Langs de Kust- en Grensverdediging BIOSCOPEN TE LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 21 JULI 1939 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 De beveiliging tegen een snellen aanval. De huisvesting der soldaten Nederland (heeft lange landgrenzen, en ook die moeten bewaakt worden. Dat is voorzeker geen gemakkelijke taak, maar op onze tweede excursie met den generalen staf hebben wij tooh den stelligen indruk gekregen, dat ook in dit opzicht veel be reikt is. Daarbij moet vooropgesteld worden, dat het niet in de bedoeling ligt een eventuee- len aanvaller tot iederen prijs reeds aan de grens definitief tot staan te brengen. Uit strategisoh oogpunt gezien moet Slechts zooveel tijd gewonnen kunnen worden, dat het verdedigingsstelsel achter de grenslinie georganiseerd en in werking gebracht kan worden. Daarom moet men in de eerste plaats 'verrassende aanvallen, overrompe lingen, voorkomen. Snelle verrassende aan vallen kunnen worden gedaan door gemo toriseerde colonnes en vooral door pantser wagens, met hiun snelheid van 60 tot 75 kilo meter per uur. Een snelle overval. Het ligt dus in de lijn van een verstandige strategie, dat de pantserwagens bestreden worden op de punten, die ze niet kunnen ontwijken, wanneer ze over onze grenzen willen komen. Nu is het een voordeelige factor, dat aan weerszijden van vrijwel iederen Nederlandschen kunstweg grep pels liggen, die voor pantserwagens een on overkomelijke hindernis zijn. De vijande lijke machine moet dus den weg blijven volgen en daarop is de verdediging voor een belangrijk deel gebaseerd. Over de toegangswegen tot ons gebied zijn versperringen aangebracht, die op het eerste gezicht lijken te bestaan uit zware betonnen blokken. Hoe massief die blokken er ook uitzien, ze zouden niet voldoende zijn, want een auto zou er, door er tegen aan te rijden, reeds beweging in kunnen brengen. Daarom steken door de beton blokken lange T-ijzers, die twee meter diep den grond indringen en daar veranker4 liggen in een put van beton. Prikkeldraad siert het bovengrondsche gedeelte van de versperring. In vredestijd is een smalle opening voor het rij verkeer gelaten, die in tijden van gevaar onmiddellijk wordt af gesloten. Vaak vindt men deze afsluitingen op geringen afstand van elkaar, zoodat snel rijden uitgesloten is. Geen hartelijke ontvangst. De pantserwagen moet wel voor een der gelijke versperring tot stilstand (komen. De bemanning, die het zou wagen uit te stij gen, zou oogeniblikkelijk onder vuur geno men worden, Want deze wegversperringen staan onder het vuur der verdedigers. Aan weerszijden van den weg, en liefst achter een waterlijn, liggen de kazematten, waar in de mitrailleurs en het geschut staan op gesteld. Herhaaldelijk is de kazematstel ling versterkt door een semi-penmanente geweersohutterstelling en door mitrailleurs in open opstelling. Zoo kan de bemanning van een pantserwagen op een goed onder houden vuur rekenen. Maar het beste af weermiddel tegen deze machines is het pantserafweergeschut, het zeer moderne in- fanteriageschut van 4,7 c.m. Dat kan name lijk niet alleen den wagen, die by een ver sperring wordt opgehouden, maar ook den pantserwagen in volle vaart vernietigen. Ook dit belangwekkende geschut hébben wij op onze excursie herhaaldelijk gezien. Indien de vijand denkt onder begunsti- ginig van den nacht de versperring te kun nen naderen, verrekent hij zioh ook. Want wij hebben geweersöhutter- en mitrailleur- stellingen gezien, waarvan het vuur ge fixeerd was, dat wil zeggen: de schietwa penen rusten in vorken, zoodat de vuur- richting bepaald is. De vijand moet "door de vuurlinie komen. Wil hij de versperringen vernietigen, dan zal