RIJNSTREEK Myra. het elfie en de booze kabouter Zwartvoet k v DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1939 vE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 WASSENAAR DE KOMENDE BLIJDE GEBEURTENIS. Feestprogramma. Voor de viering van de verwachte blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin luidit (het programma te Wassenaar als volgt: In den morgen van dien Nationalen feest dag (de dag, volgend op de geboortedatum), om 8 uiur, liuiden dier kerkklokken. Des vJm. 9 uur op het Dorpsplein, con cert door de muziekvereeniging „Excelsior". Des v.m. 10.15 uur op den Duinrellweg, opstellen voor de huldigingsoptocht van schoolgaande kinderen, en vereenigingen oniet Vaandels. De schoolkinderen begeven zich op eigen gelegenheid, dius buiten schoolverband, getooid met oranje, naar het Dorpsplein, hoek Duinrellweg. Volgorde van opstelling: X. Besturen van Koningin Wilhelmina Ver eeniging en Ohr. Oranjevereeniging met hunne vaandels. 2. Muziekvereeniging „Excelsior" met vaan del. 3. Schoolkinderen tot en met 16-jarigen leeftijd. 4. Muziekvereeniging „D.V.S.". 5. Vereenigingen en Corporaties met hunne vaandels. 6. Radioauto van Boddéus. 7. Gelegenheid tot aansluiting aan den stoet door de Wasseanaarsche bevolking. Vertrek van den stoet, omstreeks 10.30 uur, langs de navolgende route: Plein, (Langstraat, Lange Kerkdam, Prinses Marie- laan, Vistorialaan, Raadihuislaan. Omstreeks 11 uur v.m. huldiging vóór het Raadhuis „De Paauw" en t ractatie der schoolkinderen. Na afloop der huldiging, vertrek van den stoet in de volgorde van opstelling, langs Victorialaan, Prinses Marielaan, Burcht- laan, Burehtplein, Riddlerlaan, Kerkstraat, Langstraat naar het Dorpsplein, alwaar de stoet wordt ontbonden. Des n.m. 25 uur, muziek op het Dorps plein. Des avonds 89 uur, Feestconcert op het Dorpsplein, te geven door de Muziekver eeniging „Excelsior". Van 910 uur, de Xylophooncluib. Des avonds 10.15 uur aantreden op den Duinrellweg voor een fakkeloptocht door het Dorp. Elke deelnemer zorge in het bezit te zijn van een lampion of fakkel. 10.30 Afmarsch langs de navolgende route: voorop de Muziekvereeniging „Ex celsior" en besloten door de Mondaccor- deonvereeniging „D.V.S.". Route: Plein, Langstraat, Johan de Witt- straat, Van Zuylen van Nijieveltstraat, Oost- donperweg, Bloemluststraat, Schulpplein, Ohr. we Wetstraat, Behkheistraat, Plein, al waar ontbinding van den stoet. Plm. 11 uur, muziek op bet Plein door D.V.S., met eventueel gelegenheid tot het uitvoeren van rondedansen om de muziek tent. Aan alle inwoners wordt verzocht, hun vlaggen uit te steken en zooveel mogelijk versieringen en feestverlichtingen aan te brengen. Gevestigd: A. F. Berenbak, uit den Haag M. H. Bus uit Didam Darmi uit Palembang E. G. H. Dijckmeester uit Groningen J. M. en A. P. Dijkstra uit 's-Gravenhage L. Ebbers uit Heemste de M. E. H. van Hellemondt uit Ubber- gen K. L. M. Hoogeweegen uit Nijme gen F. J. Ph. Huguenin en gezin uit 's-Gravenhage J. F. Kipperman uit Heemstede L. F. Klaassen uit Den Hel der A. Kuiper uit Emmen M. M. Lan- geveld uit Delft J. M. Los uit Voor hout J. G. E. Luijt uit Zürich M. M. E. van der Maden uit Bussum E. Me- rinsky uit Leiden H. H. R. Mulder uit Leusden J. Noordermeer uit Emden (Did.) G. Ottema uit Marum M. Po- leij uit den Haag M. M. Lomas uit En geland D. W. van der Rest en vrouw uit Amsterdam M. H. Ritschie uit Brus sel P. G. van Stapele uit Utrecht C. E. van der Star uit 's-Gravenhage C. M. van Steen uit Zoeterwoude