DONDERDAG 28 SEPTEMBER 193» OE LEIDSCHE COURANT ELPSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Letden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten /O cent per wvvk; 2.60 per kwartaal. Franco per po&t t 2.99 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 80 cent per regel Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. I BINNENLAND HOE WORDT HET WEER? OVERDAG IETS ZACHTER De Bilt seint: .Verwachting: Plaatselijk lichte nachtvorst, vooral in het Zuid-Oosten. Gedeeltelijk bewolkt, geen neerslag van beteekenis, iets zachter, zwakke tot matige Noordelijke tot Weste lijke wind. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: regen binnen de gezichts kling, zwakke W. Z. W. wind, 10 gr. C. Vlissingen: lichtbewolkt, matige O. N. O. wind, 7 gr. C. De Bilt: lichtbewolkt, zwakke Oostelijke wind, 3 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, zwakke W. Z. w. wind, 3 gr. C. Maastricht: nevel, zwakke N. N. O. wind 2 gr. C. KUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Faroer neemt in beteekenis af. Onder in- vioed van een storing viel op de Zuidpunt van Groenland 60 m.m. regen. In de Rand staten is de luchtdruk gedaald, onder in vloed van een storing, die uit Scandinavië kwam. In het -Noorden is de temperatuur gedaald, terwijl het in Zuid-Scandinavië zachter werd. Vooral in Denemarken steeg de temperatuur sterk, te Blaavanshuk zelfs 11 graden. In ons land is het tengevolge van een heldere nacht veel kouder geworden. In Twente was de temperatuur hedenmor gen gedaald tot twee graden onder het vriespunt. Aan de kust bleef het veel zach ter, hier komen plaatselijk nog lichte buitjes voor. Bij Portugal ligt een depres sie, evenals bij Griekenland. Vooral in Zuid-Italië is veel regen gevallen. LUCHTTEMPERATUUR 13 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Donderdagnamiddag 7.17 uur tot Vrijdagmorgen 6.25 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 29 Sept. voorm. 4 en nam. 4.25 uur. Maan op 18.31 uur Donderdagavond. Maan onder 7.47 uur Vrijdagmorgen. Academienieuws LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Indisch Recht: de heer A. N. Molenaar, Den Haag; Candidaatsexamen Geneeskunde: de da mes T. E. Wagter, Voorburg, M. C. J. Heemstra, Haarlem en de heeren A. Ie Poole, Leiden, A, H. Wiebenga, Baarn, W. L. Th. Paulini, Leiden, M. R. M. J. van de Voort, Leiden, F. J. Doornink, Leiden, H. Goedhart, Den Haag; Doctoraal examen Rechten: de heer G. A. Wagner, Maassluis; Candidaatsexamen Rechten: de heeren G. L. A. Neyenhuis, Woerden, H. A. C. Roem, Den Haag, M. Rutgers van der Loeff, Den Haag; Candidaatsexamen Indisch Recht: mej. D. Munk, Leiden. VOOR DE MISSIE. Vorig bedrag Fam. H. N. N A. B. 1.— 1.— 238.75 Hartelijk dank aan de gevers. Wie heeft er nog het plan om van het eindcijfer een rondgetal te maken? Dan moet u zich haas ten. Misschien gireeren sommigen liever. Is het gironummer u gisteren opgevallen? Het is: 363785. FATHER G. GUSSENHOVEN, Missionaris van de Kameroen, Groenhovenstraat 3, Leiden. HERKENNING MILITAIRE VLIEG TUIGEN. Nieuwe kenmerken met ingang van 1 October a.s. Met ingang van 1 October 1939 zullen de militaire vliegtuigen van de Koninklijke Marine en van de Koninklijke Landmacht dc volgende kenmerken voeren: a. Op eiken vleugel (bij het bovendraag- vlak op de bovenzijde, bij het beneden- draagvlak op de onderzijde en bij eendek kers op de boven- en onderzijde) alsmede op beide zijden van den romp van het vliegtuig een oranjekleurigen gelijkzijdigen driehoek met zwarten rand, deze laatste ter breedte van tien centimeter. Op de vleugels wijst de driehoek met een punt naar ach teren, op den romp naar beneden. b. De verticale roeren geheel