De strijd In het Verre Oosten BINNENLAND VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURAN. TWEEDE BLAD - PAG. 6 ITALIË CORRESPONDENT VAN „UNITED PRESS" UIT ITALIË GEZET. Ekins, de correspondent van het Ameri- kaansche persagentschap „United Press" te Rome. heeft op persoonlijken order van Mussolini bevel gekregen Italië te verlaten. Rij kreeg een respijt van slechts enkele uren. De reden voor dit besluit zou zijn, dat Ekins in zekere berichten heeft ge meld, dat Mussolini ernstig ziek was. De bureaux van „United Press" zijn gesloten. ROEMENIË DUITSCHLAND KOOPT GRAAN. Duitschland heeft met de Roemeensche regeering een contract gesloten, waarbij het zich den invoer van 30.000 wagons graan van den nieuwen Roemeenschen oogst heeft verzekerd. BRITSCH-INDIË DE FAKIR VAN IPI IS ER WEER. De fakir van Ipi, die veertien jaar lang de schrik is geweest van Waziristan, is weer verschenen te Kharre aan de grens van Noordelijk Waziristan, vanwaar hij verleden jaar verdreven was. In de stre- 3:en, grenzend aan Bannu en Kohat zullen vliegtuigen weer op zijn bewegingen, en die van zijn aanhangers letten. AMERIKA EEN BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. De democraten zijn te conservatief. In een boodschap aan de conventie van jeugdige democraten verKlaart Roose velt, dat de democratische partij dreigt ten onder te gaan, als zij zich naar het conser vatisme keert en als haar leiders niets an ders aan te bieden hebben dan mooie woorden. De president zegt voorts, dat, als voor de presidentsverkiezingen een conservatief als democratisch candidaat zou worden aan gewezen, met een „dubbelzinnig" program ma, het hem onmogelijk zou zijn, op eeni- gerlei wijze deel te nemen aan een zoo be- treurenswaardigen zelfmoord der partij. In dezelfde conventie wees de senator Pepper op de noodzaak van „een derde verkiezing ten gunste van de denkbeelden van Roosevelt". JAPANSCHE TROEPEN OP DEN TERUGTOCHT? Volgens Chineesche berichtgeving. De Japansche troepen in Noord-Hoepe trekken volgens bericht uit Ssjoengking, naar het Zuid-Westen terug, na een hefti- gen aanval van de Chineezen. De Japan sche troepen hebben hierbij zware verlie zen geleden en hun linie is ineengestort. Zij trekken thans terug op Soeisjen. Voorzorgsmaatregelen te Sjanghai. De autoriteiten van de Fransche en in ternationale nederzetting te Sjanghai heb ben gisteren hun geheele politiemacht ge- mobiiliseerd en hebben streng toezicht doen uitoefenen om ongeregeldheden te voorkomen ter gelegenheid van den twee den verjaardag van het begin van den strijd bij Sjanghai op 13 Aug. a.s. Sedert Zondag j.l. zijn alle aanvragen tot het hou den van vergaderingen afgewezen. Op verscheidene punten zijn versterkingen en prikkeldraadversperingen opgericht en pantserwagens patrouilleeren door de stra ten. Deze maatregelen zullen naar ver luidt tot Dinsdag a.s. worden gehand haafd. Geen stappen van Amerika te Tokio. De Amerikaansche onderstaatssecrtaris van buitenlandsche zaken, Sumner Welles, heeft aan de pers verklaard dat in tegen stelling met het Japansche bericht, de re geering van de Vereenigde Staten haar zaakgelastigde te Tokio geen opdracht heeft gegeven stappen te doen bij de Japansche rgeering inzake de maatregelen tot wissel controle en andere handelsbeperkingen in het Verre Oosten. In verband hiermede wordt herinnerd aan de verklaringen van Huil op 19 Juni over de belangstelling van de Vereenigde Staten voor de economische situatie in het Verre Oosten. Britsch protest afgewezen. Het Japansche consulaat-generaal te Tientsjin heeft den Britschen consul-gene raal een formeel schriftelijk antwoord ge zonden, waarin het Britsche protest naar aanleiding van aanslagen op Britsche ge bouwen wordt afgewezen. Het protest was door de Japansche autoriteiten ook reeds mondeling afgewezen. In de nota wordt gezegd, dat de betoo ging een spontane uiting is van de gevoe lens van het Chineesche volk. De Japan sche autoriteiten kunnen derhalve de ver- toogen