ég" ■m RIJNSTREEK HANDHAVEN! Lucht Verdediqings Fonds ZATERDAG 29 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 ZOETERWOUDE LEIDSCHENDAM St. Josephsgezellen. Zondag 30 Juli te 11.30 uur en na het Lof bijeenkomst. Dinsdag 1 Augustus te 8 uur Maria-Con- gregatie, daarna bijeenkimst. Zaterdag 5 Augustui na het lof bijeenkomst. De fiets tocht naar Waalhaven is uitgesteld tot Zondag 13 Augustus a.s. K.J.JVI.V. Maandag 31 Juli: „Vaarjool" op de Vliet. Deelnemers dienen te 8.30 uur aanwezig te zijn in de clubzaal, van waar men zal vertrekken naar de uit spanning „Watersport". Dinsdag 1 Augustus te 8 uur Maria- Congregatie en Donderdag 3 Augustus: Societeitsavond. Personalia. Op de modevakschool „St. Gerardus Majella" van de eerw. zusters van het St. Josephsgeticht, alhier zijn heden geslaagd voor lingerie, enz. de dames: M. van Vliet, N. Weerdenburg, T. Hofland, N. Hörters, J. Halverhout, M. van Kuieren, M. Vreeburg, L. Nieuwen- broek, Cl. Roodenrijs en L. van Heiningen. STOMPWIJK DE A.S. HARDDRAVERIJ. Naar aanleiding van de Jebileum-drave- ry, welke op Woensdag 2 Aug. op het ter rein aan de Meerlaan gehouden wordt, kunnen we nog het volgende mededeelen. De inschrijvingen zijn nog niet gesloten, doch 23 van de snelste korte-baan-dravers zyn reeds ingeschreven. Om twee uur zal burgemeester Keijzer de draverij openen met een toespraak. De luidsprekers van de firma Ferrée uit Bus- sum zullen zorgen dat de openingsrede over het geheele terrein te verstaan is. Ook de namen van de winnende paarden zul len langs dezen weg bekend gemaakt worden. Er zal gestart worden volgens de regle menten van de Kon. Ned. H. en R. V. ach ter de linten. Starter is de heer J. C. v. d. Bosch. Een en ander heeft het gevolg, dat, hoewel er een flink aantal deelnemende paarden zijn, alles toch een vlot verloop jal hebben. Direct na de afloop van de draverij zal burgemeester Keijzer de prij zen uitreiken in de consumptietent, waar onder een zilveren fruitschaal, aangebo den door de K.N.R. en H.V., bij gelegen heid van het 30-jarig bestaan. Op het terrein zijn leden van de R.K. E.H.B.O. aanwezig voor het eventueel ver- leenen van eerste hulp. De inwoners wor den verzocht ook mede te werken, om dien dag een feestelijk aanzien te geven, op de eerste plaats door te vlaggen. Het is te hopen, dat het prachtig weer is, en de be zoekers talrijk, zoodat ook deze draverij weer een succes mag worden. Verder dient nog te worden vermeld, dat het populaire Stompwijksche feest met een pracht vuurwerk besloten wordt. Voor nadere bijzonderheden, zie men de advertentie, elders in dit blad. LISSE Personalia. Bij K.B. van 25 Juli 1939 op zijn verzoek aan den commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst F. Bosschaart, aangewezen als directeur van het Post- en Telegraafkantoor te Lisse. Gevestiigd: Th. A. P. van Rijn uit Roosendaal en Nispen H. Feigenbaum uit Duitschland J. Armam uit Duitsch land M. Felberbaum uit Duitschland F. H. Th. Heijnen uit Maastricht. Vertrókken: F. L. M. Koenen naar München Duitschland A. Bliek naar Leiden H. Stoelinga naar Leeuwardera- deel M. C. van Diemen naar Tilburg M. Molendijk geb. Steinmeier naar Soera- fcaja Ned. Indië I. Verhoeven en echtg. naar Alphen aan den Rijn. NOORDWIJK Gemeenteraad. De agenda der a.s. Don derdagmiddag 4 uur te houden openbare raadsvergadering luidt als volgt: 1. Mededeelingen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Verslagen. 5. Goedkeuring rekening schoolartsendienst 1938. 6 .Benoeming commissaris spaarbank voor Noordwij'k en O. 7. Onderzoek ge loofsbrieven der leden van den raad. 8. Adres Rijnlandsch Lyceum te Wassenaar om subsidie. 9. Verzoeken om tegemoet koming als bedoeld in artikel 13 der l.o.