RECHTZAKEN BIOSCOPEN TE LEIDEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDSTER DOOR AUTO DOODELIJK VERWOND Haar zoontje op den bagagedrager kreeg geen letsel Om ongeveer 5 uur gistermiddag is een zeer ernstig ongeluk gebeurd op den Klei weg te Overschie. Mevrouw J. K.B. uit Vlaardinger-Ambacht reed, met haar zoon tje op den bagagedrager, per fiets van Hil- legersberg naar Overschie. Zij werd gepasseerd door een auto uit Hillegersberg, welke echter kort daarna moest stoppen om een tegenligger te laten passeeren. Deze tegenligger, een vracht auto, bestuurd door J. N. uit Overschie, werd door mevrouw K. niet opgemerkt. Zy reed aan de linkerzijde langs de personen auto, welke haar juist was gepasseerd. De bestuurder van de naderende vrachtauto kon, ondanks hevig remmen, een botsing niet meer voorkomen. Mevrouw K. werd gegrepen en over den weg geslingerd. In stervenden toestand is zij naar het Ge meentelijk Ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam overgebracht, waar zij later is overleden. Haar zoontje, dat geen letsel kreeg, werd voorloopig bij bewoners van den Kleiweg ondergebracht MOTORRIJDER B!J BOTSING MET AUTO GEDOOD Op den rijksweg Roermond-Maastricht is vanmorgen een doodelijk ongeluk gebeurd. Tegen kwart over acht reed de ongeveer 25jarige motorrijder A. v. d, Z. uit Roer mond onder de gemeente Maastricht tegen een hem tegemoet komende personenauto uit Maastricht. De botsing, vermoedelijk veroorzaakt door den zwaren mist welke het zicht be lemmerde, was zoo hevig, dat het stuur van het motorrijwiel den ongelukkige in het lichaam drong. Met zijn hoofd sloeg hij tegen de auto te pletter. Van der Z. was vrijwel op slag dood. AAN ZIJN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De 25-jarige militair Ch. V. die giste ren op de Carel van Bylandtlaan te Den Haag, van een vrachtauto is geslingerd en met een schedelbasisfractuur nbar Jiet zie kenhuis aan den Zuidwal is vervoerd, is hedennacht aan zijn bekomen verwondin gen overleden. JONGETJE VERDRONKEN. Het vierjarig zoontje van den kapitein W. Sloots, die met zijn Nederlandsch motor schip in de haven van Kopenhagen ligt is van boord gevallen en verdronken. GEHEIMZINNIGE BRAND TE BAARN Villa na ontploffing afgebrand In den afgeloopen nacht, omstreeks 2 uur, hoorde de dienstdoende stationschef van het station Baarn een.hevigen knal en kort daarop zag hij dat de villa, staande aan de Spoorweglaan no. 8, brandde. De knal was zoo hevig, dat deze tot ver in den omtrek hoorbaar was. Onmiddellijk rukte de brandweer uit om het vuur te bluss .hen, doch zij kon niet verhinderen, dat de villa, welke eigendom is van mevrouw Meinders- ma uit Den Haag, geheel afbrandde. Sir.ds korten tijd was de villa in gebruik bij een familie, die een gedeelte daarvan als show room had ingericht. Men kon niet te weten komen, wie deze familie was, daar het soms gebeurde, dat er dagen lang niemand in de villa aanwezig was. Ook de naaste buren wisten niet wie de eigenlijke bewo ners waren. Volgens de brandweer-autoriteiten moet de brand aan gasontploffing te wijten zijn, evenwel gelooft men, omdat de knal zoo hevig was, dat men ook met een dynamiet- ontploffing te doeft kan hebben. Ruiten en vensters werden tot op verren afstand weg geslingerd. Bij het blusschingswerk