niet aanvaarden en zich niet in zulk een betooging mengen. Gewelddaden zul len echter, naar er aan toegevoegd wordt, niet worden toegelaten. HET AFSCHEID VAN DR. COLIJN ALS MINISTER. Tegen half vijf gistermiddag had zich voor het Ministerie van Algemeene Zaken in Den Haag, waar jhr. mr. D. J. de Geer naar binnen was gegaan om de portefeuil le van dit departement van dr. H. Colijn over te nemen, een groote menigte verza meld, die tegen het uitgaan van de bu reaux en kantoren nog aanmerkelijk aan groeide. Tegen half zes zag men boven in de ka mer van het ministerie, de beide gestalten van de heeren Colijn en de Geer, die el kaar de hand drukten. Vervolgens zag men dr. Colijn toen door de bode de deuren wa ren geopend, nog verschillendemenschen de hand geven. Daarna stapte hij, vergezeld van den secretaris van het departement van Algemeene Zaken, den heer Reysiger, snel in zijn auto. De menigte groette zwij gend, welke groet door dr. Colijn werd be antwoord. Jhr. de Geer bleef nog in het ministerie vertoeven. „N.R.Crt." DE RIJTIJDENWET EN HAAR UITVOERINGSPEP ALINGEN. De K.N.A.C. schrijft: Hoewel het doel van de binnenkort in werking tredende rijtijdenwet, t.w. het tegengaan van te lange rij- en werktijden van beroepschauffeurs, de volle sympathie van de K.N.A.C. heeft, omdat daarmede de verkeersveiligheid kan worden gediend, moet toch niet uit het oog worden verloren, dat de uit voeringsbepalingen in een dermate bu- reaucratischen vorm zijn gegoten, dat het doel ver wordt voorbij geschoten. Tegen de regeling in dezen vorm heeft de K.N.A.C. dan ook haar stem nadrukke lijk doen hooren en zij blijft van meening, dat de huidige regeling zoo spoedig moge lijk zal moeten plaats maken voor een be tere, welke in direct verband moet staan met de wetten, waarbij personen- en goe derenvervoer aan een vergunningsstelsel worden gebonden. Tot welke ongewenschte verhoudingen de uitvoeringsbepalingen van de rijtijden- wet leiden, moge uit het volgende blijken. Autobuschauffeurs, bestuurders van ta xi's, huurauto's, vrachtauto's en verder al le overigen, die in dienstbetrekking een auto besturen (uitgezonderd handelsreizi gers en particuliere chauffeurs) en die daarvoor in het bezit van een „werkboek je" moeten zijn, zullen voortaan op hun vrijen dag in het geheel geen auto's of mo toren met zijspan meer mogen berijden Immers moeten zij eens per week een onafgebroken rusttijd van 30 uren „genie ten", in welken tijd zij geen motorrijtuigen mogen besturen, uitgezonderd motortwee- wieiers Aan een ieder, die voor zijn betrekking auto rijdt zal het dus voortaan kort en goed verboden worden op zijn vrijen dag per motorrijtuig de natuur in te trekken of anderzins in zijn eigen tijd een motor rijtuig te besturen. De K.N.A.C. acht dit een staaltje van be denkelijke ambtelijke bemoeizucht, voort vloeiende uit den verkeerden en door de K.N.A.C. dan ook bestreden opzet der rij tijden wet. Ten eenenmale wordt door deze aantas ting der persoonlijke vrijheid de groote waarde ontkend van het motorrijtuig als recreatiemiddel voor breede lagen der be volking. En eens te meer blijkt, dat in ambtelijke wetgevende kringen betreffen de het motorwegverkeer nog gedachten heerschen, die minstens een kwart eeiiw bij hun tijd ten achter zijn. Gezwegen dan nog van de onbillijkheid, dat in vele gevallen niet op vrije dagen van een motorrijtuig gebruik kan worden ge maakt, waarvoor echter wel de motorrij tuigenbelasting moet worden doorbetaald. MEER STOPTREINEN TUSSCHEN LEIDEN EN HAARLEM Van vele zijden in den wijden omtrek, zoowel van overheidswege als door par ticulieren, is bij den aanvang van de nieu we zomerdienstregeling der Ned. Spoor wegen in Mei jl. bij de directie der Ned. Spoorwegen aangedrongen op een ver grooting van het aantal stoptreinen tus- schen Leiden en Haarlem v.v. Gelijk be kend immers, bleken bij de invoering van zomerdienst diverse treinen aan de klei nere stations tusschen d)ie steden niet meer te stoppen, hetgeen