Ds. tragiek van de Katholieke jeugd perde Rijk STADS NIEUWS ZATERDAG 12 AUGUSTUS 193» DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 in het Als de zomersche avond zwoel over het wijde land hangt naderen we een moderne industriestad van West-Duitschland. Op enkele plaatsen kleuren de vlammen der hoogovens of staalgieterijen de donkere lucht met 'n rossen gloed en vallen dreu nend de stoomhamers in een eindloos een tonig rhythme. Er wordt hier dag en nacht gewerkt! Hoor de drukke straten, waarin, fel rood en violet, de lichtreclames flikkeren, berei ken we de simpele woning van een voor- maligen leeraar aan een middelbare school een der vele slachtoffers van het nationaal- socialistische systeem. Kijk eens zoo begon mijn zegs man, het tragische lot van de katholieke Duitsche jeugd is hierin gelegen, dat het opgroeiend geslacht totaal in Nationaal-So- clalistichen geest, d.w^z. in een sfeer van modern heidendom wordt opgevoed. Vroe ger was 91 procent van alle lagere scholen ingesteld op Bijzonder Onderwijs; daaron der waren 18.000 katholieke scholen voor lager onderwijs. Tegen dit bolwerk der Ka tholieke Kerk werd reeds in 1933 den strijd aangebonden. Protesten der bisschoppen bleven onbeantwoord. Toen in art. 23 van het Concordaat tusschen het Derde Rfjk en het Vaticaan. plechtig werd overeengeko men, dat het „in stand houden en oprich ten van nieuwe bijzondere scholen gewaar borgd' bleef" kregen de Katholieken weer hoop. Doch hun verwachtingen bleken weldra weer ij del te zijn. Stuk voor stuk zijn de katholieke scholen stelselmatig ver nietigd. Er werden z.g. volksstemmingen gehouden waarbij de ouders vroegen, om katholieke scholen om te zetten in neutrale scholen, maar bij een werkelijke, vrije, schriftelijke stemming bleek, dat 80 tot 93 procent der ouders prijs stelde op het be houd der bijzondere school. Duizenden kee- ren is art. 23 van het Concordaat met voe ten getreden. Op 1 Januari 1937 waren reeds 5000 katholieke scholen verdwenen. In de daaropvolgende jaren werden de ove rige katholieke bijzondere scholen tot op enkele tientallen na weggevaagd. Als men daarbij nog rekent de bijzon dere scholen, die in Oostenrijk en Su- detenland reeds gesloten zijn, dan kan men veilig het aantal katholieke scho len dat werd opgeheven op 20.000 be cijferen. Waar zijn de katholieke onderwijzers en onderwijzeressen gebleven? zoo vroegen wij. „Deze zullen toch zeker zoo maar niet zonder meer aan den dijk gezet zijn, voor al niet daar er zoo vaak over een tekort aan onderwijzend personeel in het Derde Rijk geschreven wordt?" Veel kaf onder liet koren. Er kwam een bittere trok rond de mond hoeken van dezen grijzen priester. Ja, waar zijn de „katholieke" onderwijzers en onder wijzeressen gebleven: en hij legde een bij zondere klemtoon op het woord „katho lieke". Oppervlakkig beschouwd zijn het meestal dezelfde menschen die voor de schoolbanken staan. Maar hun geestesge steldheid is totaal veranderd. In de jaren toen het kaf van koren ging gescheiden worden, was er veel kaf. Ik wil niet met steenen werpen en mij past het niet om een vonnis uit te spreken. Maar onwille keurig denkt men aan het oude liedje: „Zooals het haantje op den toren, draait en waait met iedere wind Alleen die onderwijzer, die 100 procent Nazi is en de hervormingen op gebied van onderwijs zooals die door Minister Rust, door Krieck, Wachtler en Schirach werden ingevoerd, toejuicht, kan nog promotie ma ken. Baldur von Schirach vindt de natio- naal-socialistische