dagen Historie SPORT A.S.C. - R.C.H. ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 7 MEN SPREEKT VAN VREDE. GOUWLEIDER FOR- STERS REDE OP DE LANGENMARKT TE DANTZIG. IS HET PROBLEEM VAN DANTZIG EEN OORLOG WAARD? DE KATERS BLAZEN, MAAR SLAAN HUN NAGELS NIET UIT. DE EENHEID IN SPANJE. Vrede. De wensch is dikwijls de va der der gedachte en zoodoende is het be grijpelijk, dat er in dezen tijd, waarin iedereen aan oorlog denkt, zooveel over vrede wordt gesproken. Ons jongste prin sesje is „Vrede" gedoopt; de Paus noemt zich en wil zijn „de Paus van den Vrede"; het Neurenberger partijcongres in Septem ber wordt aangeduid als het „Congres van den Vrede" enz. enz. Het verlangen in den mensch naar vrede is zóó diep ingeworteld, dat zelfs degenen, die naar oorlog drijven, dat meen en te moeten doen omwille van dien vrede. De bekende figuur van den wolf in schaaps- kleeren. Zoo wordt het conflict om Dantzig uit gevochten door louter vredelievenden. Forster heeft het nog eens herhaald, dat de Duitschers den vrede willen, maar dat Dantzig wordt bedreigd door de kanonnen van Polen. Het is jammer voor het orato risch talent van Forster, maar de wereld heeft zich nog altijd niet laten overtuigen, dat de Dantzigers bedreigd worden door de Polen of door hun politieke vrienden. Hoe het er in Dantzig tegenwoordig naar toe gaat, toont wel duidelijk het jongste geschil met de Polen inzake de douane inspecteurs. Zooals men zich herinneren zal, liepen er geruchten, dat de Senaat van Dantzig het aantal douane-inspecteurs wilde be perken. Dit aantal zou volgens den Senaat toegenomen zijn en deze heeren zouden zich met andere dingen dan de controle van douane-kwesties bezig hodden. Daar om, zoo kon men hooren, was de Senaat besloten om slechts hen als douane-inspec teurs te erkennep, met wier aanstelling de autoriteiten van Dantzig zich hadden ver- eenigd. Aangezien de douanedienst in Dantzig voor een deel uit Polen besteat en voor een deel uit burgers uit de Vrije Stad kon men wel ongeveer nagaan, wie een erkenning zouden krijgen. Deze plannen gaven de Poolsche regee ring aanleiding om een nota tot den Se naat te richten, welke al spoedig door een tweede en zeer scherp gestelde nota werd gevolgd. De Poolsche commissaris in Dant zig had nl. aan zijn regeering medegedeeld, dat een deel der douane-ambtenaren de aanzegging had ontvangen, dat van 6 Augustus af van hun diensten geen gebruik zou worden gemaakt en verzet zou wor den gepleegd, indien zij toch hun functie zouden willen uitoefenen. Dit gaf de Pool sche regeering aanleiding tot de zooeven vermelde tweede nota. Daarin werd in ul- timatieven vorm intrekking van den maat regel verlangd, benevens een antwoord op de eerste nota. De situatie leek critiek, maar wat men hiet verwacht had gebeurde, nl. de Senaat gaf toe. Weliswaar waren de autoriteiten hoogst verontwaardigd en beweerden zij, dat het gerucht van de ontslagaanzegging onjuist was en dat het belachelijk was op zulke onjuiste berichten een zoo scherpe nota te baseeren maar de maatregel werd in elk geval niet genomen. Zelfs wil men een stap verder gaan en is de senaat van Dantzig bereid, om met de Polen in con tact te treden over een principieele ophel dering van het vraagstuk der competen tie van de Poolsche douane-ambtenaren. De vraag, of de autoriteiten van Dant zig inderdaad ontslag hadden aangezegd aan een deel der douane-ambtenaren hetgeen na de houding van de vorige week geheel in de lijn lag, al wordt het officieel ontkend is in dit opzicht van onderge schikte beteekenis. Onafhankelijk van de juistheid