STADS NIEUWS DINSDAG 29 AUGUSTUS 1939 OE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 7 f Abonn«mantsprijs: voor Lalden 18 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij ons* «genten zO cent per week; 2.60 per kwartaal Franco per port t 2.95 per kwartaaL Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaaL Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent Advertentiënr 80 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 80 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. s HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING De BUI seint: Verwachting: Meest zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen. Helder tot licht of halfbewolkt, in den nacht en morgen ne ve) of mist. Droog weer behoudens kans op onweer vooral In het Zuiden. Weinig ver andering in temperatuur. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur. Den Helder: zwaar bewolkt, matige N. N. W. wind, 20 gr. C. Vlissingen: zwaar bewolkt, zwakke Noor delijke wind, 18 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke N. N. W. wind. 17 gr. C. Groningen: zwaar bewolkt, zwakke O. N. O. wind, 18 gr. C. Maastricht: zwaarbewolkt, windstil 17 gr. Celsius. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Over vrijwel geheel West-Europa blijft de luchtdrukverdeeling zeer vlak en onre gelmatig. De weinig beteekenende maxima, welke gisterenmorgen even ten Oosten van ons land en Zuid-Duitschland waren gele gen, waren gisteravond reeds van de weer kaart verdwenen. Bijna overal in West en Midden Europa is de luchtdruk dalen de. Vlakke minima in de onregelmatige luchtdrukverdeeling geven aanleiding tot onweders, welke groote hoeveelheden re gen veroorzaken. Zoo viel in den nacht op het vliegveld Twente 17 m.m. regen. In den nanacht en vroegen ochtend kwam hier en daar nevel of mist voor. Het ge bied van hoogen luchtdruk over de Noor- sche Zee is een weinig in beteekenis afge nomen. In het verre Noord-Oosten is de wnid over het algemeen uit Noordelijke richtingen, waardoor de temperatuur daal de. In Zuid-Scandinavië is het nog veel v/arme rdan normaal. De Oceaandepressie behoudt een groote uitgestrektheid. Zij reikt van de Spaansche kust tot bij IJsland en Groenland en bracht op IJsland vrij veel regen. In Ierland is lichte neerslag gevallen. In de Alpen is het weer zomersch warm. De nulisotherm ligt boven 3500 me ter hoogte. LUCHTTEMPERATUUR z21.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Dinsdagnamiddag 8.29 uur tot Woensdagmorgen 5.35 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Woensdag 30 Aug. voorm. 3.55 en nam. 4.20 uur. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Zweminrichting „de Zijl" 20.5 gr. C. Maan op 19.21 uur Dinsdagavond. Maan onder 6.43 uur Woensdagochtend. DIPLOMATIEKE BESPREKINGEN OP HET VATICAAN. De nuntius in Hongarije, mgr. Rotta, is gisteren te Rome aangekomen. Hij werd onmiddellijk ontvangen door vooraan staande personen van het staatssecretariaat. De kardinaal-staatssecretaris, mgr. Ma- glione, bevindt zich niet te Rome, doch op zijn particuliere residentie, Casoria, waar hy met aandacht den internationalen toe stand volgt. EISCHT HITLER STUKKEN VAN POLEN OP? Verrassende zwenking verwacht. BERN, 29 Aug. (A. N. P.). De „Basler Nachrichten" publiceert een extra-editie, waarin uit Berlijn wordt gemeld, dat Duitschland op zyn minst de vroegere pro vincie West-Pruisen en de Noordelijke helft der provincie Posen eischt. Volgens zekere goedingelichte Duitsche kringen zou men verrassende besluiten of politieke zwenkingen van Hitier verwach ten. PARIJSCHE DAGBOEKKRABBELS vra. Zaterdag, 26 Augustus. We zyn een dag verder, sinds sinds ik m'n laatste krabbels verzond. Men heeft hier steeds weer den indruk, dat de span ning over haar hoogtepunt heen is. Zeker, er kan nog van alles gebeuren: één onvoor zichtig woord kan alles bederven: hope lijk zal dat onvoorzichtge