OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 OEGSTGEEST De St. Willibrord- feesten „Vereeren wij dan diep gebogen een zóó hoogwaardig sacrament.Heden was het de dag van de H. Eucharistie, de plechtige herdenking van het Laatste Avondmaal, dat duizendmaal duizend maal is hernieuwd in deze parochie, sinds Willibrord voor het eerst de rol des Hee- ren overnam, en in Diens plaats brood en wijn offerde „te Mijner gedachtenis". De dag van gisteren, de dag van boete en biecht, was als één zorgvuldig gewe tensonderzoek, ter voorbereiding van het aanzitten aan den Liefde-disch. Vrijwel den geheelen Woensdag is er ge legenheid geweest tot biechten, en het heeft storm geloopen! De biechtstoelen wa ren versierd met asters in rouwmoedig paars. Gisterenavond werd deze tijd van inkeer besloten met een boetelof. De kerk was de uitdrukking is weer niet fraai stampvol. Onder de godslamp in het priesterkoor was op een bed van witte, om-rand met paarse dahlia's, een groot kruisbeeld neer gevlijd. Klagend en neerslachtig en toch weer hoopvol en lichtgevend klonk in beurtzang tusschen koor en gemeente het „Miserere", waarna gelezen werd het Evangelie van Lucas 15 1132, de parabel van den ver loren zoon. Pater Gilbertus Lohuis heeft daarna een predikatie gehouden over de zondeverge ving. Het verhaal van den goeden „Huisvader" en den verloren zoo, aldus spr.,- teekent de onuitsprekelijke goedheid Gcds. Vooral als men bedenkt, dat het Jesus Christus zelf is geweest, die met dit verhaal Gods on eindige barmhartigheid heeft willen teeke nen. Die goedheid Gods wil den mensch niet alleen tot eigen kind Gods maken, wil niet alleen den mensch opvoeden en bevestigen in Gods dienst door het H. Vormsel; maar Gods liefde heeft er zelfs rekening mee willen houden, dat de mensch zou vallen en zondigen. Ook in dit geval blijft Gods eindelooze goedheid even levendig: God is de huisvader met het ein deloos goede hart, die met een onuitput telijk geduld wacht op den verloren zoon, en mateloos verheugd is, wanneer eindelijk de verdoolde terugkeert. Ook voor die uiting van Gods goedheid bestaat een uit wendig teeken door Christus ingesteld, dat genade geeft, die het uitbeeldt. Dit is de biecht. Volgens S. Joannes 20 blies de Heer over zijn apostelen en zeide: wier zonden gij vergeeft, dien zijn zij vergeven en wier zonde gij behoudt, dien zijn ze behouden. En door het bestaan van het katholieke priesterschap blijft die sleutelmacht leven in de Kerk. Tot de biecht behoort de belijdenis: want hoe zouden de apostelen zonden kunnen vergeven, als die hun niet eerst werden meegedeeld. Maar die belijdenis moet een rouwmoedige zijn: vol spijt omdat de goe de God door de zonden gehoond werd. In het oprecht berouw moet het voornemen liggen, om te trachten de zonden te ver mijden: anders is immers de belijdenis niet echt, en God, die den mensch doorziet, zou die zonden niet kunnen kwijtschelden, als de mensch niet van plan was voortaan beter Gods wet te onderhouden. Ook een zekere voldoening of penitentie is noodzakelijk. Maar deze voldoening is steeds maar licht en gemakkelijk te vol brengen: zoo had Jesus het immers voor gedaan. Zelf zeide de Christus gewoonlijk alleen: ga, en zondig voortaan niet meer. Laten we dit monument van Gods on meetbare liefde op prijs stellen en gebrui ken. En laat ieder, die hier aanwezig is, innig en eerlijk dezen avond aan God vra gen, dat de dood ons nooit verrassen moge, alvorens wij rouwmoedig onze zonden be^ leden hebben aan den priester. De toehoorders waren zeer getroffen door deze priesterlijke vermaning, en het „Spaar, Heer, Spaar aan volk", dat door allen in drievoudige climax werd gezon gen, gaf uitdrukking aan deze ontroering. Door priesters en assistenten werd daar na het kruis vereerd. Ondertusschen hief de menigte het „Vexilla Regis" aan. Met een dankbaar gemoed kwam iedere geloovige nu een kus drukken op de reliek van het