- wet. 10. Adres comité „Ouden van Dagen" om een bijdrage. 11. Crediet voor reclame ten behoeve van het vuurtorenplan. 12. Vaststelling van het bedrag der kosten van de openbare lagere school over 1938 in ver band met art. 55ter der l.o.-wet. 13. Geslo- teniveiklaring van den wandelweg ten noor den van den vuurtoren voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen en andere voertuigen. 14. Voorstel inzake personeels bezetting bij den dienst van openbare wer ken. 1-5. Vaststelling verordening tot hef fing en invordering van een straatbelasting. 16. Wijziging der gemeentebegrooting 1939, no. 10. RIJNSBURG Bloemenhandel. De gang van zaken was deze week in den bloemenhandel niet ongunstig. Een enkele dag was er, meestal van het ietwat warmere weer een kleine daling om dan na wat koeler weer weer spoedig een betere markt te laten zien. De prijzen waren dan ook in dit afgeloopen tijdvak niet slecht niettegenstaande de aan voer vrij groot was en we dan toch al en kele dagen de voor de bloemenkweekers beruchte vacantietijd zijn ingetreden. Gla diolussen komen thans in massa van den kouden grond en met de kasgladiolussen is het zoo goed als afgeloopen. Een enkele variëteit als b.v. Picardi geeft nog wat na- bloemen doch dit heeft op de aanvoer geen invloed meer. De prijzen voor kou- dengrond-gladiolussen varieeren van 45 ct. tot 1.per 100. Extra variëteiten als b.v. LTmmaculee bracht zelfs tot 1.20 per 100 op. Convili's waren ook goed ge vraagd en kwamen in beste kwaliteit die van 35 tot 60 ct. per 100 opbrachten. Rid dersporen Waren niet minder gevraagd en gingen graag weg tegen ƒ0.60—1.Witte Lelies brachten van 4.tot 4.60 op. Galardia 40—50 ct., Asters noteerden van 35 tot 45 ct., Scabiosa kwam in grooter kwantum en bracht van 35 tot 50 ct. op. Zinnia van 35 tot 50 ct. en Dwergzinnia van 15 tot 25 ct., Violieren van 1.20 tot 1.45, Juliaantjes 5 tot 10 ct., Korenbloe men 15 tot 20 ct., Centaurea 1525 ct., Anemonen 1015 ct., Statice 79 ct., Ra nonkels 1015 ct., Lathyrus 1015 ct., Margrieten geel 1016 ct., idem wit 20 35 ct., margrieten dubbel 5070 ct., Rozen per bos 1520 ct., Dahlia's 6080 ct., Pompon-Dahlia's 4050 ct., Kasgladiolus sen brachten van .f 2.tot 2.40 per -00 op. Godetia 3050 ct., Alstroemeria 40 50 ct., Achillia 3040 ct. VOORSCHOTEN De Leidsche Processie naar Brielle. Met eenige teleurstelling wellicht hebben de ingezetenen van Voorschoten en Wasse naar in de Leidsche Courant van Donder dag 27 Juli j.l. gelezen, dat het station der Ned. Spoorwegen alhier wordt opgeheven. Hoewel de tijd van opheffing nog niet werd gepubliceerd, kan U worden mede gedeeld, dat de extra trein op Donderdag 24 Augustus a.s. voor de Bedevaart naar Brielle aan het station Voorschoten zal stoppen. Koopt dus gerust uw plaatsbewijs, waarop gij leest: „Voorschoten-Vlaardin- gen en terug" Chr. Vacantieschool. Ook dit jaar zul len de leerlingen van de Chr. scholen deelnemen aan de dagelijksche tochten per autobussen naar de Wassenaarsche slag om te genieten van zon en zee. Dit jaar zullen pl.m. 300 kinderen, meis jes en jongens, van deze tochten profitee- ren daar de niet bezette plaatsen door kin deren der openbare en R. K. scholen wor den bezet. Door de vriendelijke beschik king van luitenant-kolonel j. C. Spaich zal van 31 Juli tot 4 Aug. op de Wassenaar sche slag niet geschoten worden wat kan dienen ter geruststelling der oude/rs en waarvoor wij den luit.-kolonel openlijk dank betuigen. Paardenmarkt. Op de alhier gehouden paardenmarkt werden 388 paarden en veu lens aangevoerd. De handel was traag. WARMOND Aloysius-cohort. Vanwege de instal- latie is het Zondag feest. We beginnen de dag met algemeene H. Communie tot in tentie van de Kruisvaart. Aantreden jon gens om kwart voor 7 aan den burcht. Aan treden dat wil zeggen klaar staan, op het eerste sein recht, fier, mannelijk. Zondag 7 uur Mis Dialogata. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt in de burcht. Daarna een korte wandeling. 10 uur Hoogmis. 3 uur Installatie van de Willibrord en Jeroen-ban. We zorgen er voor kwart voor 3 aan de burcht te zijn. Na de installatie gaan we naar het S.M.C.- veld voor het houden van onderlinge wed strijden. Ouders en belangstellenden zijn bij de installatie en wedstrijden van harte welkom. Maandaig 8 uur Missieclub. Woensdag 8 uur MiChaël en Tarcicius-ban Vrijdag 8.30 uur Mgr. Aengenent-ban. Zaterdag 7.30 uur Willibrord en Jeroen-, ban. Zwemmen als gewoon. Zonder leiders is het zwemmen verboden. ZOETERMEER Aanrijding. Vrijdagmiddag circa 4.30 uur had op den Zegwaartscheweg een ver keersongeval plaats. De 5-jarige Cornelia M. kwam onverwacht achter een broodwa gen vandaar geloopen naar het midden van den rijweg. Op dat moment kwam uit de richting Benthuizen een personenauto aan gereden, waartegen zij opliep. Het kind werd op den weg geslingerd en bleef lig gen. De doktoren Palte en Steur verleen den de eerste hulp, waarbij bleek, dat de verwondingen nogal niet van ernstigen aard waren. De politie stelde een onderzoek in. HELPT onze onafhankelijkheid Wordt begunstiger van het LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Geeft een jaarlijksche bij- ydrage op giro 320.000 van het Luchtverdedigingsfonds, t. n. v. d. Vereen, v. Nat. y Veiligheid, den Haag, of schrijft aan het Centr. Prop. Comité, Heerengracht 78, Amsterdam. Wij üragen duizenden be- gunstigers l#l sf ALPHEN AAN DEN RIJN EEN ELECTRISCH CARILLON. Het geschenk is bijeen. Naar wij vernemen is thans door de in gezetenen en pi. vereenigingen een be drag van 820.bijeengebracht voor het electr. carillon, dat de burgerij het ge meentebestuur als geschenk voor het nieu we radhuis zal aanbieden. Het comité hoopt met medewerking van het gemeen tebestuur thans binnenkort tot aanschaf fing te kunnen overgaan, zoodat het 31 Augustus voor het eerst in gebruik zal kunnen worden gesteld. Feestelijkheden. Het feestcomité heeft het voornemen zoo mogelijk op den dag van de a.s. blijde gebeurtenis in het Prin selijk gezin nog een optocht van jeugdver- eenigingen te organiseeren. Tevens is het de bedoeling na afloop de stoet op het terrein van het nieuwe raadhuis te ont binden en het raadhuis met bengaalsch vuur te doen verlichten. Volkszangavond. Wij verneman, dat de Buurtvereeniging „Toussaintstraat" het voornemen heeft op den eersten werkdag volgende op den dag van de te verwachten blijde gebeurtenis des avonds om 8 uur op het ToussaintpJein alhier een Volkszang avond te organiseeren. Programma's zul len tijdig gratis ter plaatse voor het pu bliek verkrijgbaar zijn. Vooraf is het de bedoeling gramophoon- muziek middels een geluidsversterkings-in- stallatie ten gehoore te brengen, een en an der onder leiding van den heer S. J. Ko ning, alhier. Geboren: Geertje Christina d. van Lendert Amersfoort en Hieke Soeteman. Jacoba Johanna d. van Jacobus Gerardus Laterveer en Susanna Siera. Ingekomen: Pietertje A. Rietveld, van Den Haag. Petronella M. M. de Vree van Eindhoven. Willem Koolhoven, van Delft. Anna C. van der Hoort, van Ze venhoven. Petronella C. Spruijt, van Utrecht. Vertrokken: Maria C. Mol, naar Lei den. Inie E. Joha, naar Amsterdam. Adriana Bleijenberg geb. de Wilde, naar Aalsmeer. Hendrik J. L. van Haselen en gezin, naar Leiderdorp. Cornelia H. Ver hoef, naar Barneveld. BOSKOOP feestelijk aspect der gemeente te ver- hoogen. Hoe het ook zij, moge straks de bevolking in al haar geledingen uiting geven aan haar gevoelens van