RIJNSTREEK Laatste berichten Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939 v£ LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 3iet leióóeizaen Ut ÏDuUódiland Hoe staat het op het oogenblik in Duitschland? Men wordt met deze vraag letterlijk be sprongen, zoo men geacht kan worden iets van het leven in het Derde Rijk te weten. Tot deze categorie rekent men tegenwoor dig niet meer diegene, die met een auto bus een snoepreisje naar de Rijn of het Zwarte Woud maakt, en thuisgekomen zijn oordeel pasklaar heeft over de Duit- sche toestanden. Wie de huidige situatie wil beoordeelen, moet land en luyden van vroeger kennen, moet er geleefd hebben, om vergelijkingen te kunnen treffen en dan kunnen eenige achtereenvolgende weekends eenig nut hebben Dan wordt hem reeds veel duidelijk, eoodra hij met een nagenoeg leegen avond- D-trein Nacedonië binnenstoomt. Opmer kelijk leeg is de lange harmonica-trein, wanneer hij uit het buitenland aan het grensstation komt. Leeg zelfs in deze va- cantietijd, terwijl vroeger de gaan-paden beangstigend vol stonden van vreemdelin gen. Zoo ziet men reeds aanstonds bevestigd, hetgeen men vaag vermoedde: er reizen nagenoeg geen vacantie-reizigers meer naar Duitschland. Zoo men daarover met een conducteur of zijn medereiziger spreekt, dan hoort men de stereotype op merking: „Ja, het is ook zoo'n onzekere tijd". Inderdaad, „Ungewiszheit" is het wat men hier in alles bespeurt, onzekerheid over de dag van morgen, die de menschen eenvoudig noopt, de oud-Romeinsche leu ze uit te vieren: „eet en drinkt, want morgen zullen wij sterven" (zij het dan sterven in niet-letterlijken zin). Overal waarheen men de blikken richt, heerscht hoogspanning, agitatie, onzekerheid! Op het eerste het beste Duitsche station na de grens spoelt een drom van reizigers, jong en oud, van toeristen met rugzak en spijkerschoenen van de krioelende per rons in onzen D-trein en voor we 100 K.M. verder zijn, zijn alle wagons van voor tot achter bezet. En komt men in het mid dernachtelijk uur uit de overvolle Bahn- hof naar de centra der steden, dan heerscht er b.v. op een Zaterdag in de café's en bierpaleizen een opgewonden leven tot in den prillen ochtend De c<oorsnee-Duitscher profiteert, hij soupeert z'n salaris finaal op. Veel wordt er verdiend, maar waarom sparen? Om het als in 1914 of met een devaluatie als in 1921 waardeloos te laten worden? Es geht doch alles schief Als het morgen Krieg is, dan staat immers toch weer heel de wereld op z'n kop. Krieg, Krieg, het is het onderwerp van ieder gesprek in D- trein, in café's, op de werkplaatsen. Nie mand wil den oorlog, ieder verafschuwt hem, maar elkeen heeft er den mond van vol. Trouwens het volk wordt geen mi nuut met rust gelaten. Steeds weer grijnst hem uit zijn dagblad het oorlogsspook te gen. lederen avond cursussen, avondles sen over luchtbescherming, gasexplosies, hulp aan gewonden in oorlog en overdag zien ze steeds weer rondom zich het be weeg van soldaten. Ja, eiken nacht wor den ze uit hun rust opgeschrikt door het donderen van het afweergeschut dat be proefd wordt tegen vliegtuigen. Vanuit den door het nachtelijk duister voortdave renden trein zien we in de verte stralen bundels opwaarts schieten uit alle rich tingen. En in hun blinkend licht zien we als groote insecten de vliegmachines hoog in de lucht keeren en wenden, van dicht bij of veraf dreunt maar onafgebroken het geschut. „Oefeningen", zegt de medereizi ger, „oefeningen" nacht op nacht, van Oost tot West, langs