ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 KRUISVAART. Cohort „Aetcrnus Pater". Burcht: St. Antonius Clubhuis. Zondag: 4 uur Ontspanning; 5 uur Bi bliotheek Maandag 7.30 uur: Willibror- dus, Bonifatiusban Woensdag 7.30 uur Servatius Paschalis Martinusban. Don derdag: 7.30 uur Franciscus Tarcisius-ban. Maandag half acht filmavond voor Kruis, tochters en verkenners. Vrijdag: 7.30 Aspirantenban. Inschrijving nieuwe leden Zondagmid dag. Cohort ,St. Pancras", Burcht: Anna Paulownastraat Zondag: 6.30 uur Algemeene H. Commu nie. Maandag: 7 uur gedialogeerde H. Mis Zaterdag: 6—7 uur 3 cts.-fonds-con- tributie; afrekenen. Kruisvaarders. Allereerst even de aan dacht gevraagd voor de Alg. H. Communie Zondagmorgen om half zeven in de kerk. Verleden week was de gedialogeerde H. Mis goed bezet, maar Maandag natuurlijk nog meer aanwezigen. De bijeenkomsten worden deze week schriftelijk bekend gemaakt. Cohort St. Petrus". Burcht: Garenmarkt Dinsdag: 6 uur: Sleutelkoor. 8 uur St. Slephanusban. 8 uur Aloysiusban. Woensdag: 8 uur Kard. Faul Haber-ban. Vrijdag: 6 uur Sleutelkoor. 8.15 uur Jonge Wacht-bladen afhalen cn afrekenen. Za terdag: 7 uur K.J.C.-Mis. 7 uur: Lodewijk- ban en Franciscus-ban. OEGSTGEEST. Cohort „St. Bernard us". Burcht: R.K. School. Zondag: Elisabethpenning, Willibrordus- ban 8.30: Allen present in uniform voor de eerewacht 7.30 Schildknapen en Vlaggewachten in uniform present voor de processie. Plaats links vooraan in de kerk. Maandag: 7.30—9.00 Pro-ban. Woensdag: 2.304.30 Kring. 6.-158.00 Ignatiusban 8.009.15 Tarcisiusban. Raadpleegt allen de krant om vergissin gen te voorkomen. Onze schildknapen zijn geen boodschappenjongens. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE. Parochie O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph Clubhuis: Maria Gijzensteeg. Maandag: 7.008.30 uur jongste groepen; 7.309.00 uur middengroep 8.1510 uur Tcp-groep. Dinsdag: 7.30 uur: H. Mis en Alg. H. Communie Donderdag: 7.30 —8.15 uur Tooneel 8.15 uur Zang Vrijdag: 7.008.30 uur Jongste groepen. Aanmelden van nieuwe leden op de Club-avonden. Cirkel: „De Blijdcnkers." Kwaliteitnaaimachines tegen de normale prijzen zijn thans nog te bekomen! Daarom spoedigst naar: C. F. MEERPOEL Allééns BREESTRAAT 171 UITREIKING ZILVEREN MEDAILLE. Voor 24-jaar trouwe dienst. Het Schuttersveld was vanmogen als 't ware overstroomd door militairen, zulks ter gelegenheid van de uitreiking van zil veren medailles voor 24 jaar trouwen dienst aan drie militairen. Te half elf vond de uitreiking voor het front der troepen plaats aan den sergeant le klasse van het 22e Reg. Infanterie A. P. Mabelis. Het besluit, waarbij de medaille voor trouwe en eerlijke dienstvervulling werd verricht, werd vorogelezen door den res. le luit.-adjudant J. J. van Seventer. Daar na sprak de kapt. H. Mulder serg. Mabelis toe, die er op wees, dat hem thans de eer te beurt viel een woord van gelukwensch uit te spreken. Liever had hij dit overge laten aan den kapitein, die in vredestijd bo ven sergeant Mabelis geplaatst was, omdat deze hem beter kende. Maar niettemin had spr. toch wel zooveel over sergeant Mabe lis gehoord, dat hij hem in verschillend op zicht een specialist kon noemen. Kapt. Mulder hechtte hem hierna de me daille op de borst en overhandigde tevens namens de officieren een draagmedaille. Daarna volgden de gelukwenschen van officieren en collega's, waarbij als eersten naar voren