omgeving rijnstreek kerknieuws Laatste berichten marktberichten agenda ■VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1939 w. LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 LEIDSCHENDAM Mooi succes. Gisteren heeft de Chr. Gem. Z^nig vereeniging „Zanglust"! èlhier op 'het izangconcours te Voorthuizen een len prijs behaald met 357 punten en voor het hoogst aantal punten over den geheelen dag den dinecteunsprijs. De vereeniging iwerd uitgenoodigd des avonds mede te zin gen in den eerewedstrijd, doch door om standigheden kon dit niet geschieden, an ders had de vereeniging ook hier een len prijs behaald. Schouw. Op Woensdag 9 Augustus a.s. izal die schouw gedreven worden over de tochten, slooten en heggen in dien grooten drooggemaakten ipolder, alhier. STOMPWIJK Naaicursus. Negen deelneemsters van den naaicursus, wleke door Zr. Imelda ge geven werd, slaagden als costumière. De geslaagden zijn: Jo Lourens, An Oli'hoek, BCb Bierhuis, Rie Kuipers, Ans v. d. Bosoh, Tini Disseldorp, Ali van Es, Co v. Steen en Jo v. Santen. Een rniooi succes. KOUDEKERK Getrou wd: K. Hamersma, oud 24 j. te Hazerswoude en B. Veifourg, oud 24 j. alihier. Ondertrouwd: B. Groeneveld 31 j. te Leiden en C. J. v. d. Hoorn, 26 j. alhier. H. v. d. Berg, 41 j. er D. Slegtenhorst, NIEUWKOOP Geboren: Petrus Jacobus, z. v. C. W. van Koert en M. A. Mesman Wilhelmus Adrianus Maria, z. v. J. H. Wendel en A. M. Mourits Maria Adriana, d. v. M. C. Rijn beek en C. A. van Eijg. Hubertus Adria nus, z. v. C. Kudjf en W. G. .van der Voom Alida Maria, d. v. P. van Lammeren en M. Fransen. NIEUWVEEN Gevestiig d1: J. Miuis van Blokzijl C. M. Egberts van Ter Aar W. Jansen van Zevenhoven P. v. d. Zee van Zeven hoven N. Schippers van Maartensdijk. V e r t r o k 'k e n: H. M. W. y, Ameron- gen naar Uithoorn. WOUBRUGGE VERKOOP VAN HET VEILINGGEBOUW. Wordt de vereeniging opgeheven? De bouw van een hieuwe brug over de Woudwetering heeft het bestuur van de veiling, alhier, aanleiding gegeven de le denvergadering voor te stellen tot verkoop van het veilinggebouw over te gaan, aan gezien dit gebouw bij den brugbouw zal moeten verdwijnen. De vergadering kon hiermede niet anders dan instemmen. De bedongen prijs zal het mogelijk maken de op het gebouw rustende hypotheek aan de gemeente af te lossen. Nu de vereeniging niet meer over een gebouw beschikt is de vraag naar voren gekomen of een voortbestaan mogelijk was. Waarbij tevens besproken diende te worden, of een eigen gebouw moest wor den aangekocht of gesticht ofwel, dat men een huurlokaal zou nemen. Enkele leden voelden meer voor opheffing, terwijl mèt het bestuur verschillende leden ijverden voor een vortbestaan der vereeniging. Het bestuur heeft zich door moeilijke jaren heen waten te slaan en hoopte nu betere jaren te krijgen, zoodat het veel voelde voor handhaving. Besloten werd hierover in een volgende algemeene ledenvergade ring nader van gedachten te wisselen. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat er een batig saldo gekweekt was. De aftredende bestuursleden Schraverus en Buitenhuis werden herbenoemd. „Woma". De Woubrugsche midden- standsvereeniging heeft zich voor eenigen tijd aangesloten bij het alom in den lande bekende systeem van sparen middels zegels. De z.g. „Woma" heeft voor dit doel zegel boekjes beschikbaar gesteld. 