Kruishout, terwijl gezongen werd: „O, hoofd vol bloed en wonden". Hedenmorgen straalde de kerk in éen gouden luister van licht, en, de middeler wijl verjongde versiering, was frisch als op den eersten dag der feestelijkheden. De jubileerende parochianen schijnen niet moe te worden de kerkelijke plechtig heden bij te wonen, want ook thans vul den weer velen de rijen om tegenwoor dig te zijn bij de pontificale hoogmis, die door den doorluchtigen en hoogwaardigen heer mgr. H. J. M. Taskin, protonotarius apostolicus a .L p. en proost van het Ka thedraal Kapittel werd opgedragen. Mgr. Taskin werd daarbij geassisteerd door den zeereerw. heer J. J. C. M. Looyaard als presbyter assistens, door de weleerw. heeren H. L. J. M. Sondaal als diaken en Gilbertus Lohuis O.F.M. als sub diaken. De weleerw. heer S. Steur vervul de de functie „ad mitram", de weleerw. heer L. Beune „ad librum", de eerw. heer Van Velzen, was thuriferarius, terwijl de weleerw. heer A. L. Umans als ceremonia- rius optrad. Deze dagen zyn een goede aanleiding om de volkszang veelvuldig te beoefenen, en dezen morgen bleek opnieuw, dat deze ideale wijze van mishooren nu men er eenmaal aan gewend is de geloovigen op mnige w-ze vereenigt met de heilige han delingen op het altaar. Hedenavond wordt een plechtig Lof van Eerherstel gecelebreerd, tijdens hetwelk pater Lohuis de predikatie zal houden. Men wordt verzocht de kaars, die men zich Maandag heeft aangeschaft, ook he denavond mee te nemen; ook in de kerk zijn nog kaarsen verkrijgbaar. Het groote koor wordt voor hedenavond uitgenoodigd, omdat gezongen zal worden de „Benedictus" uit de Mis van Diepen- brock. Muziekvereeniging N.Z.H.T.M. Het ligt in het voornemen, zulks onder auspi ciën der muziekvereeniging N.Z.H.T.M., op Vrijdagavond 29 Sept. a.s. een collecte te organiseeren, waarvan de opbrengst groo- tendeels zal bestemd worden tot ontspan ning van de te Oegstgeest gelegerde mili tairen, in 't bijzonder om te komen tot samenstelling van een militair muziek korps, waaraan dan door de N.Z.H.T.M. de eerste noodzakelijke steun gegeven zal worden. Deze plannen hebben de vol ledige instemming der burgerlijke- en mi litaire autoriteiten te Oegstgeest. Dames, welke bereid zijn als collectante hieraan mede te werken, kunnen zich opgeven: Oude Rijnzichtweg 45. KATWIJK Luchtbescherming. Alhier denkt men dezer dagen te komen tot oprichting van een afdeeling der Nederl. Ver. voor Luchtbescherming. Als voorloopige be stuursleden zijn aangezocht de heeren Thijssen, dr. v. Dorp, v. Wensveen en Meijer. Een 50-tal personen traden reeds als lid toe. Binnen eenige dagen zal de oprich tingsvergadering plaats hebben. LEIDSCHENDAM Fancy fair. De afdeeling van het Ned. Roode Kruis te Leidschendam zal op 10, 11 en 12 October a.s. een fancy fair houden in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Bloedtransfusiedienst. Daar het niet mogelijk is door middel van circulaires of anderszins de aandacht op bovengenoem- den dienst te vestigen, zal burgemeester Keijzer op Vrijdag 29 September a.s. des avonds te 7.30 uur voor de microfoon van de Veursche radiocentrale spreken over bo vengenoemden dienst en den vrij willigen burgerlijken dienst. Een beroep wordt ge daan op alle ingezetenen om dien avond trouw te luisteren. NOORDWIJK Staking in timmerfabriek „Northgo" ge ëindigd. Nadat het personeel der „Northgo" een week geleden in staking was gegaan, doordat de firma een verla ging van het loon had aangezegd, zijn de bestuursleden der respectievelijke bonden verschillende malen met de firmanten in onderhandeling geweest om dit uitgebro ken conflict tot beider tevredenheid te re gelen. Nadat verschillende voorstellen verwor pen waren, is het gisteren gelukt een ar beidsovereenkomst te sluiten en te doen onderteekenen door beide partijen. VOORSCHOTEN Diefstal. Van een viertal fietsen, staan de in den stal van het hotel D. alhier, zijn de rijwielplaatjes