SPORT LUCHTVAART HELPT onze onafhankelijkheid HANDHAVEN! Lucht Verdediginqs Fonds Myra. het elfje en de booze kabouter Zwartvoet dINSDAG 25 JULI 1939 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ZEILEN Windstilte op den vierden Kaag-middag Leen de Wit verspeelde daardoor den eersten prijs in de Regen boogklasse Zoo mooi als gisteren de ochtend van den vierden Kaagdag was, zoo slecht werd de middag, 'n Regenbuitje kunnen de zeilers wel hebben, want als er 'n klein stormpje staat komen ze ook doornat thuis. En wan neer de wind de zeilen bol blaast, kan er gewerkt worden, hetgeen des zeilers lust is. Maar een broertje hebben de zeilers dood aan windstilte en hierdoor werd juist de Regenboogklasse gistermiddag danig ge troffen.. Toen de A-klasse te 2 uur startte, stond er nog een aardig briesje en de start der negentien deelnemers was heel goed te noe men. Zeer merkwaardig was het daarom, dat zich bij den boei op het Zweiland een kopgroep van drie deelnemers had gevormd, terwijl de rest met groot verschil achter kwam. Die kopgroep bestond uit: Leen de Wit, W. Warring en Fr. Maas. Daarachter volgden v. Dijk, Deichmann, Eergsma, Ben jamins, de Jong, v. d. Mey en v. d. Sluis in het eerste tiental. De volgende negen deelnemers lagen nu reeds zoover achter, dat er geen kans meer zou bestaan om de kopgroep nog te naderen. Toen de vloot van schepen het Norre- meer naderde, loste de dikke lucht zich op in een fiksch regenbuitje maar daarachter kwam na eenigen tijd een algeheele wind stilte, die de zeilen deed slap hangen en de zeilers overleverde aan de gratie van zoo nu en dan een zuchtje wind. De tweede ronde begon met dezelfde zei lers in de kopgroep als hierboven genoemd, terwijl" Willem v. d. Mey de vierde plaats bezette en iedereen dacht reeds, dat Leen de Wit de overwinning in zijn zak had, maar het kwam v/el geheel anders uit. Toen de windstilte inviel zag de Wit zijn voorsprong hoe langer hoe meer vermin deren, waarna verschillende deelnemers hem passeerden. Zoo zakte hij geleidelijk af, terwijl anderen meer geluk hadden en van het lichte weer profiteerden. Dit was o.m. het geval met Maas, terwijl ook War ring en v. d. Mey hun positie behielden. Leen de Wit kwam tenslotte als zesde bin nenEn dat na zulk een mooi begin! Ook in de B-klasse vielen abnormale uit slagen. Englebert en Meyer, die op de twee eerste dagen niet in de prijzen hadden kun nen kqmen werden nu resp. één en twee, terwijl noch mej. v. d. Sluys noch Berghoef eraan te pas kwamen. De Pampusklasse vertoonde al hetzelfde beeld. W. de Vries Lentsch Jr., die zijn vader als bèmanning had, ondervond terde ge het nadeel van een zwaar gewicht. Ge- ruimen tijd tot in de tweede ronde had hij de leiding dochhij kwam evenmin in de prijzen als Leen de Wit in de Regenboog klasse. Werkhoven was nu de gelukkige, die er zelfs in slaagde den winnaar der twee vorige dagen, Reitsma, te kloppen. De Pampusklasse zonder bijzeilen le verde de derde overwinning in successie op voor Stumpe, terwijl Rini Kagchelland in de 12 Voetsjollenklasse A mede profi teerde van het lichte weer en toen hij een maal goed aan den kop lag, wist hij zijn voorsprong tot het einde te behouden. Vollebregt zegevierde in de B-jollen - klasse en heeft dus een mooie kans op den hoofdprijs. De uitslagen. Holland-Friesland Regenboog wedstrijd: 1. S. Kuipers, Friesland; 2. R. v. d. Sluis. Fr.; 3. J. V. v. d. Veldcr. H.; 4. W. Z. v. d. Mey. H.; 5. L. de Wit, H.: 6. J. de Vries, H.; 7. K. Vrolijk, Fr.; 8. R. Moedt, Fr.; 9. P. v. Dijk, Fr., en 10 F. Theunissen, H. 45 M2. klasse: 1. Coppelstock, st. P. H. C. Sieverts; 2. Blauwe Vogel, sl. P. Mole naar; 3. Föhn, st. A. G. Sijthoff. Vrijbuiterklasse: 1. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteyn: 2. Jan Brass, st. J. Dorsman; 3 Thedo, st. F. C. Bosman. Drakenklasse A.: 1. Viking, st. Ir. J. C. P. Hoskes; 2. Thedo II, st. A. Carpentier. Drakenklasse B.: 1. Stormvogel, st. H. W. v. d. Steen, 2. Zenith, st. W. Bakker. Olympiajollenklasse A 1: 1. Fram. st. Mej. S. van Gooi; 2. Mop, st. H. Bollemeyer; 3. Wardy, st. G. Lemstra. Olympiajollenklasse A 2: 1. Glipper, st. D Kagchelland; 2. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 3. Little Jack, st. J. Bar- zilay. Olympiajollenklasse B: 1. Flossie, st. E. H. v. d. Berg; 2. Mayhorn, st. C. Bredius; 3. Tartane, st. P. J. G. Furnée; 4. Roy, st. C. G. Vink. 12 M2. Sharpieklasse A: 1. All Weather, st. Jac. F. Stap; 2. Wieko, st. C. M. H. Nau- ta; 3. Ronny 2, st. F. Overmans; 4. 't Geus je, st. B. E. Ott: 5. Dinges, st. W. J. H. Nauta. 12 M2. Sharpieklasse B.: 1. Ideaal, st. J. P. J. Schoten; 2. Kannibaaltje, st. S. Doyer; 3. Hoera II. st. J. Vlaming; 4. Pieternel, st. Ir. A. v. d. Heyden. Noord-Ned. 16 M2. klasse A: 1. Nix, st. G. H. van Harten; 2. Unrêst, st. C. C. Flemming 3. Reidhin II, st. G. de Boer; 4. Ahoi, st. F. Oly; 5. Horzel II. st. J. E. Scharphuis. Noord-Ned. 16 M2. klasse A 2: 1. Kwaje Hoek IT. st. K. L. v. d. Horst; 2. Ibis, st. P. C. v. d. Wilt; 3. Algri. st. J. Alberda; 4. Unrêst. st. J. S. de Vries; 5. Soekasari, st. J. Ek Jr. Noord-Ned 16 M2. klasse B.: 1. Dux, st. R. Ferwerda; 2. Roerdomp, st. J. Brunt; 3. Keewi, st. C. A. Toetenel; 4. Anak Angin, st W. Bos, 5. Beatrix, st. S. de Wolf. Pampusklasse met Bijzeilen: 1. Norre- meer, st. W. N. Th. van Werkhoven; 2. Ruiter, st. R. Reitsma; 3. Wildebras, st. J. Key. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Oppas- sertje, st. H. J. C. Buising; 2. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 3. Pinguin, st. W. Klomp. Regenboogklasse A.: 1. Tjebbe, st. Fr. Maas; 2. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey; 3. Pips, st. W. H. Warring; 4. Phecda, st. G. Deichmann; 5. Eelko, st. G. Bergsma. Regenboogklasse B.: 1. Godewind, st. V. Englebert; 2. Printer, st. W. J. Meyer. 12-Voetsjollenklasse A.: 1. Dr. Knock, st. R. Kagchelland; 2. Hella, st. H. Evers; 3. Phoenix, st. J. van 't Over; 4. d'Artagnan, st. W. v. d. Valk; 5. Ans, st. G. Landeman. 12-Voetsjollenklasse B.: 1. Repl, st. J. Vollebregt; 2. Alvertje, st. D. Le Comte; 3. Snapje, st. A. Kok; 4. Semar, st. W. Kühne; 5. Lucky Rascal, st. D. van Eek. ATHLETIEK R. K. ATHL. VER. „DOCOS". Op de Nedeiiandsohe Kampioenschappen welke Zondiag j.l. op de Sintelbaan te Rot terdam zijn verwerkt, hebben verschillen de onzer atJhleten zeer mooie successen ge boekt. Op de eerste plaats moeten wij dan noe men Jan van Rooden die het Kampioen schap 1500 m. der A-klasse wist te behalen. Op deze afstand is momenteel weinig tegenstand voor hem te vinden zoodat het hem niet erg moeilijk werd gemaakt. De goede tijd waar wij aanvankelijk op ge hoopt hadden is dan dan ook nu weer ach terwege gebleven. Een zij het dan geen kampioenschap maar toch een even mooie prestatie maak te Nico Witteiman op de 200 m. In de strijd op dit nummer