SPORT De Vierdaagsche LUCHTVAART BIOSCOPEN TE LEIDEN VRIJDAG 28 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „DE ZIJL" De onderlinge wedstrijden van „De Zijl" zullen gehouden worden op Woensdag 2 Augustus as. des avonds te 7 uur in de zweminrichting „De Zijl". WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. De zestiende etappe. De zestiende etappe van de ronde van Frankrijk van Briangon naar Annecy over 294 K.M. is gisteren in drie gedeelten ge reden. Anton van Schendel zorgde voor de eerste Nederlandsche overwinning door dat hij het derde gedeelte van Bourg- Saint-Maurice naar Annecy won. De uitslagen luiden: Eerste gedeelte Briangon naar Bonnevelt over 126 K.M.: 1. Sylver Maes (België) 5 uur 4 min. 39 sec. 2. Mathias Clemens zelfden tijd. 5. Albert van Schendel 5 uur 11 min. 10 sec. 23. Toon van Schendel 5 uur 22 min. 12 sec. 26. de Korver zelfden tijd. 28. Lambrichts zelfden tijd. 46. Hellemons 5 uur 32 min. 47 sec. 50. Dominicus 5 uur 44 min. 2 sec. Tijdrit van Bonneval naar Bourg St. Maurice, 58 K.M. 1. Sylvester Maes 1 uur 57 min. 41 se c. 2. Vissers 1 uur 59 min. 44 sec. 12. Lambrichts 2 uur 3 min. 57 sec. 19. Albert van Schendel 2 uur 6 min. 27 sec. 23. de Korver 2 uur 9 min. 7 sec. 38. Helle mons 2 uur 19 min. 25 sec. 45. Toon van Schendel 2 uur 25 min. 51 sec. 46. Domi nicus 2 uur 26 min. 7 sec. Bourg-Saint-Maurice naar Annecy 103.5 K.M. 1. Anton van Schendel 3 uur 44 min. 17 sec. 2. Pierre Clemens zelfden tijd. 8. Hellemons 3 uur 45 min. 59 sec. 10. Al- bert van Schendel, de Korver, Lambrichts, Dominicus weroden ex aequo geklasseerd in den tijd van 3 uur 46 min. 30 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Sylvester 111 uur 44 min. 55 sec. 2. Vietto 112 uur 11 min. 55 sec. 9. Lambrichts 112 uur 31 min. 45 sec. 14. Albert van Schen del 112 uur 47 min. 57 «sec. 29. de Korver 113 uur 54 min. 25 sec. 39. Toon van Schen del 114 uur 27 min. 32 sec. 40. Dominicus 114 uur 28 min. 38 sec. 47. Hellemons 115 uur 19 min. 29 sec. Het landenklassements luidt: 1. België B. 337 uur 19 min. 8 sec. 2. Frankrijk 337 uur 47 min. 43 sec. 7. Nederland 339 uur 14 min. 7 sec. Liever een zoen dan de bloemen. Naar aanleiding van deze eerste Hol- landsche overwinning lezen we in „Voor uit" het volgende: Nou, dan ben ik eindelijk toch nog een keer eerste geworden ook", riep een jube lende Toon van Sohendel ons toe, toen wij de hotelkamer binnenkwamen, waar hij en zijn broer Albert schoon gewasschen op hun bedden lagen te rusten. „Man, man, ik ben toch zoo blij, dat ik heb gewonnen, want ik heb het vandaag nooit gedacht. Ik zat 40 kilometer voor het einde nog zoo „dood" als wat en ik was blij in de groep te kunnen blijven. Maar toen ik plotseling Pierre Clemens zag weggaan, toen dacht ik: „Kom, laat Toontje het ook eens probeeren". En nauwelijks zat ik voorop, of ik was zoo frisch, alsof ik pas begon. Toen, op dat moment, wist ik al, dat ik zou gaan winnen, want als ik voor op lig, dan kan ik alles. Denk maar eens aan dien keer, dat ik in Brest tweede werd op een lekke band...." Toon praat aan een stuk door en ver heugt zich met zijn zege, alsof hij nooit eerder eerste was geweest in zijn leven. „En toch heb je het eigenlijk aan mij te danken, manneke", komt Albert er plot seling tusschen. „Want dank zij Janus Hel lemons konden jullie wegkomen. Dit kwam eigenlijk zoo", expliqueert Albert, terwijl hij er even rechtop voor in zijn bed gaat zitten. „Ik was ail een paar keer weggeloo- pen en ik merkte goed, dat de meesten meer dood den levend waren. Ik denk: daar moeten wij gebruik van maken. Maar het lukte mij niet, want eiken keer werd ik teruggehaald. Toen ben ik naar Janus gegaan en ik zei tegen hem: Janussie, voel je je sterk? Ja, knikte