RECHTZAKEN Nieuwe uitgaven BIOSCOPEN TE LEIDEN Myra. het eitje en de booze kabouter Zwarfvoet DONDERDAG 19 OCTOBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 LEVENSGEVAARLIJKE BRUG TE MONNIKENDAM. Smid, die herstellingswerk verrichtte, verzuimde voorzorgen, waardoor kind zwaar werd gewond. Op 2J Juni had te Monnikendam een ernstig ongeluk plaats. Een 12-jarig meis je, dat over de brug wilde loopen, die den Oude- en den Nieuwezijdsburgwal ver bindt, werd plotseling getroffen doordat de balans van de brug naar beneden kwam. Het zware voorwerp kwam op haar voetje terecht, dat verbrijzeld. Gisteren moest wegens het veroorzaken van letsel door schuld, de 29-jarige smid terechtstaan, die bezig was herstellings werkzaamheden aan die brug te verrich ten en aan wiens roekeloosheid de justi tie dit droevige ongeluk meent te moeten ■wijten. De smid toch, die zag in hoe desolaten toestand de „strippen" d.w.z. de ver- bindingsijzers tusschen de kettingen van de brug en het brugdek verkeerden, wilde daaraan iets repareeren en draaide daartoe een moer van één der bouten los, zonder eerst de noodige voorzorgsmaatre gelen, zooals het verankeren van de ba lans en/of het voor het publiek afsluiten van de brug, te hebben genomen. Het ge volg was, dat toen één van die „strip pen" brak de geheele belasting op de andere „strip" werd overgebracht, die te zeer versleten was om dezen last te dra gen... met het hierboven vermelde ern stige gevolg. Als deskundige in deze zaak werd de inspecteur van den arbeid, ir. I. H. 't Hart te 's-Gravenhage gehoord, die ver klaart, dat deze brug te Monnikendam in een schandelijken staat van onderhoud verkeerde. Het was een wonder, dat hier niet veel eerder ongelukken zijn gebeurd. Toch acht de deskundige dit ongeluk di rect te wijten aan de roekeloosheid van den smid, die ziende hoe slecht de toe stand van de ijzers was, toch verzuimde de noodige maatregelen te treffen. De gemeente-architect, de heer S., die nog drie andere gemeenten onder zijn hoe de heeft, zeide niet te hebben geweten, dat de brug zoo slecht was. Z.L zaten die ijzeren deelen goed onder de verf, het geen de deskundige moest tegenspreken. Mr. H. A. Wasenburgh, zijn requisitoir nemend, acht het bewijs van verdachtes schuld aan dit droevige ongeluk inder daad geleverd. Verdachte was op de hoog te van den desolaten toestand, waarin de hekijzers verkeerden en verzuimde het nemen van veiligheidsmaatregelen. Over verdachte is verder niet slechts te zeggen en bij het bepalen van de te vorderen straf wil spr. wel rekening houden met den droevigen toestand, waarin de brug verkeerde. Hier had veel eerder moeten zyn ingegrepen. Ieder moment kon een ramp plaats vinden, die zelfs onenschenlevens had kunnen kosten. Hier mee rekening houdend, eischt spreker veertien dagen hechtenis, echter voor waardelijk met twee jaar proeftijd plus een geldboete van 40.subsidiair twin tig dagen hechtenis. Mr. Jacob Frankel doet een beroep op de verzachtende omstandigheden voor namelijk de vervallen toestand van de brug en op de kommervolle omstandig heden, waaronder verdachte met zijn ge zin de laatste maanden heeft geleefd en bepleit de uiterste clementie. Uitspraak: 1 November. HAAR BEIDE KLEINKINDEREN VERDRONKEN. De Rechtbank te Groningen veroordeel de vandaag de weduwe J. M. geb. F., uit Schildwolde, beschuldigd van het door ver drinking om het leven brengen