OMGEVING RIJNSTREEK ®\n%) rekening-courant öpBI,t WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 DE BEGRAFENIS VAN DEN HEER J. F. X. SANDERS OP DE KATHOLIEKE BEGRAAFPLAATS TE LEIDEN. DE BURGEMEESTER VAN LEIDEN AAN HET GRAF. KATWIJK Personalia. Voor het examen hoof ti kte zijn geslaagd de heeren J. Minnee en Sdhoneveld. KATWIJK AAN ZEE Wij zijn niet bang. Twee dorpelingen, van beroep kuiper, C. Ouwehand en J. v. Duyvenbode, zijn naar Dantzig vertrokken, om de zeelieden aldaar het haringkaken te leeren. Ook zrullen nog enkele visschers daarheen gaan om de vissdherij te helpen uitoefenen. NOOTDORP ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG Hedenochtend vroeg heeft een ongeluk plaats gehad op den onïrewaakten over weg bij de voormalige halte Nootdorp aan de lijn Den HaagGouda. Trein no. 507, die 6.45 uit den Haag naar Utrecht ver trekt, kwam op genoemden overweg in botsing met een vrachtauto. Deze laatste werd zwaar beschadigd en ook de trein liep eenige beschadiging op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De trein had 10 minuten vertraging. NOORDWIJK Concert en lampionoptcht. Het R.-K. Fanfarecorps geeft Donderdagavond a.s. 8.30 uur een marsohconcert tot 9.30 uur, waarna een lampionoptocht door Noord- wijk-Binnen. Orgelbespeling. Vrijdagavond van 8.159.15 geeft de organist Dirk Jansz. Zwart te Zaandam, een orgelbespeling in de Ned. Herv. kerk te Noordwijk-Binnen. Het programma bevat werken van Bach, Handel, e.a. OEGSTGEEST Boottocht ouden van dagen. In afwij king van voorgaande tochten, die steeds per auto werden gemaakt, moest dit jaar hiervan worden afgestapt. Wat was hiervan de oorzaak? Slechts vier personen hadden zich be schikbaar gesteld met hun auto. Al was dit voor het bestuur der Rondrit een groote teleurstelling, men trachtte toch een an dere oplossing te vinden en is hierin ten volle geslaagd. Men heeft een boottocht georganiseerd en op deze tocht is ten volle genoten. Nadat de deelnemers en deelneemsters met enkele autobussen van hun woning waren afgehaald, werden zij naar Leiden gebracht, waar de boot „Prinses Beatrix" gereed lag. Omstreeks twee uur nam de tocht een aanvang .Een „band" zorgde voor muzikale opluistering en er heerschte een aangena me stemming. Voor consumptie werd pri ma gezorgd en bovendien hadden de da mes eau de cologne en de heeren de noo- dige rookertjes ter beschikking. De tocht ging langs den Rijn via Al phen naar Woubrugge, daarna over de Bra- semermeren naar de Westeinderplassen en tenslotte langs de Ringvaart over de Ka- germeer wederom naar Leiden Over de Zijl stonden de auto's en auto bussen gereed en brachten met bekwame spoed de ouden van dagen naar hotel ,,'t Witte Huis", waar dank zij de goede zorgen van den heer van Ingen Schenau de tafels gereed stonden. Men had trek gekregen van de tocht door het Hollandsch waterlandschap, zoodat de broodjes met graagte werden genuttigd. Onder de vroolijke tonen van het al daar aanwezige strijkje werd menig ron de-dansje gemaakt. Toen de tijd was gekomen om huistoe te gaan hield de heer J. Kamsteeg nog een toespraak, waarin hij wees op de moeilijk heden van het comité en over de onder vonden teleurstelling. Spreker bracht ten slotte toch dank aan de vier auto-bezit ters, die hum auto spontaan ter beschik king stelden. Ook bracht de heer Kamsteeg dank aan die personen die financieelen steun gaven of giften in natura zonden Spreker besloot met den wensch, dat het volgend jaar wederom een auto-tocht zou kunnen worden gemaakt. Personalia. Voor het examen middel baar teekenen is geslaagd mej. H. M. Kluyt- rnans. SASSENHEIM Gemeenteraad. Agenda voor de open bare Raadsvergadering op Maandag 28 Augustus a.s. om 19.30 uur. 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Toelating herkozen raadslid Jac. van Reijsen. 4. Verlenging tij delijke aanstelling met één jaar van den chef-fitter. 5. Reclame belasting op honden. 