Met is nu DU gelegenheid SPORT voor U om Midza-bons te sparen DINSDAG 3 OCTOBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Omdat de politie geen jenever van hem wilde drinken. N. v. E. had te Voorschoten de boel op stelten gezet, doordat hy teveel aan Bach us had geofferd. De politie-agent v. d. Meer was ongeveer het middernach telijk uur in een café gekomen om te con- troleeren toen hij verdachte had zien staan met een glas jenever in zijn hand. Ver dachte had aan de politie-agent gevraagd of hij ook geen borrel wilde drinken maar deze had heel natuurlijk geweigerd. Toen had verdachte zich beleedigd gevoeld en had de peentjes opgeschept met als gevolg, dat hy mee moest naar het bureau. Een en ander was nog al met verzet ge gaan en een groote oploop van menschen was ontstaan. Wegens het veroorzaken van deze heibel *1.1. het verstoren van de openbare orde had verdachte zich te verantwoorden. Hij zeide absoluut niet dronken te zün geweest maar de agent verklaarde anders want verdachte had volgens hem gezegd, dat hij wel twee kan jenever had gedron ken. Hij had zijn roes in het bureau uit moeten slapen. Eisch en uitspraak werden een geldboete van 10 subs. 4 dagen. Roekeloos rijder. A. C. v. d. T. uit Den Haag had op de Noordwijksche weg te Noordwijk op een hoogst roekelooze manier gereden door dat hij met zijn auto geheel links van dezen weg had gereden. Een dame die geheel rechts op haar rijwiel reed was tegen den grond gesmakt, geworden maar verdachte was rustig doorgejakkerd. Een zekere van Steyn had nog geprobeerd om de automobi list tot stoppen te dwingen maar als hü niet op zij gesprongen was dan zou ook hij omvergereden zijn. Verdachte zeide, dat hij absoluut op dat tijdstip daar niet geweest was maar de getuigen hadden het num mer van de auto opgenomen en ontkennen dat het zijn auto geweest was kon hij niet. Verder wilde hij niet zeggen wie dan wel de auto bestuurd had. De ambtenaar achtte niettemin verdach te de verantwoordelijke persoon en eischte gezien de ernst van het feit, de dame die aangereden was was ernstig verwond en nog niet heelemaal genezen, een geldboete van 75 subs. 25 dagen. Het vonnis werd een geldboete van 25 subs. 10 dagen. LEIDSCH VERBOND VAN BEDRIJFSVOETBAL. Vorige week werd een door het voor- loopig bestuur uitgeschreven definitieve vergadering gehouden om te komen tot een Leidsche Verbond van Bedrijfsvoetbal. Het doel van dit L.V.V.B. beoogt het spelen van wedstrijden in competitieverband tusschen de verschillende bedrijfsvoetbalvereenigin- gen onderling. Zooals op deze en de vorige vergadering bleek, bestond er een dringen de behoefte aan dit nieuw opgerichte ver bond. Reeds op deze vergadering traden 7 vereenigingen toe n.l. E.A.B., V.V.Z., A.W.S., L.M.I., P. C. L., T. D., L.W.S., terwijl verder verscheidene andere vereenigingen ook haar medewerking toezegden. Besloten werd voorloopig een contribu-. tie