Laatste berichten LUCHTVAART Burgerlijke Stand FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHTEN DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1939 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE ZILVEREN JUBILEUM. Vandaag is het vijf en twintig jaar ge leden, dat de heer F. van Dorp L.G.zn. lid van de firma F. van Dorp, Haarlemmer straat 5, zich aan de zaak verbond. De jubilaris mocht te dezer gelegenheid tal van blijken van belangstelling onder vinden. Vanmorgen werd hij gecomplimenteerd en toegesproken door^i den oudsten fir mant, den heer P. L. v. Dorp en den boek houder, den heer Chr. Verzu. Er waren verschillende bloemstukken, o.m. van zakenrelaties en van vele zijden kwamen schriftelijke gelukwenschen bin nen. Gistex-middag ongeveer drie uur brak van een vrachtauto beladen met brand stoffen het rechtervoorwiel. Daar dit juist plaats had voor den ingang van de spoor wegbrug op den Haagweg gaf dit nogal stagnatie in het drukke verkeer voor de tóch al nauwe ingang van deze brug. La ter is de auto weggehaald. Voor het examen hoofdacte is te Den Haag geslaagd de heer C. F. van Dieren, alhier. TIJDELIJKE DIENSTREGELING VAN DE K. L. M. Welke lijnen gehandhaafd zijn. Zooals reeds gemeld heeft de K.L.M. zich genoodzaakt gezien eenige verande ringen aan te brengen in haar zomer dienstregeling. Na de aangebrachte wijzi gingen, waardoor de situatie gunstiger is geworden dan eerst het geval was, ziet de dienstregeling in groote trekken thans als volgt er uit: De verbinding AmsterdamBatavia bleef onaangetast, dus drie diensten per week in beide richtingen. Het binnenland- sche .verkeer werd echter geheel stopge zet. ftx de diensten op Londen kwam na genoeg geen verandering; er bestaat nog zesmaal per dag gelegenheid naar de En- gelsche hoofdstad te vliegen. De eenmaal dagelijksche dienst AmsterdamManches terLiverpool v.v. is inmiddels weer her steld. Van de drie diensten op Parijs werd er één opgeheven, zoodat nog de gelegenheid blijft op twee tijdstippen naar en van Pa rijs te vertrekken. De directe verbinding ParijsStockholm via Kopenhagen bleef bestaan. Wat de verbindingen met Berlijn be treft, ook hier is een van de drie diensten uitgevallen en wel de middagdienst via Hannover. De lijn AmsterdamBremen Hamburg is overgenomen door de Deut sche Lufthansa. De nachtpostdienst, ook opengesteld voor passagiers, op Keulen vindt normaal doorgang. De eenmaal daagsche dienst op Milaan en Rome, waarvan oorspronkelijk gemeld werd, dat deze kwam te vervallen, werd eveneens overgenomen door de Deutsche Lufthansa. De eenmaal daagsche diensten op Boedapest en Zürich blijven gewoon doorgaan. Tenslotte kwam er eenige wijziging in de verbindingen met de Scandinavische landen. Van de vier diensten naar het Noorden werd er een, de „Norway Air Ex press" op Oslo, stopgezet. De andere lucht- diensten op Scandinavië worden normaal gevlogen. Bij het bovenstaande dient nog te wor den vermeld, dat de K.L.M. bij het uitvoe ren der luchtdiensten geen hinder onder vindt van de z.g. verboden zones. DE POSTVLUCHTEN OP NED.-INDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Valk" te Singapore en de „Uil" te Basra. Op de thuisreis landden de „Bui zerd" te Athene en de „Wielwaal" te Ran goon. LEIDEN. Geboren: Jannetje, d. van J. Gressie en G. Spek Johanna Alida, d. van J. G. v. Wingerden en L. S. Wassenaar Jo hannes Dirk, z. van J. G. v. d. Born en J. M. v. Vliet Cornelia Geertruida Anto- nia, d. van J. v. Rijn en P. C. M. de Groot Jan Hendrikus, z. van J. J. v. Es en C. J. A. Verbaan Helena Maria, d. van A. Hoogendoorn en H. M. v. Gemeren An ton Inez, z. van H. v. d. Vliet en A. H. Swaak Willibrordus Johannes Maria, z. van C. J. Bilderbeek en A. J. Berkhout Adriana, d. van A. Dijkstra en J. G. Róodvoets Frans, z. van F. Logeman en J. Arnoldus. Gehuwd: P. v. d. Bossche jm. en J. C. Buis jd. G. C. Klay jm. en A. v. d. Linden jd. P. de Koning jm. en J. Boe- kee jd. A. J. Kreuger jm. en E. M. Ver leun jd. Th. Mader jm. en P. C. M. Crama jd. J. v. Meijgaarden jm. en J. Nievaart jd. C. Ouwersloot jm. en A. A. Smit jd. H. W. Spiei'enburg jm. en J. v. Diemen jd. A. de Vrind gesch. en M. de Jode gesch. P. J. Weijermans jm. en J. Korenhof jd. J. A. v. d. Zwet jm. en M. E. de Jong jd. J. den Hartog jm. en J. A. D. v. Echten jd. Overleden: A. J. Muller vr. 94 j. De raad der gemeente Hazerswoude kwam gistermorgen in voltallige vergade ring bijeen, onder leiding van den voor zitter. burgemeester A. Wamaar, die open de met het ambtsgebed. De secretaris, de heer B. den Braver, las de notulen, die werden goedgekeurd en vastgesteld. De voorziter herdacht in een bezielend woord de geboorte van Prinses Irene, wel ker naam Vrede beteekent. Spr. besloot met den wensch en bede, dat de beteeke- nis van den naam door God voor Vorsten huis en ons Nederlandsche volk in vervul ling mag gaan. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken w.o.: Verslag van den Keuringsdienst voor Waren over het 2e kwartaal. Verzoek van de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn over 1938 voor een 3-tal leer lingen uit de gemeente een bedrag van 11.99 te mogen ontvangen, wat wordt toegestaan. Van Ged. Staten is schrijven ontvangen in verband met de aangebrachte wijziging in de instructie voor den Keuringsveearts, waarbij wordt aangedrongen het besluit door den raad genomen inzake het sala ris, in te trekken. B. en W. stellen voor Ged. Staten te berichten, dat het stand punt, door den raad ingenomen, gehand haafd blijft, waarmede de raad zich vol komen vereenigt. Proces-verbaal van kas opname bij den gemeente-ontvangjsr, waarbij alles in orde werd bevonden. Van Ged. Staten de begrooting over 1939 goed gekeurd terugontvangen. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Hierop komt aan de orde: Aanvrage van de Chr. school aan den Rijndijk om gelden voor het vervangen van deuren. Naar aan leiding van dit verzoek is door B. en W. een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de bedoeling van het bestuur was de oude deuren te vervangen door nieuwe, om reden de ouden niet meer bruikbaar waren. Daar het aanbrengen van nieuwe deuren gerekend moet worden tot het on derhoud der school, zijn B. en W. van oordeel, dat het bestuur voor de kosten daarvan aansprakelijk is. De heer G. Goedhart is van meening, dat de gemeen te verplicht is daarvoor zorg te dragen. Besloten werd, na gehouden bespreking, opnieuw overleg te plegen met het be stuur over deze kwestie, en daarna een besluit te nemen. Verder is ingekomen een aanvrage van de Ned. Herv. School om gelden voor leermiddelen. Door B. en W. is deze aanvrage met het bestuur bespro ken, en na nauwkeurig onderzoek over eengekomen, dat voor aanvulling van het tekort aan leermiddelen een bedrag van 97.50 zou worden toegestaan, en een be drag van 50, dat voor versiering werd aangevraagd, niet kon worden toegestaan. Na gehouden bespreking, werd op voor stel van B. en W. besloten een bedrag van 97.50 beschikbaar te stellen voor aanvul ling van leermiddelen. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot opheffing van de door den voormaligen gemeente-ontvan ger, den heer A. Heesterman, gestelde ze kerheid. De gemeente-rekening dienst 1938 wordt overgelegd, met een batig slot van 2095, voor wat den gew. dienst betreft; ende kapitaaldienst sluitend met een na- deelig saldo van 6315.95. De rekening van het Waterbedrijf, dienst 1938 bedraagt aan ontvangsten en uitgaven 15.400. Tot lid der commissie voor onderzoek der re keningen worden benoemd de heer M. Scheel, G. Goedhart en Jac. de Kort. Op een verzoek van eigenaar der woning, ge merkt A. 156 aan den Rijndijk, wordt be sloten over 1938 ontheffing te verleenen van wegbelasting, daar het pand onbe woond is geweest. Hierop volgt mededeeling door den voorzitter van den uitslag der aanbeste ding van de afbraak der voormalige Open bare School. Bij inschrijving is dit werk opgedragen aan den heer H. Strikwerda te De Haag voor bijbetaling van een be drag van 365.aan de gemeente. Een burgemeester Warnaarkade. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot naamgeving van enkele straten die zijn aangelegd. Na gehouden bespreking wordt besloten de nieuwe straat, aangelegd bij de brug aan den Provincialen weg te noe men Burgemeester Warnaar-kade, en de nieUwe weg tegenover de Hervormde kerk te noemen Schoolstraat. Naaraanleiding van een verzoek van den eigenaar wordt besloten den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning ge merkt C. 103, met 6 maanden te verlengen. De restauratie van den gemeente-toren. Hierop komt in behandeling een voorstel van B. en W. inzake de restauratie van den gemeentetoren bij de Ned. Herv. kerk. De voorzitter geeft omtrent het verloop van de besprekingen, gehouden met Rijks commissie en Monumentenzorg een breed voerige toelichting. Bij het gehouden on derzoek naar de fundeering van den toren, bleek dat op de kosten voor herstelling daarvan een bedrag van ƒ4000 kon wor den bezuinigd. Overleg is gepleegd met de bouwcommissie der Ned. Herv. Kerk. Het resultaat daarvan is, dat geen mogelijk heid bestaat, dat door hen de toren zal worden overgenomen, en dus de gemeen te verantwoordelijk blijft voor den toren. Vóór tot uitvoering van het werk, een nieuwe kerk te bouwen, kan worden over gegaan, zal de toren in orde moeten zijn, zoodat tot spoed maken met dit werk zeer wordt aangedrongen. De kosten voor de gemeente zijn geraamd op 10.000, terwijl door Monumentenzorg en Provincie subsi die is toegezegd. Door verschillende leden wordt deze zaak besproken, waarop door den voorzitter inlichtingen worden ver schaft, die verband houden met den toe stand. Door B. en W. zal alles worden ge daan wat mogelijk is, om de zaak te be spoedigen. Een voorstel van B. en W., over te gaan tot restauratie van den to ren, wordt met algemeene stemmen, be houdens de stem van den heer J. C. Lou- rier (die zich tegen verklaarde) aangeno men. Over de aanbesteding enz. zal op een der vergaderingen door den nieuwen raad een besluit moeten worden genomen. Een verordening op de heffing en invor dering van rechten voor innemen van een standplaats op het woonwagenkamp werd vastgesteld, waarbij werd vastgesteld, dat van hen, die 14 dagen achtereen hier ver blijf houden, een bedrag van 0.10 per dag zal worden gevraagd. Wijziging heeft plaats van de begrooting 1939. Volgens mededeeling van Ged. Staten zal bij het a.s. feest ter herdenking