RIJNSTREEK Burgerlijke Stand Will U iets wctcn? ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 Het Fort „Prins Frederik" ALPHEN AAN DEN RIJN Rumoer om niets. Het uitrukken van de ibrandweer 'bracht gisteravond heel wat belangstellenden op de been, doch niet al leen voetgangers maar ook honderden wiel rijders volgden de uitrijdende motorspui ten in de richting van Gouwsluis. Waar de ibrand was, niemand wist het. Toch werd het geheim opgelost. Voor het havenkan toor aan de Gouwe lag een motorboot ge meerd en terwijl de schipper in het kan toor vertoefde, was een vat met benzine, dat in het vooronder der boot lag, in brand geraakt, waardoor een huizenhoog» vlam plotseling omhoog schoot. De brandweer iwas spoedig op het appèl, maar de brand twas intusschen gebluseht, zoodat haar hulp niet meer noodig was. De motorboot heeft later de reis hervat. BODEGRAVEN De Oranje feesten. Men verzoekt ons mededeeling van het navolgende te willen doen. De voorverkoop van kaarten en de verkoop van kaarten tegen de aangegeven prijzen aan de leden op hedenavond zal gewoon doorgaan. Maandag zal het comité besilssen, of de feestelijkheden al of niet door zullen gaan. Dit zullen wij Maandag of Dinsdag publi- ceeren, naar gelang het tijdstip, waarop de vergadering zal plaats hebben. Bij eventueel niet doorgaan fctmnen de gekochte kaarten tegen den betaalden prijs worden ingewisseld. Verdronken. Onze vroegere plaatsge noot, de heer C. A. P. Hoogteyling, thans onderwijzer aan de Ulo-school te Ede is in het zwembad te Tilburg om het leven ge komen. De heer H. was in het zwembad aan de Ringbaan Oost met zijn zoontje aan het zwemmen. Plotseling verdween hij en (kwam niet meer boven. Het personeel en enkele andere zwemmers schoten toe en brachten den drenkeling op het droge. De levensgeesten waren reeds geweken. Hij trad op 16 Augustus -1928 in dienst aan de Ulo-school alhier, terwijl hij enkele jaren geleden naar Ede is vertrokken. Ook is 'hij eenigen tijd Diaken geweest in de Gereformeerde kerk, alhier. BOSKOOP Geen feest op 31 Augustus. In verband met den internationalen toestand en de mo gelijkheid van algeheele mobilisatie is voor- loopig afgezien van de feestviering op 31 Aug. wel zullen de kinderen op de scholen worden getracteerd en worden de inwoners van Boskoop verzocht te vlaggen. Geboren: Elisabeth Maria Theresia, d. v. M. Schnabel en C. A. Bosman Lou- werens, z. v. A. Stam en K. Blok Johan na Maria, d. v. H .C. P. Ramp en G. M. Huurman Antonie, z. v. L. Hartman en J. de Bruin. Willem Rinse, z. v. P. van der Laan en T. P. Spaarman. Ondertrouwd: P. Ta-mmerijn en T. Kluis D. Grootendorst en C. A. van Es. De Raad der gemeente Boskoop kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bij een ten Gemeentehuize. Afwezig waren de heeren Kranenburg en Haring. De heer W. C. Hage werd met algemeene stemmen als raadslid toegelaten. Bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot aanvulling van het reglement van orde voor de vergadering van den Raad der Gemeente, maakte de heeren Boekraad en Noest bezwaar tégen art. 31'b waarin onder lid 1 staat: „Bij de 'behandeling der begrootingen kunnen alleen onderwerpen aan de orde worden gesteld, die bij het voor-onderzoek ter sprake zijn gebracht-. Genoemde heeren waren van meening, dat dit een handicap zou zijn, wanneer iemand op het laatste oogenblik