DINSDAG 25 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Autobotsingen zonder tal Een doode en een zwaar ge wonde in de Haarlemmer meer. Gisternacht om twee uur is midden in een hevige regenbui op den rijksdeg onder de gemeente Haarlemmermeer een zware Lancia-auto in volle vaart tegen een stilstaanden lichten Fiat-wagen opgereden. De chauffeur heeft waarschijnlijk wegens het slechte weer het achterlicht van .de Fiat, die moest stoppen, omdat zijn ruiten- wisscher defect was, niet gezien. De aanrij ding was zoo hevig, dat de laatste wagen tachtig weter verder in de sloot terecht kwam. Van de beide inzittenden werd een Italiaan, die de auto bestuurde, een zekere C., vrijwel op slag gedood. Een Nederlan der, die naast hem zat, kwam er met lich te verwondingen af. Beiden werden uit den wagen geslingerd en kwamen niet in de sloot, maar op den berm van den weg terecht. Dit had een voordeel kunnen zijn, wanneer niet de achteroprijdende Lancia met een nog flinke vaart over de bestuur der heen was gereden, zoodat hij met een ingedrukte borstkas bleef liggen. De Lancia had door den schok inmiddels eveneens haar bestuurder, de eenige inzit tende, verloren, die later met een zware hersenschudding werd teruggevonden. De beide wagens lagen in de sloot. Gelukkig passeerden er kort na het onge val enkele andere auto's waarvan er ech ter verschillende te haastig reden om van het ongeval notitie te kunnen nemen. Een automobilist begreep echter, dat hier iets ernstigs aan de hand was en heeft de poli tie van het bureau Amsterdam gewaar schuwd. Hij begreep echter niet dat hij in dit geval beter de plaatselijke politie van Hoofddorp op de hoogte had kunnen bren gen, waarschijnlijk omdat hij met de loca le situatie niet op de hoogte was. Boven dien waren zijn aanwijzingen die hij telefo nisch doorgaf aan het bureau Overtoom, nadat hij eerst naar Amsterdam was gere den, te vaag. De Amsterdamsche politie en een ambulance-auto van den G.G. en G.D. hebben daardoor geruimen tijd moeten zoe ken, voor zij de plaats des onheils bereikten. Een aanwijzing „ergens op den Rijksweg naar Haarlem, liggen twee auto's in de sloot", was voor den inspecteur van ge noemd bureau aanleiding onmiddellijk twee agenten met een politie-auto uit te zenden, die met grooten spoed den ver keerden kant opreden en'in Sloten terecht kwamen, waar zij niets vonden en waar ook niemand iets wist van een botsing. De inspecteur had inmiddels nadere gegevens binnen gekregen en wist een half uur la ter, dat het ongeval op den rijksweg naar Sassenheim, nabij Schiphol, was geschied. Een tweede politie-auto werd daarheen ge zonden, die onderweg de ambulance-auto van den G. G. en G. D. tegenkwam. Samen hebben deze beide auto's den rijksweg na bij Schiphol afgezocht en eindelijk de slachtoffers, die nog steeds op den weg berm lagen, gevonden. In allerijl is men daarna daar het Wil- helmina-gasthuis gereden, waar de zwaar gewonde bestuurder ter verpleging is opge nomen en waar het lijk van den Italiaan eveneens heen werd vervoerd. Zijn bege leider kon, na verbonden te zijn, naar huis worden gebracht. Nader verneemt de „Msbd.": gedood is Signor Alessandro Conegliano, een 19-ja- rige Italiaan. Zwaar gewond is de heer W. W. Blijenberg, een Amsterdammer, die on geveer 30 35 jaar oud moet zijn, terwijl het derde slachtoffer, licht gewond Wil ton heet. Aan de gevolgen