RIJNSTREEK ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 WARMOND St. Joscphsgezellenvereeniging. A.s. Maandag 14 Aug. 8.30 uur verplichte byeenkomst. Besproken worden o.a. reis naar Hilversum en bezoek aan de K. R. O.- studio bij gelegenheid van ons eerste lus trum en de eigenlijke lustrumviering op Zondag 8 October. Verder volgen eenige mededeelingen aangaande het winter-pro gram. Komt allen! A.s. Zondag, tweede Zondag der maand, algemeene H. Commu nie. G. JONGKIND, Vice-Praeses. Slechte vangst. Eenige jongelui uit den Haag waren naar de Warmondsche plassen getogen om te trachten eenige vischjes te verschalken. Toen het vischge- rei in orde was gebracht en een der jon gens zijn kunst in het visschen wilde ver- toonen, sloeg hij met de haak zijn mak ker J. v. d. L. uit den Haag in het oog. Aldra bleek" dat het erger was dan beiden dachten, want met geen mogelijkheid was de haak te verwijderen, zonder gevaar voor het oog, zoodat beiden genoodzaakt waren het visschen te staken en de getrof fene zich direct onder geneeskundige be handeling moest stellen. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Tot leerares in de wis kunde is aan het St. Gertrudes-lyceum te Roosendaal met ingang van 1 September a.s. benoemd, mej. Ch. C. Gerritsen van hier. Geboren: Ida Maria, dochter van Adrianus Antonius Vergeer en van Cor nelia Johanna Maria van Leeuwen Hen drik Jacob, zoon van Teunis Demoet en •van Jacoba Montagne; Evert, zoon van Hendrik Langelaar en van Joanna Dekker Johannes Martin, zoon van Jacobus Bal- tus Samsom en van Frederike Madeleine Dieterich Marinus, zoon van Nicolaas van Hemert en van Everdina Annetje Ma ria Jansen Margje, dochter van Nicolaas van Hemert en van Everdina Annetje Ma ria Jansen Krijna, dochter van Arie de Rover en van Apolonia Antoinette van Oost Lambertus Leendert, zoon van Jan Lambertus de Visser en van Teuna Ge- leijns. Ondertrouwd: Jan Maurits de Koning, oud 27 jaar, wonende te Leider dorp met Weilcke Quik oud 21 jaar Teunis Cornelis van Dam, oud 24 jaar met Fetronella Kelderman, oud 20 jaar He len us Goverdinus Verkuil, oud 2-8 jaar, wonende te Kerkwijk met Johanna Jacoba Penders, oud 30 jaar. Huig van Lulling, oud 26 jaar, wonende te Woubrugge met Ingetje Kelderman, oud 25 jaar Johan nes Marinus van der Valk, oud 22 jaar met Alida Catharina van Frankfoort, oud 24 jaar, wonende te Voorburg. Getrouwd: Wilhelmus Jacobus van Leeuwen, oud 30 jaar.met Hendrika Helena Maria Couwenbergh, oud 27 jaar Nico laas Lourens Driehuis, oud 31 jaar, wonen de te Bodegraven met Cornelia Margare- tha van Leeuwen, oud 22 jaar. BODEGRAVEN DOOR SLAAP OVERMAND....! Chauffeur was achter het stuur in slaap gevallen. Een chauffeur van den expediteur Van Doorn uit Amersfoort is in den afgeloopen nacht, door vermoeidheid overmand, ach ter het stuur in slaap gevallen. Op een gegeven oogenblik reed daardoor de trailer geheel links van den Rijksstraatweg en ramde een uit de tegenovergestelde rich ting komende autobus van de Eltax te Lei den. Onder de inzittenden van de bus ont stond een paniek, doch wonderlijk genoeg liep niemand letsel op. De beide wagens werden echter zwaar beschadigd. Proces-verbaal werd opgemaakt. Volksfeesten op 31 Augustus. Nauwe lijks zijn de feesten van de jongste blijde gebeurtenis ten paleize Soestdijk afgeloo pen of het oranje-comité- is al weer volop in actie voor de feestelijkheden op de ver jaardag van onze beminde landsvrouwe. De opvoering van „De Cracht van 't Landt bestaedt" zal ongetwijfeld dit meeste be