OMGEVING RIJNSTREEK MAANDAG 7 AUGUSTUS 1939 OE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Treslong:. Door gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is het raadsbesluit inza ke aankoop van het Buitengoed Treslong goedgekeurd. Personalia. Voor het examen hoofd akte slaagde onze plaatsgenoot de heer C. M. Verbeek. Geboren: Dochter van G. Buurman en Siebesma. Zoon van Q. M. van Ros- sum en Meyboom. Dochter van M. J. van Altena en de Goede. Dochter van C. M. van Steyn en Balm. Zoon van J. A. Rusman en Wolff. Zoon van E. War merdam en Timmers. Dochter van J. Philippo en Nunnink. Zoon van M. P. Ras en Tromp. Ondertrouwd: B. A. C. Boot en J. C. Duindam. Getrouwd: L. Verhaar en B. M. Sierker. C. H. Schultz en M. J. J. Hout- KATWIJK Verlichting. Tijdens de feestweek van V. V. V., welke heden aanvangt, zal de Oude Kerk aan de Zuid-Boulevard des avonds met een 10-tal schijnwerpers van de gasfabriek worden verlicht, hetwelk een sprookjesachtig aanzien aan dit gebouw zal geven. Denk om de ruiten! De bewoners van Katwijk en vooral zij die in het Zuidelijk deel der gemeente wonen, zullen goed doen er rekening mee te houden, dat op Dins dag 8 Augustus a.s. tussch.en n.m. één uur en half vier in de Zuidduinen proeven zul len worden gehouden met springstoffen. Glazen deuren en ramen zullen moeten worden opengezet daar voor eventueele schade en dan voornamelijk glasschade, niet kan worden ingestaan. Men zij dus gewaarschuwd. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranje boven! Nog pas heel kort was het heugelijke nieuws van de geboorte der prinses bekend of het bestuur der Oranje- vereeniging was direct in actie om van den 5den Augustus een zeer bijzonderen dag te maken. En dat is haar dan ook goed ge lukt. Hiertoe droeg voornamelijk bij de medewerking van de Harmonie Katwijk, welke in den namiddag het dorp doortrok, vaderlandsche en andere liederen spelend. Voor den avond was er een volkszangavond georganiseerd en wel onder leiding van den heer Couprie uit Leiden en met mede werking van de Harmonie. Dit was een waar succes, en kon tevens als een groote repetitie beschouwd worden voor de natio nale feestdag van heden en voor het a.s. Koninginnefeest. KATWIJK AAN ZEE Feest. Den geheelen Zaterdag wat Kat wijk a. Zee in feestemming doch voorname lijk in den namiddag. En ten slotte had er des avonds een optocht met begeleiding door de Muziekvereeniging U. N. I. plaats, een kleurige stoet, waaraan honderden deelnamen. De Nationale feestdag valt van daag samen met de eerste feesten van de V. V. V. Dat komt dus prachtig uit. Het feest zal er des te grooter, de stemming er des te aangenamer om zijn. LISSE Bisschopsfonds. Naar wij vernemen zal de parochie St. Agatha, buiten een ge schonken obligatie van 600.en enkele giften, welke rechtstreeks zijn gezonden, een bedrag van bijna 750.bijdragen in het Bisschopsfonds als cadeau voor het 40 jarig priesterfeest van Z.H. Exc. den Bis schop van Haarlem. Werkloosheid. De werkloosheid in deze gemeente is thans geringer dan sinds 1932. In totaal staan thans ingeschreven 62 werkloozen met inbegrip van hen die bollen pellen met toeslag. LEIDSCHENDAM De blijde gebeurtenis. Ook te Leid- sdhiendaim is Zaterdag de blijde gebeurtenis niet igeheel stilzwijgend voorbijgegaan. Des avond® werd door die R. K. Harmonie „St. Oecilia" een muzikale rondgang gemaakt door het dorp. Voor de woning van burge meester Keijizer werd het Wilhelmus ge speeld, waarna onder groote belangstelling een vroolijlke tocht door het dorp werd ge maakt, zoodat den geheelen avond overal een groote drukte en een vroolijke en op gewekte stemming heerschte. Geboren: Hendrik Cornells, z. v. H. C. Keukenmeester en C. A. de Haan Catha rine Regina Maria, d. v. P. C. Hooijonians en J. G. M. v. d. Bos. O n d e r t r o u w d: A. L. v. d. Berg en C. A. v. Leeuwen H. Vonk en M. SChiwarz. G e h u w dJ: P. C. Christiaamen en A. v. d.' Hulst. O v e r 1 e d e n: A. de Groot, m. 75 j. NOOTDORP WERKVERSCHAFFINGSOBJECTEN. Belanghebbenden worden er op gewe zen, dat door het Gemeentebestuur in za ke de werkverschaffing binnenkort een ge heel nieuwe regeling zal worden inge voerd. Alle werkgevers, die voornemens zijn in de maanden September 1939 tot en met Maart 1940 werk in werkverschaffing te doen uitvoeren worden verzocht zich vóór 25 Augustus a.s. tot de gemeentesecre tarie te wenden onder opgave van soort van het werk, tijds tip, waarop men wenscht aan te vangen en de oppervlakte van de te bewerken grond. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de opgave als een voorloopige wordt be schouwd, zoodat men tot niets verplicht is. Deze nieuwe regeling houdt in, dat in het vervolg de werkverschaffing vanwege de gemeente zal geschieden, zoodat de werkgevers met de administratie geen be moeienis meer zullen hebben. Woningbouwvereeniging. Vrijdag avond hield de Woningbouwvereeniging „Nootdorp" een kort vergadering in de zaal van den heer Sluijs, ter verkiezing van een definitief bestuur. Aan het voor- loopig bestuur, bestaande uit de heeren Th. Lindeman, P. H. J. Spiertz, W. C. Pij- nacker. Chr. L. de Koning en J. W. Naaijen, werden nog toegevoegd de hee ren D. J. Steeneveld en M. C. van Veen. Het dagelijksch bestuur wordt thans ge vormd door de heeren Th. Lindeman, voorzitter, P. H. J. Spiertz, Secretaris-Pen ningmeester en D. J. Steeneveld. Nationale feestdag. In verband met de feestelijkheden, welke de Oranjever- eeniging jaarlijks organiseert en welke voor dit jaar zijn vastgesteld op 22 en 23 Augustus zal de nationale feestdag op be scheiden wijze gevierd worden. Hedenavond 8 uur zal een optocht wor den gehouden, verzamelpunt Noveplein. Vandaar wordt naar het voetbalterrein ge trokken, alwaar een vreugdevuur met vuurwerk zal worden onstoken. Na afloop hiervan gaat het werder in optocht naar het Vereenigingsgebouw No- ve, waar een samenkomst zal plaats heb ben en de burgemeester het woord zal voeren. Een ieder wordt opgewekt door deelne ming aan den optocht, voorzien van lam pion of fakkel, uiting te geven aan de vreugdevolle geboorte eener Prinses. OEGSTGEEST Repetitie voor de Mis van Diepenbrock. Trots alle Oranje vreugde, trots optochten en vreugdevuren, gaat de repetitie heden avond toch door. Ook hier kan men zijn enthousiasme uitzingen! Wij rekenen op aller opkomst, daar geen repetitie meer ge mist kan worden. Er is nog veel te doen. Kap. A. SANDERS, Pr. R.K. Sportvereen. „St. Willibrord". De leden van de afd. voetbal en gym nastiek worden uitgenoodigd heden avond deel te nemen aan de optocht, ge organiseerd door de Oranje-vereeniging. Allen moeten hiervoor te half 8 precies in uniform (ook de voetbal-afdeeling) aanwezig zijn op het plein van de R.K. School. Vandaar zal met muziek gemarcheerd worden naar het raadhuis. Na ontbinding der optocht te 9 uur ver trekken wij weer naar het schoolplein. Alle Oegstgeester vereenigingen zijn uit genoodigd, dus ook alle leden der R.K. Sportvereeniging, voor zoover niet uitste- dig, zullen in uniform aan deze uitnoodi- ging gevolg geven. SASSENHEIM Feestelijkheden. De feestelijkheden bestonden hier uit een wandeling door het fanfarecorps „Crescendo", die gevolgd door de jeugd en ook ouderen door de straten trok. Te half 10 werd de vreugde-boom, ge plaatst voor het gemeentehuis, ontstoken. De flinkering dezer gasvlammen leverde 'n magnifieke aanblik. De voorz. der Oranjevereeniging, de heer L. Ph. Bisschops, en de burgemeester hielden een korte rede, waarin zij op de beteekenis van dezen dag wezen. Ook hier was Crescendo aanwezig, en werd het een gezellige hospartij. VOORSCHOTEN Feestelijkheid. Zaterdagavond werd de Voorstraat electrisch verlicht en gaf de St. Laurensharmonie een concert. Er was op dezen avond veel belangstelling. Te 10.30 uur des avonds trok men in f eestelij ken stoet met lampions door verschillende stra ten in optocht door het dorp, waarmede de feeststemming werd besloten. Loop der bevolking. Per 31 Juli 1938 bedroeg de bevolking alhier 6819 zielen, terwijl op 31 Juli 1939 de bevolking be droeg 7211 zielen, aldus een vermeerdering van 392 zielen. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap der arbeidsbemiddeling alhier ston den op Zaterdag, 5 Augustus 1939, als werkzoekenden voor diverse beroepen 81 personen ingeschreveri, waarvan 58 in werkverschaffing zijn geplaatst. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt zit ting gehouden, voor werkgevers: des voor middags van 912 uur ten gemeentehuize; voor werknemers des voormiddags van 9 9.15 uur in het Ambachtshuis. VOORHOUT VIERING VIERDE LUSTRUM „SINT CAECILIA". De viering van het twintig-jarig bestaan van de R.K. Muziekvereeniging „St. Cae- cilia viel samen met den geboortedag van de jongste Oranjetelg. Een reeds aange kondigd jubileumconcert, te geven door „De Leidsche Postharmonie" zou niet door gaan, vanwege de feestelijkheden. Men begrijpe de verwondering van die allen, die toch waren komen luisteren naar het concert, toen om 8 uur al die Post mannen het perron kwamen afloopen. Met tambours, een mooi vaandel en sierlijke schelleboomen schreed dit muziekgezel schap voorwaarts, onder aanvoering van den directeur, den heer M. Bolderdijk. De tocht was nu door het dorp om onmiddel lijk hierna met het concert een aanvang te maken. Met een keurig verzorgd programma kwam dit muziekgezelschap voor den dag, waarvan door velen, die stonden te luiste ren, naar hartelust werd genoten. Jammer was het, dat het rustige luisteren overscha duwd werd door de jeugd, die, zooals be grijpelijk is, haar mond niet kon houden en niet stil kon staan, en dan is hier meer bedoeld de kleinere jeugd van 6 en op, zou men in bollentermen uitdrukken. Ove rigens kon men heerlijk genieten als men het voorrecht genoot om de muziektent in het kleine plantsoentje te naderen. Na het eerste nummer heette de voorzitter van de jubileerende vereeniging de gasten hartelijk welkom, toonde zich zeer erken telijk voor hun bezoek, hetgeen een bij zonder passend jubileumgeschenk genoemd kan worden, waarvan ieder kan genieten. Na voortzetting van het programma gingen de muzikanten om pl.m. half elf per trein in de richting Leiden, daarbij uit geleide gedaan door de honderden belang stellenden, die getuige waren geweest van dit muzikale jubileumgeschenk. Toen ging men pas denken aan het heu gelijk gebeuren in het Prinselijk gezin en de Koninklijke familie, want de caféloka liteiten herbergden toen eenige bezoekers, die niet tot de nationale feestdag hebben kunnen wachten. Alles bij elkaar kan „St. Caecilia" op een welgeslaagde avond terugzien, die nog langen tijd in het geheugen van muziek- liefhebbend Voorhout zal blijven voortle ven. Gemeenteraad. Hedenavond zes uur openbare vergadering van den raad, waar na concert op de muziektent tegenover het gemeentehuis. De stroopers gevangen. De vijver voor de R.K. kerk alhier is een geliefkoosd oord voor edelkarpers en goudvisschen om daarin hun verblijf te houden, tot ver maak en ontspanning van jong en oud, die de vijver passeeren. Donderdagavond hadden daar een drietal Hagenaars ge tracht meerdere visschen te verschalken, en het resultaat was niet bepaald ongun stig. Vrijdagnacht zfjn de „heeren" terug gekeerd. Om twee uur waren zij present, doch niets werd gevangen. Pastoor kwam naar buiten; de politie, die met vacantie was, werd getelefoneerd en de „heeren" gingen aan den haal. De gemeenteveld wachter A. Eggen is, niettegenstaande zijn vacantie, den jongemannen achterop ge gaan en heeft ze aan de vaart staande we ten te houden en teruggevoerd naar de plaats des onheils, om ze na eenig wach ten over te leveren aan den inmiddels ge arriveerde Rijkspolitie uit Noord wijk, die na hoor en wederhoor tegen de omstreeks 20-jarigen proces-verbaal van