woord niet ge sproken worden. Algemeen heeft men hier bewondering voor de groote voorzichtigheid de vastberaden kalmte van Polen. De Po len laten zich niet intimideeren, zij schij nen het spel van den tegenstander uitste kend te doorzien. Zij willen echter ook al les vermijden, wat den tegenstander aan leiding of ook maar voorwendsel tot den aanval kan gewen. Daart>ij plaatsen ze zich op een zuiver juridisch standpunt. Her haaldelijk kan men hier in de kranten lof spraken lezen over de juridische zin en het typisch juridische geduld van het Pool- sche volk. Toen ik me gistermiddag naar de Biblio- tèque Mazarine begaf, bleek deze tot na der order gesloten. Er zat niets anders op, dan naar huis te gaan. Ik ben toen over de pont des Beaux Arts en het binnenplein van het Louvre gewandeld. Op dat plein was een groot aantal gerequireerde vracht auto's ondergebracht, waarschijnlijk om bij eventueele gebeurtenissen kunstschatten van het museum in veiligheid te brengen. Aan een tafeltje zaten enkele soldaten no tities te maken. In de rue Thérèse stond een geweldige file van menschen te wach ten bij een. schijnbaar leegstaande winkel. Twee politie-agenten bewaakten den in gang. Op de deur ontdekte ik de reden van deze toeloop. Er hing een affiche: „Distri bution des masques de gaz". Overigens is het buitengewoon opval lend, hoe volkomen rustig Parijs is. Van op gewondenheid geen sprake: de menschen doen kalm hun werk. De vreemdelingen zijn al voor een groot gedeelte vertrokken. Men hoort op straat bijna geen vreemde talen meer. iets wat enkele dagen terug nog voortdurend het geval was. In de Avenue de l'Opera hoorde ik hier en daar toch nog Italiaansch, op de Boulevard des Capuci- nes een paar keer Engelsch. Maar vroeger wemelde het daar van Engelschen. Neder- landsch heb ik niet meer gehoord. Een groot voordeel, dat het Duitsch Russische verdrag aan Frankrijk brengen zal, begint zich nu al iederen dag duidelij ker af te teekenen. Plotseling heeft men hier begrepen, wat het communisme voor Frankrijk dreigde te gaan beteekenen. En steeds meer keert men zich aan alle kan ten van het communisme af. De socialis tische partij, onder leiding van Blum, heeft openlijk 't Duitsch-Russische verdrag ver oordeeld, de C. G. T. (Confederation Gene rale des Travails), de groote arbeiders-or ganisatie, heeft het gebrandmerkt als een „verraad". Alleen de Fransche communis ten blijven het verdedigen. Hun bladen, 1'Humanité tfiun hoofd-orgaan en het avondblad „Ce Soir", blijven het voorstel len, alsof de Sovjets de vrede gered heb ben. Maat gisteren bevatte „le Jour-Echo de Paris" reeds het bericht, dat talrijke strijdbare communisten de partij verlaten hadden. En gisteravond heeft de politie „Ce Soir" in beslag genomen, terwijl „1'Humanité" vanmorgen niet verschenen is. Toen ik vanmorgen langs een der bu reaux van „Ce Soir' wandelde, was daar de mededeeling aangeplakt, dat de politie, zonder het vertoonen van eenige order en De pogingen van Italië tot matiging zou den nog niet zijn opgehouden, daar Hitier gisteravond nog verscheidene telefoonge sprekken heeft gehad met Mussolini. De Berlijnsche correspondent van het blad heeft, naar hij meent uit gezaghebbende Duitsche bron vernomen, dat Duitschland voor het begin slechts economische hulp van Italië zou verwachten. GEDEELTELIJKE SLUITING VAN DE ZWITSERSCHE GRENS. BERN, 29 Aug. (A. N. P.). De Zwitser- sche Bondsraad heeft de gedeeltelijke slui ting van de grens gelast. DE „POPOLO" WAS AL TE SENSATIONEEL! Italiaansch blad in beslag genomen. ROME, 29 Aug. (A.N.P.) Alle exem plaren van de „Popoio di Roma" van van ochtend zijn in beslag genomen, omdat op buitengewoon alarmeerende wijze onder het geweldig opschrift „Oorlog" gevolgd door een vraagteeken, een artikel was af gedrukt, dat de geheele pagina van het blad vulde. Van welken aard de inhoud van dit ar tikel is blijkt uit het volgende bericht van het D. N. B., dat blijkbaar met instemming citeert, wat men in Italië liever niet wilde zien. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt n.L, dat „Oorlog", „De waonzinnige onverzet telijkheid van Groot Brittannië, bereid de volken in het verderf te storten" en der gelijke opschriften in de Italiaansche och tendbladen bewijzen, hoe ernstig men te Rome den toestand beschouwt en wien men voor den schuldige houdt. In lange be richten schilderen de ochtendbladen het dramatische verloop van gisteren, van de beraadslagingen van het Engelsche kabi net tot aan de overhandiging van de En gelsche mededeeling aan den Führer, en het onderhoud van Henderson met Hitier, dat anderhalf uur heeft geduurd. De ochtendbladen onthouden zich er van voorspellingen te doen, doch de „Popoio di Roma" verklaart, dat wanneer Londen ook verder volhardt in zijn tot nu toe aan- zonder eenige reden „Ce Soir" in beslag had genomen. Het leuke van het geval is, dat de menschen hier er om lachen. Men heeft ze thans „door". Vanmorgen bevatte „le Journal" een artikel, waarin de maat regel ten zeerste geprezen werd, maar te vens gezegd werd, dat het nu eindelijk tijd werd, om definitief de gdheele communisti sche partij te onderdrukken. Dergelijke stemmen worden steeds talrijker. In de Kamer zelf heeft de commissie voor buitenlandsche zaken haar verontwaardi ging uitgesproken over het Duitsch-Russi sche pact. De communisten van die com missie hebben getracht, het verdrag te ver dedigen. Gaston Riou, een socialist, heeft hen daarop gezegd: „Uw partij is de par tij van den vijand, het instrument van den vijand". De commissie heeft geweigerd, confiden- tieele documenten ter inzage te nemen in tegenwoordigheid van de communisten. Te ToUlouse is het er bijna van gekomen, dat twee communisten, die „lêHumanité" verkochten, door een woedende menigte gelyncht zijn. Dat alles toont wel duide lijk, hoe tengevolge van dit alles, Frank rijk weer meer dan ooit zichzelf geworden is. Dat bleek ook uit het krachtige, sym pathieke woord van den minister-president Daladier. Krachtig heeft hij het Duitsch- Russische verdrag afgewezen als een oor- logs-instrument in handen van Duitschland. En terwijl hij energiek voor zijn vredes wil getuigde, heeft hij tegelijkertijd de on wrikbare vastberadenheid van Frankrijk ten opzichte van wat het als zijn plicht ziet, uitgesproken. „Franschen en Frangaises", zoo eindigde hij, „ik behoef u uw plicht niet uiteen te zetten. Ik weet, dat ge beslo ten zijt, om door alle offers, het heil van het vaderland te verzekeren". Vanmorgen bleek, dat de Bibliothèque Nationale al eveneens gesloten was tot na der order. Ook de musea zijn dicht. Er zit niets anders op, dan thuis wat te werken. Dat ik vertrekken moet, geloof ik niet meer. Algemeen zegt men hier: als „hij" oorlog gewild had, was hij hem immers al begonnen!" Ca a été du bluff, 'saver! Laten we het hopen, en bidden! Van avond komt de J. O. C. bijeen om te bid den in de Notre Dame. Morgenmiddag is er een plechtigheid in de Sacré-Coeur, ge leid door Kardinaal Verdier. De groote les, die het Duitsch-Russi sche pact ons geven moet, is mi., wel deze: Iedere beweging zonder werkelijk-moree- le grondslag zal vroeg of laat er toe ko men, zijn heiligste beginselen te verlooche nen. Zij is noodzakelijk aangewezen op een opportuniteits-politiek. Maar het gevolg zal altijd weer zijn, dat de beste men schen zich er van afkeeren. Het nationaal- socialisme heeft door het verdrag met Rus land zijn eigen doodvonnis geteekend, ter wijl ook de Sovjets zich door deze politiek voor heel de arbeiderswereld onsterfelijk geblameerd hebben. De toekomst zal lee- ren, wat de werkelijke winst is, die ons door dit verdrag gebracht wordt. Zoo tref fend heeft Paus Pius XII eergisteravond gezegd: „De rechtvaardigheid wordt geves tigd door de kracht van de rede, niet door de kracht van wapens en de