BIOSCOPEN TE LEIDEN RIJNSTREEK Allerlei Wilt U iets weten? Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 25 SEPTEMBER 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BONTE AVOND DW De buurtvereeniging „Door Vriendschap Vereenigd" hield Zaterdagavond in het Restaurant „Oud Hortuszicht" hun Bonte Avond, ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, welke feestviering was uitgesteld in verband met de inter nationale spanning. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken bezet, toen de voorzitter, den heer H. Lina allen hartelijk welkom heette. Spr. deed voorlezing van een ingekomen dankbetuiging van het Prinselijk Paar en hoopte, dat alle aanwezigen een prettigen avond mochten hebben. Het Duo Smecri, Humoristen en Gooche laars brachten er direct de stemming in, waarna de humorist de heer Louis Zitman, begeleid door zijn partner, den heer Han delaar de aanwezigen vergastte met een praatje en een liedje. In de pauze werden de kinderen, leden en donateurs onthaald op diverse ver snaperingen. Na de pauze brachten enkele leden een tooneelstukje „De wonderdokter" voor het voetlicht, waarmede zij veel succes oogst ten. De bekende Neger Imitator John Spibre verhoogde de stemming door het imiteeren van verschillende dieren. Ook het duo Smecri bracht het publiek in verbazing met hun goocheltoeren. Toen de klok het middernachtelijk uur aanwees moest noode einde gemaakt wor den aan den Bonte Avond. Den voorzitter werd een couranten standaard overhandigd als blijk van sym pathie der leden en ook de overige bestuurs leden mochten een geschenk in ontvangst nemen. Na afloop werd aan ale kinderen een cadeau overhandigd waarna de voorzitter dezen goed geslaagden avond sloot. EEN „LOODEN VERRADER" DER ARTILLERISTEN? Een ieder kent het verhaal van het loo- den beeld, dat eenmaal als scheepsversie- ring dienst deed en den naam verkreeg van Looden Verrader. Geruimen tijd was het op Curasao in het bezit van een der ingezetenen, maar sindsdien verwisselde het herhaaldelijk van tijdelijken bezitter, daar men het als eerezaak scheen te be schouwen, het beeld weg te kapen. De regimenten infanterie, genie, wiel rijders, cavalerie e.d. eenheden van het veldleger bezitten hun vaandels, resp. standaards. De motieven, dat de artillerie echter geen standaard voert, zijn velerlei. De bewering o.a. dat de artilerie niet zelfstandig optreedt, niet behoort tot het hoofdwapen van het veldleger, of dat het kanon als haar banier wordt beschouwt, is hiervoor wel een excuus. Dat de artillerie echter dit uiterlijk symbool wel noodc mist, kan niet ontkent worden. De reden, dat enkele jaren geleden in alle cantines de beeltenis van St. Barbara, de beschermheilige der - ''erie, in den vorm van een keurig beeldje werd ge plaatst in een stofvrij kastje, is hieraan niet vreemd. In intiemen kring wordt telkens op den gedenkdag, 4 December, de heilige chris telijke martelares herdacht. Bij het vrij plotseling vertrek van het regiment artillerie uit onze woonplaatr naar elders, was het onmogelijk om bij dit verhuizen alle het regiment toebehooren- de eigendommen in te pakken en veilig en onbeschadigd over te brengen, zoo ook „St. Barbara". Zij bleef, althans voorloo- pig, in de cantine achter. Een andere bezetting der kazerne legde beslag op het achtergeblevene, zoo ook op het beeldje. Zoodra het regiment zijn voorloopige bestemming had verkregen en de gedach ten vanzelfsprekend ook terug gingen naar de door haar verlaten kazerne, kwam het gevoel bij een der drie afdeelingscomman- danten op, om de gemaakte fout te her stellen. Een plan werd beraamd om we der in het bezit te komen van het „St. Barbara"-beeldje. De gegeven geheime opdracht aan een kornet werd