te heffen van 2.50 per vereeniging per jaar, ingaande 1 Oct. 1939, en de compe titie zoo spoedig mogelijk te beginnen. Nadat nog verschillende andere huishou delijke punten behandeld werden, kwamen de kwesties der terreinen en scheidsrech ters enz. aan de orde. Deze werden afdoen de geregeld, terwijl voorts het dagelijksch bestuur en de competitieleiding benoemd werden. J. v. d. Horst, voorzitter, F 85 Zoeter- woude; W. Boterenbrood, secretaris, van 't Hoffstr. 30a; Broers, penningmeester, Se rin genstr. 51a. ATHLETIEK JAERVINNEN BEREIKT 76.54 METER. Tijdens een nationaal sportfeest te Viipu- ri wierp Matti Jaervinnen de speer 76.54 Meter ver. Deze verrichting bewijst wel, dat de Finsche athleet nog steeds tot fraaie prestaties op het nummer speerwerpen in staat is. BOKSEN JOE ARCHIBALD BLIJFT WERELD KAMPIOEN Te Washington heeft Joe Archibald met succes zijn titel van wereldkampioen in het vedergewicht verdedigd. Hij won van Harry Jeffra in een gevecht over vijftien ronden op punten. HET KAMPIOENSCHAP VAN DEN LEIDSCHEN DISTRICTS DAMBOND Vader en zoon, J. en Wim Huisman, behalen het kampioenschap 1ste en 2de klas van den L. D. D. B. Een wel zeer weinig voorkomend geval, dat vader en zoon bij een dam wedstrijd in 2 verschillende klassen kampioen worden. Na een spannenden wedstrijd werd Wim Huisman kampioen der 1ste klas en zijn vader J. Huisman kampioen der 2de klas. Deze wedstrijd om het „districts-kam- pioenschap" wordt jaarlijks door den L. D. D. B. georganiseerd. Hieraan nemen de sterkste spelers uit de diverse damvereeni- gingen van Leiden en omliggende gemeen ten deel. Gezien de sterke bezetting in de zen wedstrijd is het een heele eer en pres tatie als no. 1 aan te komen. Aan Wim Huisman is dit niettemin ge lukt. Met 12 punten uit 7 partijen wist hij op overtuigende wijze als no. 1 aan te ko men en daarmede het kampioenschap 1ste klas van het Leidsche district te veroveren. Wim, die dit jaar ook kampioen van Leiden is geworden, komt nu door deze overwin ning in de gelegenheid om den „meester titel" te spelen. Hieraan wordt alleen door de sterkste spelers van Nederland meege daan. J. Huisman, die dit jaar voor den eer sten keer in de districtswedstrijden mede- speelde, kan op een zeer goeden wedstrijd terugzien. Op het goede voorbeeld van zijn zoon volgende verloor hij geen enkele par tij en behaalde met 6 punten uit 4 partijen op prachtige wijze het districtskampioen schap 2de klasse. De 2de plaats in de 1ste klas wordt ge deeld door S. Laterveer van D. C. L. en A. ter Haar van L. D. V. Beide spelers gaven elkaar niets toe. Met wat meer geuk is Ter Haar een ernstige candidaat voor de 1ste plaats. Opmerkelijk is het, dat Laterveer geen een remise maakte. Indien deze dammer meer wedstrijd-routine heeft, wordt hij een der sterkste spelers van Leiden. No. 4 W. F. Olivier van D .C. L. viel in dezen wedstrijd niet op. Wü zijn het veel