alle grenzen. Welke zijn de kansen? Schouderophalen, is het antwoord. Wat zouden ze er ook van weten? Wat men hen in de kranten voor legt, gelooven ze niet, en om een eigen oordeel te vormen, ontbreken exacte ge gevens. Met spanning luisteren ze 's avonds naar Londen of Radio Luxem burg. Alleen de militairen begrijpen iets van de verhouding. In hun kringen bestaat een neiging om toe te geven, dat het met den „Blitzkrieg" voorbij is, omdat de an deren niet meer de rol van '38 spelen, van toekijkende afwachtende derde Nieuwsgierig neuzen we naar het vraag stuk van de consumptie. Zoo op het eerste gezicht- schijnt er aan niets gebrek te zijn. In den internationalen trein kan men rij kelijk alles krij-gen wat men bestelt. En zelfs het kleintje mocca doet in kwaliteit niets onder voor die van eigen land. Al leen vernemen we via een fooi aan den kellner, dat in de keuken van den inter nationalen trein alles te krijgen is: „wij moeten onze geëerde gasten immers een goeden indruk geven" Ook in de restaurants in de steden zijn de spijskaarten rijk-gevarieerd, maar men betaalt alles duur. Trouwens een en ander is geheel verschillend in de verscheidene deelen van het groote rijk. In het Noor den en het Westen heerscht gebrek aan vleesch en eieren (3 dagen per week versch vleesch, eieren voor 1520 cent per stuk). In het Zuiden alles volop alle soorten vleesch, eieren in overvloed. Boter, koffie en vetten zijn schaars voor particulieren, worden alleen verstrekt aan afnemers die op de lijsten van de winkeliers staan doch in de restaurants is ook hieraan geen gebrek. Komaan, men eet, men drinkt, men I danst, men zingt. Overdadig licht straalt I 's avonds in de ruime zalen en in de stra- j ten. Freut euch des Lebens! Overdag I moet men weliswaar hard werken. Dagen j van 12 tot 14 uur maken, maar men ver- 1 dient een flink loon. Zelfs losse arbeiders, ongeschoolde krachten, werkzaam aan de j autostrada's, verdienen van 80120 Mark in de week, zij het na 14 uren zwaren i werkdag. Edoch, de duurte en de „vrijwil lige giften" zorgen beiden wel voor het in evenwicht brengen van inkomen en uit gaven. Vooral de kleeding stelt aan de beurs groote eischen en we mogen het deels wel licht daaraan toeschrijven, dat er zoovelen in uniform rondloopen Daarmee omzeilt men vanzelf de moeilijkheid van een mooi of leelijk cosuum, van een goedkoop of duur, va neen duurzaam of ersatz pakje. En bovendien, het uniform kleedt vlot en sportief. Qverwegend zijn bruin, zwart, miskleur, het grijsgroen van de weer- en het blauwgrijs van de lucht macht. Kritiek behoeven die unformen niet, ze zitten aan het lijf gegoten. Opmerkelijk is de voorzichtigheid, die allengs in mededeelzaamheid overslaat, nadat men elkaar terdege gemonsterd heeft, waarmede de vraagstukken van den dag besproken worden. In de trein discus sieeren we met onze mede-reizigers: een paar officieren en een handelsreiziger En natuurlijk tegenover den vreemdeling komt het chapitre „oorlog" op het tapijt. Doch bij deze menschen is van oorlogs belustheid geen sprake. Nergens hoor ik zooals in 1914 van een „frisch-fröhliche Krieg" gewagen. Ook niet bij deze beroeps officieren. Wanneer er Krieg komt, nah, dan wordt er gevochten. Unbedingt, zeg gen de beroeps-miliairen, die aan Hitier veel, alles te danken hebben. Op hen kan het Ober-Kommando staat maken. Of de reserve ook zoo standvastig en paraat is? Er roert iets onder de oud-strijders, die vroegere Stahlhelmers. Onder de reserve officieren zijn er velen, die