RIJNSTREEK Babyschalen te huur DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1939 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 ALPHEN AAN DEN RIJN De eerste rijwielplaatjes-oogst! Door H. S. werd bij de politie aangifte gedaan van intvreemding van zijn rijwiel, dat hij voor een winkelpand in de Van Manders- loostraat had neergezet. Als gewoonlijk vielen bij de gehouden rijwiel-controle gis, teren, den eersten dag, weer vele slachtof fers, die niet in het bezit van een nieuw rijwiel-plaatje waren. Ook de rijwiel plaatjes-dieven zijn op pad geweest. En kele aangiften kwamen reeds in het bezit der politie. Past dus op uw plaatjes. Succes. De Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" te Woubrugge en Aarlanderveen behaalde op het concours te Voorthuizen, onder leiding van haar directeur, den heer M. J. Markx, alhier, een eersten prijs resp. in de 2e en superieure afdeeling. ALKEMADE Aanbesteding woningbouw. Bij de gisteren alhier gehouden aanbesteding voor den bouw van een veldwachterswo ning te Rijp wetering is als volgt inge schreven: W. J. van der Zon te Lisse voor 5479.L. van Beusekom te Alphen aan den Rijn voor 5140.Gebrs. Akerboom te Rijpwetering voor ƒ4989.Gebrs. L. en C. Meeuwissen te Sassenheim voor 4950.J. v. d. Meer te Bussum voer 4950.P. W. van Burik te Zoeterwoude voor 4890.Gebrs. Jansen te Rijpwete ring voor 4880.M. Jansen te Nieuwe- Wetering voor ƒ4873.H. J. Strijk te Rijpwetering voor f 4850.H Oudenes te Alphen a. d. Rijn voor 4670.J. v. d. Velden te Gouda voor 4600.C. J. J. van Berkel te Leimuiden voor f 4589. Voorts werd aanbesteed het bouwen van 10 woningen. In massa werd inge schreven als volgt: de Lange en v. d. Berg te Bergambacht voor 27.858.Reijnders te Haarlem f 27.701.H. Oudenes te Al phen a. d. Rijn 29.612.A. Vonk te Al phen a. d Rijn 27.482.Gebrs. Meeu wissen te Sassenheim f 30.700.J. v. d. Velden te Gouda 29.500.Kinkel en de Graaf te Leimuiden ƒ27.118.Chr. Over- devest te Leimuiden 28.600.L. v. Beu sekom te Alphen a. d. Rijn 27.850.J. v. d. Meer te Bussum f 30.750.Gebx's. Akerboom te Rijn wetering 31.800. Het werk is gegund aan Kinkel en de Graaf voor 27.118. Voorts had H. J. Strijk ingeschreven voor perceel C f 5300.en perceel D 3100.—. Geboren: Gerardus Philippus Anto- nius, z. van J. B. A. Leune en M. M. Meijer Jacobus Theodorus, z. van P. J. Verdel en M. P. van Ruiten Jozef Cor- nelis Johannes, z. van G. P. .van der Hoorn en M. Krijger. Ondertrouwd: C. W. Otte 39 j. en E. C. Zwetsloot 36 j. C. M. Vlasman 23 j. en G.-A van der Meer jd. 25 j. H. Turk 29 j. en M. de Blanken jd. 23 j. Overleden: Anton Henri Pieters Bo- daan 72 j. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Weldadigheidsfeest. Een blijde ge beurtenis voor onze parochie en omgeving is het weldadigheidsfeest op Zondag en Dinsdag a.s. Laten vooral de parochianen zich nu reeds opmaken het geheel schitte rend te doen slagen om zoodoende, het ge schenk, de nieuwe altaren voor de kerk, mogelijk te maken. Op een en ander ko men we nog nader terug. LEIMUIDEN Demonstratie E.H.B.O. Om meer be kendheid te geven aan en meer het doel en het nut te doen inzien van de vereeni- ging E.H.B.O. zal deze op Vrijdag 11 Aug. een groote demonstratie geven op het ter rein. van Gerage Maarse en Kroon 's na middags 8 uur. Deze tijd is zoo gekozen, opdat hij voor niemand een beletsel zal zijn deze oefening bij te wonen. LEIDERDORP Werkloozen. Bij het Agentschap der arbeidsbemiddeling staan 26 werkloozen ingeschreven, waarvan 4 steuntrekken en 10 bij de werkverschaffing in Valkenburg werken. Gevestigd: H. W. Tromp, Hoofdstr. 