gestolen. WASSENAAR Geboren: Johannes Gerardus Anto- nius, z. v. L. G. A. Koot en G. M. de Vet Catharina Maria Theodora, d. v. G. M. P. Beijersbergen en C. J. Noordover Dirk Arnold, z. v. D. A. Kramer en E. van Rhijn. Ondertrouwd: L. H. Slotemaker en C. Schuur kamp W. Post en G Vredeling W. A. Radsma en A. van Eijk de Lange. Getrouwd: L. M. van Corstanje en J. van Berkesteijn T. J. J. Suren en M. E. G. Buers V. T. H. M. Dobbelmann en C. Overleden: Petronella Johanna Ca tharina van der Meij de Blie, oud 40 jaren, echtgenoote van L. J. van Velzen. ZOETERMEER Luchtbeschermings-tentoonstelling. In het gymnastieklokaal werd Woensdag morgen 11 uur de luchtbeschermingsten toonstelling geopend door burgemeester Mr. N. Vernède. Verder merkten wij onder de genoodigden op de burgemeesters van Benthuizen-Moercapelle, Zevenhuizen en Berkel Rodenrijs, hoofden van luchtbe schermingsdiensten uit omliggende gemeen- hen, wethouder Scheer en de gemeente secretaris, de gemeente-architect, de beide geneesheeren en vele anderen, de meesten .vergezeld van hun dames. Iedereen wil natuurlijk graag krach tig en gezond blijven - het dagelyk- sche kauwen van WRIGLEY'S P.K. is hierbij op de meest natuurlijke wijze behulpzaam. Bovendien bevor dert het de spijsvertering. P.K. kuuwen sterkt de zenuwen en neemt dat urukkende gevoel na den munltijd weg. Hei schepi nieuwe levenslast en verhoogt de werkkracht. Houdt steeds enkele pnkjes bij do hand. Feel genot voor weinig geld: S cent, aaaaaaaaaaa^A4 De heer Joh. van Doornen, voorzitter van de afdeeling Zoetermeer der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, hoofd van der. Lucht beschermingsdienst hier ter plaatse, heette alle aanwezigen welkom en het deed spr. genoegen dat men in groote getale gehoor had gegeven aan de uitnoodiging om bij de opening tegenwoordig te zijn. Spr. hoop te dat hetgeen te zien is een goeden indruk zal achterlaten, terwijl het de bedoeling van deze tentoonstelling is te laten zien wat men zelf kan doen, om in geval van oor log zich zelf en zijn gezin te beschermen tegen luchtgevaar. Spr. verheugde het dat de burgemeester zich gaarne bereid had verklaard de tentoonstelling te openen en verzocht dezen tot deze handeling óver te gaan. De burgemeester begon met te zeggen, dat het bij het burgermeestersambt behoort een tentoonstelling te openen. Mij is nim mer overkomen, aldus spr., dat ik met zoo'n weinig genoegen een tentoonstelling open. Als dit vroeger gebeurde, dan was het, omdat op een tentoonstelling iets schoons was te genieten, van werken ces vredes, terwijl het thans gold een tentoonstelling hoe men zich kan beschermen tegen lucht gevaar. Spr. memoreerde waarom deze tentoonstelling werd gehouden. Spr. meende van deze gelegenheid ge bruik te moeten maken een woord van dank te richten tot het nieuwe bestuur van de afdeeling Zoetermeer der Ned. Ver. v. Luchtbescherming, dat eerst nu als zoo danig is opgetreden, voor het initiatief tot het houden der tentoonstelling. Aanschou welijk wordt op deze tentoonstelling duide lijk gemaakt hoe de bevolking-zelf zich moet beschermen en dat het geen taak is van de overheid. Ook deelde spr. mede, dat het gemeentebestuur in deze ook riet achter bleef, bewijst wel het besluit van den Raad van 1.1. Zaterdag tot aanschaffing van een motorbrandspuit met babyspuit, waarvan spr. een foto ter beschikking van de ten toonstelling stelt. Spr. brengt een woord van hulde aan den heer van Doornen, voor hetgeen hij als hoofd van den Luchtbe schermingsdienst heeft gedaan. Spt. ver klaarde daarna de tentoonstelling voor ge opend, met de bede, dat een dergelijke ten toonstelling niet meer noodig zal zijn, doch alleen een tentoonstelling van werken des vredes. De heer van Doornen dankte den Bur gemeester voor diens waardeerende woor den, doch verklaarde dat deze dank zeker ook toekomt aan zijn medewerkers, be staande uit een kern die met veel ijver