de oude Hugen- berg-richting zijn toegedaan, deze zijn meer natonaal dan socialistisch ingesteld. Zoo praten we, in de comfortabele wagens, terwijl de trein door de Duitsche gouwen snelt «.Overal komen we aan op uur en tijd, ondanks het geweldige voor Neder landsche begrippen ongekende reizigers verkeer, arriveert geen trein overtijd. Dat is alles wel niet eigen werk, want in onze coupé zie ik de initialen van de Tsjechische spoorwegen C.S.D. er is een dikke streep doorgehaald en Duitschland er on der geschilderd. De Duitsche spoorwegen hebben zich naast de Reichswehr te goed goed gedaan aan het prima Tsjechische materiaal, dat nu op vele trajecten in ge bruik is Zoo is het reizen voor den Duit- scher een genot. Het wordt hem ook weer zeer aanlokkelijk gemaakt: Zondagskaar- ten .vacantiebiljetten, met 50 procent re ductie, 600 K.M.-kaarten voor een wille keurig traject. Men is uit voor een krats Alleen onze conducteur schemeren die vreemdsoortige kaartjes en papiertjes voor de oogen. En terwijl we aan het peinzen zijn over de tarieveren va n onze Nederlandsche Staatsspoorwegen, klampt een S.S.-man ons aan. Voorzichtig polst hij over de oorlogsstemming in het buitenland: hoe denkt men over ons, is er in het buiten land ook een beweging? .We wisselen sigaretten, we praten en gebaren ons warm en als we beiden afscheid nemen, klinkt ernstig-vroolijk zijn. „Tot ziens Auslander, nach dem Kriegel".,,;, LEIDERDORP Personalia. De heer L. C. Snel, plaats vervangend hoofd van den luchtbescher mingsdienst en hoofd van den Brandweer dienst, heeft als zoodanig eervol ontslag verkregen, wegens het aanvaarden zijner benoeming als lid van den Raad voor de periode 1939 tot 1943. Hoewel aan de functies geen bezoldiging verbonden is, heeft hij gemeend ontslag te moeten vragen, om mogelijkerwijze moei lijkheden voor zijn raadslidmaatschap te voorkomen. BINNENLAND. (Reeds opgenomen in een gedeelte onzet vorige oplage). STRENGE STRAF VOOR VALSCHEN munter. De rechtbank te Rotterdam heeft van daag een 46-jarigen broodbezorger wegens het maken van valsche rijksdaalders en guldens veroordeeld tot een gevangenis straf voor den tijd van vijf jaar. Deze man is vroeger wegens hetzelfde feit reeds eer der veroordeeld. De officier van justitie had een gevangenisstraf voor den tijd van 9 jaar gevraagd. Zijn 47-jarige broer, die een valschen rijksdaalder in betaling had gegeven, werd vrijgesproken. DRONKEN CHAUFFEUR. Een nader onderzoek gelast. Tegen een 50-jarigen vertegenwoordiger uit Oversdhie, die op 17 Mei, na veel ge dronken te hebben, achter het stuur van zijn auto klom en zeer gevaarlijk reed op den Goudschensingel te Rotterdam, ter wijl hij bovendien een agent, die op de treeplank van de auto gesprongen was, op zeer gevaarlijke manier trachtte te ver wijderen, n,l, door zeer dioht langs de boo- men te rijden, had het O.M. 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft echter een nader on derzoek gelast om na te gaan in hoeverre het gebruik van sterken drank van invloed kan zijn geweest op de toerekenbaarheid van den man, die intusschen in vrijheid is gesteld. Van onze Adverteerders EEN NIEUWE VERGADERZAAL. De stad is een vergaderzaal rijker geworden, en deze laatste aanwinst mag er zijn. Het café „Ruimzicht" van den heer W. Th. Aniba op den hoek van Heerenstraat en Witte Singel heeft de laatste maanden groote verande ringen ondergaan, en een van deze veran deringen is de uitbouw van een vergader zaal, die tot de prettigste en gezelligste van de stad