60c C. Korswagen, Spanjaardslaan 12 J. W. A. v.an Muijen, Hoofdstr. 60b C. Spijkerman, Acacialaan 11 D. J. van der Linden, Resedastr. 18 A. C. Witte- bol, Berkenkade 5 S. H. van Iterson, Spanjaardslaan 16 G. van Woerkom, Spanjaardslaan 13 B. Peteri, Span jaardslaan 10 J. Bijsterbosch, Hoofd straat 60a H. van den Berg, Span- pjaardslaan 2 J. B. Senders, Lindelaan 9 M. Lelieveld, Dr. v. Rhijnstr. 1 J. van Gent, Resedastraat 20 C. J. Wassen- burg, van der Doesstr. 39 A. Klein, Zijl- dijk 25 H. van Velzen, idem J. van Wezel, Spanjaardslaan 4 H. Luif, Hoofdstr. 4 H. J. L. van Haselen, Aca cialaan 3 J. Schippers, Koningstr. 47 J. F. H. Antonissen, Resedastr. 14 T. M. van der Stelt, Zijldijk M. J. de Jong- Terborgh, Acacialaan 18. Vertrokken: F. Kapteijn naar Am sterdam A. J. Verboom naar Leiden G. P. Dille naar Leiden J. W. Rede- geld-de Witt naar den Helder J. Kroon naar Eindhoven P. Plaizier naar Lei den J. C. P. Beekman naar Heerlen A. P. Hutten naar Breda J. van Leeu wen naar Den Helder A. F. W. van Hal naar Leiden. NIEUWKOOP JUBILEUM DEKEN J. F. A. BOTS. Gisteren vierde de hoogeerw. heer J. F. A. Bots, Deken van Gouda, ten huize van zijn Moeder, Mevrouw de Wed. F. J. A. Bots, wat tevens zijn geboortehuis is, in intiemen kring zijn zilveren priesterfeest. Aangezien Mevr. Bots niet meer in de kerk kan komen, droeg Z.H.Eerw. met toe stemming van den Bisschop, een H. Mis op ten haren huize. O n d e r t r o u w d: H. de Zwart, 28 j., won. te Wilnis en P. J. van der Voorn, 20 j. G. J. Veiburg, 23 j., won. te Lei- mutdien en T. A. Koole, 19 j. O v e r 1 e d e n: H. M. Miltenburg, 69 j., echtgenoote van N. Langeslag. RIJNZATERWOUDE Muzikale rondgang. Op Dinsdagavond hield de muziekvereeniging „Symphonie" uit Leimuiden een rondgang door het dorp alhier, teneinde een semade te brengen aan het gouden bruidspaar H. Rooden- burgButerman, wonende op het Molen pad alhier .Voor Rijnsaterwoude is dit een unicum. Zoowel wat betreft een gouden bruidspaar als wat betreft een muzikale rondgang. Het is dan ook niet verwonde ren, dat een groote schare van menschen achter de muziek aanliep om de huldiging van genoemd bruidspaar' bij te wonen. De burgemeester, die de muziek vergezelde, sprak het bruidspaar in zeer vriendelijke woorden toe. Spr. durfde voor de beide oudjes niet veel meer te wenschen, daar zij reeds op hoogen leeftijd gekomen zijn, maar wij zien hier Gods goedheid, die u dezen dag geschonken heeft en die ge in goede gezondheid met uw familieleden mag herdenken. De muziek gaf hierop ter eere van het bruidspaar verschilende nummers. Uit het applaus na elk nummer bleek wel hoezeer dit door de aanwezigen op prijs werd gesteld. Een familielid van het bruids paar dankte den burgemeester en de mu ziek voor deze aangename verrassing. Van den rondgang door het Dorp werd door een zestal jongedames gebruik gemaakt om speldjes te verkoopen te bate van de kas der muziek. Dit zal wel een succes gewor den zijn, daar alle speldjes gretig verkocht werden. Het was intusschen reeds duister geworden eer de muziek, die ten huize van het Bruidspaar rijkelijk onthaald werd, weer naar Leimuiden vertrok. Uitgeleide ge daan door een enthousiast publiek. De collecte, tijdens deze rondgang ge houden heeft opgebracht f 15.56 y,. Het bestuur van de muziekver. „Symphonie" was