langstelling trekken, doch ook op het ove rige deel van het programma dient gelet te worden. In den morgenuren is er gele genheid voor jongens en meisjes boven de veertien jaar om deel te nemen aan de be hendigheidswedstrijden op rijwielen, ter wijl er in de middaguren een behendig heidswedstrijd is voor motoren, waarvoor een inleggeld van vijftig cent wordt ge vraagd. Geldprijzen zijn: tien, zes en drie gulden. Motoren beneden 200 c.c. zullen tot de wedstrijd niet worden toegelaten. Voorts is er touwtrekken, kussenvechten, hardloopen, tonnetje kruipen met hinder nissen (voor meisjes en jongens afzonder lijk) boegsprietloopen en mastklimmen en romeinsche wagenrennen. De geliefkoosde sport der Romeinen is namelijk in een nieuwe vorm aan het ontwaken. Men heeft n.l. de paarden en wagen door personen vervangen. Aan de rennen wordt deelge nomen door ploegen van zes personen, die elkaar op een afgebakende baan bekam pen. Voor al deze volksfeesten kan men zich* opgeven bij de commissieleden. Te weten: B. J. Suringa, Korte Nieuwstraat; T. Hensen, Koningsstraat; Jac. Spaas, Brugstraat; H. Timp, Kerkstraat; H. Jen- •né, Overtocht. Men verzoek ons het volgende te willen opnemen naar aanleiding van het zang spel: „De Cracht van 't Landt bestaedt." WASSENAAR Geboren: Hendrik, zoon van H. J. Voormolen en N. G. Kooiman. Johan nes Maria, zoon van G. de Wit en M. E. Bakker. Pieter Johannus, zoon van P. J. Houbolt en C. E. Joppe. Willem Fre- derik, zoon van H. G. Altorf en J. C. Kokee. Willem Alois, zoon van W. Schaap en T. Fölsterl. Maria Irene Emma Elisabeth, dochter van H. P. de Wit en P. van Delft. Cornelis Antonius, zoon van A. J. Kouwenhoven en M. van der Ploeg. Abraham, zoon van C. J. de Geus en J. K. van Noord. Eva, dochter van P. de Roode en A. Lipschits. Eleo- nore Marie Yvonne, dochter van J. F. H. Bresser en M. J. T. Kloosterhuis. Ondertrouwd: J. H. van den Heu vel en B. J. Lamboo. H. van Leeuwen en C. van Duijkeren. Getrouwd: J. Snoeij en J. E. M. M.. van Es. H. Thierry en G. Boomsma. F. H. Visman en A. H. J. Muller. R. Wielders en V. M. Hannuschke. Overleden: Elisabeth Johanna van Overbeek, 46 jaren, echtgenoote van H. J. Mennens. Jacobus Petrus Slokkers, 52 jaren, echtgenoot van H. Sagt. Cor nelia Wilhelmina Quist, 73 jaren, echtge noote van P. van der Griend. Deze hymne van Martien Beversluijs is getoonzet door Hubert Cuijpers en wordt onder directie van den componist op 31 Augustus a.s. door de „Minnestreelen" te Bodegraven vertolkt. Ter gelegenheid van den a.s. Koningin nedag heeft het Oranje-Comité te Bode graven besloten om het bekende zangspel als openluchtspel te doen uitvoeren, waar mede Bodegraven den primeur geeft in den lande. Martien Beversluis heeft met deze hymne een feest-oratorium aan het Ne- derlandsche Volk aangeboden, vaarin het zijn vreugde kan uitdrukken over een ge beurtenis van eminent belang voor land en vorstenhuis: de geboorte van een Oranje telg. Het werk omvat drie deelen. Eerste deel: Inleiding en stemmen van het verle den. Tweede deel: Stemmen van het he den. Derde deel: Koloniën en de Stem men van de Toekomst met Slotkoren. Dit laatste deel zal echter niet worden uitge voerd. Eerste deel. Na de inleiding komen ver schillende hoofdpersonen uit onze geschie denis ten tooneele. Als eerste Stem uit het verleden treed op „de Trouw" (Willem van Oranje). Vervolgens „het Geloof" (Juliana van Stolberg); „de Heldhaftigheid" (Fre- derik Hendrik)„de Liefde" (Louise de Coligni) „het Beleid" (Willem III) en als laatste „de