C. W. Tresfon uit Palembang J. C. Verhoeven uit Leiden G. Wallaart uit 's-Graven hage M. van de Water uit Alkmaar. Vertrokken: N. S. Sundermeijer Aeken M. P. M. Verhoeff Amsterdam L. D. van Ouwerkerk 's-Gravenhage H. M. M. Pieterse Vollenhoven I. A. Sonders Leiden A. H. H. Mayntz Sim- pelvxeld T. Huygen Zwolle E. Streurman Zwolle C. Donker 's-Gra venhage M. Koch Walsum E. M. Klötzer 's-Gravenhage J. Gondl 's-Gra venhage M. Muller Bad Muskau (Did.) J. M. Nijkamp Baarn Wed. W. A. van Wely geb. van Houten Haarlem E. Hille Heilbronn (Did.) J. F. H. A. de la Court en gezin Bloemendaal G. W. Marker Brunssum C. I. C. Barnhoorn 's-Gravenhage J. Tebbe Essen (Did.) A. van Loon Voorschoten H. Willem- sen Voorschoten H. P. den Hollander Vlaardingen M. Oudshoorn Lisse B. M. Brinkmann Ermke (Did.). Geboren: Martinus Albertus, z. van H. J. de Ruyter en A. A. Beijersbergen Adrianus Cornelis, z. van C. J. Gilissen en J. A. Straathof Apolonia Cornelia Maria, d. van J. G. van Noort en C. M. van der Meer Marjan, d. van J. Anker man en A. C. Andriessen Maria Cor nelia Beatrix, d. van J. Slootweg en J. M. Brederode Peter Marius, z. van A. Too- lens en M. P.'Lamoree Jan Jacobus, z. van J. Blankenspoor en G. van den Brink Josephine, d. van J. S. Gal j art en A. Koopt bi| hen, die in Uw Dagblad adverteeren i Harddraverij te Stomp wijk Een geslaagde dag Een flinke onweersbui en hevige plas regen deed velen het ergste vreezen voor het weer op de harddraveij, welke gisteren te Stompwijk op het terrein aan de Meer- laan gehouden werd. Gelukkig was het weer uitstekend, toen om 9 uur de school kinderen bij boerderij „Altijd wat", in een lange stoet bijeen stonden om burgemeester Keijzer op te wachten en dan gezamenlijk, met voorop het fanfarecorps „Juliana", naar het feestterrein te trekken. Daar aan gekomen werd het Wilhelmus gezongen. Nadat de burgemeester de kinderen toege sproken had, mochten zij op kosten van het bestuur eens fijn draaien en tot slot een tractatie. Om twee uur begon de harddraverij. Trots de vele regens van den afgeloopen nacht, was de baan in een prachtige condi tie. De organisatie was uitstekend, geen woord van critiek werd vernomen. Een en kele foutieve beslissing werd direct gecor rigeerd tot aller tevredenheid. Een enkel incident deed zich voor, doordat Silver Quin op eigen gelegenheid de beenen nam en na een flinke ren op het uitloop-terrein tot stilstand kwam, zonder stukken te ma ken. Burgemeester Keijzer heette allen wel kom, sprak zijn dank uit tot hen die zich in de afgeloopen 30 jaar voor de vereeniging „Noot Gedacht" verdienstedijk hebben ge maakt. Spreker denkt hierbij aan wijlen B. de Elzen en Kees de Haas en brengt hul de aan het dagelijksch bestuur, de heeren Cor Waayer, Gerrit Olsthoorn en Stijn- man. Een bijzonder welkom werd gebracht aan de afgevaardigde van de Kon. Ned. H. en R. V., de schenkers van dé zilveren fruitschaal, den starter den heer J. C. v. d. Bosch, den heer Prins5, voorz. van den Bond van Kortebaan-draverijen en den heer de Jager, die als reohter aan de finish zal zijn. Aan den strijd namen 25 paarden deel en had een verloop als volgt: Welkom wint in twee ritten van Postduifje; Young Osstar wint na 3 r. van Windekind; Y Kernei wint na 3 r. van Edzard; Camulet Donald wint na. 2 r. van'Sister Bond; Our Dream wint na 3 r. van Jade; Fanfare wint na 2 r. van Determination; Flora Mc. Efwin wint na 3 r. van Welkom v. Aduard; Rosy Moran wint na 3 r. van Zora; Taddington wint na 3 r. van Ylbode; Silver Quin