1000 zegels vullen een boekje en vertegenwoordigen een waarde van 2. Om den band tusschen klant en winke lier nauwer aan te halen en hierbij te too nen dat het klein winkelbedrijf voor het grootbedrijf niet onder hoeft te doen wor den deze zegelkosten geheel door de win keliers betaald. In vergadering is nu door de Woma be sloten een autotocht te ondernemen met die klanten, die een voldoend aantal ze gels (1400 stuks) hebben gespaard. De tocht gaat naar de Veluwe waar gra tis thee en koffie geserveerd wordt, bene vens des avonds een warme maaltijd. Zijn er clientèle die niet voldoende zegels heb ben dan adviseert Woma om ze vlug bijeen te garen door bij de winkeliers te koopen of anders tegen betaling van 10 cent voor 40 zegels, het boekje te vullen. Alhoewel de bedoeling van het sparen hierdoor eenigszins wordt miskend, is de bedoeling van Woma goed. Men wil namelijk Wou- brugge voor een dag laten genieten. Een 6-tal reiswagens zijn voor dit doel blijk baar afgehuurd. Het is overigens een vraag of alle spaarders op deze wijze hun „spaar duitje" willen besteden. Er zijn er die lie ver het gespaarde geld in natura omzetten, iets wat Woma wellicht voor een volgend maal ter overweging kan worden gegeven. Het is echter het geld van den winkelier en deze heeft thans anders beslist. Personalia. De heer mr. C. J. H. van Buuren, volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot adjunct-commies ter secreta rie van de gemeente Voorschoten, zulks in tijdelijk dienstverband. NEDERLANDSCHE MISSIEBISSCHOP ERNSTIG ONGESTELD. Naar wij vernemen is de Nederlandsche Missiebisschop Mgr. Ant. Oomen, Aposto lisch Vicaris van Mwanza (Afrika) van de Congregatie der Witte Paters tengevolge van een hartaandoening plotseling zooda nig ernstig ongesteld geworden, dat aan Zijne Hoogwaardige Excellentie de laat ste H.H. Sacramenten moesten worden toe gediend. Volgens de laatste berichten, die bij de familie hier te lande werden ontvangen is Mgr. A. Oomen, die in het door hem zelf gebouwde ziekenhuis te Soemwé wordt verpleegd, thans in zooverre hersteld dat levensgevaar als geweken kan worden be schouwd. PATER V. AMMERLAAN f In het klooster der Paters Franciscanen te Vorden is gistermorgen, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, overleden, de zeereerw. Pater V. Ammerlaan O.F.M. De overledene bereikte den leeftyd van 71 jaren. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING. Het heeft H. M. de Koningin behaagd, de generaal-priorin van Bethanië te Venlo, Moeder Imelda, te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd door den heer S. Veenstra aan Moeder Imelda medegedeeld, waarna Z. H. Exc. mgr. dr. Lemmens haar de versierselen der orde opspelde. BEDEVAART VAN PRIESTER STUDENTEN NAAR HEILOO. Op Maandag 7 Augustus zal de 19de be devaart plaats hebben naar Heiloo. Groot is nog iedere jaar de deelneming geweest van de priesterstudenten aan deze zoo bij uitstek voor hen geëigende bedevaart. Dit jaar zal deze bedevaart nog een spe ciale doelstelling hebben, daar hij geplaatst Wordt in het teeken der drie groote acties, die in ons vaderland actueel zijn, n.l. de „Actie voor God", de actie voor „De Nieu- de Gemeenschap" en de actie van „De Bond zonder naam". Daarvoor zullen de studenten bidden dien dag in dringend en vurig gebed. Daarvoor zal gesproken wor den, o.a. door den leider der „Bond zon der Naam", den zeereerw. heer H. de Greeve. De plechtige Hoogmis begint om half elf; in den namiddag processie. Wij vertrouwen, dat alle priesterstuden ten, die eenigszins maar in de gelegenheid zijn, deze bedevaart mee te maken, door hun tegenwoordigheid en hun vorig gebed zullen toonen, dat het hun ernst is met hun medeleven met de groote acties in ons vaderland. Op 7 Augustus dus allen in Heiloo! L. A. v. d. IJSSEL. WAAR LIGT SMAKT? Een plaatsje onder den hemel, hoe bescheiden ook, heeft soms maar héél weinig noodig, om met groote letters in het veel-zeggende boek der eeuwigheid ge noteerd te staan. En Miami en Nice, Monte Carlo of Garmisch Partenkirchen mogen in het album der wereld zeer bekende blad zijden tellen, Smakt staat met heel wat rijker gecalligrafeerde letters in den atlas, dien engelen bij tijd en wijle aandragen