stipt uitge voerd en het beeldje prijkte op den schoorsteenmantel in den commandopost van een der afdeelingsc^-nmandanten. Aangezien een afdeeling artillerie weer uit kleinere zelfstandige commando's bestaat, begon de ijver, om ook dat beeldje in het midden te hebben bü een dier onderdeelen aan te wakkeren. Na enkele uren verblijf, verdween het beeldje dan ook uit den commandopost en prijkt thans in een der mobilisatiecantines, totdatde list groo- ter is dan de waakzaamheid der cantine- bedienden en de politiewacht en hoewel het gevaarlijke, doch vooral sportieve hier van zich herhaalt en wederom een andei militair verblijf aan „Barbara" wordt toe gewezen. VRIJWILLIGE VROUWELIJKE HULP. Brei-actie voor de militairen. Het bestuur van V.V.H. zendt ons eenige breipatronen, die ook op het bureau van V.V.H. verkrijgbaar zijn, alsmede de afge paste hoeveelheid wol voor ieder der hier onder geplaatste kleedingstukken. Bivakmuts. Hiervoor heeft mer noodig: 60 gram vierdraadswol in grijsgroene kleur (of donkerblauw voor de marine) van de uniform en vier breinaalden no. 3 1/2. We zetten 30 steken op, die we over de drie pennen verdeelen. De muts moet los ge breid worden en los afgekant, zoodat zij makkelijk over het hoofd geschoven kan worden. Blijkt het model te klein te zijn dan kan men het vergrooten door een extra meerderingen-toer in te voegen. Dan breien we: 1ste toer: 4 recht, 1 averecht, herhalen, tot het einde van den toer; 2de toer: idem; 3de toer: één steek bijmaken door een lus op te nemen, 4 recht, één steek bijmaken, 1 averecht, herhalen tot het einde van den toer; 4de, 5de, 6de toer: 6 recht, 1 averecht enz.; 7de toer; één steek bijmaken, 6 recht, 1 steek bjjmaken, 1 averecht enz.; 8ste, 9de, 10de toer: 8 recht, 1 averecht, enz.; 11de toer: 1 steek bijmaken, 8 recht, 1 steek bij maken, 1 averecht, enz.; 12de, 13de, 14de toer: 10 recht, 1 averecht, enz.; 15 de toer: 1 steek bijmaken, 10 recht, 1 steek bijma ken, 1 averecht, enz.; 16de, 17de, 18de toer: 12 recht, 1 averecht enz.; 19de toer: 1 steek bijmaken, 12 recht, 1 steek bijmaken, 1 averecht enz.; 20ste, 21ste, 22ste toer: 14 recht, 1 averecht enz.; 23ste toer: 1 steek bijmaken, 14 recht, 1 steek bijmaken, 1 averecht, enz. Nu hebben we dus 96 ste ken, op iedere naald 32. 24ste, 25ste, 26ste toer: 15 recht, 1 averecht enz. Op de 96 steken breien we dan 24 toeren 2 recht, 2 averecht. Dan: 28 steken afkan ten en op de overgebleven steken 8 toeren 2 recht, 2 averecht, heen en weer breien. Dan zetten we weer 28 stekea erbij op en breien in het rond 2 recht, 2 averecht, totdat de wol is opgeibreid. De opening aan het begin van het werk wordt dicht gehaald. Het onder ste gedeelte sluit als een kraag bij den hals aan, hals, kin en hoofd worden zoo warm beschut. Voert men de muts met dun flanel, dan zal zij nog warmer zijn. Das. Gebreid van dikke zephirwol op breinaalden no. 12/o in de patentsteek (in heen en teruggaande toeren). Als kleur groen en donkerblauw. 32 steken opzetten (bij dunne wol 40). Lengte: 75 cm. Ie toer: Kantsteek, 1 steek recht breien, draad naar voren slaan, 1 steek averecht afhalen, 1 steek recht breien, draad naar voren slaan, 1 steek averecht afhalen en dit steeds her halen tot het einde van de naald. 