Toewijding" (Koningin Emma). Tweede deel. In dit gedeelte komen di verse Provinciën hulde brengen aan het nieuwe vorstenkind. Iedere provincie wordt uitgebeeld door een groep van vijf personen in kleederdracht en producten mededragend uit het door hen uitgebeelde landsdeel. Aohtereenvolgens verschijnen Zeeland, Limburg, Noord-Brabant, Zuid- Holland, Noord-Holland, Utrecht, Gelder land, Overijsel, Drente, Friesland en tot slot Groningen. Al deze personen groepee- ren zich rondom de Nederlandsche Maagd. Vooral dit bedrijf belooft buitengewoon kleurig en levendig te worden, terwijl de muziek iedereen zal boeien door haar juis te typeering van het bezongen landsdeel. Ook de declamatie, die verzorgd wordt door mevr. Nelly Huf en den heer Lucien Louman, is in zeer kunstzinnige en bekwa me handen. Het Oranje-comité te Bode graven heeft met het doen uitvoeren van dit zangspel een goede greep gedaan. Groote Sportdag. Morgen wordt ïn Bodegraven een groote sportdag georgani seerd, waaraan onze jeugdvereenigingen hun medwerking hebben toegezegd. Dien dag is er voor de jeugdvereenigingen om half zeven algemeene heilige Communie. Reeds vroeg in den middag, te twee uur namelijk, beginnen de athletiekwedstrij- den, waaraan hun medwerking verleenen de Esto-Senioren: de Esto-Junioren; de K. J. M. V.; de St. Josephgezellen en de Kruisvaart. De Senioren hebben hardloo pen over 80 meter tegen de junioren, die 60 meter loopen. Estafetteloopen is voor de senioren vier keer 100 meter; voor de ju nioren vier keer 60 meter. Na deze wed strijden worden er demonstraties gegeven door de Kruisvaart en de Graal. (Deze laatste met pianobegeleiding). Tot slot een voetbalwedstrijd tusschen een combinatie van Esto I en II tegen de Veteranen. Katholiek Bodegraven, wederom stellen de jeugdvereenigingen U in staat om Mis sieactie te beoefenen. Toont Uw medeleven met Uw vereenigingen door Uw belangstel ling te toonen. De entrees zijn zoo laag mogelijk gesteld. Voor kinderen slechts vijf cent en voor allen boven de veertien jaar één dubbeltpe Wij verwachten mor gen zeer veel belangstelling. Mogen wij op U rekenen? Tot kijks dan. Buurtvereeniging. Maakten wij gis terenavond melding van de oprichting van een buurtvereeniging van de Vlietkade, thans kunnen wij mededeelen, dat ook de Kerkstraat een buurtvereeniging heeft op gericht. Voorzitter der vereeniging is de heer Jac. Groenendijk en medebestuursle den de heeren T. Arends en E. van Wave- ren. Geboren: Anthonie, zoon van B. A. van Wijk en H. Houtman. On dertrouwd: G. A. Endhoven, 27 jaar en M. C. Ver woerd, 26 jaar C. Verdouw, 24 jaar en P. Th. de Jong, 24 j. Gevestigd: P. Duniker van Dordrecht J. H. Bantjes en gezin van Utrecht A. C. de Groot van Oudenbosch I. van Wijk en echtgenoote van Boskoop J. van Gunst van Harmeien Vertrokken: J. P. Duits naar 's Gra- venhage A. J. Koornhof naar 's Graven- hage Th. van der Neut en W. en J. Re- nes, naar Duits:hland. BOSKOOP KOLPINGSFLORA. Groot plan der Gezellenvereeniging tot uitvoer gebracht. Zondagmiddag gaat de St. Josephsgezel- lenvereeniging de poorten openen van de Klopingsflora, de tentoonstelling van Sier- boomen en bloemen. Het is een geweldige opzet geweest voor een vereeniging als de Gezellen, maar dank zij de spontane me dewerking van alle leden mag de tentoon stelling als buitengewoon verzorgd wor den beschouwd en nog slechts de belang stelling van ieder bloemen- en plantenlief hebber is noodig om van de Kolpingsflora een geweldig succes te maken. Wat er alzoo gebeuren moest en gebeurd