voor Gods troon. Hoe heette het bij de Profeten ook weer, over dat Bethlehem, dat geenszins de klein ste was onder de steden van Juda Zoo ongeveer zou ook Smakt kunnen wor den aangeduid onder de meest bescheiden gehuchtén van Nederland. Het is zoo maar een dóódsimpel gehucht je, verwaaid ergens aan den rand van de Peel. De treinen, die de verbinding vormen met het Zuiden, komen er denderend.... voorbij, vergeten blijft het gehucht, zooals het verdwijnt in den neerslaanden stoom oer haastige locomotieven. Het groote ver keer snelt ergens heel ver weg door het Noord-Limburgsche land en het geluid van het haastige leven dringt hier niet door. Een trage kar dokkert wel door de zandwegen en soms een flits van het tem po-leven, als een enkele auto er den hoofd weg passeert. Verder is het hier maar het land van de devote stilte, zoo'n paradijs'lyk stukje landelijke rust, waar je zóó St. Frans zou kunnen ontmoeten, die z'n stille gesprek ken staat te houden met de vogels en de visschenof Sint Jozef, die met z'n ge reedschappenkist van een karweitje te rugkeert, dat hij opknapte in een van die eenvoudige huizen. Want wat is het merkteeken van Smakt: Sint Jozef. Die heeft hier zoo maar een zéér be scheiden kapelletje. Zoo eenvoudig als eens zijn liefde was voor die pure bruid van hem, Maria; zoo eenvoudig, als dat dood-simpele huisje van Nazareth, zoo een voudig, als dat trouwe hart van hem is ge bleven, ondanks de hooge uitverkiezing, voedstervader te mogen zijn van den klei nen Jesus. Temidden van de stilte van dit Noord- Limburgsche land heeft - St. Jozef zich het meest bescheiden plekje uitgekozen en sinds eenige jaren pelgrimeeren er duizen den naar dit ^nade-oord, om er hun zor gen en hun verdriet, hun vreugden en hun hoop, aan St. Jozef toe te vertrouwen. En rector Wonders, die nu de kleine tim merman wil zijn voor den grooten St. Jo zef, loopt al lang rond met het plan, een eenvoudige, maar ruime bedevaartskerk te bouwen, die de vele pelgrims zal kunnen bevatten. Sint Jozef wil in eenvoud gediend worden, maar het kan maar heel moeilijk in zijn bedoeling liggen, dat de godsdienst oefeningen bij de processie's voortdurend buiten gehouden worden, zooals thans het geval is, daar de bestaande kerk de pel grims bij benadering niet bevatten kan. Sint Jozef weet nog al te goed, wat het zeggen wil, als er ergens geen plaats meer te vinden is. Daarom heeft de rector weer een beroep gedaan op de duizenden vereerders van Sint Jozef in Nederland. Hij deed het niet gaarne, omdat hij weet, dat er alom in den lande gevraagd wordt en dat velen zóó de solaat in het leven zijn komen staan, dat zij niets, niets meer kunnen missen. Hij heeft het al weer Sint-Jozef-achtig eenvoudig gedaan, met een simpel folder tje, waarin een bescheiden bijdrage voor de nieuwe kerk van Sint Jozef gevraagd wordt. En tevens leert hij de velen, die Smakt nog niet kennen, met dezen folder den weg naar Sint Jozefs stille genade oord. Katholiek Nederland krijgt weer eens een mooie taak, die wij gaarne samenvat ten in deze paar woorden: Zet den kleinen timmerman van St. Jozef aan het bouwen! Binnenland De plannen van Jhr. de Geer Bij zijn terugkomst te Den Haag uit Soestdijk hebben wij den kabinetsforma teur, jhr. mr. D. J. de Geer, gevraagd wat zijn plannen inzake de kabinetsformatie zijn. Hij antwoordde ons het volgende: „Het Kamervotum van Donderdag 27 Juli zie ik als een ernstige misgreep. Maar ik heb mijn. land te lief om hen, die deze misgreep begingen, op te jagen naar een consequentie, die ik op dit oogenblik,' én uit nationaal, én uit. internationaal oog punt in hooge mate bedenkelijk acht. Uit partij-oogpunt, of als-politieke sport, moge dit zijn charme hebben, het landsbelang eischt thans iets anders. Daarom heb ik mij