ver leenden militairen, die in een nabij gelegen villa gebivakeerd lagen, assistentie. De burgemeester van Baarn alsmede de com missaris van politie waren tijdens de blus- sching aanwezig. EEN STOUTMOEDIGE RIJNTOCHT Drie sleepbooten dreven met de Neder- landsche vlag in top tusschen de vijandelijke linies door De wijze, waarop een drietal Rotterdam- sche eigenaren van Rijnschepen er in ge slaagd is hun bezit veilig uit de oorlogs zone te halen, mag zeker gelden als een kenmerkend staaltje van Hollandsche stout moedigheid, aldus vermeldt de „Msb.". Bij het uitbreken van de vijandelijkhe den tusschen Duitschland en Frankrijk la gen, evenals vele andere, ook hun Rynsche- pen geladen in de tegenover Straatsburg gelegen Duitsche Rijnhaven Kehl. Om voor deze schepen een veiligen uit tocht te verkrijgen, moest zoowel van Fran- sche als Duitsche zijde hiertoe eene bewil liging verleend worden. De onderhandelingen hierover door ons departement van Buitenlandsche Zaken gevoerd vlotten niet erg. Duitschland stond het vertrek wel toe, doch van Fransche zij de bleef de toezegging uit, dat het trans port ongehinderd over het gedeelte Rijn, dat aan Frankrijk grenst, kon geschieden. Zoolang deze toezegging uitbleef, zou het natuurlijk uitermate riskant zijn, om met schepen dit gedeelte van den Rjjn te beva ren Men stelde zich immers gedurende het geheele traject bloot aan beschieting vanaf de oevers. Door dit gevaar lieten de drie Rotterdam mers zich niet weerhouden. Zij trokken ge zamenlijk naar Kehl en troffen daar hun schepen, gelost en zonder bemanning aan boord, in de haven aan. Toen zij van de Duitsche regeering toestemming hadden gekregen om geheel voor eigen risico het hachelijk avontuur te wagen, begonnen zij eerst hun schepen op zeer duidelijke wijze te voorzien van de kenteekenen, dat het Nederlandsche Rijnschepen waren De Ne- derlandsche vlag ging in top om van verre reeds de nationaliteit kenbaar te maken. Dit was evenwel niet de eenige moei lijkheid, welke overwonnen moest worden. Want zij stonden eveneens voor het pro bleem, hoe deze sleepschepen, welke door sleepbooten moeten worden getrokken, nu Rijnafwaarts te krijgen zonder assistentie van sleepbooten. Zij vormden van de drie Rijnschepen een drijvend geheel. De grootste der drie sche pen werd achterste voren tusschen dc twee andere bevestigd. Zoodoende kreeg men een soort van drijvend vlot, met van boven een, en van achteren twee roeren. Elk der drie plaatste zich nu aan een der roeren en zoo ging het vreemdsoortig trans port stroomafwaarts. Woensdagmorgen werd van K"hl ver trokken en Vrijdag kwam men aan in Mannheim, alwaar men weer in een uitslui tend Duitsche haven was en de vreemde reis kon worden beëindigd. Tijdens het tweedaagsch transport had en geregeld Fransche of Duitsche vlieg tuigen boven zich, die zich gelukkig vai een aanval onthielden. Ook op hel lek was trouwens een groote Hollandsche vlag uit gespreid. Bovendien trok men steeds van de eene naar de andere haven, J'n zoo tel kens telefonisch de boodschap door te ge ven, dat men op komst was. Deze waar schuwingen hebben schijnbaar wel gehol pen. De drie die op deze even stoutmoedige als origlneele wijze hun Riinschepen in vei ligheid hebben gebracht ziin de h :eren H Wouters (schip „Henri"), Ziilmans (schip „Fxito") en K. Adriaansen (schip „Zelo"). Eenmaal in veiligheid hebben zij de ge legenheid aangegrepen om aanstonds weer vracht voor hun schepen aan te nemen, na dat de schippers telefonisch uit Holland waren ontboden om weer aan boord te ko men. Misschien dat voor de overige 17 Rijn schepen, welke daar nog liggen, de weg nu is aangewezen! JONGEMAN LICHTTE ZIJN VERLOOFDE OP. De recherche van het bureau Marnlx- straat te Amsterdam heeft gisteravond een 27-jarigen Amsterdamschen kantoorbedien de gearresteerd, verdacht van oplichting van het meisje, waarmede hij reeds gerui- men tijd verloofd was. Onder allerlei voor wendselen wist hij haar geld afhandig te maken, dat hij zoogenaamd te Jeen kreeg. Zoo had hij aldus vertelde hij haar borg gestaan voor iemand. Deze had zijn schuld niet betaald, zoodat hij aangespro ken werd om deze vordering te voldoen, waardoor hij in groote moeilijkheden kwam. Het meisje hielp hem aan het gevraagde 'bedrag. Korten tijd later kwam hij weer met een nieuw verhaal. Hij zou schuld heb ben bij zijn kostjuffrouw, een schuld, die dringend voldaan moest worden; ook nu hielp zijn meisje, maar zijn fantasie op dit gebied was echter nog niet uitgeput. Een paar weken later dischte hij eer. verhaal op over een zielige oude tante, die bij zijn ouders thuis woonde en die op haar ouden dag dringend in het ziekenhuis moest wor den geopereerd. Weer wist hij f 50 los te krijgen, zoodat het totaal bedrag van zijn „leeningen" tot f 325 was opgeloopen. Tenslotte merkte het meisje, dat hij het geld, dat hij onder verschillende voorwend sels had weten los te krijgen, o.a. met an dere vrouwen opmaakte. De man is in het politiebureau opgesloten en heeft reeds een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Binnenkort zal hy voor den offi cier van justitie worden geleid. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Dinsdag 3, Woensdag 4, Vrijdag 6 en Zaterdag 7 October van 9 tot 17 uur, wegens schietoefeningen met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd dat het strand eerst weder toegankelijk is, nadat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. DOODELIJK VERKEERSONGELUK ONDER BORNE. Wederom vier maanden geëischt» In den laten avond van Zondag 16 Oc tober 1938 had op den provincialen weg Delden-Borne een ernstig verkeersongeluk plaats, waarby een wielrijder om het le ven kwam. Deze wielrijder, zekere Arentsen uit Borne, was op weg naar huis, na den avond in gezelschap van zijn verloofde te hebben doorgebracht, waarvan hij even voordat het ongeluk gebeurde afscheid had genomen. Hij werd door een auto aan gereden en bekwam zoodanige verwondin gen, dat hij spoedig overleed. Na de aan rijding reed de auto tegen een boom. De bestuurder, de fabrikantszoon Egbert ten C uit Almeloo, die verschillende ernstige verwondingen had opgeloopen, vond men bewusteloos achter het sturrad. Hij werd naar het ziekenhuis te Almelco overge bracht en herstelde. Het onderzoek bracht aan het licht, dat ten C. dien dag bij een andere bekende Twentsche familie op bezoek was geweest en daar flink geborreld had. Later op den avond is ten C. met •zijn gezelschap in een hotel beland, waar cocktails werden ge dronken en gedineerd. Wegens het veroorzaken van dood door schuld had ten C. zich voor de