met deze opbrengst zeer tevreden en bedankt de ingezetenen van Rijnsaterwou de voor hun milde bijdragen. Diefstal in een kampeertent. Men ver zoekt ons te melden, dat de door ons ge publiceerde diefstal in een kampeertent onder deze gemeente door één persoon is gepleegd en dat B. Bergshoef, die aanvan kelijk werd verdacht hierbij geheel vrij uitgaat. WOERDEN VERDRONKEN. Gistermiddag is het negenjarig dochter tje van de familie De Jong te Barwouts- waarder bij het spelen nabij de ouderlijke woning in den Ouden Rijn geraakt en ver dronken. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER De Raad der gemeente Zoetermeer kwam Woensdagmorgen 9.15 uur in vergadering bijeen. Met kennisgeving was afwezig de heer J. Lamens. Na de opening door den voorzitter, wijd de deze eenige woorden aan de geboorte van Prinses Irene, Emma, Elisabeth #en sprak den wensch uit dat dit leven gesteld mag worden tot zegen van land en volk en dat de Allerhoogste Zijn gunst moge gebie den. Deze worden werden door den Raad staande aangehoord. Hierna werd de agenda aan de orde ge steld: Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemde raadsleden. Door den voorzitter werden de heeren J W. Groenewegen, G. van Straalen en J. M. van der Tas aange wezen als commissie van onderzoek. Bij monde van den heer van Straalen werd verklaard, dat de vereischte stukken in or de waren bevonden. Tot toelating der nieuw benoemde raadsleden werd beslo ten. De notulen, die ter visie hadden gele gen, werden onveranderd vastgesteld. Di versen goedkeuringen door Ged. Staten van raadsbesluiten werden voor kennisge ving aangenomen, zoomede begrooting en rekening van waren, en processen verbaal van de stembureaux, betreffende de laatst gehouden verkiezing voor leden van den Gemeenteraad. Op het adres van een 3-tal caféhouders, met verzoek om verlaging van personeele belasting, werd na toelich ting van den voorzitter, die o.a. opmerkte, de plannen der regeering dienaangaande, overeenkomstig het voorstel van B. en W. afwijzend beschikte. Een tweetal adressen van 3 personen om schadevergoeding, ver oorzaakt bij het teren van den Voorweg, werd ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Een raadsbesluit d.d. 16 Sept. tot ver koop van bouwterrein, werd gewijzigd. Tot goedkeuring der balansen van de Woningbouwvereenigingen werd besloten. Bij het adres van de Middenstandsver- eenigingen tot wijziging van de Winkel sluitingsverordening werd door verschil lende leden het woord gevoerd. B. en W. adviseeren de winkelsluitingsverordening te wijzigen en te bepalen, dat gedurende den zomertijd het sluitingsuur wordt be paald op 8 uur n.m., inplaats van op 9 uur n.m. De voorzitter deelde mede, dat dit punt in de vorige vergadering was aange houden voor nader onderzoek. Sedert dien is gebleken, dat de heer Roos zich in die vergadering had vergist en de meerder heid van de winkeliers voor inwilliging van het verzoek was. De heer Groenewegen is tegen het voor stel omdat de landbouwersbevolking zo mertijd houdt. De heer Roos erkent zich vergist te hebben, doch persoonlijk is hij. tegen wijziging der verordening, op dezelf de gronden als vorige spr. Op verzoek van den Middenstand is de verordening aldus geredigeerd, dat gedurende den zomertijd men tot 9 uur in de winkels terecht kan, en nu zou men dit willen wijzigen. Aange zien de meerderheid der winkeliers vóór 8 uur sluiting is, meende de heer van Stralen, dat men aan het verzoek van de winkeliers dient tegemoet te komen. De heer van Duyvenbode is eveneens tegen 8 uur sluiting. Zij, die dit willen, kunnen dit toch wel doen. De heer Van Well be toogde, nu het verzoek van beide Midden- standsvereenigingen is uitgegaan, men hieraan moet voldoen. Het voorstel van B. en W. werd verworpen met 4 tegen 6 stem men. Tegen stemden de heeren Roos, Groe newegen, Smits, Vollebregt, v. d. Tas en van Duyvenbode. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd aan het comité voor kinderfeesten een subsidie verleend van 250.te be steden op 31 Augustus a.s. Met algemeene stemmen werd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur benoemd de heer C. J. van der Spel, aftredend. In verband met de wijziging der gemeen tewet, waarbij is bepaald, dat de gemeente ontvanger persoonlijk geen zekerheidsstel ling meer behoeft te steRen, werd beslo ten de persoonlijke zekerheidsstelling op te heffen. Bij het volgende punt der agenda onbe woonbaar verklaring woningen, stellen B. en W. voor onbewoonbaar te verklaren de woningen plaatselijk bekend Robbeveen- scheweg nos. 5, 7, 9 en 11 in Den Hoorn nos. 19, 21 en 23. De voorzitter deelde mede, dat tijdens de vacature van burgemeester, tezake een onderzoek was ingesteld. Nader werd door B. en W. de sutuatie onderzocht, in over leg met den inspecteur van de Volksge zondheid gemeend deze voorstellen te moe ten doen. Verschillende leden dringen er op aan de eigenaar alsnog in de gelegen heid te stellen de woningen te verbeteren. Hierop werd door den voorzitter geant woord, dat «aan bedoelde woningen niets meer valt op te knappen en dit in verband met de woningschaarste ter plaatse de noodige soepelheid is betracht. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aangeno men. Vervolgens werden uitgebreide bespre kingen gevoerd over de stichting Land- bouwhuishoudschool. Door B. en W. was geadviseerd de gevraagde medewerking tot oprichting hiervan te verleenen. De voorzitter zette uiteen, dat B. en W. een groot belang zien voor de gemeente, wanneer de school tot stand komt. Voor de gemeente zullen de kosten ongeveer f 900 per jaar bedragen. De heer Scheer betoogde, dat de ge meente zich op gevaarlijk terrein begaf. Spr. stelde voorop, dat hij in principe niet tegen de school was, al zag hij liever een dergelijke school op christelijke grond slag. De kosten zullen elk jaar hooger wor den. Ook achtte spr. Zoetermeer niet de aangewezen plaats voor een streekschool. De heer van der Tas wees mede op de financieele consenquenties en onderschreef de woorden van vorige spr. De heer Roos meende te moeten wijzen op de consequenties, dat de Prot. Chr. en de R.K. ook een dergelijke school wilden stichten. Van die richtingen verwachten hij geen leerlingen op de school. De heer van Straalen is het hiermede niet eens, en verwachten van allerlei rich tingen leerlingen. De voorzitter zette nader uiteen de fi- nancieering der school en dat het grootste gedeelte der kosten worden betaald door het Rijk. Komgen er ook leerlingen uit an dere gemeenten, dan wordt die ook door die gemeenten vergoed. Spr. achtte het een groot belang dat alhier de school wordt gevestigd. De heer Groenewegen stelde voor de gevraagde medewerking te ver- leennen voor eeh volledigen cursus. Dit voorstel werd door B. en W. overgenomen en aldus besloten. Na toelichting door den voorzitter werd tot wijziging van het uitbreidingsplan be sloten. Z.h.st. werd besloten tot het huren