van haar respectievelijk vier en twee jaar oude kleinzoontjes, conform den eisch tot een jaar opsluiting in een krankzinnigenge sticht en vervolgens ter beschikkingstel ling van de Regeering. TREINONTSPORING TE BEDUM. De Rechtbank te Groningen veroordeel de vanochtend den arbeider-telegrafist L. N. uit SLochteren, aan wiens schuld het te wijten zou zijn geweest, dat op 5 Juli de lokaaltrein GroningenDelfzijl te Bedum is ontspoord, tot dertig gulden boete, sub sidiair dertig dagen hechtenis. De eisch was driehonderd gulden, subsidiair een maand hechtenis. DE RADIOZENDER VAN DE R.S.A.P. De rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak der geheime uit zendingen van de R.S.A.P. Wegens het/in bedrijf hebben van een radiozender zonder vergunning van den minister van waterstaat werden J. H., P. S. en W. J. M. allen veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De eisch was drie maanden. HAAGSCHE RECHTBANK Beleediging van de Ned. Regeer ing? De 41-jarige fouragehandelaar C. P. uit Nieuwkoop had te Noorden en Nieuw koop een brochure verspreid getiteld „Het Herderlijk schrijven van Haarlems Bis schop", waarin beleedigende uitlatingen voorkwamen voor de Nederlandsche re geering. De Officier had tegen verdachte een geldboete geëischt van 25 subs. 25 dagen. De rechtbank, hedenmorgen uitspraak doende, achtte het ten laste gelegde niet bewezen en sprak verdachte vrij. HAAGSCH GERECHTSHOF Zijn paard laten verhongeren. De schillenboer J. P. van L. uit de voor malige gemeente Stompwijk, thans L e i d- schendam, was in hooger beroep geko men van een vonnis van den Haagschen Politierechter, die hem veroordeeld had tot een maand gevangenisstraf wegens er gerlijke dierenmishandeling. Verdachte had een paard om werkzaam heden voor hem te verrichten. Inplaats dat hij het beest goed verzorgde, had hij het beest gewoon honger laten lijden, zoodat het overal op begon te gelijken behalve op een paard. Een hoop vieze, ongereinigde aardappe- lenschillen en dan nog in onvoldoende mate, was het dagelijksch rantsoen, zoodat er aan de binnenzijde der voederbak een vette koek van klei en zand kleefde. De dierenbescherming had zich er mede be moeid en aan verdachte was gezegd, dat hij haver kan komen halen en nog wel ge heel gratis. Bij de behandeling voor den Politierech ter was toen door een getuige verteld, dat verdachte eenmaal voer voor zijn paard had gehaald, maar het beest had er al leen maar naar mogen kijken, want resten van het voer waren laterin het kip penhok gevonden. Daarna was verdachte niet meer geweest om voer te halen, want daar was hij nog te lui voor, was de con clusie van den procureur-generaal. Zijn paard was hem later afgenomen en heeft het goed gekregen. De procureur-generaal van het Haagsche Hof laakte het gedrag van verdachte en vond het feit hoogst ernstig. Het vonnis van den Politierechter, een maand gevan genisstraf, achtte spr. dan ook juist gewe zen, zoodat daarvan bevestiging werd ge vraagd. Het Hof zal over 14 dagen vonnis wijzen in deze zaak. Lood gestolen uit een villa te Wassenaar. H. H. was door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, omdat hij uit de villa „Dennenheu vel", te Wassenaar lood had gestolen, hetwelk op den zolder van deze tijdelijk onbewoonde villa lag. De procureur-generaal had in hooger beroep bevestiging van dit vonnis ge vraagd, terwijl het Hof daar heden met mee