rijken, die niet op rechtvaardigheid gegrondvest zijn, wor den door God niet gezegend!" Dat Pauselijk woord heeft ook hier groo- ten indruk gemaakt: in heel de pers wordt het met eerbied en bewondering besproken. Daladier verklaarde gisteren in zijn radio rede: „Het opperste hoofd van de Katho lieke Keik heeft een beroep de wereld in gezonden op die hooge gevoelens van lief de en broederschap, die alle menschen ver eenigen moeten." Dr. HENRI VAN ROOIJEN, Levallois-Perret. Kruisheer. genomen houding eigenlijk geen hoop meer bestaat op een vreedzame oplossing. Het woord zou dan nog slechts zijn aan de volken onder de wapenen. In dit verband trekken de Poolsche troe penbewegingen, waarvan het agressieve karakter niet meer te miskennen is, de bij zondere aandacht. De „Messaggero" legt er den nadruk op, dat wat ook moge geschieden, Duitsch land op alles voorbereid is. REQUISITIE VAN POOLSCHE GOEDERENTREINEN. WARSCHAU, 29 Aug. (A. N. P.). De autoriteiten te Dantzig hebben alle Pool sche goederentreinen, die zich naar Dant zig begeven of door het gebied van Dant zig rijden, gerequireerd en op deze wijze een nieuwe klap toegebracht aan de status quo. Welingelichte kringen zijn van meening, dat de beknibbeling der Poolsche rechten stelselmatig voortgaat. BESPREKINGEN TE BURGOS. BURGOS, 29 Augustus. (A.N.P.) Of- ficieele kringen volgen met aandacht de ontwikkeling van den internationalen toe stand. Franco heeft zijn residentie 'niet verlaten en ook kolonel Beigbeder blijft overdag en een gedeelte van den nacht ten paleize. De minister van buitenlandsche zaken heeft achtereenvolgens ontvangen den ambassadeur van Italië, graaf Viola di Campalto, die bij afwezigheid van gene raal Gambara de leiding der ambassade heeft en von Stohrer, den ambassadeur van Duitschland. Dit laatste onderhoud heeft meer dan een uur geduurd. Officieele kringen nemen ten aanzien van deze besprekingen en over de conferentie, die Franco gisteren heeft gehad met zijn broer Nicolas, den ambas sadeur te Lissabon, een volkomen stil zwijgen in acht. Men beperkt zich er toe, er aan te herinneren, dat Spanje in Euro- peesche conflicten neutraal zal blijven, voor zoover zijn belangen of eer niet zul len worden bedreigd. De Sleutelstad in mobilisatie-drukte Distributie van levensmiddelen enz. Dr. J. J. van Eek opnieuw met de leiding belast. Evenals in de mobilisatiejaren 1914— 1918 is aan onzen stadgenoot dr. J. J. van Eek, oud-directeur van den voor- maligen Keuringsdienst van Waren te dezer stede, voorloopig de leiding op gedragen van de distributie van levens middelen enz. Wij vernamen van dr. van Eek heden morgen de navolgende bfjzonderheden, omtrent het in ons land in te voeren dis tributiestelsel van verschillende levens middelen en andere waren, althans wat de voorbereidende maatregelen daartoe be treft, met de tenuitvoerlegging waarvan ook het Leidsche .Gemeentebestuur thans met ijver bezig is. De eerste daarvan is deze: aan elk der ingezetenen moet een voorlcopige Rijksdistributiekaart worden verstrekt, die later door 'n Distributie-stamkaart moet worden vervangen. Deze voorloo- pige distributiekaarten moeten (het is Rijksvoorschrift) tegen ontvangbewijs worden uitgereikt, hetgeen de distribu tie ervan nu juist niet eenvoudig maakt. RESERVISTEN, PAARDEN EN AUTO'S VULLEN DE STAD Het besluit tot mobilisatie heeft met één slag het aspect van stad en land veran derd. Reeds gistermiddag, onmiddellijk na het bekend worden van het mobilisatie-bevel en vooral gisteravond heerschte er een ongekende drukte in de stad, vooral rond de kazernes en op de plaatsen, waar mi litairen zijn ondergebracht. En den geheelen avond door was het een komen en gaan van militairen. Op motor en in auto trokken de motorbriga des af en aan, bevelen overbrengend en voorzorgsmaatregelen treffend voor den grooten dag der mobilisatie, welke heden zou aanbreken. Deze dag kwam' schooner