U.V.S. - NEPTUNUS SPORT A.S.C. I - ALPHEN I Nieuwe uitgaven ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN DOCOS. De tienkamp. Voor de vijfde maal wordt dit jaar de tienkamp om het clubkampioenschap van Docos georganiseerd. In 1935 werd deze wedstrijd voor het eerst gehouden en stond toen niet zoo zeer in de belangstelling der leden, zoodat het aantal deelnemers be trekkelijk gering was. De prestaties stonden vanzelf ook niet op een hoog peil. Sinds dat jaar is echter de tienkamp voor den Docos athleet één van de belangrijkste wedstrij den van het seizoen geworden, mede door de stimulance van den trainer, die zijn ideaal, dat ieder athleet een zoo goed moge lijk all-round athleet wordt, steeds bij Docos beeft hooggehouden en gepropageerd. In 1936, 1937 en 1938 groeide het aantal deel nemers steeds, terwijl de gemiddelde pres taties van alle athleten zich steeds in stij gende lijn bevonden. In 1935 wist A. van Leeuwen na veel 6trijd vooral met A. Biluska het eerst kam pioenschap te veroveren, hetwelk hij in 1936 wist te continueeren, eveneens na harden strijd met A. Biluska. Het volgende jaar (1937) wist A. Biluska echter het kam pioenschap te veroveren, zij het met veel moeite, want een jong athleet, A. Gieske, verraste die tienkamp door zijn groote voor uitgang. Met slechts 80 punten voorsprong behaalde Biluska toen het kampioenschap. Doordat A. Biluska zijn kampioenschap in 1938 niet verdedigde, werd dit op ge makkelijke wijze gewonnen door A. Gieske. Op de tweede plaats volgde met groote achterstand H. Averdieck. Ook dit jaar is de deelname aan de tien kamp groot. Niet minder dan 21 athleten (zullen strijden om zoo'n goed mogelijke plaats in het algemeen klassement. De be zetting is bovendien zeer sterk, zoodat naar alle waarschijnlijkheid de gemiddelde prestaties zeer sterk zullen stijgen. A. Gieske zal zijn kampioenschap verde digen en waarschijnlijk met succes. Intus- schen zal hij toch sterk rekening moeten houden met een sterk opkomenden tien kamper, J. van Rooden, die door zijn sterke vooruitgang op de loop- en springnummers vrij zeker de tweede plaats zal -bezetten. Voor de volgende plaatsen is het moeilijker voorspellingen te doen. Voor de 3de plaats komt een heele groep in aanmerking, waar van de G. Kallenberg, H. Averdieck, N. Witteman en P. Verdel het meest favoriet achten. Ons inziens heeft van dit viertal G. Kallenberg de meeste kans. We zijn ver der zeer benieuwd hoever de oude rotten, IB. Goddijn, A. Brusche en J. Dubbelaar het dit jaar zullen brengen in deze sterke bezetting. Vooral B. Goddijn kon wel eens voor een verrassing zorgen. Ook van C. Schalks en Th. Reizevoort hebben we goede verwachtingen, wanneer de lange afstands nummers hun niet te veel parten spelen. Morgen wordt begonnen met de 100 M. hoogspringen, kogelstooten, vèrspring en 600 M. De 100 M. is vrij zeker voor N. Witteman. Voor de tweede plaats zijn tal van concur renten: G. Kallenberg, C. Schalks, A. Gies ke, Th. Reizevoort en H. Averdieck. Op het nummer hoogspringen zal de strijd in hoofdzaak gaan tusschen J. van Rooden en A. Gieske. Wie de winnaar wordt is niet van te voren te zeggen. De derde plaats zal wel voor P. Verdel of F. Kallenberg zijn. Op kogelstooten zal A. Gieske wel voor de overwinning zorgen, vooral nu J. van der Hoeven vanwege den dienst niet aan wezig is. Voor de tweede plaats komen thans in aanmerking A. Paardekooper en Th. Réizevoort. Vèrspringen is bij Docos steeds het num mer der onzekerheid. Nog nooit heeft men van te voren kunnen vaststellen, wie win naar zou worden. Zoo ook dit jaar. Er zyn er zeer veel, die in aanmerking voor de eerste plaats komen. We noemen slechts G. Kallenberg, A. Gieske en B. Goddijn. 