overleden. Het 7-jarige zoontje van de familie Fles sen te Grutotoenvorst, diat Zondagmiddag op den Horsterweg door een aiuto is gegrepen, is gisteren aan de verwondingen bezweken. Drie gewonden te Nijmegen. Gistermorgen is te Nijmegen op het kruis punt Johanna weg en Kwakkenibergweg een ernstige aanrijding geschied tusschen twee personenauto's, beide uit Nijmegen, wel'ke zeer zwaar beschadigd werden. De oorzaak van de aanrijding is te wijten aan het feit dat de bestuurder van de beide wagens el kaar te laat hebben opgemerkt. De chauffeur van de eene auto, zekere De G., kreeg wonden aan het hoofd, terwijl zijn moeder het sleutelbeen van den rech terschouder brak. Mevrouw Sdh., die met haar man T. Soh. in den anderen wagen was gezeten, brak haar rechterbeen. Dr. van Ewijk verleende geneeskundige hulp. Mevrouw Sch. werd per ziekenauto naar het Canisius-ziekenhuis vervoerd. Me vrouw De G. kon naar huis worden ge bracht. De auto's moesten, worden weggesleept. Twee gewonden te Tilburg. Zondag namiddag omstreeks half zeven had op den Bredascheweg te Tilburg even eens een botsing plaats tusscben twee luxe auto's. Een auto, 'bestuurd door den Hagenaar F. Th, kwam van het spoorwegviaduct in de Ringbaan West en wilde dwars den Breda scheweg oversteken. Op hetzelfde moment naderde uit de rich ting Breda een auto. bestuurd door den heer P. B., wonende te Tilburg. Midden op den Bredasohen weg reed de laatste auto de eerste in de flank en wierp dien wagen op het verhoogde gedeelte van de Ringbaan West. De gevolgen waren ernstig. De alleen in zijn auto zittende Ha genaar bekwam een hersenschudding en snij wonden aan het hoofd. Nadat hem door een geneesheer de eerste hulp was verleend kon hij per ziekenauto van den G.G. en G.D. naar de Residentie worden getrans porteerd. De bestuurder van de andere auto, de heer B. kwam er met den schrik af. De eveneens in deze auto zittende heer Van Mol, notaris te Tilburg, echter, bekwam een hersenschudding en eenige andere verwon dingen door glasscherven veroorzaakt. Op doktersadvies werd hij door den G.G. en G.D. naar het St. Elisabethziekenhuis te Tilburg overgebracht. Van de drie eveneens in de auto zittende drie dochtertjes van no taris Mol bekwam er een een snij wonde boven het rechteroor, die door den G.G. en G.D. moest worden gehecht. Beide wagens waren zoo zwaar bescha digd, dat zij naar de garage moesten wor den versleept. Bij Velden twee ernstig ge wonden. Gistermiddag is op den rijksweg Venlo Nijmegen onder Velden een auto, be stuurd door dr. E. uit Leeuwarden, ten ge volge van de gladheid van den weg, ge slipt en over den kop geslagen. De be stuurder en zijn echtgenoote liepen ernstige kwetsuren op. Zij zijn naar het ziekenhuis' te Venlo overgebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Twee ernstig gewonden te Nederweert Te Hasseltvelden kwam gisteren een auto van het instituut „Stokershorst" te Neder weert, in botsing met een uit de richting Nijmegen naderenden auto, waarin ds. Reynders uit Zuidwolde (Gr.) met vijf jon gens en een medepassagier waren gezeten. In den eersten auto zaten drie passagiers. Ds. Reynders kwam met den schrik vrij, de vijf jongens werden allen licht gewond. De mede-passagier echter en de bestuurder van den anderen auto werden ernstig ge wond. Zij werden, evenals de beide andere heeren uit Nederweert, die lichte verwon dingen opliepen, per ziekenauto