BINNENLAND KERKNIEUWS LUCHTVAART De boer in een vreemde omgeving RADIO-PROGRAMMA'S DINSDAG 26 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALGEMEENE RICHTLIJNEN VOOR DE BODEMPRODUCTIE. De Minister van Economische Zaken vestigt de algemeene aandacht op het feit, dat de bodemproductie onder de tegenwoordige omstandigheden van vi taal belang is voor de Nederlandsche volksgemeenschap. Hij doet daarom een dringend beeroep op den landbou wenden stand en de eigenaars, die hun grond verpachten of op andere wijze in gebruik geven, om al hun krachten in te spannen en hun volle medewerking ertoe verleenen, dat de Nederlandsche bodem een zoo ruim mogelijke opbrengst geeft van voedsel voor mensch en dier in een zoo goed mogelijke verhouding. Dit resultaat zal kunnen worden be reikt, indien- men zich houdt aan de volgende richtlijnen. 1. Grasland. Gescheurd dienen te worden die gras landen, welke door hun ligging, grasbe stand en andere omstandigheden een re delijke zekerheid geven, dat zij als bouw land een aanmerkelijke grootere hoeveel heid voedsel zulen geven. Aan hen, die grasland scheuren, zal bij de toewijzing van krachtvoer een grootere hoevelheid worden toegekend, indien zij daarop voor eigen gebruik aan aardappe len en andere hakvruchten winnen, zullen zij mogen behouden. Wordt niet voldoende grasland ge scheurd, dan zal scheurplicht kunnen wor den opgelegd. In dat geval zal bij de aan wijzing van de scheurplichtige perceelen rekening worden gehouden met de percee len, die thans vrijwillig gescheurd wor den. Ten sterkste wordt aangeraden, de be staande weilanden tot de hoogste produc tiviteit op te voeren, waartoe een inten sieve voorlichting op dit terrein wordt ge organiseerd. Aanleg van blijvend grasland en kunst weiden zal niet geoorloofd zijn, wanneer niet een gelijke oppervlakte blijvend gras land of kunstweide wordt gescheurd. 2. Bouwland. Alleen de teelt van die gewassen zal worden toegelaten, welke voor de voeding van mensch en dier onder de gegeven om standigheden het meest gewenscht zijn (tarwe, rogge, haver, gerst, aardappelen, suikerbieten, boonen, erwten, vlas, kool zaad en voedergewassen). Alle andere ge wassen mogen slechts na verlengde ver gunning geteeld worden. Voor 1940 wordt de thans te velde staande karwij toege staan. Het ligt in de bedoeling, den haverbouw op de landbouwbedrijven te beperken tot 1/5 per oppervlakte bouwland. Deze maatregel beoogt meer gronden in bepaal de gebieden beschikbaar te krijgen voor den verbouw van die gewassen, welke meer voordeel geven. Hij zal weinig of geen invloed hebben op de hoeveelheid haver in den handel, omdat deze hoofdza kelijk afkomstig is van de bedrijven in die streken, waar de haververbouw reeds thans minder dan 1/3 van het bouwland bedraagt. Men brenge het zaaiplan 1940, wat de verhouding der verschillende gewaissen onderling betreft, zooveel mogelijk in overeenstemming met de in 19371938 uitgevoerde zaaiplannen, behalve ten aan zien van tarwe, rogge, en aardappelen, waarvan de verbouw behoort te worden uitgebreid. Men bestemme daartoe bij voorkeur de vrijkomende oppervlakte. OPHEFFING VAN DE RUNDVEETEELT- REGELING BEPLEIT De samenwerkende bonden ter bevorde ring van de opheffing der kalverteelt- regeling, bestaande uit de organisaties: Actie tegen de kalvèrteeltbeperking in Friesland, Bond van veeweiders en mesters te 's-Gravenhage, Christelijke organisatie van kleine zelfstandigen in Gelderland en Brabant, Nat. Bond Landbouw en Maat schappij en Prov. Bond van rundvee fok kers in Noord-Holland, waarbij zich 125 plaatselijke afdeelingen van andere land bouworganisaties, hebben een telegram aan den minister van oeconomische zaken gezonden, waarin zij aandringen op opheffing van de rundveeteeltregeling in verband met de noodzakelijkheid, dat ons land in de toekomst zal aangewezen zijn