OMGEVING RIJNSTREEK DINSD'G 3 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ALPHEN AAN DEN RIJN De Raad der gemeente Alphen a. d. Rijn vergaderde gisterenavond. De voorzitter, burgemeester P. A. Co- lijn, opende de vergadering, waarna de heer Van Kleef de eeden voor zyn toela ting tot raadslid aflegde. Geen propaganda voor het N.V.V. Bij de ingekomen stukken kwam o.a. ter sprake het adres van het N.V.V. om de vereeniging van werkloozen te erkennen, met afwijzend advies van B. en W. De heer Den Uyl bepleitte erkenning. Spr. achtte het standpunt van de commis sie van advies voor de steunverleening be krompen; de argumentatie van het advies is uiterst zwak. De commissie heeft het nog niet zoo ver gebracht, dat zij een zaak objectief kan beoordeelen. Spr. zou wil len weten, of deze argumentatie door B. en W. worden gedeeld, of alleen, gelijk zij schreven, de afwijzende eindconclusie. De heer Ruyssenaars merkte op, dat ook de Katholieke organisaties een weg heb ben geopend om werkloozen lid te laten worden van hun organisatie, echter op een veel eenvoudiger wijze, n.l. door reductie op de contributie. Aangezien de erkenning van de werkeloozenvereeniging zou leiden tot bizondere propaganda voor het N.V.V. stond spr. daartegenover afwijzend. Ook de heer Geerlof kon zich volkomen vereenigen met het afwijzend prae-advies. Weth. Sprey zeide, dat het niet aangaat een groep menschen, die volstrekt niet al tijd werkloos is geweest, te gaan bevoor- deelen. De commissie zag daarin een één zijdige propaganda voor het N.V.V., en daarvoor gevoelde spr. niet veel. Bij de niet-erkenning is er niemand, die er een cent slechter of beter van wordt. De voorzitter merkte nog op, dat B. en W. hun standpunt reeds vroeger bepaald hadden op eigen gronden, onafhankelijk van de commissie. Het groote bezwaar is, dat een werklooze zich schriftelijk moet verbinden, later lid te worden van het N.V.V. Ook zijn B. en W. niet enthousiast voor een vereeniging van werkloozen. De heer Den Uyl herhaalde, dat hij het standpunt der commissie niet kan bewon deren. Als het verzoek was ingediend door een confessioneelen vakbond, zou het zijn De voorzitter: afgewezen. De heer Den Uyl zou het rapport van de commissie willen laten drukken, om de geheele bevolking te laten-kennis ne men van de argumenten. De voorzitter zeide, daf dit advies is ge richt aan den Raad en niet bestemd voor het publiek. Tegen publicatie zou spr. dus bezwaar hebben. Het afwijzend prae-advies werd aange nomen. Tegen stemden de heeren Den Uyl, den Hertog en Van Kleef en mevr. Hout man. 6. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van het raadsbesluit d.d. 25 Juli 1938, betreffende het verleenen van een jaar- lijksche bijdrage in de onderhoudskosten van een aan te leggen provincialen weg van het Aarkanaal (Oostkanaalweg) naar de Utrechtsche grens. De heer Tolk gaf B. en W. in overwe ging te adviseeren bij Prov. Staten de aan sluiting van den weg tot stand te brengen tegenover de Scheve Jaagbrug, en niet ten Zuiden daarvan, gelijk thans ontwor pen. De voorzitter stelde voor een schrijven in dien geest te richten aan den Water staat, tenzij ernstige bezwaren tegen wij ziging van het plan rijzen. De heer Van 't Riet vroeg, of de weg van de Scheve Jaagbrug naar Aardam komt te vervallen. De voorzitter meent, dat die weg er wel komen zal. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake een ver zoek van G. van Leeuweil en P. J. Cap- teijn, alhier, om toekenning van een ver goeding ex artikel 13 dei* L.O. wet 1920. De heer Van Kleef achtte deze afwijzing een schromelijke onbillijkheid, niet van B. en W., doch van de wet. De kinderen zijn altijd in Alphen ter school gegaan. Een nog grooter onbillijkheid treedt trouwens aan het licht bij het volgende punt. Het voorstel werd z. h. st .aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. inzake een ver zoek van J. Buitelaar, alhier, om toeken ning van een vergoeding in de kosten van vervoer van een zijner kinderen, dat de bijzonder school voor buitengewoon lager onderwijs alhier, bezoekt. Z. h. st. aangenomen. 9. Voorstel van B. en W. inzake verkoop aan het Rijk, van perceelen grond, bestemd voor verbreeding van he gedeelte rijks weg tusschen Hazeveld en Gouwsluis. Z. h. st. aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. inzake over neming van het Rijk in eigendom, onder houd en beheer van afgesneden gedeelten rijksstraatweg. Z. h. st. aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van het woonhuis Wilhelmina- straat 14. De heer Van Kleef drong aan op meer dere publicatie, indien nogmaals een be trekking van schoonmaakster open kwam. De heer Ruyssenaars informeerde naar de benoeming van twee ambtenaren op het distributie-burea u. De voorzitter gaf een uitvoerige toelich ting. Het verbod van atletiek wedstrijden op Zondag. 12. Prae-advies van B. en W. inzake het adres van den voorzitter der Alphensche Athletiek- en Voetbalvereeniging „Al- phia", betreffende de weigering van ver gunning voor atletiekwedstrijden op Zon dag 23 Juli 1939. De heer Den Uyl erkende, dat B. en W. formeel gelijk hebben. Spr. vraagt, of de genen, die zich beroepen op de verouder de Zondagwet, alle consequenties van een strikte toepassing voor hun rekening zou den durven nemen? In handen van som migen wordt deze wet gebruikt tot veel willekeurigs. De heer den Hertog zeide, dat tusschen het prae-advies van B. en W. geen speld is te krijgen. Ook deze spr. wees erop, dat het niet mogelijk is de Zondagswet volle dig te handhaven; zoodat deze wet wel eens genegeerd moet worden. Spr. be treurde de eenzijdige richting, waarin het collegè van B. en W. is georiënteerd. Spr. hoopt, dat B. en W. wat meer rekening zullen houden met andere stroomingen. De heer Dekker, die aan de hand van de gemeentewet de beslissing van weth. Sprey volkomen in orde achtte, deed ver volgens voorlezing van het Anti-Rev. be ginselprogram ten aanzien van de Zon dagsrust. Spr. hield een betoog van ver scheidene zwaar-getypte vellen, een zeer principieele uiteenzetting, welke conclu deerde, dat B. en W. goed gehandeld had den de athletiek-wedstrijden op Zondag te verbieden. Dit beleid kwam niet voor uit kleingeestigheid, doch uit roeping om de Zondagsrust te handhaven. De heer Verdonk verklaarde ook, dat de Christ. Hist, fractie het standpunt van B. en W. kan waardeeren. De heer Ruyssenaars achtte de Zondags wet verouderd. De gemeentebesturen heb ben vrijheid de wet soepel toe te passen. Houdt een gemeentebestuur echter vast aan de orthodox-protestantsche opvatting van de Zondagsrust, dan is daartegen niets te doen. Een ruimere toepassing acht spr. in deze gemeente gewenscht in verband met de gemengde samenstelling der bevol king een soepele toepassing van de Zon dagswet, gelijk deze in de meeste gemeen ten plaats heeft. De heer Van Kleef bracht alle hulde voor het keurig prae-advies. Voor 9/10 kan spr. er met medegaan. Voor het toe kennen van schadevergoeding is inder daad geen grond aanwezig. Spr. ontkent echter, dat wethouder Sprey gerechtigd was tot