traden overste Stadlander, gar nizoenscommandant en majoor Alofs, com mandant van het 10e R. I. Te half twaalf stonden er twee jubila rissen voor 't front van de troep: sergeant le klasse P. Ringnalda en fourier P. D. Huybregsen, beiden van het 15e Reg. Inf. De desbetreffende besluiten werden voor gelezen door den res. le luit. adjudant Tinckelenberg, waarna res. majoor Weenen gelukwenschen sprak en de medailles op de borst der jubilarissen hechtte. De plechtgheden werden opgeluisterd door het vrijw. muziekcorps, gevormd uit musici van het 10e en 22e Reg. Inf. onder leiding van serg.-majoor Beek. Dit was het eerste officieele optreden van het muziek corps en het ging uitstekend. Na afloop hadden in de diverse kamp plaatsen der jubilarissen nog intieme hul digingen plaats. De 19-jarige M. P. H. heeft gisteren ten huize van mej. J. de W. aan de Hoogland- sche Kerkgracht een ruit ingeslagen, om dat hem de toegang werd geweigerd tot de dansschool. De jongeman verwondde zich aan de hand en moest op het politie bureau worden verbonden, waar hij tevens een bonnetje voor zijn vernielzucht kreeg. De Leidsche Belasting Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand f 13.055.57 aan den Rijksontvanger afgedragen, bene vens ƒ2004.28 aan den Gemeente-Ontvan ger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. Muziek KERKCONCERT IN DE PIETERSKERK Voor het concert, dat Leo Mens in samen werking met mevrouw Henriette Sala en Charles van Isterdael in de Pieterskerk gaf, was -vrij veel belangstelling. Ook het veldgrijs was ruim vertegenwoordigd in de rijen der toehoorders, hetgeen bewijst, dat de smaak voor muziek bij menig milicien goed en degelijk is. Leo Mens zette zich aan het orgel en solieerde in Koraal no. 194 uit de nieuwe bundel en drie bewerkingen een com positie van eigen hand Leo Mens weet met het orgel, dat hem lief is, timbres te scheppen, die de stemvoering duidelijk maakt ook daar waar deze zeer saam- gesteld is. De knap geschreven polyphonie kwam aldus vertolkt zeer wel tot haar recht. Later hoorden we den organist in Handei's „Concert C min." met groote zekerheid van willen, overtuigd en vol- zongen werden de drie fraaie deelen in eigen muzikaliteit voorgedragen. Charles van Isterdael, de zeldzame cellist, speelde „Largo" voor solo-instrument van „Bach een „Adagio" van Handel een „Cantabile" van Nardini en een „Adagio" van Schumann, door den orga nist begeleid. Uitgelezen muzikaal is van Isterdael's vertolking, in de meest ver puurde klankverbijzondering. Hij speelt met warme innige vloeiing van gevoel en liefde tot de schoonheid. Een zeer aparte stemming wordt gewekt, die ten volle ge waardeerd werd. Door beide genoemde solisten geflan keerd zong Henriette Sala een aria van Bach met orgelbegeleiding en obligaat cello. Twee geestelijke liederen van Leo Mens, die de belangstelling waard zijn, handig en vaardig zijn geschreven en in houd hebben, om te besluiten met twee oud-Nederlandsche liederen uit Valerius* „Gedenck-clanck". Mevrouw Sala bezit een mooi gaaf so praangeluid, waarmede zij in technisch op zicht wel wat weet te bereiken. Maar was haar keuze minder geschikt voor haar? Waar was de extase, de visionaire visie, de innigheid? Dit wilde dezen avond niet te best lukken. Mocht zij haar voordracht door treffende dictie kunnen verdiepen, dan zou haar klankkleur werkelijk kunnen emotioneeren. Jammer dat haar drama tische kracht dezen avond te kort schoot. Noemen wij ten laatste nog zes variaties voor orgel op het oude Kerstlied „Nu sijt wellecome" van Leo Mens. De componist heeft zijn talent gesteld in dienst van de schoone meditatie, in velerlei stemmingen met den ondergrond van verblijdheid, met vondsten in registratie. De variaties vol deden goed en vonden een dankbaar ge hoor. 