STADS NIEUWS MAANDAG 9 OCTOBER 1939 CE LFJDSCHE COURANT EERSTF BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad de zer gemeente in vergadering bijeen in de Lakenhal onder voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuy- zen. Afwezig met kennisgeving de heeren Idenburg en Eskens. Allereerst wordt aan de orde gesteld: lo. Beëediging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, den heer Dr. C. Beekenkamp. De heer Beekenkamp, die in de eerste vergadering van den nieuwen raad niet te genwoordig kon zij, wordt thans beëedigd en neemt zijn plaats in. Na behandeling der Ingek. Stukken doet de v o o r z. het voorstel, B. en W. te mach tigen de groote zaal van de Stadsgehoor zaal kosteloos ter beschikking te stellen voor de ontspanning der militairen. Aldus goedgekeurd. 2o. Benoeming van een tijdelijk leerares in het Duitsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus voor den cur sus 1939—1940. Benoemd wordt mej. dr. A. Z. Huisman. 3o. Aanwijzing van candidaten voor de benoeming van een tweetal Commissaris sen bij de N.V. Leidsche Duinwater Maat schappij. Benoemd worden de heeren Bosch ridder van Rosenthal (C.-H.) en D. Parmentier (A.-R.). 4o. Voorstel inzake het overbrengen van het dienstjaar 1938 op dat van 1939 van gelden in verband met de voldoening van onbetaald gebleven vorderingen en het nog niet verwerkt of verbruikt zijn van ver leende credieten, alsmede tot het overbren gen van verschillende ontvang- en uitgaaf- pekten van der kapitaaldienst. Goedgekeurd. 5o. Voorstel tot het aanxoopen van het perceel Klikstraat no. 8, kadastraal be kend gemeente Leiden, sectie E no. 549. Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs alhier, tot het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van zijn ulo-school Noordeinde 3 en tot het vaststellen van den desbetreffenden be- grootingsstaat. Goedgekeurd. 7o. Voorstel in zake het opnieuw verlee nen van machtiging tot het rooien van bcomen en het vervreemden van te rooien of gerooide b^omen. Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst mei, den Staat der Nederlan den inzake het verhoogen van de uit het Werkfonds 1934 verstrekte geldleening ten behoeve van de verbetering van den Witte Singel, voor zoover gelegen tusschen de Witte Rozenstraat en het Noordeindsplein. Goedgekeurd. 9o. Voorstel tot net verleenen van een uitkeering aan de wed. J. van Blitterswijk geb. van der Touw, in verband met een aan wijlen haar echtgenoot overkomen ongeval tergevolge van het omwaaien van een ge deelte van de stadhuisschutting en tot het vaststellen van den desbetreffenden be- grootingsstaat. De heer v. D ij k (R.-K.) vraagt of het mogelijk is, nog eens te onderzoeken wien de schuld in deze treft Wethouder T e p e (R.-K.) antwoordt, dat de gemeente de familie tegemoet wil ko men ondanks het niet vaststaan van eeni- ge aansprakelijkheid. Het is de vraag of er wel een „schuldige" gevonden kan wor den. Het betreft hier een geval van over macht. De gemeente heeft met de familie een schikking getroffen, wat het beste is voor beide partijen. Daarna goedgekeurd. lOo. Voorstel tot het beschikbaarstellen van gelden ten behoeve van het doortrek ken van de Verdamstraat tot aan den Hoo- ge Rijndijk. Goedgekeurd. llo. Voorstel tot het wijzigen van het „Reglement rechtstoestand onderwijzend personeel". De heer Koole (S. D. A. P.) zegt, dat deze zaak alleen per circulatie is afgedaan en dat de onderwys-commissie niet is ge hoord. Dat acht hij onjuist. Wethouder Tepe (R.-K.): De stukken zijn aan alle leden van de Commissie v. Onderwijs toegezonden en spr. heeft niet gehoord van eenig verlangen bij de leden om een vergadering daarover te houden. De heer Groene veld (S. D. A. P.) heeft op de stukken de aanteekening ge maakt, dat z.i. de zaak te belangrijk was om per circulaire af te doen en dat hij een vergadering wenschte. Wethouder Te p e (R.