STADS NIEUWS ZATERDAG 14 OCTOBER 193» DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 R.K. STUD. VEREENIGING „SANCTUS AUGUSTINUS". Plechtige inauguratie der nieuwe leden. Het was vandaag weer feest in het „Eigen Huis" der R.K. Studenten, want heden heeft de inauguratie van rond veer tig candidaat-leden, waaronder elf dames, plaats. De dag werd begonnen met een plechtig gezongen H. Mis, te half tien opgedragen in de kapel van het St. Elisabeth-Zieken- huis door den weleerw. heer J. Janssen. Aan het orgel begeleidde de heer Abr. Martij n. Na de H. Mis werd in het Eigen Huis een gezamenlijk ontbijt gehouden. Hedenmiddag heeft in het Klein Audito rium der Universiteit, in tegenwoordigheid van vele genoodigden o.m. was aanwe zig de rector magnificus, prof. dr. F. Mul ler Jzn de plechtige inauguratie-ver gadering plaats gehad. Na opening der bijeenkomst en voorle zing der ingekomen gelukwenschen, hield de praeses, de heer J. H. F. Baars, een korte toespraak. Rede praeses J. H. F. Baars. De moderne tijd, aldus ving spr. aan, kenmerkt zich door een gericht zijn op de toekomst, zoodat het ons eenigermate vreemd is geworden terug te grijpen op het verleden. Er heerscht een ingewortel de, zwijgende veronderstelling bij den mo dernen mensch, dat alles wat voorbij is, daarmee onmogelijk is geworden. In deze opvatting schuilt een zekere lafheid. Hot verleden kunnen wij niet maken, de toe komst daarentegen kunnen wij zoo eng zien als wij zelf wenschen. Het verleden hebben wij te accepteeren zoo breed als het is, met zijn brandenden heldenmoed, zijn vurige, deels vervulde, deels verlaten idealen, die daar staan als evenzooveJe prachtige doch afgewerkte gebouwen. Spr. vraagt dan hoeveel ruwe durf, hoe- vele groote pogingen tot monumentalen bouw en verheven roem, die ons tegelijk huiverig en pathetisch stemmen, heeft de R.K.S.V. „Sanctus Augustinus" niet ge kend in de bijna 47 jaar van haar be staan? De authentieke wet, waaronder straks de eerste-jaars weer hun handtee- kening zullen zetten als bezegeling van hun belofte: het belang der vereeniging naar beste weten te dienen, bevat, sedert 3 Mei 1893, de namen van alle illustere voorgangers. Enkelen daarvan zijn legen darisch geworden en hun namen zweven den tegenwoordigen student voor den geest als namen, welke slechts met groo- ten eerbied worden uitgesproken. Op de vraag, welke spr. vervolgens stelt, wat men na zoovele jaren zal zeggen van de jonge studenten, die thans opgenomen staan te worden in de gelederen van al die personen, die eens trouw beloofden, uit spr. den wensch, dat hopelijk hun werk, evenals dat der voorgangers, zal worden voortgedragen door de tijden, om niet onvruchtbaar ten onder te gaan. Maar spr wil de toekomst niet zien als een toevluchtsoord voor de concurrentie der voorloopers. Zij tarten n.l., dat het huidige geslacht het beter zal doen, dat het hun arbeid zal vervolmaken, dat het hun toewijding voor het ideaal zal overnemen en bijdragen tot den bloei der vereeniging, welke zij grondvestten. Spr. vraagt dan, of de eerste-jaars deze uitdaging aannemen en zoo ja, dat zij dan met volle overtuiging de wet teekenen, zooals hun voorgangers deden en dat zij het doen met het vaste voornemen hun beste krachten te geven, want de vereeni ging zal allen noodig hebben, reeds in de zeer nabije toekomst, die zoo duister lijkt en vol ongewisheid. Opofferingsgezindheid zal noodig zijn, handhaving van idealen, deze nastrevend niet in starre onverdraag zaamheid, maar