van dit motief voor de Poolsche stappen, hadden de Dantzigers, indien zij er voor voelden het conflict verder op da spits te drijven, nieuwe tegenmaatregelen kunnen nemen, zooals in de afgeloopen maanden van beide kanten meermalen is gebeurd. Een dergelijke scherpe Poolsche stap had immers maar al te gemakkelijk als een voortreffelijk argument tot dit doel kunnen dienen. Dantzig deed dit echter niet en juist in het feit, dat het naliet deze gebeurtenis propagandistisch uit te buiten, schuilt de groote beteekenis. Intusschen hebben wij nog niet verno men, dat de in uitzicht gestelde onderhan delingen welke deze week nog zouden beginnen ook inderdaad begonnen zjjn. Wel is er tusschen de officieele autoritei ten een toenadering te bespeuren, doordat aan beide kanten politieke gevangenen zijn vrijgelaten. Zoo is b.v. de Pool Lipinski, die Hitier beleedigd zou hebben, uit het gevang gelaten, terwijl de Polen een Dant- ziger, die den Poolschen staat beleedigd zou hebben, hebben los gelaten. De niet-officieele autoriteiten, zooals de gouwleider Forster, de agent van Hitler in Dantzig, houden er echter nog steeds den moed in, in den rug gesteund door de pers in Duitschland. Gouwleider staal. Forster heeft Donderdagavond op een groote anti-Pool- sche demonstratie te Dantzig een rede ge houden. Men heeft deze rede met spanning tegemoet gezien, omdat men meende, dat Forster wel iets bijzonders zou zeggen. Hij kwam juist van Hitier vandaan en kon dus geacht worden het laatste nieuws te bezitten omtrent de opvattingen en bedoe lingen van den Führer. Toen men hem bij zijn terugkeer op het vliegveld van Dant zig interviewde, zeide hij, dat hij een ver rassing had, doch die verrassing bewaar de voor zijn redevoering. Vol verwachting klopte dus ons hart. Maar de verrassing kwam niet. Het werd een rede, zooals er dertien in een nat. soc. dozijn gaan. Ora torisch vuurwerk, waarvan men niet wij zer wordt. De Britsche pers legt de rede van For ster uit als een verergering van de span ning in Europa. De „Times" schrijft in een artikel uit Dantzig: „De gouwleider heeft, naar uit alles blijkt, van den Führer de zelfde instructies gekregen als enkele we ken geleden. Hij moet voor het oogenblik streven naar een ontspanning met de Pool sche autoriteiten en intusschen over de aanhechting van de Vrije Stad bij het Rijk spreken als over een rechtvaardige en ze kere zaak''. Precies zooals de Duitsche bladen schrij ven: „het Duitsche Dantzig heeft den Po len en hun ophitsers in Londen en Parijs een antwoord gegeven, dat definitief is. Definitief als het feit, dat het Duitsche Dantzig naar het Groot-Duitsche rijk on der leiding van Adolf Hitler zal terugkee- ren". Nu kan het ons per slot van rekening weinig schelen of Dantzig bij het Duitsche Rijk komt of niet. Wat ons wel kan sche len is de manier waarop dat zal gebeuren. OJ> dat nl. met geweld of met oorlog ge paard zal gaan. En dat brengt ons weer tot de andere vraag: is Dantzig een oorlog waard? Het probleem. Het doet weinig ter zake of wij zelf tot de conclusie ko men, dat de oplossing van het probleem- Dantzig al of niet een oorlog waard is. Wat erop aan komt is, of Hitier er een oorlog voor wil riskeeren. Hij is, zooals Chur chill deze week zeide, de eenzame man boven op den Beierschen berg,, van wiens woord alleen oorlog of vrede afhangt. Maar het is in elk geval interessant, ons weer te herinneren, dat Hitier zelf bij het in 1934 gesloten DuitschPoolsche non- agressieverdrag erkend heeft, dat de staatkundige positie van Dantzig niet aan de vriendschap tusschen het