OMGEVING RIJNSTREEK ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1939 uc. ttiuaunt cuuitAni VltKUK BLAU KAli. 13 KATWIJK Geboren: Antje, d. van W. Schaap en G. O. v. d. Horst Huyg, z. van H. v. Duyn en L. Plug Maarten, z. van J. M. Kuyt en S. Schaap Helena, d. van H. Haasnoot en L. Aandewiel Krijntje, d. van G. v. d .Plas en K. v. d. Oever Jannetje d. van H. v. Duyn en G. v. Rhyn Andries Hermanus, z. van H. v. Leeuwen en D. v. Duyn Arie, z. van A. Spaanderman en D. Noppe Jan, z. van H. de Jong en J. Snijders Krijna, d. van J. Schaap en J. v. Duyn Geertrui, d. van C. Franken en M. de Vries Jan, z. van J. Brusee en J. v. Rijn - Jacoba Johanna, d. van C. v. Duyvenbode en J. W. Groen. Ondertrouwd: G. Freke en M. de Jong J. de Vreugd en M. Kuyt N. v. Duyvenvcorde en R. Barnhoorn J. Kloos en M. Rijsdam J. C. v. Rijn en W. Barnhoorn C. v. d. Plas en A. v. d. Meij. Getrouwd: M. Harteveld en M. Guyt G. A. Hofkes en J. Tukker J. H. Ede- ling en A. den Ouden G. de Mol en G. v. d. Plas A. Vlieland en M. J. Pel- zer A. Jonker en N. den Hollander. Overleden: Jan Langmuur 74 j. Wilhelmina Vlieland 65 j. Arie Haas noot 49 jaar. LEIDSCHENDAM Openstelling Oostvlietweg. Ged. Sta ten hebben besloten: gezien het voorstel vanden Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Z.-H. om, nu de verbete ring van het jaagpad langs den Leidschen Vliet heeft plaats gehad, het jaagpad voor noem dtusschen de Sluis te Leidschendam en de Kniplaan voor het verkeer met mo torrijtuigen op meer dan twee wielen voor het uatoverkeer open te stellen, overwe gende, dat het B. en W. van Leidschen dam ook gewenscht voorkomt aan het ge noemde voorstel gevolg te geven. De ge sloten verklaring van het Jaagpad tus- schen de sluis en Kniplaan voor het ver keer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen wordt dus met ingang van heden opgeheven. St. Josephsgezellen. Zondag 1 Octo ber na de H. Mis van 7 ur algemeene H. Communie der leden. Na de Hoogmis en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 3 October te 8 uur Maria-con- gregatie, daarnq bijeenkomst en Zaterdag 7 October na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 2 October te 7.30 uur de eerste Sociëteitsavond met de R.K. Middenstandsvereeniging „De Han ze". Dinsdag 2 October te 8 uur Maria- Congregatie err Vrijdag 6 Oct. Sociëteits avond met Ping-Pong wedstrijd. NOOTDORP Winterhulpcomité. Ter voorbereiding van de actie gedurende den a.s. winter heeft het winterhulpcomité Donderdag avond onder voorzitterschap van Burge meester Schölvinck vergaderd. Ten einde weer in de behoeften in het komende winterseizoen te kunnen voor zien wordt in de week van 1419 October e.s. een open-schaalcollecte gehouden. Bracht het vorige jaar deze collecte reeds 150 op, wij hopen, dat ook dit jaar een eens goed in de beurs zal tasten om de op brengst nog hooger te doen zijn. Te meer zal het comité gaarne over meer geld be schikken, omdat het zich ook voorstelt van "tijd tot tijd de gemobiliseerden, afkomstig uit Nootdorp, een blijk van medeleven te zenden. Een ieder, die er zich rekenschap van geeft, wat het verlaten van het gezins leven voor velen beteekent, zal zeker ook voor dit doel iets extra over hebben. Ten slotte zij medegedeeld, dat geduren de de week van 1621 October a.s. door het comité oude kleeding, dekking en schoeisel wordt opgehaald. Laten allen, die iets kunnen missen, het goed klaar zet ten, opdat het comité daardoor een mooie voorraad krijgt. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Wegens vertrek uit deze gemeente van mej. M. G. van Denzen, on derwijzeres aan de R.K. St. Jozef Meisjes school alhier, is tot onderwijzeres benoemd mej. M. Verbeek, Lange veld, alhier. OEGSTGEEST R.K. Sportvereeniging „St. Wülibrord". De lessen voor de leden van de gymnas tiekvereniging zullen aanvangen in de week van 9—14 Oct. a.s. in de voormalige school aan de Geversstraat. Het lesrooster alsmede de juiste data's zullen de volgende week in dit blad wor den bekend gemaakt. RIJNSBURG Bloemenhandel. Alhoewel verschil lende onheilsberichten de ronde doen en de oorlogsfakkel blijft rondwaren, blijft er toch nog steeds vraag voor bloemen bestaan. Het kan vreemd gaan. Een paar weken geleden zat men in zak en asch. De bloemisten dachten zelf wel te kunnen opdoeken. Thans is er weer vrij goede vraag voor bloemen. De prijzen waren de laatste dagen steeds beterend en toen de nachtvorst van Woensdag op Donderdag nog een kwantum vernietigde werd het er nog beter op. De Dahlia's en Ponpon-Dah lia's hebben vooral door de vorst gele den. En bij den eene kweeker erger dan bij den andere. Dat is een kwestie van het treffen of niet treffen. Met de Gla diolussen is het zoo goed als afgeloopen. Niet meer vermeldenswaard. Asters komen er nog aardig wat. En de prijs is bevredi gend. Gewone asters in diverse kleuren brengen van f0.30 tot ƒ0.45 per 100 op; Straalasters van 0.65 to f 0.80. Helian- thus komt ook nog in flinke partijen en brengen van ƒ0.45 to ƒ0.60 op. Dahlia's, waarvan de aanvoer vanwege de vorst ging verminderen, brachten van S 0.65 tot ƒ0.80 op; Pompon-Dahlia's van ƒ0.40 a 0.50, Am. Anjers noteerden van 0.20 tot 0.40. Tritcma's zijn dit seizoen niet best. Ze hebben in den afgeloopen winter veel van de vorst geleden. De prijs va rieerde van 1.50 tot 1.80 per 100. Tros- chrysanthen waren goed aan den prijs. Er was zeer goede vraag voor. In verschil lende kleuren en variaties brachten ze van ƒ0.14 tot.0.25 per bos op. Kleine chry santhen van 0.07 tot 'ƒ0.09. Grootbloemi- ge chrysanthen giügen in de goede soor ten van ƒ0.10 tot ƒ0.12 per stuk. Meer algemeene soorten werden gekocht voor 2.90 tot 5.90. Herfstasters van 2.— tot 4.—, Margrieten dubbel 0.15 a 0.25, Zinnia's 0.30 a 0.50, Dwergzinnia's ƒ0.20 tot ƒ.0.30. Margrieten enkel ƒ0.10— 0.20, Scabiosa ƒ0.15—0.25, Achilea ƒ0.25— 0.40. Asclepia ƒ0.400.50, Rozen per bos ƒ0.25 a ƒ0.30. VOORSCHOTEN Geboren: Wilhelmina Clasina Maria, d. van C. Mechelse en W. C. de Ruijter Wilhelmina Gezina Maria d. van A. Cas per van der Poel en G. H. M. Meijer Maria Clasina d. van H. G. van der Poel en P. M. van Wouw Anna Helena Alle- gonda d. van J. J. P. Timmerman en A. J. van der Steen. Ondertrouwd: Jacobus Leonardus Janson 29 jaar en Maria Elisabeth van der Heijden 22 jaar Joseph Cornelis Gerar- dus Alkemade oud 30 jaar en Elisabeth Johanna van Wissen oud 20 jaar. Getrouwd: Johannes Jacobus van Velzen oud 30 jaren en Maria Hendrina Johanna Smit oud 29 jaren. Gevestigd: G. Boos van 's Heer- arendskerke H. Fuhren van Kerkrade E. A. F. G. de Meurichy van