Haarlemsche Bloemenkeuring OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 1 AUGUSTUS 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Krelagehuis, 31 Juli 1939. De firma Konijnenburg Mark, Noord- wijk bekwam de gouden medaille voor haar groote mooie groep Gladiolen. Het zou te veel plaats vragen indien elke variëteit afzonderlijk genoemd en zoo goed mogelijk beschreven werd, daarom hierna eenige der meest opvallenden die de vo rige weken nog niet genoemd zijn: Abu Hassan, helder donker blauw, Niels Jensen, zeer groote trossen, alle kelken ongeveer geopend, zalmkleurig, Discove ry, zeer groote kelken, rose met iets don kerder geveerd, Aureal, oranje-goud-geel, Taoribourin en Cyrano de Bergerac, beide zeer mooie donker rose soorten en Uha, een rare naam voor een ihael rare kleur. P. Bijvoet Co. had allereerst een groep grootlbloemige Gladiolen waarvan meer dere soorten een Getuigschrift van Ver dienste bekwamen o.a. Arkadia, gloeiend rood met scharlaken roode merken, Presi dent Lebrun, donker zalm, helder rood in ke keel, Bijou, purperrose met haast on merkbare bruin gespikkelde witte vlek en Cremona, crème geel. Deze laatste had erg ■veel van het weer te lijden gehad, zooals trouwens vele bloemen, wat nu juist niet te verwonderen is na de buitjes van Zondag avond. Miikellina was een der eersten die opviel in de collectie van Frans Boozen Lzn. Vo gelenzang. De kleur is licht bloedrood met paars-bloedroode vlek, fluweelachtig. Pink Orchid, roodachtig antiekrose, kar- mozijnroode vlek. Wijd openstaande bloe men. Dream Flower, licht klaprozenrood en Patty hortensiarose met karmdjnroode vlek trokken eveneens de aandacht. Patty is erg licht bijna flets. Bovendien zond Roozen nog een mooie mand met zaailingen. De etiquetteering, die anders juist bij dezen inzender zoo buitengewoon verzorgd is,* was ditmaal niet „comme il faut". Dat van kleine bollen flinke, ja groote bloemen te bekomen zijn demonstreerde J. de Goede Szn. uit Breezand met een vaas zalmkleurige bloemen Parmentier uit bol len 4—6. Jan Heeren was niet gelukkig met zijn inzending: The Rose was heel flets, en een roode bloem die hij Red Glory genoemd had moet een andere naam hebben en de Commissie wensoht deze variëteit niet terug te zien. K. Pie, Warmenhuizen, bracht de zelfde soorten als 1.1. Maandag. Eenige variëteiten van Primulinus Gran- dülorus van P. Bijvoet Co, Overveen ■volgden: Grenadier, koraalrood met barn- steengele vlek, Lisette, roomgeel met rose weerschijn en cochenille roode vlek. De inzending van H. J. Salman, Noord- wijk, kwam thans beter tot haar recht dan de vorige maal. De bloemen waren ook beter. Romano, zuiver wit, binnenste bloem blad crème-"wit "bekwam een G. V. Ook Don Carlos, geraniumrood met paars- ibloedrood merk trok, hoewel de bloemen erg geleden hadden, de aandacht, evenals de donker bruin-roode Bandoeng. Hawai en Indiana waren ook twee don kere variëteiten, purper granaatkleurig. De mand met Schoonoord,' zuiver wit, stak 'hierbij wel zeer scherp af. De heer Salman liet ook meerdere Pi- cardy-zaaiingen zien, deels onder nummer deels met naam, zooals Wellstreet, geel en Leopold Stokofsky, wit met roode vlek. Wilanja van Nic. Blokker, St. Maartens dijk, behoeft ook niet terug te komen. De bloemen waren, indien mogelijk, meer dan slecht. Inzender