OMGEVING VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOU WO VERZICHT Het koelere weer met flink wat regen zal, naar men algemeen hoopt en verwacht, zijn goede uitwerking niet missen. Het liep hier, evenals elders, met de bloemkool fi naal mis. De kwaliteit werd er steeds slech ter op en het kwam sporadisch voor dat een tuinder werkelijk eerste kwaliteit kon aanvoeren doch waarvoor dan ook een hoo- gen prijs werd betaald en wel tot 21.50 per 100. Vorig jaar deed zich hetzelfde voor alhoewel iets vroeger in den tijd. Doch toen in 1938 de kwaliteit in de tweede helft van September beter ging worden daalde de prijs iedere veiling, en kreeg men ten slotte niet de prijs voor extra kwaliteit, wat aanvankelijk voor slechte bloemkool werd betaald. Op de datums tusschen 18 en 22 September 1938 werd genoteerd van 12 17 per 100. Momenteel is zulks nog van 1219, doch men vreest een herhaling van vorig jaar. Algemeen wordt thans met genoemden prijs nog maar een matige tot slechte uitkomst verkregen. Het gewas is zeldzaam slecht. Men begint met een derde van de te veld staande planten stuk te hak ken als zijnde geen menschelijk voedsel; wat de rest dan is laat zich gemakkelijk begrijpen, twee derde 2de en 3de soort en een derde z.g. eerste kwaliteit. De late bloemkool, waar thans reeds in gehakt wordt is niet veel beter dan de vroege, doch men hoopt thans, na de verandering van weer, op betere kwaliteit en uitkomst. Tweede soort noteerde deze week van 3.5011.40, doch boven 9 waren hooge uitzonderingen. Voor bospeen was een iets betere vraag dan men gewoon was en 'ook de prijs was meer bevredigend, n.L van 4.606.80 in de goede kwaliteit, want wat niet best was ging varieerend voor 2.50 3.90 per 100 bos. Doch er draaide niets door van dit product, hetgeen toch eenige bevrediging geeft. In de tweede helft van September 1938 was de prijs niet beter dan thans, ook toen een noteering van 3.505.90 per 100 bos gemaakt werd. Met waspeen beterde het niet. Er ging een massa weg voor den mi nimumprijs en ook draaide er een kwan tum, wat niet vrij van worm was, door. Maar zelfs de beste kwaliteit kreeg een nog te lage noteering. Betaald werd van 0.30, den minimumprijs, to't f 0.80 per kist van 20 K.G. Er was deze dagen ook wat vraag voor export, voor België, maar de prijs hiervoor kon nog niet erg bekoren. De ver koop ging dan ook allesbehalve vlot. Kroten waren redelijk goed te plaatsen met een prijs van f 0.450.65 per kist van 20 K.G., hetgeen met een goed beschot een redelij ke uitkomst geeft. Voor uien kwam er eenige vraag. Toch waren de prijzen nog niet van dien aard dat ze tot spoed aan zette. Trouwens, het is nog wat vroeg voor dit product, de massa is nog niet geschikt voor aflevering. Betaald werd van 2.80 4 per 100 K.G. De gewassen der uien wa ren best, doch er moeten nogal perceelen zijn, die niet goed houdbaar zullen blijken. De boonen hebben de vorige week met de vele regenbuien nogal geleden. Boonen zijn goed te plaatsen mt bevredigende prijzen in de beste kwaliteit, princesseboonen van 7.2014.80 en snijboonen van f 815.40 per 100 K.G., Aardappelen brengen als ve le hieraan voorafgaande weken in de mooie sorteering en beste kwaliteit: zandeigenhei- mers van 0.90—1.15 per kist van 25 K.G. op, doch wat niet prima is kan niet hooger komen dan f 0.50—0.65 per kist. Het aanbod van Drielingen is miniem. Waarschijnlijk worden deze bewaard voor poters. Groene, gele en roode kool gaat thans ook komen. De prijs is nog laag. Een groote vraag is hoe het hiermede den a.s. winter