STADS NIEUWS SPORT Marmerwerken AGENDA ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 ut LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 18 cent per week; 2.50 per kwartaal Bij onze agenten 20 cent per woak; 2.80 per kwartaal Franco per pc»t 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal Losse nummers 5 cent, met geïlL Zondagsblad 9 cent. Advertentlën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? BEWOLKT MET REGENKANS De Bilt seint: Verwachting: Voor het Noordoosten: Gedeeltelijk be wolkt, droog weer behoudens eenige kans op onweer. Iets koeler. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke wind. Voor het Zuidwesten: Nevelig tot zwaar bewolkt, plaatselijk eenige regen met kans op onweer. Weinig, verandering in tempe ratuur. Zwakke tot matige wind uit Zui delijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen: Den Helder; licht bewolkt, matige O.Z.O. wind, 20 gr. C. Vlissingen: betrokken, matige Westel. wind, 19 gr. C. De Bilt: licht bewolkt, zwakke O.Z.O. wind, 17 gr. C. Groningen: helder, matige Oostel. wind, 16 gr. C. Maastricht: betrokken, zwakke W.Z.W. wind, 18 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT Het gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië verplaatste zich naar Finland en nam nog voortdurend in beteekenis toe. In het geheele hooggedrukgebied blijft het warme zomerweer aanhouden. Over Frank rijk, Duitschland, het Alpengebied en Ita lië is de luchtdruk toegenomen. Een vlakke depressiekern, over Zuid-iDuitschland werd opgevuld. In Zwitserland en Oost-Frank rijk viel plaatselijk regen. Tengevolge van de drukstijging over Frankrijk, welke zich ook naar onze omgeving uitbreidde, draai de in het Zuiden van ons land de wind naar het Westen en werd in den ochtend veel nevel en plaatselijk mist gemeld. De depressie ten Westen van de Britsche eilanden, deed de barometer op Ierland en Zuidwest-Engeland dalen. Er viel in dit ge bied eenige neerslag evenals in Bretagne. De depressie bij Janmayen trok naar de Poolzee af. Achter deze depressie ontwik kelde zich over IJsland een rug van hoogen luchtdruk, dat met het Scandinavische hoogedrukgebied verbonden is. LUCHTTEMPERATUUR 19.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Zaterdagavond 8.35 uur tot Zondag morgen 5.29 uur. Van Zondagavond 8.33 uur tot Maandagmorgen 5.31 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee op Zondag 27 Aug. v.m. 2.05 uur en n.m. 2.30 uur. Maandag 28 Aug. v.m. 2.50 uur en nam. 3.15 uur. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting „De Zijl" 20,5 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Maan op Zaterdagavond 18.05 uur. Maan onder Zondagacht 3.34 uur. Maan op Zondagavond 18.34 uur. Maan onder Maandagochtend 3.46 uur. ATHLETIEK NIEUW WERELDRECORD 20 K.M. SNELWANDELEN In het kader van den landen wedstrijd LetlandZweden te Riga verbeterde de Zweed Mikaelsson het wereldrecord over 20 K.M. snelwandelen door dezen afstand af te leggen in 1 uur 33 min. 54,8 sec. Het oude record stond op naam van den Let J. Dalinash met een tijd van 1 uur 34 min. 26 sec., gevestigd in 1933. Bid- en boetedag Morgen is het een bid* en boete-dag. Op dezen dag, den 13den Zondag na Pinksteren, zijn de veranderlijke Mis-ge- beden zoo vol zin en beteekenis juist voor een bid- en boete-dag, dat wij er te voren de aandacht op willen richten, opdat men de waarheid en schoonheid der daarin uit gedrukte gedachten niet vruchteloos en nutteloos l'angs zich heen late gaan Bij het begin der heilige Mis, in de In- troitus; bidt de Kerk: „S*a acht, o