op de voortbrengselen van eigen land. VESTIGINGSBESLUIT POELIERS- BEDRIJVEN 1939 Gisteren is uitgegeven staatsblad no. 679 een: besluit van 16 September 1939, tot uitvoering van artikel 1, eerste lid, artikel 3, eerste lid, en artikel 10, eerste lid, van de vestigingswet kleinbedrijf 1937 („vesti- gingsbesluit poeliersbedrijven 1939"). Dit besluit treedt in werking met irf gang van 27 September a.s. HET DUITSCHE VLIEGTUIG BOVEN GELDERLAND De regeeringspersdienst meldt: Naar aanleiding van het heden ver melde feit, dat Zondagmiddag een Duitsch vliegtuig boven een deel van Gelderland is verschenen, heeft onze regeering aan H.M.S gezant te Berlijn opgedragen, bij de Duitsche regeering ter zake de noodige stappen te doen. DRIJVENDE MIJNEN VOOR ONZE KUST WAARGENOMEN. Door de kustvisschersvaartuigen Sch. 1, schipper Frans Hoefnagel en de Sch. 37, schipper G. Hartevelt, zijn gisterenmid dag op de kust drijvende mijnen waarge nomen. De Sch. 1 heeft deze waargenomen op 7 mijlen uit de kust vóór Scheveningen en de Sch. 37 op 10 mijlen Noord-Noord- West van Scheveningen. Voorts berichtte de nog zooeven binnengekomen Schokker RO 40, schipper A. van der Laan, twee drijvende mijnen te hebben waargenomen tusschen Scheveningen en Katwijk, vier mijlen uit de wal. Men verwacht wan neer deze wind dezelfde blijft, deze aan de kust zullen aanspoelen. Door de visschers is aan de betrokken autoriteiten van deze waarnemingen ken nis gegeven. INSCHRIJVINGSBESCHIKKING VRACHTAUTO'S EN TRACTOREN De minister van Waterstaat heeft op grond van artikel 2, eerste lid, van de wet gebruik vervoermiddelen 1939 als vervoer middelen, waarop het onderstaande be trekking heeft, aangewezen: a. Moterrijtuigen, opleggers en aanhang wagens, geheel of gedeeltelijk ingericht tot vrachtvervoer, alle hieronder verder aangeduid als vrachtauto's; b. Moterrijtuigen, ingericht tot het voort bewegen van opleggers, hieronder verder aangeduid als tractoren. Houders van vrachtauto's of trac toren zyn verplicht deze binnen acht dagen na het in werking treden van deze beschikking en voorts zoodra mogelijk na den aanvang van hun hou derschap te doen inschrijven in een re gister, dat wordt gehouden ten kantore van den inspecteur-generaal van het verkeer. Het doen inschrijven geschiedt door in diening van een ingevuld en onderteekend inschrijvingsformulier, dat kosteloos ver krijgbaar is ter secretarie van elke ge meente, en door bemiddeling van: den Algemeenen Nederlandschen Bond van Beroepsgoederen vervoerders (A.N.B.B.), den Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland (B.B.N.), den Bond van Expedi teurs en Transportondernemers (B.E.T.O.), en van de Centrale Organisatie voor het Beroepsgoederenvervoer langs den weg (C.O.B.). Tot het doen inschrijven behoort mede het verstrekken van nadere gegevens om trent de vrachtauto's of tractoren op eerste aanvraag van of vanwege den inspecteur- generaal van het verkeer dan wel van een rijksinspecteur van het verkeer, hoofd van een district voor het goederenvervoer. De verplichting tot het doen inschrijven bestaat niet ten opzichte van de vracht auto's of tractoren, welke zijn gevor derd op grond van de wet op den staat van oorlog en van beleg, van de inkwartieringswet of van de wet be treffende bescherming tegen lucht aanvallen. Indien een houder de beschikking over een vrachtauto of tractor verliest, doet hij daarvan onverwijld mededeeling aan den inspecteur-generaal van het verkeer onder opgaaf van orzaak of redenen. VERBOD TOT AUTORIJDEN OP ZONDAG? De „Telegraaf" bericht, dat een maatregel onder de oog en wordt gezien, waarbij het autorijden op Zon- en feestdagen zonder volstrekte noodzaak zou kunnen worden verboden. Een beslissing omtrent eventueel in dezen geest te nemen maatregelen kan zeer spoedig, wellicht nog in den loop van deze week, worden