Myra. het elffe en de booze kabouter Zwarfvoet ZATERDAG 14 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VEREENIGING TE LEIDEN R.K. D10C. VROUWENBOND AFD. LEIDEN OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Demonstratie. Van de Olba-vleeschwa- ren, vleesch- en groentenconservenfabrie- ken te Olst ontvingen wij de mededeeling, dat de in ons programma op Donder dag, 19 October 1939, aangekondigde demonstratie tot har spijt wegens mobili satie-omstandigheden geen doorgang vinden kon. Zondag 29 October 1939. Christus-Ko ningdag. Verkoop van insignes aan de ker ken. Ieder tooie zich dien dag met het Christus-Koning-insigne. Mobilisatie-comité 1939. Het mobilisatie comité is in volle werking. Wat de brei- actie betreft, heeft het comité zich aange sloten bij het comité „Breien voor Mili tairen in de Vesting Holland". Eiken Woensdagochtend zal van 10 tot 12 uur en eiken Vrijdagavond van 7 tot 9 uur zitting tot uitgifte van wol gehouden worden in de R. K. Vakschool voor meisjes, ingang Noordeinde 50. De prijs der wol is vastge steld op 0.50 per ons-knot. Zij, die niet in de gelegenheid zijn te breien, maar toch graag hun steekje bijdragen, zijn daartoe in de gelegenheid door het schenken van haar financieelen steun, waarvoor wol ver strekt wordt aan haar, die wel de gelegen heid hebben om te breien, maar de kosten van de wol niet kunnen dragen. Finan- cieele hulp wordt daarom ten zeerste op prijs gesteld. Er is de grootste behoefte aan wanten, zoodat vooreerst deze gebreid zullen wor den. Bij de wol worden hiertoe patronen verstrekt. Geeft men er echter de voor keur aan om sokken, bivakmutsen, dassen, handschoenen of kousen voor de marine (zeekousen) te breien, dan zijn ook hier voor patronen beschikbaar. Alle verdere inlichtingen zijn op de zittingsuren te ver krijgen. HOE SPAREN WE SUIKER. De suikerdistributie is aangekondigd en a s. Maandag zullen we op onze bon de gedistribueerde hoeveelheid suiker bij eiken kruidenier, kunnen koopen. Over de toegewezen hoeveelheid 1/2 K. G. per 14 dagen per persoon kan verschil lend geoordeeld worden. Men behoeft nog geen onzuinige huisvrouw genoemd te wor den, wanneer men per persoon pee week tot dusverre veel meer gebruikte dan de thans toegestane hoeveelheid per 14 dagen bedraagt. Maar.... nu moeten we toekomen met 1/2 per week en dat willen we zonder klagen. In de kinderrijke gezinnen, waar de boterham of pap met wat extra suiker de eetlust aanwakkerde, zal de suikerbeper king tot meer moeilijkheden leiden, dan in het gezin met volwassenen. Zij begrijpen de groote waarde der van overheidswege genomen maatregelen, schikken zich ge makkelijker; mogelijk vormt dit gedwon gen suikerverbruik een uitstekend middel ter verkrijging van de slanke lijin. Hoe kunnen we zorgen met de toegewe zen hoeveelheid suiker rond te komen? Elke huisvrouw is wel zoo vindingrijk, om nog meer middelen te vinden, dan hier onder kunnen worden aangegeven. Om tot besparing te kunnen overgaan, moet eerst nagegaan worden, waarin de suiker wordt gebruikt. In dranken als koffie, thee, cacao e.d. Neem in de suikerpot, die opj theeblad of -tafel staat, een suikerlepel van kleiner formaat. Gebruik inplaats van 11/2 of 2 lepels, zooals tot dusvere, ook met de klei nere suikerlepel iets minder, laat in een 2de kopje thee of koffie de suiker achter wege. De eerste paar dagen valt het wen nen aan iets minder suiker wat moeilijk, maar na eenige dagen is dit bezwaar over wonnen. I n s p ij z e n als appelmoes, pappen, pud dingen e.d. Kent ge de suikervervangende middelen, die in den handel zijn? Elke apotheek of drogist zal ze u gaarne verstrekken. Een deel van de suiker kan uitstekend vervangen worden door een dezer midde len. Hoorde u wel