beter van hem gewend. Waarschijnlijk was hy te onvoorbereid. No. 5 J. G. Snel uit Katwijk die voor het eerst in een dergelijken wedstrijd uit kwam, mag met het behaalde resutaat niet WIM HUISMAN, kampioen der 1ste klasse ontevreden zün. Met wat meer oefening wordt hü een geducht tegenstander. No. 6 J. v. d. Hulst uit Wassenaar, die het vorige jaar op de 2de plaats aankwam, is erg tegengevallen. Hij was geheel uit vorm. Met 4 verloren partüen heeft hij het er slecht afgebracht. No. 7. J. v. Sandijk uit Leiderdorp, die voor een andere speler van L. D. C. inviel, mist nog alle wedstrijd-routine. Door zün partij -tegen Wim Huisman, die remise werd, leverde hü het bewüs, dat men toch rekening met hem dient te houden. No. 8 IJ. de Jong uit Sassenheim speelde ver beneden zijn kunnen. Met 6 verloren partüen bracht hü het er slecht af. In de 2e klasse kwamen W. Heemskerk van L. D. V. en A. de Bezemer van W. W. D. met 5 punten uit 4 partijen op de 2de plaats. Heemskerk valt vooral op door zün agressief spel. In de toekomst verwachten wü nog veel van dezen jeugdigen speler. De nog niet zoo lang bestaande damver- eeniging W. W. D., waarvan de Bezemer lid is, mag trots zijn op de prestatie van dezen dammer, die o.i tot nog beter in staat is. Kampioen in de 3de klas werd B. Breg- man van W. D. G., na een beslissings-wed- strüd met W. v. d. Reüden uit W. W. D. Bei de speelrs geven behoorlijk partü en wü zien hen daarom gaarne het volgend jaar in een hoogere kas uitkomen. De wedstrijd had onder leiding van den seer, van L. D. V., den heer v. d. Lelie, een vlot en regelmatig verloop. 0 12 1 10 2 10 Hier volgt de totale uitslag. Ie klasse: 1 Wim Huisman 7 5 2 A. ter Haar 7 4 3 S. Laterveer 7 5 4 W. F. Olivier 7 3 5 J G. Snel 7 3 6 J. v. d. Hulst 7 2 7 J. v Sandy'k 7 1 8 IJ. de Jong 7 l 2de klasse: 1 J. Huisman 4 2 2 W. Heemskerk 4 2 3 A. de Bezemer 4 2 4 W F. Slieker 4 1 5 J. de Vink 4 0 3de klasse: 1 B. Bregman 3 2 10 5 2 W. v. d Rey'den 3 1113 3 A. de Lange 2 0 0 2 0 SCHAKEN DE MATCH EUWELANDAU OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND De eerste partij remise De eerste partij van de match Euwe— Landau om het kampioenschap van Neder land, welke Zaterdagavond te Rotterdam werd afgebroken, werd gisteravond voort gezet in het clublokaal van de A. S. C. te Amsterdam. Na 53 zetten eindigde de partij in remi se, zoodat de stand luidt: Euwe V/2 p., Lan- dan y2 p. De derde partij wordt Woensdagavond a.s. te Amsterdam gespeed. Dr. Euwe koos een gewaagde voortzet ting, waardoor Landau met zün twee ver bonden vrijpionnen kansen kreeg. Het dame-eindspel, dat vastgeloopen was, be gon spannend te worden en deze spanning werd nog vergroot toen Euwe remise door eeuwig schaak vermeed. Landau liet ver volgens zün centrumpionneri oprukken, terwijl zwart zijn vrüen a-pion naar voren bracht. Het kwam er nu maar op aan wie het eerst het promotieveld zou kunnen be