer, dat het aanwerven van jonge leden, zoo lang stil had gelegen. Verder werd er nog ge^p-o- ken over het huren van aardappelland, wat nader zal worden bezien. Hierna slui ting. Personalia. Tot tijdelijk klerk ter ge meente-secretarie alhier is benoemd de heer P. Oskam te Alphen aan den Ryn. NIEUWVEEN Geboren: M. M. z. van M. M. Koppe- nol efi J. C. Meyer. Henry Hielke z. van A Visser en E. Rietveld. Overleden: P. Wassenaar 65 j. C. Oth, 34 j. A. H. Streefkerk 64 j. C. J. Booth 75 j. Ondertrouwd: A. Lens en J. Land. C. G. Kempers.en Th. N. K. Meyer. Gevestigd: C. A. Kouwenhoven, van Amsterdam. A. J. Walraven, van Anna Paulowna. B. Verkuil, van Breukelen- Nijeenrode. J. Baas, van Hooin. Vertrokken: D. E. Koren, naar Nieuwer Amstel. J. Wiering, naar Ter Aar. B. P. Vink, naar Voorhout. E. Gijsen, naar Loosdrecht. J. W. v. Oos ten, naar Rotterdam. L. W. Verbruggen en gezin, naar Oberhausen. J. C. v. d. Oever, naar Heemstede. ROELOF ARENDSVEEN Propagandaclub „St Willibrordus". Donderdagavond hield de Prop. Club een bijeenkomst in de St. Pancratiuczaal. Kap. von Fisenne opende deze avond .net de Kolpingsgroet, heette allen hartelijk v/elkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, notaris Lohman uit Oude- Wetering. Het onderwerp, waarover nota lis Lohman dezen avond kwam spreken, v/as: „Contracten en Hypotheken". Op een werkelijk boeiende en soms amusante wijze wist spreker dit taaie en droge onderwerp te behandelen. Na een allergemoedelyk- ste rondvraag, dankte kap. von Fisenne der. spreker voor zijn lezing. UITHOORN Geboren: Nicolaas Antonius z. van Cornelis Hubertus van Vliet en Margare- tha Rekelhof Clasina Maria d. van A. de Vos en M. T. van der Ven. Ondertrouwd: Jan Evert Wunde- rink en Elisabeth Goudriaan Klaas Pos en Maria Baartman Pieter Oussoren en Maria Daalhuizen. ZWAMMERDAM Geboren: Wilhelmus Hendrikus z.: v. Wilh. Boere en C. van Rijn. Ondertrouwd. Jacob de Kruif 27 j. en Aukje Engelage 31 j. te Midwolda. Overleden: Simon Edelman 74 j. Gevestigd: Mej H. Zaal, uit 's-Gra- venhage J. Slappende uit Bodegraven Mej. L. Goudkuil uit Oegstgeest Corn. Rodenrijs, uit Bodegraven. Mej. W. van Zwieten uit Alphen aan den Rijn. J. H. v. d. Horst uit Haarlemmermeer. Vertrokken: H. K. C. Gaasterland, naar Amsterdam. G. J. van der Kreek, naar 's-Gravenhage. T. Buitelaar, naar Maassluis. Mej. A. Graafland, naar Haarlem. A. Uithol, naar Mijdrecht.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10