naar Venlo overgebracht. De overigen werden, na ter plaatse te zijn verbonden, met een vracht auto naar Venlo vervoerd ter verdere be handeling. Beide auto's waren op de tramrails te recht gekomen, zoodat de Maasbuurtspoor weg niet kon passeeren. Als vermoedelijke oorzaak van het onge luk wordt genoemd het slippen van een der wagens tengevolge van het natte weg dek. Jongen door auto gegrepen. Zondagmiddag reed de heer T. D. v. N. met zijn. auto op den Rijksweg Amsterdam -Amersfoort. Bij het gevaarlijke 'kruispunt in den weg Hilversum—Laren wilde ze kere v. di. S. met zijn rijwiel aan de hand, terwijl achterop zijn 14-jarige zoon gezeten was, den weg oversteken. De mem weifelde doch stak daarna toch over. Dit werd Hzijn zoontje noodlottig. De jongen werd door de koplamp van de auto van de fiets geslingerd. Nadat hem eerste hulp was ver leend werd hij met een ernstige knie- en een hoofdwonde naar het St. Janszieken- huis te Laren overgebracht. Een ingewikkelde aanrijding Gisteren is op den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, een ingewikkelde aanrijding geschied, waarbij twee personen-auto's, een sleeperswagen en een motorwagen van de R.E.T. beschadigd werden; merkwaardi gerwijze zijn er geen persoonlijke ongeluk ken bij gebeurd, meldt het „Vad". Uit de poort van de tram-remise aan den Nieuwen Binnenweg is een sleeperswagen naar buiten komen rijden, welke wagen met rails was beladen. Een helper van den koetsier was op den rijweg gaan staan, ten einde het uit de richting van de Lage Erf- brug komende verkeer te waarschuwen, om te stoppen, opdat de sleeperswagen vrij de bocht zou kunnen nemen. Juist kwam op dat moment de handelsreiz;.óer P. J. A. Ja cobs, uit Rijswijk, aanrijden met een per sonen-auto. Hij stopte inderdaad, maar achter hem reed, in dezelfde richting, mo torwagen 538 van lijn één. De trambe stuurder, die de situatie tijdig overzien had, heeft op een afstand van 80 meter reeds de electrische rem aangezet, maar deze wei gerde dienst. Ofschoon de bestuurder nog zand heeft gestrooid en met de handrem heeft gewerkt; kon hij niet verhinderen dat de tram met groote kracht tegen de stilstaande auto opreed. Deze werd ruim 20 meter voortgeschoven, waarbij zij tegen den sleeperswagen opbotste, Deze werd op zijn beurt opzij geworpen, waardoor zij te gen een langs den kant staande personen auto botste. Deze is daardoor het trottoir opgeschoven. Zooals wij reeds meldden, zijn bij deze aanrijding geen persoonlijke ongelukken gebeurd, maar de materieele schade is vrij aanzienlijk. Het ergst was de auto van den handelsreiziger er aan toe. Deze wagen is vrijwel geheel vernield. Van de tram is de voorzijde ingedrukt. Van den sleeperswa gen is de lange boom gebroken. Een der sleeperspaarden heeft een wond in de lies streek gekregen. De geparkeerd staande auto is aan de linkerzijde gehaven. Boven dien is van dien wagen de voorruit ge broken. Een auto aangereden op den Veenweg te Rotterdam Gisteravond is op den onbewaakten over weg aan den Veenweg te Rotterdam tij dens een hevige regenbui, waardoor het zicht zeer slecht was, de personenauto van den tuinder J. W. van B. uit Hillegersberg door de locomotief van een goederentrein gegrepen, welke trein op weg was van het station D.P. naar het station Maas. De ach terzijde van de auto is totaal vernield. De heer van-B., die alleen in den wagen zat, kwam