STADS NIEUWS v SPORT RECHTZAKEN Burgerlijke Stand VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VIERING BLIJDE GEBEURTENIS. Sluitingsuur winkels verlengd. NATIONALE FEESTDAG. Gecostumeerde voetbalwedstrijd. f"N Abonnementsprijs: voor Lelden 18 cent per week; 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per wv>*k; 2.60 per kwartaal Franco per part 2.95 per kwartaal Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geïll. Zondagsblad 9 cent. Advertentiën: 30 cent per regel. Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? STIJGING VAN TEMPERATUUR. De Bill seint: Verwachting: Verder stijgend'e temperatuur, plaatselijk regen met kans op onweer, later opklarend, zwakke tot matige wind uit Oostelijke rich tingen. De weerstoestand van hedenmorgen 7.20 uur: Den Helder: zwaarbewolkt, zwakke Oos telijke wind, 17 gr. C. Vlissingen: zwaarbewolkt, zwakke Z. Z. W. wind, 15 gr. C. De Bilt: lialfbewolkt, zwakke Oostelijke wind, 15 gr. C. Groningen: zwaarbewolkt, zwakke Oos telijke wind, 15 gr. C. Maastricht: halfbewolkt, zwaaae O. Z. O. wind, 17 gr. C. BUITENLANDSCH VVEEROVERZICHT. De depressie, welke gisteren over Mid- den-Engeland was gelegen, is langzaam in Zuid-Oostelijke richting getrokken en be vindt zich hedenmorgen over Frankrijk. Zij bracht aan onze'kust en langs het Ka naal plaatselijk nog zwaren regen, waarbij her en daar ook onweer voorkwam. (Den Helder meldt 12 m.m., Calais 18 m.m. regen Tengevolge hiervan draaide de wind in cns land naar Oost en trad een lichte tem peratuurstijging in. Over de Britsche Eilan den en Scandinavië is de luchtdruk voort durend blijven stijgen, zoodat zich hier een rug van hoogen luchtdruk heeft ontwik keld, die een verbinding vormt tusschen het Azorenhoogedrukgebied en een gebied van hoogen luchtdruk, dat zich bij de Rand staten ontwikkelt. In het Zuiden van Zwe den en Nooi-wegen is het weer opgeklaard, in het Noorden bleef he. nog betrokken tn regenachtig. Bij IJsland daalt de lucht druk weer onder invloed van storingen, die van den Oceaan naderen. In Noord- en Midden Duitschland onweert het, waarbij groote hoeveelheden neerslag zijn gevallen. Zoo meldt Berlijn 20 m.m. In Zuid-Duitsch- innd en Zwitserland is het regenachtig on der invloed van een depressie over de Po- vlakte. Te Lugano viel 48 m.m. regen in den afgeloopen nacht. LUCHTTEMPERATUUR. 20.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.19 uur tot Zaterdagmorgen 4.54 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 5 Aug.: voorm. 6.30 en nam. 6.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,,De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting .Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 21.57 uur Vrijdagavond. Maan onder 11.riur Zaterdagvoormid- iag. VOETBAL LUGDUNUM I— FEIJENOORD COMBINATIE. Woensdagavond aanvang 7 uur zal op het terrein der Leidsohe Sportstichting, Zoeterwoudsche Singel, de wedstrijd plaats vinden Lugdunum IFcijenoord combinatie. In dezen combinatie zullen de navolgende spelers van het 1ste elftal uitkomen n.l. B. Pauwe, Leen, Ven te, v. Heel, Adri, van Male en Kuppen aangevuld met Spelers uit andere elftallen. De opstellingen der beide vereenigingen 'Zullen nog nader worden bekend gemaakt. INTERNATIONALE AUTODIEF. Het O.M. eischt een jaar gevangenisstraf. „EUROPEESCH STRAFREGISTER". Voor de Rottei'damsche rechtbank stond de vreemdeling terecht, die in Juni j.l. dank zij de waakzaamheid van eenige re chercheurs van den vreemdelingendienst kon gearresteerd worden. Men zal zich herinneren, dat in Juni bij een controle in een hotel in de binnenstad van Rotterdam een vreemdeling een pas toonde, die