reiken. Dr. Euwe, die al zün tijd gebruikte, koos voortdurend de beste voortzettingen, zoodat de illusie van Landau tü'dig een tweede dame te halen, niet in vervulling ging. Na 58 zetten werd tot remise beslo ten. Denk eens aan hoeveel artikelen U noodig heeft voor den a.s. winter. Koop alles in Mitlza-zaken. In Midza-zaken ziet men U gaarne als klant en U krijgt steeds ongevraagd de waardevolle Midza-bons Prijswinnaars Ie Serie f. 1.00 lste prijs i. 25. Mevr. F., Da Cost astraat, Leiden. 2de prijs f. 20. Mevr. T., Oosterdwarsstraat, Leiden. 3de prijs f. 17.50 Mevr. S. S., Burg. Visserpark, Alphen 4de prijs f. 15. Mevr. J. V., Rijnsburgerweg, Leiden. 5de prijs f. 12.50 Mevr. A. R., Hooge Rijndijk, Zoeterw. Gde prijs f. 10. Mevr. R. 't H., Hooge Ryndijk, Zoeterw. 7de prijs i. 7.50 Mevr. L. P. H., Trompstraat, Leiden. 8e t. e. m. 12e prijs i. 6. Mevr. K., Leidscheweg, Voorsohoten. Mevr. Wed. G. K., 6e Groenest„ Leiden. Mevr. A. v. V. B., W. Rozenstr., Leiden. Mevr. D., de Genestetstraat, Leiden. Mevr. J. C. v. d. V., Heerenw., Warmond. 13e t. e. m. 15e prijs i 5. Mevr. A v. d. V., Morschweg, Leiden. Mevr. C. B. de G., H. Rijndijk, Leiden. Mevr. J. K., Romeinenstraat, Katwijk. 16e t. e. m. 25e prijs f. 4.50 Mevr. C. de W., Da Costastraat, Leiden. Mevr. J. J., Dorpstraat, Zoeterwoude. Mevr. J. W. K., Kaasmarkt, Leiden. Mevr. Chr. L. G., Utr. Veer, Leiden. Mevr. M. v. H., Langegracht, Leiden. Mevr. L C. S., v. d. V. Boum.weg, Leiderd. Mevr. T. V., Haarlemmerstraat, Leiden. Mevr. L M., Rijn- en Schiekade, Leiden. Mevr. A. Z., Anna Paulownastr., Leiden. Mevr. L. A., Roodenburgerstr., Leiden. 26e t. e. m. 31e prijs i. 4. Mevr. M. O., Kooipark, Leiden. Mevr. P., Paul Krugerstr., Wassenaar. Mevr. D. J. H., Steenstraat, Leiden. Mevr. J. M. v. D., Munnikenstr, Leiden. Mevr. A v. d. Z., Groenedijk, Hazersw. Mevr. B., Nieuwe Ryn, Leiden. 32e t. e. m. 44e prijs f. 3.50 Mevr. A. E. G., Kam. Onneslaan, Leiden. Mevr. W. J. B., Koninginnelaan, Leiden. Mevr. D. A. v. V., Kerkehout, Wassenaar. Mevr. M. R. O., HoogL Kerkgr, Lelden. Mevr. J. R., Stationsweg, Leiden. Mevr. T. v. R., H. Schouw, Voorschoten. Mevr. C., Nieuwe Rijn» Leiden. Mevr. W. H., v. d. Helmstraat, Leiden. Mevr. J. T., Oosterdwarsstraat, Leiden. Mevr. A. H., Oude Duinweg, Voorhout. Mevr. J. M., Coornhertstraat, Leiden. Mevr. P. v. T., Hoofdweg, Abbenes. Mevr. C. J. L., Pelikaanstraat, Leiden. 45e t. e. m. 69e prijs f. 3. Mevr. C. V., Da Costastraat, Leiden. Mevr. J. S. M. de N., Morschweg, Leiden. Mevr. A P. Munnikenstraat, Leiden. Mevr. T. v. B., v. 