verwacht. NIET IEDERE VERHOOGING IS PRIJSOPDRIJVING. Schrijven van den Ned. R. K. Midden standsbond aan Minister. Het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Middenstandsbond heeft met eenige veront rusting kennis genomen van het standpunt van den Minister van Economische Zaken inzake het vraagstuk der prijsopdrijving. Door den Minister immers is uitgespro ken, dat iedere verhooging van prijzen boven het peil, dat voor de artikelen gold in Augustus 1939, zou moeten worden be schouwd als prijsopdrijving, tenzy deze verhooging door een aantoonbare verhoo ging van den kostprijs is gemotiveerd. Dit zou inhouden, dat elke verkoop van ouden voorraad tegen verhoogde prijzen als prijsopdrijving in de zin der wet zou dienen te worden aangemerkt. Het Hoofdbestuur voornoemd heeft het zijn plicht geacht, tegen deze interpretatie van het begrip prijsopdrijving in een schrij ven aan den Minister zijn ernstige beden kingen te laten hooren. Naleving van deze regel toch zou het ge vaar met zich brengen, dat de detaillist wellicht binnen zeer korten tijd voor ernstige verliezen zou komen te staan. Het Hoofdbestuur is integendeel van meening, dat het een eisch van goede bedrijfsecono mie moet'worden genoemd, dat de detail list zijn verkoopprijzen verhoogt op basis van de nieuw geldende inkoopprijzen, wan neer hij met een redelijke zekerheid kan vermoeden, dat hij zijn voorraad tegen duurdere inkoopprijzen zal moeten aan vullen In dien zin zal ook thans de ver koopprijs dienen te worden berekend op basis van de vervangingswaarde der goe deren. Het Hoofdbestuur van de N.R.K.M. kan niet tot het inzicht komen, dat opvolging van deze stelregel het gevaar met zich zoude brengen, dat de werking van de Prijsopdrijvingswet zou worden verlamd. Integendeel zal een duidelijke uiteenzet ting van bovengenoemd standpunt ten ge volge hebben, dat het publiek zich van het bestaan van gerechtvaardigde zoowel als ongemotiveerde prijsverhoogingen beter be wust zal worden. Het Hoofdbestuur vertrouwt dan ook dat de Minister aanleiding moge vinden zijn standpunt inzake het probleem der prijs opdrijving in nadere overweging te nemen en daarvan ook aan het publiek zoo duide lijk mogelijk te doen blijken. R. K. CENTRAAL CO>HTé „VOOR ONZE GEMOBILISEERDEN". Reeds berichtten wij over de oprichtings vergadering van het R. K. Centraal Comité „Voor onze Gemobiliseerden" op Vrijdag 1.L door de voornaamste Nederlandsche R. K Organisaties. Zondag j.l. kwam te Utrecht voor de eer ste maal het werkcomité bijeen. Verschil lende fundamenteele besluiten werden ge nomen. Deze week zal overlegd gepleegd worden met de aangewezen officieele in stanties. Reeds deze week ook zullen de plaatselijke Comité's voor de Actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap", welke zich voor dit werk beschikbaar hebben gesteld, een werkschema ontvangen, zoodat deze onmis bare arbeid overal onmiddellijk kan worden aangevangen. Een „Comité van Aanbeve ling" werd tevens gevormd. Giften voor dit belangrijke werk kunnen worden gestort voorloopig op het gironum mer 310217 van den Secretaris var. het Uit voerend Comité van Actie „Voor God", Heemstede. Vragen en antwoorden Wat te doen en wat te laten V r a a g: Ik ben chauffeur op een stads- besteldienst. Nu is het rijtijdenbesluit ge wijzigd of buiten werking gesteld. Is het nu toch noodzakelijk, dat ik dagelijks mijn werkboekje invul? Of kan ik hier mee wachten tot de wet weer in werking treedt? Ben ik bij niet invullen strafbaar? Antwoord; Ten onrechte hebben ver schillende dagbladen gemeld, dat het rij tijdenbesluit tijdelijk buiten werking was gesteld. Er was evenwel slechts sprake van een tijdelijke toestemming om langer te werken (benevens eenige faciliteiten, welke daarmede rechtstreeks verband hiel den). Van de verplichting tot het aantee- kenen van de werk- en