RIJNSTREEK RECHTZAKEN ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ALPHEN AAN DEN RIJN In Dultsctiland gevangen genomen. DOOR MISLEIDENDE TELEGRAMMEN OVER DE GRENS GELOKT. NEDERLANDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Men meldt ons uit Alphen aan den Rijn: Een bekend ingezetene dezer gemeente, de heer J. Drenth, ambtenaar bij de re gistratie en domeinen alhier, is in Duitsch- land gearresteerd. De heer Drenth ontving aan het einde der vorige week eenige telegrammen van een Nederlander, die in Innsbruck woon achtig is en wiens zaken de heer Drenth alhier behartigde, waarin hem werd ge vraagd onmiddellijk naar Dusseldorp te gaan. De heer Drenth, die meermalen in Duitschland vertoefde, gaf aan deze uit- noodiging gevolg en was van plan Maan dagavond terug te keeren om Dinsdag zijn werkzaamheden op het kantoor van de registratie en domeinen te kunnen hervat ten. Toen hij Dinsdagochtend echter nog steeds niet van zijn reis was teruggekeerd, wekte dit uiteraard bevreemding, zoowel bij zijn huisgenooten als op het belasting kantoor, te meer, omdat men geen enkel bericht had ontvangen, dat het in zijn voornemen lag langer weg te blijven. Twee dagen heeft de familie Drenth in ernstige ongerustheid verkeerd, doch Vrij dagmorgen heeft zoowel zijn echtgenoote als de ontvanger van de registratie een brief van den vermiste ontvangen, waarin hij mededeelde zich in Dusseldorp in hech tenis te bevinden. In dezen brief werd te vens melding gemaakt van het feit, dat de in Innsbruck wonende Nederlander even eens was gearresteerd en dat het quasi door dezen verzonden telegram slechts ten doel heeft gehad den heer Drenth over de grens te lokken. Omtrent de redenen van de arrestatie vernemen wij, dat de heer Drenth verdacht wordt van deviezen-smokkelarij. De familie van den heer Drenth heeft het departement van buitenlandsche za ken van een en ander in kennis gesteld. Aanrijding. Vrijdagmiddag had nabij de Heulbrug een aanrijding plaats tus- schen een vrachtauto en personenauto be stuurd door C. K. uit Aalsmeer en P. S. uit Rietveld, waarbij beide wagens belang rijk werden beschadigd. De politie stelt een onderzoek in omtrent de schuldvraag. AARLANDERVEEN Verkoop speldjes. De opbrengst van den dezer dagen dagen gehouden verkoop der speldjes ten bate der t.b.c.-bestrijding heeft ƒ28.57 opgebracht. Pan kokend water over 't lichaam. Onze plaatsgenoote, mej. G. v. d. Berg, had het ongeluk met een pan met kokend wa ter te vallen, zoodat zij de geheele in houd over het lichaam kreeg. De brand wonden waren van dien aard, dat de dok ter het noodig achtte haar naar een zie kenhuis te doen vervoeren. ALKEMADE Geboren: Apolonia Wil'helmina, d. v. W. C. van der Geest en I. A. Koot Mar- tinus, z. v. W. van Hameren en P. C. van der Klugt. August inus Johannes, z. v. L. Bakker en C. M. Hoogemboom Geer tje, d. v. J. H. Boogaard en H. Hoogmoed Martha Maria Elisalbeth, d. v. C. W. Ho- igenlboom en B. J. de Koning Wilhelmus Johannes, z. v. J. N. Borst en J. van der Star Geertruida Theodora Maria, d. v. J. Daleman en M. M. M. Hilletorand. Ondertrouwd: Wilhelmus Petrus Waaijer jm. oud 26 j. en Cornelia Geertrui- da van der Poel jd, oud 2(2 j. Alexander Hendrikus Rudolphus Prenger, jm oud 48 j. en Cornelia Gerarda de Jong jd oud 37 j. Jacobus Johannes Cornelis Hogenboom jm. oud 30 j. en Maria Johanna Straathof jd. oud 28 