f STADS NIEUWS Parker f6.75 ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1939 DE LEIBSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Leiden 19 cent per week; 2.50 per kwartaal. B|j onze agenten 20 cent per weak; 2.00 per kwartaal Franco per part f 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïU. Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeeiingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? DROOG EN IETS WARMER. De BUI seint: Verwachting: Licht tot halfbewolkt, waarschijnlijk aroog weer; iets warmer; meest zwakke wind uit Westelijke richtingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: lichtbewolkt, matige Weste lijke wind, 17 gr. C. Vlissingen: lichtbewolkt, zwakke W. N. W. wind, 17 gr. C. De Bilt: mist, zwakke Z. W. wind, 14 gr. C. Groningen: lichtbewolkt, zwakke W. Z. W. wind, 15 gr. C. Maastricht: nevel, zwakke Zuidelijke wind, 13 gr. C. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Golf van Biscaye breidt zich naar het Oosten en Noorden uit en brengt thans in het geheele Westen en op de Britsche Eilanden mooi zomerweer. Het regengebied is naar het Oosten weggetrokken en lag hedenmorfen over het Oostelijk Oostzeege- bied en het Oostelijk deel en Centraal-Eu- ropa. In den nacht vielen in geheel Duitsch- land groote hoeveelheden regen, op som mige plaatsen gepaard gaande met onweer. In het geheele Westen en in het Westelijk deel van Centraal Europa brachten de ma ritieme luchtmassa's opklaring en afkoe ling. Zomerhitte wordt nog gevonden in Polen, de Baltische Staten, Finland en tot zeer hoog in het Noorden. (Spitsbergen meldt 10 graden, Janmayen eveneens 10 graden). De depressie in het Noorden trekt af naar de Poolzee. In Zwitserland is het weer thans mooi. De Alpenstations melden hooge temperaturen. De isotherm van 0 graden ligt ter hoogte van het Jungfrau- joch. LUCHTTEMPERATUUR. 18.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 9.04 uur tot Zondagmorgen 5.07 uur; van Zondagna middag 9.02 uur tot Zondagnamiddag 5.09 HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 12 Aug. voorm. 1.30 en nam. 1.55 uur; op Maandag 13 Aug. voorm. 2.20 en nam. 2.45 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 3.29 uur Zondagnacht. Maan onder 19 uur Zondagavond. Maan op 4.48 uur Maandagmorgen. Maan onder 19.36 uur Maandagavond. AGENDA LEIDEN. Dinsdag. Consultatie-bureau A.V.O. (Vereeniging Arbeid voor Onvol- waardigen). Arbeidsbeurs, Leven daal 1, 78 uur n.m. Woensdag: Ledenvergadering R.K. Bak- kerspartoons „St. Clemens", Ho tel Centraal", Breestraat, 7 uur. Donderdag: Bureau-zitting R.K. Reclas- seeringsvereeniging, Gebouw St. Vincentiusvereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32. 8—9 n.m. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: v. Leeuwen, v. Bockel, v. Driessum, Kort- mann, Lahr. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van 12 tot en met 18 Aug. a.s. waargenomen door de spotheken: Hulp der Menschheid, Hooi gracht 48, tel. 21060 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. V De taak van de pers De taak van de katholieke pers is, dat zij naast nieuwsbron actueele en rela tief volledige nieuwsbron ook is orgaan van voorlichting, eveneens actueele en zich over zoo veel mogelijk terrein uitstrekken de voorlichting. Een van de terreinen, waarop de pers voorlichting moet verstrekken, is dat. van de film, de bioscoop. In een katholiek dagblad, dat zijn taak verstaat, zijn tijd be grijpt en de vereischte activiteit weet te ontwikkelen, zal de lezer een wegwijzer vinden voor het bijwonen van filmvertoo- ningen, het bezoeken van bioscopen. In aansluiting op het bovenstaande wil len wij hier publiceeren de