had zich deze blamage kun nen besparen. J. J. Grullemans Zonen, Lisse, pronkte wederom en met recht met hun schitteren de collectie Picardy-zaailingen. Codhenillerood, diep in de keel groen achtig wit was de officieele beschrijving van Papaver, ingezonden door C. Blom Zoon, Wijk aan Duin. Oranje Nassau "bekoorde ons meer. Licht tomatenrood met oranje weerschijn. De bloemen van deze beide soorten wa ren, in vergelijking met vele anderen, niet groot. Gebr. v. Buglnum, Beverwijk, die 14 da gen geleden het certificate van The British Gladiolus Society verkreeg voor Dr. Dentz, bekwam thans deze eervolle onderscheiding voor de roode Dr. Verhage. C. Meijer uit Heiloo liet eenige Gladiolen- soorten zien van mindere importantie. Jan Groen, St. Fancras, zond een collec tie Mignon Dahlia's in en L. A. Hoek, Clin- gendaal, den Haag eenige Cactus- en De- coratief-bloemige variëteiten. Voor bespreking zal nog gelegenheid ge noeg komen. Nogmaals van Buggenum! Een groote hoek der zaal met 5 groote vazen Dr. Ver hage en 3 groote met Dr. Dentz, schitte rend. Heimosa, zacht lilapurper met donker- roode vlek 'bekwam een G.V. Een mooie mand met de donker zalmkleu rige Frau Eugenie, zeer vakkundig opge maakt, was ingezonden door de Groot Co, Hillegom. In de beurszaal was het tjokvol en voor de „nissen" en tafeltjes der verschillende exporteurs stonden de kweekers en queue. Er werd dus 'blijkbaar flink verkocht. De prijzen blijven nog stationair, d.wrz. onge veer m.p. Wel hoorden wij meerdere kwee kers, en zeker niet de onbelangrijkste, de meening uiten dat alle overijling schaadt. KATWIJK Sport. Quick Boys heeft haar jaarlijk- sche sportwedstrijden gehouden waarvoor •van de zijde van Q.B. goede belangstelling was. In zijn openingswoord liet de voor zitter uitkomen dat van andere sporbver- eenigingen meer medewerking was ver wacht. De uitslagen waren: Hardloopen 100 M. 1. N. v. d. Boon, 12 sec.; 2. P. Huisman, 12,2 sec.; 3. J. Koelewijn 13 sec. Mem 400 M.: 1. N. v. d. Boon 61 sec.; 2. J. R. v. d. Boon; 3. G. Vlieland. Doelschieten: 1. Jac. v. Rijn 10 punten; 2. W. Schooneniberg 9 punten; 3. C. Kruyt, 8 punten. Kogelstooten: 1. J. Schonenberg 8.30 M.; 2. Jan van Rijn 8.06 M. Baldribbelen: 1. H. Vis 15,6 sec.; 2. C. Par- levliet; 3. W. Schonenberg. Hoogspringen: 1. P. v. d. Plas 1.60 M.; 2. Jac. v. Rijn 1.50 M. 3. N. de Mol 1.50 M. Estafelite 4 X 100 M.: Ploeg: P. en J. Huisman, A. v. d. Bos en W. Ttaat 52,8 sec. KATWIJK AAN ZEE Oranjevereeniging. Deze vereeniging heeft voor de luisterrijke viering van H.M.'s verjaardag den bekendien folklorist, dien heer D. J. van der Ven te Oosterbeek be reid gevonden de algemeene leiding o,p zich te nemen van een feestelijke volksdans- uitvoering die des namiddags van 2 tot 4 uur op het feestterrein zal worden gehou den. Er zullen contra-, zwaard- en morris- dansen worden uitgevoerd door de groep Voordansers van het Nederl. Centra Bu reau voor Volksdansen, dat op „De Meihof" te Oosterbeek is gevestigd. Deze groep ge noot de eer door de Nederl. Regeering op 29 Juni j.l. te zijn uitgenoodigd om een soortgelijke demonstratie te geven op de Watertentoonstelling te Luik ter gelegen heid der viering van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernard. In het programma is ook een nummer vendelzwaaien, opgeno