met den schrik vrij. De trein heeft ongeveer een 1 vartier oponthoud gehad. DOOR EEN LOCOMOTOR GEGREPEN Vader van groot gezin op slag gedood Gistermiddag om vijf uur is te Apel doorn de 53-jarige R. Kuiper, die over de Wormensche brug over het Apeldoornsch- Dierensche Kanaal fietste, aan het einde daarvan gegrepen door een locomotor, die op het baanvak van de locaalspoor Apel doornDieren, dat daar langs het kanaal loopt, rangeerde. Het uitzicht is er geheel vrij, zoodat het onverklaarbaar is, dat de man den locomotor, die slechts geringe snelheid had, niet tijdig gezien heeft. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. De die een invaliede vrouw en vijf kin deren achterlaat, waarvan de jongste 8 jaar is, werkte in de werkverschaffing. OUDE MAN VERDRONKEN De 82-jarige J. V., wonende te Welsum bij Olst, is door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. Personalia. Voor het examen hoofd- acte slaagde te Den Haag de heer S. W. Visser alhier. LISSE Aangehouden. Door de gemeente-po- litie alhier is aangehouden een zekere J. v. d. O. alhier en naar Noordwijk overge bracht, alwaar hij verdacht wordt van de ontvreemding van een rijwiel. SASSENHEIM Geslaagd. Voor het M.U.L.O.-examen slaagden N. Smit en Jan Zuilhof, leerlingen van de „de Visserschool". OMGEVING KATWIJK RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Willem Frederik Samuel z. van H. R. Nieborg en D. Ringnalda Herman Jan, z. van H. Spelt en J. M. Nehmelman Klaas z. van Christiaan Helsloot en C. J. Reiz. Gevest gd: Mijndert van Zijtveld van Koudekerk Willem Plomp en gezin van Schagen. Vertrokken; Jean A. Veltman- naar Amsterdam Gijsbertus J. de Bruin naar Montfoort. GEMEENTERAAD VAN ZWAMMERDAM HOOGMADE Goed afgcloopen. Gisterenmiddag om streeks 12.30 uur brak bij de Parochiale school alhier de achteras van een met puin beladen vrachtauto van den heer G. Heijns uit Ter Aar. Hierdoor kwam een dubbel achterwiel vrij en zette op eigen houtje de reis voort welke echter ineen langs den weg slaande heg een ontijdig einde nam. Op drie wielen hobbelde de vrachtauto nog een eindje door en kwam toen voor goed tot staan, zonder dat in deze druk bevolkte buurt iemand lichamelijk letsel had beko men. Nadat de inhoud der wagen was overgeladen op een andere auto, werd het „verminkte" voertuig door de kraanwagen van den garagehouder P. Hoogendijk uit Ter Aar weggesleept, dit alles natuurlijk onder zeer groote belangstelling van groot en klein. Geitenfokvereeniging „Hoogmadc en Om streken". Niemand kan ontkennen dat het Maandagavond lekker groeizaam weer tje was, maar voor 't bestuur en de leden van de Geitenfokvereeniging was het toch verre van aangenaam om onder zulke om standigheden hun „werkmanskoe" te laten keuren terwijl ook de zoozeer gewaardeer de publieke- belangstelling zeer klein was en bijna uitsluitend uit de jeugd bestond. Niettegenstaande dit alles had de keuring een vlot verloop en kon men over de kwa liteit der 1? aangevoerde beesten zeer te vreden zijn. De keuring welke op 't plein voor café Witteman plaats vond, geschied de door de heeren S. de Jong, assistent Rijksveeteeltconsulent, H. Verhoeven uit Oegstgeest, lid van het hoofdbestuur en den heer Bens uit den Haag. Door deze heeren werden de volgende prijzen toege kend: Wit ongehoornd: le prijs L. J. Borst; 2e prijs L Lieverse; 3e prijs P. Volwater; 4e prijs W. van der