van den verjaar dag van onze geëerbiedigde Vorstin, voor elk der leerlingen van de scholen een be drag van ƒ0.25 mogen worden verleend; en voor de feesten in de gemeente een be drag van 50.mogen worden gegeven, waarmede de raad zich kon vereenigen. Tengevolge van het uitbreidingsplan zal de kapitaaldienst met een bedrag van 2500 moeten worden verhoogd. B. en W. stellen voor aan den gemeente-opzichter, den heer J. Dekker, voor bijzondere wer ken in de gemeente als uitbreidingsplan enz. een gratificatie te verleenen van ƒ250 wat na toelichting en bespreking wordt goedgevonden. De weg door het Rietveld. Het wachten is op één eigenaar. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot het aanleggen van een weg naar en door het Rietveld, in werk verschaffing. Nadat door den Raad over dit punt gedurende een geruimen tijd in comité is vergaderd, deelt de voorzitter mede, dat deze zaak van de benoemde le den der commissie tot onderzoek, veel tijd en opoffering heeft gevraagd. Spr. brengt hiervoor een woord van warmen dank. Het resultaat van het werk der commissie is, dat door belanghebbenden en anderen een bedi'ag van ƒ500 per jaar zal worden bij gedragen in de kosten van dit werk, dat 2000 zal bedragen per jaar. Bovendien is door de Posterijen nog in uitzicht gesteld, zoolang de bootdienst door den aanleg van den weg overbodig zal zijn, een bedrag van 50 per jaar te zullen bijdragen in de kosten. Allen die er bij betrokken zijn hebben zich bereid verklaard de grond gratis af te staan, op uitzondering van één persoon na, die echter, naar wij hopen, nog zal toetreden. B. en W. hebben zich in ver binding gesteld met Sociale Zaken en Werkverschaffing, opdat de werkzaamhe den zoo spoedig mogelijk zouden kunnen aanvangen, indien door den raad hiertoe wordt besloten, waardoor dan voor zeer geruimen tijd voor de werkloozen in de gemeente werk zal zijn te vinden. Nadat door verschillende leden over dit punt vragen zijn gesteld, die door den voorzit ter zijn beantwooid en enkele leden hun houding tegenover deze zaak hebben uit gesproken, als zijnde vóór uitvoeiing van het plan, stellen B. en W. voor: tot uitvoe- ring over te gaan, wanneer met den laat ste der belanghebbenden overeenstemming wordt bereikt. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Afscheid. Na afhandeling van de rijke agenda werd door den voorzitter een afscheidswoord ge sproken tot de 4 leden van den Raad, die in het nieuwe college niet meer zullen te- rugkeeren. Na gewezen te hebben op de vele werkzaamheden, door den Raad in de laatste jaren verricht, waarbij groote en beteekenisvolle werken zijn uitge voerd, spreekt de voorzitter een woord van dank voor de aangename en prettige wij ze, waarop is samengewerkt in de behar tiging van de belangen der gemeente. De voorzitter richt zich tot den heer A. J. de Jong (die vanaf 1923 lid van den Raad is geweest, en gedurende enkele jaren wet houder was), met een woord van dank voor hetgeen door hem voor de gemeente werd verricht, en de aangename en vrien delijke verhouding, die steeds had bestaan. Ook aan de heeren M. Noordam en J. C. Lourier, die gedurende 4 jaren zitting heb ben gehad, en de heer Y. Bol, die als plaatsvervanger van den heer D. de Bruijn een tweetal jaren lid van den Raad is ge weest, werd een woord van dank gebracht voor hetgeen door hen in het belang der gemeente werd gedaan. Allen scheidenden werd Gods zegen in ruime mate toege- wenscht op hun levensweg. De heer A. J. de