OMGEVING ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 katwijk Badgasten. Het aantal officieel inge schreven badgasten ging al vrij goed het eindcijfer van vorig jaar, n.l. bij de 15000, naderen. Er waren op 2800 badlijsten reeds bijna 1400 personen ingeschreven. Ge vreesd wordt, dat de algemeene toestand van grooten invloed zal zijn op den ver deren gang van zaken. Een massa perso nen, die nog niet voornemens waren te vertrekken, hebben reeds het hazenpad ge kozen, waarvoor zeer waarschijnlijk geen anaeren in de plaats zullen komen. Geboren: Adrianus z. v. A. van Duy- venvoorde en G. W. Zuyderduin. Jaapje d. v. A. van der Luyt en N. Hoogendoorn. 1Jacobus z. v. G. Vooys en J. de Jong. Johannes Martinus z. v. M. de Jong cn R. Egberts. Bastiaan z. v. C. van Duyven- voorde en C. Varkevisser. Ondertrouwd: A. van Iterson en P. Jonker. W. C. Veltkamp en M. M. Kruyt. C. J. Tieleman en L. van der Weele. Getrouwd: J. van Egmond en J. Kuyt Overleden; Levenloos aangegeven kind van K. J. Bron en A. Keus. LEIDSCHENDAM De Oranjefeesten. Door schitterend zomerweer begunstigd werden de Oranjefeesten alhier voortge zet. Zooals wij reeds meldden werd op den len avond een begin gemaakt met de volks spelen. Hiervoor bestond zeer groote deel name. De uitslagen van deze wedstrijden waren als volgt: Zakloopen voor dames: 1. Mej. M. Kolijn; 2. Mej. A. van Scherpenzeel; 3. Mej. H. Heuzen. Ringsteken per rijwiel voor heeren: 1. J. van 't Wout; 2. J. J. Straathof; 3. A. N. Straathof. Op den 2en dag werden de volksspelen geopend met de traditioneele wedstrijd ringsteken met paard en tilbury. Van ver •uit de omgeving waren de jongelui samen gestroomd om aan dezen wedstrijd deel te nemen. 28 paren meldden zich aan. Gere den werd om geldprijzen van 10.7.50, 5.en 2.50. De uitslag van dezen wed strijd was als volgt: 1. Mej. H. Heenk en J. Hogenboom; 2. Mej. T. Treur en J. Reijneveld; 3. Mej. C. Straathof en A. van Diemen; 4. Mej. J. van Schagen en J. Ho genboom. Des namiddags te 3 uur had een wed strijd in het ringrijden per rijwiel voor dames plaats. Uitslag: 1. Mej. H. Heenk; 2. Mej. C. de Vries; 3. Mej. P. Buskermolenn. Wedstrijd over de plank voor dames. Uit slag: 1. Mej. D. van der Voort; 2. Mej. E. Kolijn; 3. Mej. W. Kolijn; 4. Mej. H. l'Ami. •Behendigheidswedstrijd voor heeren: n.l. Hoepelkruipen. 1. W. van Veen; 2. G. Wit vliet. 3. G. Wolken. Tegen den avond begon het weder zeer druk te worden. Op het feestterrein waar tal van vermakelijkheden waren opgesteld, ging het vroolijk toe. De aangekondigde voormobilisatie had in zooverre invloed op de feeststemming, dat de uitgelatenheid niet zoo was als vorige jaren. St. Josephsgezellen. Zondag 27 Aug. te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 29 Augustus te 8 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkomst Zaterdag 2 September na het Lof bijeenkomst. Zondag 3 September groot zomerfeest te Hilversum. Men kan per fiets, per bus of per spoor gaan. De reis per spoor is 1.32. .K. J. M. V. Maandag 28 Augustus: So ciëteitsavond. Dinsdag 29 Augustus te 8 uur Maria-Congregatie. Donderdag 31 Aug. geen K. J. M. V.