OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDE ,0 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWOVERZICHT. Er heeft zich sinds ons vorig overzicht nogal iets gewijzigd. En dan nota bene nog wel ten goede. Dat viel alles mee. Immers, men was den laatsten tijd zoo aan pessi mistische toestanden gewoon, dat het niet onmogelijk bleek, dat men er zich ten lan ge leste aan zou gaan „aanpassen". Maar aanpassen eenerzijds zou nog mogelijk zijn, doch dan moet zulks ook van den anderen kant komen. Zoo is b.v. medio Augustus een ernstige tijd omreden door velen in deze week de helft der landhuur moest worden betaald. Doch als men niet ontvangt, is het toch moeilijk om te beta len, dus zal in dergelijke omstandigheden de landheer ook moeten aanpassen willen er geen botsingen komen. We zullen er het beste van hopen, doch zijn er lang niet ge rust onder, dat deze aangelegenheid zal verloopen zooals men dit wederzijds zou wenschen. Doch, zooals gezegd, er heeft zich iets ten gunste gewijzigd. In het laatst der vo rige week was zulks al merkbaar. Bloem kool b.v. liep in prijs steeds naar boven. Zeer waarschijnlijk is de onvoldoende aan voer, vooral in andere niet-bloemstreken, de voornaamste reden van de oploop per prijzen. Doch dit doel minder ter zake. Bij de vele minder goede gewassen komt er toch wat geld in de lade. De eerste soort bloemkool ging in deze periode op- loopende van 8.a 12.tot 12.a 19.30 per 100. Een mooie prijs. De twee de soort werd gekocht in den prijs van 6.20 tot 13.20 p. 100. Het niet warme weer was dit product ook zeer gunstig. Maar de late bloemkool staat momenteel nog niet best. In lange na niet. De bekende worm doet er iederen dag nog een massa sneuvelen. En het is te laat om er anderen voor in de plaats te zetten. Ook met de peen liep het heel wat beter. De verwach tingen waren voor dit artikel zoo, dat nie mand eenige verbetering meer verwachtte. En toch ging de prijs deze week met pl.m. 20 pet. naar boven; een enkele dag soms tot ƒ30 pet. Vooral in bospeen was dit merkbaar. De noteering was dan ook deze week van 2.50, later van ƒ3.Jot ƒ6. per 100 bos. Zoodoende ziet men het treu rige feit ook niet geschieden, dat de peen met duizenden bossen en honderden kis ten naar het vee wordt gebracht. Waspeen werd gekocht voor f 0.30 tot 0.60. De mi nimumprijs van 0.30 werd betaald voor peen met een wormpje. Een gedeelte draaide door. Maar dan ook een klein ge deelte. Kroten ging ook al iets beter. Met een prijs van f 0.50 to 0.65 per kist van 20 K.G. mag men geen ontevreden gezicht zetten. Boonen gingen steeds vlug weg. Dikke princesseboonen konden gemakke lijk van ƒ6 tot ƒ9.20 per 100 K.G. op brengen en Snij boonen haalden geregeld van 10.— tot 15.— per 100 K.G. De late boonen staan redelijk in het gewas. Men hoopt op een goeden oogst. Uien kwamen nog maar zeer matigjes.