oranje, om lijst door een tien centimeter breeden zwar ten band. EEN VREEMD VLIEGTUIG BOVEN ONS LAND. De Amerikaansche pers van hedenoch tend bevat het bericht, dat de Nederland- sche radio Woensdagavond het vliegen van een groote vloot van niet geïdentificeerde vliegtuigen over Nederland had gesigna leerd. Dit bericht is onjuist. Naar wij bij infor matie vernemen, heeft de Nederlandsche radio alleen vermeld, dat omstreeks half elf in den avond motorgeronk is waarge nomen achtereenvolgens boven Steenwijk, Kampen en Elburg, welk motorgeronk af komstig bleek van een vreemd vliegtuig. Dit vliegtuig is, kort nadat het de opmerk zaamheid had getrokken, op groote hoogte gaan vliegen, waardoor het niet meer waar neembaar was. REGELING SUIKERBIETEN Uitzonderingen op wettelijke voorschriften inzake vervoer en richtprijsuitkeering Bij het naderen van de suikerbieten campagne wordt de aandacht van de be langhebbenden gevestigd op de met be trekking tot de suikerbieten getroffen wet telijke voorschriften. Aangezien suikerbieten zijn aangewezen als crisisproduct in den zin van artikel 3 van het Koninklijk Besluit van 28 Augustus 1939 Staatsblad 679 j., is het vervoeren en afleveren daarvan verboden. De minister van Economische Zaken heeft van dit ver- voers en afleveringsverbod ontheffing ver leend, voor zoo ver het betreft het ver voer van het land van den teler naar zijn bedrijfsgebouwen, naar de voor het leveren van suikerbieten aan de suikerfabrieken gebruikelijke leveringsplaatsen en naar de bij de stichting Nederlandsche akkerbouw- centrale te 's-Gravenhage aangesloten sui kerfabrieken, alsmede voor zoo ver be treft de aflevering aan de genoemde sui kerfabrieken. Elk ander vervoer en elke aflevering aan anderen dan deze suiker fabrieken is derhalve verboden. Tot nu toe was het alleen mogelijk althans met recht op uitkeering van den richtprijs suikerbieten aan de fabrieken te leveren op een door de stichting Neder landsche Akkerbouw-centrale .te 's-Gra venhage verstrekt garantiebewijs. Deze beperkende bepaling is nu evenwel ver vallen. De suikerfabrieken zullen in staat gesteld worden, voor alle aan haar ter ver werking geleverde suikerbieten ten minste den gelden richtprijs 10.25 per 1000 K.G. suikerbieten uit te betalen. Niet alleen zullen dus zij, die tot dusverre op een garantiebewijs suikerbieten leverden meer kunnen afleveren dan de hun toege stane hoeveelheid, maar ook zij, die niet in het bezit zijn van een garantiebewijs zullen voor de door hen geleverde suiker bieten den richtprijs ontvangen. Verwacht kan worden dat de suikerfabrieken alle aangeboden suikerbieten met voldoende ge halte zullen aanvaarden.. Voorts is in artikel 1 van het Veevoeder besluit 1939 het bewerken en verwerken van suikerbieten tot veervoeder verboden. Als eenigi. uitzondering hierop zal het bewerken van suikerbieten tot veevoeder door den teler zelf bij ministerieele be schikking vrijgesteld worden. Het gevolg van een en ander zal dus zyn, dat suikerbieten nagenoeg alleen voor menschelijke consumptie bewerkt of ver werkt zullen kunnen worden en gezien het vervoers- en afleveringsverbod al leen opgevoederd door den teler van de betreffende bieten zelf aan zyn eigen vee. RIJKSBUREAU VOOR HUIDEN EN LEDER. In de Staatscourant van Woensdag 27 September wordt mededeeling gedaan van de ondernemingen welke de directeur van het Rijksbureau voor Huiden en Leder, Kei zersgracht 129—131, Amsterdam-C., over eenkomstig artikel 4 der Huidenbeschik king 1939 No. 1 en artikel 4 der Looistoffen- beschikking 1939 No. 1, van 18 tot en met 23 September 1939 bij genoemd Rijksbu reau heeft ingeschreven. C. A. O. VOOR HET LOODGIETERS- EN F1TTERSBEDRIJF. Verzoek tot