RIJNSTREEK WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 1» LE1DSCHENDAM Personalia. Het getuigschrift, bedoeld in art. 38 Nijverheidsonderwijswet is be haald door den heer R. Vermet. NOORDWIJK Personalia. Voor het examen handen arbeid is geslaagd de heer W. Eelsing. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het examen Duitsch M.O. akte A is geslaagd mej. A. H. Schnit- ger. Geboren: Helena Margaretihia, d. v. Theodorus Hendrikus Does en Helena Alicia Parlevliet. Gehuwd: Paiulus Lagendijk, oud 33 j. en Lena van Dijlk, oud 23 j. beiden wonen de alhier. I n g e 'k o m e in: J. F. A. van de Ven en gez., Leidisdheweg 453, van Rotterdam Mej. A. Ziwijinienburg, Noortheystr. 31, van Loenen C. J. van NieuwenhuijzenMo lenlaan 3, van Haarlemmerliede M. M. Verforuigh, Veurscheweg 3, van de Bilt (U.) D. J. Roos, Hyacinthstraat 17, van Al- [phen aan den Rijn Mej. J. M. van der Zijden, echtg. van G. H. Spiegeler, Burg. de Kemperaaerstr. 16, van Leidschendam J. van der Horst, eohtgenoote van D. J. van Duivenvoorden, Leidscheweg 540, van Leid schendam J. J. de Roos, Will, de Zwijger- laan 20, van den Haag Francois E. Grooss Beatrixstr. 3, van Voorburg Hester M. F. P. Prins, Voorstr. 39, van Apeldoorn Mej. H. Boom, Donklaan 16, van Haarlem D, Vredebregt, eohtg. van Verboom, v. Kempemstra 25, van Leiderdorp P. Hij- zelijdoorn, Parkstraat 2, van Sassenheim Mej. P. H. Vreeburg, edhtg. van P. J. C. Versteegen, Will, de Zwijgerlaan 1, van Leiden C. A. Schrama en gez., v. Kem- penstr. 53, van Wassenaar J. Holthuijzen, Papelaan 108, van Alkmaar C. J. Anker, Leidscheweg 493, van Wassenaar C. N. van Ruijiven, Leidscheweg 144, van Voor burg J. van Houwelingen en gez. School straat 40, van Leiden E. F. M. Fajjens, Leidscheweg 39, van Roosendaal (N.B.) C. G. van Liere en gez., Haagweg 24, van den Haag. Vertrokken: Mej. C. G. Koek naar Alkemade, Roelofarendsveen B 66 A. J. Oosterwerff, naar Leeuwarden, Bagijne- straat 52 P. Tilstra, naar den Haag, Stille Veerkade 4 J. C. Koudijs naar Oegstgeest, Assenidelftstraat 30 Wed. S. Hemerik geb. Sohroef, naar Leiden, Nieuwe- brugsteeg 25 L. Riel naar den Haag Larix laan 46 J. J. de Vreede, naar Leidschen dam, Stoanpwijikscbeweg '4 W. A. J. Mens naar Hoogwoud, Werfcelaan C 59 F. Hor dijk naar Dordrecht, Steegoversloot 79 A. L. Gerretsen, naar Leiden, van der Hoe- venstraat 7. WARMOND Collecte. De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van het Groene Kruis heeft de somma van 30.20 opgebracht. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het examen Engelsch,. akte L.O., mejuffrouw Annie Stijnman te Warmond. Leerlinge van mejuffrouw Nell Kagie. Gevestigd: J. C. J. v. d. Kroft van Sassenheim A. J. Rijk van Roosendaal M. C. v. d. Voort van Alkemade M. E. H. Heyermans van Bussum P. J. v. Huis van Leiden E. van Ark van Lei den C. Th. M. van Leeuwen van Mon ster J. Kaak van Hillegom N. Ouds hoorn van Nieuwer Amstel Th. J. v. Dril van 's-Gravenhage A. M. v. d. Tits van Alphen a. d. Rijn W. v. d. Willijk yan Voorburg. Vertrokken: J. A. v. d. Star naar Alkemade A. M. v. d. Geest naar 's-Gra venhage Th. W. Ladrak naar 'sGraven- hage Th. v. Steijn naar Leiden M. Sikking naar Leiden G. Schrier naar Lisse J. A. J. G. v. d. Eijnde naar Zie- rikzee J. C. Janssen naar Leiden W. Wilkens naar Leidschendam P. J. de Minjer naar Katwijk