aan velen een groot ongeriep veroorzaakte. Van bevoegde zijde vernemen wij thans, dat het in het voornemen van de directie' der Ned. Spoorwegen ligt, bij de a.s. win- terdienstregeling, ingaande 8 October, aan de bezwaren tegen de bestaande regeling der stoptreinen tusschen Leiden en Haar lem v.v. grootendeels tegemoet te komen. NATIONAAL VOORTREKKERSKAMP VAN DE „KATHOLIEKE VERKENNERS" Zaterdag en Zondag a.s. houden de voor trekkers van de katholieke verkenners hun groote, jaarlijksche, nationale kamp op de terreinen van de werkgemeenschap „Dra kenburg" tusschen Hilversum en Baarn. Dit kamp draagt het motto: „Wij dienen de gemeen- ;hap". Door verschillende activiteiten en toe spraken zal het parool der voortrekkers, het dienen, in maatschappelijk opzicht wor den belicht. De Amsterdamsche afdeeling van het Roode Kruis zal een groote demonstratie geven; de bloedtransfusiedienst verleent eveneens zijn medewerking. Inleiders zijn o.m. de hoofdaalmoezenier dr. A. Ramselaar en de hoofdkwartiers commissaris voor voortrekkers prof. dr. J. E. de Quay te Tilburg. EENHEIDSTARIEVEN VOOR DE SPOOR WEGRESTAURANTS. De Nederlandsche Spoorwegen hebben thans besloten tot reorganisatie van het stationsrestauratiebedrijf over te gaan, het geen meer gerief voor de reizigers zal op leveren. Wie met. den trein reist kan snakken naar een goede kop koffie of een broodje. „Ober een koffie", roept de reiziger van uit het coupé-raampje, en hij zoekt haas tig 15 cent bij elkaar. Het kan dien reizi ger echter gebeuren, dat hij op een an der station in ons land met die drie stui vers niet toekomt voor eenzelfde kop koffie. „Dat moet uit zijn", heeft de directie van de Nederlandsche Spoorwegen gezegd De beste service voor wat betreft de le verantie van dranken en spijzen voor rei zigers, ligt in een vaste-px'ijzenstelsel. In de eerste plaats geldt de nieuwe re geling der Spoorwegen de bediening langs de treinen. Voor de meest courante arti kelen, zooals koffie, thee, broodjes, choco lade enz. is thans een standaardprijslijst ingevoerd. De obers zullen zich aan deze standaardlijst moeten houden, m.a.w. een kop koffie zal in Roosendaal evenveel kos ten als in Groningen en het broodje in Nijmegen op het perron genuttigd zal in Den Haag even duur zijn. Reeds eerder bestonden er plannen bij de Ned. Spoorwegen om het restauratie- bedrijf te verbeteren. Zooals bekend, wor den de restauraties verpacht en iedere pachter kon er van maken wat hij wilde. De een besteedde meer zorg aan zijn res taurant dan de ander en het gevolg was, dat in den loop der jaren van eenvormig heid absoluut geen sprake meer was. Op het eene station moest de reiziger zich tevreden stellen met een matige con sumptie tegen vrij hoogen prijs, op het andere station smulde de reiziger van een buitengewoon goedkoop broodje met kaas. Derhalve werd besloten, spoedig een einde te maken aan die prijsverschillen op de stationsrestauraties en ook wat be treft dit onderdeel van het spoorwegbe drijf, het publiek in alle opzichten tevre den te. stellen. De stationsrestaurateurs zijn nu ver plicht standaardartikelen tegen standaard prijzen verkrijgbaar te stellen. En krach tens de pachtcontracten kunnen de res taurateurs niets anders doen dan gehoor zamen en medewerken aan de stelselma tig invoering van de eenvormigheid. De doorvoering van het nieuwe systeem zal streng gecontroleerd worden en waar noodig,, zullen de restaurateurs geholpen worden om met het nieuwe systeem ver trouwd te geraken. Op vele stations was tot nu toe geen sprake (of niet méér sprake) van een be hoorlijke perronbediening. Verscheiden restaurateurs dachten: „Laten de reizigers maar naar de wachtkamer komen", en zij lieten de koffie in de kan totdat er om gevraagd werd. „De reiziger wil zijn natje en droogje", hebben de Spoorwegen gezegd, en voor verschillende stations waar tot nu toe geen perronbediening was, is deze nu voorge schreven. Om een voorbeeld te noemen: reizigers met de vroege treinen