SPORT BIOSCOPEN TE LEIDEN LUCHTVAART faee6zh£ancl 33©©O© Myra. het elffe en de booze kabouter Zwartvoe f 9 MÊhSÊx IJl. WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.-K. LEIDSCHE VOETBALBOND. Leidsche Courant Bal en Beker. Bal: De uitslagen van Zondag 20 Aug. luiden: F: DOS 1Alphensche Boys 1 10. G: BI. Zwart 1SJC 1 05. Blauw Zw. n. opgek. Beker: H: DOS 3Trekvogels 1 14. I: Foreholte 1Alphensohe Boys 2 41. J: SJC 2Concordia 1 53. Programma voor Zondag 27 Augustus. Deani-finale bal: I: DOS II—DOS I, 2.30 uur. P. v. d. Mey- den. J: SJC - vrijgeloot. Demi-finale Beker: L: VCH 1—Foreholte 1, 2.30 uur, Nic. Gaspers. M: Trekvogels 1SJC 3, 2.30 uur, C. Cornelisse. H. HOOGERVORST, Competitieleider ASC.-COMB.L. S. P. A.S. Donderdag des avonds 7 uur speelt A. S. C.-camb. tegen L. S. P. De Leidsche Slagerspatroons zullen dezen keer moeten winnen, willen zij hun kans behouden voor den wisselbeker. Verliezen zij, dan is A. S. C. officieel houder der beker. De wedstrijd zal gespeeld worden op het A. S. C.-terrein Kempenaerstraat, Oegst- WATERPOLO DE ZIJL I—S.Z.C. I Om de Zilveren Sleutels. Morgenavond 8 uur zal in de Zwemin richting De Zijl plaats vinden de jaarlijk- sche ontmoeting om de door den heer P. J. Duiverman geschonken Zilveren Sleutels tussdhen de eerste zeventallen van de Zijl en S. Z. C. Mocht de Zijl er wederom in slagen de overwinning te behalen, dan zal de prijs in het definitief bezit van de Leidenaren overgaan, daar dan aan de voorwaarde zal zijn voldaan, dat hij driemaal achtereen werd gewonnen. Een spannende strijd kan dus worden tegemoet gezien. Bovendien zal dien avond een tweede be slissingswedstrijd plaats hebben om een plaats in de reserve eerste klasse K. N. Z. Ba tusschen H. Z. P. C. III (Den Haag) en H. P. C. III (Heemstede). Zooals bekend eindigde de eerste beslissingswedstrijd, wel ke eveneens vorige week alhier plaats vond in een gelijk spel. WATERSPORT H.I.S.W.A. GAAT NIET DOOR Naar wij vernemen heeft de vereeniging „H.I.S.W.A." besloten de tentoonstelling, welke van 27 October tot 5 November in de Apollohal te Amsterdam zal worden ge houden, wegens de politieke omstandig heden niet te laten doorgaan. AUTOMOBILISME MISLUKT De Engelsche coureur John Cobb heeft gefaald in zijn poging het absolute snel heidsrecord, dat op naam staat van zijn landgenoot capt. G. E. Eyston, te verbete ren. In noordelijke richting legde Cobb de mijl met vliegenden start af met een ge middelde snelheid van 594.2 K.M. per uur. Toen hij echter terug wilde keeren om de mijl ook in zuidelijke richting af te leggen, liep de motor van zijn Napier-Railton racewagen vast, zoodat Cobb zijn record poging moest opgeven, MOTORRIJDEN DE MILITAIRE TERREINKAMPIOENSCHAFPEN VAN NEDERLAND. Er blijkt voor de militaire terreinkam pioenschappen, welke op Zaterdag 26 Aug. a.s. des middags om 2 uur te de „Lage Vuursche" in het centrum van de pro vincie Utrecht zullen worden verreden, zoowel in militaire als in personeele krin gen, een groote belangstelling te bestaan. Nog voordat de inschrijvingstermijn defi nitief was gesloten, had de K. N. M. V. reeds meer dan 80 militaire inschrijvingen ontvangen. Vooral voor de klasse C. (ma chines boven de 350 c.c.) bestaat groote animo; niet minder dan 65 deelnemers wer den hiervoor geboekt. De meeste gemotoriseerde wapens, korp sen en inrichtingen der Nederlandsche weermacht zullen zijn vertegenwoordigd. Zoo zullen rijders van het korps motor- dienst, de regimenten huzaren, de regimen ten huzaren motorrijders, de eskadrons pantserwagens, de