't Is jammer, dat A. van Rijt door den dienst verhinderd is deel te nemen, anders zou de stryd op vèrspringien nog feller zijn (geweest. Tenslotte de 800 M. Gp dit nummer zal J. van Rooden de puntenwinst moeten ma ken. We zijn zeer benieuwd of hij zonder strijd onder de 2 min. 10 sec. zal komen. Voor de tweede plaats zijn weer vele con currenten: F. Kallenberg, J. Dubbelaar, G. Kallenberg, H. Averdieck en wellicht ook A. Gieske. De zeskamp. Naast de tienkamp wordt er dit jaar weer juniorenkamp gehouden om het junioren- kampioenschap van Docos. In 1935 en 1936 werden vijfkampen georganiseerd, waarvan J. Speet beide malen winnaar werd. Door een tekort aan junioren konden in 1937 en 1938 deze kampen niet georganiseerd wor den. Door de groote groei van het aantal junioren is Docos hiertoe thans wel in staat en maakt van de gelegenheid aan stonds gebruik om het kampioenschap weer te doen verwerken. Dit jaar is de vijfkamp echter uitgebreid tot zeskamp, doordat ook de 300 M. op het progoramma werd gezet. niet minder dan 12 deelnemers zullen om den eer vechten. De groote strijd zal gaan tusschen J. van Vonderen en Nic. Stikvoort Het is niet te voorspellen, wie winnaar wordt. Immers op de 80 M., hoogspringen en kogelstooten zijn ze gelijkwaardig, vèr springen is voor Stikvoort, terwijl de 300 M. en speerwerpen waarschijnlijk voor Van Vonderen zijn. Het zal daarom in hoofdzaak van de conditie van den athleet op dat mo ment afhangen. Voor de derde plaats zijn vele concurrenten. We zullen maar rustig afwachten. Morgen wordt de 80 M., hoogspringen en kogelstooten verwerkt. Op alle drie de nummers zijn zoowel N. Stikvoort als J. van Vonderen favoriet. Op kogelstooten zul len ze misschien de meeste concurrentie hebben. De vierkamp. Konden we zoo juist reeds mededeelen, dat Docos in staat was door den grooten groei van het aantal junioren een zeskamp te organiseeren, we kunnen hier nog aan toevoegen, dat er naast de zeskamp ook een vierkamp zal worden georganiseerd voor jongens van 111213 en 14 jaar, even eens om het clubkampioenschap. Het is voor de eerste maal in de geschie denis van Docos dat er een meerkamp voor kleine junioren wordt gehouden, wat er op wijst, dat de jeugd op het oogenblik zich meer voo athletiek gaat interesseeren. Tien deelnemers dingen om het kampioen schap, waarvan J. Stikvoort, A. Bergers, P. van Dijk en J. Pley de meeste kans maken. Morgen wordt hooggesprongen en kastie- bal geworpen. Wanneer men alle deelnemers van de meerkamp sommeert, zal men tot 't respec tabele aantal van 43 komen, welk aantal reeds op den grooten groei en bloei van Docos' athletiek wijst. We kunnen hieraan toevoegen, dat het peil der vereeniging dien overeenkomstig is gestegen, zoodat een bezoek aan deze wedstrijden van Docos zeker de moeite waard zal zijn. U zult er kunnen genieten van een pittige, gemoe delijke strijd, waarbij goede prestaties niet achterwege zullen blijven. Ten slotte wijzen we onze athleten er op, dat iedereen om 12 uur aanwezig moet zijn, opdat we op tijd beginnen kunnen. Het chronologisch overzicht voor mor gen luidt: 12.30 uur: 100 M. 1 uur: hoogspringen 80 M. Jun. B kastiebalwerpen Jun. A. 2 uur: kogelstooten hoogspringen Jun. B. 2.45 uur: vèrspringen hoogspringen Jun. A. 3.30 uur: 800 M. kogelstooten Jun. B. VON HUETSCHLER WEDEROM WERELDKAMPIOEN IN DE STARKLASSE Wegens het buitengewoon gunstige weer zijn gisteren twee races gezeild, waar door de wedstrijden