met den vasten wil het goede te doen, en tenslotte werend kwaad willende elementen, waaraan men niets heeft en die de vereeniging slechts een slechten naam bezorgen, terwijl er tevens iets gebroken wordt wat zeer moeilijk te herstellen zal zijn. Spr. hoopt, dat allen na een succesvolle studie en studententijd kunnen zeggen: ik heb gedaan wat ik kon, ik heb mijn idealen voor een sterk en zui ver „Augustinus" hoog gehouden. Ter bereiking daarvan geeft spr. vervol gens eenige richtlijnen, zich voornamelijk baseerend op hetgeen de vereeniging in al haar geledingen voor den student is en geeft. In de vereeniging zal men een goed vriend hebben, die nimmer teveel inspan ning zal vragen, als men zijn zinnen maar bij elkaar weet te houden en zijn tijd niet aan nuttelooze dingen besteedt. Bovendien is er buiten de vereeniging nog arbeids terrein in overvloed in den vorm van so ciale en charitatieve instellingen. Ook daar wordt steun gevraagd en die steun zal ten zeerste worden gewaardeerd. Zoo werkend, zal men, eenmaal komen de staan in het practische leven, met blijd schap en ontroering den dag der plechtige inauguratie herdenken en zal men met trots kunnen zeggen: „Wij waren Augus tijn". Hierna volgde de plechtige inauguratie der candidaat-leden, waarna de heer ir. L. J. M. Feber, wethouder van 's-Gravenhage, de feestrede hield over het onderwerp: „Onze taak in dezen tijd". Hierop komen we Maandag nader terug. MEISJES-CONGREGATIE HARTEBRUG. Alle leden worden Zondagavond 8.15 u. verwacht in het St. Antonius Clubhuis, Mare (dus niet in de Romanus- z a a 1) in verband met het jubileum van onzen Directeur. Wij rekenen op allen. Tot Zondag dus! Het Bestuur. R.K. MILITAIRENVEREENIGING. 111 95 L— Vorig bedrag N. N. 112.95 De R.K. Militairenvereeniging, die zoo ontzaglijk veel voor le gemobiliseerden diet, moet op meer hulp blijven aandrin gen. Helpt toch allen! Giften worden dankbaar aanvaard door den directeur, den zeereerw. pastoor R. Smitz, O. F. M., R.K. Pastorie Haarlem merstraat 104; door den penningmeester, den heer P. J. van Kampenhout, Haarlem merstraat 125, giro 313847 en aan het bu reau „De Leidsche Courant". R.K. VEREENIGING VAN SIGAREN WINKELIERS Zooals in bijna alle Nederlandsche ste den bewijst een tocht door onze stad dat iedere winkelstraat verschillende „rook artikelen-winkels" telt. Opmerkelijk hier bij is, dat de bedoelde zaken, sigarenwin kels, dikwijls gedreven worden door Katho lieken, maar nog meer valt op, dat ver schillende van deze zaken een zeer nood lijdend bestaan hebben. Velen openden in dertijd een sigarenwinkel, omdat het dage- lijksch loon niet voldoende was. Men meen de zoo gemakkelijk een bijverdienste te kunnen vinden in de sigarenbranche. De tijd heeft geleerd, dat hierdoor niet alleen schade werd berokkend aan degenen, die hun volledige bestaan moeten putten uit een sigarenwinkel, maar ook dat degenen, die hun winkel als bijverdienste hadden op gericht, nu een zeer harden strijd hebben om zelfs de exploitatiekosten te kunnen dekken. Zij, die deze beschouwing hun eigen zaak nagaand te somber vinden, moeten niet vergeten, dat de inkomsten, de winst van een zaak, toch minstens bere kend moet zijn op het onderhoud van een middelmatig groot gezin. Wij willen niet het systeem toepassen: „Wacht af en zij sterven uit". Neen, een ieder heeft recht op zijn bestaan en gepre zen moet worden de durf om iets gezonds te beginnen. Een oppervlakkig toeschouwer zou aan stonds zeggen: „Tracht elkander