wint na 3 r. van Bleu Band; Allouez wint na 2 r. van Zonnestraal; A Farm Relief wint na 2 r. van Aruba; Xuthus had een stilstaand nummer. Na de loting wint Xuthus na 4 ritten, waarbij een head-to-head rit van Flora Mac Elwyn; Silver wint na 2 r. van Y. Kernei; Welkom wint na 2 r. van Rosy Moran; Al louez wint na 3 r. van Young Oosstar; Calu met Donald wint na 2 r. van Our Dream; Fanfare wint na 3 r. van Maya Taddington; A. Relief had nu ten stilstaand nummer. Na de tweede loting wint A Farm Re- lief na 3 r. van Xuthus; Fanfare na 2 r. van Silver Quin; Allouez na 2 r. van Wel kom; Camulet Donald reed alleen. Er waren nu vier paarden over voor de prijzen. Camulet Donald en Allouez komen na elk 2 ritten tegen A Farm Relief en Fanfare voor de eerste en tweede prijs in aanmerking. In de beslissingsritten is Al louez winnaar (1ste pr.) van Calumet Do nald (2de pr„) en Fanfare winnaaar (3e van A. Farm Relief 4e pr.) Het bestuur en talrijke aanwezigen na men na het einde der draverij plaats in de consumptietent, waar de burgemeester, na zijn tevredenheid geuit te hebben over het verloop van den strijd en over de zeer groote belangstelling, de prijzen uitreikte: de eerste prijs 300. en zilveren fruitschaal gewonnen door Allouez aan J. de Vlieger te Nieuw-Vennep; de tweede prijs gew. door Camulet Donald aan J. Kruithof, Gro ningen; de derde prijs gew. door' Fanfare aan J. Knijnenburg, Den Haag, de vierde prijs gew. door A. Farm Relief aan L. En- sing. Wassenaar Burgemeester Keijzer bracht nogmaals dank aan allen voor hun medewrking en in bijzonder aan Radio Ferrée uit Bussum, door wiens luidsprekers de geheele draverij uitstekend te volgen was. De heer C. Waayer bracht dank en hulde aan den eerevoorzitter, burgemeester Keijzer, en dank aan eigenaar en rijders voor deelname. Gedurende den avond heerschte op het feestterrein een genoeglijke stemming. Dank zij het mooie weer trokken velen uit de omliggende plaatsen naar Stompwijk, zoodat de aanwezige vermakelijkheden en de café's goede zaken maakten. Een vuur werk, dat aller bewondering afdwong, sloot dezen geslaagden dag, waarop het be stuur van „Nooit Gedacht" met trotsch op kan terugzien. H. Helmerhorst. Ondertrouwd: T. J. Duijn en N. Langewis M. J. van der Helm en S. Ko ning. Getrouwd: H. Thiery en G. Booms- ma P. H. Visman en A. H. J. Muller G. H. van Gorkom en C. Parlevliet A. G. L. Boomgaard en C. H. Beesems A. Westerman en H. Siepel L. T. de Vries en S- W. Langenberg S. Schilstra en E. van Dijk N. H. Onderwater en J. A. van Wissen A. U. van Heusden en N. S. Sundermeijer. Overleden: H. G. H. Schroder 57 j., echtgenoot van C. C. J. Waltrup G. van Olden 70 j., echtgenoot van E. W. M. Weynschenk W. G. Lensvelt 81 j., wede. van H. P. Mutters H. W. Wouters 54 j., echtgenoot van A. van der Lely J. L. Bloemen 82 j., echtgenoot van M. J. Kra- SASSENHEIM Gemeentebedrijven. De verslagen van den toestand en de exploitatie der Gemeen tebedrijven over het jaar 1938 zijn ver schenen en aan de leden van den Raad toe gezonden: Gasbedrijf: Totaal verbruik 517.404 kub. M. d. i. 0.40 pet. minder dan 1937. Verlo ren ging 33.745 kub. M. De totaal winst bedroeg 2677.86 (v. j. 73.15). Waterbedrenf: Ingekocht 111.475 kub. M. Door de meters werd niet geregistreerd 97.190. Verloren ging dus door doorspui- ting, brandweer enz. 14.285 leub. M. Totaal winst 6952.24. Grondbedrijf: Verlies 955.43. Woningbedrijf: Complex De Kooy 173.30 Amerika 40.80. Totaal verlies op het Wo ningbedrijf 607.32. Badbedrijf: Verlies f 3527.83. Totaal wer den 15.786 baden genomen. Arbeidsbeurs. Per 31 Juli jl.l. ston den bij den Gemeentelijken Dienst der Ar beidsbemiddeling ingeschreven als werk zoekend: 5 bouwvakarbeiders, 1 metaalbe werker, 1 slager, 33 land- en tuinbouwar- beiders, 5 werknemers :m het verkeerswe zen en 3 ongeschoolde arbeiders. Totaal 48 ingeschrevene^ waarvan 30 in een werk verschaffing waren geplaatst of aan het tulpenpellen met toeslag. Per zelfde datum 1938 waren 52 werk- loozen ingeschreven. Geboren Adriana Cornelia Maria, dochter van W. C. Smit en van W. M. van Dijk Johanna Maria, dochter van F. van der Meij en van M. A. van Schooten. Overleden: J. Vliem, oud 55 jaren, echtgenoote van P. F. van den Abeele M. M. Zandbergen, oud 72 jaren, weduwe van H. Verdegaal. Ondertrouwd: H. van der Heiden, oud 24 jaren en J. Havenaar oud 23 jaren Th. Vink, oud 28 jaren en G. Vos oud 24 jaren. Getrouwd: M. Staring, oud 24 jaar en J. Bette, oud 23 jaar L. van Duijn oud 28 jaar en M. Staring oud 28 jaar. Gevestigd: W. Krom van Schoon hoven J. L. Ammerlaan van Woerden G. W. Wesseling van Voorhout J. J. M. Rozema van 's Hertogenbosch C. M. van der Weijden van 's Hertogenbosch W. Vis van Lisse W. W. Broer van Oegstgeest M. de Wit van Purmerend P. van der Zee van Hommerts. Vertrokken: H. Smit naar Texel F. C. A. van den Bosch, naar Texel A. van Duijvenbode en gezin naar Hoek van Holland A. C. Philippo naar Heem stede G. Vaessen naar Overveen E. Zijerveld naar Leiden. ZOETERMEER Steunverleening. Dezer dagen heeft zich hier ter plaatse, op initiatief van me vrouw Vernède, een comité gevormd. Doel en streven hiervan is, om in samenwer king met de hier reeds bestaande diaco- niën en armbesturen, in speciale gevallen, hulp en bijstand te verleenen aan kraam vrouwen, door het verstrekken van baby- kleeding, beddegoed, enz. Begrijpelijker wijze zal alleen daar, waar naar geble ken onderzoek, dringend hulp noodzake lijk is, ingegrepen worden. De werkkring van het comité strekt zich uit over alle ge zindten. Teneinde de hiervoor benoodigde gelden bijeen te brengen, is besloten op Maandag of Dinsdag, 7 of 8 Augustus a.s., een col lecte te houden. Vertrouwd wordt op alles medewerking en gehoopt, dat de collecte een succes mag worden. Geboren: Hillegonda Maria, dochter van P. N. A. van den Bosch en E. M. Rut ten Nioolaas, zoon van L. Polderman en A. van Veen. Ondertrouwd: A. Ellerbroek oud 24 jaar en M. Gorissen oud 20 jaar. Overleden: A. van der Slik, oud 40 jaar man van E. M. Veldhuizen. Vertrokken: M. A. Moen naar 's Gra venhage G. M. van den Hoogen naar Zandvoort. Gevestigd: El. L. Papenhuizen geb. Ewijk van 's Gravenhage G. J. Blenke van Vlaardingen E. H. Kokshoorn van Voorburg J. P. de Graaff van Zeven huizen. ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijding. In de Hooftstraat kwam gisteren een vrachtauto van den expedi teur B. met de bóvenlading in aanrijding met een autobus van de N. A. L., waarvan een ruit verbrijzeld werd. Gelukkig werd niemand door glasscherven gewond. Geboren: Mensje, dochter van An- tonie de Bruin en van Pieternella Vis Lute, zoon van Gellius Vochteloo en van Wijntje Heijns Dirk, zoon van Jan van der Vlies en van Cornelia Ramp Tine Marian, dochter van Douwe Falkema en van Martijntje van Egmond Engel Nico- laas Thomas, zoon van Thomas Samuel Willem Plantfeber en van Margaretha Valkhof. Ovetle den: Jannetje Willemse, oud 65 jaar, gehuwd met Cornelis Valentgoed. Gevestigd: Petronella M. M. de Vree van Eindhoven Arie