is. Het was niet z>oo'n Onbelangrijke ge beurtenis, toen de Vice-praeses, Kapelaan van Drunen, in de Gezellenvereeniging ter tafel bracht zijn luminieus idee, om in het Vereenigingsgebouw een tentoonstel ling te houden van sierboomen en bloe men, welke dan geheel verzorgd zou wor den door de leden van de Gezellenvereeni ging. En met de voortvarendheid en on dernemingsgeest der Boskoopsche Gezellen werd direct aangepakt en een commissie benoemd, om de eerste stappen te gaan doen. Het bleek van geweldige omvang te moeten worden en de moeilijkheden rezen als bergen omhoog. Maar de commissie nam geen notitie van die bergen en be schouwde ze als nog minder dan padde stoelen. Moeilijkheden waren er natuur lijk alleen om overwonnen te worden. En ze werden overwonnen. De Commissie hield een inschrijving. Geen lid bleef ach ter. De plattegrond werd ontworpen en toen werd vergadering op vergadering ge houden. De L.T.B. werd verzocht om me dewerking, welke welwillend werd toege zegd. Echter een medewerking op het tweede plan, omdat de uitvoering van a tot z aan de Gezellenleden moest worden overgelaten. Dit was geen kinderachtige taak, maar als volleerde boomkweekers werd door ieder een hoekje boomen be machtigd, werd er gepot, gestekt, gezaaid en alle mogelijke andere werkzaamheden verricht. Toen men eindelijk de hoofdbe- noodigdheden verzekerd zag, werd de practische inrichting van het gebouw zelf bekeken en opnieuw rezen de moeilijkhe den. Het gebouw moest als het ware van binnen geheel worden gemetamorphoseerd. De houten vloer moest worden wegge werkt, de open kap afgeschoten, de muren gecamoufleerd, kortom, het moest geheel aan de eischen van een tentoonstelling voldoen. Wear wej;d vergaderd, weer wer den plannen gesmeed en uitgevoerd en het resultaat was, dat groote bergen turf molm werden aangevoerd, hele weilanden met graszoden en geweldige rollen jute- gaas waarmede de zolder geheel kon wor den geplafonneerd. Het is bijna niet mo gelijk zich een voorstelling van te ma ken over den werkelijk bewonderenswaar- digen ondernemingsgeest der Gezellen, de onverbeterlijke ideeën om van een kale zaal iets dergelijks te maken en de onge- loofelijke handigheid waarmede alles rap van de naald ging. En nu aan het geheel de laatste hand wordt gelegd, nu alle niet thuis behooren- de materialen zijn verwijderd en we het geheel kunnen overzien, moeten we ons petje even afnemen. De opstelling van de planten, de combinaties van kleuren enz. dot ons de oogen uitkijken. De oppervlak te is ruim, hoewel op bescheiden voet, maar het is er een weelde van kleuren en groen, een intiem plekje, een verloren stukje uit het paradijs. Recht voor den ingang een prachtig vak ven de meest uiteenloopende soorten Cle matis in prachtige kleuren, daarachter een bloemen-gazon, omlijst met groen van Co niferen en hoogopgaande heesters, waar midden in een geweldig Kolpingsbeeld is opgesteld; als een generaal op het terrein van den strijd. In dien geest dan, dat Kol- ping als het ware de diepere ziel is, die deze plaats beheerscht. Het is een ten toonstelling die tevens, naast de eensge zinde geest der Gezellenvereeniging de liefde voor het vak en de gedegen kennis er voor doet blijken. Als leden van de jury werden verzocht de heeren J. Zwartendijk, ambt. planten- ziektekundigendienst te Boskoop, W. de Ruyter, secr. Tentoonstellingsvereeniging „Boskoop" en A. Th. Houdijk, welke hee ren zich gaarne bereid verklaarden deze functies te vervullen. Door hen zal dan aan de inzenders een