verbindendverklaring ingediend. De minister van sociale. zaken maakt bekend, dat door den bedryfsraad voor het loodgieters- en fittersbedrijf een verzoek is ingediend tot verbindendverklaring van bepalingen van de landelijke collectieve arbeidsovereenkomst voor het loodgieters- en fittersbedrijf in Nederland en dat bezwa ren tegen de inwilliging van bedoeld ver zoek schriftelijk kunnen worden inge bracht by den minister van sociale zaken vóór of op 16 October. Rijkstextielbureau opgericht. VOOR KATOEN, JUTE, KUNSTZIJDE EN LINNEN. Naar wij vernemen is de minister van Economische Zaken bij beschik king van 27 September 1939 overge gaan tot omzetting van het Rijksbureau voor katoen en jute in een Rijks-textiel- bureau, dat gevestigd is te Arnhem, Willemsplein 5. Het bureau zal wor den onderverdeeld in secties voor de onderscheidene textielproducten (uit gezonderd wol en lompen, waarvoor een afzonderlijk bureau, het Rijksbu reau voor wol en lompen, is ingesteld). Tot dusverre zijn ingesteld secties voor katoen, jute, kunstzijde en linnen. Tot directeur van het Rijks-textielbu- reau is benoemd de heer J. A. Panhuyzen. Verzo'eken om inschrijving, gericht tot den directeur van het Rijksbureau voor katoen en jute, worden geacht te zijn ge richt tot den directeur van het Rijks-tex- tielbureau en behoeven derhalye niet te worden herhaald. Inlichtingen kunnen worden ingewon nen bij de afdeeling Economische Voorlich ting van het Departement van Economische Zaken, Rijnstraat 24, Den Haag, en bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Sectie katoen. De aandacht van belanghebbenden woidt op het volgende gevestigd: 1. Door den di recteur van het Rijks-textielbureau zullen ten aanzien van katoenen weefsels insch;ij- vingen en opgaven betreffende voorraden eerst worden ingewacht, nadat een desbe treffend bericht zal zyn gepubliceerd of, voor zoover het betreft inschrijving van of opgave door een individueele onderne ming, aan die onderneming daarvan me dedeeling is gedaan. 2. Door den directeur van genoemd bu reau wordt tot wederopzegging toe dispen satie verleend van het verbod van koopen, verkoopen, bewerken, verwerken, doen be werken, doen verwelken of afleveren var katoenen weefsels. Deze dispensatie geldt echter slechts ten aanzien van verkoop of aflevering van normale hoeveelheden aan geregelde afnemers, alsmede ten aanzien van koopen, bewerken, verwerken, doen bewerken of doen verwerken van norma le hoeveelheden. 3. Het is aan natuurlijke of rechtsperso nen, die van den handel in katoenen weef sels niet hun normaal bedrijf maken, ver boden katoen en katoenen weefsels te koo pen met het doel deze weder te verkoo pen, zonder daartoe van den directeur ver kregen schriftelijke vergunning. 4. Dooh den directeur wordt tot weder opzegging toe dispensatie verleend van het vervoerverbod van katoen en katoenen weefsels. Sectie kunstzijde. De aandacht van belanghebbenden wordt op het volgende gevestigd: 1. Door den directeur van het Rijkstex tielbureau zullen, ten aanzien van kunst zijde en kunstzijden weefsels, inschrijvin gen en opgaven betreffende voorraden eerst worden ingewacht nadat een desbe treffend bericht zal zijn gepubliceerd of, voor zoover het betreft inschrijving van of opgave door een individueele onderneming, aan die onderneming daarvan mededeeling is gedaan. 2. Door den directeur van genoemd bu reau wordt tot wederopzegging toe dispen satie verleend van het verbod van koopen, verkoopen, bewerken, verwerken, doen be werken, doen verwerken of afleveren van kunstzijde en kunstzijden weefsels. Deze dispensatie geldt echter slechts ten aanzien van verkoop of aflevering van normale hoeveelheden aan geregelde afnemers, als mede ten aanzien van koopen, bewerken, verwerken, doen bewerken, of doen ver werken van normale hoeveelheden. 