eens van" een minder aangenamen smaak? Er zijn er o.a. „sucret- ten", die niet duur zijn en goed ge bruikt absoluut niet van suiker te on derscheiden zijn. Leest en volgt daarom ernstig en nauw gezet de gebuiksaan wij zing, houdt vooral rekening met het aangegeven zoethoudend vermogen van de aangegeven stof en denkt er aan, dat deze stoffen de voedingswaar- dg van de suiker niet bezitten. Als broodbelegging. Geeft de kinderen van de hoeveelheid suiker, die ook voor hen toegewezen is o.a. als brood- belegging. Suiker is een goed voedings middel, het wordt in het lichaam snel om gezet en geeft spoedig spierkracht. Indien het noodig is kan de suiker ver vangen worden door jams, hagelslag, Kwat- ta-strooisel e.d. Indien wij, huisvrouwen, trachten te woe keren met de te distribueeren hoeveelheid suiker, dan zal ons gezin er weinig onaan genaamheden van ondervinden. EEN REST-VERWERKING VOOR KOUDE DAGEN. Langzaam maar zeker naderen we den winter. Maar ook de herfst kan al zeer kou de dagen brengen, dagen waarin we onze huisgenooten niet beter kunnen tractee- ren dan op een smakelijken warmen maal tijd, of, wanneer onze, hoofdmaaltijd des avond genomen wordt, op een warm hap je aan de koffietafel. Nu we allen leven in een tijd, waarin we over niets anders hooren dan over bezui niging, hetzij vrijwillig, hetzij gedwongen, is een goedkoop recept dikwijls een uit komst. We kunnen daardoor bezuinigen (door alle restjes te gebruiken) en toch onze huisgenooten een idee van welstand geven. Wanneer we hestjes over hebben b.v. aardappelen en groente, of stamppot, dan is de meest eenvoudige manier van opdie nen, dit op te warmen. Doen we het wat fyner, dan nemen we hiervoor een vuur vaste schotel, waarin we het restje met wat jus of kluitjes boter in den oven zetten, om er een bruin korstje op te laten komen. Een andere zeer smakelijke manier is, er soep van te koken. Dit nu is iets, waar onze, Hollandsche huisvrouwen waarschijn lijk van zeggen „hoe kan dat nu smake lijk zijn", en toch is dit zeer goed moge lijk; we vinden het alleen vreemd, omdat we er niet aan gewend zijn. We kennen alleen de traditioneele soep: bouillon van vleesch met balletjes en vermicelli. In Frankrijk echter, waar het hoofdgerecht soep is, zijn de z.g. pureesoepen zeer ge wild. Wanneer u daar Potage a la belle Meu- nière opgediend krijgt, eet u doodgewone aardappelsoep (Pot. a. 1. b. Meunière soep van de mooie molenaarsvrouw). Waarom zouden wij het ook niets eens probeeren en zelfs deze romantische namen overnemen. De bereiding is als volgt: zet het restje aardappelen en groente of stampot op met de benoodigde hoeveelheid water; voeg er een paar lepels, b.v. 4 a 5, graspte kaas en een flinke geraspte ui bij, en laat alles een half uurtje samen zachtjes koken Wrijf al les door een zeef of vergiet, en voeg er des gewenscht een paar bouillonblokjes aan toe. Mocht de soep te dun zijn, dan kunt u deze wat binden met aangemengde bloem, maizena of aardappelmeel. Op smaak afmaken met zout. Huisvrouwen probeert u het eens. U zult versteld staan over het resultaat en uw huisgenooten niet minder. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. B. en W. deelen mede, dat het vorde ringsbedrag voor de o. 1. school nog niet is vastgesteld. Wel is overeengekomen dat bij de vaststelling van dit bedrag daarbij niet zullen worden inbegrepen de kosten voor aanleg van extra-waterkrai.en, lichtpunten enz., gebruik van water en licht, en kosten wegens brandstoffen en stoken en onder houd van de cenrtale verwarming. Een der de gedeelte van het salaris van den stoker- concierge van het schoolgebouw 300) zal door de militaire autoriteiten worden be taald. B. en W. deelen het volgende met betrek king tot het