zal gaan. Dat hangt geheel van de omstandigheden af, omstandigheden welke niemand over zien kan. Het zal waarschijnlijk wel het beste zijn, z'n gewonen gang te gaan en ge leidelijk aanvoeren. Er is toch niemand die het bezien kan. Die het raad is de wijste! De noteering was voor roode kool f 1.30 2.20, voor gele kool van 1.202.90 en groene kool werd betaald met 11.70 per 100 K.G. Collecte. Een gehouden collecte voor de R.K. Militaire Tehuizen alhier bracht pl.m. 300 op. KATWIJK AAN ZEE Militair Tehuis. Gisteravond had de officieele opening plaats van het R.K. Mili tair Tehuis in „Pension Esmeh" Boulevard 26 alhier. Met de Majoor-Aalmoezenier waren aanwezig Pastoor Hesp, Pater Liva- rius O.F.M., Pater Andreolie O.F.M. Direc teur van het nog te stichten R.K. Militair Tehuis te Rijnsburg, kapitein Hoog, kapi tein Verleun, kapitein Van Zuylen en nog enkele officieren benevens een groot ge tal gemobiliseerde militairen. Op den aan gegeven tijd nam de Majoor-Aalmoezenier het woord om in een lange kernachtige rede o.m. uiteen te zetten, waarom de geestelijke overheid gemeend heeft dit tehuis te moe ten stichten voor zoovele militairen, die zoo erg veel missen, nu zij genoodzaakt zijn huis en haard te verlaten, om ver volgens de militairen aan te sporen te zijn een voorbeeld voor anderen. Pastoor Hesp hierna het woord nemende, dankte de parochianen, die het mogelijk hebben ge maakt, dit R.K. Tehuis te stichten, doch inzonder vil de Pastoor een dankwoord zegen aan de heer Jan Warmenhbven en diens echtgenoote, de eigenaren van dit Pension om dit gebouw voor dit mooie doel beschikbaar te stellen. Z.Eerw. spreekt den wensch uit, dat Gods Zegen over dit werk moge nederdalen. Vervolgens krijgt kapitein van Zuylen het woord, die zijn dank betuigt voornamelijk voor hetgeen voor „de jongens" in deze is gedaan. Vooral Pastoor Hesp wilde spr. zijn dank betuigen voor diens vele bemoeiingen. Kapitein Hoog voerde dan het woord als de officier met de meeste diensttijd in Katwijk, n.l. reeds sinds dezen zomer. Ook deze officier sprak zijn grooten dank uit voor de tot standkoming van dit militair Tehuis wat niet alleen de militairen die ervan ge bruik maken, doch ook het leger zal ten goede komen. Nog een kort dankwoord sprak de Majoor-Aalmoezenier voor de belangstel ling in deze betoond. Z.Eerw. droeg ver volgens het werk in dit Tehuis op aan Pater Livarius Versteeg O.F.M. en ver klaarde dan het R.K. Militair Tehuis voor geopend. Dan werden aan alle aanwezigen ververschingen en sigaren aangeboden. LISSE Werkloosheid De werkloosheid in deze gemeente neemt wederom toe en momen teel staan naar wij hebben vernomen 59 werkzoekende personen ingeschreven, waarvan er 25 zyn geplaatst in de werk verschaffing, terwijl bovendien nog 10 kleine tuinders zich als werkloos hebben aangemeld. In het vorige jaar in hetzelfde tijdvak bedroeg het aantal werkloozen in deze gemeente 52. De toename is voor een groot gedeelte te wijten aan de bijzondere omstandigheden. Geboren: Anna Elisabeth Maria, d. v. H. W. van der Hulst en H. M. Pouw Eli sabeth Wilhelmina Antoinette, d. v. S. Bij voet en P. C. M. van Grieken Katharina Jacoba Sophia Lidwina, d. v. J. Langelaan en M. M. van Stijn Willemina Jacomijn- tje, d. v. A. Griffioen en J. van Dam Willibrordus Johannes, z. v. Q. A. Verste gen en M. J. A. Lelyveld Gregorius Franciscus Leonardus, z. v. J. W. van der Zijden en J. M. Th. Hoekstra. Ondertrouwd: Gerrit van de Wer ken, 23 jaar, te Haarlemmermeer met Jo hanna Schrier, 22 jaar te Lisse. Getrouwd: P. Bos