school nog niet voldoen de. Hij zou graag van iedere Nazi-leeraar een jeugdleider maken. In zijn boek „Re volution der Erziehung" en zijn tijdschrift „Wille und Macht" wordt telkens opnieuw de eisch gesteld' „om de verouderde rela tie met he t huidige onderwijssysteem overboord te gooien". Wij citeeren letter lijk: „Wij weten uit den mond van den Rijksminister voor Onderwijs, dat alle vraagstukken betreffende het omzet ten der school in Nationaal-Socialis tische geest ten slotte daarop zullen schipbreuk lijden, dat niet juist dat type onderwijzer beschikbaar is, dat alleen het succes van een dergelijke omzetting waarborgt." De beste promotiekansen voor hoofd der school, inspecteur en lid van de onderwijs raad maken diegenen die hun geloof als 'n „verouderd iets" totaal over boord gooien en de jeugd %in modern heidensche geest opvoeden. Toen stond mijn gastheer op en ging naar zijn rijkgevulde bibliotheek, waarin ook de voornaamste werken van de Nationaal-So- cialistische kopstukken prijkten. Hij las mfj voor uit een geschiedenisboek zooals het op de middelbare scholen ge bruikt wordt. Bladzijde 16 en -17 over de Beweging van Cluny: „Het was een vreemde Roomsche geest die van het Romaansche Cluny uiting, een geest van boetedoening en priesterheerschappij. Het onnatuur lijk gebod van het coelibaat met zijn miskenning van het huwelijk was ab soluut in strijd met de Duitsche opvat tingen. Even on-germaansch was het dat men het geestelijke en wereldlijke zo streng van elkander scheidde. Het gevaarlijkst echter was wel het ver bod van simonie en de investituur. Wanneer deze bevoegdheden aan den koning werden ontnomen, dan was het met zijn macht gedaan". Over de kruistochten wordt gezegd, dat „duizenden Duitschers om een vreemd soortig, niet volksch doel, den dood zijn in gejaagd". De Orde der Jezuieten wordt aan de leer lingen voorgesteld als „de meest gevrees de strijdbare katholieke garde". Alle ver roeste wapens uit het oude liberale tijd perk worden weer uit het museum ge haald om het opgroeiend geslacht te sug- gereeren dat dit leger verslagen is. De Kerk wordt zoo verachtelijke voorgesteld, dat de jeugd er slechts met walging over kan denken of spreken. Ja, dat is vreeselijke tragiek van de katholieke jeugd in het Derde Rijk, dat een dergelijk zaad in hun jeugdige harten wordt uitgestrooid. „Gij begrijpt thans, zoo basloot onze zegsman, de tragische beteekenis van de smeekbede, die iederen Zondag ten hemel stijgt: „Dat Gij alle katholieke ouders, on derwijzers, opvoeders, priesters en zielen herders met een heilige bezorgdheid voor de Katholieke Jeugd moogt vervullen Heer wij bidden U, verhoor ons!" Er wordt een roofaanslag gepleegd op het hoogste goed dat de Duitsche jeugd be zit. Dat is het ergste wat ons thans over komt! Bioscopen. Lido, „IK GEEF EEN MILLIOEN" Het is moeilijk te zeggen, welke van de twee films, welke Lido deze week in zijn programma geeft, de hoofdfilm is. De film „Ik geef een millioen" wint het ongetwij feld in humor, doch „De purperen mantel" is grootscher van allure en boeiender. Het is wel een eigenaardige situatie, waarin Peter Lorre en Warner Baxter ge raken, in de hisorie van dat millioen. De laastste is een millionair, die bemerkt, dat zijn vrienden slechts van hem houden om zijn geld en als hij door een toeval zoek raakt aan de kust van de Fransche Riviera, besluit hij, als vagebond verkleed op avontuur uit te gaan. Zijn avondkleeding geeft hij aan een halve idioot, met het ge zegde, dat