't Behoeft wel geen betoog, dat Leo Mens' vaardige geest en vingers aan zijn geesteskind alle eer hebben bewezen. J. K. Bioscopen Lid 5 DE DRIE MUSKETIERS. Het Lido-programma van deze week brengt voor de pauze als hoofdfilm „In specteur Vlijmscherp", een Foxfilm naar het bekende Radio-hoorspel van Hans Wolfgang Priwin. Inspector Hornleigh is deze inspecteur Vlijmscherp en de rol wordt heel goed vertolkt door den En- gelschman Gordon Harker, die een heel menschelijke creatie van deze rol weet te geven. Hij geeft n.l. dat vermoeide, dat steeds zichzelf tot concentratie dwingen de, dat voor een rechercheur zoo kenschet send is. Want o-p zulk een „Inspecteur Vlijmscherp" wordt eigenlijk een veel te zwaar beroep gedaan. Misdaadde sporen verborgen en on vindbaar, de relazen der ommestaanders onbruikbaar, alle factoren ongunstig en op dien éénen, enkelen man komt alles aan. Hij mag niets laten merken. Hij mag nim mer uitroepen: „Ik kan er geen touw aan vastknoopen!" Hij moet op dreef zijn, ge disponeerd, geïnspireerd, energiek en vastberaden, moedig en slim. Zijn geest kracht mag hem ncoit in den steek laten! Hij is verantwoordelijk Een moordenaar, een eindeloos sluw creatuur, of een ongeloofelijke bruut heeft een misdaad begaan en voor de regelma tige afwikkeling daarvan is de politie- speurder verantwoordelijk. Hij moet elke list doorzien, hij moet sluwer zijn dan zijn onbekende tegenstander. En zij, die deze eischen aan hem stellen, zijn zelf niet in staat, zulk een vlijmscherp verhoor te lei den, zulk een moordzaak te ontwarren. Zoo ziet men hier Gordon Harker als den speurder naar den man der misdaad, welke den toeschouwer gedurende de ge- heele film door in spanning houdt, want eerst tegen het einde, in de laatste secon de van dit drama, waarin sergeant Bing ham als assistent van den inspecteur voor een eenigszins vroolijke opleving zorgt, begrijpt de toeschouwer hoe de vork in den steel gezeten heeft.... Voor de pauze wordt de parodie op „De drie Musketiers" vertoond. Alexander Du mas schreef dit boek van onsterfelijke ro mantiek, met spannende avonturen en hoofsche galanterie en velen zullen zich de verfilming ervan nog herinneren. Thans wordt deze geschiedenis opnieuw op het witte doek gebracht, nu echter vermengd met uitbundigen humor waarvoor de scenario-schrijver niet ten onrechte ex cuus vraagt aan den vermaarden auteur. Don Ameche en de Ritz Brothers zijn de hoofdvertolkers, doch worden daarin door meerdere artisten van naam bijge staan, zoodat men een uitstekend film werk te aanschouwen krijgt. Drie echte musketiers landen in een herberg aan, waar zij zich bedrinken en door de bedienden in bed worden ge werkt. Spelenderwijs trekken deze bedien den de fraaie musketiers-costuums aan en zoo worden de Amerikaansche filmkomie ken de drie „Ritz Brothers" musketiers. Dan beleven zij hun spannende avonturen met d'Artagnan (Don Ameche) in den grooten strijd om Frankrijk's Koningin (Gloria Stuart) om haar de kostbare broche terug te bezorgen, welke zij in een oogenblik van zwakte aan den hertog van Buckingham