Jong brengt den voor zitter een woord van dank voor het woord tot hem gericht, en voor de aangename en prettige samenwerking in het college van B. en W. Door de heeren Noordam, Lou rier en Y. Bol werd een woord van dank gebracht aan den voorzitter, en hem Gods zegen toegewenscht in zijn gewichtigen arbeid. De heer N. P. Kaptein dankt de vertrekkende leden voor hun werk, en in 't bijzonder den heer A. J. de Jong, wet houder der gemeente, voor al hetgeen door hem in de 16 jaren van het lidmaatschap van den Raad voor de Katholieke bevol king werd gedaan. Door de heeren C. A. van Dam, wethouder, en de heer G. Goed hart werd nog het woord gevoerd tot de scheidende raadsleden, waarop de voor zitter de vergadering sloot. Ui tgesproken: Jac. Duindam, bloeanlbollenkweeker en exporteur, H i 11 e g o m, Bekekade 49. Cur.: mr. A. Beets, Haarlem. M. J. Gennissen, los-werkman, Haarlem, Billitonstraat 22. Cur.: mr. H. J. M. To- nino. P. Stroet, 'bloembollenkweeker, tevens cefhouder, Haarlemmermeer, Hille- gommerdijk 355. Cur.: mr. J. E. Goudsmit, Hoofddorp. MINISTER KLEFFENS TERUG. De minister van buitenlandsche zaken mr. E. N. van Kleflfens is vanmorgen per auto te 's-Gravenhage teruggekeerd, waar na hij zich naar den ministerraad heeft be geven. Oorspronkelijk zou hij met den trein van 10.52 uur zijn aangekomen, doch deze ver trok niet wegens de treinstagnatie tenge volge van een wolkbreuk te Brussel. MOTORRIJDER RIJDT TEGEN VRACHTAUTO. Dood langs den weg gevonden. De 40-jarige motorrijder J. D. uit Kra nenburg is vanmorgen op weg van Kra nenburg naar een schoenenfabriek in Kleef tegen een vrachtauto opgereden en eenige meters meegesleurd. Toen eenige uren later voorbijkomende arbeiders den man vonden was hij reeds aan de gevolgen overleden. MEISJE VERDRONKEN. In het Maas- en Waalkanaal onder Heu- men bij Nijmegen is het negenjarig doch tertje van schipper van S., varende op het schip Henjocka, over boord geslagen en terecht gekomen onder een onmiddellijk volgend schip. Het kind is jammerlijk verdronken. Het lijkje is nog niet opgehaald. STAKING IN WERKVERSCHAFFING. Uit Mill (N.Br.) wordt gemeld: Vanochtend zijn ongeveer duizend ar beiders, die bij wijze van werkverruiming werkzaam zijn bij het graven van het af wateringskanaal in Oost-Noordbrabant in staking gegaan. De arbeiders, die voor het meerendeel af komstig zijn uit Breda en Tilburg hebben als voornaamste klacht dat zij te weinig nachtrust krijgen, omdat zij 's morgens reeds om vier uur moeten opstaan, terwijl zij eerst des avonds acht uur thuis komen. Zooals bekend, geschiedt het vervoer per extra trein. Voorts zouden er klachten zijn over te zwaar werk en te lage loonen. De adjunct inspecteur voor de werkver ruiming in Noord-Brabant te 's-Hertogen- bosch is reeds ter plaatse aangekomen voor het instellen van een onderzoek, terwijl de Burgemeester van Mill politie heeft gere- quireerd voor handhaving van de orde on der de groote menigte, die zich thans in de nabijheid van het station te Mill ophoudt, in afwachting van den extra trein, welke eerste om 17 uur wordt verwacht voor het terugkeeren naar de resp. woonplaatsen der arbeiders. Buitenland DE ENGELSCHEN VERTROKKEN UIT DANTZIG. DANTZIG, 24 Aug. (A. N. P.). Van daag zijn de leden der Engelsche kolonie en de Engelsche schepen, die in de haven lagen, uit Dantzig vertrokken. WOLKBREUK IN BELGIë. BRUSSEL, 24 Aug. (A.N.P.) Ten ge volge van een hevig en langdurig onweer, dat gepaard ging met slagregens hebben