een paar bladzijden miste. Men verzocht den man mede te gaan, die direct aan het verzoek wilde voldoen, mits hem even gelegenheid werd gegeven, zicli fatsoenlijk aan te kleeden. Mislukte vlucht. Daartegen was geen bezwaar, doch de man die even in een kamer met op een kier geopende deur was alleen gebleven had weten te ontvluchten. Er ontstond een achtervolging, waarbij een rechercheur op het Oude Hoofdplein vlug een onbeheerd staand rijwiel had gegrepen, waarvan de eigenaar haastig kwam aanloopen, om hulp roepend, denkende, dat een dief zijn rij wiel had „gepikt".... In de Hertestraat werd de man gegre pen, die bleek te zijn de 40-jarige Zwitser W. H. F., uit Solothurn. In zijn bagage werden vreemde en Ne- derlandsche autonummerplaten gevonden, zoomede autopapieren, werktuigen, waar mee motor- en chassisnummers kunnen worden verwijderd en opnieuw ingeslagen, etc. Ook vond de politie papieren, waaruit bleek, dat de Zwitser in December 1938 een auto had gekocht, welke koop normaal is gebleken. Men vond ook een kaartje van een autohandelaar te Achttienhoven- Westbroek. Deze vertelde, dat er een vreemdeling, beantwoordende aan het sig nalement dat de politie verstrekte, bij hem had gepoogd een auto te huren, waarop de handelaar niet was ingegaan. De recherche is toen in het kaartsysteem gaan zoeken, welke auto's als gestolen opgegeven nog niet terecht waren. Zij vond er twee, één uit Den Haag in medio Maart „geflescht" en één in Amsterdam medio April j.l. Toen de beide gedupeerde verhuurders over deze zaak werden gehoord, passeerde toevallig onder geleide de gevangen vreemdeling. Curieus was, dat zoowel de Hagenaar als de Amsterdammer bijna ge lijktijdig hem herkenden en uitriepen: Daar heb je hem! Deze vreemdeling stond nu uiterst rus tig voor de rechtbank. Een tolk leverde zijn bemiddeling. President mr. J. R. Huyzer keek het strafblad van dezen internatiolen misdadi ger in en zei: We zullen het maar niet voorlezen. Het zou tè veel tijd in beslag nemen. We kunnen volstaan met te zeg gen, dat hij door geheel Europa gevange nisstraffen wegens vermogensdelicten heeft ondergaan. Bekentenis. De Zwitser bekende naar Nederland te zijn gekomen om er auto's te „flesschen". Hij had begrepen, dat men gemakkelijk bij Elten over de grens kon komen met een gestolen auto. Dat was hem tweemaal won derwel gelukt. In Maart j.l. huurde hij bij den garagehouder W. H. B. aan de Noor- derbeekdwarsstraat te Den Haag een splinternieuwe Chevrolet voor 12.50 per dag, plus 25.statiegeld. Hij kreeg den wagen mee, zonder dat de verhuurder hem naar zijn papieren had gevraagd. Hij reed met den wagen regelrecht over de grens bij Elten en over Mülhausen naar Parijs, waar hü den wagen voor 30.000 francs verkocht. Een maand later haalde hij eenzelfde kunstje in Amsterdam uit bij de Univer seel Garage. De boekhouder H. H. hielp hem. Hij betaalde 35.en verdween met een Chevrolet 1936. Ook deze werd in Pa rijs verkocht. De president sprak er zijn verbazing over uit, dat een man als verdachte zoo gemakkelijk met een wagen over de Duit- sche grens kon komen. Verdachte glimlachte wat. 