van perceel Vlamingstraat 22 voor vestiging secretaris, gemeente-ontvanger en ambte naar steunverleening, nadat hierover door verschillende leden het woord was gevoerd en die door den voorzitter nader was ver dedigd. Hierbij kwam ook de bouw van een nieuw Raadhuis in het geding. De ruimte in het Raadhuis is te klein en de toestand worden onhoudbaar. De voor waarden door den verhuurder gesteld zijn, dat hij bereid is te verhuren voor 6.per week, gedurende 3 jaren, met recht van optie gedurende 3 jaren. Besloten werd toe te treden als lid van de Zuid-Holl. Brandweerbond. Eenige be- grootingswijzigingen werden vastgesteld. Bij de rondvraag vestigde de heer Roos de aandacht van B. en W er op, dat hij gaarne zag dat in deze gemeente wat meer werd besteed aan natuurschoon, door aan leggen van plantsoenen door werkloozen, Een en ander had de aandacht al van B. W., aldus de voorzitter, en werden al besprekingen dienaangaande gevoerd met de ontwerpers van het uitbreidingsplan. De heer Vollebregt wees op den slechten toestand van den Stationsstraat. De voorzitter antwoordde dat hij met deze zaak doende was, doch thans nog geen mededeelingen hieromtrent kan doen. De heer Smits vestigden de aandacht van B. en W. op het bouwrijp maken van grond, voor aanleg straat, Molenstraat Schinkelweg. De voorzitter zeide overwe ging toe. De heer Scheer bracht B. en W. een dankwoord voor de verbetering der bestra ting van den Dorpstraat, doch vond deze verbetering onvoldoende. De voorzitter antwoordde, dat aan verschillende opgra vingen steeds wel iets te wenschen zal overblijven, doch B. en W. maatregelen zullen trachtte te krijgen, om een en an der tot een minimum te bepreken. De heer Dekkers wees op het loon bij het teren van den Voorweg en bepleitte een beterstandaardloon voor de werkers in de werkverschaffing. Door den voorzitter werd hierop geant woord, dat volgens de regeling werd uit betaald. Door den heer Scheer was een interpel latie schriftelijk aangevraagd betreffende uitkeering van gemeentegelden aan iemand, die niet op tijd had gestempeld, waardoor het prestige van den betrokken ambtenaar was geschaad. De voorzitter zette uiteen, dat over een dergelijke zaak n W. niet interpelleerbaar waren, doch hij hierover vragen kan stellen. De vragen in die zelfden zin gedaan werden door den voorzitter beantwoord, waarin uitkwaxn, dat de prestige van den ambtenaar niet was geschaad en zonder aanzien des persoons A door B. en W. was gehandeld. Hierna werd de openbare zitting ge. L schorst en ging de Raad in comité gene- raai. Na korten tijd werd de vergadering her. opend en bracht de voorzitter in stemming het voorstel van den heer H. Blonk, eige. I naar van den molen aan den Stationsstraat voor. dit jaar, een subsidie te verleenen van 100.voor restauratie van den mo. len en de rest van de te maken kosten bij. een 'te doen brengen door eventueele bij. dragen van de burgerij. Door verschillen, de leden werden bezwaren tegen de subsi, die-verleening aangevoerd Het voorstel in stemming gebracht werd hierna 4 tegen 6 stemmen aangenomen. Alvorens de vergadering te sluiten, sprak de voorzitter een afscheidswoord tot den heer P. Ja Smits, het eenigste lid van den ouden Raad, dat in den nieuwen, die Sep tember a.s. optreedt, geen zitting meer zal hebben. Spr. zeide, dat hij door zijn kort verblijf in déze gemeente, in vergaderingen niet veel met den heer Smits in aanraking is gekomen, doch de Raad des te meer. Vanaf 