men. De heer H. Herkuleyns Jr. te Ren'kum, vendelier van het O. L. Vrourwegilde te Renkum zal deze edele volkskunst demon- streeren, terwijl ook het publiek in de ge legenheid zal worden gesteld aan enkele vreugdereiën deel te nemen. LISSE Personalia. Voor het examen Engelsch l.o. is geslaagd de heer J. van der Spek. NOORDWIJKERHOUT Collecte E. H. B. O. De Zaterdag ge houden collecte ten bate van de Vereen. E. H. B. O. alhier, heeft opgebracht de som van 67.46 y:. Ds. van Noort. De weleerw. heer Ds. J. van Noort, N. H. predikant alhier, heeft zijn beroep naar Brielle aangenomen. OEGSTGEEST Eerste Plechtige H. Mis. Op Donderdag 10 Augustus hoopt de weleerw. pater Jac. van Abswoude, mis sionaris van het H. Hart te Stein, de H. Priesterwijding te ontvangen en op Dins dag 15 Augustus zal de neomist zijn eer ste plechtige H. Mis in zijn parochiekerk opdragen Oranjevereeniging. Het is de bedoe ling der Oranjevereeniging om op den na- tionalen feestdag, dus den dag na de blij- da gebeurtenis, des avonds een optocht te organ iseeren met muziek en lampions. In verband hiermede wordt een beroep ge daan om in vereenigingsverband aan de zen optocht deel te nemen. Rondrit ouden van dagen. De jaarlijk- sche rondrit voor ouden van dagen, is door het comité thans vastgesteld op Dinsdag 22 Augustus. De herinnering aan den mooien tocht van 't vorige jaar, was aanleiding, dat door het comité besloten werd dit jaar door de „Meer" naar Schip hol te gaan en vervolgens naar Hilversum. Vanuit Hilversum gaat het dan door het Gooi naar Utrecht, Woerden en Leiden huistoe. Het comité vertrouwt, dat velen wederom hun auto zullen beschikbaar stellen, terwijl mevr. dr. Timmermans gaarne ook giften in natura in ontvangst neemt. Concert. Hedenavond geeft de R.K. Harmonie „Triumph", onder leiding van den heer C. de Haan een concert aan het Witte Huis. SASSENHEIM De vierdaagsche. Uit deze gemeente hebben de dames M. v. Leeuwen en B. Ie Grand aan de 4-daagsche afstandsmarsch deelgenomen. B.V.L. De plaatselijke afdeeling van den B.V.L. hield Zaterdagmiddag een schietwedstrijd voor de leden, waaraan door 43 personen werd deelgenomen. Uitslag: afd. Koningschutter: 1. H. Hand- graaf, 93 p., die tevens de zilveren wissel beker won, 2. P .G. Benschop, 91 p., 3. J. B. J. Reeuwijk, 91 p. Afd. scherpschutters: 1. H. Los 91 p., 2. N. v. d. Peet 91 p., 3. M de Jong 90 p., 4. J. D. Heyns 88 p., 5. W. Verschoor 87 p., 6. P. Moolenaar 87 p. (tevens win naar wisselmedaille voor hoogste serie van 49 p.). 7. A. v. Nieuwkoop 86 p., 8. Jac. v. Nieuwkoop 86 p., 9 E. de Jong 84 p. Afd. schutters le kl.: 1. J. van Eeuwen 88 p., 2 .P. Alleblas 85 p., 3. H. A. Molken- boer 82 p. Afd. schutters 2e kl. 1. P. Kruyswijk 89 p., 2 .K. W. v. Breda 85 p., 3. G. v. d. Berk 80 p. z Kindje verongelukt te Lisse Gistermiddag omstreeks 4.30 uur reed de chauffeur A. v. H. van hier, in dienst bij de firma Veldhuizen van Zanten, te Lisse, met een vrachtwagen geladen met bloembollen, achteruit de •hoek WagenstraatWagendwarsstraat in. Op een gegeven, moment verliet een bijna tweejarig ventje van den heer Mens, uit de Wagendwarsstraat, het aan de andere zijde gelegen trot toir, stak den weg over en kwam te val len. Het knaapje kwam onder een der achterwielen van de auto terecht, het geen de chauffeur, die zulks niet