te helpen en gezamenlijk een gezonde, sieei te schep pen voor de toekomst". Een verstandig 'woord zou men zoo zeggen. Deze spreker echter heeft mis gerekend. De grooteren onder de winkeliers willen de kleineren niet helpen en de kleinen meenen zelf het beste hun winkel te kunnen besturen. Ge volg, dat alles blijft, zooals het was, behal ve de ontevredenheid wordt grooter en de afgunst verscherpt. Gelukkig echter zijn er zakenmenschen, die begrijpen, dat ook de handeldrijvenden christenplichten tegen over elkaar hebben en tijd en moeite willen geven om gezamenlijk te trachten betere bestaans-voorwaarden te scheppen. Eerlijk en zakelijk. En de vraag io nu: Wie sluit zich hierbij aan? Het antwoord behoort te zijn: Alle katholieke sigarenwinkeliers uit de stad Leiden. Zij worden dan ook ver wacht Maandagavond 16 October, 8.30 uur in Biesiot's Lunchroom, Steenstraat 55. Secretaris Afd. Leiden. COMITé BREIEN VOOR MILITAIREN VESTING HOLLAND. Men verzoekt ons het volgende bekend te maken: Wol en patronen voor te breien goederen voor militairen als: polsmoffen met halve duim, bivakmutsen, dassen en visscherskousen zijn vanaf Maandag ver krijgbaar, behalve iederen dag big Mevr. Roosenburg, Rijnsburgerweg 153. Mevr. Moens, Rijnsburgerweg 84. Mevr. Guljé, van Slingelandlaan 8. Mevr. Wilbrink, secretaresse, P. J. Blokstraat 18. Mevr. Bee kenkamp, Warmonderweg 51. Mevr. v. d. Poppe, Rapenburg 95. Ook bij V.V.H. (Ver. Vrouwelijke Hulp) 's avonds van half acht tot half negen Gerecht 13. en bij R.K. Vrouwenbond in de R.K. Vakschool Woensdagmorgen 1012, Vrijdagavond van 79 Noordeinde 50. Bioscopen BOEFJE. Annie van Ees op het witte doek in „Boefje". Na de vele successen op het too- neel kon de verfilming niet uitblijven en gisteravond ging voor Leiden de première in het Trianon-theater. Prof. van Bemmelen sprak als voorzitter van de vereeniging „Pro Juventute" een inleidend woord tot deze film, nadat hij had medegedeeld dat de theater-directeu ren hadden besloten een gedeelte van de opbrengst van „Boefje" af te staan voor „Pro Juventute", terwijl tevens toestem ming was verleend tot het houden van een collecte. Over „Boefje" zelf zeide spr., dat het boek zijn weg reeds gevonden heeft en het tooneelstuk niet minder. En hoewel men het niet altijd geheel en al met de strekking eens was de werkelijkheid is dikwijls heel anders dan in boek of film wordt voorgesteldde verschijning van het tooneelstuk had toch ongetwijfeld de beweging voor het misdadige kind in ons land steeds sterker doen worden en de be handeling van het misdadige kind is dank zij hel werk van Pro Juvehtute in de laat ste tientallen jaren heel wat beter gewor den. Het kind is in wezen geen misdadiger, men diene er echter voor te zorgen, dat kinderen geen misdadigers worden en cok, dat ze niet als zoodanig worden be schouwd. De film „Boefje" kon op geen gelukki ger oogenblik gekomen zijn. De oorlog brengt altijd een grootere kindercrimina- liteit met zich mede. Dat leerde ook de vo rige oorlog. Op de hoofden der kinderen komt de ontbering, welke geleden wordt, dikwijls het eerst neer. Pro Juventute en andere vereenigingen zullen straks die kindercriminaliteit moeten opvangen. Daar om beval prof. van Bemmelen de te hou den collecte van harte aan. Dan kwam de film en de talrijke toe schouwers hebben weer anderhalf uur de ervaringen van Brusse's „Boefje" meege leefd. Er werd, toen het tooneelstuk kwam, heel wat veranderd aan het oorspronke lijke boek en de film heeft