RECHTZAKEN Laatste berichten BIOSCOPEN TE LEIDEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 23 OCTOBER 1939 CE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LANDSTORMAVOND. Vrijdagavond a.s. te 8 uur wordt in de Stadsgehoorzaal een groote Landstorm avond gehouden, waar de nieuwste land stormfilm „Nederland let op u saeck", als mede de aardige nieuwe gekleurde film van Prinses Beatrix, zullen vertoond wor den. De nieuwe Landstormfilm geeft een beeld van den enormen vooruitgang van onze Ne- derlandsche Weermacht, terwijl ook ge toond wordt hoe onze mobilisatie zich vol trok. Duidelijk blijkt ook de groote belang stelling, die ons Koninklijk Huis steeds voor de weermacht toont. Allen, die zelf of wier mannen of verloof den bij den B. V. L. zijn betrokken, alsmede allen, die warm belang stellen in dit insti tuut tot steun aan het wettig gezag, zijn op dezen avond van harte welkom. Leiden is een der eerste plaatsen, waar deze film draait. Leiden en omgeving die nen nu te toonen, dat wij allen met onze mannen meeleven en dat de weermacht door de sympathie van het gansche volk wordt gedragen. ESPERANTO-NIEUWS Het bestuur van de R.K. Esperantoclub maakt bekend, dat R.K. gemobiliseerden, die zich interesseeren voor Esperanto, zich in verbinding kunnen stellen met het be stuur der club. Zij hebben zonder kosten of verplichting toegang tot de conversatie- avonden. Men melde zich aan de volgende adressen: F. J. v. d. Meijden, de Genestet- stra'at 92; Mej. Bernard, Vreewijkstraat 27; J v. da Weijden, Const. Huygenslaan 35; Mevr. den Hertog, Lombokstraat 5 of den heer Smit, Stieltjesstraat 48. Allen zijn be reid inlichtingen te verschaffen omtrent Esperanto. Zooals men uit de verschillende adver- tentiën heeft kunnen lezen, zullen er door de R.K. Esperanto-Vereeniging, bij genoeg zame deelname verschillende cursussen wor den gegeven. Zooals voor meergevorderde hoogeren of middenstand en arbeiders en vor de jeugd, voor leerlingen uit 7de leer jaar en ouderen. Esperanto is het belangrijkste middel om de menschheid naar een betere gemeen schap te geleiden. Men oeheerscht het vol komen door één jaar studie. Het bevordert buitengewoon het logisch denken en is dus in hooge mate ontwikkelend. De practi- sche waarde ervan is voortdurend groeiend! Meldt u spoedig aan het secretariaat, Vree wijkstraat 27 of bij een der bestuursleden.' De onkosten zijn zeer laag gesteld, zoodat er voor niemand een bezwaar kan zijn. Werkloozen zullen bovendien nog reductie kunnen krijgen. DE INTERNATIONALE VER WIKKELINGEN En de verhoudingen in de brood-, koek-, chocolade- en suikerbewerking-bedrijven. Men schrijft ons: Dezer dagen vergaderdenn de afdeelings- besturen van de Algemeene, de Christelij ke en de Roomsch-Katholieke Bonden van Arbeiders (sters) in de brood-, koek-, ban ket-, chocolade- en suikerbewerkingbedrij- ven, ter bespreking van den toestand in deze bedrijven, in verband met de internationale verwikkelingen. In deze bespreking werd het rapport be handeld, van het onderzoek dat in de afge- loopen maanden is ingesteld, naar de ar beidsvoorwaarden, waaronder de arbeiders (sters) in deze bedrijven werkzaam zijn. Uit de mededeelingen bleek, dat in een groot aantal bedrijven gewerkt wordt als of er geen arbeidswet bestaat, terwijl ook de indruk gevestigd wordt, als zou door de internationale verwikkelingen de arbeids wet buiten werking zijn gesteld. Daarnaast zijn de loonen en verdere so ciale bepalingen van dien aard, dat van een eenigszins behoorlijke regeling geen sprake is, en dat zonder eenige overdrijving