iets belangrijks te binnen schoot, en dit dan niet naar voren zou brengen. Al bleek dit artikel niet erg democratisch, toch verandert dit wanneer men het reglement in zijn geheel beziet. Het houdt daarnaast in, dat men beslagen ten ijs komt, wanneer de te behandelen on derwerpen vooraf grondig zijn bestudeerd, zoodat de bespreking een vruchtbaarder verloop kan hebben, dan wanneer het zoo in de zaal wordt geworpen. Het voorstel werd nu zoodanig aangenomen, dat het niet bindend is voor den nieuwen Raad. Afscheid van den ouden Raad. Bij het hierna volgende punt der agenda bleek geen discussie noodig te zijn. De voor zitter hield een korte waardeerende toe spraak waarin hij hen dank en hulde bracht voor jarenlange arbeid. Wanneer op 5 Sept. de nieuwe Raad bijeen zal komen, dan zal daarin een mutatie zijn te vinden van 5 leden. Wethouder J. van Gelderen is op het veld van eer gesneuveld. Slechts zijn nagedachtenis kan door ons in eere wor den gehouden. Ook de heeren Guldemond, Kranenburg, Loef en van der Staak zullen geen deel uitmaken van dien nieuwe Raad. De heer E. Guldemond is gedurende 36 jaar lid van den Raad geweest vanaf 1903 waarvan hij vanaf 4 Sept. 1923 wethouder was. 8 Burgemeesters heeft hij medege maakt en zijn taak steeds zeer ernstig op gevat. Boskoop dankt aan hem zijn par ken, plantsoenen, wegenbeplanting, kortom de verfraaiing van geheel Boskoop, waar door Boskoop het Boskoop werd zooals een vreemdeling verwacht, dat Boskoop zijn I zal. Zijn laatste zichtbare werk is wel de j Getrouwd: W. Assmann, 30 j. en H. van Hoff, 33 j. Overleden: Jan van Gelderen 68 j. G. W. Boer, echtgen. van P. W. Hard- ijzer, 72 j. HAZERSWOUDE Werkloosheid. Aantal ingeschrevenen 83; aantal steuntrekkenden 14; aantal in de werkverschaffing 36. Geboren: Adriana d. van H. van der Lip en C. J. de Graaf Levenloos ge boren kind van J. de Vogel en A. Hooge- veen. Overleden: Adriana van der Lip 1 dag. Ondertrouwd: P. J. Rietveld, 28 jaar en A. E. Loomans, 24 jaar. ROELOFARENDSVEEN Missienaaikring-tentoonstelling. Op 26 en 27 Aug. houdt gene emde vereeniging haar jaarlijksche tentoonstelling van de vervaardigde paramenten en kleedingstuk- ken voor de Missionarissen uit eigen plaats. Hedenmiddag half vier opening; de tentoonstelling is daarna toegankelijk voor anderen tot des avonds half tien. Zondag 27 Aug, geopend na de Hoogmis tot half twee en van half 3 tot half tien. Mede door ver schillende attracties is een bezoek aan deze tentoonstelling ten zeerste aanbevolen. Steunt de Missie door uw offer en gebed. Vereeniging Oud-cursisten. In de St. Pancratiuszaal vergaderde gisteravond de vereeniging van oud-cursisten. Hierbij 'hield ir. G. W. van der Helm een interes sante causerie over de plantenziekten, an dere bijkomstigheden en de betrefende be strijdingsmiddelen. Een geanimeerd debat bewees de goede belangstelling en het ligt in het voornemen, om in de a.s. winter een speciale cursus aan dit onderwerp te wij den. Voorts zijn plannen opgemaakt voor excursie in de Septembermaand. UITHOORN Geboren: Gerardus Petrus Maria z. van A. J. Kooijman en S. M. Verhoef Arie Pieter z. van D. van der Maat en A. Spaargaren Johanna Petronella d. van M. H. Hartsink en C. H. Daalhuizen Johannes Jacobus z. van J. W. Vork en P. v. Grieken. Getrouwd: Willem van de Ruit en Wilhelmina Rekelhof. TER AAR Naar de K.R.O.