-bij eenkomst. Verbetering Veurschestraatweg. De voorbereidende werkzaamheden van een z.g. vaarslootenplan in verband met de plannen tot verbetering van den Veur- schenstraatweg, zijn thans zoo ver gevor derd, dat B. en W. den raad een voorstel kunnen doen tot het doen uitvoeren in werkverschaffing (behoudens toezegging yan subsidie) van een ontworpen plan tot verbetering van den Veurschenstraatweg en een gedeelte Boschlaan en het maken van een verbindingskanaal vanaf de lijn van samenkomst van de Romolensloot met de Vliet tot de uitmonding van de Barnas- hofsloot op de Vliet. De kosten van de voorgenomen werken zijn becijferd als volgt: verbetering Veurschestraatweg: 59.641.05; uitvoering vaarslootenplan: 110.580, totaal 170.221.05. Hierin is be grepen aan werk verschaf fingsloon: 54.207.65, overige kosten dus 116.013.40. (In de begrooting 1939 is gerekend op de besteding van 1/3 gedeelte van het werk- verschaffingsloon in dat jaar). In deze overige kosten worden de volgende bij dragen ontvangen: a. Provincie Zuid-Hol land I. Veurschestraatweg 23157.24.11, Vaarslootenplan 40.000; b. Ned. Herv. Stichtingen voor zenuw- en geesteszie ken, I. Veurschestraatweg (Boschlaan) 1800, totaal 64.957.24, zoodat ten laste van den kapitaaldienst komt 51.056.16. Door de uitvoering van deze werken komt beschikbaar plm. 14000 M3. zand, hetwelk zal worden aangewend tot dem ping van slooten op de terreinen, waar het krankzinnigengesticht komt en waartoe de gemeente zich heeft verbonden. Ver der kan door de uitvoering van het vaar slootenplan het maken van rioolzinkers ter plaatse van de Kerkslootbrug en van de Schakenboschbrug achterwege blijven, waardoor een uitgave van pl.m. 3300 wordt voorkomen. In verband met het voorgaande stellen B. en W. den raad voor: I. te besluiten tot uitvoering van de werken tot verbetering van den Veurschenstraatweg (en gedeelte Boschlaan) en tot het maken van een nieuw verbindingskanaal (het z.g. vaar slootenplan); II. de noodige gelden voor de uitvoering van de sub I genoemde wer ken beschikbaar te stellen. Varkenspest. Bij den veehouder M. is wederom de besmettelijke veeziekte var kenspest geconstateerd. Verboden jachtwapen. Door de politie alhier is aangehouden een jongeman, die zich in het veld bevond in het bezit van een jachtgeweer, waartoe hij niet bevoegd was. Geboren: Alfred Anthonius, z. v. W. H. Semp en W. M. Norman Wilhelmina Helena Maria, d. v. P. L. Noordermeer en K. H. H. Klein. NOOTDORP Afscheid kapelaan Groeneveld. In het R.K. Vereenigingsgebouw hebben Donderdagavond de organisaties en ver- eenigingen, vertegenwoordigd door hun besturen, afscheid genomen van kapelaan H. H. Groeneveld, die overgeplaatst is naar de kerk van O. L. Vrouw van Lour- des te Rotterdam. De pastoor en de voor zitters van de vereenigingen heben den scheidenden kbapelaan op de meest harte lijke wijze toegesproken en dank gezegd voor het vele werk door hem in het be lang van de geheele parochie en de ver eenigingen verricht. In de harten van de parochianen heeft hij zich door zijn 3-ja- rig verblijf in de parochie een ruime plaats weten te veroveren en ongaarne zien zij hem vertrekken. Als blijk van waardeering en felicitatie met zijn be noeming zal een cadeau, na de vestiging te Rotterdam, worden aangeboden door een deputatie van de vereenigingen, waar voor nu reeds een ruim bedrag door de besturen is bijeengebracht. In zijn dankwoord heeft de kapelaan gezegd, dat hij vertrekt met een lach in het eene oog en een traan in het andere. Hij is blij met zijn benoeming, maar toch vertrekt hij ook weer ongaarne van de vrienden, die hij zich hier heeft verwor ven. In Nootdorp heeft hij altijd heel goed met de vereenigingen kunnen samenwer ken en wel het een en ander kunnen be reiken, maar hij is er zich niet van be wust den lof verdiend te hebben, welke hem door de sprekers is toegezwaaid. Nootdorp zal hij niet vergeten en nog eens gaarne zal hij terugkomen. Hoofd Luchtbeschermigsdienst. Tot hoofd van den luchtbeschermingsdienst is door den Burgemeester benoemd de heer C. G. van Dorp, terwijl de heer W. Wie gel bedankt heeft als pl.v. hoofd. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Maandag 28 Augustus des na middags te zeven uur. Agenda: 1. Ingeko men stukken. 2. Aanbieding der gemeen terekening, dienst 1938. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging van: a. het amibtena- renreglment; b. het reglement op dèn rechtstoestand van den secretaris; c. idem van den ontvanger; d. idem van de amb tenaren van den Burgerlijken Stand; e. de verordening veldwachters. 4. Verzoeken in gevolge art. 13 der L. O.-wet 1920 om steun uit de gemeentekas ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het bezoeken van scholen in andere gemeenten. 5. Reclames tegen belastingen. Opening Fancy Fair St. Victor. De jaarlijksche fancy fair en zomerkermis, welke door de naaivereeniging „St. Mar tha" van de St. Victosrparochie wordt ge houden, werd gisteravond onder zeer groote belangstelling geopend. Behalve pastoor Westerwoudt, kapelaan van Adri- chem en de nieuw benoemde kapelaan Solleveld, alsmede kapelaan van Egmond der St Joaefparochie, waren zeer vele genoodigden aanwezig en er heerschte al heel gauw een stemming van vroolijkheid en een stemming van „het gaat hier om onze centjes". En inderdaad is het pa rochiehuis, waar de fancy fair wordt ge houden, omgeschapen in een omgeving, die iemand ongemerkt dwingt in vroolijk heid en met een gulle lach zijn centjes te offeren. In het openingswoord, dat pas toor Westerwoudt hield, wees deze op de droevige tijden, die we vooral in deze da gen beleven en zeide, dat O. L. H. het ons zeker niet zou kwalijk nemen, wanneer we juist nu in vroolijkheid de naasten liefde zouden beoefenen. Hij hoopte, dat ed militaire voorbereidingen, die dezer dagen zijn getroffen onnoodig zouden blij ken te zijn, zoodat we in alle gerustheid feest kunnen vieren, welk feest geheel ten goede komt aan de armen der St. Victor- parochie. De pastoor bracht vervolgens nog een woord van dank aan kapelaan van Adrichem, die dezen avond voor het laatst als kapelaan in de parochie aanwezig was en wenschte hem in zijn nieuwe parochie Gods zegen over zijn arbeid toe. Nadat de pastoor vervolgens zijn beste wenschen had uitgesproken voor de fancy fair, ver klaarde hij, na een aansporing tot de aan wezigen om zich van den besten kant te toonen, de fancy fair geopend. Na een langdurig applaus was het feest al gauw in vollen gang en wij twijfelen er niet aan ,of deze inzet is een goede ge weest. OEGSTGEEST GEMEENTERAAD. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in opbenbare vergadering bijeen. Voorzitter, burgemeester A. J. Gerrevink, secretaris R. Reitsma. Aanv/ezig elf leden; afwezig de heeren Mr. L. Spey en Katten- busch met kennisgeving. Eenige adviesen gaan om prae-adives. B. en W. bieden den Raad de gemeente rekening 1938 aan, die door de begroo- tingscommissie zal worden nagegaan. De kosten van het openbaar onderwijs 1938 worden zonder opmerking vastgesteld. B. en W. stellen voorts nog voor een crediet te verleenen van f 6500 aan de Luchtbeschermingsdienst voor aanschaf fing bêbê-brandspuit, 4 slangenwagens, een diep-boring enz. enz. e.a. is ook te ge bruiken voor de brandweer; deze gereed schappen zouden later toch moeten aan geschaft. De heer den Ouden zegt, dat de diep- boring aan de Bazar toch noodig is, zoo dat het bedrag eigenlijk tot 5500 moet v/orden teruggebracht. De heer v. d. Post meent, dat Oegst- geest behoort tot de 3e klasse, terwijl wat de vestiging van militairen betreft de ge meente in de le klasse is ingedeeld. Voorts vraagt spr. of deze uitgaven niet op den kapitaaldienst kon worden overgebracht. De voorzitter ontraadt dit laatste, ter wijl hij het verder met de heer v. d. Post eens is. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking aan het bestuur der R.K. school voor aanschaffing van banken. Vermeerdering van de aanwezige ban ken is noodig tengevolge van de stijging van het aantal leerlingen dezer school. Over 1938 bedroeg het gemiddeld aantal 280, terwijl het vermoedelijk aantal leer lingen op 1 September a.s. 310 a 315 zal bedragne. Aanschaffing van 14 banken van ver schillende grootte wordt voldoende geacht. De kosten dezer banken, die ter plaatse zullen worden gemaakt, bedragen pl.m. 26.per stuk. Goedgekeurd. Behandeling van de Alg. Politieveror dening voor de gemeente Oegstgeest. De heer Paardekooper kan de verorde ning, die door een commissie nauwgezet is voorbereid gerust aanvaarden. Na een paar opmerkingen wordt de verordening aangenomen. De rondvraag leverde niets op. Na afloop van de geheime zitting heeft de voorzitter de niet-herkozen raadsleden C. P. J. Paardekooper en mr. L. Sprey be dankt voor hetgeen zij tijdens hun raads lidmaatschap voor de gemeente hadden gedaan. De exploitatievergoeding der bijz. lage re scholen over 1937 inclusief arrekening over 1934 t/m. 1937 wordt vastgesteld'. RIJNSBURG Aangereden. Tegenover het veilings gebouw „Flora" aan den Oegstgeesterweg, waar de bestrating tusschen de tramspo ren in zeer slechten toestand verkeert, be gaf Chr. de B. uit Leiden op zijn rijwiel zich te ver naar de linkerzijde van den weg. Hij werd door een hem inhalenden vrachtauto gegrepen en tegen den grond gesmakt, waarbij hij een schouderfractuur en een groote snij wond aan het achter hoofd opliep. Nadat dokter Rijkmans den man voorloopig verbonden had, is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd. Bloemenhandel. Voor de bloemkwee- kers, niet alleen in Rijnslburg doch even goed ook daarbuiten, is de afgeloopen week een week geweest vol teleurstellingen en wie zegt wanneer dit zidh zal wijzigen. Want de internationale toestand is wel de voornaamste oorzaak van de lustelooze handel. Men koopt immers thans geen bloemen. Vooral de laatste dagen was dit merkbaar. Massa's bloemen draaiden aan de veilingen door, gingen dientengevolge naar de mesthoop. En de aanvoer was overgroot! Ook de vacantietijd had al eenig kwaad gedaan alhoewel de algemee ne opinie was dat de afgeloopen weken be ter te verkoopen was in het tijdvak van vorig jaar. SASSENHEIM Personalia. Aan de R. K. Jongens school alhier is met ingang van 1 Sep tember a.s. benoemd tot kweekeling met acte de heer A. C. J. van Valderen, te Leiden. VOORSCHOTEN Luchtbescherming. De Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming hield Vrijdag 25 Augustus j.l., een ledenvergade ring, die zeer goed bezocht was, in hotel Deurloo onder leiding van den heer W. Stans, voorzitter der vereeniging. Nadat de heer W. Stans met een kort woord van welkom deze bijeenkomst had geopend, werd de benoeming van een secretaris aan de orde gesteld. De heer K. Smit had tijde lijk het secretariaat waargenomen en werd per acclamatie tot secretaris benoemd, waarna de film „Gezins- en Bedrijfs- bescherming" op het doek werd vertoond, welke film aantoonde de verschrikkelijk heden van een luchtaanval, maar ook deed zien de middelen om de burgerbevolking zoo goed mogelijk te beschermen voor de onheilen van zulk een luchtaanval. Na de vertooning van deze film werd een propa- ganda-commissie benoemd om te trachten de idealen van de vereeniging uit te dra gen. Ook de tentoonstelling, die gehouden wordt op 7, 8 en 9 September werd be sproken. Deze tentoonstelling zal tegen be taling van 10 centen kunnen worden be zichtigd. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken, de vereeniging be treffende, gesproken, waarna sluiting volgde. WASSENAAR GROOTE NATIONALE BLOEMEN- TENTOONSTELLING. De groote Nationale Bloemententoonstel ling te Wassenaar wordt georganiseerd door de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeeling Wassenaar, met het doel de nationale cultures onder de oogen van het publiek te brengen en tevens te toonen dat het mogelijk blijkt te zijn ook in dezen tijd van het jaar met iets bijzon ders naar voren te komen. Het bestuur geniet het voorrecht over een buitengewoon mooi terrein te mogen beschikken op het landgoed „Duinrell", welwillend ter beschikking gesteld door den Hoogwelgeb. heer P. J. Graaf van Zuylen van Nijevelt. Het tentoonstellingsterrein is te berei ken door de oprijlaan van het kasteel aan de Storm van 's-Gravesandeweg en is daar van gescheiden door een gracht, waar over een brug werd gebouwd om op het fraaiste punt, n.l. door een poort van eeuwenoude eiken het terrein te kunnen betreden. In en om de gracht zullen door het Wassenaarsche Dierenpark ter opluis tering watervogels overgebracht worden, o.a. Flamingo's en Ooievaars, die aan het landelijke karakter van deze tentoonstel ling alle luister zullen bijzetten. Op het buitenterrein zullen uiteenloo- pende cultures te bewonderen zijn, waar van het grootste contingent geleverd zal worden door Boskoopsche kweekers met de bekende winterharde planten, groen- bïijvende heesters en Coniferen. Daar naast zullen verschillende ideeën van tuin aanleg worden gedemonstreerd, een ga- zno met muurtje, rotstuinen e.d. De direc te toegangsweg van de brug tot de ge bouwen zal worden gevormd door een haag van geschoren buxusvormen, en vanuit deze weg zijn verschillende zijpaden ge- pro jecteierd, opdat alle inzendingen van nabij bekeken kunnen worden. Aan de rechterzijde van dit uitgestrekte terrein is een Dahliatuin ontworpen, waar reeds in het. voor jaar de allernieuwste soorten en variëteiten werden aangeplant, c.m. vragen hier de aandacht de nieuwste halskraag-Mignondahlia's van de Gemeen te 's-Gravenhage, waarvan de variëteit Frouke j.l. Maandag hetCertificaat van den Proeftuin verworven heeft. Het ontwerp voor het buitenterrein, zoo wel als voor de indeeling der binnenruim te werd vervaardigd door den Tuinarchi tect H. Copijn uit Groenekan, welke er in alle opzichten in geslaagd is van dit bij zonder gelegen terrein iets te maken, waardoor in alle opzichten aan de omrin gende natuur zal aanpassen. Het gebouwencomplex van 3000 M2 zal deels uit houten, deels uit linnen tenten bestaan, die echter een geheel vormen, waardoor het mogelijk werd fraaie door kijkjes te verkrijgen, en men het idee van tenten geheel zal missen. De geheele leng te van het complex zal 170 meter bedragen, waardoor men aan den ingang reeds een overweldigende indruk zal krijgen van de bloemenmassa. We treden binnen door de houten tent, waar de Ned. Dahliavereeniging, die haar leden niet alleen door het geheele land heeft, doch ook in het buitenland, 400 me ter zal bezetten, waar de nieuwste vormen en kleuren voor de jaarlijksche keuring aangetroffen worden. Ana weerszijden van het middenpad over een lengte van 60 me ter zijn deze Dahlia's opgesteld, in vazen, in bloemwerk, in