hij wel een millioen francs zou willen geven aan iemand, die vriendelijk voor hem zou zijn om wille van hemzelf. Als de millionair weg is, bemerkt de arme kerel (Peter Lorre) die nu de millionairs- kleeren aan heeft, dat er een millioen francs in zitten! Hij vertelt het aan een krant, die er uit sensatie-zucht over schrijft dat een excentrieke millionair, als vage bond verkleed, in de stad rondloopt, die iedereen, welke hem vriendelijk behan delt, een millioen wil geven. De stad wordt compleet gek! De bedelaars beleven een gouden tijd, de vagebonden stroomen naar de stad. Inmiddels belandt de werkelijke millionair in een circus, waar hij verliefd wordt op een meisje. Na eenige complica ties iedereen wordt voor den millionair gehouden, behalve de echte, die zich maar niet kan legitimeeren laat het gelukkige slot zich wel raden. Vóór de pauze gaat „De purperen man tel", een goed geënsceneerde geschiedenis uit den tijd van kardinaal de Richelieu, met Conrad Veidt en Annabella in de hoofdrollen. Rondom den gevreesden kardinaal vor men zich allerlei intriges, welke deze kan selier van Frankrijk met ijzeren hand on derdrukt. De kardinaal heeft zijn tegen standers, hij heeft ook zijn helpers. De vermetelste van hen is Gil de Berrault, die den bijnaam „De zwarte dood" dankt aan zijn vaardigheid op het rapier. Hij heeft Richelieu menige persoonlijke dienst be wezen. Deze verbiedt hem echter het du- elleeren, op straffe van den dood, doch nauwelijks is de klank van de woorden des kardinaals verstorven, of Berrault is in eenduel gewikkeld. Dat kost hem zijn hoofd. Doch op het trapje van het schavot wordt hij teruggeroepen bij Ri chelieu, die hem een opdracht geeft, wel ke niemand had kunnen volbrengen. Hij moet den protestantschen hertog, die een opstand onderneemt, gevangen zien te ne men. De Berrault vertrekt naar diens burcht, ziet kans daarin door te dringen, wordt verliefd op de zuster van den hertog, welke liefde, na eenige terughouding, be antwoord wordt. Als echter de hertog thuis verschijnt na eenigen tijd, arresteert hij dezen, doch om zijn figuur te redden en zijn zelfrespect, laat hij zijn gevangene vrij. Deze vlucht naar Engeland, zoodat er geen opstand bloedig behoeft te worden onderdrukt. Richelieu vergeeft hem en verder leven Gil en Marguerite lang en gelukkig. Het spel vooral van Conrad Veidt is in deze film uitstekend. Merkwaardig is ook de rol van Gil's toegevoegden knecht, die doet denken aan de bekende narrenfiguur van Shakespeare. Ter eere van de blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin wordt een Nationale Film van Polygoon vertoond, welke handig in elkaar is gezet en waarin prinses Beatrix de kleinste doch meest succesvolle filmster blijkt te zijn. In de matinee's brengt Lido een gewij zigd programma, waarvoor wij verwijzen naar de advertentie. Casino TARZAN DE ONTEMBARE. Deze week wordt in Casino een der bes te uit de serie Tarzan-films vertoond, n.l. Tarzan de Ontembare. De hoofdrol in dit filmwerk wordt vervuld door den Olympi- schen zwemkampioen. Buster Crabbe als Tarzan levende in de Afrikaansche wil dernis, waarin hij opgegroeid is temidden van wilde dieren. Men ziet in deze film di verse gevechten van Tarzan met leeuwen waarin hij natuurlijk steeds overwinnaar blijft, terwijl men diverse staaltjes dieren - dressuur te zien krijgt. In deze wildernis sen zwerft een geleerde rond Dr. Brooks, die door een expeditie gezocht wordt, waarbij zich ook Mary, zijn dochter be vindt. Deze