2e toer: Kantsteek, steek en lus tezamen recht brei en, draad naar voren slaan, 1 steek averecht afhalen, steek en lus tezamen recht breien, draad naar voren slaan, 1 steek averecht afhalen, dan weer steek en lus tezamen recht breien, steeds herhalen tot het einde van de naald. Alle volgende toeren gelijk aan den 2en toer. Polsmoffen. Een prachtig werkje voor kinderen en andere beginnelingen in het breien is het maken van wollen polsmof fen. Van dunne vierdraadswol in grijs groene kleur of donkerblauwe zetten we 50 tot 60 steken op. Met vier naalden no. 21/2 breien we hierop ribbels van 2 recht 2 averecht, totdat het mofje 15 c.m. lang is. Noodig zijn 30 gram wol. Binnenkort hopen wij nog eenige patro nen te geven van ondergoed en z.g. mitaines (handschoenen zonder vingers). Het bureau van V.V.H., Gravesteen, Ge recht is voor woluitgifte geopend Woens dags 25 en 7.308.30 en Zaterdag 7.30 8.30 uur. De na een liefdadigheidspredikatie van rector L. Beune, in de St. Petruskerk ge houden collecte ten bate van het St. Fran- ciscus-Liefdewerk heeft 232.40 opgebracht THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGbUUR KEURINi Luxor: Alarm in Indië. (Sabu). Als vrouwen regee- ren. (Lilian Harvey Willy Fritsch). Sensationeel Vroolyk lederen avond 8 uur. Zondag 27 uur. lederen dag matinée behalve Vrijdag. Goedgekeurd v. volwassenen Casino: De onzichtbare macht. (Boris Kar- loff, Bela Lugosi). Nog drie maanden te leven. (Edward Eve rett Horton). Sensationeel Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 47 uur Zaterdag en Woena- lag half drie matinée Goedgekeurd v. volwassenen Lido: 't Begon in China. (Clark Gable, Myr- na Loy). Sensationeel lederen avond 8.15 u. Zondag 2—7 uur Zaterdag en Woensdag 2.30 uur matinée. Goedgekeurd Rex: Suez (Tyrone Power, Annabella). Kom je ook bij de brandweer (Joe Brown). Aanleg Suezkanaal Komisch lederen avond 8 uut Zondag van 27 uui lederen werkdag 2 uur matinée. Toelaatbaar v. volwassenen Trianon: Gesloten wegens restauratie. Tooneel Snip en Snap 'n Beetje van dit 'n beetje van dat René Slees- wijks' Revue. Er bestond belangstelling voor het op treden van de dames Snip en Snap in de Stadsgehoorzaal. Het liep er zóó vol, dat er tenslotte geen stoel meer vrij was, velen moesten worden teleurgesteld en door dezen toeloop kon de revue eerst over half negen een aanvang nemen Wy zullen wel niet ver van de waarheid zijn, als wij meenen. dat deze belangstel ling hoofdzakelijk de dames Snip en Snap gold, al bleek het overige deel van het uit gebreide gezelschap even goed in staat het publiek goede waar te geven. De ziel van dit amusement was echter Willy Walden, de collega van Piet Muyse- laar, die samen het duo Snip en Snap vor men. Samen traden zij op in allerlei scènes en al was het voorloopig nog niet als Juf frouw Snip cn Juffrouw Snap, hun praat jes waren geestig, hun voordracht was goed en het publiek genoot luide. Wij denken aan de uitzending van den voet balwedstrijd EngelandNederland, de uit werking op een kantoor van ,,'n beetje van dit, 'n beetje van dat" en het duel, waarin Willy Walden het geestigste aardeel had. Maar het enthousiasme loeide aan tot een lachstorm, toen beiden als de dames Snip en Snap naar de opera gingen en tenslotte de film er aan te pas moest komen om de verdere avonturen der dames uit te beel den. Vooral de dwaze opmerkingen van Willy Walden in de operaloge waren vermake lijk. Rond dit tweetal stond achter nog een keur van artisten als de acht Ambassador Stars, die voortreffelijke dansen lieten zien, The four Union Jacks, die prachtige staal tjes van acrobatiek en behendigheid te zien gaven en eenige zangers en zangeressen, die aardige liedjes zongen. Het was geen revue, welke verbaasde door verblindende pracht van toiletten en finales. Het was meer een populaire revue, maar een, waarbij men hartelijk kon lachen, en dat heeft het talrijke publiek dan ook in overvloed gedaan. Ook vandaag en morgen, als de revue 's middags en 's avonds wordt herhaald, zal het wel niet aan belangstelling ontbreken. En een van de beste dingen, die men in dezen tijd kan doen, is misschien dan ook wel: eens hartelijk lachen om veei dwaas heden. Handelsregister K. van K. Opheffing. 