Derde Rijk en Polen in den weg behoefde te staan. Indien dit verdrag slechts de bedoeling had van een kortstondig bestand en dat had het ongetwijfeld, want het was voor slechts 10 jaar aangegaan dan nog was er ze ker geen reden het vóór 1941 eenzijdig op te zeggen, gelijk Hitier heeft gedaan on der het motief, dat de grondslag ervan was vervallen. Als Berlijn niet zijn houding ten aanzien van het Statuut tusschentijds had gewijzigd op grond van andere over wegingen dan in het Statuut zelf gelegen, dan ware Dantzig thans niet een probleem, waarmede de quaestie van oorlog en vrede voor Europa verbonden was. Het Statuut is weliswaar een uitvloeisel van de desbe treffende artikelen van het Volkenbonds pact, dat voor Hitier een ergernis is; maar gebleken is dat het in het algemeen bij goeden wil aan beide zijden een doel treffend instrument is bij de delicate ver houding van Dantzig tot de twee groote mogendheden, waartusschen het zich be vindt. De positie van Dantzig en den Corridor is ongetwijfeld zoodanig, dat zij te een of andere tijd gewijzigd zal moeten worden, maar urgent is de toestand zeker niet. En het heeft er allen schijn van, dat Hitier er ook zoo -over denkt en kalmpjes het meest geschikte moment af wacht. Tokio. In verband hiermede slaat Berlijn aandajchtig de ontwikkeling van de situatie in het Verre Oosten gade. De Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen Meerburg: Zondag a.s. gaat Meersburg I een vriendschaippelijken wedstrijd spelen om 2.30 uur tegen V.V.S.B. te Noondiwijker- Ihout. Het bestuur vertrouwt, dat alle spe lers van het eerste elftal aan den oproep gehoor geven, dan kan men voor de aan staande competitie een elftal samenstellen. Als alle spelers present zijn, dan kan dit een mooie oefeningswedstrijd worden. Ver trek per bus om 1 uur vanaf het Patronaats gebouw. Supporters, die mede willen, kun nen zich opgeven aan het secretariaat Hooge Rijndijk F 177, Zoetèrwoude. Veldtraining Dinsdagavond van 78, 8—9 uur. Allen present! D.O.S.R.: Morgenmiddag om 3 uur speelt D.O.S.R. II tegen Docos I voor den zilveren bal van de Leidsche Courant. Het belooft aan den Langeweg een spannende kamp te worden en onize neserven zullen alle krach ten in den strijd moeten brengen om het eerste van Docos te bedwingen. Om 1 uur is de wedstrijd D.O.S.R. IV Trekvogels I, de bekerhouder sinds het vorige jaar! D.O.S.R. IV moet te Alphen tegen Al- phlensche Boys III spelen. Foreholte: Morgen komen er 2 elftallen in het veld: Thuis 2.30 uur Foreholte n V.C.H. I en te Leiden 2.30 uur: Docos II Foreholte I. De 1ste elftallers vertrekken per fiets 1.29 uur. Daar beide kampen voor den Leidsche Courantbeker zijn, dient er aangepakt te worden. Succes?! Teylingen: Voor a_s. Zondag staan er voor Teylingen I en II belangrijke wed strijden op het program. De loting voor de Leidsche Courant bal en beker wees aan, dat Teylingen I tgeen S.J.C. den zilveren bal moet verdedigen. Het vorig jaar wist S.J.C. den bal voor een jaar te veroveren en het is te begrijpen, dat zij dit jaar zeker aller krachten zal inspannen om voor de tweede maal in het bezit daarvan te komen. Teylingen zal goed doen om zich geheel te geven dan is er ook voor hen een be- hoorijlke kans om winnaar te worden. De wedstrijd vangt aan om 2.30 uur op het •Sportpark te Noordwijk. Teylingen 2 gaat bij Concordia I op be zoek en wij zijn er van. overtuigd, dat de Teylingers alles in het werk stellen om als overwinnaar uit het veld te 'komen. Om 2.30 uur vangt de wedstrijd aan op het ter rein van Concordia te Hillegom. S.J.C. 3Lisse 3 vangt