OMGEVING RIJNSTREEK Noodlottige duiksprong Ongeluk bij wegen aanleg MAANDAG 31 JULI 1939 DE LEIDSCHE CQURANi DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM De Vierdaagsche. Uit onze inwoners hebben de volgende personen deelgenomen aan de pas geëindigde Vierdaagsche af- standsmarschen: 55 K.M. per dag. M. Vis (9e maal), J. C. Toledo (le maal), 40 K.M. per dag: J. Paling (4e maal), F. Müller (2e maal), mej. A. van Heerde (le maal), mej. R. Litjens (le maal), A. Gnldemond (le maal). Zwemsport. Bij de aan de gemeente lijke zweminrichting gehouden examens werden de volgende diploma's behaald: Diploma A.: de dames J. M. Wiedijk, D. van Zonneveld, C. H. M. Smit, M. C. Phi- iippo, J. B. Steensma en M. Warmerdam. Diploma A: de he eren J. Geers en M. G. Woerlee. Het diploma B. werd toegekend aan de heeren Th. Litjens en R. B. Pont. Ziekzoek-wedstrijden. Het Bestuur der Hill. Veiling zal in den a.s. winter weder ziekzoekwedstrijden organiseeren voor Hy acinthen, zoowel gebroeid als op 't veld. Voor het eerst zal hieraan verbonden wor den een wedstrijd in ziekzoeken bij Nar cissen. Een en ander staat onder leiding van den heer P. N. Jonkheer voorz. der Hill. Veiling. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. K. A. J. Hylkema slaagde voor het diploma Kinder verzorgster; Mej. L. Lommers voor het diploma Hulp in de Huishouding; de heer G. H. Mensen voor het getuigschrift B. M. der opleidingsschool „De Ruijter" te Vlissingen; Mej. L. M. Vermeulen behaal de het getuigschrift Hulp in de Huishou ding. Geboren: zoon van A. A. Jongbloed van Haastrecht dochter van J. C. Kardol —Evers zoon van P. Hoogkamer—van den Berg dochter van A. C. van Stein van den Berg zoon van H. A. Keijzer van Werkhoven. Ondertrouwd: C. J. J. van Dril en C, P. J. Kievit P. van der Linden en J. M. van de Reep. KATWIJK EEN KRINGWED STRIJD VAN BURGERWACHTEN. Door den kring „Duinland", waartoe be- hoaren de Burgerwachten van Katwijk, Rijnsburg, Oegstgeest, Valkenburg, Voor schoten en Wassenaar, werden selectie wedstrijden gehouden op de schietban'en te Katwijk, teneinde uit te maken welke vijftallen deel zullen nemen aan den Ge westelijken wedstrijd, die elk jaar in Sep tember in Den Haag gehouden wordt. Voor dezen wedstrijd in tijdvuren, was, zooals gewoonlijk, veel belangstelling. Deelgenomen werd in' de Veteranenklasse en in de klassen A, B, en C, resp. 6 scho ten in 30, 35, 40 en 50 sec. Terwijl in den loop der week de ove rige Burgerwachten reeds hadden gestre den, -werd Zaterdagmiddag den kamp aan gebonden door de. deelnemende vijftallen van Katwijk en Wassenaar en had na af loop in de Cantine de prijsuitreiking plaats. De uitslag was: Veteranen: Rijnsburg 252 pnt. in 142 sec. Klasse A Oegstgeest I 254 pnt, 149 sec.; 2. Voorschoten H 252162; 3. Voorschoten I 250—155; 4. Valkenburg 242—162; 5. Rjjnsburg I 233160; 6. Katwijk 233160; 7. Wassenaar 299155 en 8. Rijnsburg II 216—156. Klasse B: 1. Rijnsburg 224162; 2. Kat wijk 223—188 en 3. Oegstgeest 220—178. Klasse C: 1. Katwijk I 230—226; 2. Oegstgeest I 217—170; 3. Rijnsburg 217— 198; 4. Katwijk II 196—227 en 5. Oegst geest n 179195. In de personeel wedstrijd werden de vol gende prijzen behaald: Veteranenklasse: 1. H. Ravensbergen, Rijnsburg 5629; 2. J. v. Iterson 55—28. Klasse A: 1. C. Kok Oegstgeest 5727; 2. A. Nek, Oegstgeest 5629; 3. W. Meijer, Voorschoten 5530; 4. H. Imthorn, Val kenburg 5534; 5. J. v. Iterson, Rijnsburg 5534; 6. J. Noort, Voorschoten 5428; 6. C. v. Delft, Rijnsburg 53—25; 7. C. v. Kla veren, Oegstgeest 5227; 8. R. v. Mullin- gen 5230; 9. J. v. d. Does, Wassenaar 5231; L. Lelyveld, Voorschoten 5132; 11. J. Slingerland, Katwijk 50—29; 12. C. v. Leeuwen, Katwijk 