tussohen de sterkste sprinters wist hij op fraaie wijze de derde plaats te bezetten. Nimmer zijn wij sterk geweest op de sprintnummers, en een der gelijke, prestatie heeft nog geen onzer athleten ooit op dezen afstand kunnen be reiken. Ook de tijd is zeer goed en beloofd nog veel voor de toekomst. Belangrijk ver beterde hij een onzer oudste nog op van Benten staande cluibrecord. Op de 800 m. junioren wist J. van Heie ren eveneens de derde plaats te bezetten in een voor hem zeer behoorlijke tijd van 2.22 min. Jan van der Hoeven zorgde ook voor een nieuw cluibrecord en wel op Kogel- slingeren waarbij hij in den strijd om het Ned. Kampioenschap de vierde plaats be zette. A. Giesike liep bijna de kans het kam pioenschap der B-klasse op hoogspringen te behalen doch twee anderen eindigde met hem op gelijke hoogte waarna hem door loting de derde plaats werd aangewezen. Doordat het Polshoogspringen gelijk met hoogspringen werd verwerkt heeft A. Gies- ke dit nummer eenigszins moeten verwaar- loozen. Hij bracht het evenwel toch nog tot de vierde plaats in de A-klasse echter met een hoogte van voor zijn slecht 3.10 M. A. Paardenkooper wist ook nu weer met kogelstooten in de B-klasse een mooi re sultaat te behalen door de derde plaats te bezetten. Wij zullen deze athleet wel spoe dig naar de A-kLasse zien promoveeren. Ook C. Schalks boekte een niet onver dienstelijk resultaat door in de B-klasse op de 400 m. derde te worden in den tijd van 57,4 sec. Door goede training kan hij nog veel van dezen tijd afhalen. Op het hoogspringen in de A-klasse bracht Jan van Rooden met nog twee ande ren het tot de tweede plaats met 1.59 1/2 M. Ook hij was met loten echter niet geluk kig. N. Stikvoort maakte op de 80 m. een zeer goede kans voor het Kampioenschap, doch hij was totaal uit vonm en liet zich nu door tegenstanders die hij anders makkelijk kon hebben er dik uit loopen. Wij zullen maar hopen dat hij voor Luik zijn oude vorm weer heeft teruggevonden. De estafette-ploegen moesten met inval lers in het veld komen. Evenwel brachten zjü het er nog goed af. Op de 4 X 100 m. werden zij vierd. Met de Olympische esta fette werd dij vijfde plaats bezet zelfs nog wel in een nieuw club recordtijd van 4 min. 1,2 sec. Deze ploeg bestond uit de loopers J. van Rooden, H. J. Averdieck, N. Witte- man en C. Schalks. Daar op de 10 X 100 m. nog geen chihrecord bestond werd ook voor een nieuw gezorgd en wel met 2 min. 10 sec. Een tijd die voor een ploeg, met zóó 'n gebrekkige samenstelling nog niet eens zoo slecht is. Hedenavond training op het R. K. Sport park „Haagweg" om 7 uur onder leiding van den heer A. J. J. Duindam. Zoo ook Donderdagavond eveneens om 7 uur. Zoo aLs steeds zullen op deze trainingen nieuwe leden met open anmen worden ontvangen. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN TE NIJMEGEN. Na de vlaggenparade werd kapitein Breunese gehuldigd. Op de wegen aan den Bijlevcldsingel waren gisteravond duizenden tezamen ge lnopen voor de traditioneele vlaggenpa rade. welke ook ditmaal onder leiding van kapitein E. C. C. W. L. baron van Hee- ckeren van Brandsenburg werd gehouden. Onder de vele genoodigden waren ver scheidene vertegenwoordigers van het burgerlijk- en militair gezag, onder wie burgemeester en wethouders van Nijme gen, de commandant van de koloniale re serve, overste Slagter. en vertegenwoor digers van den N.B.L.O., deputaties van binnen- en buitenlandsche groepen, waar onder de Duitschers, Denen, de Belgen, de Franschen, de Engelschen en de Zwitsers. De kapel van de Koninklijke Marine on der kapelmeester Leistikow en de Nij- meegsche Postharmonie gaven bijzondere luister aan de vlaggenparade. Achtereenvolgens werden onder het spelen van de verschillende volksliederen de Belgische, de Deensche, de Duitsche, de Engelsche, de Fransche, de Zwitser- sche, de Nëderlandsche en ten slotte de officieele N.B.L.C.