Groesbeek J. Grosscourt van Haarlemmermeer P. Bos van Haarlem Wed. L. Bos, geb. A. J. Buijtendijk van Haarlem A. Jansen van Leiden W. B. Rombouts van Den Haag M. H. M. van Balen van Breda G. A. den Blanken van Ouder-Amstel A. van Scherpenzeel van Wassenaar T. Pool van Wassenaar L. Groenedijk van 's-Gravenhage J. G. Meijer van Bruns- wijk A. Dijkstra van Duitsohland H. de Veer van Oegstgeest H. J. Herbig van Alphen aan den Rijn J. A. Beren- _pas van Vorden S. Lankhuijzen van Rotterdam W. W. Kuyck van Bloëmen- daal H. V. Esciiauzier van Zeist W. S. Eschauzier van Zeist H. C. G. Dau- duin van Maastricht J. Chr. van der Horst van Leiden M. Vlaardingerbroek van Leiden E. Kimmel van 's-Graven hage U. Walter van 's-Gravenhage. Vertrokken: H. de Wee naar Rotterdam J. H. H. Verloop naar Ter- heijden (N.B.) F. Hartman naar Zutphen A. W. Gerritzcn naar Huizen N.H. J. G. Romijn naar Wassenaar A. M. More lid naar Engeland C. M. Verbakei naar Waddinxveen J. Th. Waaijer naar Amers foort K. W. Tuinzing naar -Rotterdam W. H. Janssen naar Everdingen G. Bouthoorn naar Amsterdam S. B. Klyn- stra naar Den Haag F. W. Madjid naar Batavia Ned. Indië. WARMOND Kruisvaart. Jongens, we kunnen weer doorwerken met de Kruisvaart. Een klein verzoekje in de „Leidsche Courant" en we zijn weer gered. Door de firma Gebroeders Beugelsdijk zijn wij in staat gesteld ons werk vcort te zetten; aan genoemde firma onzen harte- lijken dank. Zondag 7 uur algemeene H. Communie. Wij verzoeken de ouders er voor te zor gen, dat alle jongens om kwart voor 7 uur in de kerk zijn, in uniform. Zondag 5 uur komen alle jongens in uni form by de werkplaats van Gebr. Beugels- dijk, waar we onze Kruisvaart mogen on derbrengen. Jongens, op tijd, er is heel wat te doen. Ons wachtwoord is: Denk niet aan je zelf. WASSENAAR Ingekomen: Wed. A. M. H. Andries- sen geb. Schoenmaekers, uit Maastricht. C. A. Appelboom, uit Den Haag. R. H. Arntzenius uit Montreux (Zwld.) M. Baars en gezin, uit Den Haag. F. Bach- lechner, uit Olst. L. Bakker, uit Am sterdam. G. Bangma, uit Amsterdam. M. Barten, uit Vlissingen. M. G. v. Bakkum, uit Boxmeer. E. R. Bayer, uit Eloemendaal. Wed. M. J. P. ter Meulen geb. v. Beek, uit Den Haag. C. Beltman, uit Amersfoort. A. J. v. d. Berg, uit Rot terdam. W. A. M. Berkhout, uit Rot terdam. M. den Bleker en gezin, uit Voor burg. T. M. A. Borghans, uit Valkenburg (L.) P. A. v. d. Bosch, uit Zype. D. C. Antzenius geb. Bautmy, uit Montreux (Zw.ld.). J. v. d. Broek d'Obrenan en ge zin, uit Olst. E. H. Bronk, uit Buren. H. de Bruin, uit Avereest. J. Buitink, uit Putten. M. S. Damen, uit Wehl. A. J Dames, uit Brussel. A. van Deelen, uit De Bilt (U.). H. Dik, uit Amster dam. J. Dik, uit Amsterdam. W. M. v Doorn, uit Groesbeek. Wed. E. F. Driesen geb. Matthijsen, uit Den Haag. Wed. J. E. v. Dijk, geb. Saueressig, uit Hil- legersberg. G. v. Dijkhuizen, uit Den Haag. J. H. Dijkstra, uit Assen. C. M. Erkes, uit Beverwijk. J. H. M. R. v. d. Eeden, uit Den Haag. Wed. A. Everts geb. Saueressig, uit Hillersberg. H. F. Ferwerda, uit Den Haag. W. Frowein, uit Wittem. A. M. de Goede, uit Lei den. D. Goedhuis en vrouw, uit Den Haag. W. Grift, uit Den Haag. W. M. Groenewegen, uit Parijs. T. M. G. de s, uit Den Haag. S. Heemskerk geb. Haasnoot, uit Katwijk. S. Hamaguti, uit