E. M. A. Zwetsloot na^r Leiden A. Musger naar Duitsch- land. WASSENAAR De Nationale Bloemententoonstelling. De voorbereidingen voor de op Duinre'll te houden Bloemententoonstelling van 6 tot en met 10 September a.s. zijn thans in vollen gang, en wanneer we de verschil lende inzendingen eens nagaan, zal er zeer veel moois te zien zijn uit alle deelen des lands, zoodat de tentoonstelling haar naam alle eer aan zal doen. De grootste sensatie zal ongetwijfeld de allernieuwste Begonia van de firma Baardse uit Aalsmeer zijn, die op deze tentoonstel ling haar debuut maakt. Een zeer merk waardige verschijning met haar groote dubbele bloemen die als een kameleon van kleur verwisselen, en die geheel rijp de meeste overeenkomst vertoonen met thee rozen. Men moet deze opv4Ilende planten gezien hebben, om ze ten volle te appre- cieeren, doch het lijdt geen twijfel of zij zullen ieders bewondering wekken. De allernieuwste dahlia's zullen verder de aandacht trekken, waaronder een prachtcollectie halskraag-Mignons van de gemeente Den Haag. De speciale Dahlia- tuin, die op het buitenterrein is aangelegd staat er uitstekend bij en de bloei zal tij dens de tentoonstellingsdagen haar hoog tepunt bereiken. Voor bezoekers van de tentoonstelling zal tevens gelegenheid bestaan om het ge- ALPHEN AAN DEN RIJN Bewroond. Op het gehouden zangcon cours te Maam behaalde het Meisjeskoor der Ohr. Gem. Zangvereeniging „Sursum Corda" een 2de prijs in de eere-afdeeling inet 286 punten, terwijl het kinderkoor in de tweedJe afdeelinig een eerste prijs be haalde «net 322 punten. BODEGRAVEN Buitenlandsche onderscheiding. Bij K. B. vfin 25 Juli 1939, is aan B. Verhagen, Rijksveldwachter-brigadier-titulair te Bo degraven verlof verleend tot het aannemen van de hem geschonken gouden medaille der Kroonorde van België. HAZERSWOUDE Werkloosheid. Deze week waren er in deze gemeente 77 werkloozen, waarvan 15 steuntrekkers. De wee'k hieraan voorafgaan de waren er 72 werkloozen en het zelfde aantal steuntrekkenden. Terwijl in werkver schaffing zijn geplaatst 35 personen. Collecte. De collecte voor den gewa- penden dienst heeft in deze gemeente opge bracht 11.611/2. Personalia. Met ingang yan 1 Septem ber a.s. is de heer A. K. Kruit te Leiden be noemd als kweekeling met acte aan de Ned. Hervormde School alhier. LEIDERDORP Gemeenteraad. Wegens verschillende omstandigheden werd de raadsvergade ring, uitgeschreven 2 Augustus, uitgesteld tot Zaterdag 5 Augustus, op hetzelfde tijdstip. KOUDEKERK Collecte. De in deze gemeente gehou den collecte ten bate van het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden Dienst in de Nederlanden, heeft opgebracht f 10.26. TER AAR Boottocht ouden van dagen. De jaar- lijksche tocht voor ouden van dagen, wel ke thans is vastgesteld op Donderdag 3 Augustus, belooft ditmaal interessant te worden. Het plan is, om via Alphen a. d. Rijn en Leiden een bezoek te brengen aan het Kagermeer en de Westeinderplas. Wan neer het weer meewerkt, kan het beslist een genoeglijke dag worden voor de oud jes. En wie zou hun dat niet gunnen? Geboren: Adrianus Jacobus z. van N. J. HoogervorstVoortman Cornelis Henricus Theodorus z. van Th. Lekvan Straalen. Ondertrouwd: D. Twaalfhoven 38 j. en C. Zevenhoven 34 j. Overleden: G. Vork 68 j. wedr. van R. Blommestijn. Gevestigd: J. M. van Valkenburg van Wilnis C. N. Smits