potten, in bonte menge- Lng dooreen. Als we deze overweldigende kleuren weelde verlaten hebben, komen we langs verschillende reclamestands, aangevuld met groepen besdragende heesters, in een rustiger sfeer, waar als middenstuk voor al de Aalsmeersche Begonia's de aandacht zullen trekken, en speciaal de sensatie van deze tentoonstelling, de allernieuwtse thee- rooskleurige Prinses Irene. Deze nieuwig heid is pas deze maand op de keuring in Amsterdam verschenen, waar zij de 'hoogste onderscheiding behaalde. De geheele omgeving van de Begonia's zal een rustige indruk geven, want hier zijn het vooral kasplanten, als Bromelia- caea, Echeveria's Anthuriums, Adiantums, Aspleniums, Canna's en verschillende pot en perkplanten, die de wanden versieren, benevens enkele tientallen meters snij bloemen, die de vroolijke noot aan deze stemmingsvolle wanddecoratie zullen ge ven. De laatste tent is als een sluitstuk, dwars op het overige complex geplaatst, waardoor we een plotselinge verbreeding krijgen, die ongetwijfeld zeer succesval zal zijn. Aan de achterwand wordt het millieu gevormd door twee inzendingen Orchideeën, waar tusschen een groote vo lière met Kolibri's de kleinste vogeltjes ter wereld, die te midden van deze exoti sche bloemen thuis hooren, en ter opluis tering worden afgestaan door het Wasse naarsche Dierenpark. Des avonds zal deze feeërieke groep op bijzondere wijze verlicht worden, om de sprookjesachtige sfeer goed te doen uit komen. Enkele groote buitenplaatsen zullen hier Ier afwisseling een kostelijke collectie groenten en fruit exposeeren, die meestal op een Bloemententoonstelling ontbreken, en die toch door een kundige opstelling tot een bijzonder smakelijk en aantrekkelijk geheel verwerkt kunnen v/orden. Verder zullen hier de allernieuwste Gla diolussen en Stokrozen worden gébracht, terwijl ook nog een fraaie groep rozen de aandacht zal vragen, naast een opvallende groep Bloemwerk, een voorbeeld van bind kunst. Ook tuinaanleg is in de binnenruim te niet vergeten, en zoo zal het hier ook elck wat wils geven, en niet zooals ver ondersteld wordt, uitsluitend een verza- melnig van Dahlia's. Niet alleen uit tuinbouwkringen, doch cok van officieele zijde, bestaat er belang stelling voor deze Bloemenshow, en de kroon op het werk vormen wel de onder scheidingen van -het Koninklijk Huis, in de vorm van een groote zilveren medaille van H. M. de Koningin, en een zilveren medaille van Z. K. H. Prins Bernhard. Ook in het buitenland is er medeleven; Belgische en Duitsche inzendingen van Dahlia's werden geboekt, terwijl de Bel gische en de Engelsche Dahliavereeniging medailles beschikbaar hebben gesteld en de Duitsche Dahliavereeniging een porce- leinen vhas. De opening zal geschieden op Woensdag 6 September, des namiddags half drie, waarover nadere berichten nog gepubli ceerd zullen worden. Des avonds zal de Tentoonstelling ook geopend zijn tot 10 uur, waarvoor zoowel binnen als buiten passende verlichting wordt aangebracht, terwijl gebruik wordt gemaakt van schijnwerpers om het om ringende boschterrein te belichten, het geen een sprookjesachtige stemming te weeg zal brengen. Geboren Geert Jan z. van T. F. Wal- ma van der Molen en H. Bosma. Jacobus Leonardus z. van J. L. Ruygrok en C. M. Westgeest Louise Sophia Maria d. van F. J. A. M. Monchen en A. G. M. Bakker. Nicolette d. van N. Bekooii en H. Len- sink Adrianus Antonius Joseph z. van A. A. G. van der Kleij en J.H. E. van der Poel Johannes Maria Gerard us z. van Bott J. Beijersbergen en M. H. Ruyg rok Alma Paulina Elisabeth d. van