6. Vaststelling rekeningen, balansen en ver slag gemeente-bedrijven over 1938. 7. Op nieuw vaststellen voor 2 jaar der huren v. de woningen van het Woningbedrijf. 8. Wij ziging of aanvulling der begrooting 1939 tengevolge rioleering en straatwerken in Ter Leede, tengevolge contract met de pro vincie. 9. Aanleg jachthaven. St. Josephsgezellen. De Josephsgezel- len hebben wel een bijzonder mooien dag gehad toen zij j.l. Zondag in 2 bussen van Hemskerk hun jaarlijksdh uitstapje maak ten. Ongeveer 80 personen namen er aan deel, onder hen de vice-praeses, kapelaan Jacq. Schmidt. De tocht ging vanaf het K. S. A.-gebouw over Haarlem naar Amster dam, waar men een uur lang door de ha vens voer, waardoor men eenige, indruk kreeg van de grootheid der Nederlandsche scheepvaart. Om haOif één vertrok men naar Hilversum waar, en passant door en om heen te rijden, het Raadthuis en drie studio's bekeken werden, waarna de tocht over Amersfoort naar Apeldoorn werd voortgezet. Volop genoot men onderweg van de prachtige, imimer wisselende, gezich ten die de natuur hier geeft Bij de Julia- natoren heeft men daarna een groot gedeel te van den middag doorgebracht. De zich daar bevindende speeltuin heeft ook voor grooteren zeer veel aantrekkelijks. Om half 6 heeft men over Putten de tocht naar de hoofdstad wederom aanvaard. Over den nieuwen weg die bij de Warmonderdam verlaten worde, kwamen de deelnemers om 11 uur behouden in Sasseruheim aan, vol daan over de zeer geslaagde tocht. Personalia. De heer M. Rotte, assis tent der dir. belastingen alhier is met in gang van 16 September a.s. overgeplaatst naar Maassluis. In zijn plaats is aangewezen de heer de Jonig van Katwijk. VOORSCHOTEN Personalia. Tot gemeente-tuinman is benoemd de heer W. F. Spronsen van al hier. WASSENAAR Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd mej. E. H. J. Huilbregtse, alhier. BOSKOOP BEGRAFENIS J. VAN GELDEREN. Gisterenmiddag had de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van wethouder van Gelderen. Onder groote belangstelling werd hij door zijn vrienden en kennissen ten grave gebracht. Op de eerste plaats za gen we de familie, voorts het personeel en oud-personeel van wijlen den heer J. van Gelderen, Burgemeester Verkerk, Weth. en Raadsleden, oud-burgemeester P. A. Co- lijn, oud-gemeentesecr. mr. Helmstrijd, be sturen van de Coöp. Boerenleenbank, de Commissie van advies voor steunverlee- ning, verschillende ambtenaren van de gemeente-secretarie, het hoofd der O. L. school, de heer K. Vermey, een deputatie van de loge der Vrijmetselaars, Jac. Smit, mr. W. F. Wery e.a. voor den Bond van Plantenhandelaren, afgev. van het H.B. der Lib. Staatspartij, het bestuur der Vooruitstrevende Kiesvereeniging, het da gelij ksch bestuur van de Stichting Drink waterleiding der Drie Gemeenten, t.w. J. A. Bakhuizen, burgemeester van Leimui- den en mr. J. W. Peek, burgemeester van Alkemade. Diverse afgevaardigden van de plaatselijke tuinbouwvereenigingen. Als eerste spreker trad op Burgem. E. P. Verkerk. Daarna Burgemeester P. A. Co- lijn. Vervolgens de heer Jac. Smit, namens den Bond van Plantenhandelaren, mr. de Witt Wijnen uit Gouda namens hoofdbe stuur der Liberale Staatspartij, de heer C. Grootendorst namens bestuur Coöp. Boe renleenbank, de heer G. P. Pot namens de Loge Gouda „Broedertrouw" van de In tern. Orde der Vrijmetselaars. Met een ge bed van ds. Thomsen werd de plechtigheid beëindigd, waarna de heer A. H. van Gel deren, Burgemeester van Zaandijk, namens moeder, broeder, zuster en familie een woord van dank sprak voor de waardee ring en het medeleven. „St Deus Dedit". Gisteren werd in het R.K. Vereenigingsgebouw een groote propaganda-vergadering gehouden welke, behalve door Boskoopsche land- en tuin- bouw-arbeiders, ook werd bezocht door leden uit Reeuwijk en Hazerswoude. De heer J. Salman, lid van het Hoofdbestuur, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen, inzonderheid den geestel. adv. den