't Was niet moeilijk. President: En ik, die óók wel de grens over ga, moet altijd mijn papieren laten inzien en alles.Dat is steeds heel moei lijk en lastig De Haagsche garagehouder verklaarde o.a., dat de Chevrolet niet eens geheel zijn eigendom was. Hij was er leelijk de dupe van geworden. De wagen had hij voor 2000 gekocht. De boekhouder van de Amsterdamsche garage verklaarde, dat hij voor zijn direc tie zélf voor de schade moet opdraaien. Liever kwijt den rijk! Nadat beide gedupeerden waren gehoord, eischte het O.M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, een jaar gevangenisstraf er bij voegende, dat men dergelijke vreem delingen als F. in ons land het liefst zoo spoedig mogelijk kwijt raakt. De verdediger sprak van een verleiding, waarvan zijn cliënt de dupe was gewor denHij was dikwijls naar Nederland gekomen om „bona fide" zaken te doen, zei pl. Wat betrof het brengen van een auto over de grens, dat was heusch niet moei lijk. Aan de grens betaalde men 2 y2 mark, teekende een papiertje en kon over. Pl. concludeerde tot oplegging van een min dere straf, omdat zijn cliënt de opsluiting zoo zwaar zou vallen in een vreemd land, waarvan h ijde taal niet sprak. BEROEPSZAKKENROLLER DOOR EEN TRUC GESNAPT. Geen echte slagers! Een beroepszakkenroller, die den laatsten tijd zijn arbeidsterrein voornamelijk naar de Hilversumsche markt had verplaatst, stond vandaag terecht. Herhaaldelijk kwa men bij de politie klachten binnen van menschen, die hun portemonnaie kwijt waren geraakt, terwijl zij bij het een of ander stalletje stonden te kijken. Ten slot te besloten eenige leerlingen van de politie school te Hilversum de recherche te helpen. Op 14 Juli kwamen een heer en een dame weer met een klacht, dat op het marktter rein hun portemonnaie was gerold. In het eerste geval bedroeg de buit slechts enke le centen. De dame echter had juist een bankbiljet van 10 gewisseld en bezat nog ruim ƒ9.— De leerlingen van de politieschool ver momden zich als slagersknechts, zij trok ken fraaie, hagelwitte jassen aan en in een der buitenzakken staken zij een knip, ge vuld met spijkers en wat waardeloze rom mel. De groote portemonnaie, die er uit zag of er veel geld in zat, was echter met een touwtje vastgemaakt aan de kleeren onder de witte jas, zoodat de „dievenvan ger" onmiddellijk merkte, wanneer iemand hem beroofde. Een paar uur liepen de hulp- rechercheurs geduldig op de markt rond en zij stonden bij voorkeur te midden van veel publiek. Op een gegeven oogenblik luisterden zij naar een standwerker en plotseling voelde de een, dat er aan het touwtje werd getrokkan. De aanstaande politieman keerde zich om en wist den dief te grijpen. Hij bleek een bekenden reci divist te zijn, een man van 37 jaar, die reeds negen veroordeelingen achter den rug heeft. De laatste maal legde de rechtbank hem een jaar voorwaardelijk op en en de proef tijd is nog niet verstreken, zoodat hij nu alle kans heeft, dat de straf alsnog ten uitvoer zal worden gelegd. De politie vond bij den man een boekje, waarin nauwkeu rig alle jaarmarkten, kermissen, harddra verijen en andere feestelijkheden stonden genoteerd. Aanvankelijk had hij ontkend, dar dit boekje tot zijn misdadig bedrijf be hoorde, vandaag echter stond hij terecht voor de Amsterdamsche rechtbank, en thans gaf hij toe, dat hij dat boekje bij zich had om gemakkelijk na te gaan, waar hij zijn slag zou kunnen slaan. Rechter mr. Lamers wees hem op de voorwaardelijke straf en den proeftijd, die nog niet om is. Verdachte haalde zijn schouders op en zweeg. Een rechercheur vertelde, dat diefstal len op de Hilversumsche markt niet meer voorkomen na de'arrestatie van verdachte, die ter zitting een volledige bekentenis aflegde. Hij had 's morgens twee portemonnaie's gestolen, 's middags zag hij de twee pseu- do-slagersknechts in hun hagelwitte jas sen. Die nette kleeding kwam hem aan vankelijk verdacht voor, maar nadat hij een paar glazen bier had gedronken, was hij aanmerkelijk minder voorzichtig. De groote knip in de zijzak van den slager trok hem dermate aan, dat zijn zakkenrol lersinstinct hem te machtig werd, zoodat hij enkele oogenblikken later op weg