ging. Insluiping met valsche sleutels. W. C. K. had er zijn gewoonte van ge maakt om bij verschillende perceelen in de arbeidswijken te Leiden en in andere plaatsen aan te gaan bellen. Kreeg hij dan geen gehoor, dan was dat voor hem een teeken, dat er niemand thuis was en de kust vrij. Hij ging dan met een valschen sleutel het huis binnen om te zoeken naar allerlei dingen, die hij gebruiken kon. De kruik was zoo lang te water gegaan tot zij brak en de rechtbank had hem wegens insluiping veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. Het Haagsche Hof had de zaak van ver dachte in hooger beroep behandeld, maar de procureur-generaal had geen termen gevonden om het vonnis te wijzigen en dan ook bevestiging gevraagd. Het Hof, heden uitspraak doende, ver oordeelde verdachte tot zes maanden ge vangenisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. Haagsche Politierechter Schoonzoon in spé tegen a^. schoonvader. De dochter van den stucadoor B. uit Leiden was verloofd met den textielar beider F. F. eveneens uit Leiden. Mocht het tusschen de verloofden al koek en ei zijn, tusschen schoonzoon in spé en den a.s. schoonvader was het water en vuur. En aangezien, volgens de natuurwetten, het een feit is, dat als vuur en water teza men gevoegd worden er stoom ontstaat, zal het niemand verwonderen, dat het toen die twee elkaar ontmoetten op den hoek van het Levendaal te Leiden, gestoomd had, want er waren over en weer klappen uitgedeeld. Het feit was nu maar: wie was er begonnen. De vader vertelde, dat zijn a.s. schoon zoon begonnen was, terwijl deze laatste meende, dat papa begonnen was. In eerste instantie had de verloofde aan de politie verteld, dat haar papa begonnen was, maar van af het begin had papa dit ten stelligste ontkend want niet hij, maar zijn toekomstige schoonzoon had zijn ge laat gebruikt als pushbal. De verloofde werd door den Politierech ter als getuige gehoord en ondér eede moest zij bekennen, dat niet haar papa maar haar toekomstige echtgenoot den eer sten klap gegeven had. Waarom zij dan eerst voor de politie een andere verklaring had afgelegd? De oplos sing was zeer eenvoudig, want zij was bang geweest, dat haar toekomstige echt vriend in het gevang terecht zou komen en dat de verloving af zou raken. Toen eenmaal zonneklaar vast stond wie den eersten mep gegeven had, was de rest zoo gebeurd, want de uitdeeler daarvan mocht met een opgelegde geldboete van 5.subs. 5 dagen de terugreis aanvaar den. Wie z'n omzet wil verineeren, moei adverteeren! HET NIEUWE VERKADE-ALBUM. „Apen en Hoefdieren in Artis". In de duizenden gezinnen, waar men ieder najaar uitziet naar 't nieuwe Verkade- album, zal het ongetwijfeld met vreugde worden begroet, dat ondanks de tijds-om- standigheden ook nu weer een uitgave is verschenen: „Apen en Hoefdieren in Artis" door A. F. J. Portielje. 't Is in deze onrus tige tijden een weldadige ontspanning, zich eens te verdiepen in zoo'n boek, te lezen wat Portielje schrijft over de prachtige doelmatigheid in het leven der dieren, kin deren hiervan te vertellen en hen te hel pen bij het verzamelen en inplakken der kleurige plaatjes. Plaatjes, zóó knap geschilderd, dat we vol bewondering constateeren, hoe de artisten C. Rol, J. Voerman Jr. en H. Rol kans zagen, zichzelf in deze aquarellen opnieuw te overtreffen. „Apen en Hoefdieren" mag dan ook ge rust een topprestatie worden genoemd: 144 afbeeldingen in 9-kleurendruk van bijna uitsluitend uitheemsche dieren, bewoners van steppe en oerwoud of van de groote tropische rivieren, in Artis en andere die ren tuinen binnen ons bereik gebracht. 