heeft afgestaan en waardoor zij in groote moeilijkheden komt te ver- keeren. Ernst en humor, maar van dit laatste het meest,-wisselen elkaar af en van het geheel is een uitstekende vertolking ge geven, zoodat de film het aanzien ten volle waard is en een flink uur goede ontspan ning biedt. Luxor. DRIE HANDIGE MEISJES WORDEN GROOT „Drie handige meisjes worden groot"; dat is het lot van alle meisjes, als zij in leven blijven. En Deanna Durbin wordt ook groot, zij is nu een filmster van de eerste grootte geworden. Zij bewijst dit in de alleraardigste film met bovengenoemde titel; een film, waarin zij haar charmes, haar speeltalent en prachtig stemgeluid ten volle kan ontplooien. Het gegeven is eenvoudig, maar de ver wikkelingen op het thema zijn veelvuldig en Deanna (Alias Penny) helpt dapper mee om de situatie wanhopig te maken. Stel u voor, dat er een pa en een ma zijn, die in het gelukkige bezit zijn van drie jonge dochters, Penny, Joan en Kay ge naamd. Joan, de oudste raakt verloofd met Richard Watkins, zeer tot verdriet van zusje Kay, die verliefd is op den jongeman. Penny, de jongste van het trio, merkt wat er aan de hand is, en vraagt raad aan den butler Binns. Deze stelt voor een ander knap jongmensch huize Craig binnen te loodsen om Kay te doen vergeten, en Penny, die het conservatorium bezoekt, acht haar collega Harry Loren, een ambi tieuzen dirigent-in-wording, voor deze rol uitermate geschikt. Harry verschijnt der halve, maar.... wordt verliefd op de reeds met Richard verloofde Joan. Penny is wanhopig, doch slaagt er in met behulp van tallooze listen, de respectieve lijke verliefden toch tot elkaar te brengen. Richard komt tot de ontdekking, dat hij toch van Kay houdt, en Joan wordt geluk kig met haar dirigentje. De schalksche geschiedenis is buiten gewoon geestig in elkaar gezet; zij wordt vlot en tintelend, gespeeld en de humor is van het onvervalschte soort. Een pracht film met uitstekend spel en fraaien niet overdadigen zang. Vóór de pauze viert de lach heelemaal hoogtij. Daar is Joe Brown in actie en zooais gewoonlijk haalt hij een hoop dwaze dingen uit, waarmede nij iot zijn eigen ver rassing de schitterendste resultaten be haalt. Joe Brown is buitengewoon geestig, maar dezen keer in de „Dorpsdetective" is hij geestiger dan ooit. Zooals gebruikelijk begint hij met erin te vliegen en zich hals over kop in de dwaaste situaties te storten. Hij is eigenlijk een eerzaam bediende in een zaak, waar op een goeden dag een bankroover kómt binnen rollen. Hij laat zich met dit heerschap in en wordt dank zij de sensatie-zucht van de Amerikaansche pers omgeven met een nimbus van ge heimzinnigheid en daardoor een beroemd man. De Amerikaapsche boeven denkon, dat hij meer afweet" van het geroofde geld, dat de bankroover ergens heeft verstopt en al het geboefte stormt naar het plaatsje. Het ouae hotelletje, dat „het" lieve meisje nu met behulp van Brown gaat exploitee- ren komt tot bloei en ten slotte gaat Brown trouwen met dat lieve meisje. Maar voordat het zoover is, heeft het publiek tranen ge lachen om de dolle avonturen van den dwazen Joe. Een programma om alle muizenissen te vergelen en herinnerd te worden aan de waarheid, dat alles op z'n pootjes terecht komt. Casino 'T ZIT IN DE LUCHT Wat zit er toch in die lucht? zal mee- nigeen zich verbaasd hebben afgevraagd, toen hij keer op keer in zijn lijfblad werd aangespoord het hemelruim af te