kon zien, bemerkte aan zijn wagen, welke hij onmiddellijk stop zette. De on- middellijk gewaarschuwde geneeskun dige, dr. J. M. van Dijk, uit Lisse con stateerde een schedelbreuk en oordeel de het noodig om het kind naar het zie kenhuis te vervoeren. Met behulp van de zuster van het Groene Kruis legde hij de noodverbanden aan, waarna het kind per ziekenwagen van den heer Schaepmaker werd vervoerd naar het St. Elisabethziekenhuis te Leiden. De toestand van de kleine patiënt is zorgwekkend. De politie, welke even eens terstond ter plaatse was, heeft deze aanrijding in onderzoek. Naar wjj vernemen treft den chauffeur van de vrachtauto geen schuld en is het onge val te wijten aan het plotselinge over steden van het kind. De toestand van het jongetje was heden niet onbevredigend. STOMPWIJK HARDDRAVERIJ VAN MORGEN. Voor de harddraverij, welke door de ver eeniging „Nooit Gedacht" morgen gehou den wordt, zijn dit jaar een record aantal paarden ingeschreven. Niet minder dan 33 paarden zullen in het veld komen. De be zoekers kunnen verzekerd zijn, dat het een spannende kamp om de prijzen zal zijn, daar de lijst van deelnemende paarden talrijke mogelijkheden bied. Uit Gronin gen komen: Calumet Donald; Our Dream; Xuthus; Zoeklicht en Rosy. Moran. Uit Friesland: Windekind en Ijlbode. Uit Utrecht: Zoo Doorlooper en Bleu Band. Uit N.-Holl.: Donar; Raubenhaupt; Wel kom; Flora Mc. Elwyn; Sister Zond; Zora; Aura. V; Y Kernei; Welkom van Aduard; Maya Toddington; Glaudy O; Determini- tion en Anzolor. Uit Zuid-Holland: Zita V; Zonnestraal: Jade; Fanfare; Glockeblümen; Edzard; A. Farm Relief; Nora Scott Aruba; Silver Quin en Young Ooststar. Been gebroken. De 76-jarige H. H. kwam, terwijl hij zijn steken in den polder ophaalde, te struikelen met het noodlottig gevolg, dat er een dijbreenbreuk ontstond. Door den landbouwer v. R. en zijn knecht werd H. naar huis vervoerd, waar dr. Kort- mann, de eerste hulp verleende. VOORSCHOTEN Aanrijding. Gistermiddag werd me vrouw M., rijdende op de fiets, aangere den door een auto in deVoorstraat al hier, waardoor zij kwam te vallen en zich bezeerde aan arm en been, De auto had een aanhangwagen met het nummer G 91875. De fiets van mevrouw M. werd ver nield, evenzoo haar mantel De autobe stuurder reed door. Botsing Eenige jongelieden waren op de fiets zoogenaamd aan het krijgertje spelen in de Gebrs. Treubstaat alhier, toen één der jongens, genaamd L. de B., den hoek gebroeders TreubstraatSchoolstraat omvloog en in aanraking kwam met een motorrijder Th. A. v. d. R. uit Wassenaar. L. de B. liep een hoofdwond en een her senschudding op. De motor van v. d. R. werd beschadigd en de bestuurder liep en kele schrammen op. Dr. M. v. d. Stoel ver leende aan L. de B. de eerste geneeskun dige hulp, waarna hij naar zijn woning werd voervoerd. WASSENAAR Konmginnefeest Buurtvereeniging Oostdorp." Begunstig door fraai weder had j.l. Zater dagmiddag het kinderfeest plaats van de Buurtvereeniging „Oosfcdorp en omge ving". Nadat de ruim 400 kinderen waren opge steld op bet Havenplein werd, met begelei ding van de geluids-auto van den heer Eoddens, een rondgang gemaakt door het Oostelijk dorpsgedeelte waarna men zich •begaf naar de Gemeentelijke speeltuin aan de St. Willibrordusstraat. Aldaar aangekomen heette de heer P. Brokkaar, voorzitter