aan om 4.15 uur. Nic. Boys. Zondag speelt een Nic. Boys-combinatie tegen Alphen Boys III, aanvang 2.30 uur. Vooraf te 1 uur: Nic. Boys AAlph. Boys A. Bij gelegenheid van het 5-jarig be staan zal op Zondag 20 Aug. a.s. een groo te Sportdag gehouden worden, waaraan medewerken Nea I en DOSR I. Deze wed strijd belooft zeer spannend te worden. Nic. Boys I komt dien dag uit tegen Lei- muiden I. Ook bij dezen wedstrijd zal het aan spanning niet ontbreken, terwijl Nic. Boys n D. O. II te bekampen heeft. Wan neer het weer ook een weinig medewerkt, zal deze dag zeker in alle opzichten sla gen en er toe bijdragen de belangstelling voor de voetbalsport, welke jammer ge noeg steeds dalende is, weer op te wekken. Alléén bij voldoende belangstelling is het mogelijk op een kleine plaats een vereeni- ging in stand te houden. Verder worden de leden er aan herin nerd, dat de legitimatie-bewijzen van 1935 1936 niet meer gèldig zijn. Zij die vorig jaar dus geen nieuw hebben aangeschaft, laten spoedig foto's maken, welke bij den secretaris ingeleverd moeten worden, plus oude legitimatiebewijs. onderhandelingen met Tokio over uitbrei ding van het DuitschItaliaansche mili tair bondgenootschap tot Japan duren nog steeds voort. Anderzijds slaat ook Tokio de evoluties in Europa even aandachtig gade en houdt zijn gedrag daarmede min of meer gelijken tred. Engeland wacht intusschen eveneens af, wat Tokio doet en rekt de onderhandelin gen over Tientsin. De wereld is vol blazende katers,, die el kanders bewegingen bespieden, met verba zend hooge ruggen en vertraagde bewe gingen, doch geen van die katers durft het eerst zijn nagels uit te slaan. Spanje. Ten slotte een kort woord over Spanje, Franco is er voorloopig in ge slaagd beide uit elkaar loopende richtin gen van militairen en phalanx in één ka binet samen te brengen. Officieel heeft Spanje in den vervolge slechts één partij. In dit opzicht heeft de partij haar doel dus bereikt. Maar binnen •het kader van de partij, welke dus meer den autoritairen weg opgaat, is er voor bei de groepen plaats en zullen zij dus samen werken. Ten slotte heeft Franco zelf, als leider, de beslissing in handen, waardoor hij dus, zooals Hitler in Duitschland, wer kelijk de man zou kunnen zijn, die uitein delijk alle beslissingen neemt. Of het hem daarbij 'gelukken zal de verschillende groe pen werkelijk in evenwicht te houden en te beperken tot het hun toegewezen ter rein, is een vraag, waarop slechts de toe komst antwoord kan geven. De F. I. N. A.-bijeenkomst te Doetinchem De tweede Hollandweek „Loosdrecht" wint den Groepswedstrijd der 12 M2 klasse ONDANKS WEINIG WIND. TOCH LEVENDIGE WEDSTRIJDEN. De eerste dag van de Holland week 2 is gisteren met allesbehalve mooi en aan genaam weer ingezet. Behalve dat het vrij wel den geheelen dag geregend heeft, was er hoegenaamd geen wind, zoodat er in de 12 M2 klasse en in de Olympiajollenklas- sen vertraging ontstond. Ten slotte werd tegen den middag het weer wat beter, wat niet wegnam, dat de groepswedstrijd in de 12 M2 klasse in plaats van 3.15 uur eerst te (pl.m. 6 uur startte. In dezen .groepswedstrijd stonden aan vankelijk drie vereenigingen ingeschreven, doch er waren er nog drie bijgekomen, zoo dat de start met twaalf deelnemers plaats vond, van wie F. Overmaas van Aegir zich al spoedig onderscheidde. Na Overmaas hebben de beide Loosdrechtenaren Lou werse en Dudok van Heel Jr., resp. met Wilgenhoek en Flevo, voortdurend de beste plaatsen bezet. De andere zeilers wisselden vaak onderling van plaats en het eindre sultaat was dat Loosdrecht eerste en