-K.) heeft dat er niet uit gelezen. De heer v. D ij k (R.-K.) wenscht bij art 1 het volgende amendement in te voe gen: „Met en onder voor zoover deze maatre gelen betrekking hebben op verhooging van de veiligheid van de leerlingen en be scherming van het schoolgebouw". (Het betreft hier de deelname van het onderwij zend personeel aan de luchtbeschermings oefeningen). Wethouder Tepe (R.-K.) ontraadt het amendement. Daar het amendement niet gesteund wordt komt het te vervallen. De heer Koole (S. D. A. P.) bespreekt eenige details van de uitkeering by over lijden. Hij wenscht eenige veranderingen. Wethouder Tepe (R.-K.) herinnert er aan, dat dezelfde bepalingen gelden in het Alg. Ambtenaren Reglement en daar geen tegenstand hebben ontmoet. De heer v. Bemmelen (Lib.) ver klaart zich tegen de strafbepalingen voor het onderwijzend personeel. Hij vraagt hoofdelijke steming over art. 9. Wethouder Tepe (R.-K.) zegt, dat deze bepaling in de practijk weinig toepassing vindt. Het artikel wordt aangenomen met 18 tegen 14 stemmen. Tegen: de S. D. A. P. en de heeren v. Weizen, v. Oyen, v. Bem melen, Riedel. De verordening wordt .daarna z.h.st. aan genomen. Voorstel inzake het aankoopen van de ptrceeelen huis, tuin en water aan den Vliet, kad. bekend gemeente Leiden, sectie IVi nis. 187, 188 en 190, tot het inbrengen van die perceelen in het gemeentelijk giondbedrijf en tot het vaststellen van de desbetreffende begrootingsstaten. Goedgekeurd. INTERPELLATIE VAN ECK. De heer v. Eek (S.D.A.P.) krijgt thans gelegenheid B en W. de volgende vraag te stellen. „Welke maatregelen denken B. en W. U? nemen om te bevorderen, dat het min eer gegoede deel der bevolking zoo min mogelijk belemmerd wordt door de duurte uer levensmiddelen om te voorzien in de noodzakelijkste levensbehoefte." De levensmiddelen stijgen thans in prijs en het is onzeker of die duurte zal toene men of afnemen, aldus licht spr. zijn vraag toe. Wy moeten ook de aandacht geves tigd houden op de brandstoffenaanvoer; zyn B. en W. van meening, dat brandstof fen verstrekking dezelfde zal zijn als ver leden jaar. Voorzoover de duurte veroorzaakt wordt door de oorlogsomstandigheden, moeten wij daarin berusten, maar dan moeten maatregelen worden getroffen, dat geen ondervoeding ontstaat bij dat deel der bevolking, dat over weinig middelen be schikt. Spr. denkt daarbij op de eerste plaats aan de gesteunden. Door particu liere hulp kan in hun nood niet voldoende worden vooizien, wat z.i. ook niet ge- wenscht zou zijn. Om aan die nood tege moet te komen, is in de eerste plaats de taak van het rijk, maar de toestand kan /có ernstig worden, dat ook de gemeente maatregelen moet nemen. Hy denkt daar- bjj aan het adresrecht, dat ook den ge meenten is toegekend in art. 150 van de Grondwet. Voorts aan duurte toeslagen voor het overheidspersoneel. Het is z.i. thans de tijd om maatregelen te overwegen, opdat de gemeentenaren zich gerust zul len gevoelen dat hun belangen gewaar borgd zijn. Bovendien staan wij voor de vaststelling van de begrooting, waarbij reeds met eventueele toekomstige uitga ven rekening kan worden gehouden, des- nuods door belastingverhooging. Spr. wil m elk geval een paniek voorkomen. Hij begrijpt, dat B. en W. nu nog geen gede tailleerde plannen kunnen overleggen, maar hij hoopt op een verzekering, dat B. en W. alles zullen doen om aan zijn wen- schen gehoor te geven. De v o o r z. zegt dat het college zich het antwoord voorbehoudt tot een volgende vergadering. De heer W i 1 m e r (R.K.) vraagt waar om dat uitstel noodig is. De voorz. blijft echter bij zijn stand punt. (Wordt vervolgd). JONGE STAATSPARTIJERS Na een langen zomer zonder vergaderin gen zullen wij ons Winterprogram met grooten ijver gaan aanvangen. En wel a.s. Donderdagavond om half negen précies, met een ledenvergadering en een spreker over het onderwerp: Voed selvoorziening in oorlogstijd. Zooals u ziet is deze rede geheel aange past aan dezen tijd en zeer actueel. De voornaamste vragen over onze voedsel voorziening zullen behandeld worden, ver der zal worden bezien de al of niet doel treffendheid van de Engelsche hongerblok- kade en de beteekenis van de neutrale landen voor Duitschlands voedselvoorzie ning. Uit deze enkele voorbeelden kunt u reeds zien, dat het onderwerp zeer actueel is. We verwachten daarom ook een gewel dige opkomst! Verder noodigen wy alle R. K. militai ren, die in Leiden gelegerd zijn uit, onze vergadering by te wonen. Toegang gratis! Donderdagavond om half negen in het St. Antonius Clubhuis, Lange Mare, ver wachten wij dus al onze leden, R. K. mili tairen en verder een ieder, die in onze ver eeniging en in het onderwerp van de ver gadering belangstelling heeft. Iedereen is dus welkom! Het Bestuur R. K. Staatspartij, afd. Jongeren. ONTSPANNINGS-AVOND VOOR MILITAIREN Zaterdagavond gaf de afdeeling Leiden van de vereeniging „De Princevlag" in „Den Burcht" een avond voor de mili tairen. Het tamboer- en pijperkorps gaf als eer ste de dienstmarschen zoowel model als buitenmodel; zooals van zelf zal spreken gaf dit optreden van deze miniatuur tam- boertjes en pijpertjes een geweldig succes. Het daarna optredende vlaggenvendel gaf met een vlaggenparade een beeld van wat een regelmatige training ook op dit ge bied vermag. Waren deze eerste nummers prachtig in de lijn wat betreft militairen muziek en stram en correct uitgevoerde marcheer- oefeningen, het derde nummer gaf een gansch ander beeld van het „Princevlag"- werk. De damesgymnastiekafdeeling gewapend R. K. MILITAIREN-VEREENIGING. Vorig bedrag 107.25 N. N. uit Sassenheim 2.50 109.75 Het schijnt, dat de bewoners uit onze milde omgeving meer voelen voor de be langen der van huis verdreven militairen dan de Leidenaren. Alwéér slechts één gift. Helpt toch allen! Giften worden dankbaar aanvaard door den directeur, den zeereerw. pastoor R. Smitz, O.F.M., R. K. Pastorie Haarlem merstraat 104; dor den penningmeester den heer P. J. van Kampenhout, Haarlem merstraat 125, giro 313847 en aan het bu reau „De Leidsche Courant". met knotsen, gaf met en onder leiding van mej. Ans Kellenaers een nummer, uit uit blonk door lijn en soepelheid. Hierna vertoonde de secretaris van het alg. propaganda bureau van deze vereeni ging eenige fims; het aanbieden van de na tie-vlag aan het stoomschip „De Oranje" was een waardig slot. Voor den heer J. Hamme uit Amsterdam was het applaus een hoorbaar bewijs, dat deze rolprent met belangstelling was gevolgd. De alg. voorzitter, de heer Joh. G. L. Berlott, uit Den Haag, heeft vervolgens niet alleen de militairen toegesproken, maar be reikte ten laatste ook, dat de zaal daver de van „de ki-ka-kolonel". De zanglust steeg ten top, toen een 10- tal militairen onder leiding van een hun ner, een aantal soldaten-liedjes ten beste gaf. Een waardig sloi gaven de projectiebeel- den van ons Vorstenhuis, met het beeld van Vader Willem op het doek en met staande zingende van het aloude „Mijn schilde en- de betrouwen" was het einde gekomen van dezen zoo schitterend geslaagden avond. In de pauze ontving ieder soldaat een pakje sigaretten; deze uitdeeling was moge lijk gemaakt door eenige spontane ontvan gen bijdragen. TEGEN TRAM GEBOTST. Hedenmorgen is een hulpbesteller der P.T.T., de 21-jarige B. N., op den overweg der N.Z.H.T.M. LeliestraatKamerlingh Onneslaan tegen een passeerenden motor wagen der N.Z.H.T.M. gebotst. De jonge man bekwam een ernstige verwonding in het behaarde gedeelte van het hoofd en werd door den E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. W y z i g i n g: 489. Naamlooze Vennoot- scnap Boekdrukkerij voorheen L. van Nif- terik Hzn. Leiden, Kaiserstraat 9. N. Dir.: H. J. Kerkmeester, Leiden. 