Heemstede. J. M. H. Heesen, uit Utrecht. A. C. M. Heidoorn geb. Bol, uit Den Haag. W. den Hertog, uit Alphen aan den Rijn. C. M. F. Hunsche, uit Amster dam. S. M. J. C. Jacobs, uit Tilburg. Wed. A. J. Jaeggi geb. Croin, uit Den Haag. Y. I. Jannete Walen, uit Mon treux (Zwld.). B. Jansen, uit Den Haag. G. M. de Jong, uit Den Haag. W. J. de Jongh, uit Den Haag. N. Just, uit Den Haag. Wed D. A. Kaiser geb. Waterreus, uit Den Haag. Z. J. Keiler, uit Eindho ven. J. J. Kettenes en gezin, uit Den Haag. J. H. Klaassen, uit Wageningen. C. Klee, uit Den Haag. A. C. Knape, uit Zurich (Zwld.), A. C. H. C. Knape, uit Oss. C. P. W. Knijnenburg, uit Oegst geest. J. L. Kölmel, uit Karlsruhe (Dl.) J. M. Koort, uit Den Haag. P. H. M. Kosters en gezin, uit Den Haag. M. J. Kruyssen, uit Den Haag. H. R. Kuiper, uit Zeist. H. M. en K. M. de Lange, uit Haastrecht. A. de Langen, uit Voor schoten. J. F. van Leeuwen en gezin, uit Den Haag. J. P. Looij, uit Den Helder. G. M. Looijen en gezin, uit Oegstgeest. E. Luijten, uit Hampstaedt (Engeland). K. Mann, M. Mantje, uit Wieringer- meer. L. J. M. Melis, uit Roosendaal. H. E. G. Messink, uit Apeldoorn. ivl. Meuwissen, uit Echt. S. M. A. v. d. Meij- den, uit Delft. T. J. F. Meijs, uit Den Haag. A. M. Middeldorp, uit Amsterdam. A. T. Midema, uit Leeuwarden. J. Miedema, uit Amersfoort. J. C. Mieras. uit Katwijk. W. J. Nederlof, uit Den Haag. A. K. Nieuwenhuizen, uit Rotter dam. E. H. Bakker geb. van Noot, uit Alphen aan den Rijn. H. H. Noosten, uit Bandoeng. C. Opdam, uit Wormerveer. J. M. v. d. Oudendijk Pieterse, uit Dus- sexdorf (Did.) E. Ouwehand, uit Rot terdam. K. v. Oven geb. Keiler, uit Pa- ujs. S. A. de Paauw, uit Rotterdam. J C. J. Pameijer, uit Zeist. C. B. Parq-ii, uit Duitschland. C. C. Persijn, uit Am sterdam. H. L. C. Petri, uit Den Haag. L. Pol, uit Den Haag. A. C. Prins, uit Rotterdam. J. G. Romeijn, uit Voor schoten. P. P. Roosen, uit Den Haag. A. B. Rouwenhorst, uit Olst. H. Ruben, uit Den Haag. Wed. M. J. P. de Rijck v d. Gracht geb. Lefébrc, uit den Haag. E. Schankat, uit Brazalië. A. Scheen, uit Bodegraven. G. v. Schermbeek, uit Aixle les Bains. P. E. Schilder, uit Zijpe. R. F. Schil, uit Den Haag, H. Schulte Noraholt, uit Amsterdam. E. C. v. Set tel:. uit Ede. F. Simon Thomas, uit Ber lijn. E. G. Simons; uit Beesel. C. A Smiers, uit Anna Paulowna. P. J. J. v. d. Star, uit Zwammcrdam. M. C. Straetemans, uit Rotterdam. A. O. H. Tellegen, uit Den Haag. A. J. Terruwe. H. Timmermans, uit Heer. P. C. van Herrewegen, uit Brussel. A. J. A. Ver heul, uit Leiden. H. M. Verheul, uit Den Haag. A. M. Vermeulen, uit Nijmegtn. P. H. J. Vink, uit Bergh. J. J. Ver- spijck geb. v. d. Eist, uit Parijs. M. C. Vollering, uit Vlaardinger-Ambacht. G. Vreaeling, uit Den Haag. T. R. H. Vree- de, uit Leiden. E. H. de Vries, uit Rhe- den. M. de Vries, uit Den Haag. V. Wackerlin, uit Zurich (Did.). W. F. v. Waning, uit Renkum. J. H. Wanrooij, uit Doetinchem. C. J. L. A. Werner Nar- day geb. van Lier uit Praag. G. Weze lenburg, uit Hazerswoude. Wed. T. C. Weissman geb. Bastiaans, uit Den Haag. G. Wulkan, uit Noordwijk. L. A. H. van Wijk, uit Den Haag. J. E. H. Wijnen uit Ede. M. van Zundert, uit Standaar- buiten. M. J. Zunnebeld, uit Veghel. M. B. G. Zwarts, uit Noordwijk. I. Bar.esse van Zuylen van