en toewijding hun taak vervullen. Spr. deelde mede, dat de propagandist van de Ned. Ver. v. Luchtbescherming met de aanwe zigen een rondgang zal maken over de ten toonstelling voor het geven van de noodige experesten en voorlichting. Duidelijk en klaar werd aan de hand van het tentoongestelde een overzicht gegeven van het eventueele luchtgevaar. Suggestief is de opstelling van een boven- grondsche schuilplaats opgericht en daar- gesteld door personeel van de opruimings- ploegen van den luchtbeschermingsdienst alhier. Zeer duidelijk wordt aan de hand van platen de uitwerking van gas- en brandbommen weergegeven en hoe men daartegen zich kan beveiligen. Een gedeelte van het materiaal van den luchtbeschermingsdienst dezer gemeente is mede tentoongesteld. Om een juist beeld te krijgen van een en ander is een bezoek aan de tentoonstelling aan te bevelen. De kinderen van de scholen uit de hoogste klassen worden onder leiding van het onderwijzend personeel in de ge legenheid gesteld deze tentoonstelling te bezoeken, daarbij voorgelicht door een Den initiatiefnemers komt wel een woord van hulde toe! Tot Zaterdagavond 10 uur blijft de ten toonstelling geopend. Geboren: Gerrit Pieter, z. v. G. P. Roos en E. W. de Zeeuw Neeitje, d. v. G. Bastmeijer en E. Bogaards Johannes Martinus, z. v. W. J. van Leeuwen en J Erdtman. Ondertrouwd: Jan Kuiper, 25 jaar en Aagje Hoogendoorn, 19 jaar, beiden te Zoetermeer. Overleden: Maria Leune, oud 53 jaar, echtgenoote van J. Kaaskoek. I n g e k o m e n: C. J. Walraven van Bo degraven G. F. van der Zee van Weststel lingwerf H. de Vries van Amersfoort W. Pars van Ede P. Karens van Taplow (G.B.) P. Wortel van Amsterdam M, J. J. van Wieringen van Hazerswoude C. A L. van Wieringen van Hazerswoude C. Brandhorst van Leidschendam H. A. H. Mol van Schijndel. Vertrokken: J. van Wissen naar Berkel en Rpdenrijs Ca. J. Rietkerk naar Voorbrug P. J. van Rijs naar Noordwijk J. van Dijk naar Utrecht L. M. Vass naar Rotterdam C. Groenheide naar Apeldoorn. ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 2 October, des n.m. 7 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Beëediging van den heer H. van Kleef, als lid van den raad. 3. Notulen. 4. Mededeelingen. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van het raadsbesluit d.d. 25 Juli 1938, betreffende het verleenen van een jaar- lijksche bijdrage in de onderhoudskosten van een aan te leggen provincialen weg van het Aarkanaal (Oostkanaalweg) naar de Utrechtsche grens. 7. Voorstel van B. en W. inzake een verzoek van G. van Leeuwen en P. J- Cap- teyn, alhier, om toekenning van een ver goeding ex artikel 13 der L. O. wet 1920. 8. Voorstel van B. en W. inzake een verzoek van J. Buitelaar, alhier, om toe kenning van een vergoeding in de kosten van vervoer van een zijner kinderen, dat de bijzondere school voor buitengewoon lager onderwijs alhier, bezoekt. Voorstel van B. en W. inzake ver koop aan het Rijk, van perceelen grond, bestemd voor verbreeding van het gedeel te rijksweg tusschen Hazeveld en Gouw- sluis. 10. Voorstel van B. en W. inzake over neming van het Rijk in eigendom, onder houd en beheer van afgesneden gedeelten rijksstraatweg. 11. Voorstel van B. en W. inzake ver huring van het woonhuis Wilhelmina- straat 14. 12. Prae-advies van B. en W. inzake het adres van den voorzitter der Alphen- sche Athletiek- en Voetbalvereeniging „Al- phia", betreffende de weigering van ver gunning voor athletiekwedstrijden op Zon- ig 23 Juli 1939. 13. Voorstel van B. en W. inzake wij ziging van de verordening gemeentepolitie. 14. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging van het raadsbesluit d.d. 28 Juli 1939, tot aanvaarding van een bedrag van 825 als geschenk van de burgerij voor het nieuwe raadhuis voor den aankoop van een carillon-muziek-installatie. 15. Verdeeling van den raad in afdee- lingen. 