Waardeeringsdiploma worden uitgereikt voor de opstelling der groepen, de kwaliteit en sóórten der plan ten enz. Morgen, Zondagmiddag om half drie zal de opening plaats hebben door den Cen- traal-Praeses der Gezellenvereeniging van Nederland, Rector J. A. J. Drost. Dan is, behalve <ie tentoonstelling, ach ter het gebouw een ruime gelegenheid ge maakt, voor hen die van de vermoeienis sen willen bekomen. Een keurig verzorg de theetuin is aangelegd, waar door de Krontjongband „The Farmerfiddlers", on der leiding van den heer J. Raateland, voor een gezellig stukje muziek wordt ge zorgd. Tenslotte zouden er nog honderden punt jes en beschouwingen ten beste te geven zijn. Echter nooit in die mate, dat iemand die de tentoonstelling niet gezien heeft, er zich een bevredigende voorstelling van zou kunnen maken. Daarom kome ieder zich zelf overtuigen en niemand zal daar spijt van hebben. De Kolpingsflora moet, kan en zal slagen, wanneer ieder bloemen- en plantenliefhebber waardeert wat hem lief is, dus niet wegblijft, waardoor hij van zich zelf een dief is. Met deze tentoonstelling geven de Ge zellen blijk, dat zij waardige zonen van Boskoop zijn en op hun bescheiden ma nier aan de vooruitgang van Boskoop wer ken. De laatste vergadering van den ouden raad, werd gisteravond gehouden ten stadhuize. Hierbij was alleen de heer Cnosse afwezig wegens vacantie. Er wa ren talrijke ingekomen stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Een schrijven van caféhouders verzocht om 50% restitutie van vermakeijkheidsbelas- ting op den gehouden Nationalen feestdag Dit werd zonder stemming goedgekeurd. Punt 2, handelend over de instructies aan de gemeente geneesheer en de vroed vrouw, werd goedgekeurd, alsmede de onderwijsvergoedingen 10.44 L.O. en 14.63 U.L.O.) Ook het uitbreidingsplan werd, daar geen bezwaren waren inge komen, goedgekeurd. Een kwestie over de verbetering van woningen aan de Poelstraat werd lang durig besproken. Tenslotte werd deze zaak aangehouden. Hierna werd een voorstel van B. en W. in behandeling genomen om de functie van bedrijfsmeesterchef-monteur in te stellen op een salaris van 30.tot 37.50 met vier periodieke verhoogingen. Over dit punt kon men het nog niet heelemaal HAZERSWOUDE Opening Fancy-Fair. In aansluiting op wat we gisteren schreven, is door de Eeuwfeestcommisise besloten de Fancy- Fair te doen aanvangen en officieel te openen na de Hoogmis op Zondag a.s. tot 6 uur. Sluiting tot 7 uur; dan te openen met zanguitvoering. Dinsdag 15 Aug. ge opend van 3 tot 6 uur, gesloten tot 7 uur, daarna eveneens zang en vervolgens als Zondag. KOUDEKERK Ondertrouwd: M. v. Borstelen 25 j. en K. M. Oudshoorn 24 j. LEIDERDORP Buurtvereeniging Doesbrug. Bovenge noemde vereeniging heeft ter gelegenheid van de blijde gebeurtenis voor haar leden een kinderfeest en des avonds een feest voor ouderen gehouden. De voorzitter, de heer P. v. Leeuwen, opende met een toe passelijk woord de feestelijkheden. Hierna had de tractatie plaats van de kinderen der leden. Vervolgens had de keuring plaats van versierde fietsen, trekwagens en autopeds: le pr. G. Filippo, 2e pr. Lies Wolff, 3e pr. autoped G. de Ridder, trek- wagen le pr. Dolf de Haas, 2e Zusjes Ver hoogt, 3e pr. mej. Annaars. Hierna volgden kinderwagenrijden voor meisjes van 14 16 jaar: le pr. Jozina de Jong, 2e pr. Lies Wolff, 3e pr. Adr. de Jongh, 4e pr. Fr. Verdoes. Daarna voor meisjes van 1416 jaar en ouder, fietsen met hindernissen: le pr. F. de Roode, 2e pr. Janni Spek, 3e pr. Fr. van Leeuwen. Volgde