- De prijs is' niet slecht, doch het product is in het alge meen nog te onrijp. Betaald werd van ƒ0.70 tot ƒ0.95 per kist van 20 K.G. De aardappelen hebben als steeds de laatste weken ook nu nog weinig belangstelling. Mooie zandeigenheimers uit de duinpan nen kunnen amper van f 0.70 tot 0.85 per kist van 20 K.G. opbrengen. Maar wat niet prima is gaat voor 0.55 tot 0.65 per kist. En Drielingen kunnen het niet verder brengen dan 0.40 tot 0.50 per kist. De massa aardappelentelers doet zacht aan met rooien of wacht nog even. Voor dien prijs denkt men altijd nog te kunnen ver- koopen. KATWIJK AAN ZEE Zij, die kwamen. Het aantal officieel ingeschreven badgasten heeft thans reeds de 12000 bereikt. Het eindcijfer van vorig jaar zal naar alle waarschijnlijkheid flink worden overtroffen. van de hoogtemeters door den gezagvoer der dan wel aan een plotselinge blokkee ring van de hoogtebesturing door een kaartentrommel of een' ander voorwerp is niet volstrekt uitgesloten, doch anderzijds niet waarschijnlijk. Evenmin is het uitge sloten, dat een misverstand tusschen de beide bestuurders heeft plaats gehad. Ten slotte kan nog worden gedacht aan een plotseling onwel geworden zijn van den gezagvoerder. Zekerheid hieromtrent be staat echter evenmin: integendeel het moest zelfs zeer onwaarschijnlijk worden geacht. TWEE BRITSCHE MILITAIRE VLIEGTUIGEN IN BOTSING. Twee Britsche militaire vliegtuigen zijn boven Beal (Northumberland) in volle voort met elkander in botsing gekomen. Een der toestellen is brandend neerge stort, het andere heeft een noodlanding gemaakt. Een inzittende van het eerste toe stel is om het leven gekomen, de andere wist zich met zijn valscherm te redden. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K.L.M. postvludhten op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis arrivieerden de „Toren valk" te Bandoeng, de „Pelikaan" te Jodh- poer en de „Oehoe" te Athene. Op de thuisreis landden de „Nan- doe" te Jod'hpoer en de „Gier" te Medan. LISSE De Lima-actie. Reeds eenigen tijd ls in deze gemeente de groote middenstands actie „Lima" aan den gang. Veel is hier over gesproken en menigeen zal zich heb ben afgevraagd hoe gaat het toekennen der prijzen in zijn werk. Ook wij hunkerden er naar om eens nader kennis te gaan maken met de werking van de Lima. De Lima-race was aangekondigd-, alsmede de spertocht. Op één avond dus het bepalen van een drietal premies en prijzen Het Lima-bestuur zat hiermede en wilde even eens gaarne, dat de menschen konden zien hoe of een en ander werkte. Niets was een voudiger en zij noodigden eenige menschen uit om eens een avond bü de toekenning der prijzen tegenwoordig te zijn. Onze kans om onze lezers eens wat te kunnen vertellen was schoon en van de geboden gelegenheid maakten wij gaarne gebruik. De verwelkoming in het Limahuis was in orde en wij troffen daar aan een zestal personen, die het Lima-bestuur uitmaakten. Des avonds om half negen begon men aller eerst met het ledigen van de Lima-bus en een lawine van brieven rolde over de tafel heen, inhoudende gulden-, kwartjes- en 50-cents bons. Veel oplossingen voor de speurtocht bevonden zich hier eveneens tusschen, doch vele handen maakten het werk licht en het sorteeren was gauw ge schied. De toekenning van de wekelijksche pre mies kwam allereerst aan de orde. Hoe zou dit gaan? Wel, dood'-eenvoudig; de envelop pen werden op het aantal ingezonden bon nen gesorteerd en de premies, bestemd voor de gulden-bons, een 20-tal, werden toege kend aan de hoogste inzenders. Het aantal bonnen varieerde nogal en lag tusschen de 40 en 1000. Deze hoogste inzenders werden hierop gecontroleerd op de aantallen, het geen een secuur werkje was. Dezelfde wijze van werken geschiedde