expeditie, die door twee gidsen geleid wordt, hebben deze tocht echter met andere doeleinden ondernomen. De dood van Tarzan zou aan dit tweetal een groot bedrag aan geld opleveren. Wanneer de expeditie dan ook in Tarzan's gebied komt, geeft de film zooveel ongelooflijke staal tjes avonturen te zien, dat het onmogelijk is die allen te beschrijven Het is een over weldigend filmwerk van begin tot eind. Voor de pauze wordt vertoond „De man, die tweemaal leefde" een film, welke op een merkwaardig gegeven berust. Deze film heeft den volgende inhoud: Een mis dadiger, opgejaagd en achtervolgd door de politie wegens moord, inbraak enz. vlucht een medische hoogeschool binnen waar een professor zijn studenten vertelt van zijn interessante proefnemingen op dieren. Door operaties was hij er n.l. in geslaagcT vroeger kwaadaardige dieren tot zachte dieren te maken. Volgens zijn meening zou zulks bij menschen met misdadige nei gingen ook kunnen geschieden. Slick Ran- ley, de misdadiger komt hiervan onder den indruk en hij voelt dat dit de eenige kans is om zich van den electrischen stoel te redden. Op 'n avond staat hij voor dr. Schuyler, die weigert de operatie te verrichten, om dat het bij de wet verboden is, doch na lang aandringen van Slick stemt hij toe. De operatie vindt plaats en de verandering is verbazingwekkend. Het komt zelfs zoo ver, dat de vroegere misdadiger gaat stu- deeren en dokter wordt. Hij krijgt een functie in de vrouwengevangenis, waar zijn vroegere vriendin hem herkent. Die we tenschap weet zij, vrijgekomen, weer uit te buiten, want er staat nog altijd een be looning op de aanhouding van den misda diger. En wet is wet. Een rechtszaak is het slot en de verdediger vraagt: zal dr. James Blake moeten boeten voor de misdaden van J. Slick Rawley. „Ja", antwoordt de jury. Eerst na tal van verzoekschriften krijgt dr. Blake gratie. Dit gegeven is op fijne wijze in beeld gebracht door Ralph Bellamy, die van de ze dubbelrol een prachtige vertolking heeft gegeven. Een uitgebreid journaal, waarin diverse opnamen van de feestelijkheden ter gele genheid van de geboorte van de prinses, completeert dit programma, dat wij gaarne aanbevelen. Trianon. TRADER HORN. Rex DE GROOTE GAMBINI. „De groote Gambini" lijikt een vreeselijk spannende en geheimzinnige film en wij iziullen niet ontkennen, dat zij dit ook in derdaad is. Maar deze film is meer dan een „thriller", meer dan een sensatie-geval, zij is ook in optima forma een lachfilm. Zelden hebben wij zoo'n geslaagde combi natie gezien, waarbij spanning en ontspan ning zich zoo logisch en volkomen natuur lijk afwisselen. In 't kort komt het hierop neer, dat een meisje op het punt staat te trouwen met een minderwaardig individu, doch dit huwelijk gaat niet door, want de man wordt in den nacht vermoord. Wie deed dat? Er zijn verdachten genoeg, die allemaal zeer serieus in aanmerking komen en de goochelaar en telepaath Gambini draagt het zijne er toe bij om het raadsel te ontwarren. De oplossing daarvan raadt u in geen tien keer. Aikim Tamiroff, de man met de 1000 gezichten, die ditmaal niet zoo zwaar vermomd is, speelt hier den „Groo- ten Gambini" en hij doet het buitengewoon, verbluffend en geestig. Het andere geval is 'n pracht van een Wild-West film. Men kent de geheimen van dat recept. Als de edele cowboy schiet is het onverbiddelijk raak, als hij beschoten wordt door wel twintig achtervolgers, schie ten allen mis. Dat hoort nu eenmaal zoo. En dan is er ook de burgemeester, een zoo op