j. Overleden: Arie Schoenmaker, oud 46 j. Theodorus Jacobus Spruijt, oud 16 j. BODEGRAVEN P. Hak f Op één en negentig jarigen leeftijd is een onzer oudste inwoners overleden. De heer Hak is zijn loopbaan begonnen in Leiden als stalhouder en daarna oefende hij ja renlang het koetsierschap uit op den bok van een postwagen. Reeds in den nacht vertrok hij naar Gouda om via Hazerswou- de en Boskoop weer naar Leiden terug te keeren. Hierna werd hij omnibuskoetsier en later tramkoetsier op de paardentram BodegravenGouda, die inmiddels al weer 'lang tot 't verleden behoort. Met den heer- Hak zal ongetwijfeld wel de laatste ouder wetsere Postiljon ten .grave zijn gedra gen. Buurtverenigingen. Reeds verschei dene straten hebben buurtvereenigingen opgericht en hebben anderen bij wijze van spreken „aangestoken". Zoo is gisteren de Noordstraat in principe begonnen, waarbij voorzitter is de heer Mulckhuise. Ook de be woners van de Nieuwstraat hebben een vergadering gehouden en een vereeniging opgericht, die den naam zal dragen van „Oranje Boven". Ongetwijfeld eer toepas selijk. Het bestuur is samengesteld uit de heeren: C. J. van Dijk, voorzitter; A. Vis, secretaris; B. van Dijk, penningmeester en W. Zwaan en E. van Leeuwen, bestuursle den. Hedenavond zal het bestuur een col lecte houden, terwijl er in den vervolge drie. cent per week zullen worden ge vraagd. Buurtvereenigingen hebben onderling reeds een plannetje gemaakt om ieder op zich feest te vieren. Zoo is de Emmakade over het spoor voornemens om op 1 Sep tember op een weiland na zes uur des avonds kinderspelen uit te voeren, opge luisterd door marschmuziek van de Mido, de centrale Radiodistributie van Bodegra ven. Ongetwijfeld zullen er nog meerdere buurtvereenigingen opgericht worden. De Zwemclub in actie. De leden der Bodegraafsche Zwemclub zijn deze week op tournéé geweest naar Gouda en hebben met 21 verloren.. Dinsdagavond a.s. wordt in het zwembad alhier gespeeld tegen A. Z. C. te Alphen en Woensdagavond zullen bei de clubs tegen elkaar uitkomen in Alphen. De belangsteling zal met dit fraaie weer v/el groot zijn en ook heeft het kostelijke weer van de laatste dagen de belangstel ling weer teruggeroepen, daar het basin met leidingwater wordt aangevuld. Dag aan dag heerscht ter plaatse weer groote drukte. HAZERSWOUDE ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond te ongeveer 8 uur kwam de heer Heesterman per rijwiel uit de nieuwe straat bij de Gemeenewegbrug. Bij het oversteken van de straat naar het rijwiel pad reed1 een motorrijder uit Waddinxveen den heer H. aan, waarbij deze ernstig werd gewond. De heer H. werd naar het Diaconessehuis te Leiden vervoerd, waar bij onderzoek bleek, dat een paar ribben waren gebro ken. NOORDEN BRAND DOOR HOOIBROEI. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is er brand uitgebroken in een hooiberg, staande 'bij de boerderij van J. V. wonende te Achttienhoven, naibij Noorden gemeente Nieuwkoop. De brand is des avonds te om streeks half twaalf ontdekt en terstond is de motorbrandspuit van Noorden daarheen gegaan. Het is de brandweer mogen geluk ken het woonhuis met de daarbij gelegen schuren te behouden, zoodat de brand bij de hooiberg is gebleven. De vermoedelijke oorzaak is hooibroei. Den geheelen nacht heeft evenwel de brandweer zich daar moeten ophouden en eerst des morgens vroeg was verder alle gevaar