hij met zijn droge gezicht. Nou, toen heb ik hem bij zijn kraag gepakt en hem naar voren geslingerd met de woorden: Dan ga jij nu demarreeren! En dat heeft hij gedaan en daardoor kon jij winnen. Eigenlijk heb je je over winning dus nog aan mij te danken", be ëindigt Albert zijn vlot betoog. „Nou, dan word je nog wel bedankt hoor", antwoordt Toon rustig, aldus de po ging van zijn broer om hem „op de kast" te krijgen, met één slag ongedaan makend. „Maar nu moet ik toch ook nog een etappe winnen", gaat Albert met een knip oogje verder. „Anders durf ik beslist niet thuis te komenMaar dan mag ik wel voortmaken ook, anders is de Tour afge- loopen", antwoordt hij zichzelf onmiddel lijk. Tooon is op het laatst met zijn gedach ten niet meer bij het gesprek geweest, dat is duidelijk. Hij ligt kennelijk nog aan zijn overwinning te denken, hetgeen blijkt, wan neer hij plotseling peinzend opmerkt: „Zeg, ik heb geen bloemen gehad aan de finish, engeen zoen ook van een schoone uit Annecy. En dat is toch gebruik in de Tour de France". Wij hebben Toon de verklaring gege ven voor het ontbreken van deze ceremo nie. Want de bloemen waren er wel en de schoone uit Annecy, die den winnaar zou zoenen, ook. Maar Toon was er niet. Die was in zijn dolle blijdschap meteen doorge reden naar het hotel, omstuwd door op dringende "otografen en journalisten. Onze winnaar i*s er maar matig mee vol- NAAR ANRHEM EN TERUG. De derde dag zette prachtig in, het was een stralende morgen met volop zon en toch heerlijk koel. Dat zou tegen den mid dag wel anders worden! Over de prachtige Waalbrug trekt het Vierdaagsche leger uit voor het Arnhem sche parcours en vanaf de brug heeft men een prachtig gezicht op de schoone Be tuwe, die zoo aanstonds van Waal tot Rijn doorkruist zal worden en dat zich thans met zijn boomgaarden het vruchtbaarst toont. Onder Eist werden wij ingehaald door den heer van Tol, die zijn naam geen oneer aandeed, en ons met een gang voor- bijtolde, zoodat wij, indien wij niet beter wisten, konden denken, dat hij pas voor den eersten dag op stap was gegaan. Te ongeveer 8.15 uur hadden wij de Rijn brug bereikt en vandaar heeft men een prachtig gezicht op Arnhem en daarbo ven verheeft zich machtig de St. Eusebius- toren. Wat een drukte in Arnhem! Bereden po litie moest de straten vrijhouden en de Arnhemsche meisjes waren werkelijk al leraardigst. Van alle huizen wapperden de vlaggen en enthousiast worden wij ont vangen. Onze route liep door Arnhem heen over den Roosendaalschen weg tot aan den Schelmschenweg. Hier werd door ons gerust en hadden wij er ongeveer 30 K.M. opzitten. Hier werd onze Arie, die de reis voor het eerst meemaakt en zich schitte rend houdt door den heer Hendriks van een paar blaren afgeholpen. En hoe langer wij bleven liggen, hoe meer blaren hij kreeg, zoodat wij maar weer gauw opstap ten om over den Schelmschenweg weer Arnhem te bereiken. Komend uit de bosschen opent zich voor ons een landschap van een weelderige val lei met zon overgoten velden, waarop het koren grootendeels al in schoven gebon den staat. Af en toe ziet men nog eenige velden bieten en op deze bieten is onze Piet gek, werkelijk die jongen is stapel op bieten. Spoedig hebben wij weer de Rijnbrug be reikt en hier zien wij de dames Lemmers, Verboog en den heer de Beus, die gedrieën him kilometers genoeglijk opeten, hetgeen hun best afgaat. Voorbij de Rijnbrug te gen den Rijndijk werd door ons gerust en van dit punt heeft men een prachtig ge zicht op het voorbij trekkend leger. Aldaar zagen wij mej. C. v. Heyningen uit Voorschoten onder de goede zorgen van haar zuster, en de gez. van Tol passee- ren en flink hoor, zoodat het woord: bla ren blijkbaar niet in hun woordenboek voorkomt. Eveneens