STADS NIEUWS WEK UW LEVER-GALOP RECHTZAKEN Moordaanslag op de Langegraetit Laatste berichten DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Abonnementsprijs: voor Lelden 19 cent per week; S 2.50 per kwartaal. Bij onze agenten 20 cent per week; 2.60 per kwartaal Franco per post 2.95 per kwartaal. Geïllustreerd Zondagsblad 0.50 per kwartaal. Losse nummers 5 cent, met geÏÏL Zondagsblad 9 cent Advertentiën: 30 cent per regeL Ingezonden mededeelingen dubbel tarief. Telefoontjes hoogstens 30 woorden, 50 cent per plaatsing, al léén Woensdag en Zaterdag. HOE WORDT HET WEER? KEGEN EN ONWEEKSKANS De Bilt seint: Verwachting: Plaatselijk regen met kans op onweer, betrokken tot zwaar of half bewolkt, eenige stijging van temperatuur, zwakke tot ma tige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind. De weerstoestand van hedenmprgen 7.20 uur: Den Helder: matige regen, matige Zui delijke wind, 14 gr, C. Vlissingen: betrokken matige Z. Z, W. wind, 14 gr. C. De Bilt: betrokken, zwakke Z. Z. W, wind, 14 gr. C. Groningen: halfbewolkt, zwakke Zuide lijke wind, 14 gr. C. Maastricht: betrokken, zwakke Zuidelijke wind, 15 gr. C. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk bij de Azoren hield stand. De uitlooper over Frankrijk en Zuid-Duitschland is sterk in beteekenis afgenomen, doordat de gisteren genoemde depressie bij Schotland zich in Zuid-Oostelijke richting verplaatste over de Britsche Eilanden. Deze veroor zaakt in Engeland regen over een uitge strekt gebied. Ook aan onze kust en in de omgeving van het aKnaal regende het vanmorgen hard. De temperatuur is hier overal onder normaal. Over Scandinavië is de luchtdruk regelmatig blijven stijgen, zoodat 'het hier liggende gebied van lagen luchtdruk verder is opgevuld. Tegelijker tijd ontwikkelde zich over de Noorsche Zee een gebied van hoogen luchtdruk, dat nog in beteekenis toeneemt. Tengevolge van de thans heerschende luchtdrukver- deeling is de wind langs de Noorsche kust uit Noordelijke richtingen en draagt het v/eer hier een buiig karakter zonder dat groote hoeveelheden neerslag werden afge tapt. In Zweden veroorzaakte de opvullen de depressie plaatselijk nog zwaren regen, waarbij ook onweer voorkwam. (Te Her- noesand viel 10 m.m.). LUCHTTEMPERATUUR. 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 9.20 uur tot Vrijdagmorgen 4.43 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 4 Aug. voorm. 6.en nam. 6.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Maan op 21.37 uur Donderdagavond. Maan onder 9.56 uur Vrijdagmorgen. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag mo et uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet. het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet i Hes zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde- TTit CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. Haagsche Politierechter Zijn een en twintigste mishandeling. Wat leven wij toch eigenlijk in een rare wereld. De een spaart lucifersdoosjes en een ander plakt b.v. zijn kamer vol met film sterren. Een hobby noemt men dat. De Leidsche schipper J. B. had de hobby om anderen steeds op het hoofd te timme ren. Dit was de een en twintigste keer, dat bij voor zooiets terecht stond.De schipper was op een Zondagmorgen in de vroegte café binnengestapt en had op zijn ge mak een biertje besteld en gekregen. Hij had er een uurtje over gedaan om het glas ledig te krijgen en had daarna een tweede biertje besteld. Toen dit voor de helft gearriveerd was waar het komen moest, had hij aan de vrouw van den kastelein gevraagd, die hem bediende en dus maar steeds achter het buffet moest blijven ze telen, „waar of Hein was". De juffrouw vertelde hem dat Hein, die