50—30. Klasse B: 1. B. v. Iterson, Valkenburg 5234; 2. P. Noort Pzn., Valkenburg 51 34; 3. P. Zijlstra, Rijnsburg 5140; 4. Jhr. van Weijler, Wassenaar 5029; 5. A. v. Delft, Rijnsburg 5031; 6. D. T. Ypelaar, Voorschoten 5037. Klasse C: 1. A. B. Wesseloo, Voorscho ten 5536; 2. L. Burgers, Oegstgeest 54 36; 3. W. Versteeg, Oegstgeest 5333; 4. J. R. Bloot, Katwijk 5341; 5. A. Profijt, Oegstgeest 5135; 6. E. v. Wensveen, Katwijk 5045; 7. B. Slots, Wassenaar 4939; 8. H. Scheele, Katwijk 4940; 9. D. Tijsterman, Rijnsburg 4834; 10. W. Vooijs, Rijnsturg, 4839; 11. A. den Hol lander, Katwijk 47—40; 12. W. Slots, Was senaar 4741. Daar de Baljuw van den Kring „Duin- land", mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop, burgemeester van Katwijk, verhinderd was, werden door den voorzitter der Kat- wijksche Burgerwacht, den heer B. J. Thijssen, met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Spr. bracht dank aan de wedstrijdcommissie en aan de burge meesters van Oegstgeest en Katwijk voor het beschikbaar stellen van een medaille, welke resp. gewonnen werden door H. Ra vensbergen van Rijnsburg en C. Kok van >t. Spr. hoopte, dat een volgend Jongeman omgekomen te Voorschoten TRAGISCH ONGELUK BIJ HET ZWEMMEN. Zondagmiddag waren eenige jonge lui in de Vliet aan het zwemmen en gebruikten daarbij een stapel boom stammen als afzetplaats voor een duik sprong. De 19-jarige H. van M. uit Voor schoten nam op deze wijze een sprong, doch is daarbij waarschijnlijk met het hoofd tegen de basaltglooiing gebotst, waardoor hij bewusteloos geraakte. In bewusteloozen toestanden met een grooten wond aan den schedel werd hij uit het water gehaald en naar „Allemansgeest" vervoerd. Leden van de E.H.B.O. hebben onder leiding van dr. C. J. Kerkhof geruimen tijd ge tracht door kunstmatige ademhaling en met behulp van een zuurstofappa raat de levensgeesten op te wekken, doch zij mochten daarin niet slagen. Ter plaatse is het slachtoffer geeste lijken bijstand verleend door kapelaan Perquin. Tragisch was, dat de ouders van den jongeman op een vacantiereis waren en men hen niet kon bereiken, zoodat het stoffelijk overschot naar de wo ning van een familielid is vervoerd. jaar de wedstrijder, weer onder dezelfde gunstige omstandigheden gehouden kun nen worden. Arbeidsbeurs. Aantal ingeschrevenen: mannen 196, meisjes 1. Totaal 197. Stand 19 Juli 1938: 180 volwassenen. LEIDSCHENDAM Koninginnefeesten. De feestelijke vie ring van den verjaardag van H. M. de Ko ningin, welke feestelijkheden door de ver- eeniging „Wilhelmina" ook dit jaar weder om georganiseerd worden, zal plaats heb ben op Woensdag en Donderdag 31 Augus tus a.s. Het programma belooft een paar mooie en prettige dagen, welke voor elk wat wils bieden. Woensdag 30 Augustus om 9 uur v.m. optocht der schoolkinderen met muziek door het dorp naar het feestterrein, waar kinderspelen worden gehouden om fraaie prijzen en alle kinderen worden onthaald. Om 2 uur n.m. groote volksfeesten, n.L tandenwedstrijd voor heer en dame en hittenrace met hindernissen. Donderdag 31 Augustus om 3.30 uur v.m. maskerade-hengelwedstrijd ten bate van ouden van dagen en hulpbehoeven den; verder wedstrijden op rolschaatsen voor jongens en meisjes en wedstrijd op de autoped voor meisjes. Om 2 uur n.m. nationale ringrijderij met tilbury's voor dame en heer. De optochten en wedstrijden zullen wor den opgeluisterd door de harmoniekapel „St. Cecilia". Op het feestterrein zullen zich de nieuwste attracties en vermakelij khteden bevinden. Veteranen-voetbalwedstrijd. Op het A. V. V. terrein aan de van Ruijsdaellaan werd gisteren een wedstrijd gespeeld tus- schen de A. V. V.V. V. L. veteranen. In