trok het detache ment van het 6e R.V.A. onder leiding van den len luitenant J. Th. Walta ons voorbij. De jongens zagen er monter uit en het zal ons tegenvallen, indien niet allen het ha len. En daar ging mej. Stefelaar van Brun- hilde, recht op haar gouden medaille aan, ons voorbij. Te Eist zat mevr. Spoor, die voor de tweede maal meetippelt, blijkbaar op de verdere familie te wachten, zoodat de tocht dan gezamenlijk wordt voortgezet. En daar had je mej. Dubbelaar, die evenals wij te gen het eind van Juli de vierdaagsche koorts krijgt en dan op geneeskundig ad vies voor een week naar Nijmegen wordt gestuurd. De arme meid had het knap te pakken, want zij tippelde nog best en zal op het laatst van de week wel haar vierde reis er op hebben zitten. Merkwaardig is toch de invloed van mu ziek op zoo'n marsch. Langs de wegen rij den verschillende reclame-auto's rond, die een gramofoon met versterker aan boord hebben. Luid klinkt dan „daarachter komt de luitenant li la luitenant", en het komt voor, dat zoo'n auto achter een troep tobbers aanrijdt. En men moet het zien: het lijken oude regimentspaarden, die weer eens de bekende klanken opvat ten, geleidelijk worden de beenen losser en losser en het worden weer flinke kerels, die niet op een paar kilometers kijken. Zonder erg hebben wij in gezelschap van daan. „Kijk", zegt hij nadenkend, „die bloe men konden mij nie!. zooveel schelen, maar die zoen. Wij kunnen met Toon meevoelen, te meer, omdat wij het meisje met de bloe men hebben gezien en hij niet. En zij was inderdaad schoon. VE KA-WIELERBAAN Vele bekende Nederlandsche renners zullen ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan op Zondag 30 Juli aan den start op de Veka-baan verschijnen. Vooraf zul len de nieuwe kampioenen Wals en van der Linden gehuldigd worden. Het programma bestaat uit een sprint- wedstrijdd met o.a. van Egmond en van der Linden, een omnium met Wals-Pelle- naars tegen Zwartepoorte-van der Voort, een achtervolging met Groenewegen- Slaats en Pijnenburg-Boeyen, een 60 K.M. koppelwedstrijd, waaraan deelnemen Wals-Pellenaars, Pijnenburg-Slaats, Groe- newegen-Boeyen, Bosland-Roes, Zwarte- poorte-van der Voort, van der Linde-van Stek, van Egmond-Loskamp, terwijl een dertigtal amateurs elkaar zal bekampen in een wedstrijd over 3 K.M. in series en finales. MOTORSPORT LEIDSCHE H. D. CLUB. Het toerprogramma voor de maand Au- gusctus is als volgt vastgesteld: 59 Aug. 5-daagsche toertocht naar Bel gië en Luxemburg, vertrek te 14.00 uur vanaf „Royal"; 13 Aug. Lunterensche mej. Dubbelaar Nijmegen bereikt en dan is het alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Allen loopen frisch door de dichte haag van toeschouwers heen en bereiken alzoo de kazerne. Maar ga niet kijken achter de muren van de kazerne, daar strompelen ze weer op bloote voeten in pantoffels, waar voor het gemak maar de hiel is uitgesneden, rond en zoeken zoo spoedig mogelijk hun stroo- zak weer op om weer krachten te verzame len voor den volgenden dag. Nietwaar Willem? En zoo staan wij weer aan den voor avond van den laatsten dag. Wat zal het worden? Nader vernemen we: De derde dag is er een geweest vol van afwisseling. In den ochtend begon het met do mededeeling, dat er 13 deelnemers te genop zagen den moeilijken weg door de Betuwe naar Arnhem op te gaan. Den vo- rigen avond waren er 19 uitvallers gesig naleerd en bovendien vele late thuisko mers genoteerd. Men had van den zwaren crisisdag, welke de Woensdag veelal voor de nieuwelingen is, een kalm tournee ge maakt. En als men dat in aanmerking neemt, dan moet men nog spreken van een gunstig resultaat, dat de Woensdag slechts 32 slachtoffers had gevraagd en er Don derdagochtend 3739 aan den start kwamen. In