-vlag in de masten ge- heschen. Elke nationale groep begroette haar vlag naar 's lands wijs en de Duit sche Reichsjugend bracht aan elke vlag den Hitlergroet. Na deze plechtigheid maakten alle deel nemers een défilé langs de autoriteiten en rond de vlaggen. Aan het slot der plech tigheid trad de dames- en heerengroep van de V.I.V.O. uit Hilversum met hun leider naar voren om een treffende hulde te brengen aan kapitein Breunese en zijn echtgenoote, waarbij mevrouw Breunese met roode anjers vereerd werd. Den ka pitein werd een fraai geborduurd kussen aangeboden, waarop de Nederlandsche leeuw was aangebracht, rustende op een fond van diep groene en oranje kleuren. De leider van V.I.V.O. sprak den kapitein op hartelijke wijze toe en verzocht hem in deze bijzondere gave een bewijs van dank te zien van alle leden van V.I.V.O. voor de genoeglijke uren van ontspanning en ontwikkeling genoten tijdens de vele vier- aaagsche marschen, door hen in Nijmegen meegemaakt. Kapitein Breunese aan vaardde dit door de leden zelf vervaar digde sierkussen in grobte dankbaarheid en waardeerde vooral het feit, dat dit kunststuk door eigen leden was gemaakt, onder devies: „arbeid adelt" en „willen is kunnen", met welke laatste leuze ook de meeste wandelaars hun jaarlijksche marschen volbrengen. Na het défilé begaven de meeste deel nemers zich naar hun home, wijl de regen intusschen veel van de feestvreugde be dorven had. De kapel van de Koninklijke Marine gaf een concert in „De Vereeni- ging"- Heden, de eerste marschdag, wordt het parcours gemaakt Nijmegen, Groesbeek, Plasmolen, Cuyk, Molenhoek, Nijmegen. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK De dertiende Tour de France-etappe van Marseille naar Monte Carlo, een af stand van 101 K.M., stond geheel in het teeken van den Franschen werelduur recordhouder Archambaud. Behalve een derde plaats in de le halve etappe won hij op fraaie wijze het fweede gedeelte. Ar chambaud slaagde er in op geaccidenteerd terrein met een heuvel van 13 K.M. lengte te ontsnappen, samen met den Belgischen kopman Sylveer Maes en het verrassende was, dat Archambaud dezen in de eind sprint nog ruimschoots klopte ook. De uitslag van de 13e etappe is: 1 Gallién (Frankrijk N.O.) 3.17.56 2 Pages (Frankrijk Z.W.) 3.19.11 3 Hendrickx (België A) 3.19.17 4 Tassin (Frankrijk W.) 5 Matthias Glemens (Luxemburg) 11 Albert van Schendel 3.19.48 14 Lambrichts idem 20 De Korver 3.20.51 39 Dominicus 3.31.04 47 Anton van Schendel 3.34.23 50 Hellemons 3.41.22 De algemeene rangschikking luidt: 1 Vietto 86 uur 4 min 51 sec. 2 Maes 86 6 40 3 Vlaemynck 86 12 53 4 Vissers 86 14 6 5 Archambaud 86 14 38 6 Lambrichts 86 16 55 7 Marcaillon 86 20 50 8 Disseaux 86 21 2 9 Ritserveldt 86 24 25 10 Thiéhard 86 24 28 11 M. Clémens 86 27 51 12 v. Overberghe 86 30 53 13 A. van Schendel 86 34 9 14 Passant 86 34 55 15 Galateau 86 38 25 28 Dominicus 87 11 55 31 De Korver 87 14 38 39 T. van Schendel 87 38 13 49 