een gemoedelijk partijtje hebben de hee ren elkaar bekampt en ondanks de warmte werd er dikwijls zeer fel gespeeld. Er ble ken onder deze. veteranen, waaronder wij echter nog zeer jeugdige aantroffen, nog wel goede krachten te schuilen, die het voetballen nog niet geheel verleerd waren, doch over het geheel had de wedstrijd niet veel om het lijf en alleen om de gemoede lijkheid, waarin ook de scheidsrechter deelde en waardoor zich dikwijls vermake lijke tafereeltjes afspeelden, was de wed strijd interessant. Er wordt direct in een flink tempo aan gepakt, doch al heel spoedig zakt dit danig, waarbij de warmte velen geen goed deed. V. V. L. wist het eerste te doelpunten, doch niet lang daarna wist A. V. V. op mooie wijze gelijk te maken. Voor de rust kwam in dezen stand geen verandering en met 11 werd gedraaid. Na de rust was het tempo nog minder, dioch bleken de doelpunten goedkoop. V. V. L. wist wederom de leiding te nemen doch wederom maakte A. V. V. gelijk, waarbij door A. V. V. diverse opgelegde Langen tijd gaat het spel dan heen en weer, kansen worden gemist. Opnieuiw neemt V. V, L. de leiding, doch wederom maakt A V. V. gelijk. Op zeer gemakkelijke wijze weet V. V. L. dan den stand op 53 te bren gen en A. V. V. bleek niet in staat dezen achterstand nog in té loopen, zoodat V. V. L. een 53 overwinning wist te behalen, een gelijk spel ware o. i. de juiste verhou ding geweest. Geboren: Antonius Maria z. van J. G. Granenman en M. Woning. Ondertrouwd: N. A. Wortel en M. C. Warmerdam. Ge h u w d: J. P. Heijnen en J. W. Theu- nissen. Overleden W. J. v. d. Berg vr. 73 j. J. C. Koot m. 82 j. A. M. M. Boot vr. 64 j. Te Leidschendam Zaterdagochtend heeft te Leidschendam omstreeks 9.15 uur bij den aanleg van den Rijksweg 4a AmsterdamYpenburg, in uitvoering bij de Amsterdamsche Ballast Maatschappij, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een vijftal arbeiders was op dat oogen- blik bezig met het versjouwen van beton- palen. Bij het afgooien kon de 50-jarige arbeider P. G. M. Meeuwisse, wonende aan den Stompwijkschenweg alhier, niet tijdig genoeg uit den weg komen, met het ge volg, dat hij de zware paal op het lichaam kreeg. De man, die bij het werk woont, is daar op naar zijn huis gedragen, waar dr. van Zeeland de eerste hulp verleende. Het slachtoffer kreeg inwendige kneu zingen en gebroken ribben. LÏSSE Roode Kruis. Aan de Katholieke Vrou welijke Jeugdbeweging is door het Roode Kruis een dringend verzoek gedaan Om cursussen te1 formeeren voor opleiding tot helpsters voor het Nederlandsche Roode Kruis. Jonge vrouwen van 18 tot 30 jaren komen hiervoor in aanmerking. Zoodra er een genoegzaam aantal deelneemsters bij een zijn vangt de cursus in elementaire ver- pleegkunst aan onder leiding van Zuster Josepha. Concours. Het kinderkoor „Klein Ex celsior" nam deel aan het te Zeist gehou den zangconcours en behaalde aldaar met 179 punten een tweeden prijs. Personalia. Voor het Mulo-diploma A slaagden te Leiden: Rie Rietkerk, Johan na Segers, Corrie van Voorst, Wim de Jon ge en Maarten Verkuijl, allen leerlingen der Geref. ULO-school, alhier. Onze plaatsgenoot A. Koppenaal slaag de voor het toelatingsxemane tot de Mid delbaar Technische School te Haarlem. NOORDWIJK S. A .van Konijnenburg t Hedennacht is op 72-jarigen leeftijd overleden de heer S. A. v. Konijnenburg, directeur van de N.V. De Vereenigde loembollenculturen. De heer v. Konij nenburg was een zeer geziene figuur in het Noordwijksche leven en een der groote pioniers van het bloembollenvak. Hij was alom bekend in de geheele bollenstreek. In zijn arbeidzaam leven heeft hij zoowel in ons land als in Engeland groote bloem bollenculturen