OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 9 OCTOBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM DOOR GAS BEDWELMD. Getrouwd: Th. M. Schuijt en A. P. F. v. d. Berg. C. Th. Peereboom en J. H. A. Rauws. H. Glasbergen en P. C. Buitelaar. Overleden: J. C. de Ruiter, 8 d. Toen een schoonzoon van den heer S. zich Zaterdag aan diens woning aan de Hoofd straat te Hillegom vervoegde, kreeg hij geen gehoor, ofschoon de bewoners thuis moesten zijn. In overleg met een buurman besloot hy zich via een raam toegang te verschaffen en bij de opening van dat raam bespeurde men gaslucht. Medische hulp werd dadelijk ingeroepen en men vond den heer S. en diens zestienjarigen medebewo ner in versuften toestand. De oorzaak was. dat een der bewoners gedurende den nacht was opgestaan, daarbij was gestruikeld en per ongeluk een schakelaar van een gas lamp had opengetrokken, waardoor het gas vrij de woning kon binnenstroomen. Met behulp van een zuurstofopparaat heeft men de levensgeesten van beide personen weer kunnen opwekken, waarna zij naar een ziekenhuis voor verdere behandeling moes ten worden overgebracht. KATWIJK SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. De 26-jarige schippersknecht J. M. uit Katwijk aan Zee, varende op het motor schip „Lisse II uit Rotterdam, is bij Nieu- werkerk a. d. IJssel door het afschuiven van een lading hout over boord geslagen en verdronken. Werkloosheid. Aantal ingeschreve nen: mannen 1075, jongens 69, meisjes 24; totaal 1168. Stand op 7 Oct. 1938: 163, waarvan 161 van 18 jaar en ouder. KATWIJK AAN DEN RIJN Voetbal. Een wedstrijd op het KRV- terrein gehouden tusschen een elftal uit de militairen die liggen in het St. Willi- brerduscollege en de Gemeenteambtena ren, eindigde in een overwinning van 70 voor de militairen. Met de rust was de stand 40. KATWIJK AAN ZEE De gevaarlijke zee. Ter bespreking van loonen enz. kwamen de betrokken werknemers in „Casa Cara" bijeen onder leiding van den heer v. d. Wal uit Den Haag. Na uitvoerige besprekingen werd ten slotte besloten om het garantieloon op een minimum van 28.— per week te brengen. Dit zal dan uitsluitend gelden voor de haringvisscherij. Indien eventueel loggers zullen worden opgebracht naar een of andere buitenlandsche haven, zal het loonbedrag op 21.per week komen, ex clusief voeding. Personalia. Voor het diploma cou peuse slaagden te 's Gravenhage mej. A. Meyer en mej. Mies Noordijk. Te Den Haag slaagde voor het Ma chinisterexamen de heer J. Ketting alhier. LISSE Benoemingen. De heer Ir. K. F. J. Inia, voorheen als tijdelijk leeraar werk zaam aan de Rijktuinbouwschool alhier, is thans in vasten dienst als zoodanig be noemd. Tot tijdelijke leeraren werden aan deze school benoemd de heeren J. Borggreve te Haarlem en dr. J. de Vries te Amsterdam en tot leerares mevr. A. J. L. Boogaard te Haarlem. NOORDWIJKERHOUT Tafeltenniswedstrijd St. Joseplisgezellen. Het tafeltennis-tournooi van de St. Jo- sephsgezellenver. is begonnen. De eerste wedstrijd werd gespeeld in café „De Zwaan". Er was heel veel belangstelling; 40 personen namen aan de wedstrijden deel. De uitslag is als volgt: le pr. hoofdklasse Nic. Heemskerk, „Treffers", Roelofarends- veen. 2e pr. hoofdklasse P. v. Kampen D E.S. Voorhout, le pr. le klasse D. Ruig- rok, D.E.S. 2e pr. le klasse M. Scheffers, „Leiden", le pr. le klasse J .Hoek, D.E.S. 2e pr. le klasse Ant. v. Kampen, D.E.S. le pr. 3e klasse A. Verdel, „Treffers". 