blijdschap en dankbaarheid voor de Zegen, welke het Prinselijk Paar ten deel viel, in welke zegen ook h(et Nederlajndsche Volk be trokken mag worden. Gevoelens welke des te sterker mogen zijn, wanneer een lang gekoesterde hoop in vervulling mocht gaan en ons een Erfprins mocht worden geboren. Gemeente-tuinman. Voor de betrek king van gemeente-tuinman, waaronder ook zeer veel sollicitanten uit Boskoop, heb ben zich niet minder dan 700 gegadigden aangemeld. Wel een karakteristiek bewijs, dat het in den tuinbouw zoo rooskleurig nog niet staat. Rijkstuinbouwschool. Met ingang van 1 Aug. 1939 is als opvolger van den heer Ir. C. Ph. Moerlands tot Rijkstuinbouwcon- sulent benoemd, de heer dr. E. F. Jacobi, thans directeur en leeraar aan de Rijks- tuinbouwschool alhier. De heer Jacobi zal in het bijzonder belast zijn met de voor lichting met betrekking tot de boomteelt. Examen lingerie. Voor het examen lin gerie, afgenome door de Vereen, tot bevor dering van Industrie en Huishoudonderwijs voor Meisjes „St. Anna" slaagden alhier de dames: Agatha Koter (H'woude), Cor nelia Koot (H'woude), Alida Kompeer, Nel de Lange. Jeanne Moerings, Nelly Out (H'woude), Mien Straver, Marie Toor, Jo- siena Verbakei, Dora van der Werf (H'woude) en Marie van Zuylen. Allen werden opgeled door Eerw. Zr. Sylvia aan de R.K. Naaischool alhier. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer D. Graatsma, slaagde te Rotterdam voor de •hoofdacte. Onze plaatsgenoote mej. J. T. Boer slaagde te Gouda aan de Huishoudschool al daar voor het diploma „Hulp in de Huis houding". Mulo-examen. Voor het Mulo-examen A. slaagden de volgende leerlingen: J. v. d. Bosch, G. Kluis, A. Pellekoren, G. van Spang, B. v. d. Tocht. Voor examen A. met B. wiskunde: mej. A. Veerman en A. Ter wee. Voor dipl. B: M. 't Hart; K. Smit en A. v. d. Spek. Allen van de Chr. Mulo- school Rozenlaanu. Van de openbare Ulo- school slaagden voor dipl. B: J. Rosbergen en L. J. Zwartendijk. BODEGRAVEN DE KANTOORHOUDER IN 'T VELD JUBILEERT 25 jaar postbeambte Op 1 Augustus a.s. hoopt de heer J. H. in 't Veld kantoorhouder van het hulpkantoor Zoeterwoude den dag te herdenken, waar op hij voor vijf en twintig jaren in dienst kwam van de P.T.T. Bij dit zilver jubileum zullen alle in woners'van Zoeterwoude zeker een goede gelegenheid vinden blijkt te geven van sympathie en vooral om daarbij dank baarheid te toonen voor de vriendelijke hulp en dienstvaardigheid van den jubi laris Van de vyf en twintig jaren in dienst bij de post is de heer in 't Veld vijftien jaar kantoorhouder in Zoeterwoude. Zijn eerste tien dienst jaren vervulde hij als •besteller te Moercapelle. De taak van een kantoorhouder van een hulpkantoor is een zeer zware en vooral moeilijke. Het is bijna niet mogelijk een beschrijving te maken van de veel om vattende zaken die deze functionaris te vervullen heeft. Alle takken van het om vangrijke bedrijf van de P.T.T. worden hier door een man uitgeoefend, beheerd en geleid. De telefoon-centrale, de postverzending met de regeling van de besteldienst en tevens leiding van het bestellers-personeel de telegrammen-dienst, postcheque- en girodienst, wissels aangeteekende stukken, zegelverkoop, belasting-ontvangst, linvali- aiteits-uitkeeringen zooveel als Raad v. Arbeid-zaken moeten allen door de eene functionaris worden gedaan. Gelukkig is de heer in 't Veld kalm en beheerscht èn het is zijn grootste verdien ste dat hij zich nooit laat kennen als ie mand die het-voor -het publiek te druk heeft, integendeel met de grootste wel willendheid worden allen geholpen en meer nog, aan menschen die met formu lieren enz. geen raad weten wordt door hem alles in orde gemaakt. Vooral in „nood en dood" zooals men in Zoeter