uit Duitschland of het grensgebied zullen voortaan in Maas tricht des morgens een geurige kop koffie kunnen krijgen, zonder dat zij den trein moeten verlaten. Tot nu toe was hier van perronbédiening geen sprake. Op vrijwel alle belangrijke stations waaronder ook vele kleinere gerekend wor den zal voortaan perronbediening zijn. Op de groote stations hadden verschillen de restaurateur's van de perronbediening zelf reeds werk gemaakt en de noodige maatregelen getroffen om deze bediening uitstekend te laten functioneeren. De in voering van de standaardartikelen en prij zen zal het voor deze restaurateurs dus nog gemakkelijker worden. Bovenstaande wijzigingen betreffende de consumptie. De Spoorwegdirectie is nog verder gegaan en heeft ook plannen ont worpen tot verbetering van het ex- en in terieur der stationsrestauraties. Wie op een station zijn broodje opeet moet dat kunnen doen in een behaaglijke en ge zellige omgeving en niet, zooals tot dus ver in sommige stations, in een op een hondenhok gelijkende wachtkamer, met een kale vloer, kale muren en een tafel tje zonder bedekking. „Een klacht tegen een restaurateur is een klacht tegen de Spoor", zegt de di rectie en derhalve werd besloten geleide lijk aan alle daarvoor in aanmerking ko mende stationsrestaurants op te knappen, zoodat de reiziger ook daarover geen klachten meer zal hebben. De moderniseering zal op kleinere sta tions eenvoudig zijn, op grootere echter kan men rekenen op een ingrijpende wij ziging zoowel wat het uiterlijk als de in kleeding betreft. Nog dit jaar wil de di rectie der Ned. Spoorwegen comfort en ge zelligheid doorvoeren in het restauratie- bedrijf. Waar noodig, zal de directie zich bij de pachters der restauratiebedrijven niet onbetuigd laten wanneer de moder niseering (b.v. in kleine plaatsen) meer kosten met zich brengt dan aanvankelijk verwacht kon worden. Het zal nog wel enkele jaren duren vooraleer in geheel ons land de verbete ring van de restauraties tot stand geko men is. In ieder geval wordt er nog dit jaar aan begonnen. „Telegraaf". DE BOTTERHEFFING. Het bedrag van de heffing en steunuit- keering op boter is, behoudens tuschen- tijdsche wijziging voor de week van 10 tot 17 Augustus vastgesteld op 55 cent per K.g. HERHALINGSOEFENINGEN VOOR SEPTEMBER UITGESTELD. De herhalingsoefeningen voor infante rie en geneeskundigen dienst van de lich tingen 1933 en 1935, die voor de maand September waren aangekondigd, zullen zooals reeds gemeld op de vastgestelde data hoogstwaarschijnlijk niet worden ge houden. Van de gewone dienstplichtigen, die in 1939 herhalingsoefeningen moeten vol brengen, zullen volgens een ministerieele beschikking worden vrijgesteld, zij, die be- hooren tot de lichtingen 1933 en 1935 en deel uitmaken van de regimenten infante rie, waaronder begrepen het regiment gre nadiers en het regiment jagers, en het ba taljon geneeskundige troepen. (De ziekenver plegers van de lichting 1933 vallen hier niet onder). Voorts zullen worden vrijgesteld zij, die in 1939 ten gevolge van een buitengewone oproeping in werkelijken dienst zijn of ge weest zijn, alsook zij, die als vervangers van deze personen in werkelijken dienst zijn gekomen, althans voor zoover deze dienstplichtigen die oefeningen in 1933 nog niet hadden volbracht. De dienstplichtigen van de infanterie en van de geneeskundige tfoepen, die de her halingsoefeningen, welke zij in een vorig jaar hadden moeten vervullen, door uitstel van opkomst of om een andere reden nog niet hebben volbracht, zullen in Septem ber a.s. wel voor de herhalingsoefeningen moeten opkomen. Mochten onder hen dienstplichtigen zijn, die in 1933 wegens buitengewone oproeping in werkelijken dienst zijn of geweest zijn, dan behoeven zij echter deze herhalingsoefeningen niet meer te volbrengen. De oefeningen worden, voor wat de in fanterie betreft, legercorpsgewijze gehou den en wel: voor het eerste legercorps bij het 22e regiment infanterie te Ede; voor het tweede legercorps bij