en M. Beider, beiden te Lisse. Overleden: Petronella Wilhelmina van der Voort, 3 jaren. Gevestigd: W. van Dijk geb. van Winsen uit Warmond W. Ver del uit Noordwyik C. J. van der Vlugt uit Bloe- mendaal C. C. Kortekaas geb. de Klerk uit Noordwijkerhout G. H. B. Theunis- sen uit Hilversum A. Griffioen en gezin uit Haarlemmermeer F. van Dril uit Haarlemmermeer L. Th. van Dijk uit Wassenaar F. S. P. van Buchem uit Weesp H. Eigenibrood uit den Helder H. W. Heergrave uit Apeldoorn G. M. Siebelt uit Apeldoorn M. Sinke uit Kats M. F. Weijers uit Millingen. Vertrokken: M. van Waveren naar 's-Gravenhage L. Duurland naar Nij megen G. J. van der Zon naar Noord- wijk C. van Leeuwen naar Haarlemmer meer M. G. van den Berg naar Haarlem G. H. Wassenaar naar Rotterdam A Hobo naar Zuilichem C. J. A. Stoelin- ga naar Amstelveen A. E. Hageman naar 's-Gravenhage M. J. Jansen geb. van Kesteren naar Noordwijkerhout H. Nee- len geb. Groenewegen naar Alkemade P. J. van Riek naar Leidschendam C. P. Duibbis naar Heemstede J. van Tol naar Alkemade W. P. Slootbeek naar Alk maar. NOORDWIJK BEZOEK VAN PRINS BERNHARD Naar wij vernemen, zal Z.K.H. Prins Bernhard a.s. Maandag een be zoek brengen aan de in deze gemeente gelegerde militairen. Distributiedienst. De burgemeester heeft den heer L. J. Droogh, commies ter gemeente-secretarie, alhier, belast met de dagelij ksche leiding van den distributie- dienst in deze gemeente. Personalia. De heer mr. Joh. Knape, werkzaam ter gemeente-secretarie alhier, is benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter ge meente-secretarie, afd. financiën en onder wijs, te Beverwijk. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 25 Septem ber, des namiddags 7 uur in het gemeente huis. RIJNSBURG Tuinbouw. Het gaat vreemd in den groentenhandel. Den eenen dag laat het zich aanzien of er eenige opleving is, ter wijl den volgenden dag alle mooie vooruit zichten weer verdwenen zijn. De prijzen schommelen, daardoor nog aL Met aardap pelen gaat het iets beter. Eigenheimers gel den van 2.803.60 per 100 K.G. Waspeen van 1.504 per 100 K.G. Bloemkool ging goed weg al was er een kleinedaling. Be taald werd van 11.7018 per 100 1ste s. en 3.108.70 2e soort. Bospeen 2.50 5.60 per 100 bos. Kroten van 22.60 per 100 K.G. SASSENHEIM H. P. van Niekerk t Op 75-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer H. P. van Niekerk, die gedurende ruim 30 jaar lid was van het R.K. Kerk bestuur. Hanze. In café „de Oude Post" hield de Hanze haar eerste vergadering in, dit seizoen. Ons bestuur heeft gemeend de zaken niet te moeten laten zakken, aldus de heer Krom, voorzitter, in zijn openings woord, waarin hy constateerde dat meer dere leden blijkbaar wel meenden dit te moeten doen, hetgeen spr. ten zeerste ont raadde. By de ingekomen stukken was een ant woord van den R.K. Vrouwenbond op een gemaakte aanmerking naar aanleiding van het feit, dat de Vrouwenbond goederen buiten Sassenheim kocht. Mededeeling werd gedaan van correspondentie tusschen het bestuur en kap. Redeker over een hem te schenken blijvend aandenken. Van de K. v. K. was een uiteenzetting ingekomen over de verkiezing van leden voor de Kamer enz. welke aandachtig werd aanhoord. De heer Hendriksen stelde voor aan den Centralen Raad voor te stellen het bonds orgaan aan gemobiliseerden leden te zen den. Over deze zaak zal een vraag aan het Centraal Hanze Bureau gezonden wor den. De heer Scholten wilde een voorstel indienen om de Centrale Raad op te dragen bij het Ministerie van Defensie aan te dringen op