Almeloo- sche rechtbank te verantwoorden, die hem veroordeelde tot vier maanden gevanke- nisstraf met 1 jaar ontzegging van het rij bewijs. De automobilist kwam van dit vonnis in hooger beroep. Donderdag werd deze zaak, die in Almeloo niet onbesproken is gebleven, door het Arnhemsche Gerechts hof behandeld. Als eerste getuige werd gehoord mej. B. J. V., die met het slachtoffer verloofo is geweest. Zij vertelde hoe zij samen den avond hadden doorgebracht en dat haar verloofde omstreeks elf uur huiswaarts keerde. Pres.: Had uw verloofde drank op? Get.: In den vooravond heeft hij een glas bier gedronken. Getuige vertelde dat haar omgekomen verloofde een goed fietser was. De ver lichting van het rijwiel was dan ook keu rig in orde en op den avond van het nood lottig ongeluk had zij meermalen kunnen zien, dat het voor- en achterlicht goed brandde. Een inwoner van Ambt-Delden, G. A. V., vervolgens gehoord, verklaarde op den avond van het droevig gebeuren eveneens op den weg te hebben gefietst. Getuige zag plotseling een lichtpunt van den weg verdwijnen en hoorde tegelijkertijd een harden klap. Eenige honderden meters verder vond getuige den wielrijder, die niet meer leefde. Ep>n aantal meters verder lag de fiets, geheel vernield, op den weg, terwijl aan de overzijde van den weg door get. een auto werd aangetroffen, die tegen een boom was gereden. De bestuurder, die achter het stuurrad zat, gaf geen ant woord op vragen die get. hem stelde. Na dat get. het lichaam van het slachtoffer van het rijwielpad had afgelegd is hU naar de dichtstbijzijnde woning gegaan om hulp te halen. Pres.: Toen u in den auto keek, rook u toen een dranklucht? Get.: Nee, maar ik heb daarop niet spe ciaal gelet. Het ging mij om het leven van den ernstig gewonden bestuurder te red den. Ook de gemeenteveldwachter van Stad- Delden, die vervolgens werd gehoord, heeft geen dranklucht waargenomen. De rechercheur A. Koot uit Almelo, die een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld, als deskundige gehoord, verklaarde, dat het ongeluk te wijten is aan het roeke loos harde rijden van verdachte, In den auto vond getuige scherven, die te zamen het glaasje vormden van het rijwielach- lerlichtje. In ae kap trof getuige hoofdha ren van het slachtoffer aan. Hieruit heeft get. de conclusie getrokken, dat het slacht offer op de motorkap terecht is gekomen en met het hoofd door de voorruit is ge slingerd. De door getuige opgenomen spo ren toonen aan, dat de auto zig-zag over den weg heeft geslingerd. HOOFDFILMS INHOUD Midnight (Claudet- Colbert, Don Amjche). Bulldog Drummond (John Howard, Hea then Angel). 't Zit in de lucht. (George Formby). Het Kuis van myste rie (Leslie Fenton, Muriel Eve z). Drie gewiekste Schatjes worden groot. (Deanne Dur- bin, Nan Grey). De Dorps-detective. (Joe Brown). De drie musketiers (Ritz Brothers). Tnspecteur Vlijm scherp op avontuur. IJsco-toeristen (Stan Laurel, Oliver Har dy). Een branie in Ox- I ford. (Robert Taylor, jvTaureen O'Sullivan). Speelfilm Sensationèel Komisch Mysterieus Vroolijk Komisch Spannend ..omisch Vroolijk AANVANGbUUR lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur Zaterdag en Woens dag 2 uur matinée. lerpn avond 8 uur Zondag 2.4.30 en 8 uur. ~aterdag en Woens- S half drie matinéf lederen avond 