1915 heeft U zitting in den Raad, aldus spr., en Uw medeleden weten U te waardeeren. Ministers vallen en ook raads leden vallen, niets'is wisselvalliger dan kiezersgunst. Voor de behartiging van de belangen der gemeente betuigde de voor zitter den heer Smits namens den Raad en der geheele burgerij zijn dank en wenschte hem en de zijnen Gods beste zegen toe. De heer Smits dankte voor de waardeerende woorden. Hierna sluiting der vergadering. GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Gistermiddag vergaderde de gemeente raad van Bodegraven. Afwezig was alleen de heer Beijen. Bij den aanvang der vergadering her innerde de voorzitter aan de geboorte van Prinses Irene en sprak wenschen uit voor het voorspoedig opgroeien van de jongste Oranjetelg tot vreugde van haar ouders, haar Koninklijke grootmoeder en heel het Ned. volk. Huldiging van den gemeente secretaris Vervolgens sprak hij op zeer hartelijke wijze den gemeente-secretaris, den heer R. M. Loman toe, die op 1 Juli 1.1. zijn zilveren ambtsjubileum vierde, maar zich toen aan alle hulde had onttrokken. Spr. betreurde het, dat de gelegenheid tot hulde ontnomen was, maar begreep den wensch en wilde zich daarom ook thans beperken tot het uitspreken van groote erkentelijk heid voor de verdiensten, die de secr. t.o.v. de gemeente had, zijn groote objectiviteit zijn nauwe samenwerking met de respect. Burgemeesters, ook de steun, die hij per soonlijk had mogen ontvangen, zijn uit nemende wijze van omgaan met het se- cretariepersoneel, bovendien dankte hij voor de prettige omgang en de hulpvaar digheid. Onder het aanbieden van gelukwen- schen en het uitspreken van dank, besloot spr. zijn rede, die gevolgd werd door een dankwoord van clen secretaris, die zijn erkentelijkheid uitdrukte voor de ge bleken waardeering, herinnerde aan de samenwerking met de verschillende bur gemeesters, aan wijlen weth. P. Batelaan, aan wien hij veel verschuldigd is, aan de 17-jarige samenwerking met oud-weth. v. d. Marei in B. en W. aan de 25-jarige met hem al's Raadslid, aan de samenwer king met de ambtenaren, terwijl hij be sloot met den wensch dat hij nog lang in het belang der gemeente, zooals hij dat altijd poogde te doen, zou mogen werk zaam zijn. Vervolgens werd op voorstel van de commissie tot onderzoek der geloofs brieven besloten tot toelating van alle nieuwgekozen raadsleden. Aan het Oranje-comité werd een sub sidie toegestaan van 400.welk bedrag intusschen door B. en W., in de verwach ting dat de Raad het zou goedkeuren, al was toegezegd, omdat het moest dienen voor de tractatie der schooljeugd op j.L Maandag. Het openbaar onderwijs. B. en W. adviseerden afwijzend een verzoek van „Volksonderwijs" om aan stelling van een extra leerkracht als „kweekeling met acte" aan de O.L. School. Er werken aan de school 4 leerkrachten, op 151 leerlingen, terwijl het minimum is 131 en het maximum 185. Bovendien be weegt zich het leerlingenaantal in dalende lijn de laatste jaren. Dat zou een oorzaak voor afwijzing kunnen zijn, aldus het college, maar bo vendien zijn er financieele consequenties. De goedkoopste oplossing zou zijn het aan stellen van een kweekeling, maar wan neer die 225.vergoeding zou krijgen zou het de gemeente, omdat de exploi tatiekosten met 1.50 per leerling zou stijgen, in totaal via de Bijzondere scholen ruim 1100.kosten. Vervolgens bleek uit een onderzoek, dat aan de 2 grootste Chr. Scholen, die wel een kweekeling met acte hebben, het