om het wereldkampi oenschap in de starklasse geëindigd wer den. De wereldkampioen 1939, de Duitsche zeiler von Huetschler, wist zijn titel te be houden. De Europeesche kampioen, Straulino (Italië) werd tweede, terwijl de Duitscher dr. Hansohnm de derde plaats bezette. Onze landgenoot Bob Maas werd negen tiende. In de vierde race, welke gistermorgen werd verzeild, leverden dr. Hansohm met „Mueggel" en de Franschman Lorion met „Aloha" een feilen strijd, welke ten slotte in het voordeel van den Duitscher werd beslist. In de race van gistermiddag nam von Huetschler met „Pimm" direct na den start de leiding en kon deze tot het einde toe behouden. Straulino lag met „Polluce" aanvankelijk op de tweede plaats, doch de Duitsche zeilers Koppenhagen met„Bello- na" en Kolbe met „Pegasus" wisten hem vlak bij het einde te passeeren, zoodat Straulino met de vierde plaats genoegen moest nemen. De eindstand luidt: 1. en wereldkampioen Pimm st. v. Huetschler (Duitschl.) 99 punten. 2. Pol- lüce st. Straulino (Italië) 89 punten. 3. Mueggel st. dr. Hansohn (Dtl.) 76 punten. 4. Hasjo st. Weise (Dtl.) 74 punten. 5. Spirit st. Ogilvy (V. S.) 74 punten. 6. Scout st. Wegeforth (V. S.) 74 punten. 7. Castore st. Salata (Italië) 69 punten. 8. Pegasus st. Kolbe (Dtl.) 66 punten. 9. Aloha st. Lorion (Frankrijk) 65 punten. 10. Bellona st. Kopenhagen (Dtl.) 64 pun ten. 19. Bern 2 st. Bob Maas (Nederl.) 21 punten. ROEIEN DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE A'DAM Nog geen beslissing omtrent het niet doorgaan der wedstrijden Omtrent het eventueel niet doorgaan der Europeesche roeikampioenschappen, met het oog op de politieke situatie, is nog geen beslissing gevallen. De F.I.S.A. wil eerst nog enkele nadere inlichtingen winnen bij een aantal aangesloten landen, alvorens een definitief besluit te nemen. Men mag verwachten, dat gedurende het aanstaande weekeinde een beslissing zal vallen. Wel staat vast, dat, indien de Euro peesche roeikampioenschappen op 1, 2 en 3 September zouden doorgaan, Italië niet zal deelnemen, omdat men geen moge lijkheid ziet de reis naar Amsterdam in die- periode te ondernemen. Polen had inmiddels nog voor drie nummers ingeschreven, doch over het feit, of Polen inderdaad naar Amster dam zal komen, tast men in kringen van het F.I.S.A.-bestuur nog in het duister. WIELRENNEN. Clnbnlenws der Kath. Sportvereenlglngen Docos: Afd. jun. Nu de vacantie voorbij is wordt weer begonnen. Voor a.s. Zondag is er een voetbalwedstrijd, uit tegen VCH Hoogmade. Dit in verband met de atle tiekwedstrijden van Docos op 't Sportpark Haagweg. Waaraan ook onze voetbal jun., voor zoover niet aangeschreven, mede kunnen doen. Die jun., welke nog mede willen doen, moeten daarvoor zich nog heden opgeven by de nheer A. v. Dijk, da Costastr. 24. Jun. laat de kans niet voorbij gaan. DOSR: Om den Leidsche Courant-bal spelen morgen DOSR I en DOSR II tegen elkaar. Het zal zeker de moeite waard zijn om dezen wedstrijd te gaan zien, daar onze reserven in staat zijn om aan het eerste elftal grooten weerstand te bieden. Het is bekend geworden, dat ze dit ook inderdaad zullen doen, zoodat de strijd om den zilveren bal spannend zal zijn. De junioren b vertrekken om 12.15 uur naar Leimuiden, om te 1 uur tegen de junioren van ODI te spelen. B e 1 a n g r ij k: De legitimatie-bewijzen 19351936 zijn niet meer geldig. Desbe treffende spelers kunnen morgen om 12 uur op het terrein nieuwe foto's laten ver vaardigen. Foreholte: Morgen 2.30 uur de L. Crt.