het oog waardig heer, die echter met den boef uit het stadje, die roofovervallen orga niseert, onder één deken ligt, en aan het einde natuurlijk volgens de regelen der kunst ontmaskerd wordt.. Wat zullen wij er veel van vertellen. Er wordt in de film „Revolverreoht" flink ge draafd en nog meer geschoten en laat ons verheugd zijn, dat de slechtaards naar be- hooren worden gestraft en dat trouw en dapperheid zegevieren. Daarvoor zorgt George O'Brien op onovertroffen wijze. Vooraf gaan journaal, een teekenfilm, waarin Poppeye voor Olive eventjes een huis bouwt, en het filmpje van Prinses Beatrix, dat zich nog steeds in aller geluk kige belangstelling verheugen mag. Trader Horn" is wel een der meest ge- films over de machtige Afrikaan sche wildernis. Deze ontrolt zich in deze film in al haar uitgestrektheid en pracht. Het leven der wilde dieren wordt van zeer nabij gadegeslagen en als steeds komt men er telkens weer van onder den indruk, te meer, nu in deze grootsche natuur Trader Horn (Harey Care ij) zulk een pracht rol vervult, waardoor men geheel met deze spannende geschiedenis meeleeft. Interes sant is het te zien, hoe Trader Horn op een groot vlot de rivier afzakt, waarin het we melt van de krokodillen om als ivoorhan delaar de wilde stammen te bezoeken en voor deze kostbare waar de wilden een hand zout schenkt. In deze wildernis ont moet Horn de weduwe Dominé Trent, die voornemens is de Isorgi's op te zoeken om haar dochter, die door deze stam geroofd is, te gaan bevrijden. Ondanks dat Horn haar dit ontraadt zet zij toch door, waarbij hij belooft als zij niet mocht sla gen deze zeer gevaarvolle zaak op zich te zullen nemen. Enkele dagen later vinden zij de vrouw verongelukt en na haar be graven te hebben, gaat hij zijn belofte in vervulling brengen. Na veel avonturen komt hij bij de Isorgi's, welke Horn en de zijnen gevangen nemen. Hier ontdekken zij de dochter van mevr. Trent die echter even wild en wreed is als de kanibalenstam en nadat zij bijna den dood hebben gevonden, weten zij zulk een indruk op Nina te ma ken, dat zij hen niet allen verlost maar zelfs met hen meegaat. Deze terugtocht, achtervolgd door de wilde stam temidden van allerlei gevarlijke wilde dieren, zon der wapenen en onder groote ontberingen, geeft een spanning, waaraan men niet ont komt. De ontknooping van deze geschiede nis is de moeite van het beleven waard. De tweede film „Zonsondergang in Wee- nen" is van lichter genre en speelt zich af direct vóór den grooten wereldoorlog te Weenen, waarbij het muzikale gedeelte door Geralds en zijn be-'bemd orkest op uit nemende wijze wordt verzorgd. Het is een tragedie van liefde en oorlog, waarbij ech ter na een groote klove de liefde overwint. Dit buitengewoon moei program zal deze week zeker aan velen een aangename ont spanning brengen. Luxor. DE VERKLIKKER VAN SCOTLAND YARD Een prins met een ongeschoren gezicht in de plunje van den bedelaar, ziet er uit als: een bedelaar. Er is niets prinselijks meer aan. En even goed kan een keurig- gekleede jongeman zich als prins aandie nen, al heeft hij geen cent op zak. Dit laatste is in de film „Luchtkasteelen" het geval. Meestal gaat het zoo, dat een lief, knap en hupsch meisje niet een schooiertje vrijt en tot de ontdekking komt een koning of op z'n allerminst een hertog te zoenen, maar dezen keer flirt het arme meisje met een prins, die heelemaal geen prins blijkt te zijn. Maar door deze teleur stelling want dat moet het ongetwijfeld geweest zijn, al laat zij