directieven, die door Mgr. Ruck, Bisschop van Straatsburg, betreffende de film zijn uitgevaardigd voor de geestelijkheid. Daar ze onrechtstreeks ook de geloovi gen aangaan en op treffende manier de richtlijnen van de pauseliike encycliek „Vi- gilanti Cura" weergeven, vatten wij ze hier samen. De geestelijkheid dient, zoo vaak het noodig blijkt, aan de geloovigen voor te houden: dat sommige films gevaarlijk zyn voor geloof en zeden; dat het verboden is, vertooningen van films, die gevaar opleveren voor geloof en zeden, bij te wonen; dat1 de ouders hun kinderen niet mogen toestaan filmvertooningen bij te wonen, die schadelijk zijn voor de christelijke opvoe ding; dat de geloovigen tot plicht hebben om trent het zedelijk gehalte van de films in lichtingen in te winnen; dat het nuttig is de filmgelofte door Paus Pius XI en de bisschoppen voorgesteld te onderteekenen; dat geloof en moraal, dat het welzijn van de zielen, het gezinsleven en de samenle ving er mee gediend zijn, wanneer men de goede films steunt, of tot hun productie en verspreiding meehelpt. Verder moeten de priesters: de katholieke bladen aanzetten nauw keurig inlichtingen in te winnen en te ver strekken omtrent het moreel gehalte van de films, die in de gemeente of de streek v/orden vertoond; aan de geloovigen meedeelen, in welke bladen ze een bespreking der films vanuit katholiek standpunt kunnen aantreffen; in de belangrijke parochies door een af fiche, bijvoorbeeld in een katholieke actie- zaal, aan het publiek mededeelen, wat het moet denken over de films, die aldaar ver toond worden; waar het nuttig en mogelijk is een paro- chieele bioscoop inrichten of hulp verlee- nen tot het inrichting van een familiebios coop, of de zaaleigenaars overhalen fat soenlijke films te vertoon en; de geloovigen aanzetten de filmgelofte te onderteekenen; wanneer in de stad of in de parochie anti godsdienstige of gemeene films vertoond worden, al het mogelijke doen, om die ver tooningen te beletten of te doen misluk ken. Zooals we reeds herhaaldelijk opmerk ten zijn degenen, die beweren, dat alleen kwezels tegen de slechte filmvertooningen- ageeren, volkomen te kwader trouw. Een groot Paus als Pius XI, talrijke kardina len en bisschoppen, ontelbare ruimdenken de opvoeders en sociale leiders beschou wen de actie tegen de slechte film en de ac tie voor de goede folm als een dringende noodzakelijkheid. Aleen degenen, die on der. een anderen vorm vragen „Ben ik dan de bewaker van mijn broeder?" nemen een onverschillige of sceptische houding tegen over de filmbeweging aan W erktuigen-crediet Zooals men in de dagbladen en in de middenstandspers heeft kunnen lezen, is op 24 Juli 1.1. de Commissie van Toewij zing voor het Werktuigencrediet geinstal- leerd. Deze commissie is onmiddellijk met haar arbeid aangevangen en heeft in haar eerste vergadering de uitvoeringsbepalin gen vastgesteld, welke inmiddels door den Minister van Economische Zaken zijn goedgekeurd. Een nieuwe maatregel ter verbetering van de voorziening in de credietbehoefte van den middenstand kan thans in werking treden. De naam „Werktuigencrediet" duidt reeds aan, dat het hier een speciale cre dietverleening geldt. De uitvoeringsbepa lingen zeggen daaromtrent het volgende in artikel 1: De credietverleening krachtens deze re geling heeft ten doel, aan ambachtslieden en kleine industriëelen de aanschaffing van werktuigen, machines, installaties en dergelijke, alsmede de verbetering van hun outillage in het algemeen, mogelijk te ma ken. Deze credietverleening staat uitsluitend ten dienste van de ambachtsdrij venden en kleine nijveren, die, naar het oordeel van de door den Minister van Economische Za ken bij