bereid verklaard een kabinet te vormen van de breedst mogelijke samenstelling, al thans een poging daartoe te doen." WATERPOLO Het spreek van zelf, dat in 1940 geen in ternationaal waterpolotournooi om den Horthybeker zal worden georganiseerd, omdat in dat jaar de Olympische spelen plaats vinden. In 1941 zal het tournooi in Duitschland worden gehouden. Als stad is reeds Neurenberg aangewezen. WORDT DE VLINDERSLAG VERBODEN? Het bestuur van de F. I. N. A. (Federation Internationale de Natatio:. Amateur) is te Doetinchem bijeengekomen. De leden van het bestuur gevoelen steeds minder voor den vlinderslag en men stelt zich voor op het congres te Helsinki in 1940 een defini tief besluit over deze materie te nemen. Alleen Amerika schijnt er nog op gesteld te zijn dezen slag te behouden Men mag aannemen, dat het congres te Helsinki een besluit zal nemen, waarbij men terug keert naar den gewonen schoolslag, ter wijl de vlinderslag niet meer zal worden toegestaan. Tijdens de olympische wed strijden zal men echter nog den vlinderslag kunnen zwemmen. Buitenland DOOR ELECTRISCHE STROOM GETROFFEN EN GEDOOD. Op het terrein van het provinciaal elec- triciteit stroomleveringsbedrijf alhier is vanmorgen om elf uur een arbeider bij het verrichten van eenvoudige werkzaam heden in aanraking gekomen met een hoogspanningsleiding en op slag gedood. Een gedeelte van het net geraakte in het ongereede, zoodat het grootste deel Van Utrecht gedurende een uur van stroom verstoken bleef. Het verkeer ondervond eenige vertraging, doordat de verkeers lichten een uur lang niet functionneerden. Een onderzoek wordt ingesteld naar de juiste oorzaak. Vermoedelijk heeft de ar beider zich vergist in de cel, welke hij betrad. Opdracht is, om alvorens deze cel len binnen te gaan, deze eerst stroomloos te maken. HET STANDPUNT VAN POLEN UITEENGEZET. Inzake de kwestie-Dantzig. WARSCHAU, 4 Aug. (A. N. P.). In afwachting van de Poolsche nota, die vol gens inlichtingen uit goede bron vandaag te Dantzig zal worden overhandigd, als ant woord op de Dantzigsche nota van 30 Juli, publiceert de Poolsche pers een commen taar, dat geinspireerd schijnt te zijn, en waarin een uiteenzetting wordt gegeven van de kwestie Dantzig, zooals deze zich ontwikkeld heeft. De „Kurjer Poranny" die in nauwe re latie staat met regeeringskringen, en de „Kurjer Polski" schrijven o.a.: De voort durende provocaties van Dantzig hebben verschillende Poolsche reacties uitgelokt. Deze worden door de Duitsche propaganda voorgesteld als ontoelaatbare daden van agressie van Polen. In al deze aangelegen heden ligt de mogelijkheid om de getrof fen regelingen te wijzigen in werkelijkheid in handen van Dantzig; want zij waren slechts het antwoord op chicanes van Dantzig. Als men bereid is, de laatste te staken, zal alles terugkeeren tot den vroegeren staat van zaken. Op het oogenblik wordt alle actie gericht tegen de Poolsche douane-inspeceurs. Men verwijt hun te Dantzig militaire en econo mische spionnage. Het verwijt keert zich tegen degene die het geuit heeft. In prin cipe is Dantzig gedemilitariseerd gebied en bijgevolg kan er zelfs niet de mogelijkheid bestaan van militaire spionnage. Als de Se naat van Dantzig toch het bestaan van de ze mogelijkheid toegeeft, komt dit omdat Dantzig niet meer gedemilitariseerd is en de Senaat bekent, dan, dat hy zich schul dig gemaakt heeft aan een ernstige schen ding van het statuut der Vrije Stad. Aan den anderen kant kan er evenmin sprake zijn van een economische spionnage, omdat Dantzig binnen de economische grenzen van Polen ligt. De tactiek der Dantzigsche autoriteiten, die trachten de rechten van Polen te on- derijnen en te vernietigen, is vergeefsch. Polen zal zich dit niet laten welgevallen. De Duitsche heeren te Dantzig moeten