8 uur Zondag 2—7 uur. lederen dag matinée lederen avond 8.15 u. Zondag 2—7 uur Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. lederen avond 8 uur Zonjiag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeura v. volwassenen Goedgekeurd Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen De verdediger had drie getuigen k de charge gedagvaard, waaronder ir. Zoete lief Norman, die als deskundige eveneens een onderzoek heeft ingesteld en tot de conclusie is gekomen, dat den automobi list geen schuld treft. Deskundige was van oordeel, dat de beschadigingen uitwijzen, dat het ongeluk is veroorzaakt door een onverwachtsche manoeuvre van den wiel rijder. Uit de beschadigingen trok deskun dige tevens de conclusie, dat er niet met snelle vaart gereden kan zijn. Rechercheur Koot bestreed de verklarin gen van ir. Zoetelief Norman. Dr. J. W. Gewin uit Delden, die aan den heer ten C. de eerste hulp heeft ver leend, verklaarde vervolgens geen drank lucht te hebben waargenomen. Pres.: Een verpleegster van het zieken huis heeft verklaard, dat zij een alcohol- lucht heeft waargenomen. Verdediger: Ik meen, dat de verpleegster aan deze verklaring heeft toegevoegd, dat deze lucht ook van omstanders afkomstig kan zijn geweest. Pres.: Het staat toch vast, dat verd. aar dig veel gedronken heeft. Dr. Sillevis, arts te Almeloo, heeft den heer ten C. in het ziekenhuis behandeld. Hij was ernstig gewond. Get. heeft het braaksel onderzocht en is tot de conclusie gekomen, dat verd. na het diner niet meer gedronken heeft. Verdachte, hierna gehoord, verklaarde van het gebeurde ziOh niets meer te kun nen herinneren, 's Middags was hij bij de familie van H. op bezoek geweest en had daar na de thee een aantal bc-rrels ge dronken. Verd. is toen naar een voetbal match gegaan en daarna weer bij de fa milie van H. terecht gekomen. Met twee vrienden is hij later op den avond naar het Hotel Korelshaven gegaan, waar een diner werd gebruikt. Pres.: U had een behoorlijk portie op. Verd.: Ik weet het niet meer. Pres.: Getuigen verklaren anders dat u behoorlijk dronken was, toen u Karelsha- ve verliet. De president nam vervolgens verd. ge ducht onderhanden en stelde dezen de vraag of na alles wat vroeger gebeurd was geen les voor hem was geweest. In Zurich, aldus de president, heeft u tal van aanrijdingen gehad. Er is een ongun stig rapport over u uitgebracht. Heeft dat niets geholpen? Ik begrijp trouwens uw vader niet, die al lang een einde aan het drinken en autorijden had moeten ma ken. Verd.: Ik rijd nog maar heel weinig. Pres.: U moet heelemaal niet meer ryden en ook niet meer drinken. De procureur-generaal sprak in zijn re quisitoir zijn verwondering uit over het feit, dat verdachte in hooger beroep is ge komen, daar hij naar de meening van den proc.-generaal er bij de rechtbank heel genadig af was gekomen. Spr. wilde, na alles wat reeds gezegd was, niet veel meer over deze zaak zeggen, vorderde bevesti ging van het rechtbank vonnis en sprak de hoop uit, dat verdachte deze straf zal houden. De verdediger vroeg vrijspraak subs, een geldboete. Het Hof zal Donderdag 12 October uit spraak doen. t.Tyd". LEIDEN. Geboren: Dirk Abraham Cornells, zoon van A. Jansen en M. Guleij Maria, aochter van P. Rodenburg en M. Haarlem Jacobus, zoon van C. Labrujère en J. M. Meijers Matthijs, zoon van C. Colpa en E. Arnoldus Johanna Antonia Maria dochter van D. Zirkzee en J. B. Griffioen Catharina Gerardina, dochter van J. Paan en A. G. M. Strijbosch Pieter Ka- rel zoon van P. v. d. Burg en M. Boehlee Louise Helene, dochter van J. C. L. K. van Wely en A. M. A. Eek Wouter Maria zoon van J. E. Boeke en Th. Greve. Overleden: W. M. Brakel, vr. 68 J. J. M. Tegelaar, hsvr, van D. van Eg- mond 48 jaar. Ondertrouwd: J. M. v. d. Horst j.