Heer, op Uw verbond en verlaat niet voor altoos de zielen Uwer ar men; sta op, o Heer, en recht Uw rechts geding, en vergeet niet het geroep van die U zoeken! Waarom, o God, hebt Gij ons geheel en al verstooten; is uw verbolgenheid ontbrand tegen de schapen Uwer weide?" En vóór het Epistel smeekt de Kerk: „Almachtige, eeuwige God, vermeerder in ons het Geloof, de Hoop en de Liefde, en doe ons beminnen, wat Gy ons gebiedt, opdat wij mogen bekomen, wat Gij ons belooft. Door O. H. J. C." En vóór het Evangelie, in het Graduale, smeekt de Kerk weer: „Sla acht, o Heer, op 'Uw verbond en vergeet niet voor altoos de zielen Uwer armen". „Alleluja, Alleluja. O Heer, ten toevlucht zijt Gij ons gewor den van geslacht tot geslacht. Alleluia". En in het Offertorium, na de Credo, klinkt het vol vertrouwen en diep ge loof'. „Op U vertrouw ik, o Heer; ik zeg: Gij zijt mijn God! In Uw handen ligt mijn lot." - In Uw handen ligt myn lot.Déze ge dachte zullen wij meedragen morgen en de volgende dagen! En wij zullen, ondanks alles, geneugten kunnen genietenIn de „Communie" onder de heilige Mis van morgen bidt de priester: „Brood van den hemel hebt Gij ons ge geven, dat alle geneugten bevat en het aan gename van eiken smaak". Morgen zullen allen met wel zéér bijzon dere toewijding de heilige Mis bijwonen. Van onze Adverteerders EEN FORD-STERRIT VOOR AUTO'S NAAR DOETINCHEM. Hoofdprijs: een Ford V-8; met alle wagens, van welk merk ook, kan worden ingeschreven. De N.V. Nederlandsche Ford Automobiel Fabriek organiseert in samenwerking met de Burger Ruitersport Vereeniging een Sterrit voor auto's naar Doetinchem op 23 en 24 September e.k., met den titel van „Ford Nationale Sterrit naar Doetinchem". Personen-automobielen en vrachtwagens van elk merk kunnen er voor worden in geschreven en de opgaaf, waaraan de deel nemers en deelneemsters hebben te vol doen is zeer eenvoudig en gemakkelijk. Al vorens het eindpunt of wel „doel", waar voor het vliegveld „Groenendaal" naast het fraaie natuurbad van dien naam naiby Doetinchem is gekozen, te bereiken, moe ten zij n.l. een 10-tal kasteelen andere his torische gebouwen in den Achterhoek be zoeken en aan elk dezer bouwwerken een beoordeelingscijfer (1 tot 10) toekennen. De Commissie voor den Ford Nationalen Sterrit heeft vooraf ook zulk een lijstje cijfers opgesteld en de deelnemer of deel neemster, wiens of wier lijstje de gering ste afwijking vertoont van dat van de Com missie, is de winnaar van den Hooofdprys; die wiens (wier) lijstje op één na de gering ste afwijking vertoont, wint den tweeden prijs enz. En die Hoofdprijs is zeker wel de moeite waard, want het is niets meer of minder dan een 1939 Ford V-8 60 pk Tudor Se dan automobiel, welke door de Neder landsche Ford Automobiel Fabriek be schikbaar wordt gesteld. Verder zijn er nog een aantal andere prijzen, waaronder ook een speciale Damesprijs en een prijs v®or de deelnemer (ster) met de oudste Ford automobiel. Aan dezen Ford Nationalen Sterrit is ook een. Concours d'Elégance voor de Da mes-deelneemsters verbonden. Gedurende de pauze van het Concours Hippique, Zon dagmiddag 24 September, zullen de deel neemsters van de Sterrit, die voor dit Concours ingeschreven, met haar auto mobiel voor de Jury verschijnen, die dan naar den indruk, welke het geheel dus „Dame met haar automobiel" maakt, de prijzen hiervoor zullen toekennen. Dit zal voor de hoofdtribune van het Con cours Hippique plaats hebben. Maakt .dit alleen niet de deelname aan dezen Ster rit al aantrekkelijk? De organisatoren ho pen althans een flink aantal