OMGEVING Firma G. VAN BRUSSEL BIOSCOPEN TE LEIDEN Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet 'ONDERDAG 10 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HAARLEMMERMEER DE HEER S. VAN WIJK NIET TOEGELATEN ALS RAADSLID In den loop van Maart j.l. heeft een roote brand gewoed in de kantoren en van de N.V. Wijk-Catz' zaad- andel te Hoofddorp. Ook de woning van en heer S. van Wijk, directeur, werd door ien brand geheel vernield en de heer van /ijk was genoodzaakt een andere woning zoeken. Hij ging zich .vestigen aan den /erkant van de Ringvaart, waar hij een srceel huurde en liet inrichten als woning directiekantoor tevens. Daar nam hij itrek met zijn gezin. In dit perceel ver- .cht het personeel zijn werkzaamheden, 'ordt de correspondentie gevoerd en wor- en alle zaken van den zaadhandel be- andeld. Dit perceel is evenwel gelegen p het grondgebied der gemeente Heem- tede. De heer S. van Wijk echter is sinds 1926 :d van den gemeenteraad van Haarlem mermeer voor de a.r. partij, als opvolger an den heer Chr. van den Heuvel die des- ijds tot lid van de Tweede Kamer werd erkozen. De heer Van Wijk heeft zijn verhuis- in Haarlemmermeer niet opge- raagd en bleef normaal ingeschreven in iet bevolkingsregister van die gemeente. heeft hij zeker gehandeld in trijd met de bepalingen van het Kon. iesluit van 31 Maart betreffende de be- olkingsboekhouding. De tegenwoordige raad heeft in zijn vergadering met alge- stemmen besloten om den heer Van niet meer toe te laten als raadslid, hij geen woonplaats meer heeft in le gemeente Haarlemmermeer. De bepa- ingen van bovengenoemd Kon. besluit ;aan inderdaad uit van de gedachte, dat emand woonplaats heeft waar hij des lachts verblijft. De heer Van Wijk heeft net opzet zijn verhuiskaart niet opge- 'raagd omdat hij de bedoeling had in laarlemmermeer te blijven wonen, waar nderdaad een nieuwe directeurswoning ■oor hem wordt gebouwd, die hij in het lajaar hoopt te kunnen betrekken. Het college van B. en W. is evenwel van neening dat de heer Van Wijk geacht noest worden een werkelijke woning te lebben in de gemeente Heemstede en dat laaraan niet kan veranderen de omstan.- ligheid dat hij nog een telefoonadres heeft jehouden in een klein vertrek op het fa- Drieksterrein in Haarlemmermeer. 'Het college is tevens van oordeel, dat Le ernstige wil van den heer Van Wijk om van de gemeente Haarlemmer neer te blijven niet van doorslaand ge kon zijn, omdat met dezen wil in strijd is de werkelijke toestand, lat hij met zijn gezin naar Heemstede is *aan wonen, en daar zijn hoofdverblijf reeft. De heer Van Wijk evenwel staat op het dat hij door overmacht werd een andere huisvesting te hoewel het niet vaststaat, dat hij niet had kunnen vinden in de ge meente Haarlemmermeer zelf. In deze omstandigheden heeft de burgemeester geen schriftelijke verklaring kunnen af geven dat de heer Van Wijk in de laatste maanden zijn vaste woonplaats heeft ge en nog heeft te Haarlemmermeer. Over een en ander bestaat verschil van meening. De heer Van Wijk zal zich bij het besluit van de meerderheid van den raad niet neerleggen en in beroep gaan bij het College van Ged. Staten. KATWIJK AAN ZEE DE V.V.V.-FEESTEN. Het weer werd steeds gunstiger, de spe len meer en meer interessant, de belang stelling nog grooter, de stemming zoo mo gelijk nog beter. De inzet was Woensdag morgen te 10 uur wedstrijd met autopeds op den Zuid-Boulevard voor jongens en meisjes van 6 tot 9. en van 9 tot 12 jaar. Een zeer mooi spel. De uitslag hiervan was meisjes 68 jaar: 1. R. Kampsteeg, 2. G. Goenee. 3. N. Parlevliet, 4. M. van Stee nis. 5. W. Klaassen. 6. B. van Kriel. 7. Rie Krijger. 8. M. v. d. Knaap. 