van Amsterdam. Vertrokken: C. Egberts naar Nieuw- veen M. M. v. d. Hoorn naar Bovenkerk A. C. v. d. Hoorn naar Aalsmeer P. v. d. Haven naar Leiden J. C. Mol en gezin naar Heemstede. NIEUWVEEN Botsing. Bij de driesprong Nieuw- veenschewegKanaalwegGeerdijk bot ste een motorrijder, komende uit de rich ting Ter Aar, tegen een vrachtauto, ko mende van de Geerdijk. De berijder kwam er zonder letsel af. De motor echter was totaal vernield. De bestuurder van het motorrijwiel bemerkte de auto te laat om een botsing te voorkomen. De bestuurder der vrachtauto had aan dit ongeval geen schuld, zoodat hij ongehinderd zijn weg kon vervolgen. Korfbal. De Korfbalclub „Wilskracht" speelde gisteren op eigen terrein een wed strijd tegen Mijdrecht. De sterke wind, die dwars over het veld stond, belemmerde het spel in hooge mate. De wedstrijd werd door „Wilskracht" gewonnen met 21. Rust 00. ZEVENHOVEN Betrekking opgeheven. Aan den weg werker D. Kalshoven is met ingang van 10 Maart 1940 door het bestuur van den pol der Zevenhoven eervol ontslag verleend wegens opheffing zijner betrekking. Hij heeft ruim 25 dienstjaren als zoodanig achter den rug. Men zal op de polderwe gen de overbekende figuur van Dirk wel missen. heele landgoed Duinrell, dat 110 H.A. groot is, tegen een kleine vergoeding te bezichtigen, waarvan zeker een druk ge bruik zal wórden gemaakt omdat hier na tuur en cultuur zulk een harmonisch ge heel vormen. Personalia. Het getuigschrift, bedoeld in art. 38 Nijverheidsonderwijswet is be haald door den heer J. M. C. Sadee. ZOETERWOUDE JUBILEUM VAN DEN HEER J. H. IN 'T VELD. Vijf en twintig jaar postambtenaar. Gisteren heeft de heer J. H. in 't Veld kantoorhouder van het hulpkantoor van de P.T.T. alhier zijn zilveren jubileum als postambtenaar gevierd. Al heel vroeg was het feest spontaan in gezet; uit 't kantoor werden zonder einde de schriftelijke gelukwenschen en feest- telegrammen binnenshuis naar de huiska mer aan den jubilaris overhandigd, die daar geheel tusschen de bloemstukken, naast zijn werk, met feest-verlof was, te midden van zijn familieleden. Heel de dorpstraat vlagde en aanstonds kwam de eerste persoonlijke gelukwensch; de oude heer W. J. Koot, voorganger van den jubilaris, was de eerste die de opvol ger van zjjn werk, feliciteerde. Spoedig volgde de lange stroom van belangstellenden en in den loop van den dag kwamen achtereen de afgevaardigden van De Hanze, Deken Jonckbloedt, Pastoor Klaverweiden, Kapelaan Duyvestijn, Bur gemeester Smeets, notaris S. J. Ruize- veld, een afvaardiging van het Kruishee renklooster namens den Prior, die verhin derd was, de heeren doktoren Kortmann en vele inwoners die met hun gelukwenschen uiting van dankbaarheid wilden geven aan den altijd gedienstigen en trouwen postambtenaar, die, zooals wij Zaterdag reeds hébben geschreven, door de veelzij digheid zijner bedienning zoovele diensten heeft bewezen, meer en grooter dan zijn plicht was. Ook vele stoffelijke bewijzen van dank baarheid mocht de jubilaris ontvangen, zoodat de jubilaris gehuldigd is zooals hij zulks verdiend heeft. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Vrijdag 4 Augustus, des namiddags 7.45 uur, ten Gemeen te- h/uize. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener annuïteits-leening, groot 100.000.tot dekking der kosten vaji vert>etering van tertiaire wegen. 