Ploeg. Overjarige geiten: le prijs L. Lieverse; 2e prijs J. B. Borst. Lammeren: le prijs M. J. van Vliet; 2e prijs W. v. d. Ploeg. Gehoornde geiten: le prijs L. J. Borst. Na nog een kleine bespreking met de jury over de fouten en gebreken welke nog moeten worden verbeterd, behoorde deez zeer goed geslaagde en voor de leden zeer leerzame keuring weer tot het verle den en gingen de leden met de beste voor nemens voor 't komende jaar huiswaarts. Verslag der gehouden openbare vergade ring van den Raad der gemeente Zwam- merdiaim. Voorzitter: de Burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig 5 leden. De voorzitter opent de vergadering met ambtsgebed, en deelt mede, dat de heeren Edelman en Koning bericht hebben ver hinderd te zijn deze vergadering bij te wo nen. Vaststelling voorschotten op de gemeen telijke vergoeding overeenkomstig art. 103 zesde lid, der Lageronderwijswet 1920, ten behoeve der bijzondere scholen voor het j-aar 1939. Berekend naar het bedrag der kosten per leerling, zooals dit bij de behandeling der Begrooting voor 1939, overeenkomstig art. 55 bis der Lageronderwijswet is vastgesteld, n.l. 10.31 voor het gewoon lager onder wijs en 14.97 voor het uitgebreid lager onderwijs, kunnen de volgende voorschot ten korden toegekend: Aan de Chr. Nat. School, na aftrek van de geraamde op brengst der te innen schoolgelden, 796.96; aan de Ned. Herv. School, na aftrek van de geraamde opbrengst der te innen school gelden 748.25; aan de R. K. Meisjesschool 1752.70; aan de R. K. Jongensschool 1391.25 en aan de R. K. School voor U.L.O. 768.64. Totaal f 5341.40. Z.h.s. wordt tot vaststelling der genoem de bedragen besloten. Verlenging tijdelijke concessie tot leve ring van drinkwater door de gemeente Bodegraven. De voorzitter zegt dit punt op de agenda te hebben geplaatst, omdat met 1 Juli j.l. de met de gemeente Bodegraven gesloten overeenkomst tot tijdelijke voorziening van drinkwater door Bodegraven aan de ge meente Zwamimerdam is geëindigd. Aangezien de nieuwe concessie nog niet is opgesteld, zal verlenging der tijdelijke overeenkomst noodig zijn, waarom wordt voorgesteld, indien de gemeente Bodegra ven hiermede aocoord gaat, de tijdelijke voorziening onder dezelfde voorwaarden, onder goedkeuring van Ged. Staten tot en met 31 Decemiber 1939 te verlengen. De heer L in schoten vraagt of Ged. Sta ten, de concept-overeenkomst voor het ver- leenen van concessie voor den tijd va i 30 jaar aan de gemeente Bodegraven, nog niet hebben goedgekeurd. De voorzitter antwoordt, dat wat de hoofdpunten betreft Ged. Staten zich daar mede kunnen vereenigen, doch over een vast te stellen overname-som na afloop van de concessie over 30 jaar, worden nog be sprekingen gevoerd, daar tussdhen de des kundigen daarover nog verschil van mee ning bestaat. ZJh.s. wordt hierna tot de voorgestelde verlenging der tijdelijke overeenkomst met Bodegraven besloten. Belastingreclames. Hierna worden be handeld eenige reclames over aanslag weg- belasting en hondenbelasting over 1938 en 1939. De Raad vereenigt zioh met de voor stellen van B. W. hieromtrent inzake ont heffing, vermindering, of handhaving. Wijziging Begrooting dienst 1938. De voorzitter licht nog nader toe eenige wijzigingen der Begrooting dienst 1938, toe te voegen aan de reeds in de vorige ver gadering vastgesteld wijzigingen, welke toen nog niet bekehd waren. Z.h.s. wordt tot