dan ooit, een dag als de mobilisatiedag in 1914, te schoon èigenlijk om dienstbaar te worden gesteld voor zulk een minder-vredelievend ge beuren. Vanmorgen te half zeven zag het op den Stationsweg reeds zwart van militai ren, die zich naar -de plaats hunner be stemming begaven. Vergezeld van moe ders en vaders, vrouwen, verloofden of kinderen, trokken zij naar het station, waar de treinen gereed stonden om allen op te nemen. Het station bood aldus een geheel ander beeld dan andere ochtenden en naarmate de ochtend vorderde, veran derde dat beeld alleen in zooverre, dat het nu geen vertrekkenden meer waren doch aankomenden, die hier in de stad hun plaats van bestemming gingen opzoeken. Alles verliep in volmaakte orde, want aan het station stonden militairen met borden, waarbij de betrokkenen zich moes ten melden al naar gelang van de groep, waarby zij waren ingedeeld. En zoo trokken den geheelen dag de ge- mobiliseerden door de stad en voegden zich duizenden onder de wapenen geroepenen b(j de reeds hier ter stede gelegerden. Een ander beeld van drukte werd gele verd door de invordering der paarden. Hoewel we in de eeuw van de motor le ven, blijkt toch, dat er nog heel wat paar den, vooral op het platteland, werden ge bruikt. In groote kudden trokken vanmor gen vroeg de gerequireerde paarden, ge leid door de eigenaars naar de verschil lende plaatsen in de stad. Langs alle toe gangswegen uit de richtingen Voorschoten, Oegstgeest, Voorhout, Leiderdorp, Alke made en Zoeterwoude zag men heele stoeten paarden zich naar de stad bege ven, alwaar ze op de verzamelplaatsen, de Beestenmarkt, de Papegracht en het ter rein der Groenteveiling aan de keuring en monstering werden onderworpen. Men zag de zware landbouwpaarden naast bijna afgeleefde trekdieren; daar naast weer de koetspaarden van de on danks de taxi's nog bestaande luxe stalhou derijen en de goed verzorgde rijpaarden der maneges. In lange rijen stonden de paarden, vast gemaakt aan de hekken van de veemarkt, te wachten tot zij aan de beurt waren voor keuring. Deze geschiedde mede met behulp van burger-paardenartsen, en ging zeer consciëntieus in zijn werk. Elk paard werd afzonderlijk voorgereden. Bit, beenen en hoeven werden gekeurd, terwijl de alge- meene constitutie van het dier werd nage gaan. Was het resultaat goed, dan leidde de eigenaar het naar de administratie, waar de noodige formaliteiten werden vervuld, waarna cavaleristen de paarden overna men. Elk paard was voorzien van bit en leidsel en overeenkomstig het opvorde ringsvoorschrift van een haverzak met voer voor tenminste den geheelen dag. Zoowel manege-personeel als koetsiers van brouwerijen en expeditieondernemin gen bleken dikwijls dieper dan men zou vermoeden, onder den indruk van het af scheid van hun paarden, die in het dage- lijksch werk trouwe metgezellen zijn ge worden. Men klopte de dieren op de hals, sprak hen moed in en dikwijls hoorde men „hou je goed, ouwe jongen", terwijl de mannen nog geruimen tijd omkeken als zij zich eindelijk verwijderden. Er werden toch nog verscheidene paar den afgekeurd, maar de eigenaars, die in het algemeen wel op de hoogte waren van de gebreke van hun dieren, die welis waar ongeschikt zijn voor den militairen dienst, doch bruikbaar voor het werk, dat zy voor hun eigenaar moeten verrichten, waren daarvan weinig onder den indruk en vaak maar al te gelukkig, dat zij met hun paard de opvorderingsplaats weer konden verlaten. Ook de paardenopvorde- ring nam een zeer groot deel van den dag in beslag, doch nergens hoorde men mop peren en gelaten schikte men zich in wat noodzakelijk is in het algemeen belang. Een groot gedeelte van den middag en ook de avond wordt in beslaggenomen door het verder vervoer der paarden van de centrale verzamelplaatsen naar de plaats van bestgpiming. Voorzoover de paarden hier niet noodig zijn, geschiedde dit vervoer per trein, waarmee ook