ook van het tooneelstuk veel laten vallen en regisseur Detlef Sierck heeft er een aannemelijk boefjes-verhaal van gemaakt uit de Rot- terdamsche groot-stad. Hij maakte er een vlot en onderhoudend geheel van en de hoop van mevr. Annie van Ees, dat het publiek er door geboeid zou zijn, is ten volle beantwoord. „Boefje" alias Jan Grovers speelt uitstekend zijn rol, laat het publiek mee leven met zijn avonturen in de schelmerij en misdadigheid, meeleven ook in de soms fijn getypeerde rake zetten en uitdrukkin gen. Eén ding is jammer: de verstaanbaar heid is niet altijd even groot en dat schaadt de film ongetwijfeld. Naast Annie van Ees zien we Guus Brox als Pietje Puk, het type van den echten jeugdigen boef, die geen greintje innerlijk gevoel bezit. Enny HeymansSnijders ■meelde voortreffelijk de rol van vrouw Grovers. Boefie's moeder. Daarnaast een Piet Bron als de vader en Piet Kohier als de gierige grootvader. Albert van Dalsum beheerschte den pastoorsrol volkomen. Men ziet het hem aan, dat hij veel meer zou kunnen geven, maar dat hij voor den kalmen pastoor niet meer mag geven. Den inhoud van het stuk zullen we hier niet weergeven. In groote trekken is deze voldoende bekend en velen zullen onge twijfeld na het tooneelstuk ook de film gaan zien. Een nieuwigheid in deze Trianon-voor- stelling was de nieuwe vorm van buiten- landsehe iournaal-film, getiteld ..The March of Times", „de Loop der Tijden". Dit is een nieuwe vorm van filmjournalis- tiek, waarin een bepaa'd gegeven uitge sponnen wordt tot een filmverhaal. Zoo zien we b.v. het conflict in China in den huidigen vorm van oorlog met Ja pan beginnen in lang vervlogen tijden, toen het primitieve Chineesche volk nog als duizenden jaren geleden geisoleerd leef de. De film laat vervolgens zien hoe Tsiang Kai Sjek en zijn vrouw in 1927 een nieu wen vorm van bestaan voor het overgroo- te, doch in-arme Chineesche rijk propa geerde door den buitenlandschen handel te stimuleeren, welke in 1937 nog geaccen tueerd werd door de Nieuw Levenbewe ging, waardoor Tsjang Kai Sjek de een heid van politiek streven propageerde. De film laat zien hoe China op tal van pun ten gedurende die laatste jaren werd ge moderniseerd, doch het werk van Tsjang Kai Sjek was nog lang niet voltooid toen Japan als overweldiger China binnenviel en al het werk weer verwoestte.,.. Casino. GEPROLONGEERD. Lidb PRINSES TARANAKOVA Catharina II, keizerin aller Russen, is deze week weer eens op bezoek, en wel in Lido. Van die dolle Kathrien met het ge kroonde hoofd kunnen de film-regisseurs eenvoudig niet afblijven. De dame in kwes tie heeft het er trouwens naar gemaakt zij was keizerlijk-onhebbelijk, kinderlijk- jaloersch en krijgshaftig als een kozakken- hetman. In de film „Prinses Taranakova" wordt van de Russische alleenheerscheres een zeer goede typeering gegeven; zjj be- heerscht, zelfs na twee eeuwen, nog de ge- heele film, ofschoon haar slachtoffer, arge loos als een duifje, de eigenlijke hoofdper soon van het drama is. Maar het heftige gekrijsch van de keizerin klinkt nog na. als de toeschouwers reeds lang St. Peters burg zijn ontvlucht en met het beeldschoo- ne Prinsesje Taranakova amoureuze gon delvaarten maken in de in geheimzinnig duister gehulde grachten van het droomen- de Venetië. Met dat argelooze duifje, dat de pretentie heeft de eigenlijke keizerin van Rusland te zijn, loopt het heelemaal ver keerd af. Catharina was nu eenmaal niet ge steld, en dat was haar niet kwalijk te ne men, op