Aegir tweede werd, gevolgd door W. V. de Koe nen en de Balkeneser Segel Club. Viel er inzake het weer en den wind niet veel te loven, de wedstrijden als zoo danig waren toch zeer levendig en over de deelneming, ook van buitenlanders, heeft men niet te klagen. Een landenwedstrijd in de starklasse. Er is zelfs een landenwedstrijd ingelegd. In de starklasse tusschen Holland, Duitsch land en Amerika, die wegens te weinig wind niet kon doorgaan, doch een der vol gende dagen gehouden zal worden. Voor Holland zal dan gevaren worden door Bob Maas en Stutterheim, voor Duitschland door lt. Karpf en een nog nader aan te wij zen landgenoot, terwijl Amerika vertegen woordigd zal worden door Wegeforth en Abbersley. In de internationale starklasse hebben de Amerikaan Wegeforth en de Duitscher Karpf langen tijd zeer goede plaatsen be zet en vooral Wegeforth lag voortdurend eerste. Eerst in het laatste rak kreeg Maas een vleugje wind meer, waardoor zijn boot even eerder door de lijn ging, gevolgd door Wegeforth en Karpf. In de 12 M2. kiasse A was het een druk te van belang aan den start. Ook hier ging het voor de eerste plaatsen scherp toe, al waren er aanstonds veel deelnemers, die kansloos waren voor de bovenste plaat sen. Evenals op het Buiten IJ streden de Loosdrechtenaren Louwerse en Dudok van Heel met de buitenlanders Gahde en Lenz- man, terwijl de gebr. Overmaas zich daar bij aansloten. Deze zes zeilers verdeelden onderling de plaatsen aan den kop met Ronny 2 van F. Overmaas als eerste. Ook in de andere klassen werd fele strijd geleverd, waarbij de noodige protes ten natuurlijk niet uitbleven. De uitslagen zijn: Internationale groeps wedstrijden. Internationale 12 M.2 klasse. 1. Loosdrecht 21 punten, met Louwer se en Dudok van Heel, resp. 2 en 3 aanko mend. 2. W. V. Aegir 19.1 pnt. met F. en C. Overmaas resp. Ie en 6e aankomende. 3. W.V. Amsterdam 14 punten met Jac. F. Stap en B. E. Ott, resp. 8e en 4e aan komende. 4. Norddeutscher Regatta Verein met P. Lenzmann en Teddy Renken, resp. 5e en 7e. 5. W.V. de Koenen met J. P. J. Scho ten en J. Vlaming resp. 11e en 10e. 6. Blakeneser Segel Club met J. Gah de en R. Ringels Muller, resp. 9e en 12e. Internationale individueele wedstrijden. Internationale Startklasse.. 1. Bern 2 A. L. J. Maas (Loosdrecht). 2. Scout 2 M Wegeroth (San Diega Yacht Club). 3. Atalanta It. S. Karpf (Marine Regat ta Verein). 4. Bellatrix It. B. Braat (Kon. Marine J. C.). 5. Loosdrecht P. Feitz (Loosdrecht). Internationale 12 M.2 klasse A. 1. Ronny 2. T. Overmans (W. V. Aegir). 2. Toni 5 J. Gahde Blankeneser Segel Club). 3. Flevo A. E. Dudok van Heel Jr. (Loosdrecht). 4. Ronny 3 Chr. Overmans (W. V. Aegir). 5. Wilwenmoek J. H. Louwerse (Loos drecht). Internationale 12 M.2 klasse B. 1. Ideaal J. P. J. Schoten (W. V. de Koenen). 2. Piasjager J. H. G. Suttorp (W. V. Amsterdam). 3. Mieke 2 A. G. Guelcher (Loosdrecht). 4. Kannibaaltje Schelto Doyer (Loos drecht). 5. Pluvier J. de Boer (W.V. de Koenen). Internationale Olympiajollenklasse A. 1. Skim M. Dudok van Heel Jr. (Loos drecht). 2. Magneet J. R. v. d. Berg (Loos drecht). 3. Goesting Ernst Bickei (Munchener Jacht Club). 4. Prul C. Th. Guelcher (Loosdrecht). ZONDAG a.s., aanvang 6 uur Terrein aan de de Kempenaerstraat te Oegstgeest. Prijzen der plaatsenTribune I 0.25, overige rangen 10.15. Rijwielstalling gratis Internationale Olympiajollenklasse B. 1. Twinkle W. Bootz (K.W.V. Loos drecht). 2. Schuimbekker B. H. v. d. Vaart (K. W. V. Loosdrecht). Internationale 12-voetsjollenklasse A. 1. Windewiek 2 H. C. M. Heslenfeld (K. W. V. Loosdrecht). 