Valstar en gezin van Naaldwijk Jan van Os en ge zin van 's Gravenhage August Grijpma en gezin van Doetinchem Johannes H. Figee van Waalwijk Isaac Verhoeven en echtgenoote van Lisse Pieter de Graaf en echtgenoote van Canada. Vertrokken: Maria J. H. Bosland naar Ter Aar Arie Kammeraat naar Ter Aar Adriaan Bakker naar Zaandam Huibert de Vos nar Nederhorst den Berg Johannes J. Heemskerk naar Zevenho ven. ALKEMADE Gedenk de Blinden. Op Zondag 6 Augustus houdt Blinden zorg „St. Oda", Rijm- en Bollenstreek, een ibloempjesdag ten bate van de blinden uit Uw eigen omgeving, aan de volgende ker ken: Oude-Wetering, Roelofsarendsveen, Rijpwetering en Oud-Ade. Wij willen uw aller hulp inroepen omdat wij dan in staat zijn" de 'blinden te helpen. De blinden vragen geen medelijden, maar medeleven. Dit kunt gij toonen door het koopen van een bloempje. En de blin den zullen U hiervoor ten zeerste c' ink- baar zijn. BODEGRAVEN Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer D. Looy. DE MEIJE Parochieele Jongemaimenvereeniging „St. Jan". Nadat om zes uur de H. Mis was opge dragen., ging men, na ontbeten te hébben, te half acht per autobus, die door de leden geheel bezet werd, in zuidelijke richting. In Dordrecht en Moerdijk trokken die fraaie kunstwerken de aandacht van die reizigers. Tusschien Breda en Tilburg was de weg ge heel overkoepeld door hooige boomen, die tusschen de bosschen lag. Het spreekt van zelf, dat eenigen tijd in heerlijke, dunne dienneluoht werd doorgebracht. Te circa twaalf uur was men in Den Bosch en na die veemarkt bezichtigd te hébben, ging men naar de beroemde kathedraal, waar in men een ruim uur vertoefde om alles te bezich tigen. Bijzonder de beelden, het doopfont en de preekstoel vondt men fraai. Na den Bosch was de Pyramide van Austerlitz aan de beurt, in- welker omge ving men ruim twee en een half uur door bracht. Via de bosschen en Utrecht keerde men te middernacht in De Meye terug. Al len haddien -genoten. BOSKOOP Naar cle Nieuwe Gemeenschap. Giste renavond kwam het Werk-comité van de Actie „Naar de Nieuwe Gemeenschap" in het R.K. Vereenigingsgebouw bijeen om nieuwe plannen te bespreken en de geda ne werkzaamheden te overzien. De voorzitter, de heer W. G. Mathot opende deze vergadering en heette de aan wezigen welkom. De heer H. J. van Jaars veld gaf de notulen van de oprichtingsver gadering van het Comité weer, waarna verkiezing plaats had van een nieuw lid voor het uitvoerind comité van Actie. Dit bestond reeds uit de heeren: P. Boekraad en Th. Pannebakker en werd nu aangevuld met den heer J. van den Berg. Als alge meen propaganda-leider werd gekozen, de heer Th. Pannebakker, die deze benoe ming aanvaardde. Voorts werd nog een lid gekozen ter aanvulling van 't dagelijksch bestuur en wel de heer P. van der Staak. Dit dagej. bestuur bestaat nu uit de hee ren W. G. Mathot, voorz.; H. J. van Jaars veld, secr.-penningm. en de heer P. van der Staak, commissaris. Na de vérdeeling en aanvulling van de ze functies werd een beknopte causerie gehouden over de Nieuwe Gemeenschap en. werden de kansen bekeken, welke voor het welslagen van deze grootsche actie zou den kunnen worden benut of worden ge zocht. De geestel. adv. en tevens comité lid, de weleerw. heer kapelaan H. van Drunèn, sprak nog eenige opwekkende woorden en droeg deze gedachte naar vo ren, dat men dit drie-jaren-plan niet moet gaan beschouwen als na drie-jaar afge werkt te zijn met tot slot een groote ma nifestatie in Rome, maar dat het slechts een