haar man is, nog in Morpheus' armen lag. „Maar waarom mot je Hein dan hebbe", vroeg zij heel natuurlijk. „Oh, omdat ik hier zit te poffen", ver telde de schipper doodgewoon en zonder aarzelen. „Maar dat doe je toch niet", zei des kas teleins vrouw ongeloovig, want zij zat daar toch ook niet uren lang voor haar pleizier achter de bierpomp. „Waar wil je de centjes dan hebbe", wil de de schipper weten. ,Nou in het laatje natuurlijk", was het logische wederwoord. „Daar hé je je cente dan", brulde de man van de binnenvaart opeens boos en hij gaf de niets vermoedende kasteleinsvrouw een klap op haar hoofd met een bierflesch. En dat was de grondslag voor zijn 21ste mis handeling, want het werd natuurlijk een zaakje voor den Politierechter. Heel listig probeerde hij er nog uit te draaien door, door dik en dun vol te hou den, dat zij de verkeerde voorhad, want dat hij „heelgaar" niet in die kroeg ge weest was. Maar er was nog een getuige geweest in den vorm van een werkvrouw en die her kende den man in het bankje als den ge ver van den slag met de flesch. „Die menschen staan vast en zeker te lie gen of anders waren zij niet goed wak ker", probeerde de verdachte het opnieuw. De Officier achtte het geval geheel lig gend in de lijn van verdachte en eischte twee maanden gevangenisstraf. „Onschuldig", riep verdachte. „Zes weken", beliste de Politierechter. „Man as het mot dan mot het maar", zei verdachte joviaal. En toen schrijver dezer even later in de getuigenkamer moest zijn, schoot de schip per hem warempel aan met de woorden, „die zes weken zitten, meneer, een peule- schil; die zit ik niet uit die.... sta ik uit." „....Over me senuwe".... Meneer B. was in dienst geweest als rei ziger bij een Leidsche firma maar was ont slagen geworden. Dat gebeurt wel meer te genwoordig, maar hier school nog een ad dertje onder het gras, want meneer B. meende nog een vordering te hebben van niet ontvangen provisiegelden en om dit geld was hij zekeren dag gekomen. De be taling ging niet naar wensch, omdat hij meer wilde hebben, dan hij volgens den baas tegoed had. Dit was niet het eenigste, want de patroon was tevens van meening, dat zijn gewezen reiziger hem klanten af handig had gemaakt, gegapt zooals hij het uitdrukte. Hoe het ook zij, er was een beetje herrie ontstaan en de ex-reiziger had zijn ex-patroon een klap op diens neus gegeven, waardoor een rood gekleurd vocht uit dit reukorgaan was gaan vloeien. Had hij die mep nu maar gegeven met zijn vuist dan zou er vermoedelijk niets gebeurd zijn, althans geen strafrechterlijke vervolging tenminste volgens den ex-pa troon. Maar aangezien die slag met een „voorwerp" gegeven was, werd het wel een vervolging. Hoe of verdachte aan dat „vorwerp", een stuk ijzeren gereedschap, zoo gauw kwam en of hij dat speciaal voor deze gelegen heid gekocht had, wilde de Politierechter weten. Dit was niet het geval vertelde verdachte, het was eerder puur toeval, want hij had het noodig om zijn schutting te behande len, hetgeen de Politierechter buitengewoon toevallig vond. Verdachte probeerde de schuld nog op zijn gewezen patroon te werpen, omdat die hem het eerst een schop onder een bepaald gedeelte van het lichaam had gegeven. De baas wist zich niets van zulk een behan deling te herinneren, zoodat ook deze ver dediging geen geloof mocht vinden en de Officier het mishandeling noemde, welke hij gestraft wilde zien met een geldboete van ƒ20 subs. 20 dagen. Verdachte vond dit tamelijk veel en zei- de, dat zijn heele familie geen twintig gul den bezat. Het vonnis werd toen maar de helft zijn de een geldboete van 10 subs. 10 dagen. „U kunt nog in hooger beroep", deelde de Politierechter hem mede. „Daar denk ik niet