met de 50-cents- bon en kwartjesbonnen. De controle levert hier evenwel een grooteere moeilijkheid op, omdat tevens gecontroleerd wordt of een winkelier niet smokkelt en voor b.v. gulden-bons 50 cents en 25 cents-bonnen afgeeft. Onze indruk was opperbest en de toekenning der premies geschiedde zooals verwacht was, geheel overeenkomstig de strikste onpersoonlijkheid. Eerlijk en allen over dezelfde leest werden zij behandeld. Begrijpelijker wijze waren de aantallen inzendingen grooter dan het aantal pre mies. Deze enveloppen werden gesloten ge houden en van een stempel voorzien, waar na zij aan den inzender worden terugge zonden. Het aantal deelnemende winkeliers aan de Lima, bedroeg voor het tijdstip van aan vang der speurtocht 52. Slechts 5 deelne mers aan deze speurtocht hadden het juiste aantal geraden. Geheel overeenkomstig de trekking werden de premies toegekend en de overblijvende premies komen naderhand wederom ten goede aan het publiek. Ook de Lima-race leverde geen bezwa ren op en werd op de meest secure wijze uitgeknobbeld en berekend, opdat daarin toch geen vergissing zou sluipen. Wij zijn er ten volle van overtuigd, dat de premies (extra-premies) op de juiste wijze toege kend zijn. Na afloop dezer bewerkingen hebben wij het bestuur, dat uiteraard ondervinding heeft opgedaan afgevraagd of de wijze van werken hun bevredigden. Hierop antwoor den zij toestemmend en zij verklaarden, dat de menschen over het algemeen uiterst te vreden zijn met hun premies. Verschillende dankbetuigingen zijn dan ook binnenge komen. Desgevraagd liet men ook uitkomen, dat deze reclame-campagne het verwachte re sultaat opleverde voor den middenstander in het algemeen en dat de ingezetenen htm inkoopen zoo eenigszins mogelijk in het eigen dorp doen. Dit streven is voor den middenstand en wij zijn tevreden met dezen uitslag. Personalia. De heer A. van Loon al hier slaagde voor de akte Fransch L.O. Werkloosheid. In deze gemeente zijn thans minder steuntrekkers dan de laatste zeven jaren het geval is geweest, n.l. 24. Ook is het bollenpellen afgeloopen, zoodat allen in het vrije bedrijf hun werkzaam heden hebben kunnen vinden. Geboren: Irene, d. v. J. Verkerk en M. F. Duinkerken Evert Johannes, z. v. M. J. van Steijn en M. C. de Roode Anne Pieter Evert, z. v. A. H. Nieuwenhuis E. J. de Jong. Ondertrouwd: J. A. van Diest met Th. 't Hort, beiden te Lisse. Gevestigd: Wed. C. A. van der Bent geb. Nieuiwenhuijs en gezin uit Haarlem mermeer, Stationsweg 142 M. Oudshoorn uit Wassenaar, Heereweg 447 C. Meijer uit Noordwijkerhout, Halfweg 37 G, Stolker uit Amsterdam, Rooversbroekpol- der 5 B. P. de Jeu geb. Hermans uit Noordiwij'k, Wilhelminastraat 7 H. J. van Dijk geb. van Oosten, uit Haarlemmermeer, Heereweg 384c. Vertrokken: A. Steimmeijer naar Bremen, St. Paulusstrasse 39 C. Spaan naar Haarlemmermeer, Venneperstraat 10, Nieuw Vennep A. A. Zijlstra naar Haar lemmermeer, Hillegommerdijk 7. STOMPWLJK Herwonnen Levenskracht. Zondag houdt Herwonnen Levenskracht haar jaar- lijksche speldjesdag. Daar er al genoeg kennis van gegeven is door middel van de reclamebladen en opsohriften behoef ik er niet veel van te schrijven, maar wij hopen en vertrouwen, dat allen een dub beltje zullen bijdragen voor 't mooie doel. NOORDWIJK Weer een aanrijding hoek