Nyevelt, uit Pre toria. H. E. v. d. -Zijden, uit Leiden. A. Zijlstra, uit Hilversum. HAARLEMMERMEER INSTALLATIE PASTOOR B. SCHNEIDERS. De parochie van den H. Franciscus van Sales heeft gisteravond haar nieuwen her der ontvangen, die door den Deken van Haarlem, den hoogeerw; heer H. C. J. Son- daal, als pastoor dezer parochie werd ge ïnstalleerd. Om 7 uur arriveerde de nieuwbenoem de herder, pastoor B. Schneiders per auto uit Hillegom, vergezeld van eenige con fraters aan de kerk, waar hij werd opge wacht door een stoet van bruidjes en de geestelijken, die bij deze installatieplech tigheid zouden assisteeren. Een der meisjes heette den pastoor welkom met een schoon gedicht, waarna hij voorafgegaan door bruidjes en geestelijken de kerk werd bin nengeleid, die zoo goed als geheel met pa rochianen was gevuld. Hierna nam de plechtigheid op het al taar een aanvang. Behalve de hoogeerw Deken assisteerden Rector G. Schneiders uit Amsterdam als diaken en kap. J. Voor- twist uit Den Haag als subdiaken. Op het priesterkoor hadden nog plaats genomen de kapelaans M. v/m Ettinger, P. Bottelier en J Langemeier uit Hillegom. Achtereenvolgens stelde de Deken den nieuwen pastoor in het bezit der kerk door overhandiging van evangelieboek, sleutels en kerkelijke gewaden en leidde hem ver volgens naar de biechtstoel en het doop vont. Hierna sprak de Deken de parochianen toe, en stelde den nieuwen herder voor als de goede herder, die zyn leven geeft voor zijn schapen. Na de predicatie werd het Lof voortgezet door den geinstalleerden herder en besloten met den zegen met het Allerheiligste. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Anna Thercsla Maria d. van H. M. van den Dool en T. E. M. Aengenent Cornelis z. van N. Oosterom en C. H. van Veen Guus z. van J. Verheul en B. Verboom Greta d. van B. van der Lee en M. van der Spek Franciscus Antonius z. van J. F. A. Brouwer en B. M. Schirmann Aart z. van A. Bakker en C. G. de Jong. Ondertrouwd: A. van Gils 29 j. en B. G. van Hemert 31 j. won. te Velsen. Getrouwd: E. G. van der Werff 23 j. en M. C. O dijk 25 j. D. W. van Wijn gaarden 34 j. won, te Nieuwkoop en T A. de Jong 32 j. P. Breeveld 57 j. en M. Eikelenboom 61 j. won. te Voorschoten W. J. Bergshoeff 28 j. en P. J. van Arkcl j. L. van der Zanden 28 j. en M. M. Plante 22 j. ALKEMADE Beperking Dienstregeling Autobusdienst. In verband met de buitengewone tijds omstandigheden heeft de Directie van de N.V. Maarse en Kroon zich genoodzaakt gezien met ingang van 1 October a.s. eeni ge beperkingen in den dienstregeling in te voeren. Geheel zal komen te vervallen de dienst vanaf de Fransche Brug, welke loopt achter de Nieuwe Wetering om, ter wijl de diensten van 9.15 en 9.45 respec tievelijk uit R.A.Veen Zuid en Noord niet meer zullen loopen. Geboren: Johannes Henricus Maria, z. van H. J. Klein en E. H. M. Bakker Gerardus ilhelmus Maria, z. van J. M. van der Geest en H. J. Uljee Cornelis, z. van D. Vreeken en C. E. Bosch. Ondertrouwd: G. S. Beelen jm. 37 j. en C. A. L. van Rhoon jd. 24 j. Gehuwd: J. P. Pouw jm. 28.j. cn M. van den Haak jd. 28 j. J. J. C. Hogen- boom jm. 30 j. en M. J. Straathof jd. 29 j. BOSKOOP De nieuwe Pastoor verwelkomd. Gis teravond werd onder groote belangstelling de nieuwe Pastoor van Boskoop, de zeer- eerw. heer