geweken en kon de brandweer in rukken. Daar de boerderij nog al eenzaam ligt was er ook weinig volk aanwezig. De schade wordt door verzekering gedekt. NIEUWKOOP Plassenbczoek. Gisteren brachten de Zeereerw. Pastoor Th. van Outersterp en Kapelaan P. C. Groenendijk uit Amstel veen met hun misdienaars en een jongens- zangkoor een bezoek aan onze plassen. Met de motorboot van Kuyf werd in den voormiddag een bezoek gébracht aan het Meye-pad, waar de kapelaan voor de jon gens een speurtocht organiseerde en des namiddags werd gevaren naar de Holland- sche kade, waar op een stuk land met toe stemming van den eigenaar allerhande spe len werden uitgevoerd. Des avondst vertrok het gezelschap zeer voldaan en in opgewekte stemming per auto bus weer naar Amstelveen. OUDE-WETERING Zwemwedstrijden. De Zwem- en Polo club ,.De Brasem" alhier organiseert Zon dag 20 Aug. in de Zweminrichting haar jaarlij-ksche Nationale Zwemwedstrijden, welke aanvangen om 3 uur. Het programma omvat demonstratie schoonspringen, zwem wedstrijden en polo-match tusschen Am sterdam en Den Haag. Het nummer schoon springen wordt verzorgd door een 2-tal damesleden van Zian, Den Haag. De volgen de vereenigingen hebben ingeschreven: D.J. K. Amsterdam, A.Z. 1870 Amsterdam, Het Y Amsterdem, Holl. Dames Z.C. Amster dam, D.Z.C. Delft, Zian den Haag en H.Z. en P.C. Den Haag. Laatstgenoemde vereeni ging is in het bezit van verschillende wis- selprijzen* uitgeloofd door de N.V. Maarse en Kroon, Autobusonderneming. De Direc tie van de Zweminrichting „De Brasem" heeft voor het nummer 50 M. vrije slag da mes een fraaie wisselbeker 'beschikbaar ge steld. Het zwemfeest wordt opgeluisterd door de Band „The Fellows" uit Haarlem. Prijsuitreiking na afloop in het Paviljoen door dr. A. v. d. Bijl. Tot slot heeft een polo-match plaats tus schen Amsterdam en Den Haag. UITHOORN Getrouwd: Hendrik Jan van Aan holt en Grietje Verwoerd Petrus Smit en Theodora van Vloten. OUD-ADE KONINGINNEFEEST. „Als er feest in het dorp iszoo be gint een bekend liedje en de tweede re gel „heeft iedereen plezier", wordt tel ken jare zeer zeker bewaarheid te Oud- Ade, wanneer het Koninginnefeest wordt gevierd. Het is d e sensatie van het jaar, en vooral het jongere geslacht verheugt zich al weken lang op het schoone gebeu ren enwat daarmede in verband staat. En het pleit zeer zeker voor de wijze van feestvieren van de Oud-Adelingen, dat Moedertje Natuur steeds voor buiten gewoon mooi weer zorgt, ten teeken van haar zeer goede gezindheid voor Oud-Ade. Of is dit misschien om het werk van het volijverige bestuur te beloonen, dat alles zoo tot in de puntjes verzorgt, waardoor bij voorbaat een prettig en vlot verloop van de verschillende spelen is verzekerd? Wat de reden ook zij, het was weer prach tig weer toen Oud-Ade op 17 Augustus wakker werd en dat hierdoor de feest stemming er ook al vroeg inzat behoeft geen betoog. Want reeds om acht uur ke ken de koeien elkaar eens vragend aan, toen jong en oud daar op hun paaschbest optrok naar het feestterrein, alwaar reeds een aantal leden van de R.K. Harmonie- vereeniging „De Heerlijkheid Hoogmade" aanwezig waren om het muzikale gedeelte van hetfeest te verzorgen. En met dit ge zelschap aan 't hoofd trok jong en oud, ge tooid met vlaggen en sjerpen, of gezeten in mooi versierde rijtuigen, door de lande lijke dreven van Oud-Ade, zeer tot ver maak en