- beker-wedstrijd voor de demi-finale: VCH IForeholte I in Hoogmade. Vertrek precies 1 uur per fiets. Laten we dit vooral doen, anders zijn de spelers te ver moeid om te voetballen. Wij hopen op een reuze supporters belangstelling. Denkt er aan, dat reeds ge lijk spel, winst is, al laten jullie het daar natuurlijk miet op aan komen. Doet allen je uiterste best! Succes! Lisse: Het programma voor morgen middag luidt als volgt: Lisse I—Rapid A. C. Antwerpen 3 uur. AllianceBSM Honkbal 1.30 uur Laat iedere sportliefhebber eens een kijkje gaan nemen op het mooi gelegen sportveld van Lisse. Daar zal een demon stratie-wedstrijd gegèven worden van het Honkbalspel. Dat is een spel speciaal voor zomersport voor de voetballers en iets nieuw in onze Bolembollenstreek. En dan als hoofdschotel Lisse IRapid A. C. uit Antwerpen. Dat zal zeker de moeite waard zijn, omdat dat twee ploegen zijn, die steeds aan elkaar gewaagd zijn. Dus allen op naar de R.K. Voetbalvereeniging Lisse en men zal een middag kunnen genieten. Nic. Boys: De vastgestelde wedstrijd Nic Boys IDOC I om den supporters beker kan wegens afzeggen van DOC niet doorgaan. Nic Boys II vertrekt om 2.30 naar Noor den, om een vriendschappelijken wedstrijd te spelen tegen NDS I. Aanvang te 3.30 uur. De leden worden dringend verzocht de laatste trainings lessen bij te wonen, daar nog vele aanwijzingen, moeten ge geven worden voor de a.s. competitie. ZONDAGMIDDAG 2 UUR Terrein: Wassenaarsche weg POPULAIRE PRIJZEN: Tribune 40 cent. Overige rangen 25 cent, werkloozen en Jongens 1 5 ct. Rijwielstalling op het terrein a 5 cent UVS—NEPTUNUS Voor den wedstryd tegen Neptunus is het UVS-elftal als volgt samengesteld: Kramp Burgy den Daas Regeer Wallaart van Duijl Oosterom, v. Weerlee, v. Leeuwen, P. Kan tebeen, Onvlee. Het Neptunus elftal: Smit Savert Gorissen B. Kluin v. d. Graaf de Kreek v. Niel, v. Spaandonck, Beun, Sens, J. Kluin DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN De Engelsche wielrenners, die deel zou den nemen aan de wereldkampioenschap pen, welke heden te Milaan beginnen, zijn gisteravond wegens de politieke toestanden uit Milaan naar Engeland vertrokken. ZONDAGMIDDAG 4 UUR Terrein aan de Kempenaerslraat te Oegstgeest. Tribun* 10.25, overige rangen 10.15 Rijwielstalling gratis R.K. SCH.CL. „DE TWEE KONINGEN" In verband met het feit dat het clublo kaal in het gebouw van de Maatschappij voor Toonkunst niet meer beschikbaar is, vervallen de clubavonden op 29 Aug. en 5 Sept. De plaats van het nieuwe club lokaal zal tijdig aan de leden bekend wor den gemaakt. DE BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN K. N. S. B. Gisteren is de laatste ronde gespeeld van de wedstrijden van den Koninklijken Ne- derlandschen Schaak Bond. De resultaten luiden: Groep 1: mr. J. G. van EibergenW. Demdaal 1/21/2, L. StumpersH. Kra mer 1/21/2, D. J. S. de LangeJ. A. J. Polak 01, Th. de Jongmr. G. W. Belin- •fante 1/21/2. Uitslag: 1 en J .A. J. Po lak en H. Kramer 5 pnt., 3. en 4. D. J. S. de Lange en mr. Belinfante 4 pnt. Groep 2: G. Bosschadr. J. van Kol 10, Th. P. van den TolG. J. D. Aal- ders 1/21/2, J. H. MarwitzG. Swane- veld 10; J. Beenmr. G. Snoeck Hencke- mans 01; uitslag: 1., 2. en 3 .G. Swane- veld, J. H. Marwitz en G. J. D. Aalders. De deelnemers uit Leiden en omgeving brachten de volgende resultaten: P. HovinghA. E. J. Modderman 01; G. ZonderlandW. Wakka 01, L. Tum- mersTh. v. d. Weteringh 10, (totaal-uit- 1. L. Tummers 7 p., 2. C. Kieft 5 p., 3. C Cauveren 4 1/2 p., 4. en 5. B. te Bos en K A. Boer 4 p.). C. J. v. d. Berg1J. C. Heeres 10. (Totaal-uitslag: C. J. v. d. Berg 6 1/2 p., 2. J. E. Heeres 5 p., 3. en 4. J. Kool