Beeklaan Vinkenlaan. Hedenmorgen te ongeveer 10 uur had wederom op de hoek Beeklaan Vinkenlaan een ernstige aanrijding plaats, welke wonderlijk goed afliep. Een heer en dame, komende uit de Vinkenlaan, begaven zich per fiets in de richting Den Haag, juist toen een luxe auto met snelle vaart uit de richting Zee kwam. De heer wist de auto nog te ontwijken doch de dame werd door den auto gegrepen en op de bumper meegenomen. Wonderlijk ge noeg bleef zij hierop liggen en kwam er zonder kwetsuren af; de fiets werd geheel vernield. Ondanks de waarschuwingsbor den komen op dit kruispunt steeds min of meer ernstige aanrijdingen voor en zijn meer afdoende maatregelen daar hoog noodig. Autotocht. Ouden van dagen. Het ligt in het voornemen om de tocht voor de ouden van dagen te doen plaats hebben op 5 September a.s. Wie ooit een dergelijken tocht heeft meegemaakt of aanschouwd, weet wat zoo'n uitgaansdagje voor de oudjes beteekent. Het comité doet thans een beroep op autobezitters, om hun auto's voor dezen dag voor dit mooie doel te wil len afstaan. Ook auto's zonder chauffeur zijn welkom. Geschoold personeel heeft men hiervoor beschikbaar. Wij vertrouwen, dat dit beroep niet tevergeefsch zal zijn en alle autobezitters zich spontaan zullen aan melden, liefst voor 26 Augustus a.s. bij het comité, bij allen zeker welbekend. Speldjesdag. De gehouden speldjes verkoop ten bate van het Groene Kruis heeft alhier opgebracht 166.23. RIJNSBURG Tuinbouw. Met de late aardappelen ging het nog altijd slecht. Er is weinig vraag en de prijzen blijven laag. Eigenhei mers uit de klein noteeren van 2.tot 3.per 100 K.G. en Drielingen gaan voor 1.50 tot hooqstens 1.70. In den groenthandel was eenige verbetering te besepeuren. De handel was niet meer zoo lusteloos. De prijzen wat beter. Waspeen bracht van 2.tot 3.per 100 K.G. op en de bospeen behoefde niet meer naar de belt, doch noteerde van f 2.50 tot 5.10 per 100 bos. Met de bloemkool ging het goed, al was er de laatste dagen een nei ging tot zakken. 1ste soort bracht van ƒ11.50 tot ƒ18.40 op. Tweede soort van ƒ5.50 tot ƒ9.10 per 100. Zelfs een kleine verhooging geeft weer moed. SASSENHEIM DE ORANJEFEESTEN Voor deze op 13 en 14 Sept. a.s. alhier te houden feesten is het volgende pro gramma vastgesteld. Ie dag, 8 uur: Klokgelui; 8.30 uur kin deroptocht, na aankomst op het feestter rein in Ter Leede, zal door den voorz. een openingswoord gesproken worden. Daarna tractatie der schoolkinderen en kinder spelen. 2 uur: Demonstratie door een bekende Rijvereeniging, waartusschen z.g. „Wagen rennen" voor ploegen van 5 personen. 7.30 uur muzikale wandeling naar het feestterrein alwaar een concert wordt ge geven. 2e dag. 9 uur: Volksspelen, zooals stoe lendans, Naar den trein, Ringsteken per fiets voor dames, Tobbetj'e steken voor dames, Mastklinmmen, Hindernisloopen. uur: Behendigheids wedstrijd voor auto's en Touwtrekken, 's Avonds conij eert en schitterend vuurwerk. Gemeenteraad. De Raad der Ge meente zal, naar wij vernemen, Maandag 28 Augustus bijeen komen. De agenda is nog niet volledig bekend. Dit zal dus de laatste vergadering van den ouden Raad zijn. Gemeentelijke Sportcommissie. J.l. Woensdagavond vergaderde bovenge noemde commissie onder leiding van wethouder Bader. De commissie braccht een bezoek aan „Sporthoff", waarna besloten werd ver schillende verbeteringen te doen aan brengen. De kleedkamers zullen verbeterd worden en de waschgelegenheid zal worden afgeschermd. Voorts bestaan er plannen tot het aanleggen van een verhoogde hou ten staangelegenheid, hetgeen zeer zeker de temperatuur der voeten in den winter ten goede zal komen. Aanrijding. Doordat zij bij het uit rijden van de Floris Schoutenstraat niet op het verkeer lette, werd mej. G. M. aan gereden door een militaire auto. Haar fiets werd geheel vernield; zelf kwam zij er met eenige lichte verwondingen af. Geboren: Cornelis Johannes z. van G. C. Turk en W. M. Meeuwissen Wil lem z. van M. Oudshoorn en J. de Kooker Ingeborg Emilie Wilhelmina, d. van P. K. van de Kamp en I. M. Schülz. Ondertrouwd: J. C. van der Burg, oud 22 jaren A. A. H. Witteman, oud 21 jaren. Getrouwd: H. van der Heiden, oud 24 jaren en J. Havenaar, oud 23 jaren C. Burger, oud 32 jaren en A. Filippo, oud 23 jaren Th. Vink, oud 28 jaren en G, Vos, oud 24 jaren. Gevestigd: L. J. A. van Schijndel van den Bosch A. Augustinus van Lisse C. Verlaan van Ter Aar C 185 J. P. Möllers van Rijnzaterwoude B. Stam van Brandwijk M. W. Meyer van Noord wijkerhout A. C. Wowijs van Leiden. Vertrokken: A. Filippo naar Hille- gom G. Vos naar Noordwijk L. Vos- selman en gezin naar Leiden K. J. Wiep. kema naar Gorinchem G. J. J. Heystee naar Kortenhoef B. C. Lange naar Alk maar Th. van den Ouweelen naar Lei den. ALPHEN AAN DEN RIJN DE FEESTELIJKHEDEN OP 31 AUGUSTUS Het programma definitief vastgesteld In een dezer dagen gehouden vergade- ï'ing van het Feestcomité is door de voor zitters der verschillende sub-commissies verslag uitgebracht over de vorderingen bij de organisatie der feestelijkheden, wel ke op 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van de geboorte van H.K.H. Prinses Irene zullen worden gehouden. Het bleek, dat thans vrywel alles is ge regeld, zoodat het feestprogramma defini tief kon worden vastgesteld. Wij laten het hier in zijn geheel volgen: 7.30: Reveille door de Oranje Garde. 8.Klokluiden. 8.15: Koraalmuziek op het plein voor de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat en het Nutsgebouw. 9.30: Verzamelen van alle leerlingen der lagere scholen uit de 3e klasse en daar boven in de De Smethstraat. 9.45: Zanghulde voor den burgemeester op het plein voor het nieuwe raadhuis. 10.Aanbieding van het electrisch carillon, als geschenk van de burgerij aan het gemeentebestuur door den voorzitter van Carillon-Comité, den heer J. Tuinman. Daarna rondgang van de schoolkinderen met muziek door het centrum der ge meente. 11.Tractatie der schoolkinderen op het feestterrein aan de dr. Lovinklaan. 12.Carillonmuziek van den raadhuis toren. 1.30: Roei wedstrijden voor personen boven 16 jaar in den Ouden Rijn, nabij den Heerenweg. Voltigeeren van de Alphensche Ruiters op het feestterrein aan de dr. Lovinklaan. 2.30: Plankingwedstrijd voor meisjes en jongens van 12 jaar af en ouderen in den Ouden Rijn. Hitten- en Paardenrace op het feestter rein. 3.Ringrijden voor paren met paard en tilbury op het feestterrein. 3.30: Gelukspringen van de Alphensche ruiters op het feestterrein. 4.Zwemwedstrijden voor dames en heeren, meisjes en jongens in den Ouden Rijn. 4.30: Ringrijden per fiets voor dames en heeren boven 16 jaar op het feestterrein. 