2e pr. 3e klasse J. Huigsloot, „Treffers", le pr. dubbelspil, le klasse: H. v. d. Plas, Nic. v. d. Meij, D.E.S., Voorhout le pr. dubbel spel, 2e klasse L. Verdel, C. Castelein, „Treffers". De opkomst was zeer goed. De prijzen waren als volgt: hoofdklasse, een beker; le kk.s: lauwertak, 2e klas: lauwertak. Personalia. Tot klerk ter secretarie, af- deeling sociale zaken, alhier, is benoemd de heer Th. van Schaik, thans ambtenaar op de afdeeling sociale zaken van de gemeen te-secretarie te Monster. LEIDSCHENDAM Geboren: Adolf Frederik, zoon van E. M. den Haan en A. M. Thierrij. Pe trus Cornelis Wilhelmus, zoon van P. J. Bergman en M. C. Rotteveel. Nicolaas Gcrardus Wouter, zoon van N. W. Zand- beigen en M. H. M. Bergman. Bertus, zoon van M. G. van Buren en M. W. Stoop Johannes August Paulus, zoon van J. C. Kloisterman en A. Gy^enia. Ondertrouwd G. Roos en G. K. Verlaan. N. A. v. Veen en C. Beringer. P. Nap en I»i. C. Luk. J. A. Cabou- ter en J. A. M. v. d. Zalm. L. A. ter Horst en J. G. K uwenhoven. C. A. Heemskerk en J. H. Hendriks. SASSENHEIM Provinciale weg. Moest eenigen tyd geleden gemeld worden, dat de aanbeste ding van den nieuwen weg dcor Ter Lee- de was uitgesteld, thans is in zooverre voortgang te bespeuren, dat de Comm. Venn. „Utiliteitsbouw Bloemendaal" M. C Botsenbroek Co., een aanvang heeft ge maakt met den aanleg van de rioleerin- gen in de toekomstige parallelwegen. WARMOND „E.H.B.O." Donderdag a.s. 12 Oct. begint in Hotel „De Stad Rome" wederom de» diploma-cursus Eerste Hulp by On- ge.ukken, uitgaande van de Vereeniging R.K. ,,E.H B.O." onderafd. van het „Wit- Gele Kruis" alhier. Toegankelyk voor per sonen boven 18 j., van alle gezindten. De cursus begint voor heeren om 7.30 voor dames om 8 30 uur. Men gelieve zich aan ie melden by mej. A. Walenkamp of den heer W. Meskers, Burg. Schölvinckstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Huis der gemeente wordt militair lehuis. Van den penningmeester van het comité tot instandhouding van een tijdelijk Christelyk Militair Tehuis, al hier, kwam by B. en W. xn het verzoek, te bevorderen, dat voor dit doel beschik baar wordt gesteld het benedengedeelte van het voormalig Huis der Gemeente. Het ligt in de bedoeling, by inwilliging van dit verzoek, dat het Tehuis alleen gebruikt n l worden gedurende de uren, gedurende welke de in de bovenlocaliteiten onder gebrachte school, geen lesuren heeft B. en W. meenen, dat de gemeente in de hui dige omstandigheden, in dezen de ge vraagde medewerking behoort te verlee- r.en, weshalve zy, behouden» nadere goed keuring van den Raad en die van de Ge deputeerde Staten, voorlopig de nond.ge ti estemming tot gebruik hebben gegeven, zulks in afwachting van het besluit van den Raad toi verhuring der loca'.iteit. Een huurprijs var. f 4.per weeit achten B. en W. in de gegeven omstandigheden bil ly k. Gevestigd: van Ter Aar: A. van Rui tenburg van Voorschoten: M. Eikelen boom van Ermelo: K. Voerman van Uithoorn: J. F. A. van Vliet van Amster dam: P. Hofman van Nunspeet: J. E. H. Staffelen. Vertrokken naar Woerden: J. van der Meer Gouda: A. van der Steeg Gouda: C. Berger Heerxnveen; S:Grey- danus Leiden: A .M. Teekens geb. Ba- sie Bodegraven: L. Bruynes. AARI.ANDERVEEN Avondcursus-mode-vakschool. Don derdagavond 19 Oct. zal door de eerw. Zus ter der Modevakschool een aanvang wor den gemaakt met een avond-cursus voor meisjes