beschikking van 3 Juli 1939, No. 36049 M. ingestelde commissie, daarvoor uit hoofde van hun vakbekwaamheid, cre- dietwaardigheid en persoonlijke eigen schappen in aanmerking komen en voor wie het niet mogelijk is gebleken op an dere wijze in die aanschaffing of verbete ring te voorzien. In dit artikel het belangrijkste uit de Uitvoeringsbepalingen trekken de vol gende punten de aandacht: a. voor het Werktuigencrediet komen in aanmerking „ambachtslieden en kleine nijveren"; niet iedere middenstander, uit welke branche dan ook, kan er van profi- teeren; b. met het crediet kan 6lechts worden gefinancierd „de aanschaffing van werk tuigen, machines, installaties en dergelijke, alsmede de verbetering van hun outillage in het algemeen"; het crediet kan dus slechts voor de bepaalde hierboven genoem de doeleinden worden aangewend; c. het Werktuigencrediet komt slechts in aanmerking, indien het niet mogelijk is op andere wijze in de aanschaffing of ver betering te voorzien; d. een door den Minister aangewezen commissie beoordeelt, of de aanvragen kun nen worden goedgekeurd en houdt bij haar oerdeel o.m. rekening met vakbekwaam heid, crediet waardigheid en persoonlijke eigenschappen van den aanvrager. De uitvoeringsbepalingen geven na het eerste artikel, hetwelk de principes vast legt, de verdere regeling van deze crediet verleening aan. De voornaamste bepalin gen worden hieronder in het kort vermeld. De credieten worden aangevraagd bij een der kantoren van de Nederlandsche Mid- denstandsbank N.V., of bij een der bij de ze. instelling aangesloten Middenstands- en Boaz-banken, op daartoe aangewezen for mulieren. Voor credietverleening komen niet in aan merking bedrijven, welke economisch geen bestaansrecht hebben, die ook met het ge vraagde crediet den strijd om het bestaan niet -met succes kunnen voortzetten, of die niet op zaakkundige wijze worden geleid. Verder zijn uitgesloten die ondernemers, die zelfs of door hun echtgenoot(e) als ambtenaar of uit een particuliere betrek king een eenigszins beteekenende bron van inkomsten hebben. De credietaanvrager moet een overzich telijke boekhouding hebben, of zich ver plichten die te gaan bijhouden. Er worden geen grootere credieten ver leend dan van ƒ5000. De maximum-loop tijd bedraagt 10 jaar, indien de omstandig heden van het bedrijf of de levensduur der machines, enz. daartoe aanleiding geven, kan de looptijd korter dan 10 jaar worden gesteld. Zoolang de credietnemer aan zijn Baby-spuiten voor de wijk-brandweer DE ORGANISATIE VAN DEN LUCHT BESCHERMINGSDIENST SCHRIJDT VOORT. Hoewel daarvan naar buiten in de laat ste maanden misschien niet zooveel is ge bleken, wordt er aan de organisatie van den Luchtbeschermingsdienst in onze stad nog steeds met voortvarendheid gewerkt. Een belangrijke aanwinst vormen een zestal baby-motorsgjiiten, die dezer dagen in de brandweerkazerne zijn gearriveerd. Zooals men weet, behooren deze spuiten tot de uitrusting van de zgn. wijkbrandweer. Voor den Luchtbeschermingsdienst is de stad verdeeld in elf wijken, die op hun beurt weer onderverdeeld zijn in totaal ongeveer zestig blokken. Elke wijk heeft zijn eigen wijkbrandweer, elk blok zijn blokbrandweer. De wijken krijgen de be schikking over een baby-spuit, de blokken over een slangenwagen. Bij branden in tij den van luchtgevaar trecht in eerste in stantie de blokbrandweer op en als zij het niet afkan komt de wijkbrandweer te hulp. Is ook deze niet tegen het vuur op gewassen, dan komt tenslotte de gemeen telijke brandweer er aan te pas. De baby-brandspuiten voor de wijken worden door het Rijk beschikbaar gesteld. Van de elf stuks waarop Leiden aanspraak maakt, zijn er dus thans zes ontvangen. Het