RIJNSTREEK RADIO-PROGRAMMA'S Will U Iets weten? VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1939 ALPHEN AAN DEN RIJN VAN EEN LADDER GEVALLEN. De 53-jarige söhilder v. E. is giste ren tijdens zijn werkzaamheden van een ladder gevallen, waardoor hij, be halve een sleutelbeen, twee ribben brak. v. E. werd naar het St. Elisa- bethgasthuis te Leiden overgebracht. Ondertrouwd: Arie van der Zwan 29 j. en Elisabet Geertruida Emste 24 j. Gehuwd: Teunis Cornelis van Dam 24 j. en Petronella Kelderman 20 j. Anne Britting 23 j. te Hilversum en Cornelia de Kok 18 j. Jan Maurits de Koning 27 j. te Leiderdorp en Weileke Quik 21 j. Johannes Marinus van der Valk 22 j. en Alida Catharina van Frankfoort 21 j. te Voorburg. Huig van Luiing 26 j te Wou- brugge en Ingetje Kelderman 25 j. Géboren: Maria Elisabeth d. van Rei- nirus Velis en Annigje Tuinenburg. Roeland Fokke z. van Jacobus Doeland en Jeltje Plomp. Helena Elizabeth d. van Wilhelmus Hendricus Mens en Margaretha Maria Wolswijk. Hendrik z. van Nico- laas Reijneker en Sientje van der Vliet. Wiggert Anthonie Jan z. van Anton Krap er Alida Treur. O erleden: Jacoba Kozijn 83 j. An na Vork 60 j., gehuwd met Hendrik Bak ker (wonende te Rijnsaterwoude). Ger- rigje Verdel 81 j. wed. van Jacob vxan Leeuwen. Arie Hendrikus van den Bosch 63 j. (overleden te Leiden). BODEGRAVEN Getoren: Johanna Maria d. v. A. de Vos en A. van der Vring. Clazina Neel- tje d. v. P. Vroege en J. Blok. Cornelis Anthonius z. v. J. H. Renes en W. F. Croes. Willem Johannes z. v. H. van Wensveen en C. M. van der Veer. Adriana Cornelia d. v. J. W. Moen en A. van der Leede. Cornelia Anna Maria d. v. J. C. Voorn en A. M. Roest. Gehuwd: G. A. Endhoven 27 j. en M. C. Verwoerd 26 j. C. Verdouw 24 j. en P. Th. de Jong 24 j. Gevestigd: A. Heideveld, van Wou- deanberg. J. H. J. van Loo, van Waar der. Vertrokken: A. M. Th. J. Vlaming en gezin, naar Sassenheim. A. L. Th. Vogelsang en gezin naar Vooorburg. C. Bijman, naar Voorburg. M. C. Verwoerd naar Naoldwijk. J. M. Lammers, naar Wassenaar. J. Bloemendaal, naar Utrecht. A. M. van de Wiel, naar Bos koop. HOOGMADE ERNSTIGE AANRIJDING Gistermiddag heeft op den Kerkweg onder de gemeente Woubrugge een tame lijk ernstig ongeval plaats gevonden. Om pl.m. 5.15 uur reed aldaar de grond werker L. J. B. uit Hoogmade, die van zijn werk huiswaarts reed. Eveneens reed daar, ook in de richting Hoogmade, een vier wielig motorrijtuig voorzien van letter en nummer H. 93031, van en bestuurd door den heer K. wonende te Wassenaar. Bij het passeeren van den wielrijder hinderde een 2-jajig naast hem zittend kind den bestuurder, waardoor deze eenigszins de macht over zijn stuur verloor en het rijwiel van achteren aanreed. De wielrijder sloeg achterover en kwam op de bumper en voorzijde van de auto te liggen. Alhoewel de bestuurder van het motorrijtuig onmiddellijk stopte was B. zoodanig verwond, dat hij op den weg bleef liggen. Door de bestuurder van en met het mo torrijtuig is B. naar zijn woning gebracht en werd onmiddellijk een geneeskundige gewaarschuwd die hem onderzocht en ver bond. Het rijwiel was totaal vernield ter wijl de auto ook eenigszins beschadigd was. KOUDEKERK DE ORANJEFEESTEN. De Oranjefeesten alhier gehouden op Woensdag en Donderdag zijn in deze ge meente, begunstigd door prachtig zomer- wer, op