een en ander opmaakte. Het is te hopen, dat men van die mooie visschen in den vervolge zal af blijven. Geitententoonstelling „Voorhout en Om streken". Op het terrein van den heer H. H. Dijsselbloem vond een eerste, groo te tentoonstelling van geiten plaats, geor ganiseerd door de kring van Geitenfokver- eenigingen „Voorhout en Omstreken". Van een negental omliggende gemeenten, wel ke tot oprichting overgingen van een „Kring" in den afgeloopen winter, waren pl.m. 85 stuks geiten van de beste kwali teit ter tentoonstelling aangevoerd. Als keurmeesters traden op de heeren J. Kat, van Assendelft, K. Vet, van Zaandam en M. Rleijn van Westzaan. Als prijzen waren beschikbaar gesteld verschillende mooie bekers en medailles, welke na afloop door burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel aan de winnaars werden ter hand gesteld. Dit vond plaats in café „Boerhaave". De voorz. van den Krink, de heer H. v. d. Meulen, heette den burgemeester van harte welkom, waarna deze zeide, het op prijs te stellen tot de prijsreiking te zijn uitgenoodigd. Spr. huldigde den dag van 5 Augustus als een vreugdedag voor het ge- heele Nederlandsche volk, dit in ver band brengende met de dubbel gelukkige prijswinnaars. Op zijn voorstel werd een driewerf hoera aangeheven op het geluk kige. Vorstehuis. Hierna werden de prij zen uitgereikt. De uitslag was als volgt; Als u tóch iets moet verliezen .Jrj En u hebt 't voor 't kiezen '/<fi Offert liever dan een uur Dan uw,verd'ren levensduur' Groep 1-jarige geiten, wit ongehoornd: 1. A. Cider te Noordwijk, met geit genaamd Beatrix, winnaar der beker, uitgeloofd doer de afd. Noordwijk; 2. J. Smit te Noordwijk, met geit gen. Greta, medaille; 3. W. van Klaveren, te Sassenheim met geit gen. Beatrix. Groep 1-jarige gehoorne geiten: 1. E. F. Knoppert Jr. te Voorhot met geit gen. N. N.; 2. J. Gravekamp, te Valkenburg, met geit gen. Willie; 3. C. Freek te Katwijk aan Zee, met geit gen. Corrie. Groep 2-jarige ongehoornde geiten: 1. Postma te Oegstgeest, met geit gen. Jans; 2 B. v. d. Mey, te Sassenheim, met geit gen. Betsy; 3. H. Batermans te Voorschoten, met geit gen. Gertrude. Groep 2-jarige gehoornde geiten: 1. Tom Kret te Noordwijk, met geit gen. Corrie; 2. E. F. Knoppert Jr. te Voorhout, met geit gen. Gertrude; 3. P. Freeke te Katwijk aan Zee met geit gen. Corrie. Groep 3-jarige geiten en ouder, ongeh. wit. 1. C. Hoogewoning van Katwijk aan Zee, met geit gen. Hendrica, (winnaar van twee bekers, resp. beker aangeboden door de afd. Valkenburg als eerste prijs en be ker voor beste geit der tentoonstelling aan geboden door de afd. Voorhout); 2. W. v. d. Meulen te Noordwijk, met geit gen. Pau lina; 3. W. v. Star te Oegstgeest, met geit gen. Jans. Groep 3-jarige geiten en ouder, gehoornd wit. 1. F. Noppe te Noordwijk, met geit gen. Coba, winnaar beker, aangeboden door de afd. Sassenheim; 2. v. d. Niet te Noordwijk, met geit gen. Emma; 3. H. Smit te Noordwijk, met geit gen. Betsie. Lammeren: 1. Snelderwaard te Voorscho ten; 2. Postma te Oegstgeest; 3. N. Fennes te Katwijk aan Zee. Na afloop der prijsuitreiking vroegen wij nog naar het oordeel der keurmees ters betreffende de collectie geiten, welke was aangevoerd. Hun meening was dat bo ven verwachting, zeer goede en zelfs bes te geiten waren tentoongesteld. Zij hadden alle lof over de fokkers. NOORDWIJK Feestvreugde. Hoe onverwacht ook de blijde tijding kwam van de geboorte van een Prinses, toch bleken de Noordwijkers paraat te zijn, want reeds in den vr. >gen morgen was het geheele dorp in een :ag- gentooi gestoken, de beste uiting dat door allen deze blijde tijding met vreugde werd ontvangen. In den avond stelden zich vele vereenigingen en corporaties in het Ble- loftpark op. Vergezeld van drie muziek korpsen, met voorop de besturen der Oranjevereen. te Noordwijk-binnen en Zee trok de fleurige en lange optocht met vaandels en vlaggen naar het Raadhuis, om daar voor het Gemeentebestuur te de- fileeren. Bij het Raadhuis, dat keurig ver licht was met schijnwerpers, hadden Bur gemeester, Wethouders en raadsleden zich opgesteld. Toen de groote stoet en de dui zenden belangstellenden op het plein wa ren gekomen nam de voorzitter der O.