Hellemons 88 12 10 Het landenklassement luidt: 1 België B. 258 58 20 2 België A. 259 40 47 3 Frankrijk N.O. 259 41 54 4 Frankrijk 259 43 0 5 Frankrijk Z.O. 259 56 0 6 Nederland 260 2 59 7 Frankrijk Z.W. 260 23 39 8 Luxemburg 261 22 8 9 Frankrijk W. 261 30 27 10 Zwitserland 262 56 27 RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Op de Rijswij ksche Wielerbaan starten a.s. Zondag achter kleine motoren: Hoofd, Vijfhuizen, Hoogland, C. Snoek en v. d. Wildt. B. Leene, Meier, Buchli en v. d. Berg rijden een sprintwedstrijd van 3 ritten. Bovendien worden de baankampioen- schappen van Hollandia korten en langen afstand voor baan en wegfietsen verre den, benevens voor juniores. VOETBAL Kon. Nederlandsche Voetbalbond DE EERSTE KLASSERS IN HET WESTEN. De nieuwe competitie-indeeling. De „Sportkroniek" geeft de officieele mededeelingen van den Kon. Ned. Voet balbond. De competitie in het Westen ziet eruit als volgt: AFEDEELING I. D.W.S., Sparta, Stormvogels, Hermes-D. V.S., K.F.C., Feijenoord, A.D.O., D.H.C., 't Gooi, D.F.C. AFDEELING II. Ajax, V.U.C., Haarlem, V.S.V., R.F.C., D.O.S., B.-Wit, C.V.V., Xerxes, H.B.S. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen Zomeravondcompetitie. Afd. 3: Rijnsb. Boys 2Roodenburg 4 3—0. Afd. 2 A: AZC 1Noordwijk 2 02. Afd. 3: LDWS 5—PVC 2 3—4. Afd. 2 B: ASC 4Quick Boys 3 61. Afd. 3; Quick Boys 4Sportman 3 21; Roodenburg 4PVC 2 20. Wedstrijden Zomeravondcompetitie. 26 Juli: Afd. 2 B.: Noordwijk 3PVC 1, J. van Dam. 27 Juli: Afd. 3: Sportman 3LDWS 5, P« Rietkerken. 2 Aug.: Afd. 3: PVC 2—Quick Boys 4, P. Ju. Vriendschappelijken wedstrijd. Donderdagavond a.s. te 7.15 wordt op het N.A.S.B.-terrein gespeeld R.B.F. tegen N.R.M. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Driebanden-kampioenschap. Door het groot aantal inschrijvingen voor het driebanden-kampioenschap moesten deze gesplitst worden in twee klassen. De winnaars van deze klassen zullen tegen elkander spelen voor het kam pioenschap. Het programma voor deze wedstrijden, welke in het clublokaal van de B.V. „T.O.P.", Langegracht, worden verspeeld, luidt voor deze week: Klasse A. Hedenavond: R. v. G. Jr.G. H., B. TeegelaarA. v. d. Heiden, J. Bon netW. J. v. Leeuwen, G. M. Teegelaar B. Teegelaar, G. H.J. Bonnet. Klasse B. Morgenavond: C. WinkelA. Verstraaten, B. de RooJ. Ververs, A. VerstraatenA. L. v. I., H. TeskeE. Bakker, A. L. v. I.—C. Winkel. POSTDUIVEN. „De Luchtklievers" (Lisse). De Postduivenvereeniging „De Lucht klievers" te Lisse hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf St. Chatal que Mane, afstand 132 km. In concours stonden 150 vogels, waarvan de eerste om 13 uur 30 minuten en 13 seconden het hok bereikte. De uitslag was: 1. 2, 4, 18. 20 en 21 N. J. Dol; 3 en 16 H. A. van Kesteren; 5 en 26 C. Paardekoo- per; 6 en 22 N. Bouwmeester; 7 en 24 H. J. van Diest; 8, 15, 19, 23 en 27 A. de Wit; 9. 12, 17 en 30 Th. Warmerdam; 10 en 25 P. J. van Diest; 11 en 29 T. Assenberg; 13 en 14 P. v. d. Zwet; 28 J. van Diest. BOKSEN VAN KLAVEREN WENT VAN LOCATELLI. - Ondanks den regen, die den geheelen avond in stroomen viel, was de belangstel ling voor den bokswedstrijd in den Doe- lentuin te R'dam vrij groot. De strijd tus- schen van Klaveren en zijn ouden tegen stander Locatelli trok ruime belangstel ling. Het is tenslotte geen mooi gevecht geworden, daarvoor leent Locatelli's strijdwijze zich niet. De kleine, stevige Italiaan zocht maar