zijn beslissing. Spr. gelooft, dat hier ernstig gesproken Kan worden van wets-schennis. Spr. rekent het den heer Sprey niet zoo zwaar aan; iedereen maakt fouten. Een woord van afkeuring acht spr. echter wel op zijn plaats. De voorzitter wees op deze rustige be spreking, na uitbrenging van het schrifte lijke prae-advies. De werkelijke beteeke- nis van deze aangelegenheid ligt op prin cipieel terrein; over het verzoek om scha devergoeding is geen goed woord gehoord. Wat de beslissing van wethouder Sprey betreft, deze had op tweeërlei wijze kun nen gebeuren. Er is gesproken van wets- schennis. In de Gemeentewet wordt ge sproken, dat één lid van het college een besluit kan nemen, mits tevoren de an dere leden schriftelijk zijn opgeroepen, doch niet verschenen zijn. Kunt u vergen vroeg spr. dat aan een wethouder, die met een zware operatie in een zieken huis ligt, een oproeping wordt gezonden? Dat noem ik krankzinnigheid. De burge meester heeft, wegens ziekte van een wet houder, zijn vacantie ingekrompen. Is het zoo erg, dat één week geen wethou ders-vergadering is gehouden? Spr. noemt de aanmerkingen kleintjes, kleintjes, zeer kleintjes. En de beschuldiging van wets- schennis verwerpt spr. De heer Van Kleef: B. en W. begaan geregeld wetsschennis; zooals ze daar zit ten reeds. De voorzitter: Dan zou ik maar eens in beroep gaan bij de Kroon; u weet, waar dat op uitkomt! De heer Van Kleef zegt begaan te zijn met de ziekte van wethouder Herngreen, maar men had toch een plaatsvervanger kunnen benoemen. Spr. acht het niet juist, dat de gemeente aan haar lot wordt over gelaten. Weth. Sprey heeft zijn eigen za ken en kan zich niet ten volle aan de ge meente geven. De voorzitter achtte een plaatsvervan ging voor zoo korten tijd overbodig. Spr. durft gerust te verklaren, dat het college van B. en W. van Alphen a. d. Rijn zijn taak zeer behoorlijk waarneemt. Als de kwestie van „Alphia" niet ter sprake was gekomen, zou er over de aanwezigheid van één wethouder geen woord zijn ge rept. Spr. wijst erop, dat de Gemeentewet wel degelijk een college van één persoon kent, namelijk in artikel 98. In de gege ven omstandigheden zou het beter zijn ge weest, als wethouder Sprey niets had ge daan. Als de heer Van Kleef echter erin volhardt het college van wetsschennis te betichten, zou spr. het oordeel van den raad kunnen vragen. De heer Van Kleef: Dan weet ik 't wel! De voorzitter vervolgt zijn beschouwing. Wat het principieele betreft, dat vraag stuk is betrekkelijk zoo eenvoudig. De geestelijke stroomingen vinden haar weer slag in de samenstelling van den raad en in het college van B. en W. De verschil len, die er zijn behoeven niet te worden toegespitst. We hebben er rekening mede gehouden, dat in onze gemeente een be sluit op principieele gronden genomen, nooit de voldoening der gehééle bevolking wegdraagt. Dat is ook het geval in een gemeente met een linksche of met een Ka tholieke meerderheid. Het college heeft bij de toepassing der Zondagwet de noodige soepelheid betracht. De overheid heeft echter te waken voor het behoud van het christelijk karakter van ons volksleven. Het program der R.K. Staatspartij vergt ook bevordering van de Zondags-heiliging. De Liberale Staatspartij eischt erkenning van het christelijke karakter der samen leving. Wat de plaatselijke overheid heeft te doen is: het scheppen van een sfeer, die Zondagsheiliging mogelijk maakt. Het is niet de bedoeling iedere sportbe oefening op Zondag te verbieden. Het is altijd nog beter, dat degenen, op wie de kerken geen vat hebben, hun tijd beste- HILLEGOM Zilveren jubileum Volksbond. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de afd. Hil- legom van den Ned. R.K Volksbond werd opgericht. In verband met de tijdsomstan digheden werd dit jubileum alleen kerke lijk gevierd. In de St. Martinuskerk werd te 7 uur een H. Mis opgedragen om Gods zegen over de jubileerende vereeniging af te smeeken, waaronder de leden tot de H. Tafel naderden. Een feestvergadering is tot nader order uitgesteld. KATWIJK PRINS BERNHARD HOUDT INSPECTIE. Z. K. H. Prins Bernhard bracht gister morgen in gezelschap van zijn wnd. adju dant en mejoor Mallingkrodt een bezoek aan Katwijk. Allereerst heeft Z. K. H. zich begeven naar de schietbanen en militaire bergplaatsen aan den Cantineweg om zich daarna naar Katwijk aan Zee te begeven en aan het eindpunt der Zuid-Boulevard öt schietoefeningen met mitrailleurs bij te wonen. Er was van de zijde der bevolking heel wat belangstelling. KATWIJK AAN DEN RIJN Amusement. Voor hen die het nog niet weten zij allereerst vermeld, dat de in het St. Will. College liggende militairen een tooneelafdeeling hebben gevormd, met het doel ontsapnningsavonden te organiseeren voor de militairen. Gisteravond was er voor het eerst zoo'n ontspanningsavond in het Parochiehuis. De organisator hiervan was korporaal v. d. Rest, terwijl muzikale medewerking verleenden de heer A. v. Herp uit Den Haag als violist en de heer Boulee als pianist-accordeonist. Met kapi tein Verleun van het mitrailleurskorps wa ren nog enkele officieren aanwezig. De zaal was geheel bezet. Kapitein Verleun sprak tot zijn manschappen, acteurs zoowel als auditorium, een hartelijk openingswoord waarna aan het programma werd begon nen met als inzet een klucht „De Lach- stift". Vervolgens nog eenige voordrachten afgewisseld door muzieknummers. In de pauze werd aan kapitein Verleun namens sergeants, korporaals en man schappen een schitterende bloemenmand aangeboden als dank voor hetgeen kapi tein Verleun steeds voor zijn manschappen doet. Kapt. Verleun dankte voor dit be wijs van erkentelijkheid. Spr. beloofde steeds voor zijn mannen te zullen doen wat mogelijk was en rekende dan ook weder- kcerig op hun volle plichtsbetrachting. De kapitein bracht nog woorden van dank aan pastoor Hesp, die niet aanwezig kon zijn, voor het afstaan van het Parochiehuis. Vervolgens werd het programma verder afgewerkt. Het was voor de militairen een mooie ontspanning, waarvoor zij allen èn kapitein V. èn korporaal v. d. R. met zijn tooneersten en de muzikale medewerkers hoogst dankbaar waren. De verwachtingen waren overtroffen. Voetbal. Het bericht betreffende de uitslag der gehouden voetbalwedstrijd van K. R. V. en een elftal van de militairen uit het Missiecollege behoeft rectificatie. De uitslag was n.l. 42 voor de militai ren. LEIDSCHENDAM R.K. Sportvereeniging „A.V.V." AW II speelde tegen DHL II en won met 21. Onder de kalme en keurige leiding van scheidsrechter Steenkamer ontspon zich direct een levendige strijd, waarin AVV het beste spel vertoonde, doch de spelers stonden een weinig onwennig te genover elkaar en zoo werden enkele mooie kansen om zeep gebracht. Ook DHL liet zich niet onbetuigd, doch de AW-ach- terhoede bleek voor haar taak berekend en wist telkens keurig haar terrein te zui veren, zoodat doelpunten uitbleven. AVV blijft iets in de meerderheid, doch weet, mede door het goede spel van den DHL- den aan sport dan in café's. Het wordt ech ter wat anders als wedstrijden uitgeschre ven worden, waarvoor van heinde en verre bezoekers worden bijeengebracht. Dan is er kans, dat de rustige Zondags-sfeer gron dig wordt bedorven. Het college is niet bereid aan een soepe ler toepassing van de Zondagswet mede te werken. Het verzoek wordt z. h. st. afgewezen. 13. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van de verordening gemeente-politie. Z. h. st. goedgekeurd. De heer Tolk had bezwaren. 14. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van het raadsbesluit d.d. 28 Juli 1939, tot aanvaarding van een bedrag van ƒ825 als geschenk van de burgerij voor het nieuwe raadhuis voor den aankoop van een carillon-muziek-installatie. Z. h. st. goedgekeurd. Voor het onderzoek der begrooting wer den benoemd in de le afdeeling de heeren Tolk, Deerenberg, Dekker, Verdonk en Ruyssenaars; in de 2e afdeeling de heeren Van Kleef, Geerlof, Vernooy, Gesman en den Hertog; inde 3e afdeeling de heeren Den Uyl, Van Galen, Van 't Riet, Koren, mevrouw Houtman-Van der Schee. Bij de rondvraag informeerde de héér Deerenberg, of B. en W. reeds maatrege len hadden overwogen, om te bevorderen dat opvarenden van vaartuigen in den Rijn 's zomers behoorlijk gekleed zijn. De voorzitter meende, dat de toestand nog niet van dien aard is, dat een aparte verordening in 't leven dient te worden geroepen. Als het ontkleed zijn ernstiger afmetingen gaat aannemen zullen B. en W. niet aarzelen maatregelen te nemen. Hierna gmg de Raad in geheime zitting. keeper, deze meerderheid niet in doelpun ten uit te drukken. Eindelijk weet de mid- voor bij een snellen aanval aan AVV de leiding te bezorgen. Lang hebben zij hier van echter geen plezier, want spoedig trapt bij een DHL-aanval de AVV-back, geheel onnoodig, in eigen deel (1—1). Na de thee gaat het spel meer gelijk op en blijkt al spoedig, dat enkele spelers het tempo niet kunnen volhouden, zoodat DHL meer komt opzetten, doch er ontbreekt in de voorhoede een schutter, terwijl de AVV-keeper werkelijk goed werk levert en enkele fraaie safes verricht. Bij een der AVV-aanvallen kan de DHL-back niet vol doende wegwerken en de midvoor van AW weet hiervan handig gebruik te ma ken en doelpunt voor de 2e maal (21). Ofschoon beide partijen nog kansen te over krijgen, wordt er niet meer gedoel punt en met een o.L verdiende 21 over winning voor AW fluit de scheidsrechter het einde. NOORDWIJK BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN TRAM Betrekkelijk goed afgeloopen. Hedenmorgen te ongeveer 11 uur is een motorrijder in botsing gekomen met de blauwe tram op de gevaarlijke overweg aan den H. Geestweg. Vermoedelijk door onbekendheid ter plaatse kon de motor rijder, die met matige gang reed, bij het plotseling verschijnen der tram van ach ter de huizen niet tijdig meer stoppen en met een flinke klap kwam hij tegen de tram op te botsen. De motorrijder kwam er wonderlijk goed af, doch de motor werd zeer ernstig beschadigd. Ontspanning voor militairen. De Noordwijksche Reddingsbrigade heeft het plan opgevat, om in het komende winter seizoen een achttal ontspanningsavonden voor de militairen te organiseeren. De eer ste atfond zal Vrijdag a.s. plaats hebben in Hotel Royal, waarbij de opvoering zal plaats hebben van de bekende Noordwijk sche Revue. Wij kunnen niet anders dan de plannen der N. R. B. van harte toe juichen. SASSENHEIM Noodlottige orde. Mej. H. H. aan de Zandslootkade, bezig zijnde orde in haar domein te brengen, wierp met ardere prul len ook een loonzakje in het vuur. Men begrijpt de schrik toen later bekend werd dat daarin nog een