gerekend kan worden. De zaal, be rekend op 60 personen, is licht en luchtig (op warme avonden kan men zelfs bij openstaande deuren zitten), de meubilee ring is geriefelijk,, de muren van de zaal zijn betimmerd met een plint van een emaille eterniet, de toiletten zijn goed ver zorgd. Voor degenen, die niet door het café willen gaan, is er een aparte ingang tot de zaal, doch wij zouden willen adviseeren toch ook eens een kijkje te gaan nemen in het café, dat eveneens in de modernisee ring werd betrokken en er zeer aanlokkelijk uitziet. Vooral het bijna weelderige buffet met de rijke voorraad dranken verdient een nauwkeurige bezichtiging van liefhebbers. Het café Aniba zal door deze modernisee ring ongetwijfeld haar ouden roem handha ven en vele nieuwe klanten tot zich trek ken. Binnenland EEN VIERLING GEBOREN TE HENGELO In het gezin van den heer H. Pijlman, wonende in de Frans Halsstraat, nummer 7 te Hengelo (O.)., is hedenmorgen een vier ling geboren, namelijk een jongen en drie meisjes. Moeder en kinderen maken het uitstekend. Buitenland QUEIPO DE LLANO WORDT CHEF MILITAIRE MISSIE IN ITALIë. HENDAYE, 1 Aug. (A.N.P.) Vernomen wordt thans, dat generaal Queipo de Lla no benoemd is tot chef van de Spaansche militaire misise in Italië, een functie over eenkomende met die, welke de Italiaan- sche generaal Gambare in Spanje be- bekleedt. Queipo de Llano zal in den loop dezer week naar Rome vertrekken. VAN DE WERELDTENTOONSTELLING. Pet dreigt een financieele strop te worden. NEW YORK, 1 Aug. (A.N.P.) De cor respondent van hec ^A.N.P. te New York meldt: Ook het verkrijgbaar stellen van „koop jes-kaarten" voor de wereldtentoonstel ling te New York en de verlaging van den toegangsprijs na 9 uur zijn niet in staat geweest tot nu toe het tentoonstellingsbe- stuur een teleurstelling te besparen. Men had verwacht, dat de kaarten die voor één dollar een waarde van ruim twee en een halve dollar vertegenwoordigden, het be zoek gedurende het weekeinde tot een millioen zouden doen opstuwen. Het is vijftig procent onder de verwachting ge bleven en ondanks dit „koopje" was het bezoek slechts 14.000 boven dat van het tot nu toe drukste week-einde zonder prijsverlaging. De van 75 cent tot 40 cent verlaagde toegangsprijs na 9 uur bracht slechts enkele duizenden bezoekers op dit uur naar de tentoonstelling. Men verheelt zich de teleurstelling over dezen gang van zaken niet, temeer daar na de ..koopjes- dagen" het bezoek gedaald is onder het gemiddelde. Op 25 Juli dus tachtig dagen na de opening is de 15 millioenste bezoeker genoteerd. Het valt dus te bezien of het bezoek ver boven de 30 millioen (dat is de helft van het oorspronkelijk verwach te aantal) zal stijgen. Inmiddels is thans gebleken, dat het ge tal der bezoekers op den openingsdag, dat als 605.000 stond genoteerd, schromelijk overdreven was. Het bedroeg slechts 265.000. Het tentoonsteïlingsbestuur heeft deze „ontdekking" zonder commentaar doen passeeren. Wat het Nederlandsche paviljoen en de Nederlandsche afdeeling in de „hall of nations" betreft (waar zich o.a. de brie- vensorteermachine der P.T.T. bevindt, die drie maal per dag onder veel belangstel ling wordt gedemonstreerd) deze hebben niet over gebrek aan belangstelling te kla gen. Voortdurend beweegt zich een stroom van bezoekers door de gebouwen. Vooral het Indische panorama geniet de bewon dering. Geen Nederlander of oud-Neder lander die op de tentoonstelling komt, verzuimt het „stukje vaderland" te be zoeken. POLITIEKE ARRESTANTEN NAAR