-studio. Vandaag is een gezelschap van 23 personen een bezoek wezen brengen aan de K.R.O.-studio te Hil versum, waarvan allen veel hebben geno ten, dank zy de toelichting van den chef der studio. Na een tijdje vertoefd te hebben in Hil versum, waar onder meer het fraaie stad huis werd bezichtigd, ging men nog een toertje maken in deze omgeving. Zeer voldaan keerde het gezelschap tegen den avond huiswaarts. verbetering van de Wilhelminalaan. Voorts maakte de heer Guldemond zich verdienste lijk als voorzitter van het Comité voor Crisisnooden en de steun aan de kleine kweekers. Guldemond-plantsoen. Wat Boskoop aan plantsoenen heeft, is het werk van den heer Guldemond. Wan neer hij nu na zoo vruchtbare arbeid den Raad gaat verlaten stel ik den Raad voor (aldus voorzitter) om het plantsoen, waar aan de heer Guldemond zelf nog heeft medegewerkt' en tot nu toe bekend onder den naam Rosarium ter eere van den af tredenden wethouder den naam te geven van Guldemondplantsoen. Met algemeene instemming werd dit voorstel aangenomen. De heer Kranenburg, eveneens aftredend, heeft vanaf 3 Sept. 1935 zitting in den Raad gehad. Ook hem komt een woord van lof en dank toe voor trouw en ernstige wijze waarop hij zijn taak opvatte. De heer Loef, de nestor van den Raad, die vanaf 3 Sept. 1901 met eere de 38 jaar Boskoop heeft gediend, met een kleine on derbreking van 23 Aug. 1907 tot 1 Sept. 1908. Met zijn sprankelende humor heeft hij zich een lofwaardig nestor betoond en moge hem nog vele jaren gegeven zijn. Tenslotte heeft de heer van der Staak, als afgev. van den R. K. fractie vanaf 1 Sept. 1931 zich een toegewijd raadslid be toond. Geen vergadering heeft hij gemist en met een woord van dank en waardee ring werd ook zijn loopbaan door den voor zitter besloten. Hierna volgde de rondvraag waarbij de heeren leden van den Raad gelegenheid kregen wederzijds een afscheidswoord te spreken. Uit de verschillende waardeeren de woorden bleek nog eens duidelijk, hoe zeer de heer Guldemond was gezien en ge- eerd om zijn groote bekwaamheid, zijn po pulariteit, zijn humaniteit en reëele in zichten. Ook de andere heeren, die aftra den, werden allen toegesproken door hun collega's imet achting en waardeering voor de prettige samenwerking. Hiermede werd het officieele gedeelte van de vergadering gesloten en bleef de Raad, daarbij de familie van den heer Gul demond, de ambtenaren van het secreta- I rig en nog eenige genoodigden aanwezig waren», nog eenigen tijd gezellig bijeen. U denkt misschien als u den titel ziet aan een nieuwen oproep van den minister voor verdere beveiliging van grens en kust van Nederland. Gelukkig behoeft niet daarvoor uw belangstelling te worden wakker ge maakt. „In Holland staat een huis.... In Oolt- gensplaat een Fort." U komt daar uit de druke stoffige stad in de rust van een landelijke omgeving. En wat een zonMaar u moet zacht voorbereid worden. Er liggen geen soldaten op dit fort „Prins Frederik" te Ooltgens- plaat. Neen, hier woont een jeugdgroep, die alom in den lande bekend is. Maar volg me over de lange houten brug, die over de fort-„gracht" ligt, door de ge weldige poort heen, en we staan voor het „huis van de wacht". In plaats van een of ficier met een snor als kabeltouw, komen een paar „Vrouwen van Nazareth" naar buiten. Waaks zijn ze als een schildwacht, maar geen angstZe ontvangen u vol