woude zich uitdrukt is de heer in 't Veld de goede helper en staat hij altijd klaar, alsof er in dat kantoor geen ander werk te doen is. En toch is de jubilaris bij zijn gqmoedelijken aard in alles zeer cor rect en daarom hoog aangeschreven bij zijn hoogere chefs. Ook wij als krantenman, zijn dankbaar voor de steeds ondervonden welwillend heid en gaarne geven wij het voorbeeld aan allen die dit ook dankbaar willen zijn. Wij steken de vlag uit op Dinsdag 1 Aug. en de post krijgt het dien dag zeker druk in Zoeterwoude.... op den feestdag van den postman.- mentaire meerderheid verkrijgen; de W. V. moet dus voorloopig blijven bestaan. Na dit niet verwachtte resultaat werd be sloten de eigendommen der vereeniging onder toezicht te stellen van een commis sie, bestaande uit de heeren W. de Groot, W. Tijssen, K. v. d. Vliet en N. Zwetsloot. Deze commissie zal zich ook met de loo- pende zaken belasten, behalve met het organiseeren van feesten. Er blijft dus voorloopig een slapende W. V. bestaan. ZEVENHOVEN B. V. L. Bij de gehouden schietwed strijd van den B.V.L. werd de wisselbeker gewonnen door J. V. Angevare met 195 punten van de 200. De medaille werd ge wonnen door H. P. de Groot met 192 p., de 3e prijs door L. v. d. Meer met 191 p. Deze wedstrijd werden gehouden door den plaatselijken leider, den heer L. J. Bos. ZWAMMERDAM De burgemeester. Aan den burgemees ter is t/m 7 Augustus a.s. verlof verleend. Daar de 'heer J. A. Hoogendiijk ook buiten de gemeente vertoeft, treedt als -waarne mend burgemeester op de heer M. H. v. d. Poll, C 53, alhier. Ondertrouwd: Nicolaas Lour ens Driehuis, 31 jaar te Zwamtmerdam en Cor nelia Margaretha van Leeuwen, 22 jaar te Alphen aan den Rijn. Pieter Slappend-si, 27 jaar, te Zwammerdam en Dirkje Jaco- ba de Gans, 23 jaar te Reeuwijk. G -e v e s t i ig d: G. Verkerk en gezin, A 167 van Nieuwveen T. J. Verkerk A 167, van Nieuwveen Mej. T. Buitelaar, C 66 van Maassluis. Vertrokken: Mej. Soeminah naar Tjilatjap (N.O.I.) Mej. A. W. van Leeu wen naar Alphen aan den- Rijn Niv. G. van der Vis naar 's-Gravenhage. De a.s. Blijde Gebeurtenis aan het Prinselijk Hof. Zooals reeds eerder werd medegedeeld, heeft Boskoop's Oranje Comité in beginsel besloten tot viering van de te verwachten geboorte van een Prinselijken Telg. Aan de bij het Comité bekende vereenigingen op het- gebied van ziek, zang, sport, tooneel, jeugdorganisatie en soortgelijke is een circulaire verzon den, waarbij is medegedeeld, dat het in 't voornemen van het Comité ligt op den avond van den dag, waarop de Blijde Ge beurtenis aan het Prinselijk Hof zal plaats vinden, een lichtstoet, opgeluisterd met muziek te houden. Indien althans de ge boorte vóór 5 uur 's avonds bekend wordt. Mocht deze pas na vijf uur des avonds bekend worden, dan zal dezen den avond d.a.v. worden gehouden. Behalve wan neer dit op een Zondag mocht zijn. In dat geval wordt de optocht op de Maandag d.a.v. gehouden. Het Comité heeft aan de vereenigingen, welke een circulaire hebben ontvangen verzocht aan het welslagen van dezen op tocht mede te werken. De plaats van op stelling en de tijd zal nader per Bulletin worden bekend gemaakt. Het is natuurlijk in het geheel niet uitgesloten, dat sommige vereenigingen geen circulaire hebben ont vangen, omdat geen volledige lijst der te Boskoop gevestigde vereenigingen voor handen is, terwijl in Boskoop een groot aantal vereenigingen wordt geteld. Elke vereeniging, welke van haar belangstelling wil laten blijken is welkom. Vóór 5 Aug. a.s. kan zij zich opgeven aan het secretari aat van het Oranje Comité Valkenburger laan 49. Indien voldoende vereenigingen, in het bezit van een Vaandel of banier, zullen medewerken, dan zal hoogst waar schijnlijk tevens