de voorgesteld wijzigin gen «besloten. Wethouder Hoogendijk zou aan' 'het voor gesteld tevens nog een post willen toevoe gen vodr eventueele feesten bij gelegenheid van de te verwachten blijde gebeurtenis in het prinselijk gezin. Na eenijfe 'bespreking wordt met alg. stemmen besloten, hiervoor een bedrag van 250.uit te trekken, n.l. f 100.voor bijdrage tractatie schoolkinderen en 150 voor verdere feestviering, waarvan de be stemming dan nog nader zal worden ge regeld. Ten slotte deelt de voorzitter nog mede, dat Ged. Staten bezwaar gemaakt hebben tegen het raadsbesluit, inzake het verleenen van een gemeentelijke bijdrage in de kos ten van het vervoer per autobus voor te werkstelling van voormalige werkloozen uit deze gemeente. De trottoir-aanleg in de School straat. Bij de rondvraag zegt de heer van Leeu wen, dat niettegenstaande in twee voor gaande vergaderingen is aangedrongen op de uitvoering van de voorgestelde trot- toiraanleg in de Schoolstraat, hij ook in deze vergadering dooromtrerat een mede- deeling heeft gemist. Het spijt spr. zeer, dat dit tot heden nog op de lange baan is ge schoven, daar hij dit punt als zeer urgent 'beschouwt, gezien de onhoudbare toestand ter plaatse. Hij weet zeer wel dat er vele andere werkzaamheden zijn, doch hij acht dit wel een van de meest noodzakelijke dingen en wil er daarom nogmaals op aan dringen er nu toch spoedig uitvoering aan te geven. De voorzitter antwoordt, dat thans een begin is gemaakt met het vragen van toe stemming van de eigenaars der tegenwoor dige voetstraten en doet daaromtrent enkele mededeelingen, waaruit blijkt dat nog en kele moeilijkheden zijn op te lossen. De heer v. Leeuwen zegt, dat het beter zou zijn geweest eerst een kostentoereke ning te maken. Op enkele 'bezwaren van eigenaars zal toch het plan niet afstuiten en spr. meent dat niemand' bezwaar kan hebben, daar algemeen zal worden toege juicht dat de orhoudbaren toestand' gron dig zal worden verbeterd. Wethouder van de Poll, wijst op enkele moeilijkheden in yertoand met het uitbrei dingsplan. Het maken van een kostenbe rekening brengt ook kosten mede, zoodat het beter is eerst de inwilliging van de eigenaars te verkrijgen. De heer van Leeuwen zegt deze 'bezwaren niet in te zien. Hij zou gaarne in de eerst volgende vergadering een kostenbereke ning zien overgelegd. De voorzitter zegt inmiddels te willen doorgaan met het vragen van bowilligings- verklaringen van eigenaars, waarvan er ook buiten de gemeente wonen terwijl ook de toestemming van „Rijnland" noodig zal zijn. Wat het maken van een eenvoudige opname voor het maken van een kosten berekening betreft, zal in den geest als door den heer v. Leeuwen bedoeld, worden gehandeld. Aan het einde der .vergadering deelt de voorzitter nog mede dat hij voornemens is voor 14 dagen met vaoantie uit de gemeente te gaan, waarna de vergadering wordt ge sloten. ZOETERWOUDE (H. R.) De eerste tentoonstelling en geitenkeuring. Gisteravond werd door de Geitenfok vereeniging „Eensgezindheid" de 1ste ten toonstelling en zomerkeuring gehouden op het veld van de Sportvereeniging „Meer burg". Reeds om half zes moesten de werkmanskoeien in keurige orde aan de lijn staan opgesteld, ingezonden waren 53 stuks. Als keurmeesters waren aanwezig de heeren S. de Jong, assistent Rijksvee teeltconsulent te 's-Gravenhage en H. v. d. Hoeven, lid van het hoofdbestuur te De uitslag was als volgt: Wit ongehoornd: 1-jarige le pr. C. J. Splinter, 2e pr. Chr. van Mil, 3e pr. H. van Laar, 4e pr. C. J. Splinter, 5e pr. T. v. d. Ing, 6e pr. C. v. Diest,en 7e pr. A. Hollan der. 2-jarige en ouder: le pr. D. v. Leeuwen, 2e pr. L. Harkes, 3e pr. A. Rietveld, 4e pr. P. Bervoets en 5e pr. A. Rietveld. Bont of gehoornd: 1-jarige: le pr. C. v. Rijt, 2e pr. W. de Leeuw. 