BERLIJN OVERGEBRACHT. Een schending van het statuut der Vrije Stad. WARSCHAU, 1 Aug. (ANP). Het re- geeringspersbureau A.T.E. meldt uit Dant- zig, dat de Dantzigsche politie gisteren verscheidene der 300 politieke verdachten, die enkele dagen geleden gearresteerd zijn, naar Berlijn heeft overgebracht. Drie hun ner zijn ter dood veroordeeld en tot hen behoort de Dantzigsche arbeidersleider Otto Stiller. ïn het telegram wordt erop ge wezen, dat de veroordeeling van Dantzig sche staatsburgers door een Berlijnsche rechtbank een flagrante schending vormt van het statuut der Vrije Stad. LEIDEN. Geboren: Maria Magdalena d. van j. Haasbeek en P. A. v. Loon Joke d. van J. Vrijenhoek en E. Koekoek Dirk z. van A. D. Glasbergen en G. Wijtsma Chris- tiaan z. van C. v. d. Linden en C. Lek Leonardus Adrianus Maria z. van C. Moer kerk en P. E. v. Schooten Johan Adriaan z. van J. Dorrepaal en A. v. d. Boon Machiel z. van M. Blankestein en W. v. Iter- son Hendrika Robertina Susanna d. van R. Stuart en L .v. Heusden Jacob Corne- lis Pieter z. van C. Veerman en H. Tol Trijntje Alida d. van R. Handgraaf en A. Goudkuil Johanna Maria d. van J. Loen- dersloot en A. de Graaf Martina d. van J. M. Schoneveld en C. Star Nicolaas Everardus z. van A. Meeuwenoord en J. A. v. d. Meer Gijsbertje Egberta d. van H. v. Looij en A. Janzweerd. Ondertrouwd: I. deVink jm. 36 j. en M. Matuschofsky jd. 39 j. Overleden: G. Lekkerkerker m. 71 j. J. v. Wijk m. 87 j. C. v. Zwieten z. 8 j. D. W. Wiggelinkhuizen hsvr. van: W. J. de Haan 72 j. J. Verhoeven hsvr. van J. Tegelaar 75 j. J. M. v. d. Burg d. 15 j. ARRESTATIEBEVEL TEGEN RADIO OMROEPER. BRATISLAWA, 1 Aug. (A.N.P.) De Slo- waaksche regeering heeft een arrestatie bevel uitgevaardigd tegen Mutnansky, den Slowaakschen omroeper van Radio-Wee- nen, die beschuldigd wordt van bedrog- pleging, welke hij twee jaar geleden ver richt zou hebben. In dit verband wordt eraan herinnerd, dat het Weensche radio-station in Maart j.l. zeer groote diensten bewezen heeft aan de onafhankelijkheid van Slowakije. Vanuit Weenen immers hebben Sanomach en Tuka hun redevoeringen tot de Slo- waaksche bevolking gericht. Den laatsten tijd evenwel richt dit station aanvallen op de regeering van mgr. Tisso wegens zijn aarzelende houding ten aanzien van de Jodenkwestie. VINKEVEEN, 31 Juli. Groentenveiling. Sperciebopnen 1011, snijboonen 611, pronkboonen 3.505.50, stamspercieboo- nen 7.008.50, tomaten 4>6, spinazie 2—4, postelein 2.504.30, roodekool 1.001.70, groénekool 2.20 per 100 kg., bloemkool 1.509.20, andijvie 1.50 2.30, komkommers f 13, kropsla 1.50 3.10, bleekselderie"/ 10 per 100'stuks, peen 2.504.00, rabarber 0.602.00, pieter selie 1.80, selderie f 0.302.00 per 100 bos. ROTTERDAM, 1 Aug. Vee. Aanvoer: 3484 totaal; 201 paarden, 162 veulens, 818 magere runderen, 709 vette runderen, 86 vette kalveren, 278 graskalveren, 795 nuch tere kalveren, 373 schapen en lammeren, 1 varken, 2 biggen, 79 bokken of geiten. Prij zen* per kg.: vette koeien 75, 60 en 3448 cent, vette ossen 64, 58 en 3448 cent, stie ren 55, 48 en 42 cent, vette kalveren 90, 72 en 4555 cent, schapen 42, 37 en 30 cent, lammeren 47, 32 en 27 cent, graskalveren 46 en 35 cent, nuchtere kalveren 38, 33 en 28 cent, slachtpaarden 46, 40 en 32 cent, Prijzen per stuk: schapen 181614; lammeren f 1297; nuchtere slachtkal- veren 865; nuchtere fokkalveren 20 1510; slachtpaarden 2.10170105; werkpaarden 310—240—110; veulens 50 —35—25; stieren 255—205—145; kalf- liceien 260190140; melkkoeien 250 