en J. v. d. Steeg 4 p.). De deelnemers uit de twee hoofdgroepen, de heeren Demmendal en Bosscha noch de overige deelnemers uit andere groepen wer den geplaatst. Na afloop werden de prijzen aan de win- lars uitgereikt door den heer G. Zitter- steyn, voorz. van den K. N. S. B., die in het bijzonder weer op de prestatie van den 17- jarigen Leidenaar L. Tummers, die met 7 punten uit 7 partijen in groep 8 der hoofd klasse den eersten prijs won. DR. EUWE WINT HET TOURNOOI TE BOURNEMOUTH Overhaast vertrek van Euwe en Landau Het internationaal schaaktournooi te Bournemouth heeft door den politieken toestand een wel reeds zeer overhaast einde gekregen. Waren Speyer en Damen Donderdag reeds uit de Engelsche bad plaats vertrokken, in den loop van gister morgen pakten Euwe en Landau ijlings hun koffers om via Londen de nachtboot naar Nederland te halen, ten einde zoo spoedig mogelijk naar ons land terug te keeren. Ook enkele andere deelnemers reisden snel terug, zoodat de slotronde van dit tournooi een zeer onregelmatig verloop had. Laudau en Euwe hadden een snelle re mise gemaakt, een partij van slechts en kele zetten, hetgeen begrijpelijk was in deze omstandigheden. Voor Euwe was deze remise intusschen voldoende voor de eerste plaats, terwijl Landau, dank het feit, dat hij nog Donderdagavond zijn afgebroken partij van Abrahams had ge wonnen, de vierde plaats inneemt, teza men met Koenig. Flohr en Klein deelden de tweede en derde plaats. De uitslagen van de elfde ronde luiden: LandauEuwe MVi\ ContéWallis 0 1; ThomasAbrahams 10; KleinKitto 10; MiesesAitken 01; FlohrKoe nig M—Yi- Tiende ronde: KittoThomas 10. Negende ronde: LandauAbrahams 1 0; Condé—Kitto M—Yi- De eindstand luidt: 1. Dr. Euwe, 9 punten. 2. en 3. Flohr en Klein beiden p. 4. en 5. Landau en Koenig beiden 6^2 pnt. 6. Condé, 6 pnt. 7. en 8. Aitken en Wallis ieder 5 pnt. 9. Thomas 4H pnt. 10. Mieses 7>Vz pnt. 11. Kitto, 2 pnt. 12. Abrahams 1 pnt. B. de Roo E. Bakker 0.967 0.548 LEIDSCHE BILJARTBOND Driebanden-kampioenschap. Voor het driebanden-kampioenschap wist B. Teegelaar, door zijn beide partijen tegen W. J. v. Leeu\Ven en G. H. te win nen, de eerste plaats te behalen in klasse A. A. v. d. Heiden bezette in deze klasse de tweede plaats door van W. Dool te win nen. In klasse B won B. de Roo zyn partij van E. Bakker met een fraai gemiddelde, waardoor eerstgenoemde eerste v/erd in deze klasse en E. Bakker tweede. B. Tee gelaar, A. v. d. Heiden, B. de Roo en E. Bakker zijn door het bezetten van deze plaatsen in de finale geplaatst. De uitsla gen waren: Klasse A: A. v. d. Heiden 30 57 3 0.526 W, Dool 20 57 2 0.350 B. Teegelaar 30 45 3 0.666 J. v. Leeuwen 8 45 1 0.177 G. M. Teegelaar 30 44 6 0.681 W. Dool 15 44 2 0.340 B. Teegelaar 30 47 3 0.638 G. H. 13 47 3 0.276 W. Dool 30 107 3 0.280 J. Bonnet 28 107 2 0.261 Klasse B. S. v. d. Water 20 63 3 0.317 C. Winkel 30 63 4 0.476 A. Verstraatcn 30 50 4 0.600 J. Ververs 15 50 2 0.300 J. Ververs 30 94 4 0.319 C. Winkel 27 94 4 0.287 Het programma voor de finale, welke Woensdag 30 Augustus a.s. in het clublo kaal van T.O.P. Langegracht verspeeld wordt, luidt: A. v. d. HeidenB. Teegelaar, E. Bakker B. de Roo, B. TeegelaarE. Bakker, B. de RooA. v. d. Heiden, A. v. d. Heiden— E Bakker, B. TeegelaarB. de Roo. Amstclbeker- wedstrijden Evenals vorig jaar schrijft de Leidsche Biljartbond bekerwedstrijden uit voor den Amstelbeker. Deze wedstrijden waaraan door aange sloten vereenigingen deelgeriomen kan worden, zullen met viertallen worden ge speeld. Er wordt gespeeld met handicap n.l. 4 caramboles per 0.1 