gens de regels van de kunst. Aan de thee kijken we eens rond. Ons oog wordt getrokken naar het groote sleu- telrek met ijzeren en koperen sleutels be hangen. Maar daar! „Arrestantenlokaal"! Ja u leest goed we zijn toch in een fort en alles is intact gebleven. Willen we wat gaan rondloopen? We zullen niet verdwalen. Kijk maar: overal namen: Haarlem, Hooigracht, Ken- nemerlandter oriënteering als we den weg zoeken,' want fort en omgeving zijn groot en heel uitgestrekt. Hier links. U ziet twee lokalen, eenvou dig en netjes omgeschapen tot sacristie en kapel. Gezien? Verder dan. De slaapzalen „Ochtendgloren" en „Avondschemering". Typische namen nietwaar! En frisch en luchtig die slaapzalen, en kraakhelder ook. Waschlokalen, eetzalen, en let weer op de namen: „Eend", „Waterhoentje", „De Specht". Halt!De keuken. Hier ont moeten we een gedeelte van de „Huishoud- staf", die zorgt voor voeding en verfris- sching van de bewoonsters. U moet niet denken, dat u alle bewoonsters al gezien hebt. Er leven hier wel een 140 a 150 menschen. Overal komen we ze tegen, pra tend, zingend of we zien ze druk aan het werk. Meer dan 100 jonge meisjes verblij ven hier eenige dagen, en leiden er een so ber, maar kerngezond buitenleven, 't Is waar, ze moeten wat comfort ontberen. Men zoekt vergeefs naar stroomend water en electrisch licht. Maar sportieve natu ren kunnen hun aard hier botvieren, wie rust en stilte wil, wordt hier volledig ver zadigd. Natuurminnaars kunnen hier rond dwalen langs mooie boomen en groene grasvlakten, ze klauteren de hoogte op en vinden een mooi plekje om uit te rusten, te denken, te genieten van 't vergezicht op de zee. Een ideaal van rust een zonne land. Lijkt het u iets voor uw oudste of voor uw dochter, die er eens tusschenuit moet? U hebt gelijk, maar't Fort is geen va- cantie-oord voor reizende en trekkende menschen, geen pension voor de vacantie. Hier wordt gewerkt, getraind, gestudeerd, hier wordt voedsel gezocht en gevonden vooral voor den geest. Het Fort heeft een speciale beteekenis, wordt voor een spe ciaal doel benut. U kent toch wel de jeugd beweging, die door de Vrouwen van Naza reth wordt geleid? Tusschen 15 Juli en 31 Augustus worden hier op het Fort door de Vrouwelijke Jeugdbeweging zeven ja telt u goed zeven „kampen" gehouden. Driemaal werd er een groep leidsters van de parochieele afdeelingen in een kamp ontvangen. Zij begonnen met een „geeste lijk kamp". Verder leest u van een kamp van Gidsen en Gidsenleidsters, een voor Sportleden, en het seizoen sluit met een kamp voor de Graalleden. U wilt weten, wat er gebeurt. Ga mee, v/e zoeken een koel plekje uit onder de forsche kastanjeboomen, en daar gaat ie dan. Over een „geestelijk kamp" behoef ik niets te zeggen, dat is bekend. Maar over het laten we zeggen werkkamp het volgende: Dit is bedoeld als een training voor het werk van het volgende jaar, en omvat theorie en practijk. Dagelijks worden eeni ge inleidingen gehouden, waarin het pro gram der komende werkzaamheden wordt uiteengezet. Een en ander wordt bespro ken, voorstellen kunnen worden ingediend. Dit alles gebeurt zooveel mogelijk in de open lucht. Mooie plekjes zijn hier in over vloed. Bij slecht weer vinden alle deel neemsters een veilig onderdak in de z.g. „Toren". Tusschen haakjes, de „toren" is het oudste gedeelte van 't fort, en werd be gin 1800 door Napoleon gebouwd, de rest van het fort dateert van een halve eeuw later. 