zijn flinke spuiten,, gemonteerd op twee wielen met luchtbanden en met een capaciteit van 1000 L. per minuut. Elke spuit is voorzien van 200 M. slang. Ze zijn van Ned. Fabrikaat en hebben een Ford- motor. Het spreekt vanzelf, dat ze voor- loopig, met het oog op toezicht en onder houd, in de brandweer-kazerne blijven. Eerst als de nood werkelijk aan den man komt, worden ze naar de verschillende wijken gebracht. De slangenwagens komen voor rekening van de gemeente. Een gedeelte van het aanvankelijk crediet, dat enkele maanden geleden voor den plaatselijken Luchtbe schermingsdienst is uitgetrokken (in totaal ƒ25.000.is daarvoor bestemd. Binnen kort zullen ongeveer 20 slangenwagens voor de blokbrandweer worden besteld. Het oefenen van de vrijwilligers voor de brandweer van den Luchtbeschermings dienst staat op 't oogenblik even stil. In 't geheel zijn een kleine driehonderd vrij willigers afgericht. Dit is een goed begin, maar het aantal is natuurlijk nog geheel onvoldoende. Ook met dit belangrijke on derdeel van den dienst zal echter spoedig krachtig worden voortgegaan. Als zich dan maar vele burgers beschikbaar willen stel len! DE BRANDKRANEN WORDEN VERNIEUWD. Zeer binnenkort, n.l. ca. 15 Augustus a.s., zal een aanvang worden gemaakt met de vernieuwing van alle in deze gemeente in den openbaren weg gelegen brandkranen van het oude model (ca. 600 stuks) en de wijziging van de aansluitingen van de aan wezige brandkranen yan. z.g. nieuw model (170 stuks), voor welke voorzieningen de gemeenteraad eenigen tijd geleden de be nodigde gelden voteerde. Deze vernieuwing, welke om verschillen de redenen noodzakelijk is, als onbetrouw baarheid van de oude brandkranen, steeds terugkeerende zeer hooge reparatiekosten en last not least een veel te geringe capa citeit van de oude brandkranen om in alle deelen der stad over bluschwater in vol doende hoeveelheid te kunnen beschikken, verplichtingen voldoet, kan het crediet binnen den overeengekomen looptijd niet opgezegd worden. De credieten moeten, voor zoover moge lijk, door persoonlijke of zakelijke zeker heid worden gedekt. De credietnemer zal zelf een deel van de koopsom moeten kunnen betalen en zal dit bedrag tevoren bij de bank moeten stor ten. De door de commissie goedgekeurde cre dieten worden verstrekt door de Neder landsche Middestandsbank N.V. Bij de beoordeeling van de technische zijde van de aanvragen worden de Rijks- Nijverheidsconsulenten ingeschakeld. Met het hierboven vermelde zijn de groo te lijnen van deze regeling geschetst. Mo ge het Werktuigencrediet voor vele am bachtspatroons en klein-industrieelen de mogelijkheid openen om hun bedrijfs- outillage te verbeteren of te vernieuwen. De Regeering verdient den dank van den middenstand, dat op deze wijze een cre dietverleening wordt mogelijk gemaakt, waarin totnogtoe in den regel moeilijk of in het geheel niet kon worden voorzien. SPORT ZEILEN Ir. VAN VEEN EUROPEESCH KAMPIOEN IN OLYMPIAJOLLEN. Ir. A. P. van Veen, (Loosdrecht) is er in geslaagd het Europeesch kampioenschap in de klasse der olympiajollen te behalen met in totaal 41.69 punten over zes wed strijden. De wedstrjjden om den Europeeschen ti tel werden aan de kust van de Oostzee bij Gdynia Orlowo gezeild. Er waren in totaal 7 deelnemers. De Hongaar Heinrich bezet- *te de tweede plaats met 370.22 punten. omvat niet alleen de vervanging van de oude kranen door brandkranen van h'et meest moderne model en daardoor van zeer groote capaciteit, doch tevens het vervan gen van de oude leidingen, waarmede de brandkranen op de hoofdbuizen zijn aan gesloten, door leidingen van aanzienlijk grootere doorsnede. Hierdoor wordt dus een belangrijke ver betering van