distributiebureau mede: met ingang van 1 November a.s. zullen de vol gende personeelsmutaties plaats vinden. De heeren J. S. C. Olivier en A. C. Sommeling worden op hun verzoek van hun taak ont heven. Als leider van het bureau zal door den burgemeester worden aangewezen de heer Jac. de Visser, wnd. gemeentesecreta ris, terwijl met de dagelijke werkzaamhe den zal worden belast de heer mr. D. A. Krabbe, tijdelijk ambtenaar ter secretarie, aan wien hiervoor een belooning van 700 per jaar zal worden toegekend. (Zijn wedde als tijd. ambtenaar ter secretarie, blijft 500 per jaar;. Mej. J. C. Cozijn, ambtenaar ter secreta rie wordt belast met de administratie der distributiestamkaarten, daar deze adminis tratie in nauw verband staat met de bevol kingsboekhouding. Deze werkzaamheden zullen zooveel mogelijk buiten de gewone kantooruren moeten worden verricht, in verband waarmede haar een vergoeding van 5 per maand zal worden gegeven. Verder administratief personeel zal naar omstan digheden worden gehandhaafd of aangeno men. De heer Jac. de Visser wordt met 12 stem men benoemd tot gemeente-secretaris. Vervolgens bieden B. en W. gemeente rekening 1938 aan, alsmede rekening grond bedrijf 1938, de rekening van het burger lijk armbestuur 1938 en de begrooting 1940. De gemeentebegrooting sluit met een ba tig saldo van 44.688.67 in den gewonen dienst en een batig saldo van 18.764.66 in den kapitaaldienst. De gemeentebegrooting sluit in den gewonen dienst op een bedrag van 455.810.48, in den kapitaaldienst op een bedrag van 117.295.70 Verlaging opcenten personeele belasting. De verschillende rekeningen werden goedgekeurd. De begrooting 1940 zal door een commissie worden onderzocht. Naar aanleiding der begrooting 1940 deel de de voorz. nog mede, dat wordt voorge steld de opcenten op de personeele belas ting te verlagen van 163 op 155. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een subsidie aan de afdeeling Oegstgeest van de Nederl. Ver. voor luchtbescherming. B. en W. zien de belangrijkheid van de maatregelen in en stellen voor een subsidie te verleenen van 500. De heer Bakker maakt eenig bezwaar. Al wordt nu gezegd, dat de aanvrage niet meer zal worden herhaald, toch weet men bij een volgende gelegenheid misschien de urgentie van andere hulpmiddelen aan te toonen. Mr. Goudsmit vraagt, of de vereeniging niet op het terrein komt van den gemeente lijken dienst voor luchtbescherming. Spr. licht dit met voorbeelden toe en meent, dat de vereeniging uitsluitend de propaganda ten doel heeft. Het voorstel wordt aangenomen. Verlaging belasting op auto's. Voorstel van B. en W. om de tarieven voor de heffing van de personeele belasting naar den grondslag motorrijtuigen terug te bren gen tot het wettelijk tarief. B. en W. deelen mede, dat de Raad reeds meerdere malen op verlaging dier belasting heeft aangedrongen De begrooting van 1940 toont een gun stiger beeld en opent de mogelijkheid tot een kleine verlaging van belastingen over te gaan. In de eerste plaats aldus mee- nen B. en W. komt hiervoor in aanmer king de personeele belasting op motorrij tuigen. B. en W. stellen daarom voor het raadsbesluit van 12 Febr. 1936 in te trek ken. De hieruit voortvloeiende derving van inkomsten worden geraamd voor 1940 op 2500. Mr. Goudsmidt motiveert zijn stem tegen het voorstel omrede de begrooting 1940 nog niet is aangenomen. Voorts weten we nog niet wat de toekomst ons brengt. Spreker geeft in overweging of een andere belasting niet eerder voor verla?5r<? in aanmerking komt. De heer Kampenhout sluit zich aan bU mr. Goudsmidt. Spreker kan zich ook met de motieven, welke tot deze voorstellen hebben geleid, niet vereenigen. Verlaging der belastingen voor minder draagkrachtigen zou