plezier van de thuisgebleven Oud- Adelingen en blijkbaar ook van de ver schillende veestapels, waarvan de leden, staart omhoog, dolle rondedansen uitvoer den. Na deze schiterende inzet der feestelijk heden, vond op het feestterrein de keuring der versierde wagens plaats, terwijl intus- schen de jeugd op eenige welkome, en blij kens haar enthousiaste uiting van vreug de, ook zeer gewaardeerde verfrisschin- gen werd onthaald. Voor de mooiste versiering werden de navolgende prijzen toegekend: le prijs D. v. d. Poel, met zijn Hollandsche molen, die zeer terecht door allen werd bewon derd, en de eereplaats op 't feestterrein voor 't verdere deel van den dag innam; 2e prijs B. v. d. Meer, 3e pr. G. v. Seg- gelen. Hiermede was het eerste punt van het programma afgewerkt en werd overgegaan tot de verschillende volksspelen en kin derspelen. Allereerst kwam het oude en telken jare toch weer zoo aantrekkelijke ring- rijden aan de beurt, waarbij de paartjes in de mooi versierde en sierlijke tilbury's elkaar in vastheid van hand trachten te overtreffen. En wat dat betreft gaven ze elkaar weinig of niets toe, zoodat eerst na lange strijd als overwinnaars uit den strijd kwamen: bij de heeren: le pr. Jac. v. d. Geest Lzn., 2e pr. Godefr. v. d. Geest Jzn., 3e pr. Jac. v. d. Geest Jzn., 4e pr. Joh. Hoogeveen; bij de dames: le pr. M. v. d. Geest Wd.. 2e pr. Jo. v. d. Geest Wn., 3e pr. M. v. d. Geest Pd., 4e pr. Cath. v. d. Geest Chr.d. Tijdens dezen interessanten strijd vonden op een ander gedeelte van het feestterrein de misschien nog wel interessanter kinder spelen plaats. Met verbeten gezichtjes be- kampten de kleintjes elkaar, en aan aan de trotsche gezichten van degenen die de „fa voriet" op het nummer hadden geslagen, zou menige nieuwe wereldkampioen een voorbeeld kunen nemen. En nadat na de eerste ronde een gedeelte der deelnemers was afgevallen, bleven deze hun favorie ten aanmoedigen op 'n wijze waarop 't Ned. elftal jaloersch kan zijn. Na hard nekkige strijd, waarvan door jong en oud werd genoten en werd medegeleefd, bleken de navolgende jongens en meisjes de prij zen, bestaande uit luxe voorwerpen en speelgoederen te hebben gewonnen: Jongens le klas: Ring werpen, le pr.: Dirk v. d. Geest L.zn., 2e pr. Simon Pennings, 3e pr. Jan Verhaar, 4e pr. J. v. d. Geest Chr.zn. Meisjes le klas: R i n g w e r p e n. le pr. Jopie v. d. Bel, 2e pr. Annie Pennings, 3e pr. Bets v. d. Geest W.d., 4e pr. Corrie de Haas. Jongens 2e en 3e klas: Koekhappen. le pr. P. v. Klink, 2e pr. Jan Verlaan, 3e pr. Henk Pennings, 4e pr. W. v. d. Poel. Meisjes 2e en 3e klas: Koekhappen. le pr. Dora v. d. Werf, 2e pr. Lena v. d. Poel, 3e pr. Nellie v. d. Geest, 4e pr. Fie van Schie. Jongens 4e en 5e klas: Kaars happen, le pr. A. v. Leeuwen C.zn., 2e pr. A. v. Leeuwen B.zn., 3e pr. A. Olyerhoek, 4e pr. Jo Plasmeyer. Meisjes 4e en 5e klas: Touwkluwen. le pr. Truus v. Haastrecht, 2e pr. Lena v. Lena v. Leeuwen. d. Geest, 3e pr. Ciska v. d. Werf, 4e pr. Jongens 6e en 7e klas: Behendig heidswedstrijd. le pr. Kees v. d. Poel D.zn., 2e pr. Koos v. d. Poel J.zn., 3e pr. Koos Plasmeyer, 4e pr. L. v. d. Fits. Meisjes 6e en 7e klas: Piepers prikken, le pr. Truus v. d. Wereld, 2e pr. Claz. v. d. Geest. 