185140; varekoeien 185140120; vaarzen 150130—90; pinken 11090 70, graskalveren 533518; bokken of geiten 752.50. Overzicht: vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen onveranderd, prima koe 78 cent en prima os 68 cent; stieren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hoogera; vette kalveren aanvoer iets groo- ter, handel stug, prijzen minder, prima 1.schapen en lammeren aanvoer kor ter, handel sleepend, prijzen hooger nuch tere slacht- en fokkalveren aanvoer kleiner handel stroef, prijizen minder; paarden aan voer iets korter, handel sleepend, prijzen hooger; kalf- en melkkoeien aanvoer groo- ter, handel, kalm, prij-zen als vorige week; varekoeien aanvoer als vorige week, han del tamelijk, prijzen van vorige week te handhaven; vaarzen en pinken aanvoer ge woon, handel sleepend, prijzen onveran derd; graskalveren aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen lager; bokken of geiten aanvoer grooter, handel lui, prijzen iets lager; veulens aanvoer groot, handel slecht, prijzen lager. LEIDSCHENDAM, 31 Juli. Groentenvei ling. Eng. komkommers le soort 2.00 2.40, 2e soort 1.50—2.00, 3e soort 1.—, gele komkommers le soort f 2.103.60, 2e soort 1.302.00, 3e soort f 1.kropsla le soort 1.303.1G, 2e soort 5080 cent, peen 3.104.50, bloemkool le soort f 4.60 9.10, 2e soort 2.504.20, tomaten midd. 2.10—2.40, gr. ronden 2.20—2.50, 2e soort 2.002.10, 3e soort 2.andijvie per 100 0.501.10, spinazie per 4 kg. 4 18 cent, postelein 3.104.00, rabarber per 100 bos 2.002.60, snijboonen 8.20 9.50, spercieboonen 6.809.60, prei 2.103.00, selderie 7080 cent, pellen 1619 cent, tuinboonen 1.503.40, dop erwten 1819 cent, meloenen 1436 cent, druiven f 0.190.20, roode en witte bes sen 6.008.50 LEIDEN, 31 Juli. Groentenveiling. Per 100 kg.: roodekool 1.502.80, groenekool 1.00—2.30, prei 5.50, kroten f 0.80—1.00, uien 6.20—6.70, peen 1.502.20, aard appelen 2.102.30, sla 2.druiven 32 46, snijboonen 615, stokboonen 11 18, pronkboonen f 46, stamboonen 6 10, tuiqboonen f 1.502.00, doperwten 6—16, peulen 9, postelein 17, spina zie 17, tomaten A 4.00—5.20, idem B 4.per 100 stuks: andijvie 0.50—1.30. f 4.00—5.60, idem C f 4.00—4.60, idem CC komkommers 1.003.70, bloemkool f 1.50 8.40, meloenen 729, salade 0.50 3.10, perziken 0.5011.40, per 100 bos: kroten 0.501.00, pieterselie 3060 cent, radijs 1.50, selderie 3060 cent, uien 0.802.40, peen 2.505.60, rabarber 0.60—1.90. HAZERSWOUDE, 1 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 6745 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.153.50 en eendeneieren f 2.202.25 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 31 Juli. „Veiling ik leer nog". Prijzen: kippeneieren 3.80 4.00, eendeneieren 3.10 per 100 stuks, kaas 28 cent per pond, kippen 3565 cent, hanen 2555 cent konijnen 0.201.05 en duiven 13 cent per stuk. TER AAR, 31 Juli. Centrale Veiling. Andijvie 829 cent, sla 0.501.60, vellen 25 cent, snijboonen 1.001.10, princesse- boonen 1.001.35, dubb. stamboonen 0.701.00, witte pronkers 3040 cent, spekboonen 6065 cent, postelein f 3.50 4.10, wasehpeen 1.502.00, bospeen 2.503.20, uien 2.00, roode 'kool f 7.00, Savoyekool f 3.00, spitskool f 1.001.20, kroten 0.501.00, bloemkool f 1.5012, meloenen 19 cent, komkommers f 1.00 2.50, tomaten 2.002.70, Augurken: bas terd 1.10, grof 0.951.20, stippel 53 cent, komkommers 3040 cent. BOSKOOP, 1 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 15 34 cent, Duisburg 2037 cent, Hadley 1520 cent, Briarclif 1220 cent. Butterfly 1220 