bankbiljet van 10 was verborgen. Nauwkeurig nazoeken van de asch gaf geen resultaat. ZOETERMEER Voetbal. DSO I speelde Zondagmiddag tegen Waddinxveen I. In deze eerste com petitiewedstrijd was het spel aan beiden zijden matig. Tot de rust was het een gelijk-opgaande strijd en behaalde Wad dinxveen lg oal. Na de rust pakte DSO wat beter aan en maakte spoedig gelijk 11. Uit een strafschop gaf Veelenturf aan DSO de leiding 21. Steeds was DSO nu in de meerderheid. Wel kwam Wad dinxveen zoo nu en dan even gevaarlijk opzetten, maar steeds was Dorst op zijn post. Even voor het einde maakte Veelen turf het derde doelpunt en zoo won DSO dezen eersten wedstrijd met 31. Alzoo een goed begin. Te Leiden speelde DSO II tegen LDWS II en maakte gelijk spel 44. ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIGE AANRIJDING Gistermiddag heeft op de Aarkade een ernstige aanrijding plaats gehad, waarbij de 32-jarige wielrijder H. uit Ter Aar, zoo danig letsel opliep, dat hij naar het St. Eli- sabethsgasthuis te Leiden moest worden overgebracht. De groentenhandelaar D. V. reed met zijn motor-bakfiets in de richting van de Bloemhofstraat. Toen hij een parkeerende en een rijdende auto moest passeeren, heeft V. vermoedelijk niet opgemerkt, dat ach ter de rijdende auto twee wielrijders na derden. Het gevolg was, dat H. door de mo torbakfiets werd gegrepen en in de Aar werd geslingerd. Hierbij kwam hij zoo on gelukkig terecht,, dat hij een gecompliceer de beenbreuk bekwam. Nadat H. op het droge was gebracht en dr. Hildernisse de eerste hulp had verleend, werd de getrof fene per ziekenauto uit de garage Vrees wijk naar Leiden vervoerd. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Voetbalver. V.V.B. Op de laatst ge houden vergadering bleek van den kant der „leden" van V.V.B. toch nog veel belang stelling. Het bestuur was bereid onder zekere voorwaarden van harte mee te wer ken om onze club haar voortbestaan te ver zekeren. Daar zich nu nog enkele geheel nieuwe leden hebben opgegeven, zal over de nieuwen vorm van verschijnen der ver eeniging Woensdag worden beraadslaagd, 's Avonds om acht uur wordt in café y. d. Voort nogmaals een vergadering gehouden en wij doen hier een beroep op allen, om in een zoo groot mogelijk aantal op te komen. Wij raken met zoo'n sportvereeni ging toch een katholiek belang, dat men niet mag onderschatten. Groenendijk moge hier niet ten achte blijven. Nü nog, of wel licht voor langen tijd niet meer. NIEUWKOOP Vlceschkeuringsdienst Aangezien het hoofd van den vleeschkeuringsdienst, de heer H. Karsemeyer, dierenarts te Nieuw- veen onner de wapenen is werd aanvanke lijk tot tijdelijk hoofd van den dienst be noemd de dierenarts A. Burggraaf te Bo degraven. Dezen is op zijn verzoek eervol ontslag verleend in wiens plaats thans is aangesteld de dierenarts B. van Wijk te Alphen aan den Rijn. WOERDEN Gemeenteraad. De Raad dezer ge- mente vergadert op Vrijdag 6 October des namiddags 7 uur ten stadhuize. Agenda: 1 Ingekomen stukken. 2. Bouw badhuis. 3. Lpgesverordening. 4. Verordening hondenbelasting. 5. Vernieuwing wal- muur Rijn Z.Z. 0. Voorloopige vaststel ling bedrijfsrekeningen.. 7. Huur museum. 8, Aankoop baggerschuit gemeentewer ken. 9. Ongevallenverzekering perso neel Luchtbeschermingsdienst. 10 Begroo- tings wijziging Grondbedrijf. 