rusttijden in het werkboekje is geen ontheffing verleend. Het was en is noodzakelijk, dat vrager steeds zijn werkboekje invult. Niet-invul- ling ervan is strafbaar. Vraag: Heb ik bij brandschade aan huis of inboedel, ontstaan nadat het huis voor legering van militairen is gerequireerd, recht op vergoeding onder mijn brand- polis? Antwoord: Het is mogelijk, dat de betreffende assuradeur de schade krachtens art. 293 W. v. K. afwijst op grond van het feit, dat het huis een andere bestemming heeft verkregen en daardoor aan meer brandgevaar is blootgesteld. Men wende zich tot zijn assuradeur, om hieromtrent zoo mogelijk een speciale regeling te tref fen. PASTOOR A. J. BEKKERING t Gisteravond is in het Maria Paviljoen te Amsterdam, kort nadat hij ter verpleging was opgenomen, op 47-jarigen leeftijd over leden, de zeereerw. heer Arn. J. Bekkering, sedert 1933 pastoor der door hem opge richte parochie van den H. Paulus te Schie- broek. Pastoor Bekkering werd priester gewijd in 1916 en stond o.m. tien jaar lang, van 1923 tot 1933, als kapelaan in de St. Bar- bara-parochie te Rotterdam. Reeds gerui- men tijd was pastoor Bekkering lijdende, hetgeen hem bemoeilijkte in de uitoefe ning van zijn herderschap. Juist Maandag was zijn opvolger, de weleerw. heer C. J. Lansbergen uit Amsterdam, benoemd. De zeereerw. heer Bekkering had, om rust te nemen, zijn intrek genomen bij een fa milie te Amsterdam. Daar verergerde zijn toestand plotseling zoodanig, dat hem uit voorzorg de laatste H.H. Sacramenten wer den toegediend en zijn opname in het Maria Paviljoen noodzakelijk was. Hier is hij Maandagavond een uur na aankomst over leden. „Tijd" DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K.L.M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis landde de „Nandoe" te Calcutta. Op de thuisreis bereikten de „Gier' Medan en de „Pelikaan" Athene. HOE LEEFT DE BEVOLKING, DIE VOOR HET WATER MOEST WIJKEN? „De bom is gebarsten", schreef de leider van de evacuatie van een gedeelte der pro vincie Utrecht, beoosten Amersfoort, in een artikel in de pers. Deze overigens zeer sug gestieve inzet van het bewuste artikel, bleek evenwel niet de aanhef te zijn aldus de „Tijd" van een relaas, dat een bevredi gend antwoord gaf op de vraag, welke men zich bij het vernemen van de evacuatie geschiedenis gesteld zal hebben; „Waar zijn de boeren gebleven, die het veld moesten ruimen en aan welke nieuwe situatie moe ten zij zich momenteel aanpassen?" En de „Tijd" vervolgt dan: We herinneren in dit verband aan een officieele mededeeling door den burgemees ter van Amersfoort mr. J. C. Graaf van Randwyck, ongeveer drie weken geleden gedaan en destijds ook in ons blad gepu bliceerd. Deze officeele verklaring kwam hierop neer, dat de gemeente Amersfoort op verzoek van de Militaire Overheid veer tien woningen beschikbaar had gesteld, waarin een gedeelte van de geëvacueerde boeren-bevolking een nieuw onderdak kan vinden. We hebben gehoord, dat twee gezinnen van de Amersfoortsche „gastvrijheid" ge bruik maakten. Het zou voorbarig zijn, hieruit de con clusie te trekken, dat de boeren wel wat al te nonchalant met de hulp, welke hun werd geboden, zijn omgesprongen. Niet al leen de gemeente Amersfoort heeft de hand uitgestoken, maar ook in andere omliggen de plaatsen van het inundatie-gebied stond de deur voor de getroffen plattelandsbe volking open. Dan was er nog het mee leven van de boeren, die konden blijven, omdat hun terrein buiten de grenzen van het te ontruimen gebied lag. Deze „bof fers" hebben meerdere gezinnen opgeno men. In totaal zijn ruim honderd woningen voornamelijk van boeren ontruimd. De meeste zijn elders op het platteland hun woonoord gaan zoeken, want het valt dezen mensch en zwaar, om in een buurhuis hoe net een proper dit er ook mag uitzien hun leven dat landelijke vrijheid en den aanblik