't Hoffstraat, Leiden. Mevr. A. C. v. d. B., Grevenstr., Leiden. Mevr. P. L., Koninginnehof, Leiden. Mevr. G. M. S. v. H., De Sitterl., Leiden. Mevr. M. v. D., Dozystraat, Leiden. Mevr. J. M., Rijnzichtweg, Oegstgeest. Mevr. C. v. Z., Spoorstr., Roelofarendsv. Mevr. W. S., Transvaalhof, Leiden. Mevr. P. L., Langestraat, Leiden. Mevr. A. M. D. v. L., Hugo de Vriesstraat. Mevr. A. S., Nieuwe Rü'n, Leiden. Mevr. T. C., Soestdijkschekade, Den Haag Mevr. C. P. v. S., Oude Vest, Leiden. Mevr. M. L., Zijlsingel, Leiden. Mevr. A. O., Stompw.w., Leidschendam. Mevr. A. P. M., Miening, Zoeterwoude. Mevr. A. B.. Heerensteeg, Leiden. Mevr. S. A., Dorpstraat, Oude Wetering. Mevr. E. v. S. R., Brouwerstr., Rijnsburg. Mevr. P., Hansenstraat, Leiden. Mevr. v. d. S., Vischmarkt, Leiden. Mevr. H.. v. d. Z., Amaliastraat, Leiden. 70e t. e. m. 115e prijs f. 2.50 Mevr. J. S., Ververstraat, Leiden. I Mevr. J. S., Wald. Pyrmontstr., Leiden. Mevr. J. C. H., Breestraat, Leiden. I Mevr. L. v. L., Pioenstraat, Leiden. Mevr. M. J. v. B. B. H„ Sumatrastraat. Mevr. K., Oude Singel, Leiden. Mevr. P., Rhijngeesterstraatweg, Oegstg. Mevr. V., Bankastraat, Leiden. Mevr. B., Doezastraat, Leiden. Mevr. A H., Ververshof, Leiden. Mevr. H. de J., Plantage, Leiden. Mevr. W. K., v. d. V. Boumanw., Leiderd. Mevr. L. K., Lombokstraat, Leiden. Mevr. S., Haarlemmerstraat, Leiden. Mevr. J. C., Prinsenstraat, Leiden. Mevr. M. v. d. G., Parkstraat, Leiden. Mevr. M. G., Zuidsingel, Leiden. Mevr. D. J. K., Oosterdwarsstr., Leiden. Mevr. T. H. V., Hooge Rijndük, Leiden. Mevr. S. J. B., Narmstraat, Leiden. Mevr. H. S„ De Geneste tstr a at, Leiden. Mevr. Th. M., Lagewaard, Leiden. Mevr. P. K. v. d. B., Apoth.dijk, Leiden. Mevr. de L., Pasteurstraat, Leiden. Mevr. R. P., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. J. P., Pesthuislaan, Leiden. Mevr. C. A D., Rijpwetering. Mevr. L., Anna Paulownastraat, Leiden. Mevr. de G., Oude Vest, Leiden. Mevr. D., Langebrdg, Leiden. Mevr. B. B„ Zoeterw. Singel, Leiden. Mevr. C. S. V., Plantsoen, Leiden. Mevr. H. A., Kerkstraat, NoordwJiout. Mevr. J. K., Oude Rijn, Leiden. Mevr. M. v. E., Broekweg, Valkenburg. Mevr. N. v. B., Wasstraat, Leiden. Mevr. H. C., Oude Vest, Leiden. Mevr. P. O., v. d. V. Boumanw., Leiderd. Mevr. H. H., N. Barnhoornweg, Noordwijk Mevr. J. C. J., P. J. Blokstraat, Leiden. Mevr. P. J. N., Oude Singel, Leiden. Mevr. W. A. H. v. R., Meezenstr., Leiden. Mevr. C. B., Oosterstraat, Leiden. Mevr. E. H., Waardgracht, Leiden. Mevr. J. J. v. P„ SumatrastT., Leiden. Mevr. H. de L., Moleneind, Rijnsburg. 116e t. e. m. 130e prijs f. 2. Mevr. Chr. P., Mare, Leiden. Mevr. E. v. d. S., Kijfgracht, Leiden. Mevr. D. J. v. K., Mauritsstraat, Leiden. Mevr. W. v. H., Oude Vest, Leiden. Mevr. H. B. P., Ie Binnenvestgr., Leiden. Mevr. A J. H., v. d. Waalsstraat, Leiden. Mevr. N. S., Koninginnelaan, Leiden. Mevr. C. S., Anna v. Saksenstr„ Leiden. Mevr. J. v. d. B., Rijnsburgerweg, Leiden. Mevr. L., Heerenstraat, Leiden. Mevr. N. v. D., Kaasmarkt, Leiden. Mevr. A T., Hooigracht, Leiden. Mevr. P. J. R., Pr. Wilhelminastr., Leiden Mevr. H. F. v. d. E., Anna v. Saksenstr. Mevr. A. S., De Genestetstraat, Leiden. Prijswinnaars 2e Serie i. 0.50 le prijs f. 3.50 Mevr. D., De Ridderstraat, Leiden. 