tot stand gebracht en is een der eerste werkers geweest om de ex port van bloembollen op het niveau te brengen waarop het thans verkeert. Voor het vak heeft hij veel gedaan, vooral op het gebied van de narcissen-veredeling. Hij had meerdere jaren zitting in het hoofdbestuur van bloembollencultuur, in sub-commissies van B.B.C. en in de plaatse lijke afdeeling. Met hem is heengegaan een geziene en markante figuur, zoowel in het zakelijke als in het particuliere leven. Hij ruste in vrede „Herw. Levenskracht". De gehouden speldjesdag ten bate voor Herw. Levens kracht, heeft gisteren opgebracht 106.33. Een woord van lof aan de ijverige ver koopstertjes is zeker hier wel op zijn plaats, om dit mooie resultaat te bereiken. Crediet voor „autotocht ouden van da- dagen." Van het comité „autotocht voor ouden van dagen" is bij den Raad een verzoek ingekomen om, in verband met de te verwachcten blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin, een bedrag beschikbaar te stellen om de ouden van dagen alsdan in de feestvreugde te doen deelen. Gelet op het sympathieke doel en de omstandig heid, dat bij eerder plaats gehad hebbende feestelijke gebeurtenissen in het Koninklijk Huis door den Raad een bedrag beschik baar is gesteld, stellen B. en W. den Raad voor, ook nu weer een bedrag hiervoor be schikbaar te stellen van 75. Reclame voor het vuurtorenplan. B. en W. stellen den Raad voor, een be drag van 2100.beschikbaar te stellen voor het voeren van een reclame-campag ne, die ten doel moet hebben den verkoop van de bouwgronden nabij den vuurtoren, behoorende tot de exploitatie van het z.g. vuurtorenplan, te stimuleeren. Reeds is het dagelijksch bestuur in con tact getreden emt e enspeciaal reclame bureau, n.l. „Certo Reclame Studio Am sterdam," dat voorstellen gedaan heeft voor een reclame-actie en eenige ontwer pen voor een folder deed toekomen. Geen reductie voor hotels en pensions. Gelijk bekend werd in de laatste ve dering het voorstel van B. en W. tot in voering van een straatbelasting (ter ver vanging der huidige rioolbelasting) aan gehouden, aangezien vanuit den Raad be zwaren rezen tegen de uitzondering die B. en W. voorgesteld hadden voor de ho tels en pensions. Van deze panden met een hoogere opbrengst dan 1600.zou een kleiner percentage (2 y2 pCt.) worden ge heven dan voor alle andere bebouwde eigendommen (4 pet.). B. en W. hebben nu dit privilege ge schrapt en komen thans met een voorstel om van de belastbare opbrengst van alle bebouwde eigendommen vier procent te heffen. Personalia. Voor het eindexamen huishoudschool is geslaagd mej. C. M. van Eeden. SASSENHEIM Een afscheid. Zaterdagmorgen sloten de schooldeuren zich tijdelijk achter de jeugd die met vacantie ging, en voorgoed achter den heer L. C. Mondriaan, die het onderwijs met pensioen verliet. In hem verliest de R.-K. Jongensschool een eminente kracht die ruim 15 jaar al zijn kunnen en kennen gesteld heeft in dienst van Sassems Roomsche jeugd. Niets 'was hem daarvoor te veel. Hij heeft daarvoor niet slechts gewerkt, maar ook gezwoegd zoo lang hij kon. Het succes dat de op de lagere school aansluitende ULO-school de laatste jaren bereikte is niet het minst aan hem te dan ken. De heeren onderwijzers hebben Zater dagmorgen in een intieme bijeenkomst af scheid van hem genomen en met welge meende woorden den scheidenden collega gehuldigd als onderwijzer en mensch. Als herinnering en waardeering schon ken zijn collega's hem de bekende trilogie van Gulbrandsen. Moge de heer Mondriaan nog vele jaren gelukkig leven. Collectes. De gehouden speldjesdag voor Santos heeft opgebracht 51.95. Een collecte ten bate van „Draagt El kanders Lasten" heeft 