sprietloopen voor jongens van 1418 jaar: le pr. M. Noorde- vliet, 2e pr. J. van Leeuwen 3e pr. W. van Tongeren, 4e pr. W. Noordevliet, oe pr. Koos Blom. Mastklimmen voor jongens van 1418 jaar en ouder: le pr, B. Noor devliet, 2e pr. A. G. v. Limburg, 3e pr. Rob Vonk. Hierna volgde sprietloopen voor personen boven de 18 jaar: le pr. H. v. Leeuwen, 2e pr. D. v. Tongeren, 3e pr. P. v. Leeuwen, 4e pr. W. Osnabrugge. Toen volgde touwtrekken: le groep: le pr. Neyenhuis, J. v. d. Zwart, E. Blom; 2e groep: D. v. Leeuwen, W. v. d. Wal, W. Blom; 3e groep: W. de Haas, F. v. d. Wal, Br. Koolmoes. Verder nog een attractie met hooge hoeden, voor jongens: le pr. Joh. Koolmoes, 2e pr. KI. Borreman, 3e pr. J. v. Winkel, 4e pr. C. Hoeks. Hierna de clou van den avond: zakloopen voor vrou wen van 18 tot 70 jaar. Dezen wedstrijd trok een groote belangstelling; het ging hier om een paar rollades, carbonade en runderlappen. Dus een ieder deed zijn best om iets machtig te worden: le pr. P. van Winkel, 2e pr. mej. Annaars, 3e pr. wed. C. Hoogervorst, 4e pr. mej. J. Borreman, 5e pr. mej. G. v. d. Pol, 6e pr. mej. Ha- braken, 7e pr. mej. E. Blom. Vervolgens is men overgegaan tot een avondfeest. Daaraan verkende de Chr. Muziekvereen. „Devote" haar medewerking. Er was op het terrein, dat door den heer de Graaf was beschikbaar gesteld, een muziektent met hosvlonder, waarvan door oud en jong gretig gebruik werd gemaakt onder de vroolijke tonen der muziek. De wethou der, tevens loco-burgemeester, M. P. Splin ter, die op het terrein aanwezig was, sprak zijn voldoening er over uit van de orga nisatie der feestelijkheden. Circa twaalf uur gingen allen voldaan huiswaarts. NIEUWVEEN Geboren: Thekla Cornela Johanna d. van Th. Hoorgevorst en W. J. Speet. Antonia Gerarda Irene d. van J. L. Spek man en J. J. Osterkamp. Gehuwd: T. Braam en H. M. W. van Amerongen. TER AAR Geslaagde reis. De plaatselijke mid denstanders organiseerden dit jaar we derom een boottocht naar Artis, Amster dam, voor degenen, die een bepaald aan tal zegels bij elkaar hadden, welke wer den uitgegeven bij aankoop van goederen in de plaats. Ruim drie honderd personen, waaronder vele kinderen, hebben deelge nomen aan deze reis. Allen waren zeer voldaan toen zij des avonds weer huis- jvaarts keerden. Voor de zakenlieden van GEMEENTERAAD VAN WOERDEN eens worden. De heer v. Beek stelde voor een maand met de beslissing te wachten, de besloten vergadering Bij de rondvraag de besloten vergadering. B ijde rondvraag sprak de heer Zon (V.B.), die voor 't laatst in deze raad zitting had, een gevoel vol woord van afscheid, nu hij zijn 20- jarig lidmaatschap der raad vaarwel zegt. Spr. uitte zijn dank voor de aangename samenwerking met de voorz., secretaris en andere raadsleden. Hierna sprak de heer Zon over teleurstellingen en voldoeningen die hij in de loop der jaren had onder vonden, speciaal in verband met gas- en waterleiding. Spr. eindigde met den wensch dat de nieuwe raad kracht en wijs heid gegeven zou worden om Woerden tot bloei te brengen, (applaus). Hierna sprak de voorzitter woorden van hartelijken dank tot den heer Zon, die zoo veel voor de gemeente heeft gedaan, ter wijl hij hoopte, de andere leden, in ge zondheid weer te zien in September. Ook de heer Snel sprak nog woorden van af scheid tot den heer Zon, die hij zeer waar deerde om zijn faire wijze van handelen. Ter Aar, die vereenigd zijn in de TAMA, is het ongetwijfeld een goede reclame ge weest. Naar de KRO-studio. Op Woensdag 23 Augustus vertrekt een