er niets van mer ken wordt haar liefde niet gebluscht. Arm trouwt met arm, en blijft arm. Men zal misschien vermoeden, dat de would-be- prins een bedrieger en een oplichter is. Dat is hij natuurlijk ook hij liegt maar raak maar toch heeft hij er een goede reden voor zich als een prins uit te geven. Die reden is de man achter de schermen, een oude heer, die met zijn geld blijkbaar geen raad weet, en het geheele geval financieert. Lilian Harvey speelt een brilliante rol te zamen met Vittoria de Sica. De film speelt zich af in Italië, er komen vele prachtige opnamen in voor van Venetië, Florence en Capri. De hoofdfilm is vervaardigd naar boek van Edgar Wallace: „De Verklikker van Scottland Yard". Edgar Wallace's boeken springen bijna uit de band van op winding en avontuur, en van deze sen satie is de film een getrouwe weerslag. In deze film treden echte bedriegers en op lichters op, doch ook al weer pseudo- boeven. Het is wel een koddig idee een eerbaar man zijnde jezelf voor een schurk uit te geven, maar het idee taant in koddigheid, wanneer zelfs aardige meis jes gaan twijfelen, of je nu wel een duwel bent of een heilige. Er is voor de bios coop-bezoekers één troost: ze weten voor uit, dat alles op z'n pootjes terecht komt en in deze verwachting komen ze ook thans niet bedrogen uit. Een film met pit, een film met overvloed vaan hoogspanning en zenuw-kitteling, een film bovendien met een origineel gegeven. Agenda NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE VAN DE R.K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het Gebouw is den gcheelen dag gesloten. Maandag: Rechtskundig Adviesbureau voor de leden van de Af- deeling Leiden en Omstreken op het Kan toor van het Bondsgebouw, Steenschuur 15, nam. 6.308.00 uur. Repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio", 8 uur. (Zaal 6). Dag. Bestuursvergade ring R. K. Volksbond, 8.30 uur. (Kantoor) Kantoor Bouwvakarbeidersbond (Zaal 10), nam. van 7.30—8.30 uur. Dinsdag: Feestdag van Maria ten Hemelopneming is het Bondsgebouw den g-heelen dag geslo ten Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. (Zaal 9). Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur. N.B. Wij verzoeken de afdeelingssecretarissen, die ons nog geen opgave toezonden voor deelname aan den Kaderdag op 10 September a.s. te Am sterdam, dit voor 14 Aug. te doen aan het Secretariaat. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPHS- GEZELLENVEREENIGING, LEIDEN Rapenburg 52 Heden Zaterdag van 8.15—9.15 uur Bibliotheek; alléén boeken inleveren. Beurtrooster: Heden Zaterdag: C. v. d. Meyde en G. Bot; Zondag: Th. Varke- visser, C. v. d. Meyde en P. Rijzevoort; Maandag: W. v. d. Holst en F. Óverdijk; Dinsdag: J. Compier en D. Devilée; Don derdag: C. v. d. Meyde en J. v. d. Post; Zaterdag: G. Bqt en H. Key. Zondag: is de zaal geopend van 12.302.30 uur en van 710.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Bibliotheek; alléén boeken inleveren. Geen Zitting St. Josephs Spaairkas. Voor belanghebbende betreffende de Spaarkas kan men zich ver voegen bij den heer W. A. Kohlbeck, Hee renstraat 25. 8.30 uur Prijsbiljarten, hoofd prijs??? Maandag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8 uur Biljart en Tafeltennisclub. Dinsdag: Maria Hemelvaartsdag is de zaal geopend van 710.15 uur. Woensdag: 8.30 uur repe titie Liedertafel Sebastian Schaffer. Donderdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.30 uur Bijeenkomst schaakclub „De Raadsheer" Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekgezelschap Frans Schweitzer. Zaterdag: Bijeenkomst voor de gezellen van 810.15 uur. 8.15 9.15 uur Bibliotheek: alléén boeken inleve ren. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Mededeelingen: Zondag 3 September naar het landgoed „Drakenburg" bij Hilversum Reis heen en terug 1.25. Het program staat afgedrukt in het Kolpingsblad. Deze week geen spreekuur van den eerw. vice- Praeses. K. J. M. V. De op a.s. Zondag vastgestelde wandeltocht van 30 km. gaat wegens vacantie van verschillen de leden en Bestuursleden niet door1. De op a.s. Donderdag vastge stelde Boomstronk-inleiding door den Moderator gaat om dezelfde reden ook niet door. Aan het komende winterpro- gram is reeds flink gewerkt. Binnenkort hooren jullie daar meer van. SINT ODO-KOORKNAPEN. Zondag: Volkszang-Mis. Dc volgende jongens zingen op het altaar: H. v. Keste- ren, J. Vinkestein, Mart. Gordijn, W. Uytenhout, P. Kluts, K. Pieterse, G. Steen- beregen, B. Klein, Wim Goddijn en Jo Dijt. Maandag. Van half vijf tot vijf uur is er in de fietsenloods bij de zij-ingang der Kerk (Alexanderstraat) voor alle jongens gelegenheid om nog een St. Oöo- Klok te halen, alsmede contributie te be talen en de repen in ontvangst te nemen, die pater Huygens mij gezonden heeft voor de jongens, die tien of meer loten hebben verkocht. Verder kan je foto's bestellen van. onze uitgaansdagen. Om 5.30 u. in de Kerk repetitie voor de jongens, die meqgaan naar den Briel. (Wie niet aanwezig is, gaat niet mee!!!) Dinsdag Maria Hemel vaart de Schola zingt in Hoogmis en Lof. Donderdag: Om 6 uur repetitie voor de jongens, die meegaan naar den Briel (in de Kerk) Vrijdag: om half vijf nog ge legenheid de St. Odo-Klok te koopen en contributie te betalen (fietsenloods Alexan derstraat). Boys! Vanwege de schoon maak kunnen we volgende weken niet te recht in onze gewone repetitie-zaal. Daar om gaan we naar de fietsenstalling om N „zaken" te doen. Je moet weten: we heb ben tot half September geen repetities be halve voor den Briel. Natuurlijk gaat de contributie toch door, want volgend jaar moeten we een flinke „kas" hebben om te kunnen uitgaan, dus blijf je centjes be talen: vijf cent in de week! Koop de St. Odo-Klok, hoor, want daar staat een prijsvraag in. Volgende week kan je ook: nog oude nummers krijgen voor één cent per nummer groote opruiming dus!! Wie? Wie? Ga kijken in de fietsenloods! De op lossingen van de groote prijsvraag in de St. Odo—Klok moeten binnen zijn: Don derdag 24 Augustus!! Wie krijgt een der vijf geweldige prijzen?? Hallo boys! Tot kijks! Kapelaan E. A. M. Paap KRUISVAART. OEGSTGEEST. Maandag 14 Aug.: Olie Kruisvaarders en St. Jansknapen in uniform, om 7.10 uur aanwezig bij de burcht, voor inhalen van de Neomist. Woensdag, 16 Aug.: 7.30—9 uur Willibrordban; Donderdag: 17 Aug. 7.309 uur Tarcisius- en Ignatiusban. Elisabethpenning Tarcisiusban. Deze maand geen kring voor de St. Jansknapen en geen büeenkomst voor de fluitclub. WARMOND. Zondag 8.30 uur: Mis Dilalogata; waaron der algemeene H. Communie tot intentie van onzen Bisschop. We denken er aan 8.15 uur bij de Burcht te zijn. Jongens denk er aan in vorm; keurig recht staan en knie len. Maandag 8 uur Missieclub. Woensdag 8 uur Michaël- en Tarcisiusban. Vrijdag 8.30 uur Mgr. Aengenentban Zaterdag 7.30 uur Willibrord en Jeroenban. Zaterdagavond voley-bal op het S. M. C.-veld. Denk aan de Missie-kistjes. Zwem men als gewoon.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 15