turen. Maar voor degenen, die gisteravond in Ca sino zijn geweest, is deze vraag van zijn kwellende onzekerheid ontdaan. Niettemin was er vóór de pauze in het firmament van „Casino" niet veel anders te bespeuren dan dikke rook het was stampvol in zware spanning wegens de vertooning van „Het Huis der Mysterie", dat aan het draaien van het eigenlijke mysterie vooraf ging. Om met dezen voorlooper te beginnen, het-was een echte Sydney Horier: zenuw achtig als een gespannen vioolsnaar, met telkens een plotselinge, verrassende wen ding, een revolverschot in de duisternis van de nacht, het doodsgeblaf van honden rond een verlaten landhuis, lugubere typen met vijf, vier en drie vingers en dan nog een dubbele schat, een die uitgegraven moest worden en de andere, die slechts om helsd diende te worden, hetgeen dan ook plichtsgetrouw geschiedde. Het kan niet de bedoeling zijn, dat wij dit hopelooze klu wen hier uilrafelen, want dan is de aardig heid en de spanning naar de maan. En toen kwam: ,,'t Zit in de lucht". In Engeland heeft men een nieuwe komieke ling ontdekt, genaamd George Formby, en deze grapjas had reeds onmiddellijk vat, ook op het vaderlandsche publiek, blijkens de loeiende stormwinden van plezier, die hét reeds troebele firmament van „Casino" doorvoeren. George Formby speelt het suf ferdje, en hij doet het goed, al is hy lang zoo sukkelig en onnoozel niet als zijn kor nuiten in het Engelsche luchtleger achter af gaarne hadden willen gelooven. Want wie met het knapste meisje uit de buurt aan de haal gaat, kan men toch zeker niet voor een uilskuiken verslijten. Het koddige ventje krijgt een soldatenpakje aan, ter wijl hij heelemaal niet in dienst behoeft te komen dat zal je gebeuren! en hij wordt achter het stuur van een bommen werper gezet, ofschoon hij van vliegen nog minder verstand heeft dan zijn tante, die tenminste in het „bommen-werpen" wel eens een heldin zou kunnen zijn. Dat zaakje loopt dus hopeloos fout, tot onbedaarlijk vermaak van de toeschouwers, die met volle teugen aan dit kluchtig verhaal hun hart ophaalden. ,,'t Zit in de luch4." maar wat? Oorlog of vrede, een vreemd vliegtuig of een bom? Niets van dat alles. In „Casino" is het de gulle lach, die tusschen de wanden weer kaatst. Rex DE BRANIE VAN OXFORD In onze Universiteitsstad kan men vaak de gewoonten en gebruiken medemaken van de studenten, welke steunen op jarenlange tradities. Oxford, een universiteit in Enge land, heeft niet minder vreemde en eer biedwaardige studenten tradities, waaraan zelfs eerste-ministers en diplomaten uit de Engelsche wereld nu nog met genoegen terugdenken. Deze tradities, die door de Metro Goldwyn Mayer zijn verfilmd en waarvoor de Amerikanen speciaal naar Engeland zijn overgestoken om de opnamen in Oxford te maken, kan men deze week in Rex zien in het filmwerk „De Branie van Oxford." Robert Taylor, wellicht de populairste filmster speelt in deze film de hoofdrol en wordt terzijde gestaan door Maureen O'Sullivan. Deze film geeft be halve schitterende opnamen diverse staal tjes sport te zien met to.t slot de befaamde jaarlijksche boot-race Oxford Cambridge. Lee Sheridan is student in Langdale, doch daarbij een gezien figuur op de sport velden waar hij steeds als overwinnaar uit het strijdperk treedt. Er wordt hem een beurs aangeboden, om in Oxford te gaan studeeren en Lee vertrekt naar Engeland. Daar aangekomen maakt hij in den trein kennis met enkele