4. Als voren tot verkoop aan de Provincie Z.-H. van een tweetal schuren en lij'kenhuisje, met bijbehoorenden .grond. 5. Als voren tot het beschikbaar stellen van gelden voor feestviering in verband met de te verwach ten blijde gebeurtenis in bet Prinselijk ge zin. 6. Als voren tot overdracht van een gedeelte van den Vlietweg aan het Rijik, voor den aanleg van den Rijksweg 4b, zij tak Oegstgeest. 7. Als voren tot wijziging der gemeente-begrooting 1939. 8. Aanbie ding Gemeente-rekening 1938 en benoe ming eener commissie van onderzoek. 9. Verzoek van bet Hoofdbestuur van den Bond van Christelijke Politie-ambten aren in Nederland, tot wijziging der „Verorde ning Veldwachters", in verband met kinder toeslag-regeling, met voorstel van B. en W. 10. Verzoek ran diverse polderbesturen in zake overname van de „Witte Brug", met voorstel van B. en W. 11. Behandeling be lasting-reclames. 12. Rondvraag. GEMEENTERAAD VAN NOORDWUK Onder voorzitterschap van burgemeester van de Mortel kwam de raad dezer gemeen te voor het laatst in deze zittingsperiode in zijn oude samenstelling ter openbare ver gadering bijeen. Afwezig was de heer H. Liefferink, met kennisgeving. Na de opening der vergadering met ge bed, werd een ingekomen stuk van het be stuur van de Vereenifing voor Vreemde lingenverkeer „Noordwij k Vooruit" om subsidie voor het a.s. vuurwerk op het strand behandeld^ Besloten werd f 25 toe te staan. De rekening 1938 van den schoolart- sendienst werd goedgekeurd. Tot commis saris van de Spaarbank voor Noordwijk en Omstreken werd herbenoemd de heer Joh. van Konijnenburg. De geloofsbrieven van de nieuwe en herkozen leden van den gemeenteraad werden door een commissie, bestaande uit de heeren van der Wiel, Al kemade en de Monije onderzocht, waarna de heer Alkemade namens de commissie even aanhouding van dit punt verzocht, aangezien er nog een kleinigheid haperde. Tijdens de vergadering werd dit euvel spoedig hersteld,Voodat de heer Alkemade aan het einde der vergadering kon advisee- ren tot toelating van alle leden, hetgeen z.h.st. geschiedde. In verband met een ingekomen verzoek can de stichting „Het Rijnlandsch Ly ceum" te Wassenaar, werd besloten, een subsidie per leerling uit deze gemeente, die die school eventueel zal bezoeken, toe te staan tot een bedrag van ƒ50 per jaar en per leerling, echter alleen voor de te be- zoeke.n z.g. onderbouw van het lyceum en de H.B.S.-afdeeling. Momenteel kost het de gemeente nog niets, aangezien nog geen leerlingen uit deze gemeente die school be zoeken. Wederom werden aan een tweetal onders tegemoetkoming verleend in de kosten vari vervoer, verbonden aan het bezoeken van leerplichtige kinderen aan de R.K. ULO- school te Leiden. Een bedrag van 75 werd gevoteerd aan het comité „autotocht ouden van dagen", zulks om onze odujes bij de a.s. blijde ge beurtenis in de feestvreugde te doen dee len. Reclame voor het vuurtorenplan. Eveneens werd het reeds eerder door ons genoemde bedrag van 2100 voor het ma ken van reclame voor de gronden in het z.g. vuurtorenplan toegestaan. Gelijk be kend wordt het „plan de campagne" opge maakt dooqr het bureau „Certo Reclame Studio Amsterdam". Het is niet de bedoe ling, dat de verkoop dier gronden nu in handen van dat bureau gelegd wordt, zoo als enkele leden meenden. Zulks blijft in handen van B. en W.. Het