spreker meer toejuichen. De heer den Ouden verdedigt het voor stel. Spreker ziet in het voorstel een belang voor de gemeente. Men is kopschuw van de hooge belastingen in deze gemeente. De voorz. bestrijdt de meening van mr. Goudsmidt. Het is eenmaal noodzakelijk, dat nu een besluit wordt genomen. Het voorstel wordt aaneenomen met 10 tegen 2 stemmen, die van de heeren Goud smidt en Kampenhout. Het voorstel tot wijziging der algemeene politieverordening inzake het colporteeren met bladen wordt aangenomen. Na rondvraag sluiting. Otficleële Crisispublicaties VOEDERNORMEN VOOR DE PERIODE VAN 16 OCTOBER T/M. 12 NOV. 1939. De Minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend: De normen, volgens welke de hoeveelheid veevoeder bepaald wordt, voor het ver voer waarvan in de periode van 16 October t/m. 12 November aan veehouders vergun ningen (geleidebil jetten) worden ver leend, zijn de volgende: I. Rundvee. a. Melk- en kalfkoeien en mestkoeien boven 2 jaar van specifieke spoeling- en schillen bedrijven: 2 kg. p. dier p. dg. b. Melk- en kalfkoeien van consumptie- melkbedrijven: 1. waar in 1939 knol- en wortelgewassen zijn verbouwd: 1 kg. p. dier p. dg. 2. waar in 1939 geen knol- en wortelge wassen zijn verbouwd: 2 kg. p. dier p. dg. c. Melk- en kalfkoeien, niet behoorend tot één der vorige categorieën: 1. van bedrijven met 10 bouwland of meer: 0,5 kg. p. dier p. dg. 2. van bedrijven met minder dan 10 bouwland: 0,75 kg. p. dier p. dg. d. Vrouwelijke jongvee beneden 1 jaar en stierkalveren beneden 9 maanden: 0,5 kg. p. dier p. dg. e. Vrouwelijk jongvee 1 jaar en ouder: nihil. f. Stieren van 9 maanden en ouder: 1,5 kg. p. dier p. dg. g. Mestvee niet tot een der vorige cate gorieën behoorende: nihil. Aangezien het rundvee in dezen tijd op stal gezet wordt, werd het wenschelijk ge acht de normen voor enkele categorieën te verhoogen, terwijl ook rekening is ge houden met de al of niet aanwezigheid van knol- en wortelgewassen. II. Paarden. a. Werkpaarden boven 2 jaar, niet tot de categorieën b t/m. f behoorend: 1. van bedrijven met 50100 bouw land: 4 kg. p. dier p. dg. 2. van bedrijven met 550 bouwland: 3 kg. p. dier p. dg. bouwland: nihil. 3. van bedrijven met minder dan 5 b. Dekhengsten en jonge hengsten boven 2 jaar: 3 kg. p. dier p. dg. c. Veulens en jonge paarden, beneden 3 jaar (geen werkpaarden): 1 kg. p. dier p. dg. d. Politie- en marechaussée-paarden: max. 4 kg. p. dier p. dg. e. Stalhouders en manége-paarden: max. 3 kg. p. dier p. dg. f. Sleeperspaarden, melkrijderspaarden en andere paarden, welke buiten het land bouwbedrijf zwaren transportarbeid ver richten: max. 4 kg. p. dier p. dg. Wegens de drukke najaarswerkzaamhe den zijn de normen voor de werkpaarden in het landbouwbedrijf, met inachneming van den aard van het bedrijf niet onaan zienlijk verhoogd, terwijl het tevens nood zakelijk werd geacht, den veulens en jon gen paarden beneden 3 jaar (geen werk paarden) 1 kg. per dier per dag toe te kennen. III. Varkens. a. Drachtige en zoogende zeugen: 1,5 kg. p. dier p. dg. b. Varkens van 1030 kg.: 0,25 kg. p. dier p. dg. c. Varkens van 30—90 kg.: 1. van bedrijven, voor welke voor 1939 een aardappelteeltvergunning of uitpoot- kaart voor fabrieksaardappelen is ver leend: 1 kg. p. dier p. dg. 2. van bedrijven, voor welke voor 1939 geen aardappelteeltvergunning of uitpoot- kaart voor fabrieksaardappelen is ver leend: 1,5 kg. p. dier p. dg. d. Varkens van 90 kg. en meer 1. van bedrijven, voor welke voor 1939 een aardappelteeltvergunning of uitpoot- kaart voor fabrieksaardappelen is ver leend: 1,5 kg. p. dier p. dg. 2. van bedrijven, voor welke voor 1939 geen aardappelteeltvergunning of uitpoot- kaart voor fabrieksaardappelen is ver leend: 2,5 kg. p. dier