boven de 15 jaren. Zy, die hier aan willen deelnemen kunnen zich opge ven bij de eerw. Zuster tot Donderdag avond 12 October. ALKEMADE Geboren: Maria Johanna, d. van A. E. de Jong en J. M. van Klink. Ondertrouwd: G. H. van Veen jm. 26 j. en M. van Hameren jd. 23 j. H. A. van der Meer jm. 24 j. en M. W. J. van der Hoorn jd. 24 j. Gehuwd: H. W. van der Maden 26 j. en A. E. A. van der Hoorn 26 j. KOUDEKERK Voetbal. Ondanks het regenachtige weer Zaterdagmiddag speelde Koudekerk II tegen Noordwijk IV. Koudekerk II speelde met 2 invallers en de stand bleef tot aan de rust blanco 00. Na de rust kwam Noordwyk IV er beter in en scoor de na 10 minuten het eerste doelpunt 10). Ondanks de uiterste inspanning van Koudekerk II, om gelijk te maken, gelukte dit niet, doordat de voorhoede het zwakke punt bleek. Noordwijk IV scoorde nog 2 doelpunten en won de wedstryd met 30. Koudekerk III speelde te Leiden te gen P.V.V. doch deze wedstryd werd na 20 minuten spelen wagens den regen af gelast met gelyke stand 00. OUDE-WETERING Restauratie der parochiekerk. De res tauratie-werkzaamheden aan de parochie kerk hebben deze week hun beslag ge kregen. De houten vloeren op het pries terkoor en in de geheele kerk zyn vervan gen door een tegelvloer, welke in warme kleur enis gehouden. Het geheel maakt een waardigen indruk en beteekent een groote verbetering, zoodat het Aanbid- dingsfeest van a.s. Zondag met des te meer luister zal kunnen worden gevierd. RIJPWETERING ,.St Odilia." Voor een stampvolle zaal werd in „Rustoord® door het bestuur van den R.K. Blindenbond „St. Odilia", afdeeling Leiden en omstreken vertoond oe film „Het Licht inwendig." Nadat de zeerperw. Pater Geurtjens een geestig inleidingswoord had gesproken, waarin Eerw. de aanwezigen opwekte de lilm met aandacht te volgen, nam de heer Jac. Meyer uit Lisre, voorzitter van voor noemde afdeeling het woord. Na een woord van welkom zette spreker-het doel en de wcrkwyzt Jer vereeniging uiteen, daarby een vergelyking makend tusschen de blinden en hen, die het voorrrecht genie ten, al hun zintuigen te kunnen gebruiken. Allereerst wees spreker op het feit, dat GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN er voor de blinde kinderen nog steeds geen leerplicht bestaat en dat het onder wijs aan deze misdeelden byna geheel voor rekening komt van het particulier initiatief. Dit kan ook gezegd worden van de vakopleiding, die by het lager onder wijs aansluit, en die evenmin uit de pu blieke kas wordt bekostigd. Vervolgens wees spreker op de collectieve werkgele genheden, die in verschillende steden voor de blinden bestaan, doch die door de blin den van 't platteland in de meeste geval- »en onbereikbaar zyn. Tenslotte trok spre ker een vergelyking tusschen de ouden van dagen, die blind zyn en de zienden. Genieten de laatsten op 65-jarigen leef tijd ouderdomspensioen, de blinden, om dat zy meestal nog niet in het bedryfsle- ven zyn ingeschakeld, derven op lateren leeftijd dit voorrecht. Toch moeten de blinden, als zy gefortuneerd zyn, na hun 65ste jaar we' belasting Detalen. Waar dus de overheid nagenoeg geheel in gebreke blyft in de zorg voor de ont wikkeling en vorming der blinden, heeft de Bond in deze het initiatief genomen en tracht hy door propaganda onder de Ka tholieken de middelen te krUgen, om dit alles te bekostigen. Avonden als deze zyn echter slechts propaganda-middelen, de daadwerkelyke steun moet