65.52 opgebracht. VOORHOUT Geboren: Adrianus Antonius, zoon van A. Warmerdam en A. M. van Zoet. Adrianus Cornells Maria, zoon van A. A. Heerings en A. J. van der Voorn. Ondertrouwd: Marinus Cornelis v. d. Aart weg 30 jaar wonende te Hillegom en Anna Johanna van Werkhoven 27 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Adrianus Heemskerk 22 jaar wonende te Noord wijk en Alida Adriana van der Meer 23 jaar. Peturs Johannes Langeveld 31 jaar wo nende te Lisse en Cornelia Petronella Ali da Hermans 30 jaar. Hendrik Joseph Renee en Wilhelmina Johanna Rip, wo nende te Haarlemmermeer. VOORSCHOTEN K.JJVÏ.V. Woensdagavond hield de K.J.M.V. een boomstronk conferentie. Na voorspoedige fietstocht werd halt ge houden in de Wassenaarsche duinen, waar één der leden een interessante causerie hield over de Fransche Revolutie, welke met groote aandacht werd aanhoord. Daar na werd nog eenigen tijd doorgebracht met handballen. Dinsdag a.s. sportoefening op het V.V.L. terrein, in verband met de wedstrijden tegen de St. Josephgezellen. Aanvang 8 uur. Zie verder het programma. WASSENAAR Aanrijding. Op den hoek Rijksstraat wegZijdeweg had gisteravond een aan rijding plaats tusschen een luxe auto, be stuurd door v. W. uit den Haag en een niet-verlicht motorrijwiel, bestuurd door N. uit den Haag. Deze laatste bekwam een linkerbeenbreuk en diverse schaaf- en snijwonden, terwijl de duo-passagiere, mevr. N.v. P., een diepe vleeschwonde bekwam aan de linkerknie. Beiden zijn overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal. De motor werd totaal vernield; de auto bekwam groote schade. Diefstal De heer S. uit den Haag en mevrouw B., tijdelijk aldaar verblijven de, deden aangifte van diefstal van een fototoestel, een heerenhorloge en verschei dene andere artikelen vanaf het strand. ZOETERMEER Zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag hadden onder groote belangstelling zwem wedstrijden plaats in het zwembad van de Zoetermeersche Zwemvereeniging. De wed strijden werden opgeluisterd door radio- gramofoon-muziek. De diverse mumm(ers hadden een spannend verloop. De uitsla gen waren als volgt: Schoolslag dames: 1. Jeanne Krijgsman Jd., 2. Annie van Doornen. Idem meisjes: 1. Rie van Doornen, 2. Corrie van der Spek Cr.; idem jongens: 1. Jacob Krijgs man Jz., 2. J. Kommer, Pijnacker; idem heeren: 1. G. Bayle. Vrije slag heeren: 1. A. van Vliet, 2. J. Kommer, Pijnacker; idem dames: 1. Jeanne Krijgsman Jd.; 2. Rie de Groot. Reddend zwemmen dames: 1. Annie van Dam, Pijnacker. Rugzwem- men dames: 1. Corrie van der Spel Cd.; 2. Riet Waardenburg. Popduiken dames: 1. Jannie van Dam, Pijnacker. In de pauze werd nog gedemonstreerd een komisch nummer gekleed zwemmen. Mede door deze wedstrijden werd in de ze en aangrenzende gemeente propaganda gemaakt voor de zwemsport. Door den voorzitter, den heer J. W. Pal- te, werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. ZILK Personalia. Voor het eind-examen huishoudschool is geslaagd mej. H. Hulse bosch. ALPHEN AAN DEN RIJN Ds. de Bruin, f Op 67-jarigen leeftijd is Zaterdag alhier overleden ds. de Bruin, hulppredikant aan de Ned. Herv. kerk, Julianastraat van 1916 tot 1 Juni j.l., toen hij zijn ambt heeft neergelegd. Ds. de Bruin genoot om zijn eenvoud en vriendelijkheid alhier hoogachting. Met hem is een verdienstelijk mensch heengegaan. Een mooie promotie. Onze noot G. Fopper, fitter aan de gasfabriek alhier, is benoemd tot directeur aan de gasfabriek te Tholen. Uitslag B.V.L. Wisselbekerwedstrijd 1939. Afd. g. Korps: 1. Prins Alexander Rot terdam 235 pnt.; 2. B.W. Rotterdam 225 pnt.. De beker is thans definitief door Prins Alexander gewonnen. Afd. g. Vrije baan: 1. W. Meijer Voorschoten 86; 2. C. J. v. d. Eijk Rotterdam 85 (2927), 3. A. van Triest Alphen 85 (2827); 3. G. J. Yperlaan Voorschoten 84; 5. A. van 't Hart Rotterdam 83 (29—28—27); 6. J. Verheul Alphen 83 (29—28—26) 25—25; 7. J. Oost- dijk Rotterdam 83 (292827) 2524; 8. M. Doolaard Rotterdam 82 (282727) 2726; 9. W. Hanken Rotterdam 82 (28 27—27) 27—24; 10. D. P. Yperlaan Voor schoten 82 (292726). Prijsuitreiking begin September a.s. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer G. M. Monsjou en mej. J. Ph. van Drunen; voor het eind examen huishoudschool mej. M. J. v&n Berkum. ALKEMADE Personalia. In de vacature aan de af deeling Sociale Zaken ter gemeente-secre tarie alhier, ontstaan door de benoeming van den heer P. Bos te Lisse is voorzien door de benoeming van den heer E. Zwar- telé, tot dusver volontair-schrijver aan deze afdeeling. Tot volontair-schrijver is benoemd de heer P. de Jong te Roelof af endsveen. Geboren: Wilhelmus Petrus z. van L. J. Kerkvliet en A. A. de Prie. Pieter z. van J. de Pong en J. M. C. Rietdijk. Leonardus Johannes z. van L. M. van der Meer en J. Akerboom. Gerardus Johan nes z. van J. J. J. van der Putten en C. M. v. d. Meer. Johanna Elizabeth d. van C. M. Olijeriioek en C. H. M. Verhaar. Overleden: Petrus Straathof 83 j, LEIDERDORP Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 2 Augustus vocrm. 10.15 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Inge komen stukken en mededeelingen. 4. On derzoek geloofsbrieven nieuw gekozen raadsleden. 5. Aanbieding gemeentereke ning 1938 en rekening grondbedrijf 1838. 6. Benoeming Commissie nazien rekening 1938. 7. Voorstel verkoop van grond aan N. Mol. 8. Wijziging water leiding verorde ning. 9. Vaststelling instructie meteropne- mer-incasseerder. 10. Vaststelling instruc tie gemeente-opzichter, afd. Waterleiding. 11. Benoeming meteropnemer-incasseerder. 12. Voorloopige vaststelling kosten open baar lager-onderwijs over 1938. 13. Ver zoek van M. van der Velden om vergun ning tot doortrekking van de Resedaistraat. 14. Verzoek om subsidie van de Chr. Oran jevereniging. 15 Verzoek om subsidie van de Chr. Muziekvereniging Devote. 16 Reclame's plaatselijke belastingen. 17. Wij ziging gemeenterekening 1937 en wijziging begrooting 1939. 18. Rondvraag. 19. Slui ting. Herdenking mobilisatie. Woensdag avond 9 Augustus zal vanwege de afd. LeiderdorpZoeterwoude van de Nat. Bond het Mobilisatie Kruis herdacht wor den, dat het 25 jaar geleden is, dat in ons land werd gemobiliseerd. Hiertoe zijn alle gemobiliseerden van 19141918, nu wonenden in beiden ge meenten, alsmede de leden van de Bjjz. Vrijw. Landstorm, in 1914 te Leiderdorp opgericht, uitgenoodigd. Ook komen dan naar Zoeterwoude, daar toe opgeroepen door hunnen Oud-Comman dant, nu de Gen.-Majoor b. d. J. P. J. Ver- berne, de manschappen van de gewezen bereden mitrailleurafdeeling, gerecruteerd uit het Haagsche Garnizoen Grenadiers en Jagers, huzaren en veldartillerie. Dezen kregen 1 Augustus 1914 kwartier in Zoe terwoude. Allen zijn welkom in het oude kantonnement te Zoeterwoude in het ca fé „Ik leer nog." aan de Hooge Rijndijk. Werkloozen. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling staan 18 werkloozen in geschreven, waarvan er 10 bij de werkver schaffing (vliegveld Valkenburg) en 5 bij de steunverleening zijn opgenomen. Geboren: Cornelia, dochter van C. van Dam en H. Verhaar. HAZERSWOUDE Geboren: Pieter, z. van A. van Els- wijk en J. van Stigt Krijn Jan, z. van P. Blonk en M. A. van der Meer. Ondertrouwd: J. M. van Wierin- gen 27 j. en W. M. Rijnbeek 29 j. A. Vis 27 j. en P. C. Westdorp 20 j.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9