p. dg. e. Dekbeeren: 1 kg. p. dier p. dg. Het werd wenschelijk geacht, de biggen van 1030 kg. voor een toewijzing in aan merking te doen komen. IV. Geiten. a. melkgeiten: 0,5 kg. p. dier p. dg. b. dekbokken: 0,5 kg. p. dier p. dg. c. jonge geiten: nihil. V. Pluimvee. a. Kippen, met uitzondering van sport- pluimvee, van alle bij een landbouw-cri- sis-organisatie aangesloten pluimveehou ders, dus ook zij die minder dan 25 kippen bezitten, voor het op de registratiekaart vermelde aantal tot een maximum van 65 van het in begin September geïnven tariseerde aantal: 100 gr. p. dier p. dg. b. Hoenderen en eenden van fok- en vermeerderingsbedrijven voor 100 van het door de Nederlandsche Centrale voor Eieren en Pluimvee toegestane aantal: 100 gr. p. dier p. dg. c. Eenden van specifieke eendenbedrij- ven, voor het op de registratiekaart ver melde aantal tot een maximum van 80 van het in begin September geïnventari seerde aantal: 100 gr. p. dier p. dg. d. Eenden van overige bedrijven voor het op de registratiekaart vermelde aantal tot een maximum van 80 van het in be gin September geinventariseerde aantal: 60 gr. p. dier p. dg. e. Piepkuikens: 60 gr. p. dier p. dg. f. Kalkoenen, voor alle bij een landbouw crisisorganisatie georganiseerde pluimvee houders, aan ochtendvoer en/of gemengd graan: 150 gr. p. dier p. dg. De normen van het pluimvee t.o.v. die voor de eerste helft van October geen ver andering ondergaan. Landbouwers met zelf verbouwde haver. Landbouwers, die haver van eigen oogst in voorraad hebben, zullen van 16 October af in de gelegenheid worden gesteld, hier van een zoo groot gedeelte voor eigen paarden te behouden, als overeenkomstig de toe te passen normen voor de periode van 16 October 1939 tot 15 September 1940 is vastgesteld, t.w.: a. Werkpaarden boven 2 jaar, niet tot de categorieën b of c behoorende: 1. van bedrijven met 50100 bouw land: 550 kg. p. dier. 2. van bedrijven met 550 bouwland: 425 kg. p. dier. 3. van bedrijven met minder dan 5 bouwland: 100 kg. p. dier. b. Dekhengsten en jonge hengsten boven 2 jaar 1000 kg. p. dier. c. Veulens en jonge paarden beneden 3 jaar (geen werkpaarden) 300 kg. p. dier. Landbouwers, die dus geen zelf ver bouwde haver in voorraad hebben, kunnen tegen de dagnormen, welke de grondsla gen hebben gevormd voor de z.g. „jaarnor men", een 4-wekelijksche toewijzing voor paarden blijven ontvangen. Het is thans niet meer toegestaan om, in mindering op eigen voorraad, andere gra nen dan haver, of andere veevoedermid delen dan mengvoeders, te vervoederen. 's-Gravenhage, 13 October 1939. GEMEENTtRAAD VAN LEIDERDORP 193. Waar zullen we nu schuilen Myra? vraagt Peter on der het loopen. We moeten eerst zorgen heel diep in het bosch te komen, daar vinden ze ons nooit, Peter! Ze loo pen steeds verder .Ineens hooren ze luid snikken en jam meren. Ze blijven achter een boom staan. Myra kijkt voor zichtig om'een hoekje en ziet een kabouter met een grap pige lange puntmuts op één been bij een boom staan. 194. Vlug Peter, een kabouter in nood, roept Myra. Sa men gaan ze naar het huilende ventje. Heb ja je pijn ge daan? Ja. ik struikelde over een boomwortel. Au, au, roept hij. Ik zal je dragen. Hoe heet je er\ waar woon je, vraagt Peter. Ik ben kabouter Harlekyijn en ik woon in de on- deraardsche gang van een oud kasteel. Kijk, deze poort moet je in, wijst het ventje. Na de opening door den voorzitter, den heer K. Brug, werden de notulen na eeni ge kleine opmerkingen goedgekeurd. De gemeenterekening '38 en de rekening van het grondbedrijf werden goedgekeurd. Bij de gemeenterekening werd de gewone dienst voorloopig als volgt vastgesteld: ontvangsten 115.018.81 en de uitgaven 113.135.48, batig saldo 1883.33 en de ka