zich vannacht en vanochtend overstroo- mingén voorgedaan te Haeren (ten Noor den van Brussel). Het water overstroom de den spoorweg, zoodat tusschen zeven en tien uur vanochtend het verkeer met stoomtreinen op de lijnen BrusselLeu ven en BrusselMechelen was gestaakt. Thans rijden de treinen weer. De spo ren van het geëlectrificeerde baanvak Brussel-Antwerpen staan toch nog onder water. Het verkeer op die lijn is nog niet hersteld. Te Brussel zijn tal van kelders onderge- loopen, o.m* te Laeken, Etterbeek, Neder- Overheembeek en in de Mechelschestraat te Brussel. De brandweer verleent assisten tie. Tot nu toe wordt nog geen melding gemaakt van ernstige schade, terwijl per soonlijke ongelukken evenmin voorkwa men. LEIDEN, 23 Aug. Groenten veiling. Roode kool 12.Groene Kool 1.50 4.10, Prei 1.803.Kroten, gekookt 1.60—2.50, Peen ƒ2.20—3.90, Aardappe len ƒ2.30—2.80, Sla ƒ2.—, Druiven ƒ26— 30.Snijboonen 616.Stokboonen ƒ1120.Pronkboonen f 37.Stam- boonen 615.Postelein 14.Spi nazie 15.—, Tomaten A 44.80, idem B 45.40, idem C 4.per 100 K.G., Andijvie 0.501.40, Komkommers 1 4.20, Bloiemkool 1.5014.80, Meloenen 520.Salade f 13.40, Perziken 0.50 9.20 per 100 stuks; Kroten 0.801.60, Pieterselie ƒ0.301.20, Selderie ƒ0.30— 0.80, Uien ƒ0.50—1.20, Peen ƒ2.50—5.30, Rabarber 0.801.30 per 100 bos. GOUDA, 24 Auig. Vee. Aangevoerd in totaal 468 stuks, waarvan: 37 slachtvar- kens Vette van 24 1/225 1/2 ct., levend met 2 pet. korting, 106 magere varkens 25 35, 262 biggen 1216, 40 nuchtere kal veren 59, 21 bokken en geiten 25 p. stuk. Handel matig. Kaas. 339 par tijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk 2325, 2e kw. 2022, Zware tot 27 Cri sisaftrek 76 ct. Handel matig. Boter. 143 ponden boter, Goeboter 6570 ct., Wei- boter 6065 ct. per pond. Handel vlug. 129.500 eieren. Kippeneieren ƒ3.704.20, Eendeneieren 33.25 per 100 stuks. Han del matig. DELFT, 24 Aug. Vee. Aanvoer Run deren 75, Nuchtere kalveren 104, Magere varkens 523, Biggen 66, Schapen of lamme ren 18, Geiten of^ bokken 6. Prijzen: Kalf- koeien 140255, Varekoeien 80170, Nuchtere kalveren 314, Magere var kens 16—52, Biggen 1018, Geiten of bokken 312 per stuk. Rundvleesch (per K.G. slachtgewioht 726050 ct., Bo ter. Gewogen 23/8 en 4/16 vaten bo ter. Prijs per K.G.: 1.30—1.40. KATWIJK a. d. RIJN, 23 Aug. Grocn- tenveiling. Eigenheimers groote 2.40 3.80, idem Drielingen f 1.602.20 Der 100 K.G., Sla 1.25—1.95, Bospeen ƒ2.50— 5.50, Bloemkool I ƒ917.idem II ƒ3.50 8.10, Kroten 0.500.65, Peen p. kist 0.30—0.65. LEIDSCHENDAM, 23 Aug. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort ƒ2.30—3.—, 2e soort ƒ1.20—1.80, 3e soort 1.Gele komkommers le soort f 2.80 3.90, 2e soort f 1.402.40, 3e soort 1 1.30, Kropsla le soort ƒ0.601.90, Peen 33.40, Bloemkool le soort f 10.30 13.50, 2e soort ƒ7.10—8.30, uitschot ƒ2.50 4.60, Tomaten midd, ƒ2—2.60, gr. ron den 2.302.70, 2e soort f 22.10, 3e soort 2.Andijvie per 100 0.701.80, Spina zie per 4 K.G. ƒ0.040.11, Postelein ƒ2 2.60, Rabarber per 100 bos f 22.40, Snij boonen 7.5010.30, Spercieboonen 6.90 —9.60, Selderie /0.70-0.90, Appelen ƒ7— 10.Peren 611.Pruimen 5.20 7.Meloenen 0.050.14, Druiven f 0.13 —0.16. ROELOFARENDSVEEN 24 Aug. Groen- tenveiling. Aardbeien 1618 per doos je, Meloenen 512 per stuk, Sla 0.80 6.30 per 100, Tomaten ƒ0.500.60 per bak, Snijboonen 0.64, Prinseboonen f 0.60 0.90, Stamboonen f 0.80, Pronkboonen 0.30 per 10 K.G., Augurken D f 0.44, idem E ƒ0.15, Stippel CD ƒ0.15 per 25 K.G. Kwakel: Snijboonen 0.60, Prinseboo