moyenne. Inschrijvingen worden vóór 30 Augus tus a.s. ingewacht aan het secretariaat 3 Octoberstraat 51b. BnMenlandsctie Berichten HEVIGE ONTPLOFFING IN ENGELAND. Vijf personen om het leven gekomen. Gistermiddag te half drie heeft zich een hevige ontploffing voorgedaan in Broad- gate in het centrum van Coventry. Hierbij zijn vijf personen om het leven gekomen, terwijl vele anderen werden gewond. De schade, welke werd aangericht aan autobussen, trams en particuliere auto's alsmede winkelruiten, wordt op eenige honderdduizenden ponden sterling ge raamd. De geheele straat was bezaaid met stuk ken glas en brokstukken, waartusschen de dooden en gewonden lagen. In velband met den bomaanslag zijn drie personen gearresteerd, onder wie een vrouw. Van niet-officie'elé zijde wordt de ont ploffing toegeschreven aan het Iersche re- puiblikeinsche leger. Een nieuwe samenzwering der I. R. A. ontdekt. Extra politiewachtposten zijn geplaatst bij alle belangrijke gebouv/en in heL ge heele land in verband met de ontdekking door Scotland Yard van een nieuwe sa menzwering van het Iersche reputolikein- sche leger, dat ten doel had een welover- legden aanval te ondernemen op regec- ringsgebouwen. In Londen worden de ad miraliteit, het ministerie van binnenland- sche zaken, het transportministerie, het de partement van oorlog in het bijzonder be waakt. Naar verluidt hebben de agenten van de L R. A. in Engeland instructie ge kregen hun voordeel te doen met de hui dige crisisperiode. ZONNEWIJZER 1940 De almanak voor het Katholieke gezin verschijnt binnenkort weer; By de Uitgeverij Het Spectrum te Utrecht verschijnt in October a.s. voor de tweede maal de Zonnewijzer, een almanak voor het Katholieke gezin. Ook ditmaal heeft het boek weer een omvang van 416 bladzijden, en is het ge bonden in een vier-kleurigen prachtband. Het zal enkele honderden zwarte illustra ties bevatten en acht gekleurde reproduc ties naar schilderijen van den Maastricht- schen meester Henri Jonas. De traditie getrouw werden ook dit maal geen reeds elders verschijnen bijdra gen opgenomen, terwijl aan de verzor ging méér nog dan bij den eersten jaar- gan reeds het geval was, alle zorgen wer den besteed. Op de lijst van medewerkers treft men wederom de meest vooraanstaande letter kundigen, essayisten, illustratoren en musici aan, als bijvoorbeeld: Willem ten Berge, C. Boudens-van Heel, Walter Breedveld, Ernest Claes, Vincent Cleerdin, A. Diepen- brock pr., Kees Galesloot, Paul Haimon, Ernest van der Hallen, Mgr. Prof. Dr. J. Hoogveld, Albert de Klerk, Dr. H. H. Knip penberg, Marie Koenen, Henk Kuiten brouwer, Albert Kuyle, Prof. Dr. Will. Lampen O.F.M., Drs. Th. Luyckx, Irma Meyer, J. Mul, Jozef Muls, C. Nypels, Jos. Panhuysen, Max. Prick van Wely, J. Scheerder O.S.Cr., Gabriël Smit, Herman Stratogier, Dr. Rich. Teunissen, Felix Timmermans, Frank Valckenier, Anton van de Velde, Bernard Vertioeven, P. van Vogelpoel. De illustratieve arbeid werd ditmaal toevertrouwd aan Gerard Huysser, Henri Jonas, M. Koolwyk, Frans Mertens, Ries Mulder, Joep Nicolas, Adriaan v. d. Plas, Lambert Simon, Cuno van den Steene, Ka- rel Thole, Felix Timmermans. In zyn geheel genomen zal de almanak wederom een voorbeeld zyn van typogra- phische verzorging, en een waar getuigenis van hedentijdsche katholieke Dietsche kuituur. Bij het verschijnen van dit boek hopen we er op terug te komen; intusschen wordt ook deze Zonnewijzer weer tegen een zoo danig lagen prijs beschikbaar gesteld, dat ieder zich dit werk zal kunnen aanschaffen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7