de bond ont- leenen aan een groot aantal donateurs, die door een vaste jaarlijksche bijdrage de Bond in staat stellen het begonnen werk in stand te houden en uit te breiden. Na deze opwekkende woorden werd de film „Het Licht inwendig" gedraaid, waar van het eerste gedeelte ons een duidelyke voorstelling geeft van het onderwys aan blnide kinderen. Het tweede deel demon streert de arbeid der blinden en de oplel- oing hiervoor, terwijl het 3de deel ons Irat zien, hoe reeds verschil'ende blinden in het gewone bedrijfleven zijn ingescha keld, het groote doel, dat door de bond wordt nagestreefd. Met een samenvatting "ar. het geheel eindigt deze leerzame pro pagandafilm, die zonder twiifel velen die re gezien hebben er toe zal brengen om donateur van „St. Odilia" te worden. Mej. H. Aartssen uit Woerden, secreta resse van de afdeeling Leiden demon streerde tusschen het eerste en tweede ge deelte van de film het maken van braille schrift en het lezen daarvan. Deze dame, die ook blind is vanaf haar prilste jeugd, las het brailleschrift vlugger, nauwkeuri ger en beter, dan menige ziende de dui- delykst gedrukte tekst kan vertolken. Tu-schen het 2de en 3de deel van de film werd door mej. Aartssen een demonstra tie gegeven in het machineschryven op ten gewone schrijfmachine. Ook hierme de bewees deze lichamelijk misdeelde da me die toch geen typiste is, dat de han digheid van hen, die het gezicht derven, veelal grooter is dan van hen, die over een paar goede oogen beschikken. Op advies van den Pater werd nog een collecte gehouden ten bate van de kas van de bond. waarvan de opbrengst allec- z'ns bevredigend mag worden genoemd. De voorzitter sprak ten slotte een woord van dank tot de aanwezigen, waarbij hy zich vooral richtte tot Pater Geurtjens, wiens aanwezigheid op hooge priia werd gesteld en tot den heer C. van Zeil, die een groot aandeel had in de voorbereiding van deze avond. Spreker besloot met een opwekking om als donateur van den bond toe te treden. Met een vroolyk één-actertie werd deze avond besloten, die naar wy van harte hopen een succes mag zijn geweest voor oe R.K. Blindenbor-d. vooral doordat ve- xen tot het besluit zijn gebracht, voortaan het werk van den bond blyvend te steu nen. WOUBRUGGE Woningbouw. Door den architect W. Brouwer te Alphen aan den Ryn heeft j.l. Zoterdag ten huize van den opdrachtge ver J. Metselaar, alhier de onderhandsche aanbesteding plaats gehad van een woon huis ten behceve van twee gezinnen met et-n winkel op de plaats, waar voorheen nuize „Ter Aar" gestaan heeft. Het werk is aan de volgende personen gegund: J. Moree, metselwerk; G. v. d. Laan. timmer werk; W. G. Terhorst, schilderwerk; C. Slingerland, loodgieterswerk. Dit is de eerste bouw in verband met dei. aanleg van een nieuwe brug over de Woudwetering. Wy vernemen, dat met de andere eigenaren reeds overeenstemming is verkregen over den verkoop van ande re eigendommen. Naar verluidt zouden Je perceelen met 1 April 1940 ontruimd moeten worden. Afsluiting wegen. De Woubrugsche weg is vanaf de fabriek van de Firma Bos tot de fabriek van de N.V. v. Oordt voor een gedeelte (aan de waterzyde) opge hoogd, waardoor het Uiterst moeilyk is el kaar met auto's te passeeren. Gebruik makende van de bevoegdheid in het motor- en ry wielreglement hebben B en W., als beheerders van dien weg, De Raad kwam ln openbare vergade ring byeen. Het eerste punt der agenda was: Alarmeerlngslnstallatie brandweer personeel. Daar het aanbrengen van de verster kingsinstallatie op de gemeentetoren voor de brandweer minder geschikt is, stellen B. en W. den raad voor terug te keeren tbt het belsysteem van de P.T.T. De kosten, hieraan verbonden voor de gemeente, zul len, voor het brandweercorps, ongeveer 250 bedragen. Inmiddels is een offerte ontvangen van de BelNTelephone te 's-Gra- venhage, inzake een installatie, waarbij het mogelijk is in ieder willekeurig op het electriciteitsnet aangesloten perceel, op de lichtinstallatie een bel aan te brengen. De totale kosten met inbegrip van de benoo- digde 16 schellen zullen bedragen 1800 Wordt zonder discussie of hoofdelyke stemming aangenomen. Valkenburgscheweg. Daar voor de reconstructie van den Val kenburgscheweg reeds met een 13-tal eige naren overeenstemming is bereikt inzake aankoop grond, stellen B. en W. den raad voor deze perceelen aan te koopen geza- menlyk groot 9 A. en 16 c.A. (berm) voor de som van 222.40. Met een 7-tal eigena ren is nog geen overeenstemming bereikt. Aangenomen. Vervolgens vragen B. en W. den raad machtiging te voorzien in de openbare ver lichting langs de wegen van het straten- complex „de Krim". De kosten worden bestreden uit de gelden, welke de grond- exploitanten bij den aanleg van deze stra ten, voor dit doel hebben gestort. Conform besloten. Ambtenarenreglement. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten waarin gemeld wordt dat het niet geoorloofd is vergoeding voor over werk te betalen aan ambtenaren (niet werklieden), die op grond van oorlog, oor logsgevaar of andere buitengewone om standigheden verplicht worden overwerk te verrichten en Ged. Staten hebben ver zocht een bepaling met deze strekking op te nemen in de rechtspositieregelingen voor het personeel. Al zal hier ter plaatse, wegens het door de ambtenaren tydens en in verband met de mobilisatiedagen ver richte overwerk, geen extra belooning wor den uitgekeerd, achten B. en W. het niet juist het recht daarop voor den volledigen duur van de huidige omstandigheden, te ontnemen. Temeer klemt dit, nu men on derscheid maakt tusschen werklieden en ambtenaren. B. en W. adviseeren den raad niet te voldoen aan het verzoek van den voorzitter van het college van Gedepu teerde Staten dezer provincie. De heer J Braggaar verklaart zich over het algemeen wel met het praeadvies te kunnen vereenigen De heer J. de Booy is het met dit prae advies niet eens en meent dat deze werk zaamheden behooren bij de ambtenaren ter secretarie en uit dien hoofde heeft het met centralisatie of decentralisatie niets te maken. Spr. wenscht het voorstel van den voorzitter van Gedep. Staten over te nemen, want het betreft hier werkzaam heden voor de „rUksweer", zegt spreker. De voorzitter beantwoordt de beide spre kers en zegt dat het niet juist ls dat art. 35 van het reglement buiten werking ls gesteld. Dit is alleen het geval Mj de werk zaamheden in den eersten tijd van de mo bilisatiedagen en dit voelt ieder ambte naar. Wat betreft het aanstellen bij te veel werk, wanneer dit een te prooten omvang neemt, worden ook tijdelijke krachten aangesteld. Wat betreft het gesprokene door den heer de Booy, dit ls geen aan leiding voor B. en W. om hun standount te wijzigen: spr. meent dat de heer de Booy ten onregjite spreekt van „de Rijksweer". Dit is geen nationale uitdrukking, daar wij spreken over de landsverdediging. Daarna