6061. J. J. A. Welling. Leiden, Nieuwe Rijn 58. Manufacturen- handel. LEIDERDORP Veedieven aan het werk. In het land van den heer W. de S. in de Munnik, al hier, werden de resten vp« een geslach' schaap gevonden. Vermoedelijk heeft het slachten, van het dier plaats gehad in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. Bij de politie werd aangifte gedaan. Dit schaan was het eigendom van den heer C. H. alhier. NIEUWKOOP Misweek. In de week van 25 Januari 1940 zal hier voor de tweede maal een mis week worden gehouden, ook thans weder onder leiding van de Paters Franciscanen Gilbertus Lohuis en Dr. Eliseus Brunings. R. K. Ziekenhuisverpleging. Het plaat selijk ziekenhuisfonds, waarvan zoo goed als alle ingezetenen lid zijn, vergoedt een liggeld van 2.50 per dag indien zieken huisverpleging noodig is, echter met de kosten van geneeskundige behandeling e.d. In het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht wordt, met uitzondering van kapitaalkrach tige personen, voor al deze kosten, dus met inbegrip van liggeld, 3.per dag in rekening gebracht. Het Wit-Gele Kruis heeft nu besloten voor zijn leden, en dat zijn vrijwel alle parochianen, deze meerdere 50 ets per dag te vergoeden, waarvoor echter in de kerk twee busjes staan, die elke week door den secretaris-penningmeester geledigd zullen worden en waaruit men deze meerdere kos ten hoopte te kunnen bestrijden. Een maatregel, welke eenparig wordt toe gejuicht, want ieder katholiek kan nu zoo noodig gebruik maken van het eigen zie kenhuis. ZOETERWOUDE (H. R.) St. Josephsgezellen Vereen. Op Woens dag 27 Sept. beginnen wij ons win terpro gramma weer. en vertrouwen dat dezen winter ook een geslaagden winter mag ge noemd worden. Daarom rekenen wij op al. er opkomst. En hier is dan onze agenda voor de komende maand, dat is te begin nen met Woensdag 27 September Congre gatie, waarna ontspanning in de zaal. Woensdag 9 October 8 uur verplichte vergadering, waarbij besprekingen worden gehouden van eenige competities. Woensdag 11 October Congregatie, waar na ontspanning. Woensdag 18 October Verplichte verga dering, actueele gezellenflitsen. Woensdag, 20 October filmavond Her wonnen Levenskracht. Woensdag, 25 October Congregatie Vrij dags 8 uur repetities tooneelclub. DE MARTELING DER HAAIEN. In de maand Augijstua vierde het eiland Sao Tommé aan de Westkust van Afrika weer zijn geheimzir)iig demonenfeest. Ver van de woonplaatsei I der blanken vieren de negers van het i )in Portugeesch-Guinea behoorende «11311 fl hun „marteling der haaien" zooala dit feest genoemd wordt. Dit eiland met een oppervlakte van 850 vierkante kilometer telt 60.000 Inwoners, waarvan de meesten tot het zwarte ras be- hooren. Hun hutten ziet men reeds van verre in het gloeiend heete land, want ze zijn in helle kleuren, groen, rood en blauw geschilderd. Het merkwaardigste gebruik der inboor lingen is het martelen der haaien. Tallooze menschen worden door het roofdier der zeo gedood en ook tallooze negers van Sao Thomé vielen aan de haaien ten prooi. Wanneer de dag van het groote feest ge komen is, wordt op het roofdier de vree- selijkste wraak genomen. Ooggetuigen verhalen, dat de inboorlin gen met honderden tegelijk in hun snel varende booten springen, als zij op den grooten dag een haai hebben gezien. Zij omsingelen hem, jagen achter hem aan met speren, tot het roofdier naar het strand gedreven is en hulpeloos, van zijn bewegingsvrijheid beroofd, op den oever ligt. Dan slepen zij het dier naar het feest terrein en doorboren z\jn lichaam met een puntigen paal, echter zoo, dat zij den haai alleen kwellen, maar niet dooden. Dan be gint de groote dans. Negers in gele en blauwe costumeering, fantastisch