't Blijft echter niet bij theoretische be sprekingen en uiteenzettingen alleen, er wordt vooral practisch geoefend op wel ke wijze ze haar leden interesse voor huis houdelijke vaardigheden kunnen bijbren gen, hoe ze cultureel en maatschappelijk te vormen, maar vooral hoe hen te vormen tot overtuigde katholieken van de daad. De dag is flink bezt, maar alles ver loopt gezellig en ordelijk. Met besprekin gen, practische oefening, afgewisseld met corvee en recreatie vligt de dag om. Voor ze er aan denken roept de klok de „fortis- ten" naar de kapel, waar de dag met het avondgebed en een paar gedachten voor de meditatie van den volgenden ochtend besloten wordt. Ieder kamp wordt beslo ten met een kampvuur, en beladen met een dosis prachtige herinneringen, met veel enthousiasme, met grootere kennis en vaar digheid ten opzichte van hun werk kee- ren de leidsters daags daarna huiswaarts. Maar het „Fort" vergeten ze nooit meer! 't Is er zoo mooi en zonnig, zoo verkwik kend voor lichaam en geest. En thuis en bij andere leden, in hun clubs en bijeenkom sten vertellen ze van al wat ze daar hoor den en zagen, leerden en ontvingen. Daar putten ze uit de voorraad kennis en geest drift en maken anderen daaraan deelachtig, maken ze blijder, beter, geschikter voor de Katholieke Actie, en probeerden wat ze leerden, aan te passen aan de omstandig heden en de omgeving waarin ze zelf le ven. Wie in 't Fort werkten, vergeten het nooit meer, maar ook wie het bezoeken mocht, houdt 't vast in zijn geheugen als een mooie herinnering. .Salve" staat met groote letters als een blijden groet op het Fort geschilderd. „Welkom" wappert u toe uit de kleurrijke vlaggen op de brug, en uit die her en der verspreid staan op het Fort. „Welkom", van harte gemeend, klinkt u toe uit den mond van de vriendelijke gastvrouwen en den Graaldirecteur. Het bezoek van Haarlem's Bisschop. Maar onvergetelijk voor het Fort is Don derdag 24 Augustus, toen Zijne Hoogwaar dige Excellentie Monseigneur Huibers, ver gezeld van Zijn beide sechetarissen de Graal daar met Zijn bezoek vereerde. Mon seigneur. die bijna een vollen dag op het Fort verbleef, nam met groote belangstel ling van het leven en streven aldaar ken nis, en sprak in den namiddag de leidsters toe: Beste kinderen, Ik zeg, beste kinderen, want jullie be hoort tot degenen, die het beste luisteren naar hetgeen jullie Bisschop zoo graag wil. Met trots zie ik hier voor mij de bloem van de Vrouwelijke Jeugd, die in blijde on derwerping en gehoorzaamheid haar Bis schop volgt. Het Fort herinnert mij aan strijd en vechten, aan verdedigingswerken, enz. Wat beteekent eigenlijk „Fort"? „Sterkte". Zorgt dus dat ge die geest van sterkte, waardoor de Vrouwen van Nazareth zich kenmerken, in uw beweging bewaart. Ieder van u zal dan een Fort moeten zijn, maar zooals St. Petrus zegt: „fortes in fide" sterk in het geloof." Hierop wekte Monseigneur de leidste. op tot een vurig levendig geloof, want het 0e- loof moet de wereld overwinnen. Maar 'n geloof waar het vertrouwen vanzelf uit voortkomt een rotsvast vertrouwen, en deze beide: geloof en vertrouwen brengen de liefde voort. Die liefde uit geloof en ver trouwen geboren, vergeet zichzelf en vraagt veel offers. Dit is noodig voor het werk als leidster, 't werk om de toekomst