de ochtenduren, onder bedekten hemel en in aangename koelte was het goed wan delen en de meeste deelnemers verkeerden dan ook in de beste stemming en hadden het vaste voornemen den betonnen weg naar Arnhem fiksch te beloopen. Tot omstreeks elf uur had men best weer, ook al dreigden aan den noordelijken he mel donkere wolken, welke blijkbaar vele wandelaars tot haast aanzetten om zoo spoe dig mogelijk nog voor de bui te kunnen schiulen. Zoo gebeurde het, dat men reeds des morgens te half elf halverwege Eist Nijmegen vele jongeren, die de 30 en 40 K.M. aflegden, op den terugweg ontmoet ten. En naarmate men Arnhem naderde, zag men meer wandelaars in het gezicht dan op den rug. Tegen half twaalf waren alle deelnemers reeds in Arnhem en zat het leeuwendeel in de schitterende omgeving van heuvel en dal op den Schelmschen weg, in den „Ziep" of den Deelschen weg. Hier waren omstreeks één uur alle deel nemers gepasseerd. De grootste drukte in Arnhem heerschte wel tusschen half elf en twaalf uur. En we moeten erlijk toegeven, dat de Arnhemsche bevolking de schade van vorige malen, ook al werkte het weder niet mede, ten volle heeft ingehaald. In het hartje van de stad neerschte groote drukte en de autoriteiten onder wie burgemeester H. P. Bloemers, verscheidene raadsleden, generaal Sillevis en ook de V. V. V. van Arnhem bleven geenszins op den achtergrond staan. „Mu sis" was urenlang tjokvol en de harmonie van de Koninklijke Marine, die in de „Kuip" op het Velperplein concerteerde, ondervond ook hier groote waardeering van het publiek, dat smaak heeft voor goede muziek. Na het middaguur slonk de diukte in Arnhem zienderoogen en na een uur konden we zeggen, dat Arnhem weer verlaten was door den N. B. L. O. Op den betonnen weg naar Nijmegen was hec ondertusschen een drukte van belang. Vele groepen en individueelen, die tijdens den feilen bui heel wijselijk hadden ge schuild, waren nu op weg naar Nijmegen en profiteerden van een heerlijk zonne tje, dat de spieren wel losmaakte maar ge lukkig niet stak. Zoo was het een lust om alle deelnemers in een vlot tempo de moei lijkheden van den harden weg te zien overwinnen en men kreeg den indruk, dat er weinig uitvallers zullen zijn, ook al had in Nijmegen de Roode-Kruisafdeeling driehonderd gevallen van blaren te behan delen en 200 liefhebbers voor de massage. In totaal zijn op den derden dag acht deel nemers uitgevallen, zoodat er Vrijdag 3731 deelnemers aan den start kunnen komen. Vandaag gaat de route naar Grave, Gen nep en Cuyk en Oeffelt. Heden was de commandant van het Veld leger, generaal van Voorst tot Voorst langs de route. boschbad, start 8.00 uur en 2627 Aug. Nachtrit, start 23.55 uur. Op 20 Aug. zal door de Feest-Commissie der L. H. D. C. een knobelrit worden ge organiseerd waarover nadere mededeelin- gen zullen volgen. DE NATIONALE WEGRACES TE ZANDVOORT De officieele inschrijving voor de natio nale wegraces der K.N.M.V. welke Zater dag 5 Augustus a.s. op het „Circuit van Zandvoort" zullen plaats vinden is ge sloten. Totaal zullen 112 renners aan de wed strijden deelnemen, waarvan 69 in de junior- en 43 in de seniorklasse. Vooral de seniorklasse is buitengewoon goed bezet. Alle bekende Nederlandsche renners van naam zullen elkaar de eere- palm in hun categorie betwisten. De voor naamste inschrijvers in de halfliterklasse der senioren zijn: de Arielrijder Fijma, de drie B.M.W.