zakenverlof voor gemobiliseer de leden wier zaken onder hun afwezig heid lijden. Een zoodanig voorstel zal wor den ingediend Het wjinterprogram zal worden afge werkt aan den hand van de leiddraad van het Bondsbestuur. Mededeeling werd gedaan omtrent het Triduum hetgeen op 10 October a.s. zal aanvangen. Ook de K.J.M.V. zal worden uitgenoodigd. Pater Harteveld, O.F.M., zal de oefeningen leiden. De rondvraag leverde slechts enkele in terne aangelegenheden op. WASSENAAR ERNSTIGE AANRIJDING OP DEN RIJKSSTRAATWEG Gisteravond reed de 20-jarige C. van H. uit Hoek van Holland, die als dienst plichtige te Scheveningen gelegerd is, op den rijksstraatweg alhier. Hij werd aangereden door een personen auto en kwam dermate ongelukkig terecht, dat hy met een schedel fractuur naar het gemeente-ziekenhuis aan den Zuidwal te 's-Gravenhage moest worden overgebracht. De toestand van het slachtoffer is ernstig WARMOND 40 JAAR WATERMOLENAAR. In tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders, den gemeente-secretaris, Mr. B. J. D. Zubli, voorzitter van den Lakenpolder, Notaris P. H. Romeyn en de heeren N. en S. van Schie, ingelanden en poldermeesters van genoemden polder, is aon den heer J. A. Hassing de eere-me- daille in de orde van Oranje Nassau uitge reikt bij gelegenheid van zijn 40-jarig ju bileum als water-molenaar van den Laker- polder. Bij deze gelegenheid hield de Bur gemeester een hartelijke toespraak, waar in hij wees op de trouwe plichtsbetrach ting van den jubilaris gedurende dit lange tijdperk, en waarbij hij hem ten voorbeeld stelde van vele jongeren, want vooral in dezen tijd, aldus spreker, hebben wy men- schen noodig, die onder alle omstandighe den hun plicht weten te doen. Het ver heugde spreker daarom den jubilaris te kunnen mededeelen. dat het H. M. de Ko ningin behaagd had hem een koninklijke onderscheiding toe te kennen. Spreker v, enschte hem van harte geluk met deze on derscheiding en hoopte, dat God hem nog in staat zou stellen met denzelfden ijver en dezelfde opgewektheid zijn taak nog lange jaren te vervullen. De heer Zubli sloot zich geheel aan bij de woorden van den Burgemeester, waarbij hij nog memoreerde, dat de familie Has sing reeds 92 jaren het ambt van water- molenaar heeft vervuld en waar ook zijn familie gedurende dezen tijd het beheer over den polder heeft gevoerd, is het een vaiizelfsprekend feit, dat tusschen zyn fa milie en de familie Hassing een nauwe band is ontstaan. Uitvoerig schetste spre ker de goede verstandhouding, die steeds tusschen het bestuur van den polder en den heer Hassing heeft bestaan, een ver houding van werkgever en werknemer, die ten voorbeeld kan dienen. Na nog een hartelijk woord van felicitatie tot den heer Hsssing te hebben gericht, bood hij hem mede namens de poldermeesters een cou- RADIO-PROGRAMMA'S ZATERDAG 23 SEPTÈMBER 1939 HILVERSUM IL 301.5 M. KRO-Uitzen- ding. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoon- muziek 1.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-orkest 1.00 Gramofoonmuziek (ca. 1.15 Berichten) 1.20 KRO-orkest 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Grammofoonmuziek 2.45 Kinderuur 4.00 KRO-Melodisten en solist 4.45 Gramofoonmuziek 5.15 Internationale sportrevue 5.30 Gramo foonmuziek 5.45 KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6.20 Journalis tiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmu ziek 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Be richten 7.15 Medische causerie 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Toespraak „Nederlandsch Fabrikaat" 8.05 Berich ten ANP, mededeelingen 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting 8.35 Gramo foonmuziek 8.45 Gevarieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.40—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. VARA- Uitzending. 