6838. „De Nationale Pers". Leiden, Kai- strstraat 9. Uitgeverij. Procuratie verleend aan: H. J. Kerkmeester, Leiden, (met den titel van directeur) B.P. 7184. (N.E.N.A.S.U.) Nederlandsche Na- t.xnaal-Socialutische Uitgeverij. Leiden, Kaiserstraat 9 Uitgeverij. Procuratie ver leend aan: H. J. Kerkmeester, Leiden (met den titel van directeur). B.P. Door de politie is aangehouden de 17- jarige W. J. de R., wegens diefstal van 17, in dienstbetrekking gepleegd. Tooneel „DIE KLEINE HOHEIT" Maandagavond 23 Oct. a.s. om 8.15 uur zal de Fritz Hirsch operette haar aller nieuwste succes-operette „Die kleine Ho- heit" in den Leidschen Stadsschouwburg voor het voetlicht brengen. „Die kleine Ho- heit" is een vroolijk zangspel uit den goe den ouden tijd toen er nog kleine Hooghe den waren die met een romantisch hartje zochten naar een idyllisch liefdesgeluk. Het zou ons te ver voeren om hier de geheele intrige te vertellen, wij volstaan dus met te vermelden, dat de wals in dit zangspel hoogtij viert en dat de tallooze bonte ta- freelen naar een ongedacht maar blij einde voeren. De toeschouwers zullen tevens ver rast worden met het „Zingend Prenten boek", een boek waarin aanschouwelijk een deel van Neerlands geschiedenis n.l. dat van 1869 tot 1939 wordt vertoond. De avond van 23 Oct. is bovendien belangrijk omdat de Fritz Hirsch operette nog niet in de gelegenheid was in Leiden het heugelijk feit van haar 12j^-jarig Nederlandsch be staan te herdenken, zij zal dit gebeuren echter thans in den Leidschen Schouwburg kunnen herdenken. Het zal dan ook niet ontbreken aan toespelingen op dit feit. De hoofdrollen in „die kleine Hoheit" worden vertolkt door de dames Ruth Rho- den Mady Meth, Gretl Tüchler, Jula Rillo, Sophie Degenhardt, Ellen Lutz en de hee ren Fritz Hirsch, Paul Harden, Egon Karter, Imre Raday, Walter Triebei, Leo Reicher en de overige leden van het ensemble. Martin Knopf componeerde de muziek en de teksten zijn van Hans Gans. De fraaie costuums werden ontworpen door Sophie Degenhardt en vervaardigd in de ateliers van Ninette Suikerman. Gerard Vroom ont wierp een passend nieuw décor en de lei ding van het orkest berust in handen van Hans Lichtenstein, terwijl wij als laatste, voor dezen avond nog kunnen vermelden, dat Fritz Hirsch, daarin bijgestaan door Paul Harden de regie voert. Laatste berichten DR. COLIJN LID VAN DE EERSTE KAMER. Naar wij vernemen heeft dr. H. Colijn zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer in de vacature-de Vlugt, aanvaard. Buitenland DE „ELISABETHVILLE" BIJ DUINS VASTGEHOUDEN ANTWERPEN, 9 October (A.N.P.) De „Elisabethville" wordt sinds Woensdag bij Duins vastgehouden. Het schip dat 100 pas sagiers aan boord heeft, had Donderdag te Antwerpen moeten aankomen. Het is nog niet bekend, wanneer het te Antwerpen zal kunnen worden verwacht. I HET DUITSCHE LEGERBERICHT BERLIJN, 9 October (A.N.P.) Het op perbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: In het Oosten werd de opmarsch naar de belangengrens voortgezet. In het Westen plaatselijke activiteit van verkenners en zwak artillerievuur aan beide zyden. In de lucht slechts geringe activiteit van verkenners. LUIDSPREKERS IN DE EERSTE LINIES DER DUITSCHERS PARIJS, 9 October (A.N.P.) Hier wordt onthuld, dat de Duitschers gister avond voor den eersten keer aan het Wes- lijk front machtigt luidsprekers hebben ge bruikt voor de verspreiding van uitge zochte passages uit de redevoering van Hit- Ier. De uitzending geschiedde in het Fransch en Duitsch. EEN DUITSCHE VERKLIKKERS- DIENST KOPENHAGEN, 9 October (A.N.P.) De Berlijnsche correspondent van de „Na tional Tidende" meldt, dat door vroegere S.S.