aan tal leerlingen per onderwijzer niet kleiner is. De heer de Mars verdedigde het ver zoek met vuur. 4 leerkrachten op 7 klassen is veel te weinig, bovendien heeft de eene onderwijzeres nog het handwerk- onderwijs aan alle 7 klassen. Het was een noodtoestand en in een financieel sterke gemeente als Bodegraven het offer van 1100.wel waard, omdat goed onder wijs het eenige is wat vele ouders hun kinderen kunnen meegeven. De voorz. verdedigde zich tegen een mogelijk verwijt van gemis aan objectivi teit, door er op te wijzen dat inwilliging van dit verzoek ook van groot belang zou zijn voor de Bijz. Scholen. Vervolgens wees hij er op dat de school behoort tot de 9 duurste scholen van Zuid-Holland, mat de exploitatie betreft. De heer de Mars wees dat af, door te verklaren dat vele kosten even groot blijven, ongeacht het' leerlingen-aantal. Weth. Batelaan achtte het gewenscht. zich te houden aan de Rijkswet. Talrijke scholen, zoowel Openbare als Bijzondere zitten met het zelfde euvel. Het afwijzend advies van B. en W. werd met op 2 na algemeene stemmen aanvaard. Ook de heer v. Elk stemde tegen. Besloten werd tot het uittrekken van een post op de begrooting van 300. teneinde met 1 October den, tijdelijken ambtenaar ter secretaris, den heer van Loo, te kunnen aanstellen tot vasten vier den ambtenaar. Ook werd de ambtenaren- regeling voor de bedrijven uitgebreid met de positie van een fitter-incasseerder, als hoedanig zal worden benoemd de heer C. D. v. d. Hoofdakker, die tot dusver werk zaam was als beamte op arbeidscontract. De heer van Elk vroeg openstelling van sollicitatie, doch kreeg geen steun daar voor. Verlaging electriciteitstarieven. Vervolgens werd een ingrijpende ver laging van de electriciteitstarieven voor gesteld, waarvoor een bedrag van 5500.— noodig was. Gemiddeld worden zoowel de vastrechttarieven als de gewone stroom- prijs verlaagd met 18%. Het bedrag kwam beschikbaar, omdat de reserve van het be drijf vol is. De heer Jongeneel had enkele bezwaren, die breed werden uitgesponnen, maar door weth. v. d. Poll zoo duidelijk werden weerlegd, dat er geen amende menten kwamen en het "oorstel z.h.st. werd aangenomen. Daarmee werd tevens besloten, dat het stroomverleden-tarief met ingang van 15 Aug. ophoudt te be staan, al zullen bestaande verbruikers op dit tarief er nog in blijven deelen, mits ze niet verhuizen. Aangezien juist van den inspecteur der Luchtbescherming bericht was ingekomen, dat het plan was goedge keurd, stelde de voorz. voor het destijds in getrokken voorstel voor een crediet van 5000.— alsnog te behandelen. Aange zien de heer Jongeneel daartegen was, werd het ingetrokken. Tenslotte richtte de voorzitter waardee rende woorden van afscheid tot de ver trekkende heeren v. d. Marei, van Os en de Mars, hen dankend voor wat ze ten be hoeve van de gemeente hadden gedaan. Achtereenvolgens dankten de heeren van Os, v. d. Marei en de Mars voor deze woox-den,. de heer v. d. Marei in wat breeder woorden wijzend op de snelle ont wikkeling van de taak van den Raad in de kwarteeuw van zijn lidmaatschap. De vergadering werd daarop gesloten. Nieuwste modellen per maand 75 ct. Drogisterij J. VRIJENHOEK HAARLEMMERSTR. 119 4721 Speciaal Kruidenadres. 1 M. BRINKS 1 HAARL.STRAAT 126, TEL. 1074 t/o Donkersteeg TURFMARKT 11 TEL. 22336 o In Sieraden, Goud, Zilver, Horloges en Gero-Artikelen Het adres voor Verlovingsringen

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12