hij artillerie in aanzienlijke hoeveel heid moeten laten aanrukken. Dat onttrekt in de eerste plaats materiaal aan een hoofd- front en bovendien kost het tijd, den tijd, die onze weermacht juist moest winnen. In een weiland naast den weg zien wij een stelling van geweerschutters, die tegen een omtrekkende beweging moet waken. Wolven in schaapsvacht. Al deze verdedigingswerken liggen maar niet zoo open en bloot te kijk. Stel u voor een vriendelijk landelijk tafereel. Een schaapskooi tussohen het groen. Een plekje om zich eens neer te zetten en te rusten. Maar in deze schaapskooi huizen geen schapen, neen, de kooi verhult een sterke kazemat en in de schietgaten staat het ge schut gericht. Wolven in schaapsvacht Of stel u voor een lief plantsoentje bij een wooncentrum. Kleurige bloemen bin nen het perk en in het midden verheft zich een reclame-zuil, die u toeroept „Rookt Tabaco-sigaren" of iets dergelijks. Voor een naderenden vijand zou het lieve plant soentje veranderen in een vuurspuwende kazemat Dit zijn maar enkele voorbeelden. Maar het systeem van camouflage kan ad libi tum worden uitgebreid: het is een kwestie van f antasie. Luchtbescherming. Onze militaire gids, de kapitein van den staf J. D. S. Paters, bracht ons ook in ken nis met den commandant van een laloht- beschermingskring, een ander belangwek kend terrein van den militairen arbeid. Want al wordt het luohtgevaar ook vaak overdreven, het blyft van het grootste ge wicht dat de centra, de burgerbevolking, tegen bedreigingen uit de lucht zooveel mo gelijk beschermd worden. Van de nadering van vijandige vliegtui gen wordt de kring door middel van radio- meldingen, verzorgd door den luchtinlioh- tingendienst in het geheele land op de hoogte gesteld. Dan moet alles vliegens vlug gebeuren, want voor een snelvliegend toestel is de afstand van onze grens tot waar ook in het land niet groot. Ook de luchtdoelbatterij verneemt per radio de nadering van den vijand Zoodra deze in zicht is, wordt met het zeer vernuf tige vuurleidingstoestel de vuurridhting bepaald en langs electriscben weg naar de stukken overgebracht, waarna gevuurd kan worden. Dit alles, de bediening van hoogtemeter en vuurleidingstoestel, de bediening van de stukken, is een zeer speciaal werk. Rust en bedrevenheid zijn hier vereisdht. Het instrumentarium moet goed verzorgd zijn en dagelijks gecontroleerd worden, men moet ook de beschikking over voldoende reservemateriaal hebben. Luchtdoelmitrailleurs hébben een twee ledige taak: zij moeten speciale objecten beschermen en de luchtdoelartillerie bevei ligen tegen laagstekende vliegtuigen. De legering. Indien kust- en grenisstellingen plotseling bemand moeten worden, rijst de moeilijke vraag: Hoe moeten de manschappen ge legerd worden? Waar moeten zij slapen, eten? Bij de oplossing van dit vraagstuk is men tot typische staaltjes van geïmpro viseerde legering gekomen. Tot de minst gunstige slaapgelegenheden behoort wel de legering in stallen van boer derijen of die in de gewelven van een oud fort. Hier is de atmosfeer soms niet al te frisoh en als men bedenkt, dat hier mannen liggen, die uit hun arbeid gerukt zijn, be seft men, dat velen tooh wel een groot offer hebben te brengen. Elders liggen de soldaten in tenten en vaak wordt die tijdelijke legering verbe terd door den bouw van barakken. Vaak zijn tooneelzaaltjes in kleine plaatsen ge- requireerd in in kazerns veranderd. Ieder heeft hier zijn plaatsje, ieder heeft hier zijn eigen begruimte. Schuren en bijgebouwen van hotels e.cL worden evenzeer benut. De voedselvoorziening is even gediffe rentieerd, nu eens heeft de troep een eigen veldkeuken, dan weer moet het eten per keukenwagen worden aangevoerd. Maar