was r.aar het politiebureau. De officier van justitie mr. A. S. de Muinck Keizer, zag in deze zaak weinig lichtpunten voor den verdachte, die reeds een groot strafregister heeft, waarop vele diefstallen voorkomen. Verdachte heeft het „bedrijf" van zakkenroller. Hij is be- roepsdief en hoe langer hoe meer afge zakt. Negen veroordeelingen en een on gunstig rapport geven weinig aanleiding voor clementie. Rekening houdende met de straf, die omgezet zal worden in een onvoorwaardelijke, vorderde spr. voor dit geval een jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. F. P. T. H. Rohling, vond het eveneens een moeilijk geval; hij weet verd.'s misdadigheid aan de werk loosheid en drong aan op clementie en plaatsing in een openluchtgevangenis. Vonnis 15 Augustus. DRIEJARIG JONGETJE IN DEN ROOK GESTIKT. Tegen de moeder een maand gevangenis straf geëischt. Voor de Haarlemsche Rechtbank werd gisteren een zaak behandeld tegen do- 21- jarige vrouw van den arbeider G. uit Be verwijk. Haar was ten laste gelegd, dat door haar roekeloos, onnadenkend en on voorzichtig optreden een van haar kinde ren, een driejarig jongetje, het leven had verloren. Op 29 Mei j.l. was het echtpaar bij fa milie -in Amsterdam op bezoek geweest. Toen men om zeven uur 's avonds in Be verwijk terugkeerde, kwam een ander fa milielid het echtpaar inviteeren, mee te gaan naar een café. G. gaf direct aan deze uitnoodiging gevolg, doch de vrouw wilde eerst nog eenige huishoudelijke bezighe den verrichten en zeide, dat zij wel later in het café zou komen. Zij ging enkele kleedingstukken strijken en verliet daarna omstreeks negen uur dè woning, waar drie kleine kinderen alleen achterbleven. In haar haast had zij echter vergeten, het strijkijzer uit te schakelen, hetgeen noodlottige gevolgen zou hebben. Toen het echtpaar omstreeks elf uur thuis kwam, stond de woning vol rook. De drie kinde ren lagen bewusteloos in bed. Bij twee kinderen slaagde men er in de levensgees ten weer op te wekken, bij het derde kind, een driejarig jongetje, bleven de pogingen daartoe echter zonder resultaat. De officier van justitie, mr. Sikkel, acht te het directe verband tusschen de hande lingen van de vrouw en den dood van het jongetje bewezen en eischte een maand gevangenisstraf. Mr. B. W. Stomps vroeg op juridische gronden vryspraak. De rechtbank zal op 17 Augustus uitspraak doen. Naar wij vernemen hebben Burgemees ter en Wethouders voor den dag der ge boorte van een Koninklijken Prins of een Koninklijke "Prinses, mits deze niet op een Zondag valt, en voor den daaropvol- genden Werkdag, tot des avonds 11 uur ontheffing verleend van het normale slui tingsuur voor winkels en van het verbod om na het voorgeschreven uur te venten. HOE IS HET MET DE KERMIS GEGAAN? We zouden om deze vraag te beant woorden, kunnen volstaan met het ééne enkele woord: uitstekend. Uitstekend in alle opzichten. Er is geen enkele teleurstelling geweest, behalve dan dat re'genbuitje van Zondagavond; maar dat is grootendeels goed gemaakt door den Dinsdagavond. Juist omdat de geheele kermis zoo fijn geslaagd is, is het zoo moeilijk om de ver schuldigde dankbaarheid tot uiting te brengen. Ik gevoel mij als een kind, dat ineens vele mooie dingen gekregen heeft en dan niet weet, hoe het zijn dankbaarheid zal uitspreken. Het is ook in dit geval geen kleinigheid, om aan allen die, op welke wijze ook, meegewerkt hebben, de erkentelijkheid te toonen waarop zij recht hebben. Ik denk b.v. aan de ijverige comité leden, die in letterlijken zin dag en nacht bezig geweest zijn met de organisatie van de kermis; ik denk aan de schare mede werkers en medewerksters, die