regimenten motorartil lerie, de regimenten wielrijders, de regi menten luchtdoelartillerie en andere gemo toriseerde onderdeden aanwezig zijn. Bij de burger-seniorrijders heeft men in aanmerking genomen, dat een aantal cracks thans in de internationale zesdaag- sche in Duitschland rijdt een zeer ster ke inschrijving. Namen als Roest, Verker- ke, Knijnenburg, Bovee, Kip en de Vries verzekeren reeds den noodigen strijd. DE INTERN. ZESDAAGSCHE Twee Nederlanders uitgevallen Gisteren is de tweede étappe van de in ternationale motorzesdaagsche in het Salzkammergut verreden. Deze tweede 373 K.M. lange rit werd door de rijders nog zwaarder gevonden dan de eerste. Ook nu vielen verscheiden renners uit, waardoor in totaal thans 33 deelnemers uit den strijd zijn. Twee Nederlanders moesten opgeven, de Triumphrijder, van der Voort en de B.M.W.-rijder Knijnenburg. Van der Voort had een beschadigd voorwiel, ter wijl de jeugdige Knijnenburg tijdens den rit onwel werd. Hij reed een helling af en kwam in een weiland terecht. Gelukkig waren zijn blessures niet van ernstigen aard. Noch de twee Nederlandsche vaasteams, noch de D.K.W.-R.T. ploeg liepen straf- punten op. Een zware tweede étappe. Men meldt nader uit Salzburg naar de „Msb.": Nog heeter, nog stoffiger en nog zwaar der dan de eerste étappe van de internatio nale motorzesdaagsche is de tweede étappe geweest, welke heden in Salzkammergut werd gereden. Het 373 K.M. lange parcours was een aaneenschakeling van zeer slechte bergwegen en geitenpaden vol diepe kuilen en bezaaid met steenslag en keien. Daar de verplichte gemiddelden vrij hoog waren, moesten de renners" hun uiterste krachten inspannen om tijdig aan de controles te zijn. Zeer zwaar was het trein vooral bij Koloman. Groot was het aantal rijders, dat met strafpunten aan de finish verscheen. Velen vielen geheel uit, Hieronder bevon den zich eenige Engelsche militairen, een Hongaar en enkele Italianen en Duitschers. In totaal zijn reeds 33 renners uit den strijd. Tevens liepen twee Duitsche militaire teams en een der Engelsche vaas-ploegen strafpunten op. Thans rijdt het Britsche B-team alleen zonder strafpunten mee. Ook de Nederlandsche équipe kwam ge havend uit den strijd. De Triumph-rij der van der Voort gaf in den loop van den ochtend op wegens beschadiging van zijn voorwiel en de jeugdige Piet Knijnenburg, die plotseling onwel werd, moest even eens den strijd staken. Hij reed pardoes een helling af en kwam in een weiland terecht. Gelukkig waren zijn blessures niet van ernstigen aard en kon hij op eigen kracht Salzburg weer bereiken. De twee Nederlandsche vaas-teams bleven intact en strafpunt vrij. Fijma, die gisteren zijn schouder kneusde, stuurde zijn Ariël toch nog zeer beheerscht door het zware tei'rein. Ook de Ridder en Moejes, beiden op B.M.W., reden een schitterenden wed strijd en behoorden zeker tot de besten van het geheele gezelschap. Ook het twee de, door de K.N.M.V. gekozen team be reikte zonder strafpunten de finish. Wel waren D.K., W.-R.T.-ploeg deed niet voor de zwaardere broeders onder. De Arn- hemsche tweeling, Piet en Harm van Din- ter en de Hagenaar, Nagtegaal reden in uitstekenden stijl en brachten de lichte machines tijdig weer in veilige haven. Ten slotte vermelden wij, dat de En- gelschman Oates en de Italiaan Pagani, zoodanig gewond werden, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Onopgehelderd is voorts nog het ver dwijnen van den Duitscher Meinl., die er gens in een afgrond moet zijn gereden en tot nu toe niet is teruggevonden. HET FLAMINGO-TOURNOOI. De wedstrijd H.C.C.