dit hebben al deze keukens gemeen: het eten is goed en de pers beeft zioh het haar aangeboden bord snert uitstekend laten Wij zijn ten slotte nag in de gelegenheid geweest, een moderne kazerne te bezich tigen. Het verschil met de kazerne van vroeger is wel groot „Licht en lucht" is hier het parool. Ruime vertrékken, muren, die voor een groote deed door ruiten wor den ingenomen, moderne badcellen, een hygiëne waaraan de soldaat vaak zelfs ge wend moest worden. Zoo zijn er thans gelukkig vele (kazernes in ons land, een erkenning van de waar heid, dat de soldaat, die voor de verde diging van het land klaar moet staan, ook recht heeft op goede verzorging. HOOFDFILMS AANVANGSUUR HILLEGOM Belastingdienst. Bij beschikking van den Minister van Staat, Minister van Fi nanciën a.i. is de ontvanger der directe belastingen, enz. C. Wolfson verplaatst van het kantoor der directe belastingen te Oldenzaal naar het kantoor der directe be lastingen en accijnzen te Hillegom. KATWIJK AAN DEN RIJN TÜINBO UW O VERZIC HT. De laatsten tijd, doch vooral de laatste week kenmerkte zich door een slappen en lusteloozen handel. En het ergste is dat het met alle producten misère in hevige mate was. Weliswaar brachten de aardap pelen een iets hoogern prijs op den vorig jaar, in ditzelfde tijdvak doch dit was dan dan met zekerheid te danken aan de hoo- gere minimumprijs dan in 1938. Doch als we een vergelijking maken van de groenten- prijzen van deze afgeloopen week, en nog langer, en die in hetzelfde tijdvak van vo rig jaar, dan is deze aanmerkelijk slech ter, vooral voor sla en bospeen, welke bij de voornaamste producten van aanvoer be- hooren. Vooral met de bospeen is het slecht gesteld. In de eerste helft van Juli 1938 va rieerde deze steeds tusschen 5 en 8.50 per 100 bos, doch thans was het geregeld den minimumprijs van ƒ2.50 voor de zeer goede peen, de extra partijen brachten het een enkele maal tot ƒ4 per 100 bos, doch een massa draaide door. Het was werkelijk een zielig gezicht de met zooveel arbeid verkregen producten als bospeen, welke met de meeste zorg verladen en vervoerd wordt -naar de veiling daarna te zien op geladen en afgeladen met dc vork, het pro duct de koeien, die het een lekkernij von den, te zien toegeworpen, omdat het ar tikel tegen den minimumprijs van 2.50 per 100 bos geen koopman kon vinden. En de aanvoer is nog maar matig. Vele tuin ders wachten nog wat af in de hoop op be ter. Maar die nog navrucht op hun land willen planten, kunnen nog maar kort wachten, want anders is het daarvoor te laat. Kisten peen laten zich betalen met 30 tot 60 cent per kist van 20 K.G. Ook een slechten prijs. Van sla kan niet veel an ders gezegd worden. Vorig jaar werd en kele weken lang genoteerd van 1 tot 1.80 per 100 stuks. Thans is het geregeld 0.50, den minimumprijs, tot hoogstens 1.10 per 100 stuks. En ook hiervan gaat een kwantum naar de belt. Van beide pro ducten wordt gehoopt en verwacht dat deze voor een flinke steun in aanmerking zullen komen. Vorig jaar werd hierop geen steun verstrekt. Toen was het ook niet noo- dig. De uitkomst is vanaf den beginne vrij slecht geweest. Kroten van 60 tot 90 cent per 100 bos geeft ook een onbevredigende uitkomst. Men kan van dit grove product onder deze omstandigheden niet veel an ders verwachten. Doppers bracht steeds 'n redelyke pry's op, van 11 tot 16 per 100 K.G. Doch de aanvoer is niet belangrijk. Over de aardappelen prijs is men ook niet te spreken, alhoewel daarover toch niet in die mate te klagen is als over de groen- teprijzen. De minimumprijs is hooger dan vorig jaar, doch het beschot is in het al gemeen wel iets minder. Die echter een gunstig gewas hebben komen er nog wel mee