ZATERDAG 7 OCTOBER 1939 DE LE'DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bioscopen Lido DRIE RARE SNUITERS. Wie „Lido" deze week binnengaat met een gefronsd voorhoofd en een norsch ge zicht, komt eruit als een vroolijk en tevre den man, hoewel zijn zenuwen eenigszins geschokt zullen zijn van de vreemde avon turen, die hij tusschentijds heeft mogen meemaken. Charlie Chan heeft het tijdperk vóór de pauze in beslag genomen. De Chineesche detective is nog nooit zoo sluw, schrander en uitgeslapen geweest als in de film: „Charlie Chan in de moordkamer". Een snerpende gil scheurt door een hotel.... er is een vrouw vermoord. Temidden van de algemeene consternatie bewaart Charlie zijn van Chineesche wijsheid verzadigde bezadigdheid. Het is maar niet zoo één twee-drie uitgemaakt, wie de moordenaar (of was het een moordenares?) is geweest, en tot het laatste oogenblik popelen de toeschouwers van nieuwsgierigheid, wie het schelmstuk op zijn (of was het haar?) geweten heeft. Charlie Chan lost het my sterie op op kinderlijke wijze geholpen door zoon no. 2, die tenslotte toch in zijn onnoozelheid de sleutel tot het raadsel op delft. De tweede film „Drie rare snuiters" be gint met drie aardige meisjes, die van drie paarden duikelen en door drie jongelieden worden gered en gezoend. Het is een vrij wel idiote film, waarvan het publiek koste lijk heeft genoten. Wat zich in het kasteel van een der drie rare snuiters afspeelt is nog nooit ter wereld gepresteerd en zal ook nooit ter wereld vertoond worden. Zoowel dialoog als spel zorgen er voor, dat men zich een uurtje uitstekend ver maakt. Verschillende zangnummers zijn op vaak origineele wijze in de film verwerkt, terwijl het slot een show-nummer is, dat op zichzelf reeds de moeite loont. Wie eens hartelijk wil lachen, ga deze week naar Lido. In het voorprogramma wordt een zooge naamde absolute film vertoond, „Sympho- nie in blauw", die uitsluitend uit bewe gende gekleurde blokken, cirkels en stre pen bestaat, waarin de muziek zichtbaar tot uitdrukking komt. Het was een belangwekkend pogen. Uit gebreide vaderlandsche en wereld-journa len zijn het interessante toegiftje op dit zeer geslaagde menu. luxor. „JONGENS MET SMERIGE GEZICHTEN" De film van dezen naam, welke deze week in Luxor gegeven wordt, brengt heel wat voortreffelijke acteurs op het witte doek en wel in het bijzonder James Cag- ney in den rol van de gangster Reeky Sul livan en Pat O'Brien als Father Conolly, terwijl deze in de spannende geschiedenis op bijzonder goede wijze terzijde worden gestaan door Ann Sheridan Hunyphrey Bo- gart, terwijl het St. Brendan's jongenskoor aan het geheel iets imponeerends bezorgt. Het verhaal komt hierop neer, dat twee jeugdige boefjes uit de sloppen van een wereldstad, door de politie achterna wor den gezeten: een ontsnapt en één wordt gegrepen. De eerste wordt pastoor, de an dere, „die niet zoo hard kon loopen", komt in de onderwereld terecht. Later ontmoe ten zij elkaar weer. De eene probeert dan den ander van de dwalingen zijns weegs af te brengen. Doch dat lukt hem niet. De andere volhardt in den misdaad en tyran- niseert de stad, zoo ernstig, dat men zich afvraagt, wie er eigenlijk regeert: het gou vernement of de onderwereld, gepersoni fieerd in „Rocky" Sullivan. Conolly, de pastoor, stelt zich dan tot taak de misdaad te bestrijden. Hij bindt den strijd aan te gen zijn jeugdvriend, die bovendien een slechte invloed heeft op een troepje pupil len van den pastoor, die den succesvollen Rocky vereeren, zeer