—Ajax (Leiden) werd gewonnen door H.C.C. met 105 runs. H.C.C. batte eerst en scoorde 154 runs, ter wijl Ajax een totaal van 49 maakte. BONDSWEDSTRIJDEN K. N. S. B. Te Haarlem is gisteren de tweede ronde gespeeld van de bondswedstrijden van den Koninklijken Nederlandschen Schaakbond. De uitslagen der voornaamste groepen luiden: Groep 1: D. J. S. de LangeW. Dem- mendal afgebr.: L. Stumpersmr. J. G. van Eibergen afgebr.; Th. de Jong—H. Kramer 0—1; mr. G. W. Belinfante—J. A. J. Polak yy. Groep 2: Th. v. d. Pol—G. Bosscha ViJ- H. Marwitzdr. J. van Nol KK; J- BeenC. J. D. Aalders afgebr.; mr. C. Snoeck HenkemansG. Swaneveld 0—1. De resultaten der spelers uit Leiden en omgeving in de andere groepen zijn: H. v. d. LindenB. E. van Aifelff yy G. FrederiksJ. Modderman afgebr.; L. TummersW. Wakka 10; C. J. v. d. Berg—P. Pasma afgebr.; J. F. v. d. Geer P. A. Bohlmayer 01; mej. J. M. de Klerk K. van Oosten y2y. De uitslagen van de derde ronde luiden: Groep 1: mr. J. C. van EibergenJ. A. J. Polak 01; H. Kramermr. G. W. Be linfante afgebr.; W. DemmendalTh. de Jong afgebr.; L. Stumpers—D. J. S. de Lange 10. Groep 2: G. BosschaG. Swaneveld 01; G. J. D. Aaldersmr. G. Snoeck Henke mans yy; dr. J. van NolJ. Been 01; Th. P. van der TolJ. H. Marwitz 10. De overige resultaten zijn: M. MondriaanH. van der Linden 10; A. E. J. ModdermanH. van Hofwegen 0—1; W. Wakka—K. A. Boer 0—1; C. J. van den BergJ. van der Steeg 10; J. F. v. d. GeerR. J. Bijl afgebr.; mej. J. M. de KlerkC. Leyts yy. HET TOURNOOI TE BOURNEMOUTH. Euwe en Landau winnen. De spanning in de hoofdgroep van het tournooi te Bournemouth stijgt met elke ronde. Euwe won van Mieses, maar Flohr had gisteren een zwarte partij legen den der den concurrent voor de eerste plaats Klein, welke partij moest worden afgebroken. Landau komt er met elke ronde beter in en gisteren was het Kitto, die verslagen werd door onzen landgenoot, zoodat Lan dau thans op de zesde plaats in de rang schikking is geklommen. De uitslagen luiden: KittoLandau 01; AitkenConde, afgebroken: KoenigTho mas 10; FlohrKlein afgebr.; Mieses dr. Euwe 01; AbrahamsWallis afgebr. De stand luidt: 1. Dr. Euwe, 7 punten; 2. Flohr, 6 pun ten plus één afgebroken partij; 3. Klein, 5y pnt. plus één afgebr. partij; 4. Koenig, 4y punt; 5. Conde, 4 pnt. plus één afgebr. partij; 6. Landau, 4 punten; 7. Aitken 3y punt plus één afgebr. partij; 8. Mieses, 3y punt; 9. Wallis, 3 pnt. plus één afgebr. partij; 10. en 11. Thomas en Kitto, beiden ly punt; 12. Abrahams, 1 punt plus één afgebr. partij. Landau paste tegen Kitto de Grünfeld- verdediging toe en na 44 zetten gaf de Engelschman den strijd op. Caro Kann werd tot op heden nog niet in het toumooite Bournemouth gespeeld. Aitken en Conde pasten deze opening dit maal toe en na 51 zetten werd de partij afgebroken in een betere stelling voor Aitken. Siciliaansch wordt druk beoefend en in deze achtste ronde was er weer tweemaal vraag naar, n.l. in de partij KoenigTho mas, waarin wit na 25 zetten won en in de partij Mieses—dr. Euwe, waarin zwart na 30 zetten zegevierde. De partij FlohrKlein was Catalaansch. Na 51 zetten werd de partij afgebroken in een stelling, welke gunstiger is voor Flohr. Wallis verdédigde zich Slavisch tegen Abrahams. Na 51 zetten werd de partij afgebroken in een betere stelling voor den wit-speler. POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden) Wedvlucht jong en oud vanaf Tilburg. Afstand der resp. hokken 77 tot 82 K.M. In concours 187 vogels, welke met N.