uit. Betaald werd: voor Bonken van Eerstelingen van ƒ2.40 tot 3 per 100 K.G. Groote noteerden van 2.40 tot 3.50 naar gelang van kwaliteit en Drielingen wer den gekocht voor 2 tot 2.80 per 100 K. G. Maar doordraaien kwam zoo goed als niet voor hetgeen dan toch ook een geluk kig feit genoemd mag worden. De aan voer van Eigenheimers neemt geregeld toe. Nu de bekende datum van 15 Juli verstre ken is, de verplichte aanvoer van aardap pelen dus verstreken is en de prijs van 3.40 per 100 K.G. zich ongeveer kon hand haven, is er voorloopig kans dat deze prijs Trianon- Filmac; stabiel zal blyven. Althans totdat de aan voer van Eigenheimers nog niet overstel- peld is. Eigenheimers noteerden thans nog Bonken van 2.60 tot 3, groote van 2.60 tot 3.40, terwijl Drielingen werden ge kocht voor 1.40 tot ƒ2.20 per 100 K.G. De prijs is de laatste dagen steeds dalende. De bloemkoolaanvoer is thans begonnen. Dé aanvoer is nog beperkt, mede vanwege de minder goede gewassen van vroege bloemkool, doch niettegenstaande die ma tigen aanvoer is de prijs aanmerkelijk te laag om van loonend te kunnen spreken, lste soort noteerde van ƒ6.80 tot ƒ10.80, soms iets hooger, voor lste soort maar twee de kwaliteit kon het niet verder brengen dan ƒ3.40 tot ƒ25 per 100 stuks. Dat is voorshands dus nog een teleurstelling en aangezien er nog onvoldoende vraag voor export is, zijn de verwachtingen niet hoog gespannen en is men ten aanzien hiervan zeer pessimistisch gestemd. Laten we ho pen, dat men met verkeerd heeft inge zien. LISSE HET VTNCENTHJSHU1S. Een geslaagde uitvoering. Ter gelegenheid van het patroonfeest van St. Vincentius a Paulo heeft het Vin- centius-Huis te Lisse een geslaagde uitvoe ring in het Patronaatsgebouw gegeven. De avond werd geopend door den voor zitter van het bestuur, den heer Kluit mans, die zyn groote voldoening uitsprak over den gang van zaken in het Vincen- tiushuis. Het is werkelyk een zware taak, die de zusters op zich genomen hebben, doch men behoeft slechts even tusschen de kinderen te zijn en de tevreden en opge wekte stemming waar te nemen, om te weten, dat die taak voor de 100 pet. voor treffelijk wordt vervuld. Onder de aanwezigen merkten we ver der op, den pastoor en de kapelaans van de parochie van de H.H. Engelbewaarders, talrijke geestelijken uit Lisse en omge ving, het bestuur der Vincentiusvereeni- ging, dat voltallig aanwezig was. Voorts was de zaal geheel gevuld met belangstel lenden uit Lisse en omgeving. Het programma begon met zang van de grootere meisjes, die een zeer moeilijk Welkomstlied zongen, dat keurig klonk. Direct daarna kwam mej. A. Kellenaers, leerares lich. oef. M.O. uit Leiden, met haar discipelen voor het voetlicht. De volksdansen en gymnastiek, die onder haar bekwame leiding uitgevoerd werden, getuigden van een degelijke, goed voorbe reide studie. Geen foutje werd er gemaakt en de kinderen gingen geheel en al op in hun oefeningen. Vlot en soepel vormden de bewegingen een harmonisch geheel. Wanneer we bedenken, dat mej. Kelle naers dit resultaat in eenige maanden be reikt heeft, dan blijkt daaruit voldoende, dat de kinderen ijverig gestudeerd hebben en de lessen van de leidster nauwlettend gevolgd hebben. Een stormachtige ovatie was een welverdiende belooning voor de energieke, volijverige leerares met haar leerlingen. De heer Spaanderman uit Leiden gaf een vlotte conference ten beste. Met zijn grappen en liedjes wist hij een aangename sfeer te kweeken. Vooral bij de transfor- matieschets over de instellatie van een nieuwe burgemeester heeft de zaal zich kostelijk geamuseerd. De kleine jongens van het Huis voerden zeer verdienstelijk een tooneelstukje op, waarbij zelfs een echt spook op het