der vereeniging, al ien welkom bij deze 4de feestviering, bij zonder Jhr. von Weiier en Mr. J. Blom, die namens de Vereeniging „Wassenaar Vooruit" blijk gaven van belangstelling. Spr. herinnerde er voorts aan, dat de heer D. Th. Ruijs het beschermheerschap der vereeniging had aanvaard, hetgeen een groote eer is en waardoor de waarde van de Buurtvereeniging wordt verhoogd. Spr. wekt op om deze vereeniging te maken tot de moreel beste van Wassenaar. Nadat dan nog eenige orde-maatregelen waren medegedeeld, besloot spr. met allen een aangename middag te wenschen. Dat is het inderdaad geworden, dank zij de medewerking van Mevr. NollesHeuff, ALPHEN AAN DEN RIJN DE VERBODEN ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Adres van „Alphia" aan den Raad. Het bestuur van de Alphensche Voet bal- en Athletiekvereeniging „Alphia" heeft thans een adres aan den Raad de zer gemeente gericht, waarin na een uit eenzetting van de voorgeschiedenis van het verbod tot het houden van athletiekwed- istrijden op Zondag 24 Juli j.l., in twijfel wordt getrokken, of de heer W. J. Spreij gerechtigd was alleen beslissingen te ne men namens het college van B. en W. en, zoo dit al het geval mocht zijn, of de wet houder dan de politie opdracht kon geven, bij niet naleving van het verbod, elkeen den toegang tot het terrein te beletten. ..Wij gelooven niet", aldus wordt in het adres opgemerkt, dat er een wet bestaat, die de overheid het recht geeft iemand te beletten een terein, dat hij in huur heeft, te betreden of te doen betreden door men- schen, die hij als gast heeft genoodigd. Evenmin' dunkt het adressanten moge lijk, dat de overheid een of meer personen verbiedt op een terrein, niet toegankelijk voor 't publiek, te gaan hardloopen, sprin gen of werpen. Adr. verzoeken 'n voorstel te willen indie nen, waarin wordt aangenomen de Alphen sche Voetbal- en Athletiekvereeniging „Alphia" een schadevergaeding te geven voor alle gemaakte kosten en voor winst derving. Geboren: Jannigje, dochter van Ja cob Blom en Cornelia Kom Johan, zoon van Krijn van Donk en van Janna de Jong Alma dochter van Jacobus Adrianus van Elk en van Frieda Sophie Schultz Wilhelminus Arie, zoon van Marinus Dirk Groenevelt en van Maria Neeltje Kranen burg. Overleden: Francina Wilhelmina Heemskerk, oud 67 jaar, weduwe van Cor nells van Dolder Neeltje Gabriels, oud 78 jaar, weduwe van Hugo van der Oest Jan de Bruin, oud 66 jaar, weduwnaar van Adriana Hij ink. die eerst de kinderen wist te vermaken met een poppenkast-voorstelling waarbij werd opgevoerd een spel in drie bedrijven, ge titeld ,Bob, de slimme aap", waarna Me vrouw nog eenige staaltjes van goochel kunst ten beste gaf waarbij de kinderen zelf mochten meehelpen. Voorts droeg een jeugdig buurtbewoner nog een gedicht voor, dat betrekking had op de vereeni ging. Inmiddels kwamen loco-Burgemeester Ruijs en Mevrouw, alsmede wethouder Mr. van Moorsel, nog van hun belangstelling blijk geven. De voorzitter richtte ook tot hen nog een begroetingswoord. Ten aan zien van den heer Ruijs hoopte spr., dat hij nog vele jaren in goede gezondheid be schermheer zou mogen zijn, alsook lid van den Raad. Spontaan werd voor den Be schermheer een driewerf hoera aangehe.