de watervoorziening ten dienste van de brandweer en dus van de brandbeveiliging te dezer stede verkregen. Ook uit een luchtbeschermingsoogpunt is deze verbetering van groot belang; im mers de luch tbescherm in gsblokb rand weer, welke voor de bestrending in eerste instan tie van tengevolge Van een luchtaanval ontstane branden, de beschikking zal krij gen over slangenwagens met toebehooren, is geheel op het gebruik der brandkranen aangewezen. In dit verband is mede van groot be lang, dat de ouderwetsche schroefdraad aansluiting van de brandkranen thans wordt vervangen door de veel gemakkelijker te bedienen klauw-aansluiting. De vorenvermelde vernieuwingen en wij zigingen, welke tezamen een zeer omvang rijk werk vormen, zullen plaats vinden in het tijdvak van 15 Augustus a.s. tot 1 Ja nuari 1940. Aangezien voor het vernieuwen van de brandkranen en hun toevoerleidingen de hoofdbuizen tijdens deze. werkzaamheden gedeeltelijk zullen moeten worden afgeslo ten, zullen de aangeslotenen gedurende den tijd, dat dit werkzaamheden in hun omge ving plaats vinden, van watertoevoer ver stoken zijn. In dit verband hiermede zij gewezen op de desbetreffende, in dit blad opgenomen advertentie van de Leidsche Duinwater Maatschappij. Deze maatschap pij heeft een en ander echter zoodanig voorbereid, dat de aangeslotenen zoo wei nig mogelijk hinder zullen ondervinden en ■dat diegenen in wier omgeving de werk zaamheden plaats vinden als regel slech/ts éénmaal giedurende enkele uren van watertoevoer verstoken zullen zijn. Het zal derhalve niet noodig zijn voor deze afsluiting groote hoeveelheden wa ter in voorraad te nemen, waarvan waar schijnlijk een groot gedeelte na beëindi ging van de afsluiting zou worden wegge gooid aangezien de afsluiting als regel niet langer dan een halven dag zal duren. TERAARDEBESTELLING J. VAN BLITTERSWIJKJ Hedenmorgen vond in allen eenvoud op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van den 62-jarigen gepensioneerden spoorwegbeambte J. van Blitterswijk, die Maandag 31 Juli onder de omgewaaide stadhuis-schutting terecht kwam en aan de gevolgen daarvan overleed. Aanwezig waren mr. A. Tepe, loco-bur gemeester, oud-collega's, en vrienden van den overledene. Aan het graf werd gesproken door den heer P. v. d. Beek, familielid van den overledene. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid, waarna een zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. N. Z. H. T. M. De vervoersopbrengst der Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij be droeg gedurende Juli 1939 310.128. In 1938 bedroeg dit 312.317. Te Den Haag slaagde voor het examen nijverheidsonderwijs de heer G. Oosthui zen. Dit nummer bestaat nlt vijl bladen, w.o. geïllustreerd Zondagsblad. Zie pag. 4 van het Ie blad hh VULPENKLINIEK SLUITING KAPPERSZAKEN Heden is de onlangs door den Ge meenteraad goedgekeurde wijziging van de gemeentelijke verordening op de Winkelsluiting afgekondigd. Zoo als men zich herinneren zal, betreft deze wijziging de sluiting van kappers zaken op den Dinsdagmiddag na 1 uur. A.s. Dinsdag reeds treedt de verorde ning in werking en voortaan zullen dus de kapperszaken iederen Dinsdagmid dag gesloten zijn, uitgezonderd op en kele nader aangegeven Dinsdagen, in. hoofdzaak neerkommend op de Dins dagen, welke vallen in de weken, waar- r in een feestdag voorkomt. De gewijzigde verordening ligt drie maanden op de Secretarie ter inzage. DE KRUISVAART VAN DE HARTEBRUG IN VESSEM. Men meldt ons* uit Vessem: De Kruisvaart van de Hartebrug heeft van 512 Augustus gebivaikeerd in Vessem bij Eindhoven. Nog nooit hebben de jon gens zoo'n schitterende dagen beleefd als dieze week in de prachtige bosschen en