too- neel verscheen. Na de pauze werd een film van het in terne leven in het Vincentiushuis afge draaid, die een zeer goed beeld gaf van het dagelijksch leven van zusters en kin deren. Hierna kwamen de meisjes opnieuw voor het voetlicht met volksdansen en tot slot Een vrouw verloor. (Victor Francen, Lise Delamare). De afgod der menig te. (John Wayne, Sheila Bromley). Fra Diavolo (Stan Laurel, Oliver Har dy). De tuin der vreugde. (Margareth Lindsay, Pat O'Brien). Prinses Beatrix loopt (met by programma). (Van Vrijdag tot en met Zondag). Het Balboekje. (Harry Baur, Marie Bell). Pépé le Moko (Jean Gobin, Mireille Ba- lin). (Van Maandag tot en met Donderdag) Mayerling (Charles Boyer, Danielle Dar- rieux). Angst (Gaby Morlay Charles Vanel). Jongeren in uniform (Frank Coghlan, Flo- rine Mc Kinney). Hei-Tiki (bewoners van 't Maori-eiland) Vadertje Langbeen. (Lily Bouwmeester) Elephant Boy (Sa- ibu). IJshockey- film Klucht Speelfilm Opnamen van Prinses Beatri: Herinneringen van de jeugd eener vrouw Onderwereld van Marokko Drama van Rudolf van Habsburg Opvoedings problemen Liefde bij de Maori's Geschiedenis van 'n kost schoolmeisje Speelfilm in het Indische oerwoud Iederen avond 8 uur; Zondag bovendien van 27 uur; alle dagen matinée om 2 uur. Iederen avond 8 uur. Zondag van 2—7 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Iederen middag be halve Zondag doorl. van 25 uur. Iederen avond 8 uur. Matinée 2 uur. lederen avond 8 uur. Zondag van 47 uur. Zaterdag en Woens dag half drie matinée Iederen avond 8.15 u. Zondag van 27 uur. Matinée Zaterdag en Woensdag 2 uur. Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd Toelaatbaar v. volwassenen Goedgekeurd v. volwassenen met een rhythmische dans, waarby mej. Kellenaers zelf meedanste. Dit ballet muntte uit door originaliteit en sierlijkheid van beweging. Het rhythme werd door de kinderen opvallend goed aangevoeld, al mag niet ontkend worden, dat het sublieme voorbeeld van mej. Kellenaers hen wel tot grootsche prestaties moest inspireeren. Zonder ook maar één enkele hapering, werd een prachtig resultaat bereikt Men hield niet op, mej. Kellenaers luide toe te juichen, en de woorden van dank, die de heer Kluitmans aan het einde van den avond aan haar adres richtte, moeten haar dankbaar hebben gestemd. Haar onver moeid werken heeft in grooten kring rij kelijk waardeering gevonden. En den kin deren zelf heeft zij een zeer nuttige en aangename afleiding bezorgd; dat was op de stralende gezichtjes wel te zien. En ook de zusters leven hartelijk mee met de ontspanning van haar pupillen. Aan het slot dankte de heer Kluitmans ook de andere medewerkenden, en op recht genoten hebbend van een geslaagde uitvoering keerde een ieder in een dank bare stemming huiswaarts. Personalia. B. en W. dezer gemeen te hebben tot ambtenaar ten kantore van den gemeente-ontvanger benoemd de heer P. Bos uit Haarlemmermeer. Geboren: Hendrik Cornelis z. van A. van Eeuwen en S. Goulooze. Franciscus Simon Maria z. van C. W. Barnhoorn en W. J. Caspers. Nantje dochter van P. C. de Peinder en N. van den Berg. Ondertrouwd: Gerard van der Pol 25 j. te Haarlemmermeer en Barendina Mastenbroek 25 j. Marinus van der Lans 23 j. en Agatha Petronella Schoone 23 j. Cornelis Meijer 29 j. te Noordwijker- huot en Petronella Cornelia Mooijekind 25 j Antonius Johannes Davits 26 j. te Waalre en Anna Maria Lieverse 22 j. te jLisse. Hendrikus Joh an es van Diest 45 j. en Johanna Gijsbertha Opstel 47 j. te Haarlemmermeer. Dikr Schaap 30 j. en Christina van Blitterswijk 26 j. te Haar lemmermeer. Getrouwd: C. Roos te Sassenheim en W. Vis. L. Molendijk te Soerabaja Ned. O.