studenten, aan wie hij vertelt, welke prestaties hij op sportgebied heeft verricht. De studenten bereiden hem een „grootsche" hulde te Oxford, wat echter een studentengrap blijkt te zijn. Lee toont in Oxford al spoedig dat hij een uitstekend athleet is, doch zijn al te groote sportliefde brengt hem in oneenig- heid met een der studenten. De film geeft vervolgens een liefdes-affaire te zien, waarbij Lee in een onaangename positie komt te verkeeren, wat tot gevolg heeft, dat hij van Oxford wordt weggestuurd. De vader van Lee, die naar Engeland was gekomen, om zijn zoon bij de bootrace te zien roeien, weet echter de zaak in het reine te brengen, zoodat Lee behalve voor de overwinning van de bootrace te zorgen tevens zijn verloofde heeft gewonnen. Na de pauze komen Stan Laurel en Oli ver Hardy weer op het witte dock in de film „IJsco-toeristen", een film van het bekende genre dezer Amerikaanscne grappenmakers, die onnavolgbaar zijn in hun zotteklap, welke in den grond veelal flauw en zonder eenigen zin is, maar die voor velen toch altijd nog een bron van vermaak en van kostelijk vermaak zelfs genoemd kan worden, gezien het succes, dat zij nog herhaaldelijk oogsten. Beide ko mieken zijn nu gescheiden, maar zij zullen in hun films nog lange jaren voortleven als het uitgelezen dol-komische tweeling paar, dat duizenden en duizenden bezoe kers tallooze uren van afleding heeft ge schonken. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6. Dag. Bestuursvergade ring R. K. Volksbond, 8 uur. (Kantoor). Kantoor Bouwvakarbeidersbond, (Zaal 10), nam. 7.308.30 uur. Dinsdag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstreken, op het Kantoor van het Bondsgebouw Steen- schuur 15, nam. 7.308.30 uur. Woens dag: De Poedelaars, 8 uur. (Zaal 9). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEREENIGING Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 8.15—9.15 uur: Bi bliotheek. Beurtrooster: Heden Zater dag: G. Bot en C. v. d. Meel, Zondag: Th. Varkevisser, H .Key en W. v. d. Holst; Maandag: D. Devilee en C. v. d. Meyde; Dinsdag: J. Compier en C. v. d. Meel Donderdag: J. Bentveld en D. Devilee; Za terdag: G. Bot en P. Rijzevoort. Zondag: is de zaal geopena van 12.302.u0 ppr en van 710.15 uur. Verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1—1 uur: Bibliotheek. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofdprijs????? Maandag: Bijeenkomst voor de Gezellen van 810.15 uur. 8 uur Biljart en Tafeltennisclub. 8.30 uur Maandeliiksehe afrekening van de ze- lateurs v. h .St .Petrus Liefdewerk, even eens afrekening voor de zelatrices v. h. Kempermanfonds. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. Woensdag: 8.30 uur Repetitie Liedertafel Sebastian Schaffer. 8.30 u r Repetitie Too- neelclub „Adolf Kolping". Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur Bijeenkomst Schaakclub „De Raadsheer". Vrijdag: 8 30 uur Reoetitie Huziekgezelschap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur Ke<»elclub ,.De Poe delaars" 8.159.15 uur Bibliotheek. Mededeelingcn: Maandag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreek uur van den Eerw. Vice-Praeses aar de Pastorie. Gezellen, hoe staat het er mede? Hebt gij u al opgegeven voor de retraite, welke ge houden wordt van 25—28 December a.s. Zoo niet, wachl dan niet te lang met op geven en sparen, dat kunt gij doen op elke bijeenkomst bij den huismeester. SINT OEO-KOORKNAPEN Zondag: Volkszangmis. De volgende jon gens zingen op het altaar: P. Kluts, J. Dijt, H. v. Kesteren, P. Jacobs, M. Gordijn, W. Uytenhout, B. Klein, Wim Goddiin, J. Vin- kestein en G. v. Haasteren. Maandag: 6 uur Jonge Aspiranten; half zeven Oudere aspiranten. Dinsdag: 6 uur Schola Donderdag: 6 uur Schola Vrijdag: 6 uur CreseendoToen. De Sehola zingt des avonds in het Lof. Na het Lof repetitie met de heeren in de kerk. Hallo boys! Deze week verschijnt de St. Odo-Klok van October, dus ons tweede nummer van den tweeden jaareang. Zor gen jullie, dat je er eentje te pakken krijgt op de eerstvolgende repetitie? En.... be waren hoor! alle nummers! Want aan het eind van het jaar gaan we weer een prijs vraag houden over alle verschenen num mers, en dan moet je ze natuurliik alle maal bij elkaar hebben. Weten jullie nog menschen, die zL-h willen abonneeren op onze St. Odo-K'ok: Je zoekt maar eens, hoor. De kosten ziin viif cent per nummer, dat is dus 60 cent voor den heelen jaar gang, dus een krant, het heele jaar door voor 60 cent! Hoe bestaat het!! De jongens zelf betalen twee cent per nummer, dat weet je! Enfin, je zoekt maar eens onder je ooms of tantes! Ze krijgen dan 'e St Odo- klok iedere maand netjes aan huis bezorgd. Hallo hoor! Houdt je maar taai! Tot kijks. Kapelaan E. A. M. PAAP. Dinsdag: 8.159.30 uur Middengroep Woensdag: 7.008.15 uur jongste groep Zaterdag: 2.153.30 uur M. U. L. O.-groep. Aanmeldnig van nieuwe leden op de clubavonden. Clubhuis: Hoogewoerd 53. Laatste berichten VERLOFREGELING VOOR MILITAIREN DIE NOG GEEN VIJF MAANDEN IN WERKELIJKEN DIENST ZIJN Naar wij van bevoegde zijde vernemen, wordt aan de dienstplichtigen en tot het reservepersoneel behoorende personen, die nog geen vijf maanden in werkelijken dienst zijn, na de eerste maand in elke ka lendermaand tweemaal verlof verleend, op Zondag cn Maandag met eerste reisgelegen heid op Dinsdag. Aan dit verlof is vervoer voor 's rijks rekening verbonden. De personen, die onder deze regeling val len, mogen niet met verlof vertrokken vóór Zaterdagmiddag 16.00 uur, behalve wan neer zij hun woonplaats anders niet meer kunnen bereiken. INVOERPRITSVFRSCItn. ROGGE EN ROGGEMEEL Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het invoerprijsverschil op rogge cn rogge meel, voor het tijdvak van 1 tot en met 7 October 1939 behoudens tusschcntijdsche wiiriging, is vastgesteld op 4.85 per 100 K.G. PRIJSVERHOOGTNG CONSUMPTIE- MELK Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat met ingang van Zondag 1 October in het wettelijk consumptiemelkgebied in het Westen des lands de minimumprijs voor consumptiemelk met 1 cent zal worden ver hoogd. Doze prijsverhooging is een gevolg van het feit, dat de inkoopsprijs van con sumptiemelk voor den handel eveneens met 1 cent is verhoogd. Deze verhooging van den inkoopprijs en dientengevolge ook van den verkoopprijs houdt verband met de stijging der zuivcl- 'nriizcn. na. tengevolge van het a.s. winter seizoen. De stand van de z.g. rekening-cou rant der zuivehvaarde, welke waarde den door de veehouders te ontvangen prijs be- heerseht, liep dientengevolge zoodanig op, dat de prijsverhooeing, per Zondag a.s. in gaande, noodzakelijk werd WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 7.521/2 Berlijn75 00 Parijs 4.271/2 Brussel 81.60 Zwitserland 42.45 Kopenhagen 86.25 Stockholm44 75 Oslo 42 60 New York1.87'/2

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3