-V., Dr. Niekerk. het woord en deed mededee- ling, dat alle Noordwijkers op dezen dag van Nationale vreugde, zouden defileeren voor ons gemeentebestuur en het verheug de spr., dat zoo spontaan aan den oproep van de beide Oranjeverenigingen is ge hoor gegeven, Het woord was daarna aan den burge meester, die als volgt sprak: De moeilijk heden in ons land zijn vandaag vergeten, het krijgsrumoer in Europa hooren wij heden niet; het stille geluk op Soestdijk doet op dezen dag weldadig aan. Wij den ken alleen maar aan dit geluk, de geboor te van ons tweede Prinsesje. Wie is verge ten die heerlijke dagen anderhalf jaar ge leden, toen Prinses Beatrix geboren werd. Welk een vreugdegolf ging toen over ons land. De eenzaamheid, die zoo lang om ons Vorstenhuis had gehangen, moest plaats maken voor een groot familie geluk, dat door ieder rechtgeaard Nederlander werd meegevoeld en meegeleefd, en het belang rijkste, een voortzetting van onze consti- tutioneele monarchie, was verzekerd. Die voortzetting is nu weer dieper verankerd door de geboorte van dit tweede koninklijk kind. Voorzeker, waarom zouden wij dit niet zeggen, wij hadden inwendig gehoopt op een prins, die krachtens onze Grond wet, een recht van voorkeur heeft op de troon. Maar laten wij dan toch niet verge ten welke zegeningen over ons land zijn gebracht door de Vrouwen uit het Oranje Huis. Welk een geluk heeft onze diep be treurde Koningin Emma met haar stralen de goedheid over ons land gebracht en wij leven eiken dag onder het gezag van onze zoo geëerbiedigde Koningin Hare groote kwaliteiten van hart en geest behoeven wij thans niet te memoreeren, het 40 jarig Regeerings-jubileum ligt nog versch in het geheugen. Onze gedachten gaan thans uit naar de gelukkige vader en moeder en grootmoeder op Soestdijk. Ik heb daarom gezorgd 'dat op dit oogenblik verzonden wordt het navolgende telegram: De inwo ners van Noordwijk, vertegenwoordigd in een groot aantal vereenigingen en corpora ties, vereenigd in een défilé voor het Raadhuis, wenschen Uwe Koninklijke Hoogheden eerbiedig geluk bij gelegenheid van de geboorte van het Prinsesje en smee- ken Gods beste zegen af over dit kostba re leven." Met driewerf hoera! werd deze toespraak beëindigd, waarna het Wilhelmus werd aangeheven. De voorzitter der O.-V., Dr. Hermanides, bracht dank aan den burgemeester voor diens symphatieke woorden en met een „Lang leve de burgemeester" stemden allen spontaan in. Hierna zette de groote en fleurige stoet, rijk voorzien van lam pions, met voorop de burgemeester en raadsleden zich weer in beweging om in optocht te trekken door Noordwijk-binnen en Zee. Na afloop werd de stoet ontbon den op de Voorstraat, waar Dr. Hermani des dank bracht aan allen, die zoo spon taan hebben meegewerkt, in het bijzonder tot de muziekkorpsen, en tot de politie, voor haar goede regeling. WARMOND BROER EN ZUSTER WORDEN MAN EN VROUW Het huwelijk van den dag in War mond zal dezer dagen ongetwijfeld zijn de inzegening van het huwelijk van het echtpaar Seppe-van Velzen. In de wandeling gaan deze beiden na melijk door voor broer en zuster. In werkelijkheid is dit natuurlijk niet zoo, maar bruid en bruidegom brengen toch samen slechts één ouderpaar mee naar het raadhuis. De ouders van de bruid zijn namelijk ook de ouders van den bruidegom. Dit zeldzame geval dat inderdaad veel op een puzzle lijkt, laat zich als volgt verklaren. De vader van de bruid is als weduwnaar eenig» jaren geleden gehuwd met de moeder van den bruidegom, die weduwe was. De kinderen die toen dus in den volks mond broer en zuster werden, werden nu man en vrouw en zij hebben de zelfde schoonouders. Geboorte