tegen zijn zin. De strijd wordt beslist ten gunste van den pastoor. Rockey wordt gearresteerd en tot den electrischen stoel veroordeeld. Deze film, die door Michael Curtiz waar dig werd geregisseerd vooral in het be gin is zij knap van opzet brengt den toeschouwer voor de zooveelste maal aan den zelfkant der Amerikaansche samenle ving, waar de misdaad een vruchtbare bo dem vindt in den aard der maatschappe lijke verhoudingen. Daar groeien de Dead End Kids voor galg en rad op, en daar voert de geestelijkheid onverdroten den strijd tegen de misdaad. Voor de pauze wordt de geestige film vertoond „Die ondeugende Lady X.", een comedie van verstand, onverstand en mis verstand, een waarlijk vroolijke geschie denis. Het Luxor filmnieuws geeft een goede weergave van de actualiteiten, zoowel op binnenlandsch- als buitenlandsch gebied. Trianon. JAMAICA INN. Een nieuw meesterwérk van den groo- ten Engelschen acteur Charles Laughton is „Jamaica Inn" (de Gier van de Jamaica), een film, die tot een van de meest boeiende uit den laatsten tijd gerekend kan worden. En dit in tweeërlei opzicht: èn om den in houd èn om het spel. De inhoud! „Jamaica Inn" brengt in beeld een geschiedenis uit het begin der vorige eeuw, zich afspelend te Cornwal, een plaatsje ergens aan de door rotsen omge ven Engelsche kust. Een oud gebedje uit dien tijd vroeg van God het „behoud der schipbreukelingen", moar „als ze dan toch moesten vallen, dat zulks dan geschiedde in Cornwal, waar de arme bevolking dan nog wat verdienen kon". En het geschiedde dik wijls in Cornwal, want daar leefde een troep misdadigers, die de schepen door val- R.K. MILITAIRENVEREENIGING. Vorig bedrag f 105.75 v. K. te Koudekerk a. d. Rijn 1.50 107.25 Wij hebben gisteren te vroeg gejuicht. De geheele oogst der milddadigheid be draagt slechts 1.50. Moet de directeur der R.K. Miltairenvereeniging daarnaar de be langstelling der burgers voor de militai ren, die alles hebben moeten achterlaten om misschien straks uw huis en uw hof te verdedigen, afmeten? Dat zou toch be droevend zijn. Giften worden dankbaar aanvaard dpor den directeur, den ezereerw. pastoor R. Smitz, O.F.M., R. K. Pastorie Haarlem merstraat 104; door den penningmester den heer P. J. van Kampenhout, Haarlem merstraat 125, giro 313847 en aan het bu reau „De Leidsche Courant". sche lichtbakens naar de kust lokten, waar ze strandden op de ruwe rotsen en dan kwa men de leden van de bende, die de schip breukelingen vermoordden en den inhoud der schepen als goede buit verklaarden. Het roovershol der bende was „Jamaica Inn", een kroeg tusschen de ruwe kustrot- sen verborgen. Daar kwamen de gieren te zamen om hun plannen te beramen en den buit te „verdeelen". Een jong meisje be landt in dit moordhol. Zij had haar ouders verloren en kwam uit Ierland naar hier, waar haar tante in de kroeg woonde. Zij komt na haar komst aldaar al spoedig tot de meest verrassende ontdekkingen, doch wat zij noch één der bendeleden behal ve de hoofdman-herbergier weet, is, dat de opdrachtgever niemand minder is dan een jonker, die tevens als rechter van het district de hoogste magistraat is. De herber- gier-roover is slechts het werktuig van zijn hand en van al die schelmerijen verrijkt zich de jonker natuurlijk het meest. Intusschen was bij de verzekeringsmaat schappij der schepen eenige achterdocht ge rezen over het feit, dat nimmer één der schipbreukelingen de schipbreuk overleef de en er werd een spion uitgezonden, die zich aansloot bij de bende om van hun ge heimen op de hoogte