vastgesteld kan worden, dat voor de jeug dige arbeiders(sters) geen enkel perspectief in deze bedrijven aanwezig is, wat zeer sterk tot uitdrukking komt door de sterke wisse ling, welke in deze bedrijven plaats vindt, zoodat deze bedrijven het karakter dragen van een doorgangshuis. Als uitvloeisel van deze bespreking werd een contactcommissie gevormd, welke iede re week bijeen zal kome.i teneinde de di verse maatregelen te bespreken, en uit te voeren, welke noodig zullen blijken; ook de afdeelingsbesturen zullen regelmatig bijeen komen. VIERDE LUSTRUM WERKMEESTERS ORGANISATIE. In afwijking van vorige jaren hield de Centrale bond van Werkmeestesr opzicht- houders en technici zijn 20-jarig bestaan, met een druk bezochte receptie in Café „Ro yal". waar hoofdbestuur en tal van efdee- lingen blijken van belangstelling gaven. Velen hebben daarbij het woord gevoerd, de bondsvoorzitter en voorzitters van ver schillende afdeelingen. De voorzitter be dankte alle sprekers in het bijzonder de le den die aanwezig waren, wijl hij daarin zag een bewijs van goede samenwerking tus- schen bestuur en leden. 's Avonds had de feestavond in 't „Shut- tershof" aan den Stationsweg plaats. De feestcommissie heeft geen gemakkelijke taak gehad, doch mag trotsch zijn op het slagen ervan. De afd-voorzitter sprak de feestvierenden toe met een woord van wel kom, om vervolgens het woord, te geven aan den bondsvoorzitter, die een propagan distisch woord sprak tot alle aanwezigen. VOOR DE VIERDE WEEK: ,,'T ZIT IN DE LUCHT". Het Casino-theater heeft een record ge vestigd in Leiden. Het record der prolon gaties van een vertoonde film, die een suc- werden en worden nog films, die een suc ces bleken en welker voorstellingen door loopend waren uitverkocht, geprolongeerd en meermalen is het voorgekomen, dat een film drie weken op het programma bleef. Casino-theater heeft dit record thans gebroken. Voor de vierde week prijkt hier op het programma: ,,'t Zit in de lucht" en avond aan avond zijn de voorstellingen uitverkocht. De malle situaties, waarin George Form- by komt te verkeeren en de aardige lied jes, welke hij zingt, brengen dan ook een avond van vroolijk amusement en gezel lige verpoozing. Voor de pauze is er deze week weer een andere film ingezet en wel „Pennies from heaven", een film, waar in Bing Crosby zingt, waarin gezellige jazz-muziek ten ge- hoore wordt gebracht en waarin men zich kan amuseeren met vroolijke situaties. En intusschen wordt het een sport te raden hoelang ,,'t Zit in de lucht" zal blijven trekken en op het witte doek van Casino nog blijven zal. Maar vier weken lang is al een bijzonder succes. Hierna werd het bondslied gezongen en be gon men met de afwerking van het pro gramma, dat een gunstig onthaal vond bij de feestvierenden. Mond-Accordéon-Vereen. ..V.O.P." Op het Zaterdag te Rotterdam gehouden nationaal Muziek- en Zangconcours heeft de Mond-Accordéon-Vereen. „V.O.P." (di recteur de heer D. van Wouw), voor de eer ste maal deelgenomen, en behaalde, ter stond een eersten prijs. Na terugkomst hier ter stede werd door „V.O.P.' een korte se renade gebracht voor de woning van den di recteur aan het Rapenburg. Met meer dan gewone belangstelling heb ik in.de afgeloopen week enkele rechtelijke uitspraken inzake prijsopdrijving in Uw blad gelezen naar aanleiding waarvan ik gaarne enkele opmerkingen zou willen ma ken. .Ik verzoek U daarom beleefd opname van het volgende: In Uw blad van heden las ik onder Recht zaken wederom zoo'n geval, waarvan ik stellig aanneem, dat een ongemotiveerde prijsverhooging reden