bureau zal ech ter den verkoop stumileeren, door het ont werpen en drukken van folders e.d., die dan verzonden worden aan diverse adres sen, o.a. heeft de burgemeester reeds de beschikking gekregen over een adreslijst van het hotel „Huis ter Duin" van 8500 na men. Voorts worden de folders e.d. ook naar de Consuls verzonden ter verspreiding in het buitenland, op passagiersbooten enz., enz., terwijl op instigatie vqn den heer Vo gelaar ook nog zal worden overwogen ter plaatse een paar borden te plaatsen, die eenige aanwijzingen omtrent de exploitatie dier gronden bevatten. Deze grootsch op gezette reclame voor de Noordduinen had aller instemming. Zij die heengaan.,., Toen kwam het oogenblik dat een derde gedeelte van den Raad werd uitgeluid. Tot vijf leden sprak de voorz. hartelijke af scheidswoorden, n.l. tot den heer Lieffe rink (Gemeentebelang), van der Wiel (A. R.), van Eeden (R. K.), Bulk (C. D. U.) en Vink (R. K.). Beide eerstgenoemde heeren gaan, na een periode van 20 jaren de belangen der gemeente te hebben ge diend, vertrekken. De heer van Eeden, heeft ook al een lange reeks van jaren het wel en wee van de gemeente meege maakt, zij het met enkele intermezzo's. Deze drie heeren hebben ook geruimen tijd tot het dagelijksch bestuur behoort. Voor al de heeren van Eeden en van der Wiel hebben de voorz. door zijn eerste moei lijke maanden heengeholpen, hem die nend van wijze raadgevingen. Geen won der dat de voorz. hun extra dank zeide voor hunne medewerking. Het was im mers vandaag precies tien jaren geleden dat de burgemeester werd geinstalleerd. De heeren Bulk en Vink hebben slechts een zittingsperiode van vier jaren meege maakt. Zoo is er niets bestendigs op dit ondermaansche! De voorz. wenschte hun allen tenslotte nog alle goeds toe. Op hun beurt dankte elk dezer schei dende leden den voorz. afzonderlijk (be halve de heer Liefferink, die afwezig was) voor de aangename en hartelijke samen werking van den voorz. en leden onder ling ondervonden. De heer van Eeden complimenteerde den voorz. tegelijk met de voltooiing van diens tweede lustrum als burgemeester, daarbij nog enkele oude herinneringen ophalend aan de komst van den burge meester, nu 10 jaren geleden. Namens het dagelijksch bestuur sprak weth. de Witt nog woorden van gelukwensch, waarop de burgemeester tenslotte nog een dank woord sprak. Zoo eindigde deze openbare vergadering nog in een tikje weemoedige stemming, die steeds met een afscheid en herinnerin gen gepaard gaat. Doch niet dan nadat het afscheid nog enkele oogenblikken „meer intiem" werd herdacht, mede in tegen woordigheid van de „koningin der aarde''. Vervolgens werd de kostprijs der open bare lagere school vastgesteld over 1938. Ter bestrijding van de exploitatiekosten dier school is in 1938 werkelijk uitgegeven 1954.56. Beschikbaar was 1696.71, alzoo een nadeelig verschil van 257.85. Het ge middeld aantal leerlingen dier school be droeg in 1938: 114 1/3. De nieuwe wandelweg langs zee in het verlengde van den Noord-Boulevard, een prachtige aanwinst voor de badplaats werd gesloten verklaard voor alle verkeer met motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen. De heer de Vreede had aanvankelijk wel eenig bezwaar om dezen maatregel ook voor dit jaar nog te doen ingaan, aangezien het stille strand momen teel nog niet langs de achterzijde