van ons vaderland voor God te verzekeren. Dit eischt onge twijfeld veel opoffering van de persoon, van tijd. Monseigneur vervolgde „Ik moet mijn vreugde uitspreken over de wijze waarop gij uzelf geeft. Ik héb nooit iets an ders ondervonden dan uw offergeest, en ik vertrouw, dat dit altijd zoo blijft, en dat ge daarin om bovennatuurlijke beweegre den zult blijven volharden. Nadat Monseigneur nogmaals Zijn dank had uitgesproken over de wijze waarop de Vrouwelijke Jeugdbeweging Zijn Pries terfeest had voorbereid, besloot Hij met de stelligste verzekering, van Zijn blijvend bijzonder gebed voor de Vrouwen van Na zareth, voor de leidsters en haar werk en beloofde daar morgen de H. Mis voor op te dragen. Agenda LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND. Centrale van de R. K. Arbeidersbeweging. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den geheelen dag gesloten. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de afde ling Leiden en omstreken op het kantoor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. van 6308.00 uur. Maandag: Re petitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pul- chri Studio", 8 uur (zaal 6). Maandag: Kantoor Bouwvakarbeidersbond (zaal 10) nam. van 7.308.30 uur Maandag: Dag. Bestuurverg. R. K. Volksbond, 8 uur Woensdag: De Poedelaars, 8 uur (zaal 9). Zaterdag: Spaarbank op het kantoor, 78 uur. INTERPAROCHIEELE ST. POSEPH'S GEZELLENVEREENIGING. Rapenburg 52 Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellenvereeniging te doen in schrijven R.K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen derden Mandag van den maand des avonds te half negen in de Presidentskamer van het Gezellenhuis, Rapenburg 52. Toegang tot de bijeenkom sten voor fietsers uitsluitend Pieterskerk hof; voetgangers Rapenburg 52. Heden Zaterdag: van 8.159.15 uur Bibliotheek; allen boeken inleveren. Beurtrooster: Zaterdag: (heden) G. Bot en P. Rijzevoort; Zondag Th. Varkevisser, C. v. d. Meel en H. Key; Maandag: J. Compier en D. Devi- leé; Dinsdag: J. v. d. Post en W. v. d. Holst; Donderdag: F. Overdijk en P. Rijzevoort; Zaterdag: C. v. d. Meyde en G. Bot. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bi bliotheek; alleen boeken inleveren. Geen zitting St. Joseph's Sparkas; voor spoed gevallen wende men zich tot den heer W. A. Kothbeck, Heerenstr. 25. 8.30 uur Prijs- biljarten; hoofdprijs??? Maandag: Bij eenkomst voor de gezellen van 810.15 uur 8 uur Biljart- en Tafeltennisclub. LEIDEN. Geboren: Jacobus Everardus z. van J. E. Belt en W. Kleinjan Jacob z. van W. G. Griffioen en L. de Mooij Wilhel mina d. van P. J. den Ambtman en I. Seijn Willem z. van W. Bruin en M. Bugyi Helena Cornelia d. van J. H. de Heij en A. M. Janssen Jan Arie z. van J. A. v. Ge- meren en P. C. v. Herk Jacobus Johan nes z. van J. H. Regeer en J. Gerritsen. Ondertrouwd: H. R. Lan jm. en J. J. Schwager jd. E. Boekhout gesch. 34 j. en C. S. Overduin jd. 24 j. J. S. Göbel jm. 24 j. en W. Vlasveld jd. 26 j. J. v. Bendegem jm. 30 j. en P. J. Geijsman jd. 29 j. I. Neuteboom jm. 26 j. en A. Ver woerd jd. 19 j. J. Stouten jm. 26 j. en M. E. J. Minke jd. 23 j. A. Distelvelt jm. 26 j. en H. v. Strater jd. 25 j. Overleden: S. J. Warmerdam m. 54 jaar F. Keessen zn. 1 j. Dinsdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. Woensdag: 8.30 uur Repe titie Liedertafel „Sebastian Schaffer" al ler opkomst verzocht en op tijd aanwezig. Donderdag: Bijeenkomst voor de ge zellen van 810.15 uur. 8.30 uur Bijeen komst schaakclub „De Radsheer" Vrij dag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap „Frans Schweitzer" Zaterdag: Bijeen komst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". 