10.0010.20 vjn. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gramofoon muziek 2.00 Causerie „Handschrift kunde" 2.20 Muzikale causerie met gra mofoonmuziek 3.00 Reportage 3.30 VARAorkest 4.30 Radiotooneel met muziek 4.504.55 Gramofoonmuziek 5.00 Viool en piano 5.30 Filmland 5.50 Orgelspel 6.15 Streekuitzending, gewijd aan Friesland 6.45 Kinderleesclub 7.00 VARA-Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Politiek radiojournaad 7.30 Cursus „Lekenspel en jeugdtooneel: Beteekenis en wezen van het leekenspel" 8.00 „Ge bruik bij voorkeur Nederlandsch Fabri kaat", toespraak 8.06 Herhaling S.O.S.- Berichten 8.08 Berichten ANP. VARA- Varia 8.15 Vraag en antwoord 8.30 VARA-orkest 8.50 Gramofoonmuziek 9.00 Causerie „Een ernstig woord in een ernstig tyd" 9.10 VARA-orkest 9.40 Vragenbeantwoording 10.00 Esmeralda en solisten 10.45 Vroolyke voordracht 11.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 6.20 Hermann Hage- stedt's orkest 8.2011.20 Gramofoon muziek 11.20 Kleinorkest 2.303.20 Populair concert 4.20 Omroeporkest 6.20 Omroep kleinorkest, Jungherr's accor deonsolisten en pianoduo 8.20 Omroep orkest 10.20 Otto Dobrindt's orkest 12.20—2.20 Nachtconcert. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Het Los Companeros-orkest 1.50 en 2.25 Gramofoonmuziek 3.20 Programma, gewijd aan de Rijn 4.205.20 Gramo foonmuziek 6.05 Het André Fclleman- orkest, soliste en gramofoonmuziek 7.45 Gramofoonmuziek 8.20 „Het meisje van Saventhem", opera (ca. 9.05 Gramofoon muziek) 10.30 Cabaretprogramma 1.4512.20 Gramofoonmuziek. 484 RL: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 en 1.30 Radio-orkest 1.502.20 Gramo foonmuziek 2.50 Herfstprogramma 3.35 en 4.00 Gramofoonmuziek 4.20 Se lectie uit de opera „Manon" (gr. pl.) 5.20 Gramofoonmuziek 6.35 Radio-orkest en Omroepkoor 7.35 Radio-orkest 8.20 RadiotoOneel 8.50 Omroepsymphonie- orkest en solist (In de pauze: Toespraak) 11.0012.20 Waalsch cabaretprogramma DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.20 Zie Keulen (11.05—11.20 Berichten) 12.20—3.20 Nachtconcert (2.20—2.40 Pauze). GEM. RADIODISTRIBUTIE-BEDRIJF 3de Programma: 8.00 Keulen 10.50 Deutschlandsender of diversen 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 2.50 R. Dan- mark of diversen 3.40 Brussel Fr. 6.05 Brussel VI. 7.35 Brussel Fr. 7.50 Keulen 8.30 Brussel Fr.v11.00 Brus sel VI. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 8.20 Engeland, berichten daarna Brussel VI. 9.20 Engeland 1.05 Radio Parijs, be richten 1.50 Brussel Fr. 2.20 Enge land of diversen 4.20 Brussel VI. 5.20 Engeland of diversen 6.35 Brussel Fr. 7.20 Engeland of diversen 7.50 Radio Parijs, berichten 9.50 Motala of diversen 10.20 Deutschlandsender, berichten 10.30 Rame of diversen 11.20 R. Dan- vert met inhoud aan. Notaris Romeyn fe liciteerde in een geestige toespraak den jubilaris met dit zeldzame jubileum en na dat de Heer van Schie den jubilaris namens de ingelanden had gecomplimenteerd en de heer Hassing allen dank had gebracht voor de hem gebrachte hulde, was het officieele gedeelte van deze huldiging teneinde en bleef men nog eenigen tijd gezellig byeen. ZOETERMEER 25-jarig jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Ammerlaan werd aangesteld