16 Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der gemeentebegrooting, dienst 1939. Verkooping. In Hotel „De vergulde wagen" had gisteren ten overstaan van Notaris Box de afslag plaats van het hee renhuis in de Zaalbergstraat. Het perceel in bod staande op ƒ3150 werd niet ge mijnd en toegewezen aan den heer H. v. Arkel q.q. alhier. Geboren: Jillert, z. v. J. Blom en W. Kuijper Jacob, z. v. J. Verhaal en J. van Vliet Joohanna Maria Cornelia, d. v. J. H. Snelderwaard en J. C. Warmerdam Sophia Maria Catharina, d. v. W. C. van Niekerk en M. A. van Rooijen. Ingekomen: Elisabeth An th on ia Nan- nes, Pr. Hendrikstraat 19, van 's-Graven- hage Willempje Rodenburg, Dorpsstr. 54, van Haarlem Maria van der Bijl, Kerkvaartsweg 35, van Boskoop IJsbrand van Wermerkerken, Oudshoornscheweg 86, van Woerden. Vertrokken: Jan Teunis Punt naar Leiden, Hansenstr. 81 Bastiaan de Rooij naar Dussen (N.Br.) no. 45 Maria Zaal naar Waddinxveen, Noordkade 235 Cor- denis Jozef van der Burg naar Schagen, Hoogzijde E 115 Wyntje Willemyntje Cornelia van den Bosch naar Gouda, Burg. Martenssingel 139 Rijlaarsdam (Wed. F. v. d. Ham) naar Wilnis, no. 153 Simon Maria Kempen naar Hazerswoude-dorp, p.a. J. v. Wieringen. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. Woensdagmiddag kwam de Raad "dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Bakhuizen. Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot bepaling van de toelagen voor het personeel van de distributiedienst De voor zitter deelt mede dat de gemeente Leimui- den, Rijnzaterwoude en Nieuwveen een kring vormen. Leimuiden is het centrum van dezen kring. De ambtenaren van den dienst worden door den burgemeester der gemeente Leimuiden benoemd, terwijl de Raad der gemeente Leimuiden de jaarwed den bepaalt. B. en W. stellen voor de be looning van den Directeur te stellen op 300, van den ambtenaar op 200, voor den agent te Nieuwveen op 200 en voor den agen»t te Rijnzaterwoude op 100 per jaar. 75% van deze belooning zal waarschijnlijk door het Rijk gedragen worden. Zoodat 25% voor rekening der gemeente zal blijven, in de 25%dragen de gemeenten Rijnzater woude en Nieuwveen in verhouding naar het totaal aantal zielen in den kring bij. De voorzitter deelt mede dat overgegaan is tot den aankoop van een nieuwe schrijf machine, deze werd door de nieuwe werk zaamheden beslist noodzakelijk. De heer van Ommering vraagt, of het niet wat voorbarig is om thans reeds met de distributie te beginnen. De voorzitter zegt dat deze werkzaamheden van hooger hand worden opgelegd. De heer Meijer kan niet beoordeel en of de belooningen ian den hoogen kant zyn of aan den lagen kant. De voorzitter zegt dat de belooningen zoo laag konden worden gehouden, omdat er geen nieuw personeel behoefde te wor den aangesteld. De Raad kan zich ten slotte met het voor stel van B. en W. inzake de toe te kennen belooningen vereenigen. Op voorstel-van B. en W. besluit de Raad op de begrooting uit te trekken een ver goeding als bedoeld in art. 13 der L.O. wet 1920 voor het vervoer van drie kinderen van den heer J. de Jong naar de o.l. school te Nieuwveen. Deze vergoeding zal worden berekend naar een bedrag van f 15 per jaar per kind. Op voorstel van de Commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening dienst 1938 wordt deze vastgesteld als volgt: Gewone dienst: inkomsten 84.068,01, uitgaven f 79.854.08. Batig slot f 4213.93. Kapitaal dienst: inkomsten f 18.045, uit gaven 15.838,01, Nadeelig slot f 2207,34. De Raad is erg ingenomen met het mooie batig slot van ruim 4000, hetwelk een mooi begin vormt voor de begrooting 1940. Na eenige discussie over het al of niet oninbaar verklaren van enkele achterstal lige belastingposten sluit de voorzitter de vergadering. Distributie. Met de leiding van de distributie is in deze gemeente belast de heer A. C. Westen, ambtenaar ter secreta rie, gemeente-ontvanger, tot ambtenaar bij de distributie de heer D. Oggel. Tot agent van den Distributiekring Lei muiden te Nieuwveen, de heer Robertz, ambtenaar ter secretarie, ontvanger te Nieuwveen en tot agent voor Rijnzater woude de heer D. Oggel. K. J. M. V. Dinsdagavond hield de K.J.M.V. weer haar wekelijksche vergade ring in de zaal. Als spreker trad op de Nationale Verbondsmoderator Rector Beu ne. De voorzitter opende de bijeenkomst met den K.J.M.V.