steeds het gevecht op den kortsten afstand. Van Klaveren was echter zeer goed in conditie en het lukte hem in dé eerste helft van het gevecht vr;jwel steeds zich den tegenstander van het lijf te houden. Met snelle series op lijf en hoofd, met linksche stopstooten soms ook, wist hij den steeds maar weer opdringenden Italiaan tegen te houden. Na vijf ronden stond van Klaveren er dan ook zeer goed voor. In de volgende ronden zakte hij echter wat af. Locatelli trachtte daarvan dank baar gebruik te maken, maar erg veel succes kon hij toch ook niet boeken, daar voor verzorgde van Klaveren te goed zijn dekking. In de negende en tiende ronde bevocht van Klaveren den tegenstander met zijn eigen wapens. Hij dwong Locatelli nu het lijf-aan-lijf-gevecht op en richtte al zijn aanvallen op den maag. Geen moment liet hij nu den tegenstander los. Het was geen fraaie strijdwijze, maar zij bleek zeer nut tig. Locatelli kon tegen dezen voortduren- den stormloop geen ellectieve verdediging vinden en moest daardoor heel wat incas- seeren. Volkomen uitgeput wankelde hij na de tien ronden naar zijn hoek. De uitspraak luiddt, zooals zeer duide lijk was: van Klaveren winnaar. De overige gevechten hadden een zeer vlot verloop: Piet van Es, 71 K.G., was niet erg fortuinlijk in zijn gevecht tegen den Belg Tom Buil, 69,1 K.G. In de derde ronde liep hij zoo'n ernstige bloedneus op, dat de scheidsrechter den strijd staakte. De partij werd daarop onbeslist verklaar. Luc. van Dam, 70,8 K.G., leverde een zeer goed gevecht tegen den Belg de Schrijver, 72 K.G. Hij was in elke ronde meerdere, maar het lukte hem niet den Belg neer te krijgen, want de Schrijver incasseerde buitengewoon goed. Eerst in de zesde ronde kreeg hij er genoeg van. Een harde stoot op de maag leek hem te machtig, hij gaf op en zoo werd van Dam dus winnaar. Zeer korte metten maakte Jo de Groot 78,2 K.G., met den Belg Meurant, 79 K.G. Het gevecht was nauwelijks twee minu ten oud, toen de Belg zoo groggy door den ring wankelde, dat de scheidsrechter hem naar zijn hoek verwees. De Groö't werd daardoor winnaar wegens interven tie van den scheidsrechter. DE POSTVLUCHTEN OP NED. O. INDIë. De positie der K. L. M. postvliegtuigen op de Indië-lijn was gisteravond als volgt: Op de uitreis bereikten de „Pelikaan" Jodhpoer, en de „Buizerd" Singapore. Op de thuisreis landden de „Emoe" te Jodhpoer en de „Uil" te Athene. Wordt begunstiger van het LUCHTVERDEDIGINGSFONDS. Geeft een jaarlijksche bij- ydrage op giro 320.000 van het Luchtverdedigingsfonds, t. n. v. d. Vereen, v. Nat. y Veiligheid, den Haag, of schrijft aan het Centr. Prop. Comité, Heerengracht 78, y Amsterdam. IVij vragen dtftzenden be gunstigers! f99 <rA «f 6x4 55. Myra en Kortsik zijn in de gang, waar de trap naar het dek is. Zij kijkt uit het raampje en gilt: Oei, dat beest komt op ons af. wat zwemt die visch vlug. Kortsik loopt te ijsbee- ren van angst. Hij plukt steeds aan zijn baardje en denkt: Nu gaan er vreeselijke ongelukken gebeuren. Wij zullen met man en muis vergaan. 56. En zie, nu is de wal visch al vlak bij het zeilscheepje. Wat is dat voor een nieuw klein vischje in mijn waterrijk, die moet weggejaagd. Wacht, ik zal dat dier vol water spui ten, denkt de walvisch nijdig. Aan boord durft niemand meer op dek te blijven, allen zijn in de kajuit behalve Myra, Kortsik en een andere zwartvoeter.

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10