-rijders de Ridder, Knijnen- burg en Schot en de vijf Triumphrijders Visser, Draayer, van Aartsen, Houtop en Maltha. In de 350 cc klasse staan op de lijst o.a. Moesjes met een water gekoelde D.K.W. en Roest, Veer en van Rijn op speciale Velocette race machines. De kwartliterklasse is eveneens uitmuntend bezet. In de z.g. Lilliputklasse komt de Eysinkstal met voormannen als Verkerke, Ravenhall, Renooy, e.a. uit tegen een klein legertje Batavus D.K.W., Germaan, Francis-Barnett en Spartarijders. De oor spronkelijk vastgestelde trainingstijd, vrij dagmiddag van 2 tot 6 uur, is bij nader in zien te kort gebleken. Er zal nu gelegen heid tot training zijn van 12 tot 6 uur. THEATER Trianon: Trianon- Filmac: Luxor: Lido: Casino: Rex: BRIDGE WIJZIGINGEN CONTRACT- BRED GE-REGELS Nog niet definitief vastgesteld De International Bridge League deelt ons mede, dat omtrent de aanstaande wij zigingen van de internationale bridge regels in sommige Nederlandsche bladen een bericht heeft gestaan overgenomen uit een Engelsch blad betreffende wijzigingen, welke zouden gebracht worden in genoem de regels. Dit bericht is onjuist en tegen den wil der bevoegde instanties verspreid. Er zijn nog geen definitieve besluiten ge nomen, doch slechts voorstellen gedaan en de beide Europeesche comité's hebben deze voorstellen nog niet met het Amerikaan- sche comité behandeld. Zij besloten geen enkele mededeeling te publiceeren voor en aleer de aan te brengen wijzigingen vol ledig zijn vastgesteld, reden waarom het publiek gewaarschuwd wordt aan geen mededeelingen aandacht te schenken, al vorens deze officieel door genoemde in stanties zullen worden medegedeeld. SCHAKEN SCHAAKWEDSTRIJD DANIëL NOOTEBOOM TEGEN BADGASTEN. Woensdagavond werd in café restaurant Flora te Noordiwijk-Birmen een schaak wedstrijd gehouden tusschen de leden van de Noordiwijksohe Schaakvereeniging Da niël Nootboom en schaakliefhebbers onder de badgasten. Er namen van beide partijen niet minder dan 23 sohakers aan deze wed strijd deel. De spelleiding berustte bij den heer H. van der Voort, lid van Dan. Noote- 'boom. Deze had het zoo keuriig weten te verdeelen, gezien zijn kennis van schaken, alsmede de kracht der deelnemers, dat al len ongeveer een gelijke tegeistander kre gen te bekampen. Waren het vorig jaar de badgasten die de Noordwijkers een lesje gaven, dezen keer was andersom. Nadat de heer S. Verloop als programma leider deelnemers en aanwezigen hartelijk welkom had geheeten en allen veel succes en een genoeglijke avond had toege- wenscht werden de plaatsen aan de 23 bor den ingenomen. En er werd aan beide zij den flinke tegenstand geboden, zoodat den eersten tijd met geen enkele zekerheid was te zeggen, wie wel het sterkst zou blijken. Een zeer mooie partij speelde Mr. G. J. Goudsmit. Het mat is niet meer te pareeren. De totale uitslag luidt als volgt: BadgastenDan. Nooteboom. A. H. RoozeB. Turk 1—0 Mr. G. J. GoudsmitP. Bedijn 10 OffermansJ. Plug 10 Dr. RibbinkJ. Caltof 01 A. ZandvlietT. Admiraal 10 E. CatonesL. Bedijn 1/2-1/2 F. OomsA. Leenheer 01 G. J. v. d. LippeMr. K. E. Eriks x—x G. M. de VriesH. Sleeboom 01 S. DiedemanJ. Husak 01 J. du PreeJ. PassChier 01 SimonsJ. Paardekooper 1/2-1/2 A. HurkM. Sleijser 01 H. BarendsC. Waasdorp 1/2-1/2 C. EroW. van Roojjen 10 WittemanC. v. d. Poel 01 H. HegemanJ. Hoogendam 1—0 W. v. WijngaardenJ. v. d. Poel 01 J. HegemanJ. Voor duin 01 P. HeegemanA. Montebo 10 P. RijersG. Slaaf 0 E. HegemanR. van Kampen 01 B. Bernard'J. Vass 10 Badgasten 91/2 punt, Dan. Nooteboom 12 1/2 punt. In deze wedstrijd is slechts een afgebro ken partij en wel dat tusschen G. J. van der Lippe en Mr. R. E. Eriks. Dit bleek zoo'n ingewikkelde stelling waarin deze partij keuring Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen Goedgekeurd werd afgebroken, en gezien het gevorderde uur zagen de arbiters geen kans een be slissing voor deze partij te geven, besloten werd dat deze partij later uitgespeeld zal worden. De revanche-wedstrijd zal plaats hebben op Dinsdag 8 Augustus in Hotel Restaurant „Seinpost" te NoordwJjk