in het dorp van Vessem, waar het goede en eenvoudige volk geheel en al meeleefde met de Kruisvaarders. Van alle kanten mochten de jongens medewerking ondervinden, voor al van de familie Visschers en de Rooij. De viering van de geboorte van ons prin sesje is niet vergeten, 's Avonds werd een rondwandeling gedaan met trommen, en vaandels, door het dorp. De vroolijk mar- Cheerende jongens hadden veel bekijks. Na een défilé voor den burgemeester werd het Wilhelmus ingezet. Het genot van bivakeeren, spel, wande ling, zwemmen, sport, kampvuur met veel toehoorders, etc. vond zijn hoogtepunt in een goed georganiseerde drijfjacht op een reebok in de omliggende bosschen. Gesteund door 7 kranige jagers is het gelukt een prachtigen drie-jarigen reebok neer te schieten. De jongens waren enthou siast. In triomftocht met trommen en vaan dels werd' de reebok gebonden aan een lange paal, door de straten van het dorp gedragen. De jagers trokken met glundere gezichten, het geweer op den schouder, achter den stoet mee. Na den rondgang door het dorp kwam de stemming er in, toen de dravers door de jagers royaal op limonade en bier getrakteerd werden, 't Is een reuzen jacht geweest, die de jongens nooit meer zullen vergeten. Vandaag is de laatste dag van hun va- cantie in de heerlijke zuidelijke bosschen. De dag zal besloten worden met een groot kampvuur op het voetbalveld,, grenzend aan het dorp, zoodat iedereen in de gele genheid zal zijn hier aan deel te nemen. Na afloop zal de heer H. de Rooy nog eens een heerlijke tractatie geven. Met groote voldoening zullen de direc teur P. Greg, van Heusden, de penning- mester de heer G. v. Baal, en de leiders, die dezen uittocht hebben meegemaakt, te rugzien op de heerlijke dagen, die de jon gens hier hebben doorgebracht. De ongedwongen omgang tusschen direc teur en jongens in Gods vrije natuur, de da gelij ksche H. Mis en H. Communie, de ge zonde eetlust zullen de Kruisvaarders naar ziel en lichaam goed gedaan hebben. VEEN- EN ZUIVELTENTOONSTELLING „VEBO". Op 13 September a.s. organiseert de „Vebo" weer haar jaarlijksche tentoon stelling in Leiden. Het vraagprogramma van deze tentoonstelling is begin Juli ver schenen en reeds vele inschrijvers hebben zich aangemeld. In de volgende week zul len er bovendien nog zitdagen worden be legd voor inschrijvingen. De tentoonstelling zal omvatten de ru brieken: Geregistreerd Fokvee (Groninger Zwartblaar), Zwart Bont Holl. Veeslag, (Schapen, Varkens, Geiten), Slachtvee, Handelsvee en Kaas. Bovendien zullen er wedstrijden plaats vinden in melken en in beoordeeling van Fokvee. Na afloop van de tentoonstelling zal waarschijnlijk op het Schuttersveld, om streeks 3 uur, als bijzondere attractie een groot Volksdansfeest plaats hebben, onder leiding van den bekenden folklorist dr. Elise v. d. Venten Bensel. DE KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL" Naar wij vernemen heeft de zéér toege nomen belangstelling te Leiden voor de tooneelvoorstellingen van den Kunstkring „Het Schouwspel" een dusdanige toeloop van nieuwe leden veroorzaakt, dat het ko mende seizoen, inplaats van twee, drie se ries van vijf voorstellingen zullen worden gegeven. Hierdoor is men niet meer gebon den aan één bepaalden datum, doch kan men zoo noodig een avond verzetten. De voorstellingen worden steeds gegeven op Zondag, Maandag en Dinsdag. De voorstellingen worden weer evenals vorig seizoen gegeven in den Schouwburg, die voor de benoodigde avonden is bespro ken. Uit Den Haag is op verzoek van de Leidsche politie naar hier overgebracht de 20-jarige A. N., die zich te Leiden aan rij wiel-diefstal heeft schuldig gemaakt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2