van een wijden horizont is gaan waardeeren, te leiden. De nieuw toestand. We zullen buiten de muren van de stad gaan, om den nieuwen toestand, zooals deze na de evacuatie is geworden, te ver kennen. Reeds golft het water over de uit gestrekte landerijen. Het doel van de ge deeltelijke inundatie is bereikt. Thans is het hoogst gelegen gedeelte on der water gezet. De gebieden met een lager niveau zullen eerst geïnundeerd worden, wanneer het eventueel te duchten gevaar acuut wordt. Dagen en nachten lang is er gewerkt om de huidige situatie voor te be reiden. Elk risico in verband met streken, die door haar ligging niet zoo snel te be vloeien zijn, is nu ondervangen. Het lagere terrein zal spoedig genoeg onder water loo- pen, wanneer de beletselen zijn weggegra- ven. Reeds verschillende wegen liggen ver zonken onder het wateroppervlak en het is niet meer toegestaan, dat andere personen dan bewoners van het geïnundeerde gebied de getrokken grenslijn overschrijden. Een enkeling gaat nog terug, om zich er van te vergewissen, dat in de haast waar mede de verhuizing moest plaats vinden, niets is vergeten: militairen, die wachtpos ten bezetten, lossen elkander af. Dit is het eenige leven, dat op de uitgestorven akkers en kaalgekapte boerenerven is overgeble ven. De wachters waken er tegen, dat schui mers van allerlei soort hun slag komen slaan. Menig vrachtje appels, geplukt van de gevelde vruchtboomen immers is ver beurd verklaard. Er is veel meer geplun derd, dat waartoe de oorspronkelijke eige naren het recht hadden gegeven. Inmiddels waren we terecht gekomen ten huize van een boerin, die op een groot# hofstede woonde, welke nog kort geleden was geschilderd en behangen, maar nu evenals zoovele andere werd ontruimd. Het groote gezin had zich in een landarbeiders- woning gevestigd. De kinderen speelden in het voortuintje. We troffen de vrouw des huizes in een stemming aan, welke in deze streek momenteel algemeen is: „Het moet en we zullen ons maar schikken". Haar heimwee naar de boerderij is groot Zij vertelde ons van den jarenlangen arbeid, waarmee haar man, die afwezig was omdat hij nog allerlei zaken te regelen had, een bedrijf had opgebouwd, dat eerst na vela kosten en moeiten renda/bel ia geworden. Ze sprak ook over de geldelijke vergoe ding van regeeringswege, maar tegelijk over schadeposten, die alleen door hernieuwden arbeid ongedaan kunnen worden gemaakt De meeste boeren zijn met de autoriteiten overeengekomen, dat zij voor him vee nieuw vee zullen terug krijgen, wanneer zty weerkeeren op het land, waar nu het wa ter stroomt. Vele jaren zijn verloopen vóór de boer zijn veestapel leerde kennen. Door de ervaring met betrekking tot de nuttig- heidswaarde van het vee zijn vele beesten den boer meer waard geworden, dan da bedragen, welke door den taxateur z(jn vastgesteld. „De moeilijkheden van het oogenblik zijn talrijk. Het duurt nog wel eenige dagen voor de schade wordt betaald en onder hand gaan vele van onze vaste lasten door", zoo werd ons gezegd. „We moesten geld opnemen van ons boek je en leenen bij familie en kennissen, alleen de kippen en het koren werden uitbetaald". „Maar", zoo besloot een der velen, die een groot offer voor de verdediging en de veiligheid van ons allen moesten brengen: „zoodra de wegen en de velden weer be gaanbaar worden, wanneer de noodtoestandv God geve dat het spoedig ia, wordt opge heven, keeren we terug naar ons land en beginnen we opnieuw". Men bewondert de energie van den boer en de liefde tot den bodem, die hij „in het zweet zyns aanschijns" bewerkte en waar van hjj is gaan houden. Moge hij zijn energie bewaren, die thans in gedwongen non-activiteit geen emplooi vir.dt, noch in de kleine achuur, waar wat landbouwgereedschap staat, noch in het burger-tuintje, dat net groot genoeg is voor een paar bloemen en planten, die