3e pr. Tina v. d. Werf, 4e pr. Coba v. d. Geest. Maar om de andere deelnemers en deel neemsters te beloonen voor hun strijd had het bestuur ook voor deze een troostprijs, die natuurlijk, zoowel letterlijk als figuur lijk zeer in den smaak viel. Maar behalve voor de schooljeugd was er ook voor de .rijpere" jeugd en voor de ouderen gelegenheid zijn of haar krachten te meten, hetgeen dikwijls tot buitenge wone groote hilariteit van de toeschouwers geschiedde. De jongens van 1317 jaar moesten op reis en als voorproefje van het latere be ruchte boordenknoopje moesten zij hierbij door een z.g. „scheele" bril naar de hooge hoed zoeken, hetgeen blijkbaar nog al GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Op een uitgezochten zomeravond kwam de vroedschap van Nieuwveen Vrijdag in openbare zitting bijeen onder voorzitter schap van den edelachtb. heer J. A. Bak huizen. Er hing een eenigszins weemoedi ge sfeer in de zaal, want het was de slot vergadering van een vier-jarige zittings periode. De heer P. Spingintveld was afwezig. Na het gebruikelijke openingsceremo- nieel en de lezing en goedkeuring der no tulen, luistert de vergadering staande naar de woorden van den voorz., gewijd aan de heugelijke uitbreiding in het prin selijk gezin op 5 dezer. Spr. hoopt, dat de banden tusschen Nederland en het Oran jehuis met de jaren nog hechter mogen worden. Nadat een verzoek om adhaesie-betui- ging aan een request der gemeente Zuid- wolde, gericht aan de departementen van Defensie en Financiën inzake een grootere vergoeding aan kleine zelfstandige boeren, tuinders en middenstanders, die in werke- lijken dienst zijn, voor kennisgeving is aangenomen, presenteert de voorz. de ge meenterekening over 1938. Zij sluit met een klein batig saldo ad 723.09 op een totaal1 aan inkomsten van den gewonen dienst van 57.288.88 en aan uitgaven van 56.565.79. Hieronder is een bedrag ad ƒ1.865.voor ondersteuning in geld aan behoeftigen, tegen ƒ2146.in 1937, waar bij echter in het oog gehouden moet wor den, dat in het laatstgenoemde bedrag de steun aan tuinders begrepen is, terwijl in het afgeloopen boekjaar de geldelijke steun aan tuinders onder een aparte post geboekt is tot een totaal van f 1536.De steun aan werkloozen in geld beliep ƒ2217 (in 1937 ƒ3015), en die aan armlastigen ƒ693 (ƒ492). De uitgaven voor het openbaar lager onderwijs bedroegen ƒ826 (ƒ1019) en voor het bijzonder onderwijs 3490 (ƒ4853). Ook de Vleeschkeuringsdienst is het lichtelijk naar den vleeze gegaan. De ont vangsten bedroegen ƒ6408 en de uitgaven 6259, alzoo een voordeelig verschil van ƒ148. Het G.E.B. floreert. Het rapport over het G.E.B. getuigt van een groeiende afname van electrische stroom. Het verbruik klom bij het vast rechttarief met 5 pet., bij de groote stich tingen met 12 en het krachtverbruik steeg zelfs met 23 pet. Per aangeslotene werd ge middeld 222 K.W.U. per jaar verbruikt, tegen 210 in 1937. Het bedrijf is nu schuld- vrij gemaakt en boekte zoodoende slechts een zeer kleine winst, n.l. f 322. Een nieuwe aanvrage van de plaatselijke Tb.c.