we ten, dat gerekend moet worden met de vast beraden reactie van Polen op iedere nieu we moeilijkheid. Polen zal geen schending van zijn elementaire belangen dulden. Zijn geduld, dat in het buitenland bewondering wekt, kan ook grenzen hebben. De „Kurjer Poranny" besluit: Het van Dantzigsche zijde geuite dreigement, de grens Oost-Pruisen te openen, is als een nieuwe proefballon te beschouwen, want het schijnt, dat Dantzig nog wel eens de ge volgen zal overdenken, die zulk een maat regel zou hebben, aangezien Polen zich met al zijn krachten zal verzetten legen iedere poging tot directe actie, die de Duit- schers mochten beoogen om hun propa ganda te dienen en-in het buitenland te ver kondigen, dat alles practisch te Dantzig ge regeld kan worden en dat het waarlijk niet de moeife waard is om een oorlog te ont ketenen over een formaliteit. Doch in wer kelijkheid heeft deze Duitsche tactiek ten doel, het door Polen en zijn bondgenooten gevormde front te doorbreken. Men ver geet, dat de beslissing berust bij de Pool sche regeering en dat haar bondgenooten steeds even vastbesloten zijn, Polen in zijn strijd voor de verdediging zijner onafhan kelijkheid te volgen. VS-"- DE GRAF ZEPPELIN BIJ SCHOTLAND. LONDEN, 4 Aug. (A.N.P.) Ofschoon men vandaag in officieele kringen ver klaart, dat men zich over het bericht, dat de „Graf Zeppelin" gistermiddag boven de Noordzee ter hoogte van de Oostkust van Schotland is gesignaleerd, „weinig be zorgd" maakt, heeft het verschijnen van het luchtschip de belangstelling gewekt van het Britsche publiek, dat eraan herin nert, dat de laatste vlucht van de „Graf Zeppelin" de propagandatocht boven het Sudetenland in December 1938 was. Een ambtenaar van het ministerie van luchtvaart verklaarde vandaag, dat ieder vliegtuig het volste recht had, over de Noordzee te vliegen, mits het buiten de drie-mijlszone blijft, zooals de Zeppelin blijkbaar deed. LEIDEN, 4 Aug. Vee. 22 Stieren f 180 250, schoon gewicht 4854 cent, 112 kalf- en melkkoeien 180260, 126 varekoeien e. a. 110170, 123 vette koeien 180 290, schoon gewicht 5274 cent, handel matig; 21 graskalveren f 1840, handel tamelijk; 21 vette kalveren 6080, schoon gewicht 60—78 cent en 242 nuchtere slacht- kalveren 48, handel zeer matig; 250 vette schapen 1420, schoon gewicht 3442, 840 weideschapen 1014, vette lammeren, 36 zeugen f 5065, 507 mestvarkens 1835, 329 biggen 1014, 14 veulens 50—90, 16 bokken of geiten 37, handel matig. Kaas. Aangevoerd 79 partijen totaal, v/aarvan 61 partijen Gudsche kaas le soort 22—24.50, 2e soort 20—21, en 18 par tijen Leidsche kaas le soort f 2223 en e2 soort 2021 per 50 kg. Handel kalm. 's HERTOGENBOSCH, 4 Aug. Boter. Aanvoer 18.225 kg. Prijzen: hoogste 1.32, laagste 1.25 en middel 1.29 per kg. NIEUWVEEN, 4 Aug. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren 1925 stuks 3.20- 3.70 en eendeneieren 20 stuks 2.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 4 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Pechtold 25 40 cent, Wendland 1525 cent, Hadley 25 40 cent, Claudius Pernet 2033 cent, Gemeentel. Aankondigingen Op 13 Augustus 1939 treedt het Rijtij denbesluit in werking. Krachtens art. 46 van dit besluit moeten in het algemeen chauffeurs in loondienst anders dan overheidsdienst en personen, die anders dan in dienstbetrekking een motorrijtuig besturen, waarmede personen of goederen tegen vergoeding worden vervoerd, in het bezit zijn van een werkboekje. Deze boek jes zijn verkrijgbaar tegen betaling van 1.en onder overlegging van het rijbe wijs. Zij, die in het bezit zijn van een rust- dagkaart-1939, ontvangen vóór 13 October het boekje gratis. Bij verlies van het eerste exemplaar wordt een volgende exem plaar a 2.uitgereikt. Belanghebbenden wordt aangeraden ten spoedigste een werkboekje aan te vragen op het Hoofdbreau van Politie. De burgemeester van Leiden, A TEPE, Weth. loco-Burgemeester. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van 29 Juli tot en met 4 A u g. a.s. waargenomen door de apotheken Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20552 en J. E. ten Dijk, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 262774. Briarclif 1428 cent, Butterfly 1526 cent Steward 3042 cent, Wilh. Kordes 1520 cent, Rosalandia 1521 cent, Florex 15 32 cent, Vierlanden 2032 cent, Bettertime 2035 cent, Duisburg 2240 cent, Edith Helen 3062 cent, Aug. Noack 1418 cent, Else Poulsen 1526 cent, Gloria Mundi 14 35 cent, Ellen Poulsen 812 cent, Paul Grampel 1530 cent, Rosa Mundi 2546 cent, Mevr. van Straaten van Nes 1220 cent, Ingar Qhlson 1325 cent, Queen Mary 1220 cent, Orange Triumpf 2550 cent, Asclepia 610 cent, Leatris 1431 cent, Zinnea 57 cent, Roode Lelies 60 110 cent, Gerbera 813 cent, Clematis 38 54 cent, Clematis Prins Hendrik 0.60 1.00, Clematis The President 50 cent, Cle matis le Coultre 7090 cent, Ligustrum 10 cent, Erica 6 cent per stuk, AARLANDERVEEN, 3 Aug. Eierenvei ling. Prijzen: kippeneieren 3.103.50 en eendeneieren 2.803.00 per 100 stuks, Goudsche kaas 2125 cent en Leidsche 14 16 cent, botcr 6467 cent per pond. NOORDWIJKERHOUT, 3 Aug. Veiling „De Eendracht". Pronkers 3641 cent, blauwes schokkers 0.901.45, krombek- ken 6075 cent, enkele m. draad 0.80 1.25, enkele boonen zonder draad f 0.85 1.35, stokboonen zonder draad 1.351.45, snijboonen 0.701.25, dubb. boonen 60 91 cent, tuinboonen 1548 cenlt alles per 10 kg. Aanvoer 3800 zakken. NIEUWKOOP, 1 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd werden 7800 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.40—3.80 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 3 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg.: vroege aardappelen: Eigenheimers groot 2.003.20, drielingen 1.202.00, per 100 bos of stuks: kroten 4055 scent, bospeen f 2.504.10, bloemk. I 7.5013.idem II 1.806.50, peen per kist 3040 cent, uien 1.001.10. TER AAR, 3 Aug. Centrale Veiling. Snijboonen 0.601.10, princesseboonen 1.101.35, dubb. stamboonen 6075 cent, witte pronkers 3036 cent, spekboonen 60 65 cent, Augurken: fijn 2.30, fijnbasterd 1.30, basterd f 1.05, grof 0.70—1.15, stippel 0.40. ROELOFARENDSVEEN, 4 Aug Groen ten veiling. Aardbeien 1625 cent p. doosje, meloenen 520 cent per stuk, tomaten 50 70 cent per bak, peen 0.501.50 per 100 kg., sla 0.804.20 per 100 krop; Au gurken D 6065 cent, idem E 1516 cent, stippel C-D 3034 cent per 25 kg., snijboo nen 6061 cent, princesseboonen 0.80 1.05, stamboonen 6090 cent, rentegevers 90 cent, pronkboonen 30 cent per 10 kg. Kwakel: Augurken D 6570 cent, idem E 15 cent, stippel C-D 31 cent per 25 kg. snyboonen 60 cent, princesseboonen 1.00 1.10 en pronkboonen 30 cent per 10 kg. LEEUWARDEN, 4 Aug. Vee. Aanvoer: 90 Enterstieren, 174 Twenterstieren 190 —350, 262 vette koeien 120—260, 38—66 cent per kg.; 650 melk- en kalfkoeien f 1.15 2.50, 26 pinken f 65145, 37 vette kalve ren 2055, 581 graskalveren f 1550, 254 nuchtere kalveren 36, 334 vette schapen 1021, 90 weideschapen f 7 14, 268 lammeren 38, 244 vette varkens 40155 per stuk, 4251 cent per kg.; 42 magere varkens 1540, 218 kleine big gen 613 per stuk, 46 bokken of geiten, 35 paarden. Totaal aanvoer 3351 stuks. Kaas. Sleutelkaas f 10, nagelkaas f 3 10, Goudakaas f 9.24, Edammerkaas 13 28. Aanvoer 2308. Boter. Veilingfcoter 1.21. Aanvoer 1 zesde vat. Commissie 72 cent. WISSFLNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.793/4 Berlijn 75.43 Parijs 4.98 Brussel 31.94 Zwitserland 42.41 Kopenhagen 39.20 Stockholm 45.22 Oslo 44.10 New York 1.8715/^

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3