schitterende wijze gevierd en in alle opzichten uitstekend geslaagd. De eerste dag iwerd des middags óm 2 uur in gezet met een optocht door het dorp van de schoolkinderen vooraf gegaan door het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" alhier en de Boreftsche ruiters die dezen middag waren uitgenoodigd door de feestcommissie De stoet ging in optocht naar een terrein van den heer Jac. Dorrepaal, alwaar al aanstonds, onder groote belangstelling naar deze nieuwe attractie, de feestelijkheden door een ruiterdemonstratie van de Boreftsche ruiters, werd geopend. Deze ruitersdemonstratie wekte bij de toeschouwers groote bewondering, omdat menig 'bravoursteek als lintenroof, handi cap-springen, stoelendans enz. door de heeren -en damesruiters werden gegeven waarvoor hen telkens een welverdiend applaus ten deel viel. De middag werd verder doorgebraccht met poppenkast en goocheltoeren voor de schoolkinderen, ter wijl deze ook rijkelijk werden getracteerd. De tweede dag werd des morgens om 9 uur ingezet met verschillende wedstrij den, waarwan de uitslagen zijn als volgt: Ringrijden met fietsen, heeren: le prijs D. Reijneveld J. Dzn.; 2e pr. Wellolema Tzn.: 3e pr. G. G. Reijneveld Kl.zn.; 4e pr. KI. Vergunst; 5e pr. A. Hortensius. Dames: le pr. Kreina Reijneveld J. D.d.; 2e pr. Rika Verbree; 3e pr. Tie van Vliet; 4e pr. mej. Burggraaf; 5e pr. mej. Coppelaar-Vlasveld. Ringrijden paard en tilbury: le pr. dames: M. Mourits; 2e pr. mej. S. Dorre- paal-Kwakernaak; 3e pr. M. Heijkoop; 4e pr. M. v. Wetten; 5e pr. mej. Klerk. Heeren: le pr. Jac. Dorrepaal; 2e pr. A. Hoogeboom; 3e pr. W. Wille; 4e pr. L. Verhagen; 5e pr. H. Batelaan. Costumeering: le pr. P. v. Kempen-A. v. Veen; 2e pr. W. H. v. d. Bijl-S. Dorre- paal-Kwakernaak; 3e pr. Klerk-v. Driel; 4e pr. Jac. Dorrepaal-A. v. d. Bijl-de Bruijn. Sprietloopen: le pr. D. Reijneveld J. Dzn. 2e pr. G. v. d. Voorst; 3e pr. P. de Ligwij P.zn.; 4e pr. J. Bervoets; 5e pr. G. J. Reij neveld Kl.zn. Hardloopen: le pr. S. v. Leeuwen H.zn.; 2e pr. C. v. Vegten Hzn.; 3e pr. Jan v. Velzen; 4e pr. L. Hakkenbrak; 5e pr. Kees nSligerland. Des avonds werden de feestelijkheden nog wat voortgezet doch in verband met de tijdsomstandigheden moest het feest helaas vroegtijdig met een vuurwerk als slot worden beëindigd. NIEUWVEEN Gevestigd: J. v. Leeuwen van Am sterdam H. C. v. Leeuwen van Amster dam J. v. Leeuwen van Amsterdam H. C. Voorn van Amsterdam M. Augusti- nus van Ter Aar M. Verboom van Ter Aar P. Verboom van Ter Aar J. Eger- baan van Zanamera W. J. Kool van Uithoorn C. M. Campfens van Oegst- geest M. E. A. A. Snel van Oegstgeest. Vertrokken: C. J. M. Balvert naar Heemstede H. v. Eik naar Beverwijk H. C. Rijkers naar Matese N. J. G. Kamp naar Matese M. C. Campfens naar Nieu wer Amstel H. M. Peltenburg naar Bergen W. Pijper naar Monster T. Pijper naar Monster H. Boerdermeer naar Nijmegen C. J. Pijper naar Bloe mendaal Overleden S. W. A. Carpershoef 75 jaar M. W. Janknecht 36 jaar. NIEUWKOOP Vernieuwing Kerkstraat. Bij de door het gemeentebestuur gehouden inschrij ving voor het vernieuwen van de Kerk straat, waar toe niet behoort de levering van de steenen en kolken, werd ingeschre ven als volgt: Ant. Kwakkenbos 1725, C. Veenman 1684, G. Bodegraven 1664. Aangezien de begrooting beduidend la ger is werd besloten de gunning