als agent van de Verze keringsmaatschappij „de Utrecht" voor het rayon Zoeterwoude, Stompwyk, Ha- zerswoude, Koudekerk, Leiderdorp en Hoogmade. Op dezen voor hem en zyn gezin gedenk- waardigen dag heeft het niet aan belang stelling ontbroken. Reeds vroeg in den morgen werden tal van bloemstukken ten zijne huize bezorgd, o.m. van de Inspectie van de Maatschappij, van het bestuur van de agentenvereeniging en van de Directie van het Algemeen Ziekenfonds. In den voormiddag kwamen eenige leden van de Directie den jubilaris complimentee ren, waarbij hem de zilveren meraille voor trouwen dienst werd uitgereikt. Ook het bestuur van de agentenvereeniging van de Maatschappij kwamen des avonds den ju bilaris gelukwenschen. Gevestigd: G. Hassefras van Hazers- woude J. P. Duivelaar en gezin van Woerden M. M. L. Olsthoorn van Zoeterwoude P. C. Westdorp van Bent huizen E. B. Polderman van Zoeter woude E. C. Droogh van Zwammer- dam K. Staalstra van Leidschendam J. Quartel van Rijswijk. Vertrokken: A. M. van Diemen naar Zergen (N.H.) N. Broos naar Naald wijk M. A. Jansen naar Haarlemmer meer I. Blijleven naar Voorburg S. P. J. M. Schutte naar Velsen B. K. van den Hoek naar Leersum J. van Herel naar Berkel en Rodenrijs. KERKNIEUWS Z. H. Exe. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Woensdag geen audiëntie verleenen. H. H. Wijdingen. Zondag 24 September a.s. zullen door Z. H. Exc. mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch, in de kapel van het Scholastikaat te Oirschot H.H. Wijdingen worden toegediend aan 45 fraters Montfor- tanen. De Tonsuur o.m. aan den ecrw. frater C. van Kesteren uit Sassenheim. ZONDERLINGE NEDERLANDER Misschien voor de tiende maal verzekert de heer Rost van Tonningen nu weer in zijn dagblad, dat onze minister van Buiten- landsche Zaken, de heer Van Kleffens, „over zulke uitstekende betrekkingen in Londen beschikt". Op zich zelf is het niet zoo gek of be vreemdend, aldus „De Volkskrant", dat speciaal een minister van Buitenlandsche Zaken in het buitenland niet geheel on bekend is. Maar de heer Rost van Tonnin gen heeft met zijn hameren op hetzelfde aambeeld een bepaalde bedoeling. Hij wil het publiek, voor zoover hy daar invloed op heeft, te verstaan geven, dat de minister van Buitenlandsche Zaken erg pro-Engelsch en dus stevig anti-Duitsch is. En hy is toch niet zoo weltfremd, dat hij niet weet hoe de Duitsche pers, ook al zou hy met zijn opdringerig constateerèn geen enkele bedoeling hebben, de „uitstekende betrekkingen" van minister Van Kleffens in Londen uitlegt. Past het nu een Nederlandsch volks vertegenwoordiger, een minister van wicn voor het buitenland zooveel afhangt, in de oogen van een bepaald land verdacht te maken? „De Opmarsch" Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet 155. Wie zal ik nu met dit bericht naar het Zuiden sturen, zucht de Koning. Wacht, de ooievaar, die gaat wel eens meer die kant uit. Hij zal ze zeker voor mij mee willen nemen. Een oogenblikje later stapt een wipneuskabouter naar mijnheer Ooievaar en samen vliegen ze, met de brief in een tasch, over heuvels, bergen en fjorden naar het Zuiden. 156. Mijnheer Ooievaar kan reusachtig vlug vliegen. Het duurt dan ook niet lang of ze komen boven het bosch van den Kabouterkoning. Even later strijkt de groote vogel op den grond neer. Kijk, daar ontmoeten ze een wachter! Wilt U zoo vriendelijk zijn deze tasch, waar een brief in zit, aan uw Koning te geven, zegt het wipneusje met een diepe buiging.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9