wordt het voorgestelde praeadvies aangenomen met 8 tegen 1 stem, want de heer de Booy wenscht „geacht te worden te hebben tegengestemd". Zitbanken openbare wegen. Blijkens ingekomen klachten zouden sommige bewoners van de Wijngaarden laan. Burgemeester Treubstraat en Willem de Zwijgerlaan het op prijs stellen, dat langs die wegen gep'aatste banken worden weggenomen, omdat het zitten op die ban- hel verkeer van auto's en bespannen wa gens vanuit de richting Alphen aan den Rijn verboden. Het verkeer wordt omge legd over Oudrhoorn, Heerenweg. Het verkeer vanuit Woubrugge kan onge stoord plaats vinden. Op duidelyke wyze is door middel van borden deze omlegging voor het publiek bekend gemaakt. Luchtbescherming. Het voorloopig bestuur van de afdeeling Woubrugge heeft in een van zyn laatste vergaderingen een bespreking gevoerd over de eerstvolgende propaganda-avond voor de definitieve op richting der vereeniging. Is hetgeen ons ter oore komt juist, dan zal deze eerste vergadering voor alle inwoners van Wou brugge zeer leerzaam worden met het oog op de bescherming van eigen have en goed. Ten gerieve van Hoogmade is besloten vcor deze buurtschap een onderafdeeling te vormen, waardoor personen uit Hoog made zich meer in het byzonder met de propaganda aldaar kunnen bezig houden. Het ligt in de bedoeling aan de a'.gemeene vergadering voor te stellen het z.g. sub- bestuur van Hoogmade als een onderdeel van het geheele bestuur te beschouwen, terwijl de hoofdzetel te Woubrugge wordt gevestigd. ken de vryheid in d^ woningen hinderiyk beknot. In het Wilhelminapark is een ge brek aan banken. B. en W. adviseeren den raad het college te machtigen deze ban ken naar behoefte over te brengen naar het Wilhelminapark. Goedgekeurd. Aan mej. A. J. Vennink, onderwy'zeres aan de openbare lagere school alhier, is op haar verzoek vanaf 1 Mei 1938, voor een jaar verlof verleend met stilstand van wed de, teneinde haar in de gelegenheid te stel len in Ned. Oost-Indië een betrekking te verkrygen. Thans stellen B. en W. den Raad voor aan mej. A. J. Vennink eervol ontslag te verleenen. Conform besloten. Geldleening ad f 75000. Voor de uitbreidingen electricitesbedryf, gasbedryf en waterbedryf, aankoop grond Wilhelminapark en terrein zuiveringsin stallatie, moet thans een geldleening wor den aangegaan groot f 75000. De rykspost- spaarbank is bereid de benocdigde gelden te verstrekken tegen een rentevoet van pet. met een aflossingsiermyn van 30 jaren. B. en W. adviseeren den raad aldus te besluiten. De heer A. van Wissen informeert of deze gelden gebruikt zullen worden voor de laatste uitbreidingen van het electriciteits- en gasbedryf. De voorz. antwoordt, dat deze gelden reeds langen tijd geleden zyn uitgegeven uit het kasgeld, doch thans moet worden omgezet ln een vaste leening, waar na met algemeene stemmen aldus wordt besloten. Geldleening van f 21700. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een geldleening groot 21700 tot dek king tekort onderhoudsfonds en dekking geleden verliezen van het woningbedryf aan te gaan met de Eerste Roomsch-Katho- lieke levensverzekering my. N.V. te Nyme- gen tegen een rentevoet van 4 pet. per jaar. Conform besloten. Verbreeding Vcursche en Leidschewcg. Zooals men weet heeft Rynland de loo- zing van rioolvocht toegestaan tot uiterlijk 31 Januari 1942 onder voorwaarde dat als dan het rioleeringsplan voor deze gemeente klaar zou