2de prijs f. 3. Mevr. L., Witte Singel, Leiden. 3de prijs f. 2.50 Mevr. W. A H. v. R., Meezenstraat. 4e Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. Mevr. t. e. m. 14e prijs f. 2. T. v. B., v. *t Hofstraat, Leiden. M. R. O., HoogL Kerkgr., Leiden. J. v. B., Wald. Pyrmontstr., Leiden. A. v. d. K., Haarlemmerstr., Leiden A. S., Nieuwe Rün, Leiden. J. K., Zoeterw. Singel, Leiden. A. M., Haarlemmerstraat, Leiden. S. E. C. S„ Oude Rü'n, Leiden. S. S. B., Lombokstraat, Leiden. L. C. S., v.d. V. Boum.weg, Leiderd. C., Haarlemmerstraat, Leiden. 15e t. e. m. 21e prijs f. 1. Mevr. J. T., Oosterdwarsstraat, Leiden. Mevr. J. Z., Heerengracht, Leiden. Mevr. v. d. B., Mare, Leiden. Mevr. T. v. R., H. Schouw, Voorschoten. Mevr. M. L., Zylsingel, Leiden. Mevr. J. V., Alexanderstraat, Lelden. Mevr. N. D., Waardstraat, Leiden. Prijswinnaars 3e Serie i. 0.25 lste prijs f. 4. Mevr. A. H., Ververshof, Leiden. 2de prijs f.3.50 Mevr. A. H. A, Schelpenkade, Leiden. 3de prijs 1.3. Mevr. A. S., Nieuwe Rijn, Leiden. 4de prijs f. 2.50 Mevr. L., Witte Singel, Leiden. 5e t. e. m. 7e prijs f. 2. Mevr. A. v. d. K., Haarlemmerstr., Leiden Mevr. M. R. O., Hoogl. Kerkgr., Leiden. Mevr. Ph. F., Warmonderweg, Oegstgeest. 8e t. e. m. 49e prijs f. 1. Mevr. A. M., Haarlemmerstraat, Leiden. Mevr. A. E. G., Kam. Onneslaan, Leiden. Mevr. v. H„ Mare, Leiden. Mevr. v. H., Oude Rün, Leiden. MevT. Wed. C. P., Oranjegracht, Leiden. Mevr. P. M., Munnikenstraat, Leiden. Mevr. J. T., Oosterdwarsstraat, Leiden. Mevr. C., Uiterstegracht, Leiden. Mevr. Wed. G. K„ 6e Groenest., Leiden. Mevr. S„ Tasmanstraat, Leiden. Mevr. Ph. M., Wasstraat, Leiden. Mevr. J. L., Trompstraat, Leiden. Mevr. J. D., P. de la Courtstraat, Leiden. Mevr. C. C., Mauritsstraat, Leiden. Mevr. de Wed. C., Haarl-straat, Leiden. Mevr. S. J. v. M., Oranjeboomstr., Leiden Mevr. W. J. B. Jr., Koninginnel., Leiden. Mevr. v. d. L., 2e Gortestraat, Leiden. Mevr. D. Z., Warmonderstraat, Leiden. Mevr. G., Nieuwe Beestenmarkt, Leiden. Mevr. T. H. V., Hooge Rijndijk, Leiden. Mevr. J. v. B., Heerensingel, Leiden. Mevr. L. B., Haagweg, Leiden. Mevr. A S., Hooigracht, Leiden. Mevr. D. L., Oude Rijn, Leiden. Mevr. E. E., Zijlsingel, Leiden. Mevr. de N., Nieuwe Rijn, Leiden. Mevr. G. v. K., Aalmarkt, Leiden. Mevr. P. de B., Aloëlaan, Leiden. Mevr. S. v. d. S., Kijfgracht, Leiden. Mevr. J. M.. 4e Binnenvestgr., Leiden. Mevr. J. J. K., Kaiserstraat, Leiden. Mevr. M. W. J., Leliestraat, Leiden. Mevr. Wed. J. T., Hoogl. Kerkgr., Leiden. Mevr. N. S., Koninginnelaan, Leiden. Mevr. P. H., Hugo de Vriesstraat, Leiden. Mevr. M. L., Zijlsingel, Leiden. Mevr. G. D.. H. Morschweg, Oegstgeest. Mevr. G. B., Haarl.straat, Leiden. Mevr. Wed. C. K., Morschweg, Leiden. Mevr. J. C. J., P. J. Blokstraat, Leiden. Mevr. A. v. d. V., Morschweg, Leiden. SPAAR MIDZA-BONS EN IJ WORDT ZEKER PRIJSWINNAAR

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10