van het land zijn meegenomen. WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1939 HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-Uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, medi tatie 8.15 Gramofoonmuziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Ensemble v. d. Horst (12.00—12.15 Berichten) 1.00 Gramofconmuziek 1.30 Hollaindsch kamermuziekensemble en gramofoonplaten 3.00 Christ, lectuur 3.30 Pianovoor dracht en gramofoonmuziek 4.25 Kinder koor „Lenteleven" met pianobegeleiding 4.45 Felctates 5.00 Voor de jeugd 5.455.55 Gramofoonmuziek 6.00 Land- en tuinbouwcauserie 6.30 Cau serie „Het nut van de Binnenvaartscholen speciaal in deze tijd" en causerie over het Binnenaanvaringsreglement 7.00 Berich ten 7.15 Causerie over Sophie Hedwig 7.45 Causerie „De wereldoogst van kunstfoto's in 1939" 8.00 Berichten ANP, herhaling S.O.S.-Berichten 8.15 Molto Cantabile en orgelspel 10.00 Be richten ANP, actueel halfuur 10.30 Chineesche liederen (opn.) 11.00 Gramo foonplaten ca. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA- Uitzending. 10.00—10.20 van. VPRO. 6.30 —7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Even tueel bebrichten ANP, gramofoonplaten 9.30 Causerie „Onze keuken" 10.00 Mor genwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Gramofoon platen 12.30 Orgelspel (Om 12.45 even tueel berichten ANP) 1.151.45 Gra mofoonmuziek 2.00 Kniples 2.30 Gramofoonplaten 2.35 VARA-orkest en solist 3.20 Voor de kinderen 5.30 VARA-orkest 6.30 Cursus „Graphologie, middel tot menschenkennis" 7.00 VARA- Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Vocaal concert met orgelbegeleiding 7.30 Bybel- vertellingen 8.00 Herhaling S.O.S.- Berichten 8.03 Berichten ANP, VARA- Varia 8.15 Vraag en antwoord 8.30 VARA-orkest 9.00 Radiotooneel 9.40 VARA-orkest 10.15 Causerie en toch ben ik van meening, dat...." 10.25 Gramofoonplaten 10.40 Medische vraag baak 11.00 Berichten ANP 11.10— 12.00 Dansmuziek (gr. pl.). BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest 1.50—2.20 Gramo foonmuziek 5.20 Zang en gramofoon muziek 6.50, 7.20 en 7.45 Gramofoonmu ziek 8.20 Ontspanningsprogramma voor soldaten 8.50 en 9.20 Omroeporkest en -koor 10.3011.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gramofoon muziek 5.20 Dansmuziek (gr. pl.) 5.55 Gramofoonmuziek 6.35 Orgelconcert 7.05 Zang 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Uitzending voor soldaten 8.50 Gramo foonmuziek 9.25 „Mavra", opera 10.10 Gramofoonmuziek 10.3011.20 Jean Omer's orkest. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M.: 8.40 Voordracht 9.05 Omroeporkest 10.20 Berichten 10.40 Concert 11.00 Berichten 11.20 Omroepkleinorkest on pianoduo 12.20—3.20 Nachtconcert. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF. 3de Programma: 8.00 Keulen of diversen 10.20 Keulen (berichten) 12.20 Brus sel VI. (1.20 Berichten) 2.20 Keulen (Berichten) 2.50 R. Danmark of diversen 4.50 Keulen of diversen 5.20 Brussel VI. 6.10 R. Danmark of diversen 6.50 Brussel VI. 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brus sel VI. 7.35 Brussel Fr. 7.50 Motala of diversen 8.20 Brussel VI. 11.20 Boeda pest of diversen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Engeland (Berichten) 8.30 Brussel VL 9.20 Gramofoonmuziek GRD of diversen 10.35 Engeland 12.20 Brussel Fr. - 1.05 Radio Parijs (Berichten) 1.20 Enge land of diversen 1.30 Brussel Fr. 2.20 Engeland of diversen 2.40 Motala of diversen 3.40 Engeland of diversen 5.20 Brussel Fr. 6.20 Engeland (Berich ten) 6.35 Motala of diversen 7.50 Radio Parijs (Berichten) 8.20 Deutsch- landsender (Berichten) 8.35 Beromün- ster of diversen 9.20 Engeland (Berich- ten) 9.35 Brussel Fr. 10.20 Deutsch- landsender (Berichten) 10.40 Brussel Fr 11.20 R. Danmark of diversen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7