te komen. Natuurlijk loopt hij in de val en werd opgeknoopt, juist onder de kamer, waar het meisje haar eersten nacht zal gaan doorbrengen. Zij be vrijdt hem hoewel niet wetend, dat hij een dienaar der wet is keert zich later weer tegen hem, om haar tante te bescher men, om dan tot de ontdekking te komen, dat de jonker de eigenlijke rooverhoofd man is. Een prachtig opgezette en tot in de perfectie doorgevoerde intrigue en dan.... Het spel! Charles Laughton heeft reeds verschillende markante rollen uitgebeeld en zich een speler van hooge klasse getoond. Een nieuwe uitstekende creatie heeft hij in deze film weer op zijn naam gebracht. Als landgoedbezitter-jonker komt hij in een .feestpartij het eerst op het doek, impo neerend door zijn zwier en gratie, als rech ter is hij innemend goedmoedig tegenover de armeren der wereld, als hoofdman der piraten is hij onbedwingbaar duivelsch. Zijn geheele optreden is grootsch. De „Gier van Jamaica" mag inderdaad als een der beste creaties van dezen merk- waardigen karakterspeler beschouwd wor den. En naast hem staat als hoofdrol vertolkster de bevallige Maureen O'Hara en Leslie Banks. Maar daarnaast pracht-typen onder de roovers en onder de bedienden van den jonker-roover. De talrijke toeschouwers hebben met be klemmende spanning het indrukwekkende filmspel dat alleen voor volwassenen ge schikt is gevolgd. Voor de pauze gaat „Neen m'n dochter, neen!", een film, waarin een voorvechtster van vrouwen-emancipatie haar beginselen ten opzichte van haar dochter heell anders wil zien toegepast Casino 't ZIT IN DE LUCHT. George Formby, de zeer goede Engelsche komiek beheerscht voor de tweede film Casino's filmdoek. Wonderlijk is dat niet, omdat de film geestig en goed gemaakt is. Bovendien is de film door de gebeurtenis sen der laatste weken nog actueel gewor den ook en zoo is het dan ook te begrijpen, dat het theater avond aan avond is uitver kocht. Bij deze film, die wij verleden week reeds bespraken is een alleraardigste by- film gekomen, zonder pretenties, maar amusant. Het is de film „Muzikale Para de" met Francis Langford en Phil Regan ir de hoofdrollen. Voorts werken aan deze showfilm mede de beroemde band van Du ke Ellington, Karl Hoff, Eddy Duchin en A' Pierce. De film behelst de geschiedenis van den radiomanager Pete Harland, die de rela tie met een door hem naar voren gebrachte radiozangeres Monica verbreekt, omdat zij zich van een anderen zaakwaarnemer had voorzien. Hij zoekt nu alle nachtclubs, bars er. dancings af, om een andere goede zan geres te vinden en op te leiden. Dit gelukt hem in een heel kleine bar. Daar ontmoet hy Ruth Allison, die hy bij de radio intro duceert en die dank zij de goede leiding, direct een overweldigend succes heeft. Monica's roem neemt meer en meer af en z(j zint op wraak. Als zij toevallig ver neemt, dat Ruth Allison in de vrouwenge vangenis gezeten heeft, ziet zij haar kans. Ondanks alle door den manager genomen maatregelen, weet Monica aan dit feit ruchtbaarheid te geven. Het komt in de cou ranten, doch het doet niets aan Ruth Alli son's roem af. Er wordt een speciale uit zending aan haar gewijd en dan komt het happy-end. De film wordt vlot gespeeld, er komen veel goede scènes.in voor en ook voor het komische gedeelte wordt gezorgd. Alles bij elkaar een heel aardige film in een pro- 1 gramma, dat bijzonder geschikt is om alle somberheid van dezen tijd te verdrijven. Rex DE TESTPILOOT. Een meesterlijk drama van wijde allure en diepe inhoud, is deze buitengewoon spannende