aan Zee. VOETBAL A. J5. C—SLAGERSPATROONS. Onder leiding van scheidsrechter P. Boom verschijnen beide elftallen in het veld. Er wordt direct flink aangepakt en binnen enkele min. ziet de voorhoede van A. S. C. dat de Slagerskeeper op lage bal len niet is gesteld en zij nemen dan ook spoedig een voorsprong van 20. Bij de slagers is v. d. Berg de man die snelle runs neemt en door zijn voorzetten weten zij den achterstand in een 52 voorsprong om te zetten door doorzetten van Mulder, Alke made en J. Visser, totdat de rust aanbreekt. Na de thee is A. S. C. eenigszins ver sterkt en blijken de slagers hun kruit ver schoten te hebben. De A. S. C.'ers zijn dan overwegend sterker, waardoor de 52 ach terstand in een 75 overwinning wordt om gezet. Als de-scheidsrechter het einde fluit is A. S. C. door deze overwinning voor- loopig houder van den beker. De return wedstrijd zal waarschijnlijk in Augustus gespeeld worden. Als A. S. C. deze weer wint is zij definitief houdster van den beker. OM DEN AROLBEKER Op 27 Augustus en 3 September. De wedstrijden om den A.R.O.L.-beker zullen dit jaar worden gehouden op 27 Augustus en 3 September. De deelnemers zijn: A.G.O.V.V., D.W.S., H.B.S., H.F.C., P.S.V., Zeeburgia en A.F.C. Als scheids rechters zullen fungeeren de heeren Boas, Boekman, v d. Burg, Postma, Schlüter en Wey. D.W.S. is houder van den beker, welke, zooals bekend werd gestolen, doch door D.W.S. in overleg met den oorspronke- lijken stichter, den heer J. G. M. Bosch, door een uitermate fraaien nieuwen beker werd vervangen. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf St. Kath. Waver (af stand pl.m. 130 K.M.). De eerste duif be reikte haar hok te 1 uur 23 min. 41 sec. snelheid 1021.3 meter per minuut. De laat ste duif werd te 2.19.55 geconstateerd; sne!2heid 862.06 meter per minuut. In con cours waren 325 duizen, welke werden ge lost te 11.20 uur met Z.W. wind. De uitslag was als volgt: A. Kleinman 1, 30, 32, 58, J. Rakhorst 2, 31, 41, 56; Jac. Plug 3, 9, 17; M. Hoek 4, 5, 14, 15, 19, 20, 21, 45, 57, 61; N. v. Beveren 6, 28; J. v. cL Niet 7; J. Oomsen 8, 36; Gebr. Boot 10, 29, 34, 35, 39, 53; Gebr. Passchier 11, 18, 23, 24, 60; P. Bosman 12, 25, 26, 37, 38; Vogelaar-v. Schie 13; Gebr. Cramer 16, 27, 43, 44; J. B. Cramer 22, 59; P. Barnhoorn 33, 42; C. J. Eygensteyn 40; L. Hoek 46; Th. Steenvoorden 47; W. Hoek 48, 50; Uit hoven-v. d. Wiel 49, 51; J. Passchier 52; C. v. d. Berg 54, 55, 63; A. v. Din 62. DE POSTVLUCHTEN OP NED. INDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op u i t r e i s bereikten de „Valk" Athe ne, de „Oehoe" Jodhpur en de „Pelikaan" Bandoeng. Op de thuisreis landde de „Gier" te Medan en de „Nandoe" te Jodhpoer. HOOFDFILMS AANVANGSUUR Love Affair (Charles Boyer, Irene Dunne). Andy Hardy in het Wilde Westen. (Mic key Rooney). Ons Prinsesje loopt. Bruidegom in angst. (Heinz Rühmann). De vierde komt niet (Dorothea Wieck). My lucky star (Son- ja Henie, Richard Greene). Op stap (Louis Da vids). Het meisje met de blauwe hoed. (Lou Bandy, Truus van Aal ten). Zigeunerbende. (Ja ne Withers, Borrah Minevitch). Fra Diavolo (Stan Laurel, Oliver Har dy). Een held op sokken. (Joe Penner). Speelfilm Wild West Prinses Beatrix Oplossing van een misdaad Geschiedenis van een pianostemmer Komische soldatenfilm Muzikale comedie Klucht. Klucht lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen dag doorl. voorstelling van 25 uur. lederen avond 8 uur. Zondag 27 uur. lederen dag matinée behalve Vrijdag. lederen avond 8.15 u. Zondag 27 uur. Da gelijks matinée 2.30 uur. lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée lederen avond 8 uur Zondag van 27 uur lederen werkdag 2 uur matinée.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10