andere vrouwen, die haar van het kussen wilden stooten, en met name niet als deze vrouwen knapper waren dan zij wat maar een klein kunstje was! Het ergste voor het vroolijke Prinsesje was niet zoozeer, dat zij zich verbeeldde óók keizerin te zijn, maar dat zij Catharina een van haar manne lijke gunstelingen aftroggelde en hem het hoofd volslagen op hol bracht. Het is een prachtige film, met vorstelijke pracht en praal geënsceneerd, en het Prin sesje Taranakova (de jeugdige artiste An nie Vernay) is een werkelijk allerknapste jongedame. In Venetië viert de vreugde op dolle wijze hoogtij, doch des te scherper ondergaat de toeschouwer de schrille te genstelling tot het verblijf van de twee ge liefden, de Prinses en Prins Orlof, in St. Pe tersburg. Deze film, ontsproten uit een Fransch Russische samenwerking, is volmaakt in technische opname, en naar den inhoud hoogst spannend en meesleepend. Hetzelfde kan, zonder wijziging, ook ge zegd worden van de film vóór de pauze: „De strijd van de Omar-diamant". Het is natuurlijk een totaal ander genre, deze race van misdadigers om in het bezit te geraken van de Omar-diamant'maar spannend en meesleepend is deze film ongetwijfeld. Te zamen een boeiend programma. 't Zit bij Casino nog altijd in de lucht. De film waarin Formby met zijn breeden lach, zijn kodcige onhandigheden en for midabele dwaasheden het publiek doet schudden van de pret, draait nu voor de derde week in een telkens uitverkochte zaal en het zou ons niets verwonderen als deze film de volgende week ook nog in de lucht bleef tangen. De directie van Ca sino zorgt evenwel Uaer week voor een nieuwe-bij-film. Deze week draait er vóór de pauze „De helleveeg'Deze helleveeg is eigenlijk meer een kal je om niet zonder handschoenen aari te pakken, een jonge da me, de verwende en slecht-opgevoede dochter van een Am^rmaanschen millio- nair, d'.e door een kiantenman zoodanig te pakken wordt genomen, dat zij haar dolle streken afleert. Voordat het zoover is, neemt de jonge dame haai vijand er even eens tusschen wat een bron is van onuit puttelijke vroolijkheid. 't Is een echte Amexikaansche klucht, die wonderwel pasi -ils uiltiding tot bi klucht van ,,'t Zit in de 'ucvt" ZIE VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 14. Burgerlijke Stand Laatste berichten KAPITEN VON RINTELEN AVIL VOOR ENGELAND STRIJDEN. LONDEN, 14 October (A. N. P.). Ka pitein von Rintelen, de voornaamste Duit- sche spion in de Vereenigde Staten gedu rende den wereldoorlog, die thans in En geland vertoeft, heeft in een interview met de „Dail Express" verklaart, te willen strij den voor Engeland. De vreemdelingen rechtbank, waarvoor von Rintelen heeft moeten verschijnen, heeft hem van alle beperkingen ontheven, waarna hij den ver slaggever vertelde, dat hij thans de uni form van Britsch marine-officier wil dra gen, waartoe hij zich reeds gewend heeft trt de admiraliteit. Ik haat het Hitlerdom, aldus von Rinte len, en ik wil een kans hebben het te be snijden. Het Hitlerdom moet vernietigd- wórden. Het doel der nazis is altijd ge weest de vernietiging van het Britsche Rijk. Ik ben van meening, aldus von Rin telen, dat de nazis verslagen zullen wor den. Zij weten, dat zij reeds verslagen zijn, indien het Duitsche leger een groote rol zal spelen bij de verandering, welke spoe dig in Duitschland zal plaats grijpen. Hitier, Goering en de rest zal heengaan. VERHUIZING VAN ITAIIAANSCHE BOEREN NAAR LIBYE. ROME, 14 October. (A. N. P.). In Ve netië, Napels en Palermo worden voorbe reidingen getroffen voor de groote ver huizing van Iraliaansche boeren naar Li- bye. Tweeduizend plattelandsgezinnen, in totaal 20.personen, die uit de drie bo vengenoemde havens naar de nieuwe pro vincies van Libye vertrekken, waar boer- dei'ijen en dorpen, speciaal voor hen ge bouwd, gereed staan hen te ontvangen. OMGEVING NOORDW1JK Ned. Mij. v. Tuinbouw. Gisteravond vergaderde de Ned. Mij. v. Tuinbouw. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. werden gekozen de heeren H. de Boer en L. J. v. d. Meer. De agenda voor deze vergadering leverde nog enkele besprekingen op inzake de hooge kosten van versiering bij gelegen heid van het regeeringsjubileum. In de gebruikelijke causerie van den voorzitter behandelde deze de schoone plantengroei in Zwitserland, een interessant onderwerp, hetwelk aller aandacht vroeg. Na een korte pauze volgde keuring en ver loting, terwijl aan een 20-tal leden werden uitgereikt de hyacinthen en tulpen voor expositie, te houden in Februari. Nog volgde mededeeling dat op 10 Nov. de volgende vergadering zal gehouden worden waarbij de gekweekte chrysanthen moeten worden ingezonden. Hierna sluiting. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 October. Groentenveiling. Witte Kool ƒ2.40—3.20, Roode Kool /I 5.40 Savoye Kool f 2.204.80, Groene Kool 2.306.10, Boerenkool f 23. Kroten f 1.20J1.90, Kröten, gekookt f 5 8.—, Uien 1.20—4.40, Peen ƒ1.50—5.20, Spruiten 7—18—, Andijvie 23.—, Ne ro ƒ2.40—8.60, Druiven f 10—20.—Snij- boonen 737.Stokboonen f 1840. Pronkboonen ƒ532.Witloof ƒ1227. Postelein f 814.Spinazie f 618. Tomaten A ƒ414.40, B f 416.C f 12.—, CC ƒ4—10.40 per 100 K.G. Andijvie 0.40—1.60, Komkommers f 1—3.30, Bloemkool f 1.5017.80. Meloenen 2— 9.Salade ƒ0.30—1.20, Knolselderie ƒ2- 4.10, per 10 Ostuks. Kroten ƒ0.801.60, Pie terselie ƒ0.30—0.60, Radijs 0.30—1.20, bel derie ƒ0.301.Bleekselderie ƒ4.5014, Peen 14.40, Rabarber 0.601.—Raap stelen 0.400.60. Boter. Aanvoer 430 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.53, prima boerenboter 1.48—1.60 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 9 Oct. tot en met 14 Oct. Lange turf geen aanvoer, prijzen 6 8 per 1000 stuks. LEIDEN. Geboren: Willem Johan, z. van A. G. Oosterhof en E. Til Johanna Hendrika, d. van B. M. Th. Huijnink en J. B. Alarm Geertruida, d. van J. G. Krapels en G. de Vink Dirk, z. van H. P. J. v. Sons- beek en P. M. v. Sonsbeek Trijntje, d. van G. Hoek en J. Guijt Petronella Adriana, d. van J. Brama en A. J. v. Rijn Maria Cornelia, d. van A. C. Elfering en J. M. Koek Marjolijn, z. van H. F. Rut gers en C. H. Schild Adrianus, z. van J. v. d. Leede en H. A. Steenvoorden. Ondertrouwd: L. C. Campfens jm. 26 j. en H. Steinmeier jd. 26 j. M. Wtf- nands jm. 40 j. en B. Trouwee jd. 39 j. Overleden: M. M. E. Schipper dr. 4 weken H. C. v. Wijk wed. van P. Schouten 80 j. LEIDERDORP, 12 October. Eierenvei- ling. Kippeneieren 5.305.50, Kuiken eieren 4.70 per 100 stuks, Boter 0.67 0.69, Kaas f 0.200.34 per pond. Kippen ƒ0.40—0.75, Hanen ƒ0.40—1.10, Eenden ƒ0.50, Kuikens ƒ0.40, Konijnen ƒ0.22 1.90, Duiven ƒ0.100.12 per stuk. UTRECHT, 14 Oct. Vee. Totaal aan gevoerd 3035 stuks vee, o.a. 950 runderen. Stieren 2630 ct. per pond, handel gedrukt, prijzen iets lager; slachtkoeien 2e srt 31 35 ct., idem 3e srt 2730 ct., per pond, handel gedrukt, prijzen terugloopendj vaarzen 160220, melkkoeien 180 260, kalfkoeien 190—270, varekoeien 130210, handel gedrukt, prijzen iets te rugloopend; 625 magere kalveren 3565, handel gedrukt, prijzen iets lager; 500 nuchtere kalveren 69, handel kalm, prijzen lager; 360 magere varkens 24 40 en schrammen f 1724, 330 biggen 1217, handel flauw, prijzen lager; 85 magere schapen f 1625, handel kalm, iets terugloopende prijzen; 190 lammeren Texe laars 1116, handel matig, prijzen onver anderd. Zuivel. 