- en Gestapoleiders een nieuwe natio naal socialistische organisatie is opgericht, genaamd „Volksmeldedienst", welke de „binnenlandsche vijanden" van het Duit sche Ryk moet opsporen. In alle deelen van Duitschland zullen afdeelingen wor den gevestigd „om spoedig al degenen te vinden die schuldig zijn aan politiek ver raad of aan daden die indruischen tegen de beste belangen van het Rijk". Elk lid van dezen dienst zal hierop acht moeten slaan, en zelfs zijn eigen buurman moeten aanklagen, indien deze anti-Duitsche pro paganda verspreidt. Leider der nieuwe or ganisatie is Heiderich, die verklaarde, dat hiermede een nieuwe waarborg is verkre gen voor Duitschlands veilieheid. AMERIKAANSCHE BLADEN OVER „BEMIDDELING" NEW-YORK, 9 October (A.N.P.) De „New York Herald Tribune" bespreekt de poging van Hitier, president Roosevelt er toe te bewegen, in den Europeeschen strijd te bemiddelen. Het blad schrijft: De bemid deling inroepen van een machtigen ueutra- len staat op dit tijdstip, is niets meer dan zwak vermomde methode om dezen neu tralen staat aan zijn zijde te krijgen in den oorlog. De Franschen en Engelschen heb ben het niet aangedurfd zulk een onpoli tieke actie bij ons te ondernemen. Het woord „bemiddelen" beteekent tusschenbei- de komen of zich in het midden van dezen oorlog begeven. De „New-York Times" schrijft: Dit is een geschikte gelegenheid voor de regee ringen van Frankrijk en Engeland, om op uitdrukkelijker wijze dan tot dusver de es sen tieele doeleinden te omschrijven waar voor zij zoo noodig bereid zyn den oorlog voort te zetten. WE HEBBEN AL KOUDE DAGEN October mag ons in 't begin alleen nog maar een herfstgevoel geven spoedig mengt zich daarin ook al de gedachte aan den naderenden winter. Vooral tegen den avond en die valt na het verzetten van de klok al verrassend snel in! kan een kleumerige gewaar wording ons doen verlangen naar iets warms; naar een oowekkend kopje bouil lon b.v. bij onze thuiskomst van kantoor, school of andere werkplaats of wel, naar een smakelijk bordje soep als inlei ding van den maaltijd. Zelfs in dezen tijd behoeft dit verlangen werkelijk niet gerangschikt te worden on der de buitensporige wenschen, waaraan we maar liever geen gehoor moosten ge ven.... integendeel zoo'n kopje bouillon geeft ceo prachtue gelegenhe«d om ten restje groente-kooknat, dat anders wel'ichl in oen gootsteen terecht zou zyn geko men, nog op smakelijke wijze te benutten. Aaxdsppelwater zou op dezelfde manier dienst kunnen doen, maar dat hebber: •*e immers niet meer in de keuken, nu we de aardappelen slechts met een bodempje water opzetten! Gioente-bouillon dus, hetzij van eén soort of als een mengsel van verschillende restjes kooknat; als de beschikbare voor raad niet mocht kloppen met het ge- werehte aantal kopjes, dan is het ontbre kende gemakkelijk aan te vullen met wat kokend water, waarin een paar Magqi s bouillonblokjes zijn opgelost; de tract-itle w^rdt f>r des te smakelijker door! Nu we toch spreken over bouillon, soep en restjes ligt het voor de hand, dat we nog even aan een paar mogelijkheden her inneren, die ons bijna zonder onkosten helpen aan een bordje soep. In dit geval betreft het de restjes bruine boonen-, wit te boonen- of capucijnernat, waarschijnlijk met nog wat overgebleven peulvruchten Burgerlijke Stand t Ei DEN. Geboren: Jacques, z. van M. G. Piela- nen en M. M. Kooien. Ondertrouwd: H. Honsbeek jm. 25 j. en J. Bon ]d. 20 j. C. J. v. d. Kaaij jm. 22 j. en J. S. P. Rietbergen jd. 24 j. G J. Lagas jm. 25 j. en J de Graaf jd. 20 j. N. J. Moonen jm. 35 j. en J. E. F. Schnei der jd. 30 j. K. Mulder jm. 23 j. en D. Sip jd. 21 j. J. Neuteboom gesch. 35 J. en T. Gressie jd. 18 j. B. H. Pardon jm. 26 j. en J. C Zwart jd. 24 j. - H. Stafleu gesch. 