*n 29 jaar en E. Verra jd. 31 jaar. LEIDEN, 29 Sept. Groentcnveiling. Per 100 kg.: witte kool 1.202.40, roodekool 1.403.40, savoyekool f 1.403.10, groene- kocl 1.60—3.80, prei 1.50—3.20, kroten 0.802.20, kroten, gekookt 3—6, uien 0 603.70, peen 1.50—4.20, spruiten 3 12, druiven f 1016, snijboonen 627, ctokboonen 10—24, pronkboonen f 36, stemboonen f 019, postelein 29, spi nazie 312, tomaten A 4.005.60, idem B 4.00—5.20, idem C 4.00—4.80, idem CC 4 004.40, per 100 stuks: andijvie 4090 cent, komkommers 1.00—4.00, bloemkool f 1.50—18.90, meloenen 2—14, salade 0.30 —1.00, perziken 2.2014.50, knolselderie 2.004.10 per 100 bos: kroten f 0.501.40, pieterselie 30—70 cent, radijs 0.401.20, selderie 3090 cent, bleeksclderie 4.50 12.peen 1.004.10, rabarber 0.501.20. Boter. Aanvoer 375 kg. Prijzen: prima fabrieksboter 1.49, prima boerenboter 1.45—1.50 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 25 Sept. tot en met 30 Sept. Layge turf geen aanvoer, prijzen 6 -8 per 100Ö stuks. 's HERTOGENBOSCH, 29 Sept. Boter. Aanvoer 13.200 kg. Prijzen: hoogste 1.45, laagste f 1.37 en middel 1.43 per kg. UTRECHT, 30 September. Veemarkt. To taal aangevoerd 3460 stuks voe, o.a. 700 runderen. Stieren f 0.26 tot 0.31 per pond. Handel redelijk, iets hoogere prijzen. Slechtkoeien 2e soort 0.32—0.37. Slacht koeien 3e soort 0.270.31. Handel rede lijk, oploopende prijzen. Vaarzen f 140— 220 per stuk. Melkkoeien 160260. Kalf- koeien 180—280. Varekoeien t 130210. Handel matig, goede soorten hoogere prij zen. 370 Magere kalveren f 30—05. Handel voor de slacht redelijk, onveranderde pry zen, voor het leven kalm, gelijke prijzen. 420 Nuchtere kalveren 1—12. Handel vlug, prijzen f 1.hooger. 500 Magere varkens en Schrammen: magere varkens f 2445, schrammen 1925. 930 Biggen 1419. Handel gedrukt, terugloopende prijzen. 160 Magere schapen f 15—24. Handel redelijk, onveranderde prijzen. 380 Weidelammeren 1217. Handel vlug, iets hoogere prijzen. Zuivel. Boter 200 ff 1.60 per kg. Kaas 150 K.G. 0.600.80 per kg. Eieren 18.000 stuks 4.006.00 per 100 stuks, LOOSDUINEN, 29 Sept. Groentcnveiling. Rijen Komkommers le s. 2.404.10, id. 2s s. 1.10—1.30, Gele .e s. 3.90, Witte 1.30, Perziken le s. f 5.109, id. 2e s. 2.50—6, id. 3e s. 1.00, Meloenen 0.03 0.12, Stok-Princessen 1520, Stam-Pr. cessen 8.1015, Snijboonen 1921, Pronkboonen 1 33.70, Schorsenero le s. 12.10, id .2e s. 4, Tomaten A 44.80, id B 4.20—5.80, id. C 4, ld. CC 4, Bonken 44.40, Druiven, bl. Is. 1217 id. 2c s. 10—11, id. witte 15—25, Spina zie 2974 ct. Postelein 3852 ct. Salade le s. 30—80 ct. Peen 1—3, Selderij 0.40— I.10. Peterselie 3040 ct., Knolselder^ 2.30, Prei 2.70—3.90, Andijvie 2—2.15, Andijvie 30—80 ct., eieren 4.60, Pepers 40 ct. Roode kool 1.50, Groene kool 1.80. VINKEVEEN, 29 Sept. Groenten. Sper ciebooncn 618.50, Snijboonen