3. Het is aan natuurlijke en rechtsperso nen, die van den handel in kunstzijde, en kunstzijden weefsels niet hun normaal be drijf maken, verboden kunstzijde en kunst zijden weesels te koopen met het doel deze weder te verkoopen, zonder daartoe van den directeur verkregen schriftelijke ver gunning. 4. Door den directeur wordt dispensatie verleend van het vervoerverbod van kunst zijde en kunstzijden weefsels. Sectie linnen. De aandacht van belanghebbenden wordt op het volgende gevestigd: Door den directeur van het Rijkstex tielbureau zullen, ten aanzien van linnen er linnen weefsels, inschrijvxingen en op gaven betreffende voorraden eerst worden ingewacht, nadat een desbetreffend be richt zal zijn gepubliceerd of, voor zoover het betreft inschrijving van of opgave door een individueele onderneing, aan die onder neming daarvan mededeeling is gedaan. 2. Door den directeur van genoemd brea, wordt tot wederopzegging toe dis pensatie verleend van het verbod van koo pen, verkoopen, bewerken, verwerken, doen bewerken, doen verwerken of afleveren van linnen en linnen weefsels. Deze dispen satie geldt ehter slehts ten aanzien van verkoop aflevering van normale hoeveel heden aan geregelde afnemers, alsmede ten aanzien van koopen, bewerken, verwerken, doen bewerken of doen verwerken van normale hoeveelheden. 3. Het is aan natuurlijke of rechtsper sonen, die van den handel in linnen en lin nen weefsels niet hun normaal bedrijf ma ken, verboden linnen en linnen weefsels te koopen- met het doel deze weder te ver koopen, zonder daartoe van den directeur verkregen schriftelijke vergunning. 4. Door den directeur wordt van voor noemde beschikking tot wederopzegging toe dispensatie verleend van het vervoerver bod van linnen en linnen weefsels. Oilicieële Crisispublicalles £exóte ueevaed&tnawnen uaótyeóteid VEEVOEDER-NORMEN VOOR DE EERSTE HELFT VAN OCTOBER. De Minister van Economische Zaken maakt het volgende bekend: De normen, volgens welke voor de pe riode van 2 t/m 16 October vergunningen (geleidebiljetten) voor het vervoer van veevoeder aan veehouders worden verleend, zijn de volgende: L RUNDVEE a. Melk- en kalfkoeien 0,5 kg per dier per dag. b. Melk- en kalfkoeien van consumptie- melkbedrijven 1. van bedrijven, waar in 1939 knol- en wortelgewassen zijn verbouwd, 0,5 kg per dier per dag; 2. van bedrijven, waar in 1939 geen knol- en wortelgewassen zijn verbouwd, 1 kg per dier per dag. c. Volwassen rundvee van spoeling- en schillenbedrijven max. 2 kg per dier per dag. d. dekstieren 1 kg per dier per dag. e. jongvee en kalveren nihil. In tegenstelling met September zijn voor October zekere toewijzingen aan het rund vee verleend. Zulks omdat het gras reeds tegen begin October aanzienlijk begint te minderen, en de dieren in het algemeen tegen het einde van die maand op stal komen. Een zekere specificatie naar den aard van de bedrijven werd daarbij nood zakelijk geacht. n. PAARDEN a. Werkpaarden, ouder dan 2 jaar 1. van bedrijven met minder dan 10% bouwland nihil. 2. van bedrijven met 1090% bouwland 2 kg per dier per dag; 3. van bedrijven met 90% of meer bouw land 3 kg per dier per dag. b. Jonge paarden en veulens, beneden 3 jaar, niet behoorende tot een der vorige categorieën nihil. c. Stalhouders- en manègepaardcn max. 3 kg per dier per dag. d. Politie en marechauséepaarden max. 4 kg per dier per dag. e. Sleeperspaarden, melkrijderspaarden en andere paarden, welke buiten het land bouwbedrijf -waren transport-arbeid ver richten, max. 4 kg per dier per dag. f. Dekhengsten en jonge hengsten boven 2 jaar 2 kg per dier per dag. Doordat