- Oostenwind in vrijheid werden gesteld, om 1.30 uur. De uitslag is als volgt: Alting 1, 5, 7, 11, 14, 28; Boekkooi 2, 3, 16, 21, 23, 44; Ver steeg 4, 8, 9, 10, 15, 19, 20. 22, 26, 36, 37' 38, 46; Breedijk 6, 35; Schreuder 12, 18, 41, 43; Geel 13, 17, 24, 25, 29, 31, 39, 42; Marijt 27 33, 40; Houthoff 30, 32, 34; v. d. Reyden 45; Cossee 47. De eerste vogel werd geconstateerd om 2.44.04 uur en maakte een gemiddelde snelheid van 1075.50 meter per minuut. De laatste puntentellende vogel om 3.3.20 uur met 344.72 meter per minuut. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Wedvlucht met jonge duiven vanuit Marbehan. In concours stonden 127 vo gels, die in vrijheid gesteld werden om 6.40 uur. De eerste prijs winnende vogel werd geconstateerd om i0 uur, 51 min. en 23 sec. en vloog meat een gemiddelde snelheid van 1117.5 meter per minuut. De laatste prijs winnende vogel werd geconstateerd om 11 uur, 10 min. en 25 sec. en vlootg met een gemiddelde snelheid van 1032.8 Meter per minuut. De uitslag was als volgt: J. Kop pers 1, 2. J. v. Kleef 3, 12, 15. A. Florusse 4. 7. H. de Vries 5. J. F. v. d. Lely 6, 10, 11. J. H. M. Brouwer 8, 14, 21. B. Ham 9, 13. J. P. Br ederode 16. A. v. Dui'keren 17. P. Boumans 18, 19, 20, 22, 25. A. Nok 23. K. Soheffer 24. Tevens werd een wedvlucht gehouden met oude en jonige duiven vanuit Roozen- daal. In concours stonden 204 vogels, die om 8.30 uur in vrijheid gesteld werden. De eerste prijs winnende vogel bereikte het hok om 9 uur, 26 min. en 40 sec., en vloog met een snelheid van 1194.2 meter per mi nuut. De laatste prijs winnende vogel werd geconstateerd om 9 uur, 46 min. en 56 sec. en vloog met een gemiddelde snelheid van THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Ik heb den Graaf vermoord. (Syd Wal ker, Ben Lyon). Pacific Liner (Victor IVIc Laglen). Komisch Dramatisch lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen middag 2 uur matinée. Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: Met 'n kwartje de vvereld rond. (Fernan del)). Een meisje voor al les (Grethe Weiser, R. A. Roberts). Komisch Komisch lederen avond 8 uur. Zondag 27 uu{\ lederen dag matinée behalve Vrijdag. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Het meisje uit het Verre Westen. (Jea- nette MacDonald, en Nelson Eddy). Romantisch lederen avond 8.15 u. Zondag 27 uur. Da gelijks matinée 2.30 uur. Goedgekeurd Casino: Drie handige meisjes (Deanna Durbin) O, dokter! (Edward Everett Hor-ton) Vroolijke speelfilm Komisch lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Goedgekeurd v. volwassenen Rex: Pygmalion (Lily 3ouwmeester, Emma Morel). Welkom, Vreemde ling (Dick Powell en Pat O'Brien). Vroolijke speelfilm Komisch lederen avond 8 uur Zondag van 2—7 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd 898 meter per minuut. De uitslag was als volgt: S. v. d. Ham 1, 12. Th. Parlevliet 2, 3, 7, 14, 27. J. H. M. Brouwer 4, 5, 22, 28. P. Bou mans 6, 15, 30. L. H. de Kleine 8, 13, 21. A. Stok 9, 31, 32. H. de Vries 10, 16. 17, 29. J. H. Groeneveld 11, 19. 20, 35, 39, 40. K. Scheffer 18, 26. J. P. Brederode 23, 34, 36, 38. J. Koppers 24. W. C. v. Beekum 25, 33. A. Plorusse 37, J. F. v. d. Lely 41. „De Snel vlucht" (Bodegraven). Wedvlucht gehouden voor jonige duiven, die op een afstand van 300 K.M. n.l. te Noyon (Fr.) gedost werden, te kwart voor acht. In totaal stonden 66 duiven: in con cours. De eerste vogel arriveerde te 1.47.33 uur, terwijl de laatste prijswinnaar zich te 3.07.02 uur meldde. De prijzen werden als volgt behaald: F. W. van Staalduinen 1, 10, 13, 15, 22. P. Beens 2, 12. T. de Jong 3, 18. R. Overkamp 4. P. Mijden wijk 5, 9, 14, 19, 20. A. Vermeij 6, 16. J. Zeilstra 7, 8. W. Deegenihardt 11, 17, 21. Het koppel werd gewonnen door P. Beens met de nummers 2 en 12. Dit was tevens de laatste vlucht der jonge diuiven. De uiMag voor de kampioenschappen luidt als volgt: 1. P. Beens meat 70.4 pun ten. 2. P. Mijderwijk met 63.8 punten. 