beschil derd, dansen in wilden roes rondom den „wreedsten van alle roovers", brullen hem verwenschingen toe en scheuren hem ten slotte bij levende lijve met speren stukken vleesch uit het lichaam. Urenlang duurt de roes, aan den haatdans schijnt geen ein de te komen. Bij deh levenden lijve moet je uiteen vallenjij duivel der zeeën! Moge aan je folteringen nooit een einde komen, op dat de booze geesten in je ten gronde gaanOnafgebroken hoort men ver wenschingen, tot de haai dood, de booze demon overwonnen is en het feest in een geweldig drinkgelag eindigt. Vraag: Mag een handelaar een artikel, dat op 1 September geprijsd stond op 1.30, eenige dagen later verkoopen voor bijna 2 gulden. Antwoord: Dat hangt af van den aard van het artikel. Vraag: Kunt U mij ook het juiste adres opgeven van Minister van Sociale Zaken. Antwoord: Z. Exc. Dr. J. van den Tempel, Minister van Sociale Zaken, den Binnenland BEZOEK VAN DE KONINGIN AAN AMSTERDAM. Behoudens onvoorziene omstandigheden ia Hare Majesteit de Koningin voornemens, Zaterdag 30 dezer een bezoek aan Amster dam te brengen, ter inspectie van hetgeen op het gebied van de organisatie der lucht bescherming is bereikt. HET AUTO-ONGELUK TE LONNEKER. Een der slachtoffers overleden. De zeventienjarige J. de Jong, die Zater dagavond bij de autobotsing te Lonneker zeer ernstig gewond werd, is in het zieken huis „Ziekenzorg" te Enschede overleden. Het is gebleken, dat zich in de auto vijf jongens van 15 tot 17 jaar hebben bevon den. De wagen behoorde aan den vader van een der jongens. De negentienjarige mon teur W. bestuurde de auto. Hij reed, naar uit het onderzoek der po litie is komen vast te staan, met zeer groote snelheid en veiloor in een bocht de macht over het stuur. Buitenland ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ BELGRADO. BELGRADO, 25 Sept. (A. N. P.). Een groote vrachtauto, waarop zich 25 arbei ders bevonden, is in een bocht van den weg bij Belgrado omgeslagen. Zes perso nen werden gedood, de overigen werden gewond. FINLAND VRAAGT UITLEGGING OVER TORPEDEERING. KAUNAS, 25 Sept. (A. N. P.). Finland heeft Duitschland uitlegging gevraagd over de torpedeeringen. De Finsche gezant te Berlijn heeft zich naar het ministerie van buitenlandsche zaken begeven om er te in- formeeren naar de redenen der torpedee- rirgen. De minister, aldus Havas, heeft ver klaard, dat dt actie tegen schepen, welke cellulose vervoeren, een gewoon oorlogs- gebruik is. Hy voegde hier aan toe, dat de terpedeering een waarschuwing beteekent voor de neutralen, die handel drijven op Engeland. LEIOEN. Geboren: Dirk z. van H. C. Glas bergen en S. Bavelaar Maria Elisabeth Gertrudis d. van M. v. Diemen en G. A. A. de Kok Jansje d. van H. Fakkel en J. Doove Jacoba Christine d. van G. F. Kolderman en J. M. Sjardijn. Ondertrouwd: A. Bervoets jm. 22 jaar en S. Zwart jd. 22 jaar N. Blans- jaar jm. 20 jaar en C. C. v. d. Mee jd. 20 jaar K. B. Brandt jm. 34 jaar en M. C. d. Berg jd. 30 jaar J. Kok jm. 24 jaar n J. Gaasbeek jd. 23 jaar C. v. Koperen jm. 25 jaar en C. Pouw jd. 20 jaar C. Opdam jm. 29 jaar en C. J. Luijbe Jd. 26 jaar. Overleden: J. A. Visser d. 2 jaar J. L. Pleit ra. 29 jaar J. T. Mulder wed. 64 jaar. AMSTERDAM, 25 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 600 vette koeien, waarvan de prijzen waren 7280, 6470 en 5462 cent per kg. slachtgewicht; U stieren 5866 cent idem; 77 melk- en kalfkoeien 180260 per stuk, 56 vette kalveren 2e kwal. 4656 cn 3e kwal. 38 44 cent per kg. levend gewicht; 105 nuchte re kalveren 812, 121 schapen en lam meren 11—24 per tsuk. 428 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 7778 cent, zware 7677 cent, vette 74 75 cent per kg. slachtgewicht, 7 paarden 120200 