9. C. Loef. Des middags te half drie was het wedstrijd in hardloopen, 100 M. voor heeren: 1. J. A. Blokker 11.8 sec. 2. J. Teulingh 12 sec. 3. E. Sacks 12.4 sec., 4. A. Reijnders 12.4 sec. Vervolgens estafetteloop 80 M.: groep 1: P. Ripping 11.4 sec., groep 2. T. 't Hooft 11.4 sec., groep 3: H. Prins in 11.5 sec. Estafet teloop 4 x 80 Meter voor heeren: Groep 1: J. Huisman 36.5 sec. Groep 2: J. van Bree 37.2 sec. Groep 3. E. Sacks 38 sec. Estafette loop voor dames, 80 Meter: Groep 1: L. v. Oosten 12.8 sec. Groep 2. J. Sammets 12.9 sec. Des avonds had onder buitengewone be langstelling aan de Noord-Boulevard bij de muziektent een behendigheidswedstrijd voor auto's plaats. Prachtige staaltjes van behendigheid en rijkunst werden te zien gegeven. Er waren ruim 20 deelnemers. De uitslag hiervan was: 1. W. Guyt. 2. W. A. Nolen. 3. P. Winkelaar. 4. M. J. van Duy- venbode. De uitslag van de autopedswedstrijd voor jongens van 68 jaar was: 1. Bobje Jonker. 2. Piet Aalhuizen. Meisjes van 9 tot 12 jaar: 1. Keetje Parlevliet. Jongens van 9 tot 12 jaar: 1. P. Goenee. 2. J. de Boer. De feesten van Woensdag kunnen zeker als volkomen geslaagd beschouwd worden. Voor Donderdag staat op het program kano wedstrijden in de Binnen watering voor jongens en meisjes die de zwemkunst goed verstaan. Te 7 uur de zwemwedstrijd van post tot post door de Katwijksche Red dingsbrigade en te 8 uur de groote volks zangavond onder leiding van den heer Jan de Rovaart te Utrecht. De muziekvereeni- ging zal hierbij welwillende medewerking verleenen. En Vrijdag des middags te 3 uur wed loop .met hindernissen voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar. Des avonds te 8 uur groote lampioenoptocht, opstelling in de Koningin Wilhelminastraat, eindpunt de Noord-Boulevard bij de muziektent. LISSE Personalia. Voor het examen hoofd actie slaagde onze plaatsgenoote Mej. H. M. A. Persoon. Voor het examen Engelsch L.O. is ge slaagd de heer H. W .van der Hulst. LEIDSCHENDAM Autobotsing. Op den Veurschestraat- weg, alhier, vlak voor de garage van den heer K., botsten gisteren twee auto's op el kaar. Een D. K. W. bestuurd door J. A. uit Voorschoten, had juist bij genoemde garage benzine ingenomen en wilde toen van links naar rechts in de richting Voorburg den rijweg oversteken, terwijl een aldaar parkeerende treiler hem het uitzicht be lemmerde. Toen A. achter dezen treiler vandaan kwam, naderde juist met een snel heid van pl.m. 60 K.M. een bestelwagen van de wasscherij „De Gekroonde Valk" uit Den Haag, welke niet tijdig kon remmen en met volle kracht tegen de D. K. W. op reed. Beide wagens werden ernstig be schadigd, zoodat zij weggesleept moesten worden, doch persoonlijke ongelukken de den zich gelukkig niet voor. Door de poli tie werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Benoeming Rijksveldwachter. Tot Rijksveldwachter alhier is benoemd de heer W. de Groot, thans als zoodanig werk zaam te Den Haag. De heer de Groot zal gestationneerd worden in de buurtschap Stompwijk. OEGSTGEEST Handenarbeid. Te Den Haag slaagde voor het examen handenarbeid Mej. A. J. den Ouden, alhier. RIJNSBURG Gemeenteraad. De Raad kwam gis teravond bijeen. Onder de ingekomen stuk ken was een verzoek van het gemeentebe stuur van Zuidwolde om adhaesie te be tuigen aan een adres aan den Minister van Defensie en Financiën, inzake kostwinners vergoeding bij oproeping voor den mili tairen dienst. De voorzitter, Wethouder Van der Vij ver, zeide dat, aangezien het hier een ver goeding voor geleden schade betreft, het niet aan den Raad ligt, de billijkheid van de vaststelling daarvan te beoordeelen. Het adres werd vüor kennisgeving aangenomen. Van een twintigtal onbewoonbaar ver klaarde woningen werd de termijn van ontruiming met een half jaar verlengd. Mede met het oog op de luchtbescher mingsoefeningen, die de