't Lijkt, alsof een Arke Noach's aan ons voorbij trekt: apen, herten, antilopen, ka- meelen en giraffen, nijlpaarden enkoli- bri's stuk voor stuk naar de natuur ge schilderd en daardoor van een fascineeren- de levendigheid. Wie had ooit gedacht, dat er b.v. zooveel uiteenloopende apen-soorten waren, van de enorme roodharige „boschmenschen" tot de fijne Douroucouli's of Nacht-aapjes toe! Met hun wonderlijk exprassieve koppen kijken ze ons aan en we worden ons be wust, hoe treffend juist de in onze oogen soms kinderlijke, soms agressieve uitdruk king werd getypeerd. Maar ook de hoefdieren zyn prachtig van uitbeelding. Zie b.v. die bladzijde met ren dieren en antilopen, de waardige kop van een Brahmin-zeeboe, de forsche Gay al- stier en dan tenslotte de interessante serie afbeeldingen van een broedende Rhea. Maandenlang moet er aan dit alles zijn gewerkt, naar men ons schrijft in vrijwel dagelijks contact met den heer Portielje, wat het de schilders mogelijk maakte, pre cies diens bedoelingeen te verwezenlijken. Het behoeft dan ook nauwelijks te worden gezegd, hoezeer de tekst door mevrouw Portielje verwerkt in bizonder aantrekke lijke stijl de waarde dezer „dierenpor- tretten" verhoogt. Merkwaardige dingen krijgen we te hoo- ren: over overeenkomst en verschil tus schen de gedragingen van mensch en dier, het verrassende geheugen van b.v. een oli fant, de beteekenis van opvallende kleuren bij sommige soorten, alsof een deur naar een tot nu toe onbekend gebied voor ons werd geopend. Voor men 't weet, is men aan de laatste bladzijde toe! Zoo neemt dit boek een bizonder eervolle plaats in de lange rij Verkade-uitgaven in en wij durven het gerust een even groote populariteit als zijn voorganger „Dierenle ven in Artis" te voorspellen! IN LEIDEN GEVESTIGD. F. H. Albers, Boerhaavelaan 24 -* P. Al- lewijn, Schelpenkade 36 M. H. Alvers, huishoudster, Witte Singel 77 Amat, kellner, Hugo de Grootstraat 12 H. A. H. Baronesse d'Aulnis de Bourouill, Steen- scr.uji 11 C. E. Bïuedicrus, Witte Sin gel 96 M. G. Berman, Groenhovenstraat 19 H. E. Timmervan Bloem, HoogL Kerkgracht 20 J. G. van LintBoegheim Hugo de Vriesstraat 75 A. van den Bosch, J. v. Goijenkade 2 L. A. E. Briët, Vliet 5a W. J. M. A. Castelein, L. Rijn dijk 9a J. A. H. Cianssen en fam., leer- aar H.B.S., Houtlaan 9 J. Dekker, Kore- vaarstraat 11c N. Donker, winkeljuffr., Wasstraat 56 P. J. F. Dupuis, Lijster straat 1 A. J. van Dijk, kraamverpl., Morschweg 77a L. M. W. J. Gaillard, verfmeester, Zeemanlaan 12a D. W. Groenema, Rapenburg 83 J. M. van Haastrecht, Groenhovenstraat 7 J. E. A. Heijneman, dienstbode, Rijnsburger- van 't Hart, dienstbode, Bloemistenlaan 50 weg 165 W. C. van Heijningen en fam., caféncuder, Langebrug 71 W. T. Hoek stra, horlogemaker, Pieterk. Choorst. 