2. Hella, J. Gerbrands (Haarl. Jacht Club). 3. Rep, J. Vollebregt (De Kaag). Internationale 12 voetjollenklasse B. 1. Pinzon, A. van Veen Jr. (W. V. Aegir). 2. Red Puckle, mej. E. J. A. van Senden (Loosdrecht). Pampusklasse (met bijzeilen). 1. Oppassertje, 'H. Stumpe (De Kaag). 2. Ptmpus, ma*. G. Nijbakker(Loos drecht). 3. Pinguin, F. de Jong (W. V. de Schin kel). Pampusklasse (zonder bijzeilen). 1.Albatros, G. J. Lagendijk (W. W. V. Loosdrecht). Vrijbuiterklasse. 1. Thedo, F. C. Bosman (K. W. V. Loosdrecht). B.M.-klasse. 1. Adri, P. Leeuwis (W. V. Amsterdam). 2. Rapid, J. Taal (W.V. de Lede). 3. I Come Well, R. J. W. Uytenbroek (W. V. Aegir). Noord-Nederlandsche 16 M.2 klasse A. 1. Nix, G. H. van Harten (K.W.V. Loosdrecht). 2. Weeda, H. Brakema (Adelborsten R. en Z.V.) 3. Jaro 2, J. Hulk (K.W.V. Loosdrecht). Noord-Nederlandsche 16 M.2 klasse B. 1. Willy H. A. Kuylman (K.W.V. Loos drecht). 2. Mido, D. Terwee (K.W.V. Loos drecht). 3. Duet, K. R. Beks (W.V. Het Witte ROEIEN NÓORWEGEN NEEMT VOOR DE EERSTE MAAL DEEL AAN DE EUROPEESCHE ROEI- KAMPIOENSCHAPPEN. Naar wij vernemen zal voor de eerste maal in de gescheidenis der internationale roeisport, Noorwegen deelnemen aan de Europeesche kampioenschappen, welke op 1, 2 en 3 September zullen plaats vinden. Noorwegen zal uitkomen op de nummers skiff en vier met stuurman. Op het con gres van de F. I. S. A., dat vóór de wed strijden te Amsterdam wordt gehouden, zal Noorwegen tevens als lid van de F. I. S. A. worden aangenomen. Denemarken zal te Amsterdam sterk vertegenwoordigd zijn. De Deensche roei- bond heeft besloten aan de Europeesche kampioenschappen deel te nemen in de nummers skiff, twee met stuurman, twee zonder stuurman, vier met stuurman, vier zonder stuurman en achtriemsgieken. WATERPOLO A.Z.C. I.—Z.W.I.P. I 4—2 De gisteravond te Oegstgeest gespeelde beslissingswedstrijd om het afdeelings- kampioenschap, eindigde met een 42- overwinning voor de Alphenaren. De rust stand was 31 in het voordele van A.Z.C., dat door deze uitslag op den kampioens titel beslag heeft gelegd. H.Z. EN P.C. RESERVES KLOPPEN HET IJ H. Gisteravond werd in de Regentes de eer ste wedstrijd gespeeld om het kampioen schap van Nederland van de Resercve le klasse heeren tusschen H.Z. en P.C. II en Het IJ II. De Hagenaars wisten de Amsterdam mers met 54 te slaan. ATHLETIEK R.K. ATHLETIEKVER. „DOCOS" Morgen zal het een rustdag zijn voor onze athleten. Dat wil zeggen, dat niet aan wedstrijden zal worden deelgenomen, doch dat desondanks toch zal worden ge traind, en wel om 12 uur op het R.K, Sportpark „Haagweg". Athleten die tot nog toe hebben nagelaten om in te schrij ven voor de nationale atletiekwedstrijden te Beverwijk op Zondag 20 Augustus a.s. zijn daartoe morgen voor het laatst op de lijst in de kleedkamer van het clubhuis in de gelegenheid. Verder is gebleken, dat ondanks de overweldigende groei van ons leden-aan tal er nog steeds ruimte is overgebleven voor nieuwe leden. Buiten onze privé- kleedkamer hebben wij reeds twee an dere kleedkamers in gebruik moeten ne men. Er staan echter Dinsdags en Donder dags nog drie kleedkamers ter beschik king, op het terrein is nog ruimte in over vloed, en het materiaal breidt zich onder het niets ontgaande oog van onzen perfec- ten commissaris van materiaal, voortdu rend uit, zoodat zij, die zich willen be kwamen onder vakkundige leiding in de mooie en gezonde athletiek, zich zonder bezwaar kunnen melden bij H. J. Aver- dieck, Melchior Treublaan 4 (hoek Ka- merlingh Onncüaan) Lf'den.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13