rekening is gehouden met den najaars-arbeid, hebben de normen voor de paarden een zekere verhooging t.o.v. die van September ondergaan, terwijl het tevens wenschelijk werd gevonden, de voor dekhengsten vastgestelde toewijzingen van 1 kg op 2 kg per dier per dag te brengen. Inmiddels werd reeds voor het resteerende deel van September besloten, aan paarden uit het stalhouders- en manègebedrijf, po litie- en marechauséepaarden alsmede slee perspaarden en andere paarden, welke buiten het landbouwbedrijf zwaren trans port-arbeid te verrichten hebben, afzonder lijke toewijzingen te verleenen. Hl. VARKENS a. Fokzeugen 1,5 kg per dier per dag. b. Dekbeeren 1 kg. per dier per dag. c. Varkens van 2090 kg. 1. van bedrijven waaraan voor 1939 een aardappelteeltvergunning is verleend, 1 kg per dier per dag. 2. van bedrijven, waaraan voor 1939 geen aardappelteeltvergunning is verleend, 1.5 kg per dier per dag. d. Varkens van 90 kg en meer: 1. van bedrijven, waaraan voor 1939 een aardappelteeltvergunning is verleend, 1,5 kg per dier per dag. 2. van bedrijven, waaraan voor 1939 geen aardappelteeltvergunning is verleend, 2,5 kg per dier per dag. Ten aanzien van de varkens werd het ra tioneel geacht om, aangezien de aardappelen in dezen tijd beschikbaar komen, onder scheid te maken tusschen de bedrijven, welken voor 1939 een aardappelteeltvergun ning werd verleend en bedrijven, waardoor deze vergunning niet heeft gegolden. IV. GEITEN a. Melkgeiten 0,5 kg per dier per dag. b. Dekbokken 0,5 kg per dier per dag. c. Jonge geitey nihil. Met ingang van 2 October zal dus niet alleen voor de melkgeiten, doch ook voor de dekbokken krachtvoeder ter beschik king worden gesteld. V. PLUIMVEE. a. Hoenders van alle in begin September geïnventariseerde bedrijven, (dus ook van die bedrijven, waar minder dan 25 stuks aanwezig waren) voor 55% van het ge- inventariseerde aantal 100 gram per dier per dag. b. Piepkuikens 60 gram per dier per dag. c. Eenden van alle in begin September geïnventariseerde bedrijven (das ook van die bedrijven, waar minder dan 25 stuks aanwezig waren), voor zoover deze bedrij ven niet tot de specifieke eendenbedrijven te rekenen zijn, voor 80% van het geïn ventariseerde aantal, aan gemengd graan 60 gram per dier per dag. d. Eenden van specifieke bedrijven, voor 80% van het in begin September geïnven tariseerde aantal, aan gemengd graan 100 gram per dier per dag. Bij het vaststellen van de pluimveetoe wijzingen is rekening gehouden met de in krimping, welke de stapel in dezen tijd van het jaar normaal ondergaat. Vandaar dat gedurende de eerste helft van October slechts 65% van de in begin September ge telde kippen en 80% van de destijds ge- inventariseerde eenden voor een toewij zing in aanmerking zullen komen. Daaren boven werd er rekening mede gehouden, dat er ten aanzien van de krachtvoederbe- hoefte een duidelijk onderscheid bestaat tusschen de specifieke eendenbedrijven, waar de eenden, in beperkte ruimte ge houden, practisch de eenige bron van in komsten vormen, en de overige bedrijven, waar eenden gehouden worden. 's-Gravenhage, 27 September 1939. MENGVOEDERS. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat aan veevoederhandela ren of coöperatieve vereenigingen en ver gunning tot het vermalen of doen verma len en het vermengen of doen vermengen van grondstoffen voor de verwerking tot mengvoeders kan worden verleend. Deze vergunning wordt echter uitsluitend verstrekt aan bedrijven, die ook vóór de afkondiging der mobilisatie gebruik maakten van een machinale menginrichting Uit verschillende verzoeken om inlichtin gen" is gebleken, dat velen de meening zijn toegedaan, dat, indien men zich thans van een machinale menginrichting voorziet, men voor zulk een vergunning in aanmerking zou kunnen komen. Dit is niet het geval; dengene, die zich om deze reden een machi nale menginstallatie zou willen aanschaffen, wordt daarom in overweging gegeven al vorens daartoe over te gaan, zich om nadere inlichtingen te wenden tot de afdeeling Veevoederdistributie van het Rijksbureau Voedselvoorziening, Lange Voorhout 3, 's-Gravenhage, welke met de regeling van deze zaak is belast. 