kans op ongelukken vergrooten, werd besloten een wettelijke aansprakelijkheidsverzekering aan te gaan. De voorzitter richtte tenslotte het woord tot den heer Knijff, die gedurende 20 jaren onafgebroken raadslid was en zich nu niet meer herkiesbaar had gesteld. De voorzitter dankte hem voor de vele diensten in het belang der gemeente en gaf hem de beste wenschen mede voor een gezegenden le vensavond. Zijn oudste collega, de heer Van der Gugten sloot zich bij deze woorden van den voorzitter aan. NOORDWIJK Bloemencorso en vuurwerk. Morgen middag te half drie zal een groote Bloe men corso worden gehouden; opstelling en vertrek vanaf het Breloftpark. Des avonds te pl.m. 10 uur zal op het strand aan de Noord Boulevard een schit terend vuurwerk worden afgestoken; dit belooft dus wel een attractie-rijke middag en avond te worden. Geboren: Margaretha Petronella, d. van F. J. v. d. Berg en P. Duivenvoorde Alice, d. van J. Jueh en- A. Wildschut Petrus Martinus Maria, z. van J. P. Peschied en J. M. de Dubbelden Leen- tje, d. van M. Duyndam en M. v. Grieken Ondertrouwd: Th. Vink en G. Vos D. G. Hoek en A. de Jong C. Geer- lings en C. W. M. E. Brandes. Getrouwd: P. A. v. d. Burg en C. E. v. Beelen C. de Jeu en B. P. Hermans. Overleden: Elisabeth M. Hiep 37 j., geh. met G. J. F. v. d. Berg Simon A. v. Konijnenburg 72 j., geh. met C. -Plemp. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Onze oud-plaatsgenoot Adr. Bouwmeester J.zn., brigadier bij het Wapen der Koninklijke Marechaussée te 's Hertogenbosch slaagde te 's Gravenhage voor het politie-diploma met aanteeke- ning. SASSENHEIM Tulpenpellen met toeslag. Nu het tul- penpellen is afgeloopen is het mogelijk de balans op te maken. In de periode van 26 Juni t.m. 2 Aug. werkten 156 personen aan het tlpenpellen in totaal 72/ mandagen. Ge peld werden 6895 mand, op 6575 mand werd toeslag verleend. Aan pelloon met uitgegeven 1.463.26, aan toeslag werd betaald 1.150.35. Gemiddeld werd per mandag verdiend 3.60. Bij 10 werkgevers werden steuntrekkers als tulpenpellers gepiaatst. Zwembad. Zaterdag 26 Aug. a.s. zal door de S. Z. V. in 't Gemeentelijk Zwem- .i uen demonsiralie van verschillende ■mmers worden gegeven. VOORHOUT Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School alhier is benoemd, met ingang van 15 Augustus a.s. de heer A. C. Schutte te Purmerend. Geboren: Maria Wilhelmina, d. van A. J. Diemei en W. M. M. van den Berg Hendricus Woltherus, z. van Th. Groe nen en M. J. A. Schrama. Gehuwd: A. J. Vlasveld 26 j., en J. E. Zoet, beiden alhier M. C. van den Aart- weg 30 j., wonende te Hillegom en A. J. van Werkhoven 27 j. wonende te Voor hout. WARMOND Hoog bezoek. Verschillende oud-mi nisters hebben gisteren een bezoek ge bracht aan deze 'gemeente waar zij de lunch gebruikten in het bekende Restaurant „Boerderij Meerrust". Na een watertochtje te hebben gemaakt keerden zij naar den Haag terug. Gevestigd: W. van Sinsen, van Har- lingen J. M. v. d. Ham, van Leidsohen- dam H. M. Mirani, van Amsterdam A. F. Leemans, van Hilversum J. v. Soest, van Wouibrugge C. J. van Zoen van Al- kemadie N. C. van Elburg van Ouden- bosch N. A. de Looff van Leiden J. M. v. d. Wagt, van Alphen aan den Rijn H. N. Ravensteyn, van Oegstgeest C. W. E. Boon, van Oegstgeest. V e r t r o k k e n: S. G. Landman naar Leiden C. F. v. d. Brink naar Haarlem C. P. L. van Hoboken naar Oudenbosch C. J. v. d. Gevel naar Amsterdam M. R. M. J. van der Voort naar Leiden H. C. M. Papot naar Hilversum C. J. v. d. Ploeg naar Woubrugge G. Q. M. Oost- dam naar Oegstgeest A. Hoek naar Lei den. GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM De Raad der gemeente Hillegom hield gisteren een openbare vergadering. Bij de nadere wijziging van de verorde ning op de