een Vaandel défilé; voor het Raadhuis worden gehouden. Wegens uitstedigheid van den burge meester, beschermheer van het Boskoop's Oranje Comité, konden nog geen bindende afspraken terzake worden gemaakt. De regeling is geheel opgezet in de verwach ting, dat het gunstig weer zal zijn. Mocht het stortregenen, zooals laatst bij de her denking van de geboortedag van H.K.H. Prinses Juliana het geval was; dan zal, uiteraard de optocht niet doorgaan op den daarvoor bepaalden avond. Uniformen, banieren, mogen niet aan zoo'n stortbad worden gewaagd. Trouwens van een licht stoet zou, en dan met nadruk op het woord licht, niet veel terecht komen. Ook de stemming van de deelnemers zou sterk gedaald zijn. In elk geval, de hoop is ge vestigd op droog, stil, weer, dan komt een lichtstoet het beste tot zijn recht. Niet al leen, dat enkel de vereenigingen aan de optocht mogen deelnemen, edereen, in het bezit van lampion met stok is welkom en zal zich kunnen aansluten. Het is niet uit gesloten, dat de viering van de geboorte dag met nog eenige onderdeelen zal wor den uitgebreid. Hierover zal het Oranje-Comité zich nader beraden. Het geeft de ingezetenen het advies, om zoodra de geboorte bekend wordt de driekleur met Oranjewimpel uit te steken. Het dorp krijgt daardoor reeds een feestelijk aanzien. Misschien kunnen de verschillende plaatselijke buurtvereni gingen er ook het hare toe doen, om het Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool alhier, is benoemd mej. A. Donk. DE MEIJE Maria-Congregatie. Donderdag maak ten de dames van de Maria-Congregatie een uitstapje naar de K.R.O.-studio te Hil versum, waar zij van elf tot kwart voor één het ex- en het interieur hebben be zichtigd. Hierna ging men geruimen tijd naar den populairen speeltuin te Oud-Val keveen, waarna men door de bosschen via Utrecht wederom huiswaarts keerde. De dertig dames, die de reis hebben medege maakt, zal deze dag nog lang heugen. LEIMUIDEN Aanbesteding brug Bilderdam. Giste ren werd door B. en W. aanbesteed het bouwen van een brug over de Drecht te Bilderdam. Ingeschreven werd als volgt: H. F. Krikke, Bilthoven 1280, C. van der Hoet N Amstel 11176, J. Kuijpers te Zu rich 10400, Wed. de Bruijn te Mijdrecht 9960, N. Gortemulder te Uithoorn f 9680, E. van Luiing te Woubrugge 9634, C. G. Reijneveld te Uithoorn 9274, C. Reijne- veld te Uithoorn f 8750, C. Godschalk te Leiden f 8448, G. van Eek te Zegveld 8150, A. Mooten te Moordrecht 7737, W. van der Helm te Alphen f 7550. De gunning werd door B .en W. aangehouden. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Voor het examen nijver heidsonderwijs akte N.A. is te Den Bosch geslaagd mej. B. de Jong. TER AAR Zilveren Professiefeest. Op den 22en Augustus a.s. hoopt de Eerw. Zuster Jero- na, den dag te herdenken, dat zij voor vijf en twintig jaar haar intrede deed in het klooster van de Congregatie der Arme Zusters van het Goddelijk Kind. Al reeds veertien jaar is de jubilaresse in het St. Anthonius Rustoord alhier werk zaam, en heeft zij de verzorging van de oude mannen en vrouwen. Voor dit dik wijls moeilijke werk, ontvangt zij veel waardeering. Bij de vele gelukwenschen, die de Zus ter ongetwijfeld zal krijgen, voegen wij gaarne de onze. Naar de Missie. De Weleerw. Pater J. Zuyerveld, van de Orde der Kruishee- ren, is door den Hoogeerw. Provinciaal aangewezen, om te gaan arbeiden in de Missievelden op Java. Personalia. Voor het examen hoofd acte is geslaagd de heer A. Visser. ZOETERWOUDE (H. R.) GEEN FEESTEN. Op de Donderdagavond gehouden leden vergadering van de Wilhelminavereeniging kon het voorstel van het bestuur tot op heffing van de vereeniging geen regie-

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12