's-Gravenhage, 27 September 1939. SPOORWEG-INSPECTIES WORDEN OPGEHEVEN. Hoofdinspectie Lijndienst wordt te Utrecht gevestigd. Naar wij vernemen, is bij de Ned. Spoorwegen weder een belangrijke en vrij ingrijpende reorganisatie op til. Het is nl. de bedoeling, dat de inspec ties van het vervoer verdwijnen en het toezicht, dat aan deze inspecties was opgedragen, van Utrecht uit, gehouden wordt. Ingaande 1 November zal te Utrecht een „Hoofdinspectie Lijndienst" worden gevestigd, omvattende de lij nen van de terzelfdertijd op te heffen inspecties van het vervoer Nijmegen, Rotterdam en Utrecht, terwijl op 1 Mei 1940 de overige inspecties, n.l. Amster dam, Groningen en Maastricht zullen worden opgeheven, waarvan de lijnen eveneens bij de „Hoofdinspectie Lijn dienst" zullen worden gevoegd. Uit den aard dei zaak gaat met dezen maatregel gepaard de opheffing van de in- Groningen, Amsterdam en Maastricht, waardoor de ambtenaren van die bureaux ter beschikking komen. De inspecteurs-handelsagenten en de handelsagenten, die aan elke inspectie zijn toegevoegd, zullen echter ten behoeve van den handel ter plaatse gestationneerd blij ven, doch ressorteeren onder de afdeeling Handelszaken van de commercieele afdee ling te Utrecht Hgb. VERVOER VAN MILITAIRE VERLOFGANGERS. Ten aanzien van het vervoer van mili taire verlofgangers is naar wij van of- cicieele zijde vernemen het volgende vastgesteld. Met ingang van 1 October 1939 behoort voor het vervoer van militaire verlofgan gers, die per spoor moeten reizen en aan spraak kunnen doen gelden op vervoer van rijksrekening, een nieuw model-ver- voerbewijs te worden verstrekt, waarvan de vereischte aantallen bereids aan de be trokken militaire autoriteiten zijn verzon den. Ten einde het gebruiken van deze ver- veerbewijzen zooveel mogelijk te beper ken, vooral indien het betreft groote ver voeren van verlofgangers, vertrekkende van eenzelfde spoorwegstation naar een gemeenschappelijk station van aankomst, heeft de directie der Nederlandsche spoor wegen op 51 stations z.g.n. militaire spoor kaartjes op crediet verkrijgbaar gesteld, welke aan de betrokken commandanten van de ter plaatse of in de nabijheid gele gen onderdeelen, op aanvrage, zullen wor den verstrekt. Het reizen per spoor op een z.g.n. ver- lospas, als geldig plaatsbewijs, zooals tot heden gebruikelijk was, is van 1 October 1939 derhalve verboden en mede geldt dit ten aanzien van het vervoer per tram, auto bus of boot, voor v/elke vervoeren in den vervolge de formulieren, respectievelijk model no. 4, no. 4a en no 12 moeten wor den gebruikt, terwijl model no. 4 even eens moet worden gebruikt bij te verrich ten dienst-reizen per spoor. Mocht onverhoopt een commandant of militaire autoriteit geen of onvoldoende formulieren in zijn bezit hebben, dan kan nog van het thans geldende en in gebruik 2iinde model (z. g. n. verlofpas), bij wijze van uitzondering, tot uiterlijk 10 October a..«. gebruik worden gemaakt, terwijl de ontbrekende formulieren ten spoedigste aan het departement moeten worden aan gevraagd en wel door den commandant van een regiment, een depot, enz. met duidelijke vermelding van de vereischte aantallen van het betrekkelijke model.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2