zijn en het rioolvocht gezuiverd zou worden alvorens het op Rynlanus boe zemwater wordt geloosd. De raad heeft aan den heer ir. J. C. Christiaar.se te Rotterdam opdracht gegeven een centraal rioleerings- plan voor deze gemeente te ontwerpen. Dit rioleeringsplan met de kosten der verbree ding Leidscheweg vanaf Elslaan tot aan de St i\icolaasfcrug enz. enz. worden geraamd op 400.000. De jaarlijksche kosten zullen voor de gemeente bedragen 34000 en zul len alleen kunnen worden gedekt door een straatbelasting. Gemiddeld zal per woning 20 moeten worden opgebracht. B .en W. achten een dergelijke uitgave onder deze omstandigheden niet verantwoord en gven den raad met nadruk in overweging te be sluiten: om aan Ged. Staten dezer provin cie uitstel te verzoeken voor het uitvoeren der werkzaamheden, vereischt voor de voor genomen verbrecding van den Leidscheweg en aan dykgraaf en hoogheemrader van Rynland te verzoeken verlenging van de vergunning tot loozing van de riolen. De heer C. Eggink vindt het jammer, dat thans een werk, waaraan zooveel voorbe reiding besteed is, moet worden losgelaten. In den winter zullen wy wel wederom vele werkloozen hebber, en zou het dan niet mo gelijk zijn enkele gedeelten ln behandeling te nemen? vraagt spreker. De heer J. Braggaar uit ook zyn teleur stelling, dat zulk een belangrijk werk moet worden uitgesteld, ofschoon het zeer nood zakelijk is voor de gemeente, doch onder deze omstandighec en durft spreker de ver antwoordelijkheid niet aanvaarden om een jaarlijks bedrag van f 34000 als last op de bevolking te leggen. Er zit niets anders op dan uitstel. De voorz. zegt, dat het college van B. en W. met leedwezen dit voorstel den raad voorlegt. Ook ln de vergadering van B. en W. is het onder de oogen gezien of de mo gelijkheid aanwezig zou zijn de meest nood zakelijke gedeelten in orde te brengen, doch het gaat niet, daar men zit met de rio- leering en het zou ook de kosten van het geheel nog aanmerkelijk verhoogen. Het ls een werk, dat als één geheel moet worden uitgevoerd. Ook andere instanties hebben in deze zaak nog iets te zeggen. Na nogmaals van gedachten te hebben gewisseld, wordt aldus besloten. Schilderwerk openbare school Bij besluit van 11 September J.L ls door den raad een crediet beschikbaar ge steld tot het voltooien van het binnenschil- derwerk van de school. Het ag in het voor nemen het werk te doen verrichten, na ont ruiming van de school door de militairen. Deze ontruiming heeft evenwel nog niet plaats gevonden, terwyi dit nog wel eenige dagen zal duren. Onder deze omstandighe den meenen B. en W., geen vryheid te heb ben de reeds te lange vacantie nog te ver lengen voor het schilderen van de school en wenschen B. en W. dit werk uit te stel len. Conform besloten. Crediet luchtbescherming Door Ged. Staten is aanmerking ge maakt op de vry hooge kosten voor den luchtbeschermingsdienst. Het bedrag voor dezen dienst is hoog 1.383.69 voor de kos ten van de medische afdeeling. Voor de che mische artikelen kan volgens voornoemd college worden volstaan met 10 kg. zwa- vellever enz. B. en W. stellen den raad voor het verleende crediet te handhaven, daar men anders voor dezen dienst weinig of niets kan uitrichten, wanneer het noodig zou blyken. Aldus besloten. Nqdat nog eenige besluiten comptabiliteit worden genomen, wordt de openbare ver- gaderinp gesloten.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11