nog aan te houden. Geboren: Johanna Maria Gerarda d. van J. Schalkwijk en B. van Beek. Ondertrouwd: C. van Leeuwen 40 j. en J. van Dam 36 j. wonende te Zeg veld. Getrouwd: H. de Leeuw 34 j. won. te Aalsmeer en M. de Pater 25 j. TER AAR Afscheid kapelaan Groen. Gisteravond werd in het Parochiehuis door de St. Jo- sephsgezellenvereeniging, R.K. Vrouwe lijke jeugdbeweging „Arti et Religioni", de R.K. Middenstandsvereeniging en de R.K. Bouwvakarbeidersvereeniging, afscheid ge nomen van den weleerw. heer A. Groen: Om ruim negen uur speelt Arti „Het aan U o Koning der eeuwen", en dan opent de senior, de heer J. Zwirs, de bijeenkomst met den chr. groet, roept allen een harte lijk welkom toe, bijzonder den pastoor, kapelaan Groen en pater Verlaan. Na mee gedeeld te hebben het doel van deze samen komst, n.l. onzen dank te betuigen voor het vele wat de kapelaan gepresteerd heeft voor ons en de diverse vereenigingen, spreekt de pastoor het eerst den scheiden den kapelaan toe. Spr. zegt, dat de weleerw. heer Groen vier jaren achtereen heeft ge werkt in de Parochie met een bijzonderen grooten ijver, en noemt o.m. het huisbe zoek en de omgang met de zieken. Voorts zijn arbeid in de gezellenvereeniging, dien hij een warm hart toedroeg. Kortom, zeide spr., uw werken, met echte priesterlijke bezieling, verdient de hoogste lof. Tot slot wordt dank gebracht voor de aangename, prettige wijze waarop de zaken werden besproken in huiselijke kring en pastoor wenschte kapelaan toe, dat God zijn werk rijkelijk moge zegenen. Namens de Graal werd dank gebracht voor het vele, wat de Kapelaan deed voor deze beweging, bijzonder het beleven van het program van de Katholieke Actie; de Naaikring „Tabitha" bleef niet achter met haar erkentelijkheid te betuigen; de R.K. Middenstandsvereeniging toonde zich enthousiast over de goede verstandhou ding met den geestelijk adviseur; de R.K. Bouwvakarbeider voelde zich verplicht hulde te brengen aan dezen priester voor diens adviezen; de muziekvereeniging Arti kon getuigen van een hartelijke samenwer king, eveneens de heer Bontje namens den raad van bestuur. De senior van de Gezellen vond het zoo moeilijk onder woorden te brengen, de gevoelens en gedachten, die de Gezellen in zich dragen op dezen afscheidsavond. Ge dachten en gevoelens van warmen dank en van diepe erkentelijkheid voor alles, wat U in die vier jaren, welke thans wor den afgesloten, voor hen geofferd, ge werkt hebt, voor hen geweest zijt. Gevoe lens ook van weemoed, nu een Priester ver trekken gaat, die de Gezellen hün Priester- vader mogen noemen. U werkte onafge broken aan de voornaamste taak van het Gezellenwerk „De jongeman van het ouderlijk gezin door het Kolpingsgezin naar het eigen gezin te brengen." Praeses dankt voor alles. Nadat nog een tweetal onderafdeelingen het woord heeft gevoerd, n.l. de Propa- gandaclub en debatingclub, is het de kape laan, die dan voor het laatst de parochianen toespreekt. Met plezier heeft hij gewerkt in de parochie, bijzonder onder de jeugdvereni gingen. In de reeks van dankwoorden komt de pastoor het eerst aaan de beurt, voor de vele wijze lessen en het gezellig tehuis, vergezeld gaande met een aansporing tot de aanwezigen, steeds trouw den Priester te volgen. De Graalmeisjes wordt de raad gegeven, een goeden godsdienstigen onder