8.15 9.15 uur Bibliotheek; alleen boeken in leveren. Mededeelingen: Maandag, Woensdag en Donderdag spreekuur des avonds te 6,30 uur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Het bestuur der Retraiteclub heeft dezer dagen een circu laire verzonden aan de ouders van onze Gezellen om medewerking te verleenen voor de a.s. Kerstretraite en het bestuur hoopt dat dit jaar vele gezellen aan de re traite zullen delnemen. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: De Schola zingt in de Hoogmis. Ook onze oudere jongens, van wie sommi gen ons gaan verlaten, zijn deze laatste keer van harte welkom! Verder: tot en met Zondag 10 Septem ber is onze zaak gesloten vanwege vacan tie van ondergeteekende. Hallo boys! Maandag 11 September gaan we weer beginnen met een geweldige gang. Onze Schola heeft voor Zondag 24 Sep tember alweer een uitnoodiging ontvan gen, een uitvoering te geven, dus Maan dag enen en Dinsdag 12 September gaan we met volle stoom aan de gang, ook onze Crescendisten en Aspiranten! Dan.... ik heb al bijna een twintig op lossingen van onze Prijsvraag binnen. Zon dag 10 September moet de zaak binnen zijn. De nieuwe Jaargang van onze St. Odo- Klok komt 15 September uit. Als je nog een of ander reeds verschenen nummer van onze Klok wil hebben, dan stel je je maar in verbinding met den Administra teur Jo Dyt. Boys! Tot kijks, hoor. Zorgen jullie, dat ik mooi weer heb? Reuze! Kapelaan E. A. M. PAAP. KRUISVAART. Cohort „Aeternus Pater." Burcht: St. Antonius Clubhuis. Woensdag: 7.30 uur Contributie betalen, oonateursgelden afrekenen, foto's afhalen. Donderdag: 15 uur 's morgens tambours in uniform. St. Pancras Cohort. Bureht: Anna Paulownastraat. Maandag: 8 uur Lodewijk en Servatius- ban 8 uur William Doyle ban Dins dag: 8 uur Canishisban Woensdag: 8 uur Tarcisiusban Donderdag: 8 uur Don Boscoban 8 uur Aloysiusban Zater dag: 4 uur Godfriedlban 67 uur afre kenen 3 ets fonds, contributie enz. OEGSTGEEST Alle bijeenkomsten tot ombepaalden tijd uitgesteld, ook de Cohortbijeenkomst van a.s. Maandag, wegens ingebruikname van de Burcht door militairen. WARMOND. Zondag 27 Augustus: algemeene bid- en boetedag om Gods erbarming af te smee- ken. Jongens laten wij onzen gemeenschaps zin versterken door te beginnen met alge meene H. Communie. Zoo mogelijk zullen de biduren worden bekend gemaakt, welke niemand verzuime. Maandag: 8 uur Missieclub Woensdag: 8 uur Michaël en Tarcisiusban -Vrijdag: 8.30 uur Mgr. Aen- genentban Zaterdag: 7.30 uur Willibrord en Jeroen-ban. De Missiekistjes moeten ge ledigd worden en de inhoud uitgezocht. Vraag: Kunt u my zeggen hoe men het beste winteraardappelen kan bewaren. Ze zitten in een kist, waar 10 mud ingaat; maar ze groeien altijd zoo erg. Antwoord: U moet nu nog geen win teraardappelen in huis opslaan. U doet het beste de winteraardappelen nog eenige maanden in te kuilen en tegen dat het gaat vriezen ze vorstvrij af te dekken. Dan ontspruiten de aardappelen niet zoo spoe dig. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13