Prinses. Het heugelijk ge beuren in het Koninklijk gezin is ook in deze gemeente niet onopgemerkt voorbij gegaan. Des morgens werd van de geboor te van een prinses mededeeling gedaan door een drietal herauten te paard, die op verschillende plaatsen in het dorp een pro clamatie voorlazen. Des avonds werd zoo wel door de Warmondsche fanfare als „St. Matthias" een rondgang gemaakt door het dorp, terwijl door beide vereenigingen werd geconcerteerd op de gemeentelijke muziektent. Er heerschte een vroolijke en opgewekte stemming in de gemeente. Aanvaring. Op het Norremeer alhier heeft een aanvaring plaats gevonden tus- schen een zeiljacht en een motorjacht. Het zeiljacht van den heer v. d. G. uit Hilver sum werd zwaar beschadigd. Vastgesteld werd, dat de schuld bij den bestuurder van het motorjacht lag die zich direct bereid toonde de geleden schade volledig te ver goeden. Voorzeker zeer sportief en een voorbeeld voor vele anderen. ALPHEN AAN DEN RIJN Buurtcommissie „Prins Bernhard" Door bovengenoemde commissie werden j.l. Za terdag bij gelegenheid der geboorte van onze Nederlandsdhe Prinses, aan de kin deren een zakje Oranje bonbons uitgereikt. Verder zal de commissie op Zaterdag 12 Aug. a.s. de volgende kinderspelen organi- seeren: voor de meisjes van 6 tot 7 jaar houtjesrapen, van 8 tot 9 jaar eieren dra gen, van 10 tot 11 j. behendigheidsspel, van 12 tot 14 j. hardloopen met hindernissen. En voor de jongens van 6 tot 7 jaar blok jes rijden, van 8 tot 9 jaar zakloopen, van 10 tot 11 jaar autopedwedstrijden en van 12 tot 14 jaar pruim happen. De kinderspe len, welke om half droe zullen aanvangen worden gehouden op den speeltuin, welke door het bestuur van Speeltuin „Bloem hof" welwillend voor die gelegenheid aan de commissie is afgestaan, terwijl het ge heel zal worden opgeluisterd met muziek. Feestelijkheid. De blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin is ook in deze ge meente niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reeds eenige dagen tevoren hadden buurt - commissies en straatbewoners zich opge maakt om sommige gedeelten der gemeen te een feestelijk aanzien te geven. Tous- saintplein en omgeving trokken door hun fraaie verlichting weer bijzonder de aan dacht. De bewoners der Raadhuisstraat had den hun straat in een oranjefieestkleeddj ge stoken. Zaterdagavond werd een optocht met muziek door de gemeente gehouden, waarvan de opstelling der deelnemers plaats had op het St. Jorisplein. Voor het Raad huis werd gedefileerd voor de Burgemees- tere die daarna een korte toespraak hield en zijn rede besloot met een driewerf hoera voor het Koninklijk gezin. Gp straat bleef het gejoel en de drukte nog lang voort duren. ALKEMADE Woningbouwvereeniging Alkeraade. Alhier had dezer dagen een spoedeischen- de algemeene vergadering plaats van aan deelhouders in verband met de afgekomen toestemming van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken om over te gaan tot gunning aan een tweetal aannemers voor den bouw van 24 woningen in deze ge meente zulks met rijksvoorschot. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer A. van der Bijl ,was geopend werden door den secretaris de notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Hierna kwam het eenige punt van de agenda in behandeling n.l. voorstel tot gunning van den bouw van 12 arbeiderswoningen te Oude-Wetering aan J. Hoeksel uit Gouda voor de som van 25.040 en voorstel tot gunning van den bouw van 12 arbeiderswoningen te Rijpwe- tering aan S. D. Hemsbergen te Alphen aan den Rijn voor 29.653. Met algemeene stemmen werd besloten den bouw aan bei de aannemers te gunnen. Vervolgens werd nog medegedeeld, dat het bestuur besloten had de waarborgsom voor goede bewoning te verlagen tot 25.desnoods te betalen in wekelijksche termijnen van ƒ0.10. Hier na sluiting onder dank voor de opkomst.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11