pitaaldienst. ontvangsten ƒ32.082.82 en de uitgaven ƒ31 536.35, slot ƒ546.44. De voor zitter dankte de commissie voor het na zien der rekeningen. Hierna werden de gemeentebegrooting 1940 en de begrooting grondbedrijf 1840 aangeboden. De voorzitter deelde hierbij mede, dat het gelukt is de gemeentebe grooting sluitend te maken zonder belas- tingverhooging. De begrooting sluit bij den gewonen dienst in ontvangsten en uitgaven op 125.198.91 met een post onvoorziene uitgaven van ƒ6315.41. En de kapitaal dienst sluit met ontvangsten en uitgaven op ƒ40.871.45. Tot de begrootingscommissie werden be noemd de heeren Snel, Rijnsburger en Ent. Tevens werd besloten de brug, die bij de boerderij Lindenhof is ingezakt, op te ruimen. Dit werk zal een belangrijke ver betering voor het verkeer beteeknenen. Hiervoor verleent de provincie een bijdra ge overeenkomstig de verdeelingsverorde- ning van het tertiair wegenplan. De kos ten kunnen vermoedelijk geheel worden bestreden uit bovengenoemde bijdrage. De heer Snel maakte de opmerking, dat hij de oplossing van de kosten niet volgens het in te nemen standpunt van de gemeente vond, doch de voorzitter weerlegde dit. Door de vereeniging tot stichting en in standhouding eener Ned. Herv. School was een aanvrage binnengekomen om gelden beschikbaar te stellen voor den aankoop van 5 banken, de kosten werden begroot op 110.Er werd besloten de gevraag de medewerking te verleenen. In verband met de omstandigheid, dat de kasgeldleeningen niet tijdig konden worden afgelost, is een besluit genomen, dat de looptijd der betreffende leeningen wordt verlengd. Nadat nog eenige belastingreclames wa ren behandeld, deed de voorzitter nog eenige mededeelingen. In de eerste plaats over den aanleg van de Resedastraat. Hier bij werd meteen de naam van een nieuwe straat aan de Zijl vastgesteld. Deze straat zal de naam krijgen van Steenbakkers- laan. Bij de rondvraag vroeg de heer Ent naar de luchtbescherming, de heer Ent vond de olarmeering niet in orde en vroeg hierbij tevens of de mogelijkheid niet bestaat de kelders van verschillende boerderijen als openbare schuikelders te laten inrichten. De voorzitter antwoordde hierop, dat de kosten het bezwaar zijn, een sirene kost 450.—, hiervan zijn er minstens drie noo dig. Dit vraagstuk zal moeilijk op te los sen zijn. Wat de schuilkelders betreft, hier komt maar een enkele boerderij voor in aanmerking. De heer Snel vroeg nog of. als de Brug- gestraat ook verstraat wordt, of er dan meteen een waarschuwingsbord aange bracht kan worden om het publiek, als de brug gecpend is, op een goeden afstand hiervan te houden. De voorzitter zegde toe hieraan te voldoen. Hierna sluiting. VAN M'N BOEKENTAFEL Het leger zingt, door Dr. Jop. Pollmann. Dr. Jop. Pollmann, de bekende propa gandist voor het Nederlandsche lied, heeft een liederenboekje samengesteld voor leger en vloot. Het heet „Het leger zingt", resp. „De Vloot zingt". Het boekje bevat een twaalftal liederen, welke door den samen steller verzameld en bewerkt zijn. Hierbij is natuurlijk „Wilhelmus van Nassouwe", „Wilt heden nu treden" en „Merk toch hoe sterk", goede en bruikbare, stemmige va- derlandsche liederen, maar ook alleraar digste bewerkingen van vroolijke liederen als „Sarie Maree", „Wat mout ik mit zoo'n man" en „De boom die stond in 't aardrijk". Dr. Pollmann heeft een voortreffelijke keuze gedaan. Hij heeft de liederen met smaak gekozen, met een cultureelen smaak, en daarbij toch met den smaak van het le ger rekening gehouden. Deze liederen lee- nen zich tot vroolijk zingen en zijn boven dien voorbeelden van goeden volkszang. Moge het boekje, dat slechts 5 ct kost on der leger en vloot zijn weg vinden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7