over", zei de „on schuldige", „ik ben veel te blij er zoo af te komen, want ik was over me, senuwe", Of hij ook onschuldig was! Wie z'n omzet wil vermeeren, moet adverteeren! MAN PLOTSELING OVER VALLEN EN ZWAAR GE WOND Handelde de dader in een vlaag van waanzin In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur is op de Langegracht een moordaanslag gepleegd, waarbij het slachtoffer zoo ernstig werd gewond, dat men aanvankelijk het ergste vrees de. Gelukkig was vanmorgen geen di rect levensgevaar meer aanwezig. Op genoemd uur liep de 30-jarige onge huwde textielarbeider J. T. Tisseur, wo nende op de Uiterstegracht, in gezelschap van de 33-jarige gescheiden .vrouw H. v. d. L. op de Langegracht, vermoedelijk in de richting van de Mare. De vrouw werd door de man naar huis gebracht. Ter hoog te van de Vincentiuspoort kwam toen een man achterop hollen, die in de hand een geopend zakmes had en daarmee Tisseur een steek in den rug en een in het hoofd toebracht. Daarop vluchtte de dader de Vincentiuspoort in. Het bleek later te zijn de 36-jarige M. Z„ een werklooze, die in de poort woonachtig si. Hij woont alleen. Het slachtoffer bloedde hevig uit de bei de wonden. De eene wond zat tussehen de schouderblad en was zeer diep en ook de hoofdwond liet zich ernstig ahnzien. Met vrouw is Tisseur nog naar de portiers loge van de Stedelijke Lichtfabrieken ge- loopen. Toen raakte hij buiten kennis. Na dat men de E.H.D. had gewaarschuwd werd de wond aan het hoofd voorloopig verbonden, waarna de dokter van de E.H. D. den man verder verbond en hem naar het Acad. Ziekenhuis deed vervoeren. De vrouw, die geheel van streek was, begaf zich nadat zij de man in de portiersloge was gearriveerd naar huis. De dader van de aanslag werd in zijn huis in de Vincentiuspoort gevonden nog met het mes in de hand. Hij maakte de in druk heelemaal in de war te zijn en ver zette zich tegen zijn arrestatie. De politie vermoedt, dab hij in een vlaag van waan zin gehandeld heeft. Het staat in elk ge val vast dat hy het slachtoffer niet kende en dat tussehen de vrouw en den dader geen relaties bestonden. Men had nooit eerder van elkaar hoord. De politie onderzoekt uiteraard ook de mogelijkheid dat de dader zijn slachtof fer voor iemand anders heeft aangezien. Vanmorgen maakte Z. een normalen in druk. De politie heeft verschillende voorwer pen in beslag genomen. De toestand van het slachtoffer was gisteravond zeer ern stig, maar vanmorgen was er geen direct levensgevaar meer aanwezig. VER. VAN MATHESIANEN. Zomerexcursie naar de Achterhoek. Het was Maandagmorgen j.l, voor een 25-tal Matihesianen reeds zeer vroeg dag, om 5 uur werd n.l. onder leiding van dien heer M. van Zwieten de Blom per touring car van-af de school van het Kon. Gen. M.S.G. vertrokken voor de 2-daagsohe zo merexcursie naar de Achterhoek in Gel derland. Na een voorspoedige reis arriveer de het gezelschap omstreeks 9 uux aan de Kon. Ned. Zoutindustrie te Boekelo. Voordat ondier deskundige leiding een rondwandeling door dit interessante be drijf werd gemaakt, werd in de ontvang zaal van de faibriek een toelichting van het ontstaan en het winnen van het zout ge geven. Vervolgens werd de werking van het be drijf bezichtigd hetgeen volgens die loop van de bereiding geschiedde. Aan het slot ontvingen alle deelnemers een interes sante brochure over de zoutbereidi-ng. Inmiddels was de tijd aangebroken voor de lunch welke gebruikt werd in het restau rant van het bekende zoutwater-igolfbad welke in de nabijheid van de faibriek ge legen is. Inwendig versterkt werd de tocht voortgezet naar Ulft voor het bezoek aan de D.R.U. emaille en haarden-fabriek. In de toonkamer werden de verschillende email- leprodiucten