-vereeniging, om een bijdrage van 2.80 per week voor de verpleging van een patiënte in een sanatorium, wordt op aanraden van den voorz. in handen van B. en W. gesteld, aangezien dit tot hun com- pententie behoort. De voorz. deelt mede, dat de gemeente zich verplicht zag een waarnemend school- schoonmaakster aan te stellen wegens ziekte van de functionaresse, die een be zoldiging van 150 per jaar geniet. De plaatsvervangster treft het echter niet, dat nu juist de groote schoonmaak in de openbare school gehouden moet worden en de vroedschap is, met uitzondering van weth. Ran, van meening, dat zij toch moei lijk voor 12.50 per maand deze werk zaamheden kan verrichten, zoodat beslo ten wordt haar f 20 per maand te betalen. Afscheidswoorden tot de scheidenden. Voor de rondvraag blijkt geen liefheb berij te wezen, zoodat dg voorz. zich on middellijk to de niet weerkeerende raads- heeren D. P. Akerboom, Chr. Jonker en P. van Ankeren kan wenden voor een kort afscheidswoord. Vooral tot de twee eerst- genoemden, die de volle vier jaren heb ben „uitgezeten", richt spr. zich, zeggen de: Indische jaren tellen dubbel, maar die van de nu afloopende raadsperiode met de vele en zware beslommeringen in het ge meentehuishouden mogen ook wel dubbel geteld worden. Beiden hebt ge weinig ge sproken in den Raad, maar daarom zijt gij niettemin goede raadsleden geweest, im mers goed raadslid zijn, behoeft nog niet veel praten in te sluiten. Zich tot den heer Van Ankeren rich tend, zegt spr., ik heb zoo het idee, dat u het zich anders in de vroedschap hebt voorgesteld dan het in werkelijkheid ge weest is. (Volgt een bevestigend knikje). Ook met u heb ik steeds prettig samenge werkt. Ik ben blij, dat u met de anderen, die in het Raadscollege zitting hebben ge had, naar buiten de meening kunt uitdra gen, dat het in vele gevallen gemakkelij ker is critiek te leveren dan het gemeen telijke huishouden goed te drijven. Spr. brengt ten slotte den scheidenden zijn per soonlijke dank naast die van het gemeen tebestuur en de burgerij, waarop de hee ren met enkele woorden van hun erken telijkheid getuigen. Tegen half tien gaat de vergadering uit- moeilijkheden opleverde. Prijswinnaars waren hier: le pr. Jan v. d. Poel D.zn., 2e pr. Jan Koek, 3e pr. Chris Verschie, 4e pr. J. v. d. Fits. De meisjes of moet het zijn jonge dames van 1317 jaar bekampten elkaar in het tonnetje kruien op sloffen, welk weinig vrouwelijk handwerk het best werd uitgeoefend door: le pr. Martha Op dam, 2e pr. Annie v. d. Geest W.d., 3e pr. Corrie v. d. Meer, 4e pr. Corrie Opdam. In 't volgend nummer trokken de dames van 1888 jaar uit 't visschen, origineel voorzien van henkei en „kanis", evenals de bekende hengelende vrouwen uit 'n be paald deel van Amsterdam. Hierbij bleek, dat de oudere dames van'Oud-Ade, ook al gaan ze wel eens naast, inplaats van op de kanis zitten, het visschen nog niet zijn verleerd, zoodat met hen nog wel dege lijk rekening moest worden gehouden. Prijswinnaressen waren hier: le pr. mej. S. v. d. Geest-v. d. Poel, 2e pr. Mej. Dora v. d. Poel, 3e pr. Mej. Gerarda GanzefleS, 4e pr. Mej. M. Pennings-v. d. Geest. En tenslotte moesten de mannen van 1892 jaar „op zoek naar 'n vrouw", maar öf ze kunnen het niet óf misschien zijn ze wel betere vrouwen gewend, want het duurde soms nog al lang voor de bewuste vrouw „aan de man" was gebracht. De beste vrouwen vangers bleken te zijn: le pr. J. v. d. Hulst D.zn., 2e pr. Cor v. d. Werf, 3e pr. C. Olyerhoek, 4e pr. Chr. v. d. Geest W.zn., die echter alle hun vangst in de steek lieten en er nu blijkbaar de slag van te pakken hadden en 'n andere vrouw zochten. Hiermede waren de wedstrijden afgeloo pen en was op de prijsuitreiking na, wel ke later met eenige toepasselijke woorden door den voorz. geschiedde, het officieele programma afgewerkt. Nog niet het feest echter. Dit