élégante da mes met fraaie automobielen voor de Ju ry te zien verschijnen. Inschrijf-formulieren en reglementen zijn verkrijgbaar bij alle Official Ford Dealers (niet bij Sub- of Service Dealers) en men kan starten bij eiken Official Ford Dealer. De afstand vanaf de startplaatsen tot Doe tinchem (hemelsbreed) speelt een rol, in geval twee deelnemers anders gelijk ge klasseerd zouden moeten worden en is dus wel van belang voor de deelnemers en deel neemsters. Het inschrijfgeld (bij den Official Ford Dealer, waar men het inschrijfformulier in ontvangst neemt, te voldoen) bedraagt slechts 1 en hiervoor ontvangt de inschrij ver of inschryfster een tribunekaart ad 0.50 voor een plaats tijdens het Concours HipplquG, waarvoor de niet-deelnemer 1.50 betaalt, alsmede den tijdens de tocht naar Doetinchem te voeren wimpel. Als het weer een beetje meewerkt, paart deze tocht door de fraaie Achterhoek (één der schoonste deelen van ons land) een groot toeristisch genoegen aan een pracht kans om een fraaie Ford V-8 auto te win nen. Wie doet er mee? DE H.H. MISSEN OP ZONDAG In de verschillende kerken In verband met den algemeenen toe stand, geschapen door de voor-mobilisatie en het in verband daarmede onder de wapenen zijn van vele Katholieke mili tairen in Leiden en Omgeving, laten wij hieronder volgen de aanvangsuren der H.H. Missen in de kerken van Leiden en naaste omgeving. Leiden: Parochiekerk O.L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph (Heerensingel): 7.30, 8.45, 10 en 11.45 uur; Parochiekerk O.L. Vrouw Onbevl. Ontv. (Haarlemmerstraat): 6, 7.30, 9 en 10.30 uur; Parochiekerk van den H. Petrus (Ka- merlingh Onneslaan): 7.30, 9 en 10.30 uur; (St. Lodewijkskerk te 8 uur); Parochiekerk van den H. Leonardus (Haagweg): 7.15, 9 en 11 uur; Oegstgeest: Parochiekerk H. Willi- brordus: 7, 8.45 en 11 uur; Voorschoten: Parochiekerk H. Laurentius (Dorp): 7, 8.30 en 10 uur; Kloosterkerk Haagsche Schouw: 7.30 en 10 uur. Zoeterwoude: Parochiekerk O.L. Vr. Onb. Ontv. (Meerburg H. Rijndijk): 7.30 en 10 uur. Parochiekerk H. Kruisverheffing (Kruis- heeren): 7.30 en 9.30 uur. AALMOEZENIER. De Majoor-aalmoezenier J. de Boer, Do minicaan, aangesteld bij de staf van het vierde regiment infanterie, is gedurende de mobilisatie gestationeerd te Leiden. ZORG VOOR DE TOEKOMST Dikwijls reeds in de voorbijgegane jaren en vooral in de spannende dagen, waarin wij leven, gingen de gedachten van vele ouders met angst uit naar de onzekere toe komst van hun kinderen speciaal van hun grooter wordende jongens. Doen zij echter zelf wel alles, wat noo- dig en nuttig is om hun jongens voor die moeilijke toekomst te wapenen? Vooral de ouders, die hopen, dat hun jongens eens zelfstandig hun brood kun nen verdienen als middenstanders, moeten zich bewust zijn, dat dit voortaan niet meer mogelijk is zonder een zeer degelijke opleiding in handels- en vakkennis. De aard van het moderne bedrijf, groot of klein, eischt een gedegen kennis op beide gebieden, maar ook de regeering stelt als voorwaarde voor het zelfstandig uitoefenen van een bedrijf (winkel of am bacht) een diploma vcarr handels- en vak kennis. Onze R.K. Middenstands handelsavond school te Leiden zorgt voor een degelijke opleiding in handelskennis en leidt op voor het vereischte diploma. Dat zy dit laatste met succes doet, be wijst het hooge aantal geslaagden in de twee afgeloopen jaren. Onze school staat klaar om ook uw jon gens te ontvangen! Het komt er dus nu op aan, dat u inziet, dat het voor de toekomst voor uw zoon noodig is, dat hij zich nu ook op deze manier voorbereidt