gezelschap naar Hilversum om aldaar de nieuwe KRO- stud oite gaan bezichtigen. Mochten er nog zijn, die idee hebben deze trip mede te maken, dan kunnen zij zich vervoegen bij den heer P. Hoogervorst, aan den Aar- dam. De kosten bedragen slechts een daalder. WOERDEN BIJ HET VERTREK VAN PATER VAN DER BOEZEM Zooals reeds bekend is de weleerw. pater v. d. Boezem, kapelaan dezer paro chie, naar Leiden ovei'geplaatst. Voor velen zal deze tijding onverwacht gekomen zijn. Pater v. d. Boezem, die 22 jaar lang kape laan in Woerden was, heeft zich wel zeer aan zijn parochie gehecht. De parochianen waardeerden hem zeer om zijn groote plichtsbetrachting, die steeds bij hem op de eerste plaats kwam. Jarenlang had hij de zorg voor de Jeugdleiding, die wel zeer groot was. Het Patronaat baarde hem vele zorgen, maar hij werkte ervoor, zoo lang hij kon. In zijn geheele priesterwerk, o.m. ziekenbezoek, katechismusonderricht, ad viseur van vereenigingen dacht hij slechts aan zijn plicht. Wars van vele woorden en zonder eenige zweem naar ij delheid bleef pater v. d. Boezem d.e eenvoudige Franciscaan, een waardige navolger van zijn orde stichter. Het zal hem, die op zijn ziekbed deze tijding ontving, wel zwaar vallen, maar ook hier zal zijn goedmoedigheid hem niet in de steek laten. Veel, wat hem na aan het hart ligt, zal hij moeten ver laten, maar wetend, dat hem in zijn nieu we standplaats toch nog werk wacht, zal hij ook hier zijn ijverige plichtsbetrachting aan den dag leggen. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren aan het zielenheil der menschen te werken. We mogen tenslotte nog mededeelen dat den toestand van den pater, die momenteel in 't ziekenhuis te Rotterdam ligt, na de operatie zeer goed is. ZOETERWOUDE (H. R.)' Herwonnen Levenskracht Het plaat selijk Comité van' Herwonnen Levenskracht (bericht dat het voornemens is om op Dins dag 15 Aug. een speldjesdag te houden uit de kerk en langs de huizen. Het hoopt op aller medewerking voor dit schoone doel. VERBETERING VAN HET WEGENNET IN DEN HAARLEMMEMMEERPOLDER. Men is thans ïn den uitgestrekten Haar lemmermeerpolder bezig de wegen aan zienlijke verbeteren. Op de polderwegen wordt een nieuwe slijtlaag aangebracht. Allerlei proeven worden genomen om de ze jaarlijks terugkeerende handeling zoo doeltreffend mogelijk te doen zijn. Aan den Ringdijk worden geregeld de minder goede gedeelten herbestraat. De Rijksweg krijgt voor een zeer groot gedeelte langs beide snelwegen parkeer- strooken waardoor men poogt het aantal ongelukken te doen verminderen. Iedere defecte auto kan dan naast den snelweg geparkeerd worden. Op het gedeelte van dezen weg tusschen Amsterdam en de eerste viaduct, den z.g. Haagschen weg waar deze parkeerstrooken het eerst kwa men, worden thans alweer strooken naast de rijwielpaden aangelegd waardoor de weg nog weer in breedte toeneemt. Een groot wegenplan wacht te Nieuw Vennep op uitvoering. Hiervoor is nog toe stemming noodig van verschillende offi- cieele instanties. Hier zal de Venneperweg over een afstand van vier kilometer aan zienlijk worden verbreed. Voorts moet een nieuwe tocht worden gegraven, terwijl dan tegelijk ook nieuwe bruggen noodig zijn. De bestaande brug over de Hoofdvaart zal na de verbreeding van den weg te smal zijn en worden verbreed. In Badhoevedorp staat de woningbouw niet stil. In de buurt van Schiphol zullen nieuwe middenstandswoningen worden ge bouwd; deze huizen komen op den Sohip- holdijk. „N. R. Crt."

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8