grond te vormen, het geluk te zoeken in. de huiselijke kring en eerbied te toonen voor de ouders; de Naaikring moet voort gaan met haar voortreffelijk werk, onder leiding van de Eerw. Zuster Theresia; de middenstanders in handel en wandel too nen dat zij Katholieke zakendui zijn; de bouwvakarbeiders trouwe bondgenooten blijven; Arti dank voor muzikale opluiste ringen bij verschillende feesten en tot slot een afscheid van de gezellen, met wien de Praeses zoo prachtig heeft saamgewerkt. Beste jongens, zoo luidde de laatste opwekking, komt trouw op de wekelijksche bijeenkomst, denkt aan jullie vier deviezen en moge Gods Zegen over Uw aanstonds te vormen gezinnen neder dalen. Nadat Arti nog een pittige marsch had gespeeld, wordt aan het slot van de bij eenkomst, den kapelaan een couvert over handigd, uit naam der aanwezigen. Van de gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen, werd een druk gebruik gemaakt. ZEVENHOVEN Aanbesteding. Gisteren werd door het gemeentebestuur aanbesteed de bouw van een duibbele arbeiderswoning ten behoeve van groote gezinnen met Rijkssubsidie. Er werd als volgt ingeschreven: A. van Rijn te Langeraar 6505, fa. Kameraat te Ter Aar ƒ5964.07, Gebrs. Lok te Ter Aar ƒ6078, fa. v. Vliet, te Aarlanderveen 6126.75, H. v. Wengerden te Zevenhoven 6337, G. Hei kamp te Zevenhoven 5974, J. Twaalfho- ven te Zevenhoven 6125, G. van Eek te Zegveld 6774, P. Plomp te Bodegraven 6495, G. van Tol te Zevenhoven 6496. In de dezer dagen gehouden raadsver gadering is de gunning door den Raad voorbehouden. Op 5 Sept. a.s. zal daarover dus wordpn beslist. V r a a g: a. Welke is de kortste weg van Hoogmade naar Hilversum per fiets? Hoe veel K.M.? b. Welke is de kortste weg per auto van Hoogmade naar Smakt? Hoeveel K.M.? Antwoord:a. Hoogmade, Woubrugge, Ter Aar, Nieuwveen, Wilnis, Vinkeveen, Loenersloot, Vreeland, Hilversum; afstand 50 K.M. b. Hoogmade, Alphen aan den Rijn, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Arn hem, Nijmegen, Mook, Cuyk, Oeffeit, Beu gen, Boxmeer, Sambeek, Vierlingsbeek, Smakt; afstand 170 K.M. Vraag: Welke route moet ik nemen van Leiden naar Wellerlooi per auto? Hoe veel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Mook, Gennep, Wellerlooi; afstand 175 K.M. Vraag: Wanneer eindigt de zomerva- cantie op het college van Weert? Antwoord: Opll September. V r a a g: a. Heeft men in België nog een speciale vergunning noodig om te kampee"- ren (d.w.z. tent opslaan en overnachten)? b. Vele gemeenten verstrekken kampeer- vergunning tegen betaling van een bepaald bedrag. Als men nu alleen z'n tent des avonds opslaat om te overnachten en des morgens de tent weer opbreekt en verder trekt, noemt men dat dan ook kampeeren in dien zin? c. Als men met de fiets naar België en Luxemburg gaat, heeft men dan nog andere papieren noodig behalve een bewijs van Nederlanderschap? Antwoord: Bij elk kampeerterrein vindt u adressen aangegeven waar ver gunning tot kampeeren wordt verstrekt, ook al blijft men slechts één nacht. b. en c. Ons dunkt, dat een nacht over nachten eveneens kampeeren is. Wend u echter voor nadere bijzonderheden tot de Ned. Kampeerkaartencentrale. Vraag: Wij willen een fietstocht ma- ben van Noordwijk naar Valkenburg. Gaarne ontvingen wij tevens twee adres sen van Jeugdherbergen voor meisjes, die