voor later en zich zoo wapent voor de toekomst. Denkt niet, dat het zoo'n haast niet heeft, want behalve voor voldoende handelskennis moet ook nog voor de noodige vakkennis gezorgd worden en ook hiervoor zijn vaak vele jaren noodig. Bovendien is uw zoon misschien later door een betrekking bui ten de stad of omdat hij 's avonds laat moet werken, door militairen dienst of welke omstandigheid ook, niet of veel moeilijker in staat een cursus te volgen. Begrijpt dus uw verantwoordelijkheid en vraagt om na dere inlichtingen bij den directeur van onze school, den heer Th. Perquin, Hooge Rijndijk 76, tel. 24753. F. BERNEFELD, geest. adv. v. d. R.K. Middenstandsver. te Leiden NAAR DE NIEUWE GEMEENSCHAP Grootsche opzet van den Nationalen Kaderdag. De groote Nationale Kaderdag op Zon dag 10 September in het Ajax-Stadion te Amsterdam belooft een indrukwekkende en unieke manifestatie te worden. De dag zelf zal geheel en al staan in het drievoudige teeken van het geloof, de hoop en de liefde, de elementen, welke tezamen de onmisbare voorwaarden voor de Nieuiwe Gemeenschap vormen. Naast de drie sprekers: Dr. L. G. Kor ten- horst, secretaris van de Alg. R. K. Werk- geversvereeniging, A. C. de Bruijn, voor zitter van het R. K. Werkliedenverbond en Pater Borromeus de Greeve O.F.M., zal het spel Elckerlijck worden opgevoerd, waar aan 800 personen zullen meewerken en dat door zijn inhoud geheel op de gedachte van de Nieuwe Gemeenschap aansluit. Het Comité voor de Actie Naar de Nieuwe Gemeenschap is er in geslaagd Jan Engel man bereid te vinden tot een bewerking van de tekst, Marius Monnikendam zal de mu ziek schryven, terwijl het spel zelf onder leiding van den bekenden regisseur Anton Sweers zal worden opgevoerd. Op deze wijze is ook het kunstenaarsele ment op gelukkige wijze in dit groote ge beuren ingeschakeld. Niet minder dan 2000 bruidjes zullen ver volgens op indrukwekkende wijze een bood schap aan de wereld overbrengen, terwijl daarnaast door diverse jeugdigroepen de in zet van de actie in Nederland zal worden uitgebeeld. Aan de vertegenwoordigers van de circa 400 plaatselijke comités zal 'n exemplaar van de Nieuwe Gemeenschapsvlag worden overhandigd als een symbool om straks overal plaatselijk de gedachte aan de Nieuiwe Gemeenschap verder uit te dragen. Door het gezamenlijk gebed voor de actie zal Gods zegen daarop worden afgesmeekt, terwijl voorts door het zingen van het volkslied het nationale karakter van de actie mede zal worden onderstreept. Hieruit kan worden afgeleid, dat het ge heel, zoowel door het gesproken woord woord als door de uitbeelding in het op te voeren spel en in hetgeen er bovendien nog door tal van medewerkenden afzonderlijk, doch geheel daarbij aansluitend, zal worden gedaan, een grootsch en indrukwekkend evenement beloofd te worden. De Nationale Kaderdag zal op heel bij zondere wijze uiting geven aan het verlan gen, de heerlijke en veelbelovende actie Naar de Nieuwe Gemeenschap verder uit te bouwen. De deelname is geheel kosteloos. Zy, die zich nog niet van een toegangs kaart verzekerden, kunnen dit alsnog doen vóór 28 Aug. a.s. bij ondergeteekende. Aan de toegangskaart is een strook be vestigd, tegen inlevering waarvan men op het station liefst vóór 10 September een spoorkaartje kan koapen tegen ver laagd tarief. N. B. M. Vreeburg, Cronesteinkade 22. „ST. RAPHAëL". In verband met het overlijden van ons bestuurslid S. Warmerdam worden de leden verzocht op Maandag a.s. te 9.30 uur in de Gasstraat aanwezig te zijn om den over ledene de laatste eer te bewijzen. Wie vrij van dienst