F. Cornet, feestelijk ingehaald. Langs het geheele Reyerskoop wapperden de driekleur met de geel-witte wimpel on de R. K. Harmonie „St. Capcilia" had zich bij de Bulksche brug opgesteld om het eer ste welkom met een feestmarsch in te zet ten. Even voor achten kwam de Pastoor in Reyerskoop aan via den Goudsche Rij weg, waar hij vanaf Alphen aan den Rijn met een auto was afgehaald. Met de Har monie voorop ging de stoet naar de kerk, waar. op het plein een eerewacht was ge vormd door de leuen van de St. Josephs gezellen en de Kruisvaart. Onder het spelen vah het „Roomsche Blijdschap" ging de nieuwe pastoor, begeleid door Kapelaan van Drunen en Pastoor Braak uit de Wicrin- germeer, vroeger Kapelaan te Boskoop, de kerk binnen, waar een stoet van bruidjes hen naar het altaar geleidde. Nadat door deze bruidjes een welkomstlied was gezon gen, hield de weleerw. heer Kapelaan van Drunen een toespraak. Na dit hartelijke welkomstwoord richtte de nieuwe Pastoor zich tot de talrijke aan wezige parochianen met een kort maar kernachtig woord, waarin hij het devies „Draagt elkanders Lasten" toepasselijk maakte op zyn entree te Boskoop, Boskoop, dat, naar hij vernomen had, er niet te roos kleurig uitzag. Hij wekte allen op hem en ook elkaar te helpen en wedcrzijdsch veel voor elkander te bidden. Hierna werd door den nieuwen Pastoor het Lof gecelebreerd. Nadere bijzonderheden omtrent de in stallatie zullen nog worden bekend ge maakt. Het Groene Kruis. Reeds geruimen tijd was een plan voor het te bouwen Groene Kruis gebouwtje, dat op den hoek Galerij- Voorkade zal komen, in de pen. Nu zal het weldra gaan verrijzen. Na gehouden aan besteding is door den architect H. J. van Osnabrugge de bouw opgedragen aan den heer M. P. Loef, voor schilderwerk de heer Joh. Jongejan. Geboren: Ewaldina, d. v. D. M. C. Koster en D. Hoogendoorn. Ondertrouwd: A. Harkes, 25 j. en G. Nijveldt, 24 j. J. Stolp 29 j. er G. Spee 27 j. J. Verkade, 28 j. en M. Oppelaar, 27 j. HAZERSWOUDE Geboren: Teunis z. van W. Hoogen doorn en M. Hassefras Nicolaas Theodo- rus z. van J. M. Schoonderwoerd en H. van Gervcn Maartje d. van C. Matze en S. den Hertog Adriana Johanna d. van W. Elstgeest en C. C. Ernst. Ondertrouwd: M. J. Ravensberg 48 j en A. Zandvliet 40 j. KOUDEKERK Geboren: Martina Maria, d. van N. de Jong en M. Zandbergen. Getrouwd: H. A. van der Meer 37 j. en J. P. Zwartjes 38 j. NIEUWVEEN Sport. Zondag a.s. speelt Nic. Boys I een uitwedstrijd tegen Leimuiden I. Dit is de tweede wedstrijd om de Leimuiden Nic. Boys beker. Het zal aan spanning niet ontbreken. Ver trek 1.30 uur per fiets. ROEI.OFARENDSVEEN Middenstandsver. „St. Maarten". Donderdagavond hield bovengenoemde vereeniging onder preasidium van den heer Th. Wesselman een ledenvergadering, welke slechts matig bezocht was. De secr., de heer H. van Klink, las de notulen der vorige vergadering voor, welke on veranderd werden goedgekeurd en getee- kend. Hierna bracht de secr. een verslag uit van den Centralcn Raad. De voorzitter dankte den secr. voor zijn uitgebreid ver slag, en betreurde het, dat zoo weinig le den door hun aanwezigheid, kennis kon den nemen van dit mooie verslag. Dan volgde de verkiezing voor een af gevaardigde voor do vergadering van den Centralen Raad. Gekozen werd de heer M. Kennis, en