bewonderd terwijl ook de Jaarsma haarden geen gebrek aan belang stelling hadden. I-n 2 groepen werd daarna de faibriek bezichtigd, waarbij de bewer kingen zooals ponsen, smeden, gieten en emailleeren met belangstelling werden ge volgd. Welk een bewerkingen moeten de bekende fluitketels en pannen ondergaan voor zij voor het gebruik geschikt zijn! Ook de vervaardiging der haarden werd tot in de finesses gedemonstreerd en voor dezen geldt hetzelfde als voor de hiervoor genoemde voorwerpen. Het zou te ver voe ren alles nader te omschrijven doch ver meld zij nog dat de deelnemers met ware heldenmoed de enorme hitte trotseerden om tooh vooral niets van het emailleeren te missen. Vermoeid doch opgetogen werd om 4.30 uur de tocht aanvaard naar het hotel te Arnhem waarbij het natuurschoon langs de wegen aller bewondering verwekte. Het diner in Arnhem liet zich uitstekend smaken en na een wandeling door en om de stad werden de legersteden opgezocht om weer voldoende energie op te doen voor den volgenden dag. Dat dit noodig was bleek wel uit -het feit dat nauwelijks nadat het ontbijt was genuttigd alweer werd in gestapt voor een bezoek aan de G'azelle- rijwielfabriek te Dieren. In de beste stem ming werd daar aangeland en na een har telijke ontvangst werd meteen met den tocht door de verschillende afdeelingen aangevangen. Bezocht werden o.a. de draaierij, smederij, lak en montage-afdee- lingen. Wie had gedaoht dat zooveel bewer kingen noodig waren alvorens ons bekende „karretje" in elkaar zat? Met welk een nauwkeurigheid wordt zelfs het kleinste onderdeeltje behandeld. Het groote bedrijf dwong aller bewondering af. De exoursisten ontvingen als herinne ring een rijwielvlag en met dit kleinood en met een nieuwe ervaring verrijkt, werd de auto weer „bezet" voor de terugreis naar Arnhem, waar werd -geluncht in hotel „Astoria". Na een korte rustpooze ging het verder naar Apeldoorn waar onder leiding van een deskundige van die Neder!. Heide Mij. een bezoek werd gebracht aan -het prachtige gemeentepark „Berg en Bosch". Een macht van natuurschoon valt hier te bewonderen, de vijvers met de groote karpers en goud- visschen, de fraai aangelegde watervalle tjes en boschpaden, het is allemaal een lust voor het oog. Het gezelschap was vol enthousiasme over zooveel schoonheid. Vandaar ging het naar Vaassen waar de forellen- en karperkwieekvijvers van de Nederl. Heide Mij. werden bezocht. Het meerendeel der vissohen wordt gekweekt voor consumptie. Voor lekkerbekken om te watertanden, de prachtige visschen welke in groote hoeveelheden in de kweekbak-ken rondzwommen, waren waarlijk voor het opscheppen. Ook aquariumvisschen worden Ifier gekweekt en alles geschiedt met groote zorg en nauwkeurigheid. Na al deze excursies waren het de leider de heer van Zwieten de Blom en de voorzitter van de V.V.M., de heer J. Freek©, die namens deelnemers en bestuur hun dank voor het geboden-e betuigden. In Amersfoort werd gedineerd, waarna de terugtocht naar Leiden werd aanvaard. Deze tocht werd nog eenmaal onderbroken voor het „officieel" afscheid in café-restau rant „De Hommel" te Utrecht waar de voorzitter namens deelnemers en 'bestuur dén heer van Zwieten de Blom 'dankte voor zijn goede zorgen. Op de verdere reis werd vrijwel het ge- heele repertoir der Hollandsche lieder kunst ten gehoore gebracht en aldus werd omstreeks 11.30 uur de school van M.S.G. bereikt, waarna de deelnemers, met een herinnering aan deze exueursie die niet spoedig zal vervagen, hun eigen home weer opzochten. BUURTVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". Bovengenoemde vereengiing heeft op Dinsdag 1 Augustus j.l. haar jaarlijksche uitgaansdag naar Groenendaal gehouden Des morgens