7 H. W. L. Hofdijk, Papengracht 28 J. J. Hogetoorn, los werkman, R. Visschers+raat 28a A. T. Hoogslag, Witte Singel 97 A. A Hooving, Gerecht 10 W. Hijmans, Rapenburg 51 A.'H. Kappeijne van de Coppello, Rapenburg 54 H. J. Kerk meester en fam., dir. uitg. mij., Rijn en Schiekade 19 M. M. de Kier, dienst bode, Levendaal 97 A. M. Kroeze, kap ster, Oude Vest 113 J. A. Lamers, Vree wijkstraat 10 G. F. Land, leerares Ned., Rijnsburgerweg 163 A. E. van Loon, Musschenbroekstraat 2 J. G. W. Loos, Lijsterstraat 4 M. M. Loué, ass. leeszaal, Zoeterw. Singel 90 G. P. M. Lut, huis houdster, Warmonderstraat la A. J. L. Maurits, Terweepark 6 A. M. van der Meer, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10 H. A. de Mol van Otterloo, Rapenburg 75 B. Molenaar, dienstbode, H. Rijndijk 65 G. M. J. Mug, winkeljuffr., v. 't Hoff- straat 32a P. E. C. M. van Niekerk, dienstbode, Rijnsburgerweg 141 J. M. D. de Niet, ingenieur, Rijnsburgerweg 77 W. Plaiziervan den Oever, 4e Binnenv.- gracht 62 M. J. van Overeem, Vreewijk- straat 4 M. J. Paauw, secr. Acad. Zie- kenh., Mariënpoelstraat la J. C. M. J. Peterse, kok, Noordeinde 31 G. Römer en fam., letterzetter, de Goejestraat 5 J. Romijn, dienstbode, Wasstraat 31 W. A. H. van Rotterdam, dienstbode, Caecilia- straat 57 G. Rijkaart, dienstbode, Rijns burgerweg 77a J. J. van Seventer en fam., administrateur, de Meij van Streef kerkstraat 26 B. G. Sluis en fam., fil.- houder pat. geneesmiddelen, Steenschuur 1 H. C. Sno, Havenkade 5a C. J. Tee- kens en fam., teekenaar mach. fabr., Morschweg 44 J. M. Tumbelaka, Rijns burgerweg 31d G. W. van Uden en fam., mach. zetter, de Goejestraat 21 W. Val- lentgoed, glasblazer, v. d. Hoevenstraat 6 J. M. Visser, Groenhovenstraat 20 E. M. L. Vissers, Lijsterstraat 14 H. C. W. van Wageningen, Burgsteeg 1 G. C. A. N. Wallast, Groenhovenstraat 9 J. H. van der Weijden, dienstbode, Houtlaan 9 J. de Wit, dienstbode, Roodenburger- straat la L. M. Wouters, Brëestraat 52 THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGbUUfi KEURING Trianon: Boefje (Annie van Ees, Albert van Dalsum). liet bekende boek van Brusse lederen avond 8.15 u Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. Goedgekeurd Lido: Prinses Tarakavova (Anny Vernay). De stryd om den Omar-diamant (Ce sar Romero, Phyllis Brooks). Speelfilm Komisch Sensationeel lederen avond 8.15 u Zondag 27 uur Zaterdag en Woensdag 2.30 uui matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: 't Zit in de lucht, George Formby). De Helleveeg (Ro bert Armstrong, Ann southern). Komisch- sensationeel -derpn avond 8 uur Zondag 2.4.30 en 8 uur. Zaterdag en Woens- ag half drie matmée Goedgekeurd Rex: De schrik van Brim stone (Virginia Sruce. Dennis D'Keefe). Madame X (Gladys. George). Sensationeele- speelfilm. Speelfilm lederen avond 8 uui Zondag van 27 uui lederen werkdag 2 jut matinée. Toelaatbaar v volwassenen Luxor: Afgekeurd H. Wynands, J. v. Goijenkade 37 P. Zieren, ass.-arts Acad. Ziekenh., J. de Witt- straat 36. UIT LEIDEN VERTROKKEN. D. B. Abegg en fam., De Werken c.a, Rijksstraatweg 2c. B. H. Adam, Ban doeng N.I. R. Bedak.i b-Gravenhage, Sonderdanckstraat 21. J. de Koningh Btnnink en fam., Petaroeka N.I.. A. T. Berns, 's-Gravenhage, Emmastraat 233. M. DoornBlok, Leiderdorp, Zijldijk 16. J. Blom, Bergen op Zoom, Zuidzijde Zoom 34. N. E. M. Boorsma, N. O. Indië. P. Braamzeel, Leiderdorp, Koningstraat 7. J. Dankmeijer, Oegstgeest, Rijnzichtweg 43. B. M. W. Mollervan Deene, Til burg, Bredascheweg 371. C. M. M. Eg berts, Warmond A92. A. D. Engelkens, Rotterdam, Mathenesserl 510. P. J. H. Ermers, 's-Gravenhage, Statenl. 127. J. G de Feijter, Amersfoort, Utr.weg 293. Jkvr. A. M. J. Gevers Leuven, Oegstgeest, Nassau!. 23. G. Hassefras, Hazerswoude, Provinciale weg B49. J. W. de Heiden, Amsterdam, 3e Helmerstr. 