als plaatsvervanger de heer H. de Pne. Na een uitgebreide rondvraag, dankte de voorz. de aanwezigen voor hun op komst, en sloot op de gebruikelijke wijze do vergadering. Oud-Cursistenvcrceniging. Gister avond werd door deze vereeniging een bijeenkomst gehouden in de St. Pancra- tiuszaal. De voorzitter, de heer L. Kerk vliet, opende de vergadering, heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer van Donk, die dezen avond een causerio zou houden over: „Kwade grond en haar bestrijding". De heer van Donk, direct het woord ver krijgende, bespreekt allereerst de groei wijze van de „kwade grond". Deze schim melziekte groeit gelijktijdig op met de bol- planten b.v. de tulp. In zijn rusttijd vormt deze zwam kleine knolletjes in den grond. Waarna van deze knolletjes draden uit gaan, welke zich op de bol vastzetten, hieruit het aanwezige voedsel onttrekken, zoodat dus de bol gedoemd is om te ster ven. Vervolgens besprak spreker de bestrij ding van deze ziekte. Pas in de laatste jaren is er een afdoend middel op gevon den, genaamd Brassicol. Door vele proef nemingen zijn de bewijzen hiervoor gele verd. Van de gelegenheid tot vragen stellen, werd door velen gebruik gemaakt, welke tot ieders genoegen beantwoord werden. Het was werkelijk jamer, dat zoo wei nige ouderen, voornamelijk L.T.B.'ers, aan den oproep van het bestuur gehoor had den gegeven. Veel is er besproken en veel is er geleerd. Hopelijk zulcn zij bij een volgende gelegenheid in groote getale op komen, om kennis te nemen, hoe voor da ook hier heerschondc problemen van ziek tebestrijding een oplossing is te vinden. UITHOORN Géborén: Wouterus z. van J. van Tol en A. M. Brozius Mnrgnretha d. van J. Bos en A. M. do Heer Wilhelmina Arnol- da Maria d. van P. J. van Zijl en A. H. Baars Andreas Gerardus z. van J. J. v. d. Post en M. W. van der Ven. ZOETERWOUDE Bloedtransfusiedienst. In deze ge meente is opgericht een comité, onderaf- deeling van de Centrale Bloedtransfusie- commissie van het Nedcrlandsche Roode Kruis. Het comité is als volgt samengesteld: voorzitter: de edelachtbare heer H. J. J. A. Smeets, burgemeester; secretaris-penning meester do heer J. van de Ruit, leden de heeren C. H. de Boer, S. J. Ruizevold en P. J. van Rijn. De bedoeling van dit comité i? zooveel mogelijk personen (zoowel man nelijke als vrouwelijke) van 1860 jaren bijeen te brengen, die hun bloed beschik baar willen stellen voor ernstig gewonde militairen en burgers en voorts om mede werking te verleenen, dat deze personen op de plaatsen komen, waar hun hulp het dringendst noodig is. ZWAMMERDAM Geboren: Petronella d. van A. Goud kuil en T. Verhoef. Elisabeth Johanna d. van A. Veelenturf en A. M. de Wit. Gevestigd: mej. H. Brandsen van Berkhout mej. Joh. M. L. Blokland van Gouda mej. M. S. M. Blokland van Gou da mej. Joh. H. T. van Loon van Gouda mej. W. J. M. T. van Loon van Gouda mej. Th. M. S. A. Dijkzeul van Heemstede P. Kapteijn van Reeuwyk P. Th. Röling van Bodegraven. Vertrokken: mej. L. Schoonhoven naar Rotterdam mej, C. M. Sluijs naar Waddinxveen mej. M. H. Wolper naar 's Gravenhage mej. P. van der Star naar Wassenaar Joh. Straver naar Alkemade mej. P. Hirschman naar Hazerswoude. ■6 I IJLDEN WOORDEN V VAN DEN WEG!!

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13