was van een proces verbaal. Hoewel ik dus de verbaliseerde niet di rect verdedigen wil, ben ik het allerminst met de opmerking van den Officier van Ju stitie eens. De Officier van Justitie bracht n.l. naar voren dat in abnormale tijden meer wordt ingekocht dan noodzakelijk is, hetwelk zeer aanvechtbaar en ook niet steekhou dend is, o.m. omdat al zou men meer willen koopen, zulks heel vaak niet eens mogelijk is, hetgeen ook thans maar al te goed blijkt. De verbaliseerde verdedigde zich door te zeggen, dat hü bij nieuwen aankoop een hoogeren prijs moest betalen, hetgeen, in dien zulks, inderdaad juist is, niet alleen prijsverhooging geoorloofd, doch ook nood zakelijk maakt. De Officier van Justitie meende, dat het billijker was, indien oude voorraden tegen oude prijzen verkocht moesten worden, en, bij inkoop tegen hooger prijs, net ontbre kende maar moest worden geleend.... De Regeering zou alles in het werk stel len, om in een r.a-oorlogsch tijdperk prijs daling tegen te gaan, doch wie zal zeggen dat de Regeering daarin slagen zal? In de jaren 193235 heeft de Regeering toch ook niet bijgepast, wat velen in dien tijd verloren hebben? In genoemden tijd werd door zaken-men- schen om tot verkoop te komen tegen prij zen verkocht, welke ver beneden inkoop la gen, welke verliezen door hen zelt gedra gen moesten worden. Moet 'men dan thans, nu den handel een kans maakt, weer wat „in te loopen", daarin tegen werken? M.i. is het noodzakelijk, dat den leden der rechterlijke macht voor zoover deze dat niet mochten inzien, door de regeering er op wordt gewezer, dat het algemeen be lang er mede gediend wordt, wanneer de prijzen oploopen, want dan zullen de dub beltjes weer gaan rollen, hetgeen hard noodig is. Tenslotte wil ik nog de opmerking ma ken, dat b.v. het art. Petroleum tot vlak voor den oorlogschen toestand f 0.06 1/2 per liter was en thans 0.09 1/2, waarover ik nimmer een verbaal heb gelezen en wat bij mij de vraag deed rijzen: „Durft men die Concerns niet aan?" De olie-prijsverhooging vind ik best, doch, ik vind ook, dat men in toepassing moest brengen het spreek woord: „Gelijke mon niken, gelijke kappen." U bij voorbaat dankend voor de verleen de plaatsruimte teekent Hoogachtend, J v. DIJK. VALSCHE MUNTERIJ De Rotterdamsche Rechtbank heeft den 46-jarigen broodbezorger J. W. B. wegens het vervaardigen van valsche munten ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, van welke straf de advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof bevestiging heeft geëischt. Het Haagsch Gerechtshof legde B. weder om vijf jaar gevangenisstraf op, evenwel met aftrek van de geheele preventieve hechtenis. Een broer van dezen verdachte heeft te recht moeten staan, omdat hij een van de valsche rijksdaalders zou hebben uitgege ven. Hij was voor de Rechtbank te Rotterdam vrijgesproken, doch de advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof had zijn ver oordeeling tot drie jaar gevangenisstraf ge- eischt. Het Haagsch Gerèchtshof bevestigde he den het vrijsprekend vonnis. Binnenland VRACHTAUTO TEGEN BOOM. Twee ernstig gewonden. Vanochtend te negen uur is op den Frie- schen straatweg te Groningen, ter hoogte van de melkfabriek de Ommelanden, een met koren geladen vrachtauto uit Leeuwar den bij het nemen van den bocht om twee aldaar staande melkauto's te ontwijken, door het breken van de voetrem tegen een boom gebotst. De linker voorkant van de awaar geladen vrachtauto werd ingedrukt. Bside inzittenden geraakten in de cabine bekneld en moesten uitgezaagd worden. De bestuurder, de 29-jarige