2-jarige en ouder: le pr. P. Bervoets, 2e pr. A. Hoogeboom, 3e pr. P. Bosman en 4e pr. Chr. van Mil. Lammeren wit ongehoornd: le pr. A. de Hollander, 2e pr. L. Harkes, 3e pr. P. Ber voets, 4e pr. C. Splinter en 5e pr. A. de Hollander. Wit ongehoornd of bont: le pr. P. Ber voets, 2e pr. L. Harkes en 3e pr. D. de Leeuw. Als kampioen of de beste geit van de afdeeling werd door de keuringscommissie aangewezen een mooi 2-jarig beestje van den heer P. Bervoets. Na afloop der keuring werd door burge meester H. Smeets welke voor deze eerste zomerkeuring ook blijk van belangstelling wilde geven met eenige toepasselijke woor den de talrijke prijzen uitgereikt. De voor zitter, de heer A. Rietveld dankte den bur gemeester voor zijn belangstelling en de keuringscommissie voor de moeilijke taak; hij sprak den wensch uit, dat op deze in geslagen weg zal worden voortgegaan, dankte ten slotte de sportvereeniging „Meerburg" voor het beschikbaar stellen van het terrein, waarmede deze eerste welgeslaagde tentoonstelling, welke voor velen leerzaam zal zijn geweest, gesloten. Buitenlandsche berichten DE BRAND TE TOLEDO. Het paleis van den aartsbisschop van Toledo is door den brand geheel verwoest, de geheele bibliotheek en het meubilair konden worden gered. Wel gingen de fres co's en de ornamenten van de openbare kapel verloren. Tijdens de blussching werd een brandweerman ernstig gewond. HAAR WRAAK. Een Amerikaansche millionairsweduwe, die een groot landhuis in een plaatsje on der den rook van New-York had gekocht om dit als hotel te gaan exploiteeren, hoeft van de gemeentelijke overheid geen ver gunning gekregen tot het schenken van alcoholische dranken. Deze gemeente is na melijk bekend om de ingetogenheid en de deftigheid van hare villa-bewoners. De millionairsweduwe heeft nu een wraakne ming getroffen, die 'het gesprek van den dag vormt in den upper-ten, wier belangen daardoor ernstig in het gedrang dreigen te komen. Zij heeft het groote buitengoed, dat drie-kwart millioen dollar waard is, ten geschenke aangeboden aan.... father Di vine, den bekenden negerpriester, die er een eigen, nogal luidruchtige godsdienst op r.a houdt. Hierdoor zou het plaatsje zoowel zijn rust als zijn deftigheid natuurlijk ten eenenmale verliezen. De wrake der weduwe is zeer duur, maar zij zal inderdaad doel treffen, tenzij het gemeentebestuur er als nog iets op zal kunnen vinden.... DE „RACKETS" IN AMERIKA. Dat de zoogenaamde „rackets" in Ame rika. ofschoon zij hun grooten tijd gehad hebben, nog wel degelijk bestaan, is dezer dagen te New-York gebleker, toen be kend werd dat vijf artsen betrokken waren in een racket, die levensmiddelenhande laars tot afgifte van vrij aanzienlijke bedra gen dwong onder de bedreiging, dat, wan neer dit niet geschiedde, de medici zouden bekend maken dat het voedsel van ondeug delijke kv/aliteit was. De vijf artsen, waar van de oudste reeds diep in de zeventig is, bevinden zich in hechtenis.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9