200 K.G. boter 1.80, 125 K.G. kaas 6080 ct., per K.G., 15.000 eieren 3.60—6.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 14 Oct. Bloemenveiling. Rezen per bos van 10 stuks. Pech told 35 45 ct., Wendland 25 ct., Hadley 4072 ct., Briarclif 3050 ct., Butterfly 4066 ct., Vierlanden 3055 ct., Rosalandia 3046 ct. Fiorex 3050 ct., Edith Helen 4054 ct., Aug. Noack 2036 ct., ELse Poulsen 1530 ct., Gloria Mundi 1017 ct., Ellen Poul sen 1526 ct., Rosa Mundi 2035 ct., Mevr. v. Straaten van Nes 611 ct., Ingar Ohl- son 30—51 ct., Chrysanthen, grootbloemig 50—80 ct., id. tros 15—22 ct., Physalis Fran- ohettii 711 ct., Clematis Prins Hendrik i.io1.70, id. Le Coultre 80 cent. UITHOORN, 12 Osct. Kaas. Op de kaas markt werden aangevoerd 16 partijen. Prijs Goudsche kaas le soort met R.M. 4337, id 2e srt. 3032. Handel kalm. TER AAR, 13 Oct. Centrale veiling. Spinazie 1942 ct., andijvie 5—12 ct., sla 0.30—1.00, snijboonen f 0.40—2.60, witte pronkers 3057 ct., druiven 1618 ct., waschpeen f 1.50, breekpeen 5080 ct., bospcen f 1.00—3.00, uien f 1.50—3.00, prei 1.902.20, roode kool 2.603.10, savoye kool 3.10, Chineesche kool ƒ2.10, groene kool 3.30, kroten 1.90, seldery 3090 ct., bloemkool 1.5016.00, meloe nen 5.00—10.00, tomaten 1 2.0O—8.00, peterselie 30 ct., boerenkool 7 ct. VINKEVEEN, 13 Oct. Groentenvelllng. Spercieboonen 15.5024.50, kassnij- boonen f 2126.50, idem stek 913, pronkboonen f 38, tomaten f 410, spi nazie 1—8, postelein f 9.50, waschpeen 1.50—2.20, snijbiet 3, savoye kool 2.30—3, alles per 100 K.G.; bloemkool 6.10—13.50, kropsla 1.30—1.40, andij vie 0.70—1.20, bleekselderie 1—5, alles per 100 stuks; ppen 14.50, peterselie 1.80—1.90, seldery 3, per 100 bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 October. Groentenveiling. Eigenheimers 3.20 4.40, per 25 K.G.; bloemkool I f 10.10 15.10, idem II f 2.80—9.80, bospcen f 4 6.20, andijvie 0.80—1.20, per 100 stuks; waschpeen 3050 ct., kroten 4055 ct., p. kist van 20 K.G.; roode kool 2.602.90, gele kool f 2.402.80, groene kool 3.90 5.00, uien f 2.503.50, per 100 K.G. LOOSDUINEN, 13 Oct. Groentenveiling. Bloemkobl le srt 4, rijen komkom mers le srt 1.40, idem 2e srt 1.gele komkommers f 1.50, alles per 100 stuks; meloenen 29 ct., per stuk; stok-prinses- sen 3036, stam-prinsessen f 1431, snijboonen f 2332, pronkboonen f 3.50 5.80, schorsenero le srt 9.2013.30, idem 2e sr 4tl05.60, tomaten A 13.40 20.20, idem B 14.80—18.40, idem C jonge 11.60—13.80, idem CC 7.40—8.20, idem bonken f 5.8013.60, druiven le srt 14 17, idem 2e srt 11, witte druiven 34 35, alles per 100 K.G.; spinazie 2039 ct., per 4 K.G.; postelein 6268 ct., per 6 K.G.; salade le srt f 0.30—1.20, per 100 krop; peen le srt 1—3.80, rabarber 1.90, sel dery 1.30, peterselie 6090 ct., knolsel- dery 2.60, per 100 stuks; prei 1.602.30, andijvie 2.per 100 K.G.; andijvie 0.301.10, per 100 struik; boerenkool 817 ct., per 7 K.G.; pepers 40 ct., per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.58'/a Berijn75 50 Parijs 4.30 Brussel 31.46i/2 Zwitserland 4*2 26 Kopenhagen36.35 Stockholm44 80 Oslo 42 75 New York1-8*Va

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3