-groet. Deze avond, aldus de voorzitter, was een bijzondere avond, ten eerste omdat Rector Beune in ons midden was, dien hij hartelijk welkom heette en ten tweede, omdat er eenige jon gelui, die nog geen lid waren, aan den op roep hadden gehoor gegeven. Spreker hoopte, dat dezen na de rede van Rector Beune trouwe leden der K.J.M.V. zouden worden. Rector Beune begon zyn inleiding met: Wat wij dezen winter doen: in de eene plaats dit, in de ander dat, doch alles vol gens het Nationaal Program naar de Nieu we Gemeenschap, d.w.z. hernieuwd leven, een samenleving, waarin ieder zijn eigen plaats krijgt. Op kernachtige wijze weid de hij ruim een uur over dit onderwerp uit en wist hij zyn gehoor te boeien. Als pylers der Nieuwe Gemeenschap gaf hij aan: de mannelijke godsdienstigheid, stoe re zedelijkheid, onkreukbare rechtvaardig heid en daadwerkelijke liefde. Practisch moeten wij bij ons eigen aanvangen. Op 20-jarigen leeftijd begint eerst recht de eigenlijke vorming van karakter, dit b 1 ij f t voor later. Wij kunnen dan van ons leven maken wat wij willen. Een goed inzicht, een juist begrijpen, een goeden wil: een training van den wil is in de sa menleving noodig. Daarbij moet de K.J. M.V. helpen. Doch de K.J.M.V. moet ook geholpen worden. Schenken wij hulp aan deze beweging, dan zal de beweging ons helpen. Die mogelijkheid bestaat in de K.J.M.V. Deze werkt samen met andere vereenigingen, jeugd- en vakorganisaties. Daarvan moet invloed uitgaan voor een echt Nieuwe Gemeenschap. Ons ideaal moet zijn: Man van karakter en Katho liek van de daad. Tenslotte gaf spreker een overzicht van het winterprogramma voor elke maand. De voorzitter dankte uit naam van allen Rector Beune voor de enthousiaste ma nier, waarop hij zijn rede had gehouden en sprak de hoop uit, dat de K.J.M.V. bij een later bezoek van spreker er nog gunstiger mocht voorstaan dan nu. De vragen die nog gesteld werden, werden tot volle te vredenheid der stellers beantwoord, waar op de voorzitter sloot met den K.J.M.V.- groet. LEIDERDORP Leiderdorpsche Damclub. Dinsdag avond hield de L.D.C. haar eerste vergade ring als begin van het nieuwe seizoen. De verschillende agendapunten liepen vlot van, stapel. De aftredende bestuursleden werden herkozen met bijna algemeene stemmen, terwijl in de vacature van A. Kruidenier, die wegens vertrek naar elders is afgetre den, werd gekozen de heer J. v. Sandijk, die thans het secretariaat waarneemt. ALs bijzondere aardige verrassing schonk de heer Kruidenier een wisselbeker voor het kampioenschap van Leiderdorp, wat na tuurlijk op zeer hoogen prijs gesteld en on der dank aanvaard werd. Te circa 11 uur sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering met een opwekking om propagan da te maken voor de damsport en met de mededeeling, dat Woensdag 4 October de eerste speelavond gehouden wordt. WOERDEN STROOSCHUUR AFGEBRAND. Uitrustingstukken ingekwartierde militairen gaan verloren. Gistermiddag heeft een hevige brand gewoed in een strooschuur gelegen aan den rijksstraatweg Leiden—Utrecht. De schuur brandde geheel uit en slechts door het krachtdadig ingrijpen van de brandweren uit Woerden, Rietveld en Nieuwerbrug kon uitbreiding worden voor komen. In de schuur waren ongeveer 200 mili tairen ingekwartierd. Vrijwel alle uitrus tingsstukken en eigendommen van deze militairen gingen in de vlammen verlo ren. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade is aanzienlijk. Naar de oorzaak van de brand wordt een onder zoek ingesteld.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7