- ven. De tractaties waren royaal want ieder kind ontving een rol fruyetta, een eierkoek, een reep chocolade en tenslotte nog een stuk speelgoed en een kaneel- of zuurstok. Ook Hoppenbouwer's Limonadefabriek uit Leidqn, waarvan de fabriek gevestigd is aan de Havenstraat no. 27 alhier, telef. 710692, zorgde nog voor een verrassing door in de pauze aan ieder kind een glas limonade, geheel gratis, aan te bieden. Het laat zich begrijpen, dat men zich deze fris- sche en heerlijke tractatie goed liet smaken en dat men de kennismaking met •het heerlijk product van deze firma, dat in vrijwel alle winkels verkrijgbaar is, nog menigmaal zal willen hernieuwen. Uitermate voldaan over het welgeslaag de feest ging men huiswaarts. Aanrijding. De 18-jarige wielrijdster N. H., die, komende uit de Berkhey-straat de Van Zuylen van Nijeveltstraat overstak, werd gisteravond omstreeks half zeven aangereden door een auto, bestuurd door Sch. uit Den Haag, tengevolge waarvan zij een wond aan het voorhoofd bekwam en een ernstige snijwond aan de lip. Het meis je is overgebracht naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden. WARMOND DOOK ONDER BOOT DOOR. Terwijl schroef in werking was. De heer v. R. uit Amsterdam wilde van af zijn boot onder een naast deze boot lig gend motorjacht door duiken. De schroef van de motorboot stond echter in werking en de heer v. R. geraakte met zijn been in de schroef. Zijn been werd zwaar ge kneusd. De heer v. R. moest ter verpleging in het ziekenhuis worden opgenomen. Diefsteï. Door den heer de K. uit 's-Gravenhage is bij de politie aangifte ge daan van diefstal van een boot motor. De politie stelt een onderzoek in. Geboren: Johanna Maria d. van A. v. Moorsel en J. A. de Vroomen. Apolonia Wilhelmina d. van H. C. van Seggelen en J. Venne. Hendrika dochter van H. G. Veldmaat en A. R. van Bodegraven. Ma rianne Elfride d. van W. de Vos en W. Ch. Wille. Johanna d. van J. van Werkho ven en G. de Mooy. Gehuwd: Th. H. Imming 25 j. en M. J. van Dam 24 j. K. W. J. M. Peters 29 j. en W. C. van Seggelen 27 j. Overleden: Johanna Mathilda Sweerts 78 j. Elisabeth Christina Zuur 16 gaar. Vertrokken naar Den Helder, aan boord „Hr. Ms. Sumatra", Petrus M. van Zefjl, matroos-kleermaker Kon. Marine, Gouwsluischeweg 29. BODEGRAVEN Kloosterfeest in de St. Joseph-instituut. Zondag werden in het klooster der Zus ters Franciscanessen aan de Overtocht al hier twee kloosterfeesten gevierd. Eer stens een diamantenfeest van de eerw. Zuster Liberata en een zilveren feest van Zuster Magdalena. Tot voor enkele jaren was eerstgenoemde onderwijzeres aan de lagere school, terwijl Zuster Magdalena reeds enkele jaren het hoofd is van de Mulo-school alhier. Te acht uur werd de feestdag geopend met een plechtige Hoog mis, die door den rector van het klooster, den zeereerw. heer J. Konijn, werd opge dragen. Na het dankoffer begaven de Zusters zich naar de speelzaal van het Instituut, die voor dit feest op feestelijke wijze was versierd en tot refter was inge richt. Tijdens het diner werden ter eere van de jubilarissen verschillende zang nummertjes en declamaties uitgevoerd. Ongetwijfeld is deze dag bij de geheele communiteit voor langen tijd in het ge heugen vastgelegd. Met betrekking tot het diamanten kloos terjubileum van Zuster Liberata kunnen wij de vele oud-leerlingen mededeelen, dat in de parochiekerk van St. Willibror- dus op Zondag 