per fiets te bereiken is. Andere leden vonden on middellijke sluiting voor alle verkeer van dien weg wel noodzakelijk. Deze nieuwe wandelweg schijnt wel zeer goed in den smaak te vallen bij het publiek, aangezien er na ampele openstelling reeds een zeer druk gebruik van gemaakt wordt. De persooneelsbezetting op Openbare Werken. De vorige vergadering was het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het tech nisch personeel bij den dienst van openba re werken eenigszins gestrand. Ditmaal kwam het een weinig gewijzigd voorstel van B. en W. er beter af. Zoodat de aan stelling van een technisch opzichter in vas ten dienst een feit is, met dien verstande, dat zijn laatste twee periodieke verhoogin gen niet zullen worden toegekend, indien de betrokken functionarissen niet in het bezit is van het diploma „bouwkundig opzichter", afgegeven door den bond van Ned. architecten. Boven hem staat nu een hoofdopzichter, terwijl de gemeente-archi tect tevens „naamsverandering" onderging en werd omgedoopt in „Directeur Gemeen tewerken", een en ander zonder bezwaar van den gemeente-schatkist. De heer Alkemade vroeg nog of het di ploma, afgegeven door genoemden bond, het eenige was, dat voor die periodieke verhoogingen in aanmerking kwam. Zijns inziens waren er toch wel andere gelijk waardige diploma's. Hetgeen B. en W. ook vonden, zoodat besloten werd te bepa len, dat ook andere door den Raad te be palen gelijkwaardige diploma's meetellen. De heer van der Meer vroeg nog of aan deze uitbreiding blijvend behoefte be stond, hetgeen de voorz. uitvoerig in be vestigenden zin beargumenteerde. Ook. des straatbelasting is nu een feit ge worden. Gelijk wij reeds schreven, wordt nu een uniform percentage geheven van 4 pet. van de belastbare opbrengst van alle bebouwde eigendommen. Wederom betreurden enkele sprekers, dat de panden ver buiten de bebouwde kom gelegen en die verstoken zijn van een goed aanslui tende rioleering, alsmede van andere ge makken, ook in deze belasting „deelen". B. en W. voelden zeer zeker deze achter stelling aan en zullen alsnog overwegen of daar in de toekomst nog wat aan te doen is. Een begrootingswüziging passeerde de hamer, waarna de rondvraag werd geopend. Wederom: „de" kiosk. De heer de Vreede, die al meer een pleidooi heeft gehouden voor de aesthetica, bepleitte thans eveneens uit schoonheids overwegingen voor de omgeving, herroe ping van het destijds genomen raadsbesluit tot den bouw van een kiosk bij den vuur toren aan het einde van den Noord-Boule vard. Spr. vroeg althans op zijn minst, of alle leden, in het bijzonder het dagelijksch •bestuur den toestand ter plaatse nog eens wilden bezien en verduidelijken door met paaltjes uit te zetten, waar die kiosk pre cies zal komen te staan. Mede in verband met het thans aangelegde nieuwe wandel pad ter plaatse, zou spreker het betreuren, als die kiosk kwam te staan op de plaats, waartoe reeds werd besloten. Zoodat nog wel eens een reprise kan worden verwacht van dit destijds groote succesnummer. Een niet minder geliefd onderwerp is het veel versmade prikkeldraad, wat zich nu weer langs den meer besproken nieu wen wandelweg bij den vuurtoren slingert, riet als een gordel van smaragd, maar als een bron van voortdurende ergernis der ingezetenen. Toch kan de heer de Monije, die thans de anti-prikkeldraadbeweging