f 615, Kassnijboonen 13.5022, id. (stek) 7 II.50, Pronkboonen 34, Spekbooncn 6 7.50, Stamsperciebooncn 1017, Toma ten 48.20, Spinazie 17, Postelein 4.90—7, Roode kool 2.50, Savoye kool 3.703.90, Bloemkool 4.109, Komkom mers 1.806, Kropsla 0.302.50, Andij vie 0.301, Bleekselderij 15, Peen 15, Peterselie 1.80. NOOTDORP, 29 Sept. Eiercnvelllng. Aanvoer 1730 stuks. Kippeneieren 5.40 Ö.90, henncneleren f 3.503.90, eenden eieren 3.85 per 100 stuks. Kippen 6065 ct., Hanen 6580 ct., eenden 35 ct. per st. Kaas 2540 ct. per pond. ZOETERWOUDE, 27 September. .Eier- veiling. Kippeneieren f 3.705.50. Konij nen 0.901.10. Hanen 0.601.05. Kippen 0.400.85. Duiven 0.070.14. Leidsche kaas 0.20 per pond. ZEVENHOVEN, 27 September. Veiling. Kippeneieren 5.055.50. Druiven 0.20 0.25 per kilo. Meloenen 0.050.10 per st. NIEUWVEEN, 29 September. Veiling. Kippeneieren f 5.255.90 per 100 stuks. BOSKOOP. 30 September. Bloemenvei ling. Pcchtold 30GO, Wendland 3047, Hadley 3560, Briarclif 4065, Butterfly 3065, Duisburg 2032, Rosalandia 3053, Florex 30—50, Vierlanden 3045, Edith Helen 3055, Aug. Noack 2031, Else Poul- sen 1017, Gloria Mundi 1530, Ellen Poulscn 817, Rosa Mundi 1625, Chry santen, grootbloemig 6090, idem tros 814, Zinneo 8, Physaiis Franohettli 10 18, Clematis Durandii 1522, idem Prins Hendrik 60100, Pernettia per st. 1532. TER AAR, 29 September, Centrale vei ling. Spinazie 0.06—0.33, Andijvie f 0.06 0.12, Sla 0.30—1.50. Peulen 0.60. Snij boonen f 0.802.10. Prinses, eboonen 1.35. Witte Pronkers 0.300.42. Spckboonen 0.60. Postelein 5.30. Waschpeen f 1.50. Bospeen l.Oü1.70. Uien f 2.0Q3.00. Prei 1.40. Roode kool 2.70. Witte f 1.90. Savoye 2.00. Seldcry 0.30—'J.50. Bloem kool 1.50—12.00. Meloenen 2.00—10.00. Komkommers 1.005.00. Tomalen 2.00 4.00. Radijs 1. UITHOORN, 28 Sept. Kaas. Aanvoer: 137 partijen. Prijzen: GouUschc kaas le soort met rijksmerk 3537, idem 2e soort 1 3034. Handel matig. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Sept. Groenten- veiling. Per 25 kg.: Eigenheimers groote 0.80—1.15; per 100 stuks: bloemkool I 12.90—18.10, idem II f 4.20—11.60, bos- poen 1.003.10, sla 0.300.55; per kist ven 20 kg.: waschpeen 3045 cent, kroten 40—55 cent, per 100 kg.: princesseboonen 1216, snijboonen J 1014, roodekool 2.703.00, groene kool 3.102.75, per 100 stuks andyvie 60—85 cent. NOORDWIJKERIIOUT, 29 Sept. Veiling „De Eendracht". Pronkers 30—31 cent, stok- ooonen zonder draad 1.551.60, enkele boonen zonder draad 1.551.65, enkele boonen met draad 1.101.40, snijboonen 0.701.50, dubbele boonen 0.651.35, alles per 10 kg. LE1DSCIIENDAM', 29 Sept. Groentcnvel- ling. Eng. komkommers le soort 2.80 4.10, 2e soort 1.502.40, 3e soort 1.00 1.20, gele komkommers le soort 3.10 *90, 2e soort f 2.30—3.00, 3e soort 1.10— 2.10, kropsla le soort 5090 cent, peen 2.10—2.80, bloemkool le soort f 7.00 7.80, 2e soort 3.10—4.60, uitschot 1.50 2.30, tomaten midd. 2.102.60, gr. ronden MO—3.20, 2e soort 2.00—2.30, 3e soort 2.—, andijvie per 100 3080 cent, spina zie per 4 kg. 4963 cent, postelein 7.00 7.90, rabarber per 100 bos 2.002.10, snij boonen 17—23 cent, spercieboonen 10—19 cent, prei f 2.403.J0, selderie 30—50 cent, appelen f 5.10—8.30, peren 8.20—9.70, meloenen 310 cent cn druiven 7.60 8.80.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7