20 Augustus te half elf de Hoogmis uit dankbaarheid zal worden op gedragen. Na de Hoogmis is er tot één uur gelegenheid om de jubilaresse te compli menteeren. Men worde verzocht aan de middendeur aan te bellen. DE MEIJE Personalia. Voor het eind-examen gymnasium slaagde de heer W. Sluijs. De eerste sindshet ontstaan van De Meye. Proficiat! NIEUWERBRUG Vijftig jaar getrouwd Op 12 Aug. a.s. hopen onze plaatsgenooten, het echt paar S. v. Damv. Peursum den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in den echt werden verbonden. Been gebroken. Een arbeider uit IJs- selstein, werkzaam bij de Hollandsche Be ton Maatschappij aan den nieuwen Rijks weg no. 12 alhier, had Zaterdag het on geluk tusschen een tweetal kipkarren be kneld te raken. Hierdoor brak hij een been en moest naar een ziekenhuis wor den vervoerd, waar het been weer is gezet. Door bliksem getroffen. Door het he vige onweder van Zondagavond is een koe van den landbouwer H. Vroege, welke in het weiland liep, door den bliksem ge troffen en op slag gedood. NOORDEN Diefstal. Eenigen tijd geleden hadden een tweetal onbekende personen, vermoe delijk sportvisschers, bij den alhier wo nende veehouder V., vanuit een op het erf staande schuur eenige voorwerpen ontvreemd, waaronder zich ook bevond een electrische rijwiellantaarn met dynamo. Het is de politie gelukt een spoor te vinden dat leidde naar 's Gravenhage. In samenwerking met de recherche is op een tweetal plaatsen huiszoeking gedaan. Bij een van deze personen werd in de woning aangetroffen een rijwiel, waarop zich be vond een electrische rijwiellantaarn met dynamo. Het bleek, dat de dynamo veel overeen komst vertoonde met de dynamo van de lantaarn van den veehouder V. Men had evenwel de dynamo pas zwart overgelakt. De politie heeft bedoeld voorwerp in beslag genomen en nadat het van de lak was ontdaan bleek nog, dat men had ge tracht het nummer, zich bevindende op de dynamo, weg te vijlen. De veehouder V. benevens een tweetal van zijn huisgenooten herkenden pertinent in deze dynamo hun ontvreemd eigendom. Procesverbaal is opgemaakt. Auto-ongeval. Zondagavond om streeks elf uur reed de auto van H. van Noorden naar de Meije. In bedoelde auto zaten de zeereerw. heer van Kampenhout, pastoor van de parochie Meije-Zegveld en de weleerw. heer van der Voorn, kapelaan van die parochie. Beiden keerden naar hun pastorie terug na afloop van het plechtig Sluitingslof, dat ter gelegenheid van het Veertigurengebed in de parochiekerk te Noorden was ge houden. Des avonds te omstreeks elf uur is deze auto, doordat de bestuurder vermoedelijk door het felle lichten van het onweer en ook wellicht door de felle regen is ver blind geworden, juist even voorbij de boerderij, ter plaatse, waar de weg een bocht maakt, gedeeltelijk in een langs dien weg gelegen sloot gereden. Alhoewel geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd, kon de auto niet meer op den weg worden gebracht en waren de pastoor en de kapelaan verplicht in den stroomenden regen te voet hun weg te vervolgen TER AAR Personalia. Onze plaatsgenoot, de jongenheer C. v. d. Vlugt Azn„ slaagde voor het inleidend examen ris bankwer ker en monteur. Hij strit ingeschreven op de R.K. Nijverheidsschool „Don Bosco" te Amsterdam.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10