voorbereiding zal zijn voor het feite lijke werk, wanneer na drie jaren de geest der menschheid genoeg is gerijpt voor de gedachten van Christelijke Naastenliefde en sociale rechtvaardigheid. Na deze be sprekingen werd nog aangehaald de Ka derdag, welke eind Augustus in Amster dam zal plaats hebben en de voorbereid selen om voor dezen dag een zoo groot mo gelijk aantal deelnemers bij elkaar te brengen. Dan zal eind September door de plaatselijke afdeeling van Boskoop een groote propaganda-avond worden georga niseerd, waarvan alle vereenigingen zoo veel mogelijk hun medewerking zullen verleenen. De plannen voor dezen avond zullen verder nog worden uitgewerkt. Na de rondvraag, welke geen nieuwe pers pectieven van belangrijken aard naar vo ren bracht, werd de vergadering gesloten met het nieuwe gebed, dat is gedrukt op een propaganda-plaatje, en dat aan de kerk verder zal worden verspreid. Personalia. Voor het Mulo-examen slaagden de volgende leerlingen van de Openbare Ulo-school. Lijda Zwartendijk, Jans Rosbergen, Greet van den Toorn. Dolf van Oosten, Ja nFrissel, Piet Goud kade, Klaas Kronhout en Arie Vuyk. Nie- man afgewezen. De heer F. van Beek, slaagde voor het Mercurius-diploma Boekhouden. Hij ont ving zijn opleiding bij den heer J. A. G. Harmsen. De heeren W. Turkenburg en J. Erke- lens Jr., slaagden voor het practijk diplo ma Boekhouden van de Federatie van Han dels- en Kantoorbedienden, (Mercurius). Zij ontvingen hun opleiding bij den heer A. G. de Ruyter. LEIDERDORP Konijnensportvereeniging „Sport en Vriendschap" Bovengenoemde vereeni ging heeft in 't café Doesburg te Leider dorp een tafelkeuring gehouden. Deze keuring is een van de mooiste, door de vereeniging gehouden. Er waren namelijk 50 inzendingen, waaronder zeer mooie die ren. De keurmeester, de heer A. v. d. IJs- sel uit den Haag, had een zeer moeielijke taak. De heer J. v. Dijk verwierf met zijn haaskleur-ram de hoogste bekroning van de tafel-keuring. Hierop volgde A. Brui nes, met een Lotharinger voedster, en C. de Groot, met Chinochilla voedster. Bij het einde reikte de voorzitter, de heer A. Brui nes, de prijzen uit en, bracht dank aan de leden voor de verleende medewerking en tevens een woord van dank aan den keur meester voor zijn strenge doch sportieve medewerking. Hierna sluitng. „Devote". Morgenavond zal de mu ziekvereeniging „Devote" weer een open lucht-uitvoering geven, thans op het ter rein van den heer Splinter bij de Span- jaardsbrug. WOERDEN Personalia. Voor het examen hoofd- acte slaagde te Rotterdam de heer J. A. Peerdeman, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool, alhier. China eni de Chineezen. Vrijdagavond houdt de Weleerw. Pater Dositheus Ruys O.F.M., missionaris in China, een causerie over China en de Chineezen. 71. Woef, woef, woef! klinkt het buiten in de sneeuw maar ook in het hol van de ijskabouters. Hoor, hoor, zeggen ze tegen elkaar, wat zou er gebeurd zijn? Misschien is er een mensch verongelukt in dm sneeuwstorm. Ja, ja, laten wij eens gaan kijken, misschien is er hulp noodig. Dan moe ten onze lantaarns mee. 72. Nauwelijks is de voorste ijskabouter bij de uitgang ge komen, of hij ziet tot zijn schrik, dat er een elfje in de sneeuw ligt.. Ach, zie toch eens, zoo'n gevleugeld wezen tje hebben wij nog nooit gezien in dit koude land. En kijk, in de verte staat een slee met honden! Wat dom van dit elfje om in dit vreemde land te reizen. Geen wonder, dat ze dan verongelukt.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 11