5.30: Prijsuitreiking aan de winnaars der Volksspelen op het feestterrein. 8.Groot avondfeest op het terrein aan de dr. Lovinklaan. Optreden van het ge zelschap Bartous met geheel nieuw réper toire (Walton, koimisch wielrijder, Fan- tasio, de oer-komische clown-parodist, Tini Lavell, cabaretière, Cor van Veen, accor deonsolist en accompagnateur en Bartous, cabaretier en conferencier). Hosvloer rond de muziektent. Tal van vermakelijkheden, consumptietent enz. Vermelden wij nog, dat de wedstrijden in den Ouden Rijn mede zullen worden op geluisterd door het orkest van de Martha- Stichting, dat belangeloos zijn medewer king heeft aangeboden, terwijl voorts de muziekvereenigingen „Arti et Religioni" „Crescendo" zich op verschillende plaatsen zullen laten hooren. Voor aanmelding tot deelneming aan de verschillende wedstrijden en volks spelen verwijzen wij naar de elders in dit nummer voorkomende advertentie. „Herwonnen Levenskracht". De alhier .gehouden speldjesverkoop ten bate /an „Herwonnen Levenskracht" heeft opge bracht 177.58, waarin begrepen de col lecte te Aarlanderveen ad 27.67. HOOGMADE Aanleg weg LeiderdorpAar dam. De „Staatscourant" van Donderdag 17 Aug. bevat het Kon. besluit betreffende onteigening in de gemeente Woubrugge voor aanleg van liet wegvale van den weg LeiderdorpA ar dam, vormende de om legging om de kom van het dorp Hoog- made. WASSENAAR Geboren: Ludovicus Adrianus, zoon van A. H. A. Zandvliet en C. Arendsen Fetronella Johanna Adriana, dochter van H. A. W. Overdevest en E. A. J. Niersman Gerrit Floris, zoon van J. C. W. H. Koelewijn en F. M. van den Haak Adje Carolina, dochter van G. van Barneveld en C. E. S. C. A. Maquiné. Ondertrouwd: L. J. Parlevliet en G. J. van Eeden. Getrouwd: A. J. Zijlstra en A. T. van Dijk J. H. Oosterveer en H. J. Ver- hart M. J. van der Helm en S. Konings. Overleden: Maria Arnolda van Rooij, 85 jaar, wed. van T. W. van Kessel Wilhelmina Elisabeth van den Akker, 48 jaren, echtgenoote van W. A. J. van Reem. ZOETERMEER Geboren: Pieter Adrianus, z. v. M. Noordermeer en C. Gorissen Eelco Dirk, z. v. H. Fokkema en D. de Jong Hen- drikus Wilhelmus, z. v. W. G. Windmeijer en P. J. de Bruijrn. Getrouwd: A. Ellerbroek, oud 24 j. en M. Gorissen, oud 20 j. O v e r 1 e d e n: B. Tilburg, oud 77 j., wed. van Chr. van Kampen te Pijnaoker. V e r t r o k k e n: J. M. Windmeijer naar Wateringen. BODEGRAVEN De Oranjefeesten. Reeds in den loop der vorige week hebben wij het program ma gepubliceerd van de feestelijkheden op den verjaardag van onze beminde lands- vorstinne. O.m. stond op het programma een behendigheidswedstrijd voor motorrij ders. De motoren moesten boven de 200 c.c. zijn. Het bestuur heeft thans besloten om deze conditie te laten vervallen. „Wilhelm Teil". De uitslag van de be kerwedstrijd 1939 „Wilhelm TeU" luidt: afd. buks: 1. J. J. Hoogendoorn 557 p., 2. H. Gabel 635 p., 3. A. Velenturf 526 p., 4. G. Martens 507 pnt. Afd. K. S. O.: 1. J. J. Hoogendoorn 696 p., 2. G. Martens 663 p. Totaaluitslag 1. J. J. Hoogendoorn 1253 p. en 2. G. Martens 1170 p. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer H. van Egdom slaagde te Den Haag voor het examen diploma Schoenhersteller on der Rijkstoezieht. De heer F. A. Ranke behaalde het Middenstandsdiploma vakkennis in de Ma- nuf acturen branch e. Geboren: Theodora d. v. J. H. Rut ten en Th. F. de Mtuik. Jenny Irene d. v. J. Gubler en A. van Beek. Gehuwd: J. J. Buitelaar 42 j. en J. M. Lammers 25 j. Overleden: P. Hak 91 j. Gevestigd: A. C. Rijlaarsdam, bak kersknecht, Torenlaan 21, van 's-Graven- zande. P. Jansen, bakerskn., Prinsen straat 75, van Voorschoten. N. Aartsen en gezin, chauffeur, Emmakade 72, van Woerden. Vertrokken: R. Nab, dienstb., naar Vreeland, Vechtdijk 64. C. Heemskerk, siager, naar 's-Gravenhage, Renbaanstra. 88. B. Bijman, dienstbode, na.r 's-Gra venhage, Heerengracht 3. H. M. Kooij en gezin, rijksopzichter, naar Utrecht, Volde- rakstraat 20. DE MEIJE De Oranjefeesten. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat de Oranjefeesten voor De Meye zullen gehouden worden op Woensdag 30 Augustus. Een volledig pro gramma zullen wij in het begin der volgen de week publiceeren. HAZERSWOUDE Openbare school. De oude openbare school gebouwd in 1869, wordt afgebro ken. De eerste steen werd gelegd door den toenmaligen burgemeester C. M. v. d. Vlies op 17 Juni van dat jaar. Op dezelfde plaats stond ruim 100 jaar geleden een weeshuis, dat door brand werd verwoest. De laatste jaren deed het gebouw dienst als Ned. Hevr. school. Het open-komen van dit terrein naar de nieuwe straat, waar de nieuwe Herv. school zich bevindt, en de 12 nieuw-gebouwde nette woonhui zen, geeft aan onze dorpstraat een nieuw mooi aspect. Geboren: Henricus Jacobus z. van E. A. Pennings en A. E. Bisschop Hubertus Wilhelmus Maria z. van C. N. van der Zwaan en G. Louwers Jannie Maartje d. van J. van Aalst en H. den Hertog Cornelis Jan z. van J. van Aalst en H. den Hertog. Ondertrouwd: J. A. Schouten 30 jaar en M. C. Immerzeel, 26 jaar G. C. de Groot 31 jaar en A. M. Kleyweg 24 jaar Getrouwd: L. Goedegebuure 23 jaar en A. de Jong 21 jaar. NIEUWVEEN GOUDEN BRUIDSPAAR. Het echtpaar W. F. Kesting en Aafje Dompeling hoopt op 30 Aug. a.s. zijn gou den huwelijksfeest te vieren. Het gouden bruidspaar, waarvan de bruidegom 70 en de bruid 69 jaren telt, geniet nog een uit stekende gezondheid. Het anker voor 50 jaren in hun huiske aan de Nieuwveen- sche weg uitgeworpen heeft den storm der tijden weerstaan. Vijftig jaren lang heb ben zij in datzelfde huisje gewoond. De huwelijksboot hebben zij, trots dat deze niet altijd op effen baren heeft gevaren toch in de koers kunnen houden. Hun hu welijk wercf gezegend met 15 kinderen, waarvan er nog 7 in leven zijn. De bruide gom verricht nog opgeruimd zijn werk en trekt er nog dagelijks op uit. Gecostumeerde veteranenwedstrijd. Zaterdagavond wordt het programma ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der Sportvereeniging Nic. Boys geopend met een gecostumeerde veteranen-wedstrijd. Aanvang half acht. Dit belooft een mooi schouwspel te worden. De opstelling is als volgt: A-elftal: doel: Cor Tryce; achter: J. Bak ker en W. de Boer; midden: A. v. Dam, Th .v. d. Meer en M. Klein; voor: Th. Roof, C. Egberts, C. v. Tol, J. v. Tol en J. War- rels. B-elftal: doel": A. Hilders; achter: M. de Boer en G. v. Vliet; midden: L. v. Vliet, Adr. Janmaat en H. v. Klink; voor J. de Bruyn, L. de Boer, I. M. Schoorl, W. W. Stokman en G. Lenting.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7