30 j. en A. v. Veen jd. 30 j. E. Maaskant jm. 23 j. en A. Sieders jd. 19 j. W. J. Leupe jm. 23 j. en J. E. Nachte- geller jd. 22 j. J. H. Schild jm. 23 j. en J. Klap jd. 21 j. Overleden: D. P. T. J. Ruttgers wedr. 74 j. M. A. v. Rijn wed. Verhoe ven, 56 j. P. A. J. Sep man 37 j. er in: daarvan zijn op een doodeenvoudige manier alerlei *makf»!yke v^na-ies te be reiden, zooals de volgende recepten u zul len doen zien. Brulne-boonensoepanders dan gewoon 1 L. bruine-boonennat met een klein restje bruine boonen, 1 tablet Maggi's Champignonsoep. Breng het boonennat met de boonen aan de kook. Wrijf intusschen het soeptablet fijn en meng het met koud water tot een gelijk, dun-vloeibaar papje; giet het meng sel in het kokende boonennat en laat de sopd op een zacht vuur 20 minuten door koken. Giet, wanneer een gezeefde boonensoep wordl gewenscht, het kokende boonennat in een zeef en wrijf er gocf al de boonen door, totdat alleen de schileltjes achter blijven; breng dan het gezeefde vocht weer aan de kook en voeg er het aange mengde soeptablet by. Naar verkiezing laten zich op dezelfde wijze ook Maggi's Mock-Turtle- en Maggi's Ossenstaartsoeptablettcn gebruiken: de soep krijgt dan een meer pikanten smaak. Capucijncrsocp met tomatensmaak. 1 L. capucijnerkooknat met wat overge houden capucyners, 1 tablet Maggi's To matensoep of Maggi's Rijst-met-tomaten- soep. Breng het capucijnernat met de capu- cijners aan de kook, doe het in een zeef en wryf er goed alle capucyners door, zoodat alleen de schilletjes overblijven; breng dan het gezeefde vocht opnieuw aan de kook. Wrijf het soeptablet fyn en meng het met koud water tot een dunne pap; giet die in de kokende vloeistof en laat de soep op een zacht vuur nog 20 minuten door koken. Witte boonensoen met verschillende mogelijkheden. 1 L. witteboonennat met wat overge houden boonen, 1 tablet Maggi's Selderij-, Kerrie-, Londonderry- of Tomatensoep. Breng het witteboonennat met de boo nen aan de kook en zeef het zóó, dat alleen de schilletjes achterblijven: laat het daar na opnieuw aan de kook komen. Wrijf een van de bovengenoemde soep tabletten fijn, meng het met koud water tot een gemakkelijk vloeibaar papje, giet dat in de kokende vloeistof en laat de soep op een zacht vuur nog 20 minuten door koken. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 9 Oct. Vee Ter vee markt waren heden aangevoerd: 605 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 74—80 ct., 2e kw. 62—72 ct.„ 3e kw. 52—60 ct. per K.G. slachtgewicht. 60 Melk- en Kalfkoeien 180260 per stuk. 55 Vette kalveren: 2e kw. 46—53 ct., 3e kwaliteit 3642 ct., per K.G. levendgewicht. 84 Nuchtere kalveren ƒ812, 100 Schapen 1519, per stuk 505 Varkens: Vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 79 8C ct., zware varkens 7778 ct., Vette var kens 7677 ct per K.G. slachtgewicht. Aan gevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Runderen ruime aanvoer, handel kalm, eerste en tweede kwaliteit vaste prijzen, mindere soorten lager. ROTTERDAM, 9 October. Vee. Aan voer totaal: 2067 stuks. 827 Vette runderen. 231 Vette kalveren, 21 Nuchtere kalveren, 1010 Schapen en lammeren, 678 Varkens. Pryzen per K.G.: Vette koeien le kw .76 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 4050 ct., Vette ossen lt kwaliteit 70 ct., 2e kwaliteit 64 ct., 3de kw. 4252 cent, Vette kalv. le kw. 95 2e kwaliteit 78 ct., 3de kwaliteit 5065 cent, Schapen 454035 cent. Lamme ren 504540 cent. Pryzen per stuk: Schapen le kw. f 25, 2de kw. 20, 3e kw. 17, Lammeren 19—1510. Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel lui, behalve 2e kw. iets duurder als vor. week Dinsdag, pr. koe 80 ct., prima os 74 ct. Vette kalve ren aanvoer gelijk vor. week, handel kalm, prijzen onveranderd pr. 1.05. Schapen en lammeren aanvoer kleiner, handel matig, pryzen beste schapen iets ruimer, verder als vorige week. Varkens aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen iets lager. Eenige partijen schapen, voor export verkocht. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7 57>/s Beriijn74 87i/2 Parijs 4.29 Brussel 31.47'/2 Zwitserland 42.. 6 Kopenhagen 36 37'/^ Stockholm44.87 J/2 Oslo 42 80 New York1.886/yj

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3