zoo hun best gedaan hebben om de centen uit de zak te kloppen bij de menschen; ik denk aan „Klank en Beeld", die altijd zooveel mogelijk ons ter wille is; ik denk aan de firma Koelman van Oegstgeest, die, zooals telken jare, ook nu weer geheel en al gra tis gezorgd heeft voor de keurige feest verlichting, waarlijk een praestatie; ik denk aan de verschillende leveranciers, die voor haast belachelijke prijzen ons aan de noodige goederen geholpen hebben; ik denk aan de goede vrienden, die ons zoo vele mooie cadeaux bezorgd hebben; ik denk aan de Leidsche Courant, die door de publicaties voor de noodige reclame gezorgd heeft;, ik denk nog aan zoo ont zaglijk veel andere dingen: teveel om op te noemen. U kunt dus wel begrijpen, dat ik niet weet, hoe wij aan allen onze dank baarheid moeten tot uiting brengen. Dat allen, zonder uitzondering, de over tuiging met zich meedragen, dat zij door ons te helpen een reusachtig goed werk gedaan hebben, want uiteindelijk is de heele kermisbeweging opgezet met het doel om onze jeugdbeweging te steunen p en dat is uiteraard in den tegenwoordigen tijd wel een bijzonder goed werk; daar zijn we toch allen wel van overtuigd. En waar wij niet de dankbaarheid kunnen toonen, zooals het behoort, daar is er ge lukkig nog Iemand, Die het wel kan; en Die zal Zijn zegen niet onthouden aan hen, die onze jeugdbeweging geholpen hebben. Daar kunnen allen van overtuigd zijn. Ten slotte nog dit: onze dankbaarheid gaat vanzelfsprekend ook uit naar al dege nen, en dat waren er gelukkig zeer velen, die door een bezoek aan de kermis ons ge steund en geholpen hebben. Zij allen im mers hebben belangstelling getoond voor ons werk. En dat is een goed teeken. Vooral ook degenen, die zelf verhinderd waren om de kermis te bezoeken en die toch gaven zijn komen offeren, zij hebben het bewijs geleverd, dat zij warme sym pathie gevoelen voor het Jeugdwerk. Dat gaat goed; dat gaat goed. J. LANSBERGEN, Directeur K.J.C. Parochie O. L, Vr. Hem. en St. Joseph. KATH. ACTIE. Par. O. L. Vr. Hemelsvaart en St. Joseph. Jonge mannen, Zondagmorgen kwart vóór zeven alg. H. Communie voor de man nelijke jeugd. Weest allen present! Komt op tijd! Na afloop zingen wij lied No. 15: Dank, Jezus, dank! Voor Christus, Onzen Koning! HAARLEMSCHE RECHTBANK. Aanrijding te Hillegom. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen den 63-jarigen kan toorbediende Y. S. uit Leiden, die terecht heeft gestaan terzake dat hij op 7 Maart te Hillegom een 81-jarigen v/andelaar met z'n vierwielig motorrijtuig heeft aangere den, waardoor deze tegen den grond werd gesmakt en met een gebroken kuitbeen, en een hersenschudding naar de Maria- stichting te Haarlem moest worden ver voerd. De Officier van Justitie had tegen enkele gebroken ribben, een hoofdwonde verd. geëischt een geldboete van 50. subs. 30 dagen hechtenis en een jaar ont zegging van de bevoegdheid om een mo torrijtuig te besturen. De Rechtbank uitspraak doende veroor deelde verdachte tot een geldboete van 25.subs. 15 dagen hechtenis. Zooals reeds eerder is vermeld, zal op den Nationalen Feestdag 's middags om half drie op het terrein aan den Zoeterwoud sche Singel een gecostumeerde voetbalwed strijd gespeeld worden tusschen een Leidsch Geuzenelftal en een Indianenploeg. Als merkwaardigheid kan hierbij nog worden vermeld, dat de spelregels bij dezen rood- huidenstam geheel anders worden toege past dan hier te lande. Een eed karakteris tieke afwijking is wel, dat zij den bal nooit vooruit, doch steeds achteruit spelen, zoo dat ze gedwongen zijn steeds met het ge zicht naar eigen doel te loopen. Een lid van het Internationale Hof van Permanente Justitie zal als scheidsrechter optreden, terwijl hij zal worden bijgestaan door twee neutrale grensrechters, t.w. een Arabisohen sheik en een Chineeschen man darijn. Zoowel U. V. S. en A. S. C. eenerzijds, als Lugdunum en L. F. C. anderzijds verlee- nen aan dezen wedstrijd hun medewerking. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR SOCIALE ZAKEN. 3 Aug. 1939 stonden te Leiden als werk- loozen ingeschreven: 9 Steenfabriekarbei ders; boekdrukkerij 30; bouwbedrijven enz. 314; Chem. nijverheid 7, houtbewer kers 51; kleeding 75; leder 13; metaalnij verheid 166, boekbinders 13; textielnijver heid 105; voedings- en genotmiddelen 95; landbouwbtdrijven 37; handel 81; trans portarbeider 134; incasseerders 12; vrije beroepen 63; losse arbeiders 151; huisper soneel 9; pers. (geen handarb. zonder voork v. Beroep) 13; vrouwen 106. Alg. totaal 1488; 4 Aug. 1938 3685; 5 Aug. 3933. Ben. 16 Ged. Werkloozen en 1810 in werkver schaffing. RUWIELDIEVEN GEARRESTEERD. Door de politie zijn gisteravond aange houden als verdacht van diefstal van een rijwiel op de Haarlemmerstraat ten na- deele van P. V. de 41-jarige typograaf A. M. v. W. en de 36-jarige H. de M. beiden verblijfhoudend in een logement. De aanhouding geschiedde op aanwij zing van een tramconducteur, v. W. had het rijwiel ontvreemd en de M. had daarbij op den uitkijk gestaan. Handelsregister K. v. K. tt ïjzigingen: 6461 H. J. Grotenhuis Leiden, Hooge Rijndijk 12, makelaar in machinerieën en metalen; expertise, taxa tie, assurantiën. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 Januari 1938 onderge bracht in de zaak: A. Klootwijk en Zoon. 7326a. Meelfabriek Koechlin N. V., Leiden, Oosterkerkstraat. Procuratie ver leend aan: A. Winkel, Den Haag; J. L. v. d. Bos, Den Haag; en H. J. de Koster, Was senaar (B. P.). 310. A. Klootwijk en Zoon, Leiden, Utr. Jaagpad 44. Reparaties van machine rieën enz. Bovengenoemde zaak is met ingang van 1 Jan. 1938 omgezet in een ven nootschap onder firma onder den naam: Fa. A. Klootwijk Zoon. (B. P.). Venn. L. Klootwijk en H. J. Grotenhuis, Leiden. Soort van bedrijf machinefabriek en techn. expertise-bureau. Woensdagavond werd in het park van het Sanatorium Rhijngeest een concert ge geven door de Harmonievereeniging „Cres cendo" uit Alphen a. d. Rijn, directeur de heer H. Boogers. Dr. A. W. Borgerhoff Mulder, eerste ge neesheer aan bovengenoemd sanatorium, heeft het gezelschap uit naam van de pa tiënten dank gezegd voor het gebodene. Voor het Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie zijn geslaagd Betsy Clements, A. N. v. Adrichem, P. v. Gorkum, J. Schrama, C. C. Sierag, E. A. Th. Ver mond, leerlingen van „Kennis is Macht". Voor het Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie slaagde mej. Willy Woudenberg te Leiden. Leerlinge van mej. Nell Kagie. De vermelding: P. Koeke als geslaagd voor het Mercurius-examen Duit- sche Handelscorrespondentie, in ons blad van 2 Aug. moet zijn: P. Koch. Geslaagd voor het examen „Handelsken nis L. O." de heer P. L. J. Prins te Voor hout, leerling van den heer J. A. Jansen, Kamerlingh Onneslaan 15, alhier. LEIDEN. Geboren: Jacobus z. v. J. Devilee en W. Betgen. Petronella d. v. D. v. d. Bos en G. Nievaart. Johanna Christina Apo- lonia d. v. H. J. Hensing en W. H. Schoone. Isaac z. v. B. M. de Walle en M. Tuuren- hout. Overleden: N. G. Klein m. 57 j. S. H. Klein m. 82 j. J. G. H. Dijkerman m. 79 j. Ondertrouwd: F. L. v. Klaveren jm. en A. A. Kelderman jd. B. J. J. Timmera jm. 26 j. en T. Wetselaar jd. 21 j. A. v. d. Blom jm. 25 j. en D. Kralt jd. 21 j.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2