4hs. N. J. Hoos, V.S.A., Chicago. Hu San Chin, China, Sjanghai. A. C. Huge, Hilversum, Trompenbergerw. 51. A. H. de Jong, Rhenen U., Grebbeweg 107. M. J. W. van Kerkhoff, Breda, Hendrikstr. 1. H. J. C. M. König, Rotterdam, Schiekade 80. B. M. Koomen, Lisse, Heerenweg 275. G. J. J. Kramer, Semarang N.I., Hotel Bslle- vue. L. E. Kranenburg, Amsterdam, Prinsengracht 708. C. R. M. Kuipers von Lande, Oegstgeest, Juffermansstr. 54. A. J. Yivingston en fam., Rhenen, Levendaal- scheweg 3. J. P. Ladan, Oegstgeest, Endeg.str.weg 5. B. Lammers, 's-Gra venhage, Conradkade 7. C. J. van Leeu wen, 's-Gravenhage, W. Witsenplein 3. M. H. van Leeuwen, Koudekerk aan den Rijn, Hoogewaard B152. H. M. Lubbe, Noordwijk, Wilhelminastraat 15. G. P. T. Lukassen, Oegstgeest, Burg. Griethuij- zenpl. 10. D. van Manen, Pleiku Ind.- China, Annam. A. DurieuxMieremet, Katwijk, Zeeweg 21a. Raden M. Moer man, s-Gravenhage, Weimarstraat 41. E. C. V. M. ReuserNoordman, Roermond, Zwartbroekstr. 19. J. M. van Oosten, Hillegom, Ambachtstr. 50. A. M. Orie, Soerakarta N.I., Gouverneurshuis. C. Peet en fam., Batavia N.I. C. B. Pleij en fam., Batavia N.I., Ned. Ind. Gasmij. C. VroomDe Prie, Alphen aan den Rijn, Willemstr. 48. H. Questroo en fam., Am sterdam, d, Ruijterkade 101 bhs. G. A. van de Speltvan der Heijden, Alphen aan den Rijn, Jongk. Conigkstr. 15. J. J. Riepen, Alkmaar, v. Houtenkade 44. H H. HorstRomein, Bloemendaal, L. Duin en Daalscheweg 9. C. L. de Roos, Noord wij kerhout, Kerkstr. 28. H. J. J. Ros sing, Leidschendam, Vlietw. 117. N. Rot teveel, NoordAvijk Heereweg 31. J. M. Ruijten, Utrecht, Catharijnesingel 70. K. G. v. Schaik, Alphen aan den Rijn, Kort- steekterw. 25. C. M. Schalks, Amster dam, Ceintuurbaan 59III. A. G. Sibbes, Almelo, Schokland 2. C. P. A. Stapels en fam., Pladjoe. L. W. Steensma en fam., Heemstede, Troelstrastraat 28. A. J. v. Steenbergen, Wassenaar, Rijksstraat weg 437. P. J. Brekebnansv. Steijn, Noordwijk, Tramst. 49. Q. W. Straver, Alkemade, Oud Ade E45. J. M. Stumpel, Hoorn, Draafsingel 58. J. Veenendaal, Rotterdam, Stadhouderspl. 14d. C. G. M. Vis, Amsterdam, Oosterparkstr. 179. M. H. Visser, Noordwij kerhout, Langevel- derw. 17. R. C. W. Visser, Batavia, Wes«- terloopl. 8. Zuid. S. Visser en fam., Utrecht, Oude Kerkstr. 35bis. U Vliet- stra, Oegstgeest, H. Morschw. 47a. A. Vonk en fam., Le:derdorp, Ruige Kade 1. C. P. Voorvelt, Nijmegen, Vermeerstr. 7. C. de Vroed en gam., Voorschoten, Valkenb.weg 20. P. A. de Wilde, Poor- tugaal, Dorpsstr. 80. R. J. Wille, Doe- tinchem, Hamburgerstr. 11. A. E. Wolff en fam., Paramaribo. J. A. Wijnveldt en fam., Oegstgeest, Regentessel. 24. „Mysterie op Glencliff Manor" op; onder de aanwezige belangstellenden waren o.m. 201. Myra is gerustgesteld als ze de kelder gezien heeft, waar haar plaaggeesten in opgesloten worden, als ze ook op dit kasteel mochten komen. Maar wie zijn er toch ge vlucht uit de gevangenis van Koning Wipneus? De twee Zwartvoeters natuurlijk. Kyk, daar loopen ze langs de fjord in de regen. 202. Wy moeten een schuilplaats zoeken, zeggen de boo ze mannetjes. Maar waar is die zoo gauw te vinden? Plot seling staan ze onder aan een heuvel. Kijk een ruïne van een oud kasteel, daar zal vast wel een droog plekje voor ons zyn, roepen de kabouters, blij en kruipen vlug tegen den heuvel op, want het gaat harder regenen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12