het 19e reg. inf. te Arnhem; voor het derde legercorps bij het 6e regiment infanterie te Breda; voor het vierde legercorps bij het 21e regiment infanterie te Amersfoort. GEEN TOMATEN MEER NAAR DUITSCHLAND. Wegens gebrek aan deviezen. Men schrijft uit het Westland aan de „N.R.Crt.": Het ontbreken van deviezen voor Duitschland heeft op de tomatenmarkt een algeheele instorting tengevolge gehad. Hoewel de gewone voorraad Genehmigun- gen reeds eerder was opgebruikt, stonden nog deviezen ter beschikking uit het zgn. Sondergeschaft, een afzonderlijk fonds, dat in feite eenige exportverruiming inhield. Deze deviezen moesten echter vóór 8 de zer verbruikt zijn en met ingang van dien datum was Duitschland voor den tomaten- export verloren. De kans, dat opnieuw ex port van eenige beteekenis naar Duitsch land in dit seizoen verkregen zal worden, is al zeer gering. De exporteurs beschou wen de tomaten als „afgeloopen"; zoodra Duitschland niet meer aan de markt is, vallen de prijzen tot den minimumprijs te rug Noch de export naar andere landen, noch de regeeringsmaatregelen leggen ten deze veel gewicht in de schaal, al is daar mede niet gezegd, dat het te verwaarloozen factoren zijn. Ook andere producten, met name kom kommers, deelden het lot van de tomaten en onder den druk van deze omstandighe den viel het geheele prijspeil van den Westlandschen tuinbouw belangrijk lager. Alleen reeds aan de Coöperatieve Vei ling te Naaldwijk bleven Woensdagmorgen een 70.000 K.G. tomaten onverkocht; aan de 20 veilingen van het Westland en den Kring Loosduinen—Rotterdam nadert het aantal doorgedraaide tomaten op dezen eenen dag de drie-kwart millioen K.G. TE LAAG VETGEHALTE VAN NOORD- HOLLANDSCHE FABRIEKSKAAS. Wij vernemen, dat de directeur van het Kaascontrolestation N.-Holland, ir. D. C. de Waal, in opdracht van het bestuur een nauwkeurig onderzoek ingesteld heeft naar de juistheid der geruchtmakende bewerin gen van den voorzitter, den heer G. Nobel, geuit op de algemeene vergadering en be trekking hebbende op het veelvuldig voor komen van te lage vetgehaltes der kaas, welke vorig jaar op meer dan de helft der controledagen zouden zijn geconstateerd. De heer Nobel drong aan op een verzwa ring van het boetestelsel en op een ver bod van pasteurisatie der kaasmelk. Ir. De Waal, zoo vernemen wij verder, heeft zijn bevindingen vastgelegd in een rappox%t, waaruit blijkt, dat het aantal on dergehalten beneden 40.9 pet. welke vol gens de rapporteur de ernstige zijn, omdat zij de aan het Rijksmerk verbonden waar borgen inderdaad in gevaar brengen in 1938 veel te groot is geweest. Op grond hiervan heeft het bestuur be sloten, een verzwaard boetestelsel in te voeren. En omdat het bestuur het onge- wenscht acht, dat de fabrieken zóódanig op de uiterste grens werken, dat een bedrijf bijna elk bezoek ondergehalten in de be monsterde kaas heeft, ook al liggen zij voor het grootste deel tusschen 40.9 en 41.5 pet., zal het bestuur bovendien nog verdere maatregelen beramen. Naast „de vele en ernstige afwijkingen" aldus het rapport„bleken er ook veel goede resultaten te zijn". „Handelsblad". Ontslag burgemeester. Aan mr. dr. A. J. J. M. Mes is op ver zoek eervol ontslag verleend als burgemees ter der gemeente Ovezande. Officieële Crlsispabllcatles VLAS OOGST 1939. Daar het vorige jaren meermalen is voor gekomen, dat moeilijkheden ontstonden, door het niet tijdig aanvragen van verkoop briefjes en afleveringsbewijzen, wordt met het oog óp een eventueele steunregeling voor vlas van den oogst 1939, nogmaals on derstaande voorschriften onder de aan dacht van belanghebbenden gebracht. Ieder teler is verplicht: a. bij verkcop van vlas, van eiken ver koop, zoo spoedig mogelijk een verkoop briefje aan te vragen, dat, zoowel door den kooper als door den verkooper getee- kend, uiterlijk binnen 5 dagen bij den Dis- tricts-Secretax-is van de L. C. O. moet zijn ingediend. b. om, indien het vlas niet geleverd wordt overeenkomstig de voorwaarden, vermeld