heffing van schoolgelden geeft de voorzitter een korte toelichting. De heer Van Lierop stelt enkele vragen, die door den voorzitter worden beantwoord. De heer Van Lierop betreurt het, dat de mensehen met lagere huurwaarden rela tief meer gaan betalen dan die met een hoogere. De voorzitter stelt hem dienaan gaande gerust. Bij de wijziging van de ambtenaren- en werkliedenreglementen wijst de heer Kijnakker erop, dat dispensatie voor neven betrekkingen aan B. en W. wordt overge laten. Dit is een kleine, bescheiden stap naar de ordening. Spr. vindt het jammer, dat het begint van beneden af, hij wil het omgekeerd. Na nog eenige discussie wordt het voorstel met alg. stemmen aangenomen. Wat het voorstel betreft, houdende voor ziening inzake werkzaamheden door het gemeentepersoneel ten behoeve van de Luchtbescherming wijst de voorzitter erop, dat er hier kwestie zou kunnen zijn, d-at'de ongevallenwet niet van toepassing zou zijn, indien zoo iemand bij dat werk een onge luk bekwam. Dit is hoofdzaak de veran dering waarop wordt gedoeld. De.Leer Fijma informeert naar vergoe ding in zulke gevallen. De voorzitter geeft nadere toelichting. Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Kindertoeslag vanaf het derde kind. Wat betreft het volgende voorstel, dit beoogt een kindertoelage aan de werklie den toe te kennen vanaf het derde kind; tot nu was het vanaf het vierde. De heer Loerakker zegt, dat hij uit an deren hoofde met deze materie veel heeft te maken; het systeem krijgt steeds meer burgerrecht en het verheugt spr. dat dit voorstel komt. Het wordt met alg. st. aan genomen. Landarbeiders-plaatsjes. Hierop volgt: toekenning van voorschot ten ingevolge de Landarbeideswet. De heer Loerakker vraagt, hoeveel grond er bij ieder huis komt. De voorzitter ant woordt: 500550 M2. De heer Paase vindt de huizen veel te duur (rond f 4000). De heer Loerakker zegt: die 6 menschen hebben die mogelijkheid overwogen; zij willen een zoo goed mogelijke woning. Het bedrag lijkt me niet overdreven en het ver wondert me, dat er nog niet veel meer ge bruik van wordt gemaakt. De heer Paase blijft bij zijn meening. Na nog wat heen en weer gepraat worden de voorschotten toegekend aan L. van Kam pen, C. van Rooden, J .de Wagt, J. de Rooij, J. en C. Colijn. Het bedrag der uitgaven voor O.L.O. over 1938 wordt voorloopig met alg. stemmen vastgesteld. Bij de nadere vaststelling van de Instruc tie voor den Gemeente-ontvanger zegt de voorzitter, dat het hier in hoofdzaak gaat om de zekerheidsstelling. Wegens een uit gebreide fraude-verzekering, die de Ge meente gesloten heeft, hebben we een aan passing verkregen met de gewijzigde Ge meentewet. Het voorstel wordt met alg. st. aangenomen. Bij de rekening van inkomsten en uitga ven Schoolartsendienst 1938 merkt de heer Van Lierop op, dat aan het nazien een ont zettend werk verbonden is; spr. wil een exemplaar thuis hebben, dat desnoods kan circuleeren. De voorzitter heeft daar'cgen geen bezwaar. De rekening wordt o:. er- ar.derd vastgesteld. Mededeelingen: De huur van een opslag plaats aan de Haven wordt weder voor 5 jaar verlengd aan C. A. Rijnbeek met 3 maanden opzeggen. Huize ALbion (Ambts woning) is weder voor 5 jaar verhuurd aan Mr. F. J. Gerritsen tegen denzelfden huur prijs dien we hadden. Wat gebeurt er met „Treslong"? De heer Loerakker informeert naar de reorganisatie van het Waterbedrijf en HAARLEMMERSTR, 267 Verlovings-, Huwelijks- en Geboortekaarten Vlugge levering Lage prijzen vraagt verder: hebben B. en W. al een vast omlijnd plan inzake Treslong? Wordt de laatste vraag ontkennend beantwoord, dan zou spr. daarover wel in comité-generaal willen spreken. Weth. Vermeer 'beantwoordt de eerste vraag. De Waterleiding in het huidig sta dium is een zorgenkind