film. Juist nu wy in dezen tijd zoo veel van vliegmachines en de bravour- stukjes met deze toestellen lezen en hoo- ren, is deze film wel zeer actueel. Het is een film van ademlooze sensatie, maar ook met een diep gevoeld psychologisch raak spel, waarbij vooral de drie groote sterren: Clark Gable, Myra Loy en Spencer Tracy, hun kunstenaarstalent kunnen toonen. Deze film is een verheerlijking van de eindelooze blauwe lucht en van die durven de kerels, de invliegers der nieuwe toestel len, wier taak niet is, zooals nog al velen meenen, het uitvoeren van waaghalzige bravourstukjes, maar wier werk, waarvoor zij zoo vaak met him leven betalen, is, de lucht zóó veilig te maken, dat anderen er zich als in him eigen bed op ter ruste kun nen leggen. De technische vraagstukken, aan het filmen van vliegtuigen rijkelijk verbonden, zijn prachtig opgelost. Het is een van de knapste films op dit gebied. Als voorfilm draait de film „Schooier tjes", welke zich afspeelt in een van de groote steden van Amerika. Het is een wel geslaagde rolprent vol verwikkelingen en situaties. De ouders van Claude kunnen het nilet erg goed met elkaar vinden en gaan van elkaar. Claude en zijn vader komen in een der achterbuurten van de stad op ka mers te wonen. Als hij in deze buurt naar school gaat, ontmoet hij zijn beide vriend jes Sigg (Mickey Rooney) en Buck (Jackie Cooper). Dan begint een eindeloos aantal verwikkelingen en situaties, te samenge steld dan dat zy te vertellen zouden zijn. DIENSTPLICHTIGEN Nu voor de meesten, die dit jaar zullen opkomen de datum van inlijving is vastge steld op 23 October, blijkt tegelijkertijd, dat zij gelegenheid hebben de dienstplichtigen retraite te Noordwijkerhout van 13 tot 16 October mee te maken. Geeft u zoo spoedig mogelijk op bij de directie van het Retraitehuis, of bij Aal moezenier J. J Brouwer, Huygensstraat 6 den Haag (tel. 116534, Giro 92320). EEN REDDER GEHULDIGD VOOR HET FRONT DER TROEPEN. Hedenmorgen is de ziekendrager K. Koudstaal van het tiende depot-bataillon, die dezer dagen met levensgevaar een meisje uit een der Leidsche grachten had gered, en daarbij zyn bril had verloren, voor het front der troepen gehuldigd. Hij werd daarbij toegesproken door zijn com mandant, die wees op de combinatie van moed en soldaat. Namens de officieren werd hem daarbij een nieuwe bril over handigd. Agenda ST. ODO-KNAPEN. Maandag: kwart vóór zes: Jongere Aspi ranten; kwart over zes: Oudere Aspiranten. Dinsdag: 6 uur: Schola. Donderdag: 6 uur: Schola. Vrijdag: 6 uur: Crescendo- gioep. Hallo boys! !Het Octobernummer van de St. ODO-klok is vorige week verschenen. Heb je die al? Zoo niet, dan kan je deze week er nog eentje bemachtigen. En goed lezen, hoor! Lees vooral goed, wat er staat onder: Uit eigen kokerer is weer een prijs te verdienen. Wie strijkt die op? Niet allemaal tegelijk! En denken alle jongens er aan, dat ze trouw en op tijd op de repeti tie moeten komen? Het gaat nu wel een beetje ongewoor 1 ons hulp-gebouw! maar de regel blijft: iedere jongen komt trouw en op tijd! O zoo! Als je door een of andere oir standigheid verhinderd bent, dan laat je dat even weten, anders kom je op de zwar te lijst, en zulke jongens kunnen we niet gebruiken. Dus al is het nu iets verder loo pen..,. welke Hrllandsche jongen ziet er tegen op om een beetje vlugger te tippe len! O zoo! Nou jij! Dag hoor! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. PAAP. INTERPAR. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag: 9 uur Morgengebed. H. Mis met pi eek. Daarna ontbijt en recreatie 6 uur Lof waarna recreatie 7 30 Gezellen Maandag: 6.45 uur Franciscusvrienden I 8.15 uur Franciscusgezellen Dinsdag: 7.45 uur Mondorgelclub Woensdag, 7.30 uur: Opening van het Triduum Lof en preek. Donderdag: 's morgens 6.30 uur: H. Mis met toespraak 's avonds 7.30 uur Lof met preek Vrijdag: 6.30 uur H. Mis met toespraak 's avonds 7.30.uur Lof met preek Zaterdag, 6.30 uur H. Mis; 's avonds 7 uur Gelegenheid om te biechten Zondag: Aanbiddingsdag. KRUISVAART Cohort: „Aeternus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag 4 uur: Ontspanning. 5 uur: Bi bliotheek. Maandag 7.35 uur: Willibror- dus-, Bonifaciusban, Dinsdag 7.45 uur: Servatius-, Paschalisban. Donderdag 7.35 uur: Franciscus-, Tarcisiusban. Vrijdag 7.35 uur: Aspiranten. Inschry- ving nieuwe leden Zondagmiddag. Cohort: „St. Pancras". Burcht: Anna Paulownastraat. Manaandag 7 uur: Gedialogeerde H. Mis. Dinsdag 7.30 uur: Canisius-, Tar- cisius- en W. Doyleban. Woensdag 7.30 uur: Eerste Kruisvaartgroepeering. Vrijdag 7.30 ur: Lodewijk-, Servatius-, Don Bosco en Aloysiusban. Zaterdag 67 uur: afrekenen 3 ets. fonds, contribu tie. Kruisvaarders. Een goede gewoonte getrouw beginnen we in deze October- maand de bijeenkomsten weer om half acht, d.w.z. om half acht in het Lof, waar we plaats nemen bij het Maria-altaar, dus vóór, niet achter in de kerk; daarna om 8 uur ongeveer gaan de bijeenkomsten ver der in de burcht. In de agenda staat Woensdag eerste Kruisvaartgroepeering, dat is dus bestemt voor die Kruisvaarders, die daartoe behooren en die in de afge- loopen week op Dinsdagavond zijn ge weest. Als je nog niet weet op welke avond je komen moet, vraag het dan even aan de bekende adressen van de leiders. B. Cohort: „St Petrus". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 3.30 uur Missiclub Pater Da- miaan Dinsdag: 6 uur Sleutelkoor; 8 uur St. Stephanusban; 8 uur St. Aloysiusban Woensdag: 8 uur Kard. von Faulhaber- ban Donderdag: 8 uur Trommelen; Vrij dag: 6 uur Sleutelkoor. 8.15 uur Jonge Wachtleden afhalen en afrekenen. Za terdag 7 uur K. J. C. Mis 7 uur nam. Lodewijk- en Si. Franciscusban. OEGSTGEEST Zondag: Elisabethpenning Willibrordban. Dinsdag: 78.30 uur: Michaël Pro-ban. Woensdag: 2.304.30 uur: Kring. 6.45 8: Ignatiusban. 89.15: Tarcisiusban. Donderdag: 7 uur Willibrordusban. WARMOND Woensdag 7.30 uur: Mgr. Aengenent, Mi chaël- en Tarcisiusban. Zaterdag 7.30 uur: Willibrord en Jeroenban. Zondag j.l. waren er enkele jongens afwezig, die wisten zeker den weg nog niet? Denk er aan .jongens, nu hebben we geen reden meer om thuis te blyven; de werkzaamhe den zyn achter den rug. Er zijn ook jon gens, die vergeten dat het iederen eersten Zondag van de maand algemeene H. Com munie is. Nog eens doen wij een beroep op de ouders om hun medewerking. Indien er 's avonds Lof is, begint het ban- uur dadelijk daarna; anders om 7.30 uur. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph. Zondag 1 uur: inwijding en inkleeding in de kapel van de Eerw. Zusters in de Peli kaanstraat .Alle leden worden hierbij uit- genoodigd. Maandag 7 uur: feestelijke bijeenkomst van alle leden. Dinsdag 7 30 uur: H. Mis en Alg. H. Communie. Donderdag 78 uur: tooneel 8.15 uur: zang. Vrijdag 78.30 jongste groepen. Aanmelden van nieuwe leden op de club avonden. Parochie „St. Petrus". Dinsdag 8.159.30: middengroep. Woensdag 78.15: jongste groep. Zater dag 2.153.30: Mulogroep. Aanmelding nieuwe leden op de club avonden. Clubhuls Hoogewoerd 53. Laatste berichten Binnenland BEJAARD MAN AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. De zestig-jarige A. Snotselaar, afkomstig uit Ede, is gisterenavond bij het overste ken van den rijksweg door een auto gegre pen en zeer ernstig gewond. In den loop van den nacht is hij in het Juliana-zieken- huis aan de gevolgen van het ongeluk over leden. Buitenland HEVIGE SLAG OM TSJANGSJA. 