nen ƒ0.90, Stamboonen ƒ1.15, Pronkboo nen 0.30 per 10 K.G., Augurken D 0.42, Stippel CD ƒ0 15 per 25 K.G. NOORDWIJKERHOUT, 24 Aug. Groenten- veiling. Dubbele boonen ƒ0.601.31, Blauwe Schokkers 1.301.35, Tuinboo- nen ƒ0.160.82, Snijboonen 0.601, En kele boonen in. dr. 0.901.25, id. z. dr. 11.40, Stokboonen z. dr. 1.201.60, Rentegevers ƒ1.201.40, alles per 10 K.G. VOORSCHOTEN, 23 Aug. Veiling V. P. V. Eieren p er 100 stuks 4.504.70, kuikeneieren per 100 stuks f 4.304.40, Eendeneieren per 100 stuks f 2.402.90. ZOETERMEER, 23 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 9000 stuks. Prijzen: kippen eieren 4.104.80, Kalkoeneieren 5 per 100 stuks. TER AAR, 23 Aug. Groentenveiling. Spinazie ƒ0.22, Andijvie ƒ0.100.20, Sla i4, Vellen 0.10, Snijboonen 0.60—1.20 Prinsesseboonen 0.601.40, Spekboonen ƒ0.600.65, Dubb. Stamboonen ƒ0.601, Witte Pi-onkers 0.30—0.39, Postelein f 1 —3.50, Waschpeen 1.50—2, Bospeen ƒ2.50 —3, Uien f 0.50, Roode kool 1.10, Kroten ƒ0.501, Seldery ƒ0.501, Bloemkool ƒ1.50—16, Meloenen f 5—23, Komkom mers ƒ1—3.50, Tomaten ƒ2—2.50, Augur ken fijn ƒ3.10, Fijnbasterd ƒ1.40, Basterd 0.65, Grof 0.42—0.61, Stippel 0.15. BODEGRAVEN, 23 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 11327 stuks. Prijzen: Kippen eieren wit: 44.20, bruin: 4.204.50. Eendeneieren 2.802.90 per 100 stuks. BOSKOOP, 24 Aug. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15—30 ct., Hadley 15—26 ct., Briarclif 1526 ct., Butterfly 1218 ct., Rosalandia 1221 ct., Florex 1831 ct., Vierlanden 1632 ct., Edith Helen 2040 ct., Aug. Noack 1216 ct., Else Poulsen 1018 ct., Ellen Poulsen 48 ct., Rosa Mundi 916 ct., Ingar Ohlson 58 ct., Orange Triumph 2636 ct.; Witte Lelies 50 ct., Roode Lelies 52 ct., Clematis Du- randii 1217 ct., idem Prins Hendrik 50 60 ct., id. Le Coultre 65 ct., Erica p. st. 3—6 ct. VINKEVEEN, 23 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen f 613, snijboonen 6 8, pronkboonen f 34.50, stamspercie- boonen 611.50, tomaten f 45.20, stoofsla 25.10, waschpeen f 1.902.20, spinazie 14, postelein 12, per 100 K.G.; bloemkool 1.5012, kropsla 0.50 —5, komkommers 1—3.50, andijvie 1 2, bleekselderij 15, per 100 stuks; peen 2.505, rabarber 1.20, peterselie 60 ct., selderij 1, per 100 bos. LOOSDUINEN 23 Aug. 1939 Groenten veiling Bloemkool le srt. 3.509.80, Idem 2e stt. 1.503.50, Kaskomkommers le srt. 2.40—3.60, Idem 2e srt. 1.70— 1.90, Idem 3e srt. 1.10, Rijen Komkom mers le srt. 1.502.90, Idem 2e srt. 1.001.40, Gele Komkommers le srt. 2.003.60, Witte Komkommers 1.50 1.80, Perziken le srt. 5.0010.00, idem 2e srt. 3.907.50, Idem 3e srt. 3.00 4.70, per 100 stuk; Meloenen 0.050.19, per stuk; Stok-Princessen 10.0015.00, Stam-Princessen 6.00—12.00, Snijboonen 8.0012.00, Pronkboonen 3.204.80, Tomaten A 4.004.20, Idem B 4.00 4.40, Idem C 4.00, Idem CC 4.00, Drui ven, blauwe le srt. f 19.0030.00, Idem 2e srt. 15.0018.00, Druiven witte 24.00 —31.00, per 100 K.G.; Spinazie 0.11—.24 per 4 K.G.; Postelein 0.06—0.11, per 6 K.G.; Salade le srt. 1.60—2.20, Idem 2e srt. 0.500.54, per 100 krop; Peen le srt. 4.00, Rabarber 1.90, Selderij 0.20, Peterselie f 0.30, per 100 bos; Prei 0.50— 0.70, per 100 K.G.; Andijvie 0.50—1.20, per 100 struik; Uien 2.80, Kroten 0.90, per 100 K.G. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londe» 8.705/» Berlijn 74.75 Parijs 4.93 Brussel 31.491/., Zwitserland 42.05 Kopenhagen 38.93 Stockholm 44.97 Oslo 43.83 New York 1.8 i

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3