weleerw. heer kapelaan van Dru- nen, van harte welkom. Hierna begon spreker eenige verhoudingen en compli caties te bespreken over de bestaande ar beidsvoorwaarden en hoe daarin verbete ring kan worden igebracht. Daarvoor moet iedereen lid zijn van zijn vak-organisatie en de groote massa moet een offertje bren gen. De liberale gedachten van: „ik heb nog goed werk, een ander moet maar zien dat hü er komt...." enz. moet van de baan. De samenwerking in het nieuwe ka binet-De Geer met de S.D.A.P. moet voor eén katholiek arbeider niet bëteëkënen, dat de scheidslijn tusschen deze twee is opgeheven. Integendeel. Meer dan ooit heeft men nu voorlichting noodig, in de zen tijd van algemeene verwarring. Spr. kwam op het wetsontwerp van oud-minis ter Romme, dat bij de opening van de Tweede Kamer zal worden aangeboden. Wanneer deze wet er door komt, deze re geling op de kinderbijslag enz., dan is daardoor zeker de positie van den werk man verbeterd. Maar daarom moet er ge streden worden, massaal op het doel af. Binnenkort worden er drie propaganda- vergaderingen gehouden en spreker be sloot met allen op te wekken deze verga deringen bij te wonen. Hierna was gele genheid vragen te stellen enz. en van die gelegenheid werd door verschillende hee ren gebruik gemaakt. Hierna volgde slui ting. DE KWAKEL Koninginnedag. Op Maandag 21 Aug. j.l. vergaderde in café J. Leenders, alhier, de Wilhelminavereeniging. In zijn ope- dien dag tevens de geboorte van H. K. H. Prinses Irene zal herdacht worden. De ge meente bekostigt hiervoor f 0.25 per kind. 's Morgens zal na de H. Mis een versier de optocht worden georganiseerd, waar voor 3 prijzen beschikbaar worden gesteld. Na de optocht volgt de tractatie in de school. Om half twee beginnen de kinderspelen op het land van den heer J. van Doorn. Zakloopen doen de jongens van het 7e en 6e leerjaar: sprietloopen, die van het 5e en 4e leerjaar; hindernisloopen die van het 3e en 2e leerjaar en turfrapen die van het le leerjaar. Om het hardst tquwtje springen de meis jes van het 7e en 6e leerjaar; tonnetje rol len die van het 5e en 4e leerjaar; balloo- pen die van het 3e en 2e leerjaar en vlag getje steken. Voor elk spel zullen, zoowel voor jon gens als voor meisjes, 3 prijzen worden uitgeloofd. De heer M. Vlasman nam ontslag als lid der vereeniging wegens hooge leeftijd. De voorzitter bedankte hem voor het vele werk, dat hij in het belang van de kinde ren heeft gedaan. De heeren J. van Tol, Th. van Veen en Joh. Schelling zouden aangezocht wor den lid der vereèniging te worden. Als waarnemend penningmeester zou optreden de heer N. van Rijn. Deze week zullen de commissieleden bij de parochianen rondgaan tot het inzamelen van gelden/ KOUDEKERK Gevestigd: H. A. Burggraaf van Ha zerswoude en P. Verkade van Woubrugge J. P. Zwartjes van Noordwijk. Vertrokken: J. van Harskamp naar Leiden B. Verburg naar Hazerswoude B. Schellingerhout naar 's Gravenhage H. van Klaveren en G. van Klaveren naar Alphen a. d. Rijn A. J. de Jong naar Bolsward J. de Wit en gezin naar Alphen a. d. Rijn S. C. van der Hoorn naar Leiden Wed. P. v. Egmond geb. den Haan naar Dordrecht. NIEUWERBRUG Tegen auto opgeloopen. -=- Gistermiddag kwam het 6-jarig dochtertje van den heer H. v. d. Voorst het erf afloopen bij van Velsen en recht de Rijksstraatweg op. Juist naderde toen van de richting Woerden een personenauto en hoewél de bestuurder met kracht remde en de auto op nog geen meter stilstond, mocht het deze niet gelukken een ongeval te voorkomen. Het meisje liep voor tegen de auto op, sloeg een paar maal over het hoofd en bleef bloedend op den weg liggen. Terstond schoten leden van de E. H. B. O. toe, wie het meisje op een lad der naar haar woning vervoerden en in middels een geneedheer waarschuwden. Spoedig arriveerde dr. W. Kerpel uit Bo degraven, die' het kind heeft verbonden. Het meisje bleek er nog goed te zijn afge komen. Wel had zij een gapende wonde aan het hoofd