van B. en W. Dezen morgen ontvingen we een brief van Ged. Staten, die nog wel geen goedkeuring be helst, doch het ligt er wel in. Binnenkort zal tot uitvoering der verbeteringen wor den overgegaan en dan is het leed ge leden. Wat de tweede vraag betreft, antwoordt de voorzitter, dat te dezer zake nog geen overleg gepleegd is in B. en W. Van alle kanten wordt gevraagd: „wat gaat ge toch met Treslong doen?" Er zit niets achter. Officieel is nog niets uitgemaakt, doch we hebben nog tijd en de heer Ludwig mag er nog wat wonen. Persoonlijk heb ik de vol gende overwegingen: er is gebrek aan ruim te voor de gemeentelijke diensten. De dienst der werkloosheidsvoorziening zou daar naartoe kunnen worden overgebracht, al behoeft daar nog niet gestempeld te wor den. Een tweede mogelijkheid is het over brengen daarheen van het Politiebureau., dat veel te klein is. Ook zouden de kantoren van den Rijksontvanger en van den Ge meente-ontvanger daarheen kunnen wor den overgebracht en dan zou het geheele oude Raadhuis als politiebureau kunnen worden ingebruik genomen. Dit zijn mijn persoonlijke gedachten. De heer Loerakker zegt, dat hij heel an dere voorstellen heeft, doch die zullen wel t.z.t. behandeld worden. Weth. Vermeer concludeert hieruit, dat de heer Loerakker een bespreking met den Raad wenscht voordat B. en W. met een voorstel komen. De heer Paase vraagt, of de kassen er ook bij behooren; de voorzitter antwoordt ont kennend. De heer Van Lierop vond in het rapport van den Schoolarts voor onze Gemeente 137 kinderen met matige voeding en 14 met slechten voedingstoestand; spr. be treurt dat. De voorzitter zegt: dat is geen norm, dat de toestand hier slecht is; er kun nen ook andere oorzaken zijn. Hierna een half uur geheime vergadering. De voorzitter besloot met een dankwoord aan de scheidende raadsleden. THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: The story of Vernon and Irene Castle. (Ginger Rogers, Fred Astaire). Kozakkenbloed. (Akim Tamirof). Het leven van de danssterren Vernon en Castle Leven van 'n misdadiger lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur Goedgekeurd v. volwassenen Luxor: De avonturen van Tom Sawyer. (Tom my Kelly). De onzichtbare man (Claude Rains, Glorie Stuart). Naar het bekende boek. Onzichtbaar makende straa lederen avond 8 uur. Zondag 27 uur. lederen dag matinée behalve Vrijdag. Goedgekeurd v. volwassenen Lido: Penny brengt uit komst (Shirley Tem ple). In de laatste minuut (Stuart Erwin, John ny Downs). Romantisch Sportgesch. lederen avond 8.15 u. Zondag 27 uur. Da gelijks matinée 2.30 uur. Goedgekeurd Casino: Rex: De eenzame Ruiter. (Lynn Roberts, Her man Brix). Sneeuwwitje en de zeven dwergen (Walt Disney teekenfilm) De avonturen van Bill Peck in het Circus (Tommy Kelly, Edgar Kenne dy). Wild-West Sprookje Komisch lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée. Goedgekeurd Goedgekeurd 83. Achter elkaar loopen ze tusschen do stammen, heel voorzichtig. Want ze zijn een beetje bang in dit vreemde land, waar ze den weg niet weten. Ineens zegt de voorste kabouter: Ssssst, ik hoor iets; er komen toch geen menschen. aan? Sssssst, daar is het geritsel weer, rillen ze van angst. En weten jullie, wie dat geluid maakt? Een eekhoorntje zit boven hun hoofden hen uit te lachen. 84. Voorzichtig gaan de ^wartvoeters een hol zoeken om in te wonen. In een heuvel vinden ze er een. Nu gaan we eens zien, hoe het met Akita is. Kijk eens aan, Myra staat zoomaar bovenop zijn deken. Zeg Akita, ik zal je een ver haaltje vertellen van bloemen e vlinders, waar je om lachen moet, zegt ze. Want v?n lachen wordt je gezond! Meteen begint ze en zie, AkiLa gaat zich heusch al wat be ter voelen.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11