3. F. Staalduinen 62.3 punten. De uitslag van de Fondkampioenschap pen is als volgt: 1. G. H. Uittenboogaardt met 24.8 p. 2. F. Staalduinen met 23.6 p. 3. T. de Jong met 21.6 p. Tevens werd de eerste wedvlucht gehou den voor jonge en oude duiven van Roo sendaal (N.-B.), dat op 60 K.M. afstand van Bodegraven is gelegen. Hier waren niet minder dan 97 duiven in concours, die te negen uur werden vrij gelaten. De eerste prijswinnaar ariveerde te 10.06.53, terwijl de laatste prijswinnaar te 10.37.06 aan kwam. Hierbij werden de prijzen als volgt behaald: T. de Jong'l, 8. G. H. Uittenboo- gaerd 2, 29, 30. Chr. Oostveen 3, 17, 27. P, Mijderwijk 4, 7, 10, 11, 20, 21, 22. R. van der Star 5, 12. T. Sterk 6, 16, 19, 23, 25, 28, 31, 32. R. Overkamp 9, 15. A. Vermeij 13, 26. P. Beens 14. W. Deegenbardt 19, 24. Het koppel werd gewonnen door den heer P. Mijderwijk met de nummers 10, 11. Gezien de vel'e wie'kelijksdhe moeilijkhe den, welke zich bij het bereiken van de duivenuitslagen voordoen, zouden wij de le zers, die zich voor de uitslagen interessee ren, willen verzoeken even een briefkaart aan ons adres te zenden. Bij geen belang stelling zullen wij deze in den vervolge achterwege laten. Adres: Overtocht C54, te Bodegraven. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Bovengenoemde vereeniging hield Zon dag een wedvlucht vanaf Marbehan, afst. plm. 290 K.M. In concours waren 126 dui ven welke werden gelost te 6 uur 40 met Z.O. wind. De 1ste duif werd geconstateerd te 10 uur 56 min. 58 sec., snelheid 1131,6 meter per minuut. De laatste duif werd ge constateerd te 11 uur 15 min 42 sec., snel heid 1053,9 meter per minuut. De prijzen werden gewonnen door: C. v. d. Berg 1; J. Passchier 2; <d. Rak horst 3, 17, 24; Gebr. Cramer 4, 15, 20; N. v. Beveren 6, 12, 19; Gebr. Passchier 7; P. Bosman 8; J. Oomsen 9, 21; Gebr. Boot 10, 11, 14 15; L. Hoek 13; M. Hoek 16, 18, 22, 25; J. B. Cramer 23. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der Indië-vliegtuigen was gisteravond als volgt: Op de uitreis arriveerden de „Valk" te Rangoon, de „Uil" te Athene en de „Oehoe"" te Bandoeng. Op de thuisreis landden de „Bui zerd" te Basrah en de „Wielewaal" te Me- dan. Sleuaf laichtvegdedlcflfaa&fandsl Postgiro PertiHaag lerv rfam e van -f'./OU - 103. Het plannetje van Myra is gelukt. De ijskabouters willen graag helpen en beginnen meteen een vlot te bou wen van dunne boomstammetjes. Gelukkig schijnt dien avond de maan. Door twee kereltjes worden Myra en Pe ter naar het vaste land gebracht. „Kijk Peter, daar zijn ook je vader en moeder aan land gegaan", wijst Myra met haar kleine vingertje. Intusschen is het vlot de kust ge naderd. 104. Terwijl Peter en Myra aan land gaan en de ijska bouters wegkruipen voor de zon, die nu opgekomen is, kijken we even in de Eskimo-hut. Och, och, wat is dat een verdriet. De kleine Eskimo's zijn tot de ontdekking geko men, dat Peter en Myra nog steeds niet terug zijn. Akita huilt uit hy" zijn moeder. „Stil maar, Myra is een elfje, dat liever in haar hosch terugkeert. Ik denk dat zij Peter heeft meegenomen," troost moeder.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10