E. B. uit Nie- kerk, kreeg ernstige wonden aan gelaat en denbeen. zijn broer, de 38-jarige gehuw de K. J. B. uit Niebert, kreeg eveneens wonden aan het dijbeen. Zij zijn na ter plaatse te zijn verbonden, naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Het ver keer was geruimen tijd gestagneerd. PROJECTIEL SLAAT GAT IN DEN GROND. Een Iichtkogel van een vliegtuig? Vanmorgen te circa half twaalf heeft een projectiel met ontplofbare lading een gat van circa een vierkanten meter geslagen in het Sandterrein tusschen de Stadionkade en den Zuidelijken Wandelweg aan den zuide lijken rand van Amsterdam. Het vermoeden bestaat, dat men hier te maken heeft met een Iichtkogel, die door nog niet opgehelderde oorzaak uit een mili tair toestel is gevallen. Bij het gat, dat deze kogel in den weeken zandbodem heeft ge slagen, werd de parachute gevonden, waar aan dergelijke projectielen doorgaans vast zitten. De politie heeft deze parachute en de te ruggevonden deelen van den kogel in be slag genomen. In samenwerking met de mi litaire autorietiten op Schiphol stelt de re cherche een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk in. BOSKOOP Personalia. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken, is voor het tijdvak van 1 October 1939 tot 1 Sep tember 1940 benoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijkstuinbouwschool te Boskoop, B. J. D. Meeuse, te 's-Gravenhage. VIERDE AUTOLOOZE ZONDAG. Militaire politie controleerde te 's-Gravenhage mee. Wij wennen er aan, de autolooze Zonda gen raken ingeburgerd, niet alleen bij de automobilisten, ook bij de andere wegge bruikers als wielrijders en voetgangers. Van de laatste categorie ziet men er hoe langer hoe meer verschijnen, en op dezen herfstigen Zondag was het op Schevenin- gen nog vrij druk van de wandelaars. Op vallend is ook, dat het aantal ouderen on der hen iederen Zondag toeneemt. Wat de wielrijders betreft, die wanen zich in een wielerparadijs. Zij dartelen als veu lens over de volle breedte van den rijweg en worden slechts opgeschrikt als in de ver te krijschende geluiden de nadering van een taxi of huurauto aankondigen. Toch zijn er nog altijd overtreders van het verbod om op Zondag te rijden, al wordt hun aantal iedere week minder. De afgeloo pen Zondagen bestond het aantal overtre ders van het verbod voornamelijk uit mili tairen en hun aantal was grooter dan dat der burgerovertreders. Dit is de reden ge weest, dat op dezen vierden autoloozen Zon dag in de Residentie de militaire politie heeft meegeholpen aan de controle van het wegverkeer. Bij de beide Haagsche viaducten (Leid- sche Straatweg en Rijkswijkscheweg) stond militaire politie geposteerd, die iederen passeerenden auto, welke door een militair werd bestuurd, aanhielden en controleerden. De Haagsche politie had het zoodoende al zeer gemakkelijk, want burger-overtre ders waren er nagenoeg niet meer, terwijl het aantal militairen overtreders tot een minimum bleef beperkt. Een nogal opvallend geval hebben we zelf meegemaakt. Vóór het sportterrein Hout- rust, waar de wedstrijd HBSXerxes werd gespeeld, reed een auto aan. Reeds het num mer afkomstig uit een der Npordelijke provinciën, deed vermoeden, dat men hier met een gerequireerden auto te doen had. Inderdaad zat aan het stuur een reserve- officier van gezondheid, die natuurlijk het recht heeft, als hij patiënten moet bezoeken, of naar het militair hospitaal moet gaan, van zijn dienstauto gebruik te maken. Echter zaten naast hem een vriend, vergezeld van een kind van een jaar of zes, zeven. Toen dan ook de