onderweg gepasseerd worden. De terug-route ValkenburgNoordwijk wilden wij maken via 's-Hertogenbosch. Voor die route wilden wij twee adressen voor Jeugdherbergen voor meisjes hebben. Antwoord: Noordwijk, Wassenaar, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Moer dijk, Breda, Tilburg, Best, Eindhoven, Weert, Ittervoort, Thorn, Echt, Sittard, Nuth, Valkenburg. Vacantiehuizen voor meisjes zijn o.m. te Breda, Ginnekenstraat 6, te Tilburg, Tuin straat 88. Terug Valkenburg, Sittard, Echt, Ittervoort, Weert, Eindhoven, Den Bosch, Zalt-Bommel, Vreeswijk, Oudenrijn, Woer den, Leiden, Noordwijk. Vacantiehiuzen voor meisjes zijn o.m. te Eindhoven, Rechtestraat 54, te Utrecht: Weerdsingel O.Z. 34. HILVERSUM, n. 301.5 M. KRO-Uitzen- ding 8.009.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berichten) 10.00 Gramofoonmuziek -11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Be richten 12.15 KRO-orkest 1.00 Gra mofoonmuziek (ca. 1.15 Berichten) 1.20 KRO-Melodisten en solist 2.00 Voor de rijpere jeugd 2.30 Gramofoonmuziek 2.45 Kinderuur 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 Haagsch Harmonie-orkest 5.15 Sportoverzicht 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 De KRO-Nachtegaaltjes 6.15 Gramofoonmuziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Berichten, gramo foonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Cau serie „SChijnhygiene" 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Berichten ANP. Me- dedeelingen 8.15 Overpeinzing met mu zikale omlijsting 8.35 Gramofoonmuziek 8.45 Gevarieerd programma 10.30 Berichten ANP 10.4012.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM L 1875 en 414.4 M. VARA- Uitzending 10.0010.20 vjn. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.16 Bericn- ten) 2.00 Causerie „Socialistische Jeugd uit twintig landen" 2.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek 3.00 Causerie over handschriftkunde 3.20 Gramofoonmuziek 3.30 VARA- orkest 4.30 Economisch overzicht 4.50 Gramofoonmuziek 5.30 Filmland 6.00 Orgelspel 6.28 Berichten 6.30 6.55 Gramofoonmuziek 7.00 VARA- Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Poli tiek radiojournaal 7.30 Cursus „Langs steden en dorpen" 8.00 Herhaling S.O.S.-Berichten 8.03 Berichten ANP, VARA-Varia 8.15 De SDAP in Neder land bestaat 45 jaar 9.00 Puzzle- uitzending 9.25 Uit Luzern: Zangvoor dracht met pianobegeleiding 10.00 VARA orkest 10.15 Vervolg van 9.25 10.45 VARA-orkest 11.00 Berichten ANP 11.10 VARA-orkest 11.30—12.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Piano voordracht 11.50 Orgelspel 12.20 Fred Hartley's Sextet en solist 12.50 Gramofoonmuziek 1.20 Reportage 1.50 Gramofoonmuziek 2.20 Causerie „At home in Denmark" 2.35 BBC- orkest 3.20 Reportage 3.50 Victoria- Hotel-orkest 4.35 Reportages 6.20 Berichten 6.50 Causerie „New professi ons Professional Aunt" 7.05 Jack Jackson's Band en solisten 7.50 Zang voordracht 3.20 Variété-programma 9.20 Berichten 9.50 Causerie „Dominion Commentary" 10.05 Gevarieerd pro gramma 10.50 Jack Payne en zijn Band 11.50 Dansmuziek (gr. pl.) 12.15 12.20 Berichten. RADIO PARUS 1648 M. 9.00 en 9.30 Gramofoonmuziek 12.30 Zang 1.00 Gramofoonmuziek 1.10 Van de Walle- V raag: Welke is de kortste weg per fiets van Lisse naar Baarn en terug over Bilthoven? Hoeveel K.M.? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Uit hoorn, Vinkeveen, Vreeland, Hilversum, Baarn; 55 K.M. Baarn, Bilthoven, Utrecht, Woerden, Al phen, Leimuiden, Lisse. afstand 80 K.M. V r a a ig: a. Waar en hoe laat is er Zon dags in Nijmegen gelegenheid een gelezen H. Mis bij te wonen (tusschen 10 en 12 uur). b. Welke is de beste route per auto van Leiden naar Bakel bij Helmond? En van Bafcel naar Oirschot? Hoeveel K.M. Antwoord: a. De aanvangsuren der H.H. Missen in Nijmegen zijn ons niet be kend, dooh er zijn in die stad verschillende kerken, zoodat u gemakkelijk terecht zult (kunnen. b. Leiden, Alphen, Woerden, Oudenrijn, Vreeswijk, Zalt-Bommel, Den Bosch, Veghel, Erp, Gemert, Bakel; afstand 144 K.M. Bakel, Helmond, Eindhoven, Acht, Best, Oirschot; afstand 25 K.M. V r a a g: Wat .zijn voor een ééndaagsch bezoek aan Den Haag de interessantste be zienswaardigheden Wanneer zijn zij geopend en wat zijn de entreeprijzen? Antwoord: Informeer u hiervoor bij een reis- of toeristenbureau in de stad. V ragen: over reizen per trein: Wij hebben al herhaaldelijk medegedeeld, dat wij vragen over reizen per trein niet kun nen beantwoorden. Daarover kan men in lichtingen bekomen aan de stations. Vraag: Hoe lang blijven bacillen in leven buiten het menschelijk lichaam? Hoe moet men zich verweeren in .bepaalde om standigheden?) (Enkele voorbeelden wer den opgegeven). Antwoord: De levensduur van bacil len is zeer verschillend, al naar de soort. Voorzorgsmaatregelen vormen de gewo ne zindelijkheid bij het reinigen van het lichaam en van gebruiksvoorwerpen. Men moet daarbij echter niet gaan overdrijven. Bacillen treft men immers overal aan, doch het menschelijk lichaam is steeds „in mobilisatie" om deze kleine vijanden te overmannen wat meestentijds gelukt. Vraag: Is de rubriek „Haagsche Recht bank" niet in strijd met het gebod: „Gij zult geen kwaad spreken"? Waar is 't toch voor noodig, dat iemands naam (al zijn 't dan maar vóórletters, en fouten zoo maar in de courant komen te staan? Antwoord: Er zijn gevallen, die toch orkest 2.10 en 2.35 Gramofoonmuziek 2.50 Zang 3.05 en 3.30 Gramofoon muziek 3.50 Pianovoordracht 4.05 en 4.50 Gramofoonmuziek 5.05 Zang 6.35 Pianoduetten 7.20 Gramofoonmu ziek 7.50 Pianovoordracht 8.05 Gra mofoonmuziek 8.50 Zang 9.25 Uit Luzern: Zangivoordracht met pianobege leiding 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 12.50 Eddie Foy;s dansorkest. KEULEN. 456 M. 6.50 Gramofoon muziek 7.358.20 Anton Goronzy's orkest 8.509.35 Dantziger Schupo- orkest 12.20 Omroepkleinorkest, en Schrammelensemble 2.303.50 Populair concert 4.20 Gevarieerd concert 6.05 Quatre mains (met toelichting) 7.30 Gramofoonmuziek 7.45 Toespraak 8.35 Gevarieerd concert 11.00 Hermann Hagestedt's dansorkest 12.20 Gramofoon muziek 2.203.20 Nachtconcert. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.J 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroep orkest 1.50 Gramofoonmuziek 3.20 Pianoduetten en Zang 4.20 Gramofoon muziek 5.20 Vioolvoordracht 5.50 en 6.20 Gramofoonmuziek 7.05 Omrqep- orkest 7.45 Gramofoonmuziek 8.20 Omroeporkest 9.20 Symphonie-orkest en soliste 11.00 Gramofoonmuziek 11.05 The Rectors en Willie Lewis' orkest 11.3512.