30.000 Japanneezen gesneuveld? TSJOENGKING, 7 October (A.N.P.). Reeds negentien dagen wordt gevochten om Tsjangsja, waar de Japanneezen volgens Chineesche berichten de „ernstigste neder laag der laatste paar jaar hebben geleden". Volgens deze berichten zouden de Japan neezen 30.000 dooden te betreuren hebben, waarvan 6.000 op het slagveld werden ach tergelaten. Een Chineesch communiqué. In het Chineesche militaire communiqué wordt melding gemaakt van de herovering van Yingtien aan den Z.O. oever van het Toengtingmeer, terwyl andere berichten verklaren, dat Pinkkiang, een belangrijke stad van strategische beteekenis op 50 mijl ten N.O. van Tsjangsja, ook heroverd is. Chineesche militaire kringen te Tsjoeg- king beschouwen deze successen als een be wijs voor de hooge kwaliteit der nieuwe troepen welke China in de laatste paar jaar heeft geoefend en uitgerust. Drie millioen man zijn, naar gezegd wordt, gereed voor operaties aan het front. Volgens een uit Tsjoengking te Londen ontvangen officieel telegram zijn de Japan- sche troepen bij Tsjangsja 38 mijl terugge slagen. HET FRANSCHE LEGERBERICHT. PARIJS, 7 October (A.N.P.). Het leger- bericht van den ochtend van 7 October luidt: Activiteit van verkenners aan het front, met name in de streek ten Zuidwesten van Saarbruecken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Oct. Groentenveillng. Per 10u kg.: witte kool 1.203.30, roodekool 1.404.90, savoyekool 1.80—4.20, groe- nekool 2.105.60, boerenkool 23, prei 1.503.10, kroten 0.902.40, kroten, ge kookt 36, uien 1.203.60, peen 1.50 4.80, spruiten 719, druiven 1216, Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Reinier z. van A. A. v. d. Pol en J. v. d. Steen Louis Johannes z, van G. Spierenburg en H. C. de Wolf Johanna d. van P. J. de Nobel en F. v. d. Steen Petrus Wilhelmina z. van P. J. Geerlings en A. v. d. Berg Catharina Hester Maria d. van H. Chaudron en C. M. de Gunst Jaantje d. van W. M. Bregman en A. ter Veen Theodorus Johannes z. van Th. v. Essen en H. C. v. d. Boog Helena d. van J. Servaas en J. E. Kouwen- berg Joseph z. van Th. Schneider en M. E. v. d. Liet Anna Catharina Gerar- da d. van C. J. Jonk en C. de Munnik. Ondertrouwd: A. Snijders jm. 29 J. en C. v. Rijnswou jd. 24 j. D. v. Duijn jm. 26 j. en A. Weisz jd. 25 j. T. H. v. Schaik jm. 23 j. en C. J. Brasker jd. 22 j. G. Bos jm. 24 j. en J. H. Wesdyk jd. 20 J. Overleden: H. J. Rijnvis hsvr. van A. J. Hendriksen, 77 j. snijboonen 332, stokboonen 926, pronkboonen 48, stamboonen 3—24, witloof 1430, postelein 611, spina zie 718, tomaten A 4.006.40, idem B 4.00—7.20, idem C 4.00—5.60, idem CC 4.004.80; per 100 stuks: andyvie 0.401.40, komkommers 1.004.20, bloemkool 1.50—16.80, meloenen 2—14, salade 0.301.40, perziken 2.7014.80, kr.olselderie 2.003.80, per 100 bos: kro ten 0.601.20, pieterselie 3060 cent, ra dijs 0.40—1.20, selderie 0.30—1.10, bleek selderie 4.50—12 peen 1.00—4.20, en rabarber 0.801.40. Boter. Aanvoer 350 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.53 en prima boerenboter 1.501.5714 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 2 tot en met 7 October Aanvoer 270.000 stuks lange turf, prijzen 89 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Oct. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Eigenheimers, groote J 3.204.40, per 100 stuks: bloemkool I 10.30—15.90, idem II f 2.90—9.90, bos- peen 3.003.90, sla 0,500.95, andijvie 7'J75 cent. Per kist van 20 kg.: waschpeen 3060 cent, kroten 4055 cent, per 100 kg.: princesseboonen 1216, snijboonen 914, gelekool 3.003.60, groenekool 3.60—6.00, uien f 2.00—3.25. TER AAR, 6 Oct. Centrale Veiling. Spinazie 11—26 cent, andijvie 516 cent, snijboonen 0.60—2.95, princesseboonen 0.901.50, witte pronkers 3047 cent, spekboonen 3085 cent, postelein 6.40 7.10, druiven 16 cent, waschpeen 1.50 1.70, bospeen 1.00—1.60, uien f 2.00 2 50, prei f 2.70, roodekool f 3.10, savoye kool 3.10, pompoenen 816 cent, kroten 1.30, rabarber 70 cent, selderie 3060 cent, sla f 0.30—2.40, bloemkool f 1.50— 13.00. meloenen f 3.00—9.00, tomaten 2.00 —4.80. BOSKOOP, 7 Oct. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pcchtold 30 55 cent, Wendland 3052 cent, Hadley 4171 cent, Briarclif 3050 cent, Butter fly 35—55 cent, Steward 2740 cent, Ro- rslandia 3050 cent, Florex 3048 cent, Vierlanden 3045 cent, Edith Helen 30 50 cent, Aug. Noack 26 cent, Else Poulsen 15—26 cent, Gloria Mundi 1018 cent, El- ler Poulsen 1625 cent, Rosa Mundi 15 —25 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1018 cent, Queen Mary 40 cent, Chrysan- !en grootbloemig 50—100 cent, idem tros 1018 cent; Physalis Franchetti 1017 cent, Clematis Durandi 1525 cent, Cle matis Prins Hendrik 60110 cent, Clema tis Le Coultre 6080 cent, Pernettia per stuk 1520 cent. LEIDSCHENDAM, 6 Oct. Groentennvei- ling. Eng. komkommers le soort 2.80 4.10, 2e soort 1.50—2.30, gele komkom mers le soort 4.205.30, 2e soort 2.10 3.60, 3e soort 1.30—2.00, kropsla le soort 0.70—1.90, peen 1.30—2.40, bloemkool le soort 7.508.30, 2e soort 4.305.00, Tomaten midd. 2.403.50, gr. ronden 2.603.90, 2e soort f 2.102.30, bonken 2.002.30, andyvie per 100 0.401.20, spinazie per 4 kg. 4162 cent, postelein i 5.607.10, snijboonen 2.729 cent, sper- cieboonen 1417 cent, prei 2.302.80, selderie 3040 cent, bleekselderle 3.10 6.50, meloenen 47 cent, druiven 6.90 —8.50. LEIDERDORP, 6 Oct. Eierenvciling. Prijzen: kippeneieren 5.005.20 per 100 stuks, boter 6570 cent en kaas 27—34 cent pei pond; kippen 4570 cent, hanen 40 70 cent, eenden 50 cent en konijnen 0.20 —1.60 per stuk. UTRECHT, 7 Oct. Vee. Totaal aange voerd 3550 stuks vee, o.a. 950 runderen. Stieren 2630 ct. per pond, handel kalm, prijzen onveranderd; slachtkoeien 2e srt 3236 ct., idem 3e srt 2731 ct. per pond., handel kalm, prijzen vrijwel gelijk; vaar zen 140210, melkkoeien f 170260, kalfkoeien f 180270, varekoeien 130 210, handel matig, lichte daling in prijzenj 700 magere kalveren f 3565, handel ma tig, prijzen gelijk; 520 nuchtere kalveren 7—11, handel vlug, prijzen onveranderd; 400 magere varkens en schrammen f 24 42 en f 1824, 520 biggen f 1219, han del stug, lagere prijzen; 150 magere scha pen 15—24, handel redelijk, prijzen niet hooger; 310 lammeren (Texelaars) 12 17, handel vlug, iets oploopende prijzen. Zuivel. 200 K.G. boter f 1.64, 150 K.G. kaas 0.70—0.80, per K.G.; 17.000 eieren f 46, per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 4 Oct. Velling Alg. Belang in Café Hollander. Prijzen: kippen eieren 4.80—5.60 per 100 stuks, konijnen 0.55—1.00, hanen 0.75—1.05, kippen 45 65 cent per stuk, Leidsche kaas 24 cent per 100 kg., bloemkool 2.707.10, kom- kilogram.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3