gerui men tijd gemoeid zal zyn. Het requireeren van auto's geschiedde in het Kooikwartier. In de verschillende stra ten dezer buurt werden de wagens gesta- tionneerd, waarna ze in de Lusthoflaan ter keuring moesten worden voorgereden. Het behoeft niet gezegd, dat een en an der den geheelen dag groote belangstel ling vond bij het publiek en de school jeugd. Ten einde last voor de burgerij en ver traging zooveel mogelijk te voorkomen, zal deze kaartuitgifte als volgt plaats heb ben: Allereerst wordt aan elk gezinshoofd een ontvangbewijs toegezonden, waarop zijn naam en adres staat aangegeven alsook het aantal kaarten, waarop hij bij de hem inwonende personen (dus gezin plus inwonende verwanten, kost gangers, dienstboden en kamerbewo ners) te zamen recht heeft. De uitzending per pest dezer ont vangbewijzen is reeds heden begonnen. De gezinshoofden vergelijken het aantal op het ontvangbewijs vermelde kaarten met het aantal leden van hun gezin (plus verdere in wonenden). Komen deze aantal len overeen, dan kunnen zij het ontvang bewijs alvast teekenen, do<fh moeten het voorloopig zorgvuldig bewaren. Stemt het aantal op het ontvangbewijs aangegeven kaarten niet met het aantal inwonenden overeen, dan zijn zij verplicht daarvan on middellijk schriftelijk mededeeling te doen aan het Distributiekantoor Stille Rijn 3, 2de verdieping, onder opgave van hun eigen naam en woonplaats en van den naam, voornaam, geslacht, geboorteplaats en geboortedatum van elk der inwonen den. Zoodoende kan de fout door vergelij king met het bevolkingsregister worden opgelost. De eigenlijke uitreiking der kaarten zal „huis aan huis" geschieden. Dit wordt vooraf bekend gemaakt, waarbij de ge zinshoofden tevens worden verzocht, het (inmiddels door hen geteekende) ont vangstbewijs gereed te leggen om, vertra ging te voorkomen. Dit gereed leggen is zéér noodig, daar ongeveer 15000 perceelen moeten worden bezocht en een vertraging van 1 minuut per perceel dus neerkomt op een tijdverlies van 15.000 minuten in totaal, dat is 250 werkuren of ruim 30 werkdagen van 8 uur! Bij dit huisbezoek wordt het ontvangst bewijs tegen de af te geven kaarten als het ware ingeruild. Natuurlijk zullen, naar men hoopt een klein aantal personen niet thuis zijn of het ontvangstbewijs niet direct kunnen vin den. Zulken moeten voorloopig worden overgeslagen. Zy zullen later zelf hun kaarten op een nader te bepalen plaats moeten afhalen (waarbij zij zullen moe ten voorzien zijn van een identiteitsbe wijs). Onnoodig te zeggen dat het gevaar voor lang in de rij staan daarbij groot is en dat het dus in ieders belang is te zorgen, dat het ontvangbewijs direct kan worden ver toond als de kaartuitdeelers zich aan melden. Het ligt in het voornemen ter verdere vereenvoudiging de medewerking in te roepen van de besturen van Wijkvereeni- gingen, Bondsvereenigingen en andere or ganisaties die dan voor hun leden de kaar ten direct aan het distributiebureau zullen kunnen afhalen en zelf aan hen uitreiken. Om te voorkomen dat deze organisa tieleden toeh nog door de kaartuitdee lers zouden worden bezocht zullen de leden eener organisatie, welke zich met de kaartdistributie belast, dit aan hun wonlhg aanduiden dcor een briefje met de letter O (organisatie) aan de bin nenzijde van een venster aan de straat zijde te plakken. Door de gegeven aanwijzingen zorgvul dig na te komen kan men deze moeilijke taak van het distributiebureau ten zeerste verlichten. Met deze regeling tracht dit bureau de ir szetenen zooveel mogelijk een gang naar en in de file staan bij een distributieplaats te besparen. Het rekent erop dat de ingezetenen dit streven zullen weten te waardeeren en deze waardeering door stipte na leving der voorschriften zullen toonen. Alleen dan kan deze o.i. eenvoudige wijze van kaartuitreiking bij een vol gende gelegenheid worden herhaald.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2