te omstreeks 8 uur, werd met ongeveer 250 kinderen en leden, het vereenigingsvaandel en de groepsvlaggen en voorafgegaan door Remuns geluidwa gen, welke tijdens het marcheeren naar de tram der N.Z.H.T.M. pittige marschmu- ziek liet hooren, en met twee extra trams naar het heerlijke bosch Groenendaal ge reden Bij aankomst aldaar gingen de verschil lende groepen dadelijk het bosch in, om onder leiding van de geleiders en geleid sters verschillende spelletjes uit te voeren. Het materiaal was aanwezig, en naar hartelust zag men de kinderen vlagsteken, driebeen loopen, stoelendans, tonrollen, zakloopen, stelten loopen. Tusschentijds kwamen de groepen naar de consumptie tent om zich te verkwikken. Zij werden getracteerd op limonade, melk, krenten broodjes, koek, en chocolade, en het was vooral een leuke aanblik toen alle g pen in een grooten kring bezig waren broodjes met melk te verorberen. Een attractie, welke ruim een uur tijds vorderde was het optreden van de kleine debutanten voor de microfoon, welke om beurten liedjes zongen, wat ver in het bosch hoorbaar was. Er werd aardig ge zongen, en dat allen genoten hadden, bleek wel uit het herhaaldelijk applaus; ider ieder debutant kreeg een prijs, wat zeer in den smaak viel. De stemming was, dank zij het heerlijke zomerweer, den geheelen dag uitstekend. Toen het tijd was om huiswaarts te kee- ren, werd uit volle borst gezongen: wij gaan nog niet naar huis. Bij aankomst te Leiden stond de mu- ziekvereeniging „Athalia", onder leiding van den heer H. v. d. Veld, gereed om het opgewekte gezelschap langs een omweg naar de Eensgezindheid te brengen. Veel publiek was hierdoor op de been, en de politie zorgde voor een uitstekende rege ling. Te ongeveer 8.45 uur werd de stoet ont bonden en ging ieder voldaan huiswaarts. Een woord van hartelijken dank moet gebracht worden aan de geleiders en ge leidsters, die zich den geheelen dag heb ben inspannen om het den kinderen zoo prettig mogelijk te maken. Ook een woord van dank aan de twee leden der E.H.B.O. Mevrouw v. Heel en den heer Pielanen. voor hun belanglooze medewerking. Er is voor de kinderen nog een prettige dag in het vooruitzicht n.l. de kinderspelen op Zaterdag 2 September a.s. Het is weer een echte Eensgezindheid-uitgaansdag geweest. Het bestuur kan op dezen dag te rugzien, met het gevoel zoowel volwasse nen als kinderen een prettigen dag te heb- ben bezorgd. Hieronder volgen de uitslagen. Groep A meisjes van 6 en 7 jaar (vlag steken), le pr. Bep de Neef, 2e pr. Mary- tje v. d. Meer, 3e pr. Berendina Sloot. Groep B. Meisjes van 8 en 9 jaar, (drie been loopen), le pr. Jansje v. Zoest, le pr. Geertruida Nagtegaal, 2e pr. Catharina Bontje, 2e pr. Janny v. d. Leek. Groep C. Meisjes van 10 en 11 jaar (stoe len dans) le pr. Lena Wasseriburg, 2e pr. Jeannette v. Dijke, 3e pr. Willy v. d. Puyl. Groep D. Meisjes van 12 en 13 jaar (ton rollen) le pr. Maria Linschoot^n, 2e pr. Petronella de Neef, 3e pr. Leni Wassen- burg. Groep 1. Jongens van 6 en 7 jaar (vlag steken) le pr. Cornelis Linschoten, 2e pr. pr. Johannes .Braxhoven, 3e pr. Johannes de Koning. Groep 2, Jongens van 8 en 9 jaar (zak loopen) le pr. Wim Neutenboom, 2e pr. Cor Zaal, 3e pr. Bertus Welling. Groep 3. Jongens van 10 en 11 jaar. (die been loopen). le pr. Hubertus van Meurs, le pr. Hendrik Pielanen, 2e pr. Dirk de Neef, 2e pr. Willem Rijnsburger. Groep 4. Jongens van 12 en 13 jaar (stelten loopen). le pr. Dirk Rijnsburger, 2e pr. Bouwe Broers, 3e pr. Theodorus Pet. JUBILEUM A. LATERVEER. Heden herdacht de heer A. Laterveer het feit vóór 25 jaar in dienst te zijn getreden bij den Gem. Reinigings- en Ontsmettings- dienst. De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echtgenoote