E. Ruempol en A. P. E. Brandts Buijs. Ondertrouwd: H. P. Linthorst Ho- man en R. H. del Court van Krimpen T. L. van Petegem en G. H. Noot A. C. de Koster en M. E. Wolks C. T. Parle- vliet en C. A. Noordermeer. Overleden: Cornelia de Mos 19 jaar ongehuwd Johannes Boon 56 echtgen. van M. Koopman. Gevestigd: P. J. M. Aalberse en vrouw uit Den Haag A. A. M. Arntz uit Angerlo Wed. W. C. Kortenbach geb. Boek uit den Haag J, K. A. van Breda en gezin uit Nieuwer Amstel H. Brink man uit Harmeien C. A. Busscher uit Barwoutswaarder Th. J. S. Cras uit den Haag Wed. W. J. C. Eikendal geb. van Nahuijs en gezin uit Innsbrück K. El- gersma uit Amsterdam G. H. van Enge lenburg en gezin uit Amsterdam M. R. Gall (gehuwd met: A. Polderdijk) uit Djambi P. Groen en gein uit Rijswijk Z.H. L. Handelaar uit den Haag A. N. J. Hankart uit Bananquilla J. v. d. Hulst uit den Haag H. Keijdener uit Gouda F. C. P. Klitsie uit Roermond W. J. Kolb en vrouw uit den Haag G. Kortekaas uit Beverwijk N. B. 't Lam uit den Haag L. E. van Loo en gezin uit Waarder Z.H. I. P. Margot uit St. Croix A. Masclee uit Vlissingen W. H. Nannes uit Bussum J. Numan uit Weststellingwerf J. Ory uit Budapest P. W. Parlevliet uit Berkel N.B J. Pen- nings uit Woerden M. T. Polderdijk uit Djambi K. H. Rombouts uit Arnhem P. P. Schrama uit Zürich J. A. van der Slot uit Haarlem C. L. Tomson en vrouw uit Rijkwijk Z.H. G. Verbaan uit den Haag W. Verweij uit Hilversum K. Werner Narday uit Praag. Vertrokken: C. M. Lispet naar Delft W. J. Ackerstoff naar den Haag S. Konings naar Voorburg J. E. M. M. van Es naar Baarle-Nassau K. E. Rob- bertsen naar Nuth Vaesrode M. G. Smalt en gezin naar den Helder W. Woldhuis naar Rotterdam H. Holnstei- ner naar Duitschland Z. de Vries naar Emmen J. Berga en gezin naar Sneek J. Roetman naar den Haag E. Philipp naar Graz W. M. Lexmond naar Zoeter- meer J. G. A. van Lubeek naar Leiden WARMOND 1 Herinnering. B. en W. hebben beslo ten aan de schoolkinderen alhier als een herinnering aan de geboorte van Prin ses Irene een keurig uitgevoerd wand- bordje uit te reiken. Gevallen. De schipper v. d. K. uit Dordrecht is bij het lossen van het schip in het ruim gevallen, waar hij met inwen dige kneuzingen werd opgenomen. Hij is ter verpleging in het ziekenhuis opgeno- ZOETERMEER LuchtbeschermingOp Vrijdag 1 Sep tember a.s, des avond's, zal een oefening worden gehouden van den Luchtbescher mingsdienst. Evenals dat bij oorlog of oor logsgevaar het geval zou zijn, zal de Waarschuwings-, Alarmeerings-, Luister en Uitkijkdienst (W.A.L.U.) een wacht betrekken ten huize van den heer H. B. Groenheijde (Radiocentrale). Posten zul len de luchtwachtberichten uitluisteren aan de radio; een post zal worden be trokken op den toren van de Ned. Herv. kerk.' De Reddings- en Transportploegen van den Geneeskundigen Dienst zullen uitruk ken onder leiding van heeren doktoren, alsmede de opruimingsploegen. Voor deze oefening zullen de ploegen worden opgeroepen door middel van al armsignalen (sirenes). Dit is in onze ge meente het sein, dat de leden der ploegen zich zoo snel mogelijk naar hun verzamel plaatsen moeten begeven. Voor de burge rij hebben deze signalen dus voor dezen avond geen beteekenis. Bij oorlogsgevaar of oorlog, zouden deze sirene-signalen echter beteekenen het sein voor de bevolking, zich van de straat te verwijderen en in huis te blijven. Het pu bliek wordt verzocht geen hinderlijke be langstelling aan den dag te leggen. Leden der Burgerwacht zullen als hulp politie optreden.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12