begon pas goed en de Oud-Adelingen en ook velen uit de omliggende plaatsen, waar het feest van Oud-Ade een zeer goede naam heeft, hebben het weer ouderwetsch gedaan. De R.K. Harmoniever. „De Heerlijkheid Hoogmade" uit Hoogmade, die tijdens de verschillende spelen ook al voor de muzi kale omlijsting had gezorgd, zorgde voor de hos- en deinmuziek, wat haar zeer goed afging, terwijl de meer kalme feestvierders van de gelegenheid tot dansen in de ver schillende gelegenheden een dankbaar ge bruik maakten. En zoo is het feest te Oud-Ade weer, evenals reeds zoovele jaren, dank zij de zorgen van het ijverige bestuur, het mooie weer en vooral ook dank zij de echte feest stemming van de Oud-Adelingen, prachtig verloopen en zien allen u reeds weer vol verlangen uit naar 't volgend feest. Laten we hopen, dat het op de zelfde rustige en aangename manier kan plaats vinden. ZWAMMERDAM Gevestigd: W. van Termeij, B 102, van Boskoop Mej. A. Glasbergen, A 123 van Leiderdorp Mej. Verkaik, C 31 van Woerden. V ertrokken: Mej. A. C. Hetem, C 79, naar Haarlem Mej. M. J. Bossers, C 46, naar Rotterdam Mej. A. Schoorl, C 46, naar Werverhoof D. Kaptein en gezin, C. 110, naar Harmelen A. Koster en ge zin, A. 104, naar Alphen aan den Rijn. RIJPWETERING AFBRAAK WONINGEN. Naar wij vernemen zijn de werk zaamheden aan den weg Leiden Oudewetering thans zoover gevorderd, dat de afbraak van de woningen nalbij het voormalig station alhier niet langer kan worden uitgesteld. Het ligt dan ook in de bedoeling hiermede Maandag a.s. aan te vangen. Waar echter de 4 gezinnen moeten blijven,, die 'hier nog steeds woonachtig zijn, is nog niet be kend. Wel is een aanvang gemaakt met den bouw van woningen voor de wo- ningbouwvereeniging Alkemade alhier, doch het duurt (minstens nog 3 maan den vooraleer deze woningen betrokken kunnen worden, zoodat het duidelijk is, dat hier geen oplossing voor ge noemde bewoners is te vinden. ERNSTIGE KINDERMISHANDELING. Voor de rechtbank te Assen stond te recht Lea G., vrouw van S. M. C. te Eex- terveenschekanaal wegens ernstige mis handeling van haar 13-jarig dochtertje Sophia. Een tweetal buren, J. Pot en zijn vrouw, hadden gezien, dat de vrouw haar doch tertje op 20 Juli had geschopt en geslagen. Het kind had een goed heenkomen gezocht bij de fam. Pot. De volgende dag kwam het meisje weer bij hen en vertelde, dat zij geen eten had gekregen en dat zij liefst naar haar groot vader in Stadskanaal wilde. De vrouw van Pot had het kind een paar boterhammen gegeven en geld voor de bus naar Stads kanaal. Denzelfden avond was zij echter loopend terug gekomen, omdat haar groot vader niet thuis was. Haar moeder wensch- te haar echter ook niet in huis, waarop Pot de marechaussee had gewaarschuwd. Het kind werd tijdelijk bij den hoofdon derwijzer ondergebracht. Sophia werd zelf ook als getuige ge hoord en zij verklaarde, dat moeder haar dikwijls had geschopt en geslagen. Ook de andere kinderen in huis kregen wel slaag. Zij was nu niet meer t^uis doch in Sant poort en zij wilde niet meer naar moe Ier terug. De inlichtingen over verdachte waren zeer slecht, zelfs de inlichtingen, die haar eigen vader had verstrekt. Haar gedrag ter terechtzitting maakte dezen indruk vooral niet beter. De officier van justitie eischte zes maan den gevangenisstraf. Uitspraak over 14 daapn

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7