in het verkoopbriefje, of indien een andex-e hoeveelheid wordt geleverd, deze levering slechts te doen geschieden na verkregen toestemming van de L. C. O. c. ten minste 3 dagen, of zooveel kor ter als door de L. C. O. voor ieder geval afzonderlijk zal worden bepaald, vóór de aflevering van het vlas, van het voorne men tot aflevering schriftelijk mededee- ling te doen aan den Districts-Secretaris van de L. C. O. onder opgave van het num mer van het verkoopbriefje, het perceel of pex'ceelsgedeelte, waarvan het vlas afkom stig is, de juiste plaats, datum en wijze van levering, den naam én het adres van den ontvanger, alsmede de bestemming van het af te leveren vlas. d. voor iedere af te leveren partij een afleveringsbewijs aan te vragen, dat ook weer binnen 5 dagen moet worden inge zonden bij den Districts-Secretaris van de L. C. O ook wanneer het vlas wordt ge ëxporteerd. e. voor zoover het door hemzelf ge teelde vlas, ook door hem wordt bewerkt, hiervan kennis te geven van den Districts- Secretaris. Hierbij wordt opgemerkt, dat dit dient te geschieden onder vermelding van het perceelsnummer, de in bewerking genomen hoeveelheid en den datum, waar op het vlas in bewerking is genomen, d.w.z. met het roten is aangevangen. Leden van een coöperatie, die het door hen geteelde vlas aan de coöperatie in be werking geven, dienen ook een afleverings bewijs aan te vragen en 1: innen 5 dagen bij den Districts-Secretaris in te zenden. Eventueele teeltpremie zal eerst worden uitgekeerd indien aan bovenstaande voor waarden is voldaan en wanneer levering heeft plaats gehad. Indien het vlas is vex'kocht op conditie „teeltpremie voor den kooper" moet een cessie voor overdracht van teeltpremie worden ingediend. HAAGSCH MATROZENKOQB. IN ZWITSERLAND. Succesvol optreden. Na een zeer geslaagd concert in Mon- dorf, dat door Radio Luxemburg werd uit gezonden, is het Haagsch Matrozenkoor verder gereisd en arriveerde 7 Augustus in Zwitserland. Op 8 Augustus werd het koor officieel ontvangen in het Bxxndeshaus te Bern. Bundesrat Motta heette het koor welkom in Zwitserland en feliciteerde de zangertjes op hartelijke wijze met de ge boorte van Prinses Irene. Met gejuich werd door de jongens de tijding ontvangen, dat de Prinses een prachtigen naam had ge kregen. Daarna werd het Zwitsexsch en Nederlandsche volkslied gezongen en on derhield Bundesrat Motta zich met de lei ders en drukte alle jongens de hand. Als Haagsche specialiteit werd aan de aanwe zige officieele personen een luxe-doos Haagsche Hopjes aangeboden. De secreta ris van Bundesrat Motta leidde daarna de jongens door het Bondspaleis. Voor een der vensters zagen de zangertjes voor het eerst in hun leven de eeuwige sneeuw, wat een spontaan enthousiasme ontketende. In den middag werd verder gereisd naar Engelberg, waar de serie concerten aan vangt die tot einde Augustus zal voortdu ren. HET OVERLIJDEN VAN Jhr. A. F. O. VAN SASSE VAN IJSSELT. Naar wij uit goede bron vernemen is Jhx\ A. F. A. van Sasse van IJsselt, de nes tor van de Eerste Kamer, te Interlaken overleden tengevolge van een blessure, die hij in den trein had opgeloopen en waar bij een der longen gekwetst was. Aanvankelijk ondervond hij hiervan weinig last. Na een paar dagen echter trad een lichte infectie op, die zich niet ernstig liet aanzien, doch welke helaas tot zijn dood geleid heeft. Als treffende bijzonderheid kunnen wij mededeelen, dat hem de laatste Heilige Sacramenten toegediend werden door Mgr. Dr. G. C. van Noort. Deken van Amster dam, die eveneens in Interlaken vertoefde. HET OVERLIJDEN VAN DR. MANNHEIMER. De firma Mendelssohn en Co. vraagt surseance van betaling aan. Naar wij vernemen, heeft de firma Men delssohn en Co. te Amsterdam vandaag bij de rechtbank te Amsterdam surséance van 'betaling aangevraagd. Als u tóch iets moet verliezer En u hebt 't voorat .kiezen [ppjb OffertJi^ver^H^n^è'n-'ugr t)an"uw. v.ef<fré8 tevèriscjüiir4'

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6