cent, Rosalandia 1220 cent, Florex 1015 cent, Bettertime 1221 cent, Vier- landen 15—30 cent, Edith Helen 2041 cent, Aug. Noack 14 cent, Else Poulsen 6 12 cent, Rosa Mudi 1222 ct.. Mevr. v. Straaten van Nes 816 cent, Ingar Ohl- son 1217 cent, Queen Mary 1215 cent, Acclepia 58 cent, Leatris 7 cent, Clema tis Durandi 45 cent, Clematis Prins Hen- övik 5070 cent, Clematis Le Coultre 55 70 cent. ROELOFARENDSVEEN, 1 Aug. Groen tenveiling. Aardbeien n. o. 1317 cent per doosje, meloenen 1116 cent per stuk, peen f 1.00 per 100 kg., sla 0.904.00 per 100 krop, snijboonen 7484 cent, prin- cesseboonen 1.001.35, stamboonen 0.80 1.20 per 10 kg.. Augurken D 8590 cent, idem E 2326 cent, stippel C-D 4348 cesnt per 25 kg., kwak el: snijboonen 79 80 cent, augurken D 8590 cent, idem E 27 cent, stippel C-D 46 cent. Aanvoer augur ken 8300 x 25 (kg. BODEGRAVEN, 1 Aug. Kaas. Aanvoer: 345 partijen Goudsche kaas, alle mte rijks- merk totaal 15.525 stuks, wegende 139.725 kg. Prijs met R. M. le soort f 2324.50, 2e soort 21.0022.50, zwaardere tot 26, Handel matig. LOOSDUINEN, 31 Juli. Groentenveiling. Bloemkool le soort 2.208.00, 2e soort 1.502.00, kaskomkommers le soort f 1.40 2.40, idem 2e soort 1.001.50, 3e soort 1.rijen komkommers le soort 1.60 3.10, 2e soort 1.001.20, gele komkom mers 1.302.20, witte idem 1.001.10, perziken le soort 610, idem 2e soort 4.505.00, idem 3e soort 3.40 per 100 stuiks, meloenen 724 cent per stuk, stok- princessen 12 cent, stamprincessen 6.00 7 10. snijboonen 1012, tomaten A 4.00 —5.20, idem B 4.00—4.60, idem C 4.00— 4.40, idem CC 4.004.20, idem bonken 4.00, druiven, blauwe le soort f 3240, idem 2e soort 30, idem witte f 3640 per 100 kg., spinazie 825 cent per 4 kg., pos telein 1928 cent per 6 kg., salade le soort 1.001.50 per 100 krop, peen le soort 2.70, radijs 1.rabarber 1.80, sel derie 1.40, pieterselie 3090 cent per 100 bos, prei 0.90 idem; andijvie 0.50 1.50 per 100 struik, pepers f 0.40 per 100 bos, erwten f 15.aalbessen 7.6011.00 per 100 kg. kippeneieren 3.50 per 100 stuks KATWIJK AAN DEN RIJN, 31 Juli. Groentenveiling. Vroege aardappelen bon ken 2 20—2.40 groote 3.00—3.40, Drie lingen 1.602.40, Eigenheimers groote 3.003.40, Drielingen 1.202.40 per 100 K.G. Bospeen 2.504.40. Bloemkool I 5.40—7.50. idem II 2.00—2.90. Peen per kist 0.25—0.35. NOORDWIJKERHOUT, 31 Juli. Veiling „De Eendracht". Blauwe schokkers 1.40 1.75, bruine capucijners 1.101.20, krombekken f 1.251.30, pronkers 4550 cent, enkele boonen zonder draad 1.10 1.45, enkele boonen m. d. 1.101.20, snijboonen 0.601.30, dubbele boonen 68 80 cent, tuinboonen 1575 cent alles per 10 kg. Aanvoer 4100 zakken. ROTTERDAM, 31 Juli. Buitenl. Granen. Stemming prijshoudend. Rogge: 74/75 kg. Bahia disp. 8.55, id. gedenatureerd f 7.20, Gerst: 59/60 kg. Ma rokkoTunis st. 146.68/9 kg. Poolsche st. 160.64/65 kg. La Plata Clipped disp. 6.80, idem stoomend f 6.60, Mais: Gele La Plata aangek, 143.50, stoomend naar aankomst f 143144, Roode La Plata Cinquantino disp. 171, stoomend 166, No. 4 Gele Platte Z.-Afr. st. 145.—, No. 6 Gele ronde Z.-Afrik. st. 144.50, No. 2 Witte platte Z.-Afr. geladen-gest. 143, gele Loanda disp. 144.No. 2, Gele Amerik. 11 Aug. vertrekken f 145. Fijne Zaden. Blauw Maanzaad 19 20, karwijzaad 2930, koolzaad 1315, per 100 kg. W1SSF.LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.813/4 Berlijn 75.53 Parijs 4.99 Brussel 32.00 Zwitserland 42.49 Kopenhagen 39.30 Stockholm 45.33 Oslo 44.20 New York L8S5/16 jtaSN.--

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3