per stuk, Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: runderen groote aanvoer, waar door gedrukte handel, met iets lagere prij zen, vette kalveren korte aanvoer, handel recelijk en prijshoudend. Nuchtere kalve ren matigee aanvoer, handel willig met vaste prijzen. Schapen behoorlijke aanvoer, handel stug, ongeveer dezelfde prijzen. Varkens iets ruimere aanvoer, handel wil lig met wederom hoogere prijzen. ROTTERDAM, 25 Sept. Vee. Aanvoer: 3147 totaal, 983 vette runderen, 266 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren, 1161 scha pen en lammeren, 727 varkens, 1 bok. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 64 en 40 52 cent, vette ossen 70, 64 en 4252 cent, vette kalveren 95, 75 en 5060 cent, var kens (levend gewicht) 63, 62 en 60 cent, schapen 45, 40 en 35 cent, lammeren 50, 45 en 40 cent, Prijzen per stuk: schapen 221916 en lameren 17—14—10. Overzicht: vette kceien en ossen aanvoer groot, handel kalm, prijzen als vorige week Dinsdag 3e soort iets lager, prima koeien 82 en prima ossen 74 cents; vette kalveren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen voor le kwal. iets hooger, overigens onveranderd prima 1.schapen e n lammeren aan voer aanmerkelijk ruimer, handel matig, pi ijzen prijshoudend; varkens aanvoer grooter, handel levendig, prijzen hooger; Eenige partijen schapen voor export ver kocht. BOSKOOP, 25 Sept. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pech told 30 51 cent. Wendland 3053 cent, Hadley 40 62 cent, Claudius Pernet 3045 cent, Briarclif 3055 cent, Butterfly 3055 cent, Bettertime 1525 cent, Mme Jules Bou- thé 1220 cont, Rosalandia 3045 cent, Florex 4065 cent, Vierlanden 3053 cent Duisburg 3043 cent, Edith Helen 2035 cent, Aug. Noack 1530 cent, Else Poulsen 1017 cent, Rosa Mundi 3045 cent, Ingar Ohlson 15—31 cent, Queen Mary 1531 cent. Chrysanten, grootbloemig 4080 cent, idem tros 5—11 cent, Sneeuwbessen 10—21 cent, Acerblad 1620 cent, Physalis Fran- chetti 511 cent, Clematis Durandi 1530 cent, Clematis Prins Hendrik 50110 cent, Mevr. le Coultre 60100 cent. LEIDSCHENDAM, 23 Sept. Groentcnvei- ling. Eng. komkommers le soort 2.10 2.50, 2e soort 1.001.40, gele komkom mers 1ste soort 2.503.10, 2e soort 1.402.00, kropsla le soort 0.501.40, peen 2.002.80, tomaten midd. 2.10 2 50, 2e soort f 2.002.10, gr. ronden 2.40 2.60, 3e soort 2.andijvie per 100 0.601.20, spinazie per 4 kg. 4052 cent, postelein 5.806.20, snijboonen 1316 cent,, spercieboonen 1419 cent, selderie 5060 cent, meloenen 613 cent, druiven 7—9 cent. LOOSDUINEN, 23 Sept. Groentcnvciling. snijboonen 3.tomaten A 4.00, idem B 4.004.20idem C en bonken 4.per 10(1 kg. spinazie 2646 cent per 4 kg., pos telein 1734 cent per 6 kg., salade 50 cent per 100 krop, peen f 1.30 en pietersedie 30 —50 cent per 100 bos, prei f 2.80 per 100 kg., andijvie 3090 cent per 100 struik. RIJPWETERING, 23 Sept. Eierenveiling R. P. V. Aanvoer 3121 kippeneieren prijs 4.505.10, 38 eendeneieren 3.90, hen- reneieren 2.102.50 per 100 stuks, kippen 4654 cent, konijnen 0.651.25, hanen 30 cent per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 25 Sept. Groen- tenveiling. Aardbeien 812 cent en fram bozen 17 cent per doosje, druiven 8 cent per pond, bloemkool 26 cent per stuk; andijvie f 1.10 per 100 stuks, spinazie 6 cent per kg. tomaten A 5878 cent, idem B 73 92 cent, idem C 5052 cent, bonken 5063 cent per bak van 25 pond, sla f 0.302.10 per 100, kassnijboonen 1.651.90 en prin- cesseboonen 1.55 per 10 kg. VV1SSF.LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londea 7.511/» Berlijn 74 75 Parijs 4.26 Brussel 31.80 Zwitserland 42.50 Kopenhagen 86.35 Stockholm 44.85 Oslo 42.70 New York 1.88

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3