militaire arts zijn wagen bij het sporterrein wilde parkeeren, schoot een po- litie-agent op hem af. Op de vraag, waarom hij van zijn auto gebruik maakte, antwoordde de bestuurder, dat hij militair arts was en op ziekenbezoek moest. De agent antwoordde hierop,, dat 't dan toch wel wat zonderling was, dat hij zijn wagen bij een sportterrein wilde par keeren. De agent gaf hierop den dokter den goeden raad, zijn auto eerst weg te bren gen en dan den voetbalwedstrijd te gaan bezoeken. De dokter pruttelde nog wel wat tegen, maar was toch ten slotte zoo goed niet, of hij moest den raad van den agent opvolgen. „Maandagmorgen" Buitenland DUITSCnE LEGERBERICHT. BERLIJN, 23 October. (A. N. P.) Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Aan het Westelijk front behalve activi teit van artillerie en verkenners geen ge vechtshandelingen. Op 21 October om 12 uur 45 vloog een drie-motorig Britsch vliegtuig uit Oostelij ke richting komende, boven het station Konzen (25 km. ten Z. O. van Aken) en ever de zich in de onmiddellijke nabijheid bevindende Belgische grens naar het Wes ten terug. LUCHTALARM AAN Z. O.-KUST VAN SCHOTLAND. LONDEN, 23 Oct. (A. N. P.) Vanochtend werd aan de Zuid-Oostkust van Schotland luchtalarm gemaakt. Het ministerie van luchtvaart deelde me de, dat alarm werd gegeven in het district van de Firth of Forth en dat ongeveer een kwartier later het sein werd gegeven dat het gevaar geweken was. HOOFDFILMS AANVANGbU'JR KEURING Boefje (Annie van Ees, Albert van Dal- sum). De Spooktrein (Jan Musch, Fientje de la Mar). 100 pet. Service (Con stant Bennett, Mi- scha Auer). 't Zit in de lucht. (George Formby). Pennies from hea ven (Bing Crosby). De Citadel (Robert Donat, Rosalind Russel). Drie kameraden (Rubert Taylor, Franchot Tone, Ro bert Young). De dubbele bruiloft. (Myrna Loy Wil liam Powell). liet bekende boek van Brusse Sensationeel Komisch Komisch Komisch- muzikaal lederen avond 8 15 u Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. lederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. Iederen dag matinée (behalve Vrijdag). ■>ripre>r\ avond 8 uur Zondag 2 4.30 en 8 uur. Zaterdag en Woens- 3g half drie matinée Iederen avond 8.15 u. Zondag 2 7 uur Zatérdag en Woensdag 30 uur matinée. lederen avond 8 uui Zondag van 2—7 uui Iederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Goedgekeurd v volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Toelaatbaar v volwassenen LEIDEN. Geboren: Gerarda Adriana Maria, dr. van J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand. Apolonia Wilhelmina, dr. van D. Schouten en C. L. Blom. Johannes Josephus Wil helmus Maria, zn. van Feiten en J. M. Schweer bij der Becke. Ondertrouwd: W. Blok, jm. 21 j. en A. M. v. Zijp, jd. 21 j. J. Dreef, jm. 21 j. en W. C. J. Corba jd. 23 j. J. N. Harde man, jm. 27 j. en J. Harting 23 j. J. C. Kantebeen jm. 24 j. en M. B. Hansen jd. 20 N. Laman, jm. 41 j. en G. F. Stuut, jd. 43 j. P. Neuteboom, jm. 23 j. en S. Har- tevelt jd. 19 j. J. de Nobel, jm. 20 j. en H. v. d. Meij, jd. 18 j. A. M. Plasmeijer, jm. 24 j. en A. M. Jonkers, jd. 19 j. A. W. Vitters, wedr. 42 j. en A. Hundersmarck, jd. 27 j. I. den Os, gesch. 53 j. en H. Philippo, wed. 51 j. W. F. Schafer jm. 22 j. en J. Laterveer jd. 21 j. AMSTERDAM, 23 Oct. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 638 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7480, •68 en 4656 cent per kg. slachtgewicht; 77 melk- en kalfkoen 180—260 per stuk; 35 vette kalveren 2e kwal. 46—54 en 3de kwal. 3844 cent per kg. levend gewicht; lil nuchtere kalveren 7—11, 76 schapen 1620 per stuk; 423 vaixens: vleeschvar- kens, wegende van 90—110 kg. 7677 cent, zware 76—77 cent, vetlc 76—77 cent (en kele hooger). Aangevoerd 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen groole aanvoer, eerste kwa liteit, waarvan weinig aanvoer, goed prijs houdend, andere soorten beduidend lager, kalme handel. Vette kalveren korte aan voer, handel kalm, prijzen onveranderd. Nuchtere kalveren, gewone aanvoer, han del stil, prijzen onveranderd. Schapen kor- le aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager, Varkens matige aanvoer, handel kalm, ge middeld prijsniveau, vrijwel onveranderd. ROTTERDAM, 23 Oct. Vee. Aanvoer: 2548 totaal, 708 vette runderen, 230 vette kalveren, 14 nuchtere kalveren. 933 scha pen en lammeren, 663 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 74, 60 en 38—48 cent, vette ossen 68, 62 en 4050 cent, vette kalveren 95, 75 en 5065 cent, varkens (levend ge wicht) 66, 65 en 64 cent, schapen 45. 40 en 35 cent, lammeren 50, 45 en 40 cent, Prijzen per stuk: schapen 26—20—15, lammeren f 181410 per stuk. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag, pri ma koe 80 cent, prima os 72 cent; vette kalveren aanvoer iets kleiner, handel ma tig, prijzen als vorige week, alleen tweede kwaliteit iets lager, prima 1.05, schapen iin lammeren aanvoer korter, handel kalm, prijzen zware schapen en lammeren iets duurder, overigens als vorige week. var kens aanvoer iets grooter, handel tamelijk, prijzen iets minder, beste varkens iets bo ven noteering. Eenige partijen schapen voor export verwocht. z ZEVENHOVEN, 21 Oct. Eierenveillng. Prijzen: kippeneieren 4.90—5.60 per 100 stuks. Aanvoer 881 stuks, druiven 20 cent per kg. ZOETERWOUDE, 21 Oct. Eierenveillng Algemeen Belang in café Hollander. Prij zen: kippeneieren f 4.405.70, hennen- eieren 3.60—3.80 per 1C0 stuks, 40 ko nijnen 0.45—1.45, 22 kippen 30—80 cent, 30 hanen f 0.601.05, marmotten 15—20 cent per stuk, kool 8 cent per kg., drui ven 20 cent per kilo, uien 5 cent per kilo. BOSKOOP, 23 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 40 67 cent, Wendland 20—35 cent, Hadley 31 —52 cent, Briarclif 4066 cent, Butterfly 3556 cent, Steward 4066 cent, Wilh. Kordes 2745 cent, Mme Jules Bouché 25 cent, Rosalandia 30--56 cent, Florex 60110 cent, Vierlanden 6098 cent. Edith Helen 4070 cent, Aug. Noack 2540 cent, Else Poulsen 1530 cent, Gloria Mundi 8—15 cent, Ellen Poulsen 2140 cent, Rosa Mun di 2040 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1016 cent, Ingar Ohlson 3356 cent, Queen Mary 4065 cent, Oranje Triumff 1624 cent, Chrysanten, grootbloemig 60 120 cent, idem tros 1024 cent, Cotoneas- tei 54 cent, Asparagus 1013 cent, Sneeuw- bessen 615 cent, Physalis Franchetti 10 20 cent, Clematis Durandi 14 cent, Clematis Prins Hendrik 0.701.20, Mevr. Le Coul- fre 0.60—1 20, Cydonia 20—37 cent per stuk, Pernettia 10—17 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 23 Oct. Groen- tenveiling. Aardbeien 812 cent en fram bozen 20 cent per doosje, druiven 8 cent per pond, spinazie 38 cent per kg., bloem kool f 3—7, andijvie f 0.50-1.10, sla f 0.30 - 1.60 alles per 100 sluks. tomaten A f 1.35 —2.30, idem B f 1.55—2 25, idem C f 0.80 1.75, idem CC 5065 cent, idem bonken t 0.70—1 30 al'es per 25 pond. kassnüboo- nen 2.70—3.00, idem stek 1.20—1.50 per 10 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 55 Berlijn75 50 Parijs 4 28 Brussel 31 62 Zwitserland 42 24 Kopenhagen 36.38 Stockholm44 87 Oslo 42 77 New York1.88/3g

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3