bekomen, doch verder man keerde zij niets. Dat het nog zoo goed is af- geloopen, is mede daaraan te danken, dat de bestuurder van de auto zeer kalm reed. De bestuurder van deze auto treft dan ook in het minst geen schuld. Motor rijdt tegen auto. Op de Rijks straatweg had gistermorgen een aanrij ding plaats tusschen een auto en een mo torrijder, doordat deze laatste niet vol doende acht gaf op het verkeer, dat. voor hem reed. Rij diende in de richting Woerden reed de winkelier V. alhier met zijn auto. Doordat hij bij één zijner klanten aan moest, gaf hij tijdig teeken door middel van zijn rich tingwijzer, benevens met zijn hand, dat hij van richting wenschte te veranderen. Dit werd echter niet opgemerkt door een mo torijder uit Den Haag, welke, toen de auto VRACHTAUTO UIT BODE GRAVEN RAMT PERSONEN AUTO TE HILVERSUM Twee Inzittenden gewond Een ernstig verkeersongeluk werd he denochtend te Hilversum veroorzaakt door het niet verleenen van voorrang. Een vrachtauto uit B o d eg r iav e n reed! op den Lorentzweg in de richting van het centrum van Hilversum. Achter het stuur zat de 23-jarige slager D. In de cabine be vonden zich verder de 20-jarige G .B. en het 16-jarige meisje N. H., allen uit Bode graven. Op het kruispunt Lorentzweg Jan van der Heydenstraat zag de chauf feur van de linkerzijde een personenauto naderen. Daar hij voorrang had, stak hij den weg over, doch de andere wagen reed zonder te remmen door en kwam met een hevigen slag tegen den linker-voorkant van de vrachtauto terecht. De schok was zoo hevig dat beide wagens kentelden. De chauffeurs bleken merkwaardig genoeg geen letsel te 1 ebben opgeloopen, doch de passagiers uit de cabine van den vracht wagen waren minder fortuinlijk. B. had een paar ribben gebroken, ter wijl het meisje over hevige pijn klaagde. Een dokter van den geneeskundigen dienst constateerde ernstige inwendige kneuzin gen. Bovendien heeft zij vermoedelijk een bekkenfractuur opgeloopen. Beide gewon den zijn naar het Diaconessenhuis ver voerd. De toestand van het meisje is ern stig. De auto's zijn zwaar beschadigd. snelheid verminderde om het erf aan te rij den deze wilde passeeren. Hierdoor botste hij tegen de auto op en werd zijn rechter been ernstig bezeerd. Terstond vervoerde de winkelier hem met zijn auto naar dr. v. d. Giesen te Woerden, welke de wonde gehecht heeft, waarna hij per auto naar Den Haag is vervoerd. De beide motorrij tuigen hadden ieder lichte materieele scha de bekomen. TER AAR MAN VERDRONKEN Overboord gevallen bij het visschen. Gistermiddag is de 46-jarige D. de Grijze, autohandelaar te Rotterdam, die een weekje rust kwam nemen te Langeraar, in de Langeraarsche poel verdronken. De man was voor ontspan ning uit hengelen gegaan en is op on merkbare wijze uit de boot gevallen. Alhoewel men hem spoedig op het droge wist te brengen, mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wek ken. Wel is geruimen tijd onder lei ding van de plaatselijke doktoren kunstmatige ademhaling toegepast. Het slachtoffer is naar het lijkenhuisje op de algemeene begraafplaats overge bracht. Afscheid kapelaan Groen. Donderdag avond zal in het Parochiehuis een geza menlijk afscheid plaats hebben van den weleerw. heer A. Groen, die benoemd is tot kapelaan te Velsen-Noord. De volgen de vereenigingen worden verzocht aan wezig te zijn: St. Josephsgezellen, Graal, Arti, de Middenstandsvereeniging en de Bouwvakarbeiders. Aanvang negen uur. Iedereen' zorge op tijd aanwezig te zijn. SSSS5 4940 Het 5500 ton metende stoomvrachtschip «Noordwijk', te Alblasserdam gebouwd voor de Stoomvaart Mij. .Wijklijn" te Rotterdam, is Dinsdag met goed gevolg tewater gelateo De minister van Buitenlandsche Zaken, mr. E. N. van Kleffens, is Dinsdag naar Brussel vertrokken ter bij woning der conferentie van de Oslo-staten. De minister (x) even voor het vertrek van het station Hollandsehe Spoor te Den Haag

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8