11. Am bachtsschool. RADIO-PROGRAMMA'S WOENSDAG 4 OCTOBER. HILVERSUM H, 301,5 M. VARA-Uitzen- ding. 10.00—10.30 v.m. VPRO. 11.00—11.30 van. en 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP 8.15 Gramofoonmu- ziek 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 11.00 Causerie „Humor in het kinderleven" 11.30 Voor de vrouw 12.00 VARA-orkest 2.0<J Voor de vrouw 2.30 Gramofoonmuziek 3.15 Voor de kinderen 5.30 VARA-or- kest 6.30 Causerie „Graphologie, middel tot menschenkennis" 7.00 VARA-Kalen- der 7.05 Felicitaties 7.10 Causerie „Versterxing onzer volkskracht" 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Herhaling SOS- Berichten 8.03 Berichten ANP, VARA- Varia 8.15 Vraag en antwoord 8.30 Het Rosia-orkest 9.00 Radiotooneel 10.00 VARA-orkest 10.40 Medische causerie 11.00 Berichten ANP 11.10 VARA-stryk- orkest 11.3012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I, 1875 cn 414,4 M. NCRV- Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepsvaart. 8.00 Eventueel berichten ANP, Schriftlezing, Meditatie. 8.15 Gramo foonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoon muziek 11.15 Viool, piano en gramofoon muziek 12.00 Berichten 12.15 Gramo foonmuziek 12.30 Damesensemble Van Eden en gramofoonmuziek (Om 12.45 Even tueel berichten ANP) 2.00 Gramofoon muziek 2.45 Christ, mondaccordeonver- eeniging „De kleine Bazuin" en gi amofoon- muziek. 3.30 Het Trio Beute-Zepparoni- Hemerik en gramofoonmuziek (3.554.00 Pauze) 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de jeugd 5.45 Gramofoonmuziek 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanva- ringsreglement 7.00 Berichten 7.15 Voor postzegelverzamelaars 7 45 Cause rie „Dierenbescherming-Christenplicht" 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-Berich- ten 8.15 Arnhemsche orkestvereeniging en soliste 8.50 Causerie „Een woord ter nagedachtenis van Wessel Gansfort op diens 450en sterfdag" 9.20 Vervolg concert 10.10 Berichten ANP, actueel halfuur 10.40 Gramofoonmuziek ca. 11.5012.00 Schriftlezing. KEULEN, 456 M. 6.20 Gramofoonmuziek 7.35 Gevarieerd concert 8.50 Omroep- Amusementssextet 10.30 Gramofoonmu ziek 11.00 Strijkkwartet 11 20 Militair orkest 12.20 Omroeporkest 2.35 Popu lair concert 3.35 Zang 4 20 Solisten- concert 5.30 Gramofoonmuziek 6.00 Volksliederenconcert 6.20 Concerten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.302.20 Gramofoonmuziek 5.20 Het strijktrio Wigy 6.45, 7.20 en 7.45 Gra mofoonmuziek 8.20 „Mittemachtstango", operette 10.3011.20 Gramofoonmuziek, 484 M.: 12.35, 1.302.20 en 5.20 Gramo foonmuziek 5.35 Vioolvoordracht 6.00, 6.35 en 7.05 Gramofoonmuziek 8.20 Uit zending voor soldaten 8.50 Het Ruhi- mann-orkest en solisten 9.15 Het Belgi sche Nationale orkest en solisten 11.00^ 11.20 Dansmuziek (gr.pl.). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. 3de Programma: 8.00 Keulen (10.20 Be richten) 10.50 Diversen 11.00 Keulen 12.20 Brussel VI. (1.20 Ber.) 2.20 Keu len (Berichten) 2.50 R. Danmark of div. 4.50 Diversen 5.20 Brussel VI. 7.00 Diversen 8.20 R. Danmark of div. 9.05 Brussel Fr. 10.20 ^cissel VI. (Berichten) 10.30 Brussel Fr. 11.20 Boedapest of div. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Engeland (Berichten) 8.30 Brussel (8.45 Berichten) 9.20 Gramofoonmuziek GRD of div. 10.35 Engeland 12.20 Brussel Fr. 1.05 Parijs Radio (Berichten) 1.30 Brussel Fr. 2.20 Engeland 2.50 Motala of div. 3.50 Engeland 5.20 Brussel Fr. 6.20 Engeland (Berichten) 6.35 Motala of div. 7.20 Engeland 7.50 Parijs Ra dio (Berichten) 8.20 Keulen (Berichten) - 8.30 Brussel Fr. 9.05 Engeland (9.20 Berichten) 9.35 Beromiinster of div. 10.20 Keulen (Berichten) 10.30 Brussel VI. 11 20 R. Danmark of div.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7