vertolkte, weer gerust zijn. Het was slechts ean maatregel van zeer tijdleijken aard. Want binnenkort komt er op zijn minst barmonikagas, maar liever nog een har monie met de omgeving passender procédé, aldus vertelde de wethouder van openbare werken ons. Hierna legde weth. <Je Witt een korte verklaring af, inzake de toestemming van B. en W. tot ingebruikgeving van een ter rein van de gemeente aan de van Pan- huijsstraat, aan de vereeniging „Hulp in de Huishouding" voor die beruchte ker mis, zooals spr. het uitdrukte. Spr. is in de gemeente ook genoemd als zou hy me degewerkt hebben aan de tot standkoming van dat besluit. Als Christelijk-Historisch wethouder wil spr. thans verklaren, dat hij tegen dat besluit was, doch als een wethouder tegen een besluit is, behoeft dat naar buiten nog niet altijd te blijken, zoo als sommigen meenen. Spr. heeft alle waardeering voor genoemde vereeniging, maar niet voor de wijze, waarop zij thans probeert geld bij elkaar te krijgen. De heer Vogelaar had het tactischer ge vonden als de Burgemeester eerst eens de Raad hierover had gepolst. Voorts is de zaak formeel niet in orde, want het be sluit tot in gebruikgeving van dat terrein had door den Raad moeten worden geno men. Tenslotte hoopt spr. niet, dat de voorz. in de toekomst ook vergunning zal gaan verleenen aan de Oranjevereeniging voor het houden van een kermis, of tel ken jar<? aan bedoelde vereeniging vergun ning zal verleenen. De voorz. antwoordde op de eerste plaats, dat hij geen vergönning heeft verleend voor een kermis, maar voor een tuinfeest. Vervolgens, dat het geenszins in zijn be doeling lag, deze vergunning aan „Hulp in de Huishouding" telken jare te conti- nueeren en tenslotte, dat aan de Oranje vereeniging zeer zeker geen vergunning voor een kermis zal worden gegeven. Wat de ingebruikgeving van het terrein be treft, formeel had zulks door den Raad moeten geschieden, maar men kan, volgens spr., voor iedere kleinigheid niet telkens bij den Raad aankloppen. Zoo bevinden zich op dat terrein momenteel een paard, enkele geiten en loopt er zelfs een zwart schaap aldaar te grazen. Als men daarvoor iedere keer toestemming van den Raad moet hebben, kan men wel aan den gang blijven. Ten aanzien van deze kwestie wa ren sommige sprekers het echter niet met den voorzitter eens. Ook de heer van der Niet betreurde het feit. De heer Caspers liet een ander geluid hooren en dankte den voorzitter voor de verleende vergunning. De heer Alkemade zag er niets geen be zwaar in en ^eide in vroegere jaren, toen er in Noordwijk nog een week kermis was, altijd veel pleizier te hebben gehad. Spr. herinnerde zich nog één der Chr. Hist, voormannen uit die dagen, die destijds zeer veel bezwaar tegen de kermis opperde, doch op den dag der kermis den geheelen dag in de draaimolen zat! Wie sta, zie toe, dat hij niet valle! Opgemerkt werd voorts, dat het grootste gedeelte der bevolking in Noordwijk tegen kermis zou zijn. Of deze bewering voor bewijs vatbaar zou zijn, is nog zeer de vraag! Intusschen verzekerde de voorz. ons, dat op den Zondag de ge luiddemper op het tuinfeest zal worden gezet en de molens alsdan niet zullen draaien. naakt men uif één boom, en... één lucifer is ai voldoende om 100.000 boomen te verwoesten ROOKT RIET IK BOSCH OF HEIl

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9