per auto van huis afgehaald en te pl.m. 11 uur op het bureau ontvan gen. Namens Burgemeester en Wethouders werd de jubilaris toegesproken door den wethouder van Fabricage, den heer Jac. Wilbrink, en met eenige hartelijke en waar- deerende woorden met dit zilveren jubi leum gefeliciteerd, waarbij hem tevens de gebruikelijke gratificatie werd overhan digd. Öok namens de directie en ambtenaren werden den jubileerenden werkman en zijn vrouw hartelijke gelukwenschen aan geboden. Hierna had nog een intieme huldiging plaats in het schaftlokaal. Hierbij wei-d door een der collega's den jubilaris met dezen feestdag gecomplimen teerd en tevens een fraaie salonlamp over handigd. Nadat aan de vrouw van den jubilaris - bloemen waren aangeboden bleef men nog eenigen tijd bijeen. Na afloop vertrok de jubilaris weder naar zijn woning om den verderen dag in huiselijken kring door te brengen, waar het hem ongetwijfeld niet aan belangstel ling zal hebben ontbroken. Naar wij vernemen, is een der pelgrims van de Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes, Jan Nieuwenhoven uit Leiden, oud 16 jaar, die als zieke de tocht had mede gemaakt op de terugreis naar Nederland hedenmorgen overleden. In den trein is hij door Z. H. Exc. Mgr. Huibers van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Voor het examen Enge.lseh M.O. akte_ A. is geslaagd mej. M- A. M. van Helvert. Voor het examen Engelsc-he Handelscor respondentie, afgenomen door de Federa tie van Handels- en Kantoorbedienden, slaagden de heeren P. van Gorkum en C. C. Sierag, alhier, beiden leerlingen van de Middelbare Handelsavondschool „Kennis is Macht". Voor het Mercurius-examen Duitsche Handelscorrespondentie- slaagde mejuf frouw P. Koeke te Leiden. Voor het Mer curius-examen Engelsche Handelscorres pondentie de heer J. Ditmar te Leiden. Bei den leerlingen van mej. Nell Kagie, Binnenland HET VERDRINKINGSONGELUK TE CASTRICUM. DE BEGRAFENIS VAN DE SLACHTOFFERS. Onder zeer groot© belangstelling zijn hedenmorgen de vier slachtoffers van het verdrinkingsongeluk te Castricum, de ge zusters Bakker, die gewoond hebben aan den Sloterstraatweg te Sloten, en de ge zusters Sol, die hun woonplaats hadden aan den Osdorperweg, en die Zondag j.l. bij het baden in zee zijn verdronken, ter aarde besteld op de parochiale R.K. be graafplaats, achter de R.K. kerk te Slo ten, onder den'rook van Amsterdam. De belangstelling van het publiek was buitengewoon groot. Vrijwel het geheele dorp was uitgeloopen, terwijl ook een deel van de tuinbouwbevolking uit de omge ving van Sloten en tal van Amsterdam mers bij de indrukwekkende plechtigheid aanwezig waren. Tot de aanwezigen be hoorde o.a. de burgemeester van Castri cum, mr. C. A. F. van den Clooster Sloet tot Everlo. In de R.K. kerk stonden de vier kisten opgebaard, bedekt met rouwfloers en be dolven onder een schat van bloemen. Ook het altaar was in rouw gebracht. De plechtige Requiemmis werd opgedra gen door pastoor J. J. Raken, met assisten tie van pater Henricus Broerse, missionaris van het H. Hart en leeraar aan het Missie huis te Driehuizen, neef van de meisjes Sol, als diaken, en door frater A. Sol, van dezelfde congregatie, verbonden aan het Missiehuis te Stein, en broeder van da meisjes Sol, als sub-diaken. Op het pries terkoor had o.a. plaats genomen pater A. Mulder, missionaris in den Congo. Nadat in de kerk de absoute was ver richt, vond op het kerkhof de begrafenis plaats, waarbij het zangkoor liturgische gezangen ten gehoore bracht. Diep onder den indruk verliet de zeer groote menigte, die onder groote stilte de ontroerende plechtigheid had bijgewoond, de begraafplaats.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2