-Indië en M. Steinmeier. Overleden: Anneke Zillig 62 j. echtg. van G. J. Beutick. mumprys vervallen is, telkens nog naar beneden en gingen de laatste dagen voor 2.30 tot 3.20 per 100 K.G., de Drielin gen zelfs voor 1.80 tot 2.80. Met de Eigenheimers was het ongeveer hetzelfde. Bospeen en waspeen staan zeer laag in pry's, bospeen van 2.50 tot 3.70 per 100 bos en waspeen noteerde van 35 tot 60 ct. per kist van 20 K.G. Dat is al zeer slecht. Sla was thans iets duurder doch de aan voer is zeer matig. De prys was van ƒ0.50 tot 1.80 per 100 naar kwaliteit. Bloem kool kwam in klein kwantum en werd ge kocht voor 8 tot 10.80 voor de lste soort en 3.50 tot f 5.10 voor 2de kwali teit. SASSENHEIM Benoeming. Tot assistent van den ge meente-opzichter is benoemd de heer P. van der Zee uit Hommerts (Friesl.). NOORDWIJK Het a.s. tuinfeest van „Hulp in de Huis houding". Naar wij vernemen, heeft de burgemeester aan de vereeniging „Hulp in de Huishouding", alhier, toestemming ver leend tot het organiseeren van een grootsch tuinfeest op het terrein aan de van Pan- huysstraat nabij de openbare school. Er zullen aldaar diverse vermakelijkheden worden geplaatst als draaimolen, zweef molen, fietsmolen, diverse andere attrac ties, consumptietenten (alwaar bier, ijs, croquetten, limonades e.d. verkrijgbaar zullen worden gesteld) e.d. Voorts wordt daar o.a. een bloemententoonstelling ge houden, kinderspelen enz. enz. Dit feest heeft plaats van Maandag 7 tot en met Zondag 13 Augustus a.s., met dien verstande dat des Zondags de molens niet mogen draaien en dat het terrein des avonds te 12 uur gesloten moet worden. De baten komen geheel ten goede aan ge noemde vereeniging. RIJNSBURG Tuinbouw. Het gaat de laatste week slechter met de tuinbouwproducten dan sinds zeer langen tijd het geval is geweest. Vroege aardappelen gaan, sinds de mini- WASSENAAR TT R.K. D.C. St. WILLIBRORDUS. De uitslagen der Zomerwedstrijd lul den: le Klas: F. v. d. MeerA. Noordover Afgebr. P. v. HelmondN. Knijnenburg 02 2e Klas: P. ZandvlietA. v. Gent 20 J. Ruijgrok—P. Vogels 0—2 J. BellekomJ. Schiferli Afgebr. A. Knynenburg—C. Knijnenburg 20 3e Klas: G. v. d. HolstH. Vogels 02 H. BrandtM. Hendriks 20 P. v. d. MeijW. de Groot 02 A. Zandvlietvrij. Geboren: Maria Lidwina Theresia, dochter van A. Wildenberg en J. C. Over- devest Barbara Paulina, dochter van P. A. Stok en M. P. E. Witzel Anne He- lene, dochter van A. Moens en W. H. Tromp Agatha Theodora Cornelia, dochter van W. F. Paardekooper en A. M. Brabander. Ondertrouwd: A. G. L. Boomgaard en G. H. Beesems F. H. E. Schuurman en M. Neuss A. U. van Heusden en N. ma S. Schilstra en E. van Dijk G. H. van Gorkom en C. Parlevliet J. Snoeij en J. E. M. M. van Es. Getrouwd: J. J. Vogels en Th. M. Verdam G. H. Leijrzapf en C. L. A. Groenendijk B. H. van Veen en W. Th. Snelderwaard. Overleden: Albert van Loon, onge huwd, 17 jaren Reinou Hoff, 35 jaren, echtgenoote van A. G. Benz Alfred Aron Rodrigeus Pereira, 27 jaren, ongehuwd Hendricus Adrianus Koot, oud 70 jaar, echtgenoot van A. J. Duyvestein. ZOETERMEER Geboren: Aaltje, dochter van J. N. van der Sman en M. Koole. Gysberta Johanna, dochter van A. J. Friggen en M. J. Adegeest. Ondertrouwd: J. C. Kerklaan, 24 j. en J. M. Windmeijer, 25 j. J. C. in 't Veen, 33 j. en P. S. M. van Zeele, 32 j. Getrouwd: P. Veltman 30 j en G. M. P. Westgeest 29 jaar. Gevestigd: A. Boer van 's-Graven- hage. K. van der Ende, van Naaldwijk. A. M. van Tol, van Zevenhuizen. G. H. Voortman, van Rotterdam. J. Zon neveld. van Benthuizen. Vertrokken: J. Sebel en gezin naar Rijswijk. A. van Krimpen, naar Rot terdam. M. H. Berk naar Leidschen- dam. J. van der Werf, naar Hazerswo - de. M. M. Paardekooper en gezin naar Güstedt (Dl).

Leidsche Courant | 1939 | | pagina 13