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 en 1.302.20 Gramofoon muziek 2.20 Cello en piano 2.50 Gra mofoonmuziek 3.20 Zang 3.35 Gramo foonmuziek 3.55 Marceau Burton's mu- sette-orkest 4.20 Gramofoonmuziek 5.35 Ray Ventura's Band en de Lanigiro's 6.35, 7.10 en 7.35 Gramofoonmuziek 8.20 Luiksch Programma 8.50 Omroep- symphonie-orkest en soliste. In de pauze: Gramofoonmuziek 11.00 Gramofoon muziek 11.05 Ray Ventura's Band en de Lanigiro's 11.35—12.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest en solist (9.25 9.40 Voordracht) 10.20 Berichten - 10.40 Reportage (opn.) 10.55 Gramo foonmuziek 11.05 Berichten 11.20 12.20 Zie Keulen om 11.00 GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRIJF 3e Programma: 8.00 Radio Parijs 12.10 Radio PTT Nord 12.20 Brussel VI. 2.20 Keulen 3.50 Brussel Fr. 5.20 Brussel VI. 5.50 Brussel Fr. 6.20 Brussel VI. 7.35 Brussel Fr. 7.50 Londen Reg. 9.25 Brussel VI. of diversen 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9.2ft Radio PTT Nord 10.10 Diversen 10.35 Londen Reg. 11.50 Droitwich 1.20 Londen Reg. 3.50 Droitwich 4.35 Londen Reg. 6.20 Droitwich 6.50 Londen Reg. 7.05 Droitwich. al zóó publiek zijn, dat het geen zin heeft initialen weg te laten. Er zijn ook geval len die nu eenmaal om verschillende re denen niet verzwegen kunnen worden) en waarbij het gewenscht is, initialen te ver melden, opdat er geen anderen, onschul- digen, worden verdacht. Er zijn ten slotte gevallen van zulken aard, dat het ver melden van initialen, ook al zou men daardoor de naam van den betrokkene te weten komen, niemand kwaad kan doen. Wij kunnen echter de vraag begrijpen. Er zijn ook gevallen, waarbij de initialen (als het geval zelf niet verzwegen kan worden) niet moeten worden genoemd. Dat de pers in het algemeen aan dezen plicht van liefde wel 'ns méér kan den ken, willen wij niet betwisten. INGEZONDEN STUKKEN M. de Red. Het heengaan van dr. Colijn wordt in enkele kringen uitgelegd als te zijn tegen het belang van ons vaderland. Afgezien van de liberale opvattingen in deze, moet betreurd worden de hals starrige houding van een deel der (geluk kig niet alle) anti-revolutionairen. Hoe lief ons ook moge zijn de rechtsche sa men werking, boven dat moet onze liefde staan vóór de waarheid. De waarheid nu is, dat dr. Colijn het meerdere malen mis heeft gehad: le met de handelspolitek, 2de met het monetaire vraagstuk en 3de' nu met de werkloos heidsbestrijding. Wat punt 1 betreft, de gewezen eerste minister is toen, zooals hij zelf heeft ver klaard, langs den dakgoot naar beneden (moeten!) komen. Wat punt 2 aangaat, de nïet-katholieke beursfirma v. d. Werff en Hubrecht te A'dam schreef erover: Wij hadden ons best kunnen voorstellen, indien minister Oud, na erkend te hebben den gunstigen invloed van de monetaire maatregelen voor Nederland, daaraan had toegevoegd (een) hulde aan (oud)-minister Steenber- ghe, dat hij éérder, dan wij andere minis ters tezamen, heeft ingezien, dat onze mo netaire aanpassing het afbraakproces zou stop zetten en ons land wederom „kon- kurrenzfahig" zou maken". En het derde punt heeft geen nader commentaar thans noodig. De katholieken kunnen zich veel laten aanleunen, van oudsher al. Maar ook nu weer, bij rustig overdenken, blijkt hun aandeel in de landsregeering zeer gunstig tezijn. Laten de anti's (en ook wij zelf) dat waardeeren! S. MENKEN.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10