zijn worden verwacht. De H. Mis begint 7.30 en te 8 uur Requiemmis. Het bestuur. AAN DE BURGERIJ VAN LEIDEN. Ten behoeve van de Openbare Schuil plaatsen voor de burgerij in geval van Luchtalarm verzoekt de Directeur der Ge meentewerken iederen eigenaar of gebrui ker van een kelder, ten minste 'hoog 2.20 M. en met een oppervlak van ten minste 50 M2, hem spoedig schriftelijk naam en vol ledig adres te willen doen toekomen. LUCHTBESCHERMING Vrijwilligers gevraagd voor de brandweer De secretaris van de afdeeling Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming be richt ons, dat er nog altijd een groot te kort is aan vrijwilligers ter completeering van de brandweer in de blokken en wijken, welke ingevolge het Luchtbeschermings plan zullen worden gevormd. Zoowel mannen als vrouwen zijn van harte welkom. Uitdrukkelijk wordt gemeld, dat het eventueele risico tijdens de uitoefening van de functie afzonderlijk wordt gedekt, zoo dat men niet langer een verklaring be hoeft te teekenen, waarbij men van alle recht op schadeloosstelling als gevolg van verwondingen afziet. Er wordt een dringend beroep op de in gezetenen gedaan om zich zoo spoedig mo gelijk schriftelijk aan te melden aan het adres Rapenburg 9, omdat de opleiding met den meest mogelyken spoed kan wor den voortgezet. GEMEENTERAAD. De vergadering van den Raad op Maan dag a.s. zal in verband met de opvordering van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" ten behoeve van het leger, in plaats van in dat gebouw, worden gehouden in het Stede lijk Museum „De Lakenhal". TWEEDE LUSTRUM SPEELTUIN- VEREENIGING „OOSTERKWARTIER". Een goed geslaagde receptie. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier" heeft het bestuur en de jubileum-commissie gisteravond een zeer druk bezochte receptie gehouden. Verschil lende bloemstukken prijkten op de be stuurstafel o.a. van bestuur en raad van commissarissen van de Woningbouwver- eeniging „De Eendracht", van de Fröbel school uit het Kooikwartier, e.a. Te even 9 uur heette de voorzitter van de jubileum commissie d.e heer van Egmond, alle aan wezigen hartelijk welkom, in het bijzon der het bestuur van de Leidsche speeltuin- federatie, oudercommissies, enz. Het deed spr. genoegen een feestgave van 120 te kunnen aanbieden, om hiervoor een apart fonds te stichten voor vernieuwing en aan schaffen van nieuw materiaal en inrichting voor een speciale „kleutertuin." Spr. bracht dank aan de leden voor hun mede werking. Daarna nam de voorzitter, de heer Vijl- brief, het woord, die den heer van Eg- mond dank zegde voor dit belangrijke ge schenk voor het te stichten fonds, dat ook voor het belang van het kind is. Het deed spr. genoegen dat voor de eerste maal ook de oudercommissies aanwezig waren. Nadat het orkest onder leding van den heer Dreef eenige nummers ten beste had gegeven en ververschingen waren rondge diend, bracht de oud-secr., de heer de Haas als voorzitter van de volkstuintjes- vereeniging zijn gelukwenschen over. Hierna voerden nog tal van sprekers het woord, waarna de voorzitter allen dank Gemeentel. Aankondigingen VORDERINGEN VAN MOTORRIJTUIGEN De Burgemeester der Gemeente Leiden brengt ter algemeene kennis, dat als ver- zamelplaats voor motorrijtuigen, welke be stemd zijn voor een eventueele algemeene vordering, is aangewezen de Sumatra- straat, zulks ter vervanging van het eer der aangewezen terrein aan den Kanaal- weg. LEIDEN, 26 Augustus 1939. De Burgemeester van Leiden, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Vestibules Winkelpuien Schoorsteenmantels Vensterbladen enz. H. MORSCHWEG 148, Tel. 25444 (3 lijnen) LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 19 tot en met Vrij d ag 25 Aug. waargenomen door de apotheken Van Drie- sum, Mare 110, tel. 20406 en E. M. de Metz, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. zegde voor de aangeboden gelukwenschen en geschenken. Het speet spr., dat B. en W. verhinderd waren aanwezig te zijn, maar nog meer speet het spr. dat de gemeente, nog zóó weinig aandacht aan het speeltuinwerk schenkt; een groot verschil met Amster dam, waar 50 speeltuinen zijn en de ge meente jaarlijks 60.000 subsidie geeft en voor het onderhoud van het materiaal zorgt. GEVEILDE PERCEELEN. Ten overstaan van mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier: het winkel- en woon huis Bloemmarkt 24 hoek Vrouwenstëeg in bod 6000.kooper de heer J. A. Vree burg q.q. alhier voor 6500.Het heeren huis en erf Papengracht 26 in bod 3700, kooper de heer P. J. van Dam q.q. alhier voor 4100.Het pand thans ingericht tot smederij, werk- en bergplaats Sint Aagtenstraat 14 in bod 1140.kooper de heer W. J. M. Barning alhier voor 1250. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: N.V. Bloembollencultuur Maatschappij voorheen W. J. Eldering en Zoon, Sassenheim, Hoofdstraat 329. De statuten zijn gewijzigd. Bioscopen Casino IN DEN GREEP VAN DEN GORILLA „In den greep van den gorilla", is een van die griezelfilms, waarbij men van het begin tot het einde in een haast ondraag lijke spanning zit. Kan Yogi (de aap, die in een stevige kooi opgesloten zit), daaruit ontsnappen en zoo niet, wie was dan de moordenaar van Mr. en Mrs. Kruge. Zie hier de vraag waar deze film om draait. Dr. Paltern is plotseling gestorven. Zijn doch ter, die sinds eenigen tijd niet meer bij haar vader kwam, wordt van dezen plotselingen dood op de hoogte gebracht en komt ijlings met haar verloofde naar het huis van haar vader, waar zij ontvangen wordt door haar oom en tante, 's Avonds opent de notaris het testament van dr. Ealborn, waaruit blijkt, dat deze zijn geheele vermogen ver maakt heeft aan zijn dochter Ruth, wat na tuurlijk door de andere familieleden met een lang gezicht ontvangen wordt, 's Nachts wordt op Ruth een aanslag gepleegd. Ruth is echter nog wakker en ziet den arm van Yogi naar haar grijpen; zij gilt en allen in het huis komen naar haar toegesneld. Om dat zij niet meer alleen in die kamer durft, besluit Mrs. Kruge in haar nabijheid te gaan slapen. Wanneer Ruth, die in een stoel in slaap is gevallen, wakker schrikt, be merkt zij, dat ze niet in bed ligt. Zij. wil zich dan ter ruste begeven, maar ziet tot haar schrik dat haar tante vermoord is. Haar oom wordt even later op dezelfde manier vermoord. Voordat hij echter sterft, weet hij den naam van den moordenaar te noe men. De spanning bereikt dan haar hoog tepunt. Wie of wat de moordenaar is, zul len we niet verraden, daar anders de span ning en de aardigheid van het zelf combi- neeren er af zou gaan. Als tweede hoofdfilm gaat voor de pauze de film „De gevangenen